Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Alg #2420 üzenetére

    Én nem vagyok egy feketeöves erdőjáró, de azért pár gondolat a magam részéről ezekhez:

    1. Azért vannak olyan helyzetek, amikor inkább előnyösebb lenne zöld gallyat vagy aljnövényzetet vágni (pl. nyárshoz), bár tudom, hogy az erdőtörvény szerint tilos.
    2. Tűzgyújtásnál a kézzel összedarabolás és a fejsze szükségessége közötti elég nagy árkot nagyon jól befedi egy jó kés, így ezzel nem értek egyet.
    3. Önvédelemre a spray-t "fújhatod" mondjuk egy szeles időben, pláne ellenszélben (de a kés sem jó megoldás pl. kóbor kutyával és hasonló méretű jószággal szemben). Egy hosszabb bot, amivel távol lehet tartani, talán jó megoldás.

    2421-hez kiegészítés:
    Kiegészítve, hogy azért lehet nálad a jogszabály folytatása szerint nem vonatkozik a tilalom:
    b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,
    ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és
    bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;
    c) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyek közterületen lévő jármű belső tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhető módon rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben vannak elhelyezve;

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés