Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) CsKrisi válasza Qru (#40896) üzenetére


CsKrisi
csendes tag

Nem boltban vettem, hanem itt Hardveraprón. A hibás kitet mindenképp visszaviszem a srácnak. A kérdés, hogy hosszú távon jól fog működni egymás mellett a Corsair és a G.Skill kit? Vagy inkább szabaduljak meg mindkettőtől és vegyek egyforma 2X4 vagy 4X2 gb-os kitet?

(#40902) Qru válasza CsKrisi (#40901) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha el tudod adni akkor az a tui, hogy ha eladod a Corsair-t. Az a márka sajnos háklis a mással való házasításra...

mod:

iiborka: Ha azonos a rev számuk akkor nem lesz gond. Ha nem azonos akkor más chip van rajtuk ami miatt lehet nem fognak menni együtt. Sajnos a Corsair háklis erre.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40903) Rockland válasza Qru (#40902) üzenetére


Rockland
tag

Kék: CMZ4GX3M1A1600C9B

Fekete: CMZ4GX3M1A1600C9

erre gondoltál?:)

[ Szerkesztve ]

(#40904) kubu83


kubu83
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó topikot találtam meg.

A kérdésem a következő:
Adott két darab 1600mhz cl9 RAM, ha ahhoz veszek 1333 cl8 RAM pár. Tudom őket gond nélkül használni? Nem fognak össze ugrani, kifagyni stb.? A márka és típus is ugyan az.

alaplap: GigaByte GA-990FXA-UD3
proci: AMD FX6100

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#40905) ThodEE válasza kubu83 (#40904) üzenetére


ThodEE
őstag

Visszafelé kompatibilis, szóval simán menni fog :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#40906) kubu83 válasza ThodEE (#40905) üzenetére


kubu83
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :)

(#40907) ThodEE válasza kubu83 (#40906) üzenetére


ThodEE
őstag

Az 1333 cl8 is nagy valószínűséggel menni fog 1600 cl9 en, sőt ha jólérzik magukat nem tartom kizártnak hogy mind a 4 menjen 1600 cl8 al :C

Igazán nincs mit :) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#40908) aleister válasza Qru (#40890) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a kimerítő választ! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40909) nuwbi2


nuwbi2
csendes tag

Srácok egy kérdésem lenne...

1333 és 1600 mhz között veszek e észre valami nagy különbséget vagy nem? Mert árban azért van különbség... (játékra kell főleg!)

(#40910) Rivaul válasza nuwbi2 (#40909) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem nagyon tűnik fel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40911) Qru válasza nuwbi2 (#40909) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Játékben nem érzehető a különbség csak tömörítésben.

#nincsbennetarcsi

(#40912) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

RAM bővítéssel akadtak gondjaim...
A vas már nem mai gyerek: Gigabyte GA-P31-DS3L alaplap, Intel Pentium Dual Core 2.2 GHz procival

Jelenleg 2x1GB PQI DDR2 800U van benne. (dual chanel-es)

Vettem 2x1GB Kingmax DDR2 800-at.

Mindenki azt mondta, hogy tutira összeférnek majd. Nos nem így lett :(

Beletéve a két fajtát (egyik színű slot PQI, másikk színű slot Kingmax), el sem indul a gép, még BIOS szintig sem.
Felcserélve őket a slot-okban, ugyan úgy semmi....
Kölön-külön mindkettő jól működik MemTest-el is tesztelve, de ahogy egymás mellett vannak se kép se hang.

Lehet olyan, hogy nem férnek össze? Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#40913) Qru válasza stefi68 (#40912) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

P31-ben nem túl acélos a memvezérlő, sok neki a 4 modul egyidejű kezelése. Emelj feszültséget a memvezérlőnek.

Biosba lépj be, nyomd meg a Ctrl + F2 (ekkor előjönnek a rejtett beállítási lehetőségek)
(G)mch néven keresd az M.I.T. menüben és +0,1V vagy +0,2V-ot adj neki.
Pontosan nem ismerem a lapod bios-át, nálam az P35-ben így kellett állítani, azonos a bios de lehet a tiédben egy butítottabb került...

Ha nem lehet a memvezérlőnek feszt emelni akkor próbáld meg, hogy a modulok feszültségét megemeled +0,1 vagy 0,2V-al.

#nincsbennetarcsi

(#40914) stefi68 válasza Qru (#40913) üzenetére


stefi68
addikt

Köszönöm a segítőkészséged!

Nincs ilyen, hogy Ctrl+F12, de van olyam hogy MIT menü, ott pedig DDR2 Over Voltage Control.
Ott áttettem manual-ra. Kipróbáltam +0,1V, +0,2V sőőt még +0,3V -ot is (pedig az már halványpiros volt).
Eddig semmi eredmény sajnos :(

Ez az állítgatás is elég macerás, mert mint mondottam ha bele teszem a két új mem modult akkor már a BIOS sem indul el, tehát állítgatni csak úgy tudom, ha kiveszem mindig az új modulokat.
Az ujjam már elkopott a sok ki-be rakosgatástól...

Az a System Memory Multiplier az mi csoda? [Auto, 3.33, 4.0+, 2.00, 2.40, 2.50, 3.00]

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#40915) #65675776 válasza stefi68 (#40914) üzenetére


#65675776
törölt tag

A (G)MCH Overvoltage Control-nál kellene inkább emelned a feszt.

(#40916) stefi68 válasza #65675776 (#40915) üzenetére


stefi68
addikt

Óóóó, bakker tényleg, még írtad is, hogy (G)MCH. Figyelmetlen voltam...
Csak délután tudom leghamarabb kipróbálni.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#40917) Qru válasza stefi68 (#40914) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ctrl + F2 nem F12. :) Nem csinál látszólag semmit de előjönnek a rejtett beállítási lehtőségek (ha van ilyen, nálam P35 DS4-ben volt anno).

#nincsbennetarcsi

(#40918) stefi68 válasza Qru (#40917) üzenetére


stefi68
addikt

És mikor kell Ctrl+F2? Amikor már bent vagyok a BIOS-ban és a főmenüben, vagy a M.I.T. menüben?

Amúgy nem bírtam ki és hazalógtam kipróbálni a (G)MCH feszültség növelést +0,1, +0,2, +0,3 V-on, de sajnos ez sem vezetett eredményre :(

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#40919) Jorus válasza stefi68 (#40918) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapból általában nincs M.I.T. menü, csak Ctrl+F2-re. Igaz, ha egyszer nyomtál Ctrl+F2-t, akkor már ott lesz a következő frissítésig.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40920) stefi68 válasza Jorus (#40919) üzenetére


stefi68
addikt

Hááát ez most rajtam nem segít, hogy alapból volt M.I.T. menüm, mert a RAM-jaimat így sem tudom együtt beüzemelni.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#40921) Qru válasza stefi68 (#40920) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esetleg meg azt próbáld meg, hogy a moduloknak emelsz +0,1V vagy +0,2V feszültséget.

#nincsbennetarcsi

(#40922) stefi68 válasza Qru (#40921) üzenetére


stefi68
addikt

Azt hogy tudom? Ráadásul modulonként külön?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#40923) Qru válasza stefi68 (#40922) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dram voltage néven kell futnia ha minden igaz. Nem tudod modulonként, csak egyszerre az összesnek tudsz feszültséget emelni ennél a lapnál.

#nincsbennetarcsi

(#40924) stefi68 válasza Qru (#40923) üzenetére


stefi68
addikt

Ilyet sajna nem találtam, hogy DRAM Voltage, lásd 10 hsz.-el visszább linkelt képen.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#40925) Jorus válasza stefi68 (#40924) üzenetére


Jorus
nagyúr

DDR2 Overvoltage Control

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40926) stefi68 válasza Jorus (#40925) üzenetére


stefi68
addikt

Azzal kezdtem tegnap a kísérletezést (lásd előző link), de a DDR2 OverVoltage Control, +0,1V; +0,2V; +0,3V nem vezetett eredményre :(

Szerk.: Mondjuk a kettőt együtt emelni, azt nem próbáltam. Esetleg?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#40927) general válasza Qru (#40887) üzenetére


general
addikt

helló!

korábban írtál egy ilyet: Új Inteles processzorok esetében (második generációs i3/i5/i7) a memória maximális feszültség 1,57V lehet. E feszültség fölött hosszútávon károsodik a memóriavezérlő, csökken az élettartama. Ez a feszültség határi kitolható, hogy ha QPI/VTT feszültséget megemeljük, mert esetünkben az a lényeges megkötés él, hogy a memóriafeszültsége és a memóriavezérlő feszültsége között ne legyen nagyobb a különbség, mint 0,5V. A VTT/QPI feszültség maximuma 1,2V lehet így az új Inteles szériánál akár 1,7V-os memóriafeszültségig is elmehetünk.

Asus P8H77-V lapom van (még mindig..:) ), de a biosban ilyen elnevezésű fesz-t nem találok, ott mi ennek a megfelelője, tudnál segíteni? ki akarom próbálni amit javasoltál az illetőnek abban a hsz-ban!

szerk: közben megnéztem, ilyenek vannak:
VCCSA - 0.925v (Auto)
PCH - 1.050v (Auto)
CPU PLL Voltage - Auto ( ezt lehet emelni +0.1V-tal)

[ Szerkesztve ]

(#40928) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!

Van egy 2Gb-os kingmax ddr2 800Mhz -es ramom és azt szeretném kérdezni hogy milyen időzítésre állítsam be és mennyi volt-ot adjak neki? (KINGMAX KLDE88F-B8KW)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#40929) Qru válasza stefi68 (#40926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáld meg a kettő együtt.

general: VccIO néven kéne futnia. Olyan van?

duronx: 5-5-5-15 2T

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40930) duronx válasza Qru (#40929) üzenetére


duronx
senior tag

Biztos hogy 5-5-5-15? a neten olvasgattam és 5-5-5-18-at olvastam sok helyen :F
(Befolyásolja a stabilitást hogy 15 vagy 18-ra teszem? )
És mennyi VOLT-ot adjak neki? (most 1.8ra tettem)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#40931) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sziasztok!
Milyen RAM-ot javasoltok egy Intel i7 3770k - asus 7970dc2t - asrock z77 extreme 4 trióhoz?
16 Gb-ot szeretnék, KIT legyen, vagy inkább különálló, milyen időzítésű (C9 vagy még alacsonyabb)?
Köszönet.
Corsair Vengeance 1600Mhz gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#40932) Qru válasza duronx (#40930) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bírja a 15-öt is, 99%. 1,8V elég neki, az az alapfeszültség ddr2 esetében.

mod:

Bigemperor: Az jó vagy Patriot Viper 3. KIT-ben vedd és a CL9-es időzítésű bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40933) 1 among many


1 among many
tag

Üdv!

Tettem 2x8 GB ramot a gépembe, amik 1886 MHz-re vannak hitelesítve CL10 mellett. Bios 1600-nak ismeri fel őket alapból, CL9-cel.
Olvastam, hogy nem nagy a különbség, de azért érdekel, hogy melyik beállítás milyen esetekben optimálisabb, min lenne érdemes járatnom őket. Gondolom, hogy vannak alkalmazások, amik inkább az alacsonyabb késleltetésből, míg mások inkább a nagyobb frekvenciából profitálnának, de innen már nem voltak nekem egyértelműek az írottak, amiket dobott a google.

Ha valaki hozzáértő össze tudja ezt foglalni pár mondatban, azt köszönöm!

(#40934) #65675776 válasza Bigemperor (#40931) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen kérdések számára van egy másik topic...

(#40935) ImpersonatoR

Ha egy jó ramnak csökkentem az időzítését magyarán keresem a határait akkor ha túlságosan leveszem olyan szintre amit már nem bír akkor azonnal eldob hibával? pl memtest vagy linx alatt? Szóval nem próbál korrigálni(mint a cpu), hogy jó legyen ami teljesítményvesztéssel jár már ?

(#40936) Qru válasza ImpersonatoR (#40935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amennyiben nem ECC-s ramod van (szerverekben használatos többnyire) akkor nem korrigál, hanem egyből hibázik aminek látványos következménye van/lesz.

#nincsbennetarcsi

(#40937) Bigemperor válasza Qru (#40932) üzenetére


Bigemperor
senior tag

:R
Kb. 35k körül van most a vengeance LP

(#40938) Qru válasza Bigemperor (#40937) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól fel ment az ára... de az él az össze memóriára (sajnos).

#nincsbennetarcsi

(#40939) Octagonapus


Octagonapus
csendes tag

Üdvözletem!

Lenne egy problémám. Egy Asrock 970 Extreme4-es alaplapom van amibe nemrég vettem 4x4 HyperX Predator 1866MHz-es ramot. Jelenleg csak 3 van benne mert a 4.-et a proci hűtő nyomja. Tehát van 12gb ram a gépben amit fel is ismer de azt írja, hogy csak 4 gb használható. Mit kell átállítani a bios-ban hogy a 12gb használható legyen? Az oprendszer 64bites és az újabb biost használja az alaplap.

(#40940) El Kebir válasza Octagonapus (#40939) üzenetére


El Kebir
őstag

cserélj cpu hűtőt, vagy ramot, valószínűleg abba a soltba is kellene tenni ramot, amibe nem tettél (az alaplap leírását nézd át... szerepelnie kell benne, hogy 1-2-3-4 modul ram melyik slotokban működik rendesen)

de gondolom, ha hűtőt cserélsz, akkor már 4 modult fogsz használni.... (tiszta idiótaság azok a tarajos ramok, optikai tuning... a sima alacsony borda is elég a ram hűtésére olyan alacsony órajelen...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#40941) Octagonapus


Octagonapus
csendes tag

Hát ram-ot nem fogok cserélni :D Mivel így is egy vagyon volt amúgy a cpu-hoz legközelebbi amibe nincs belerakva ram.

(#40942) El Kebir válasza Octagonapus (#40941) üzenetére


El Kebir
őstag

megnéztem a manualt... konkrétan 3 slotra nincs pontos leírás (csak az hogy úgy egycsatornás lesz), de abból hogy 2slot-os egycsatornás módra az A1-A2-t kell használni, valószínűnek tartom hogy 3 modulnál is A1-A2 és valamelyik B-s slot a nyerő.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#40943) Octagonapus


Octagonapus
csendes tag

Hm rendben köszönöm szépen majd akkor ha lesz egy új procihűtőm akkor beteszem a 4.-et adig meg 4gb memóriával fog futkosni :) De ha már itt tartunk tudsz/tudtok am3-as foglalatú normális procihűtőt? Mivel egy kicsit fentebb lett húzva a Mhz.

(#40944) El Kebir válasza Octagonapus (#40943) üzenetére


El Kebir
őstag

vedd ki a kék slot-ból (B1) a ramot és csak a két fehérben (A2-B2) hagyd benne, úgy 8GB-t tudnál használni. (kétcsatornás módban)

szerk.: ami nekem van (ninja3), azt nem ajánlom, mert nálam két mem slot fölé is kinyúlik... :DDD (csak az alacsony ram bőven elfér alatta... :P )

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#40945) general válasza Qru (#40929) üzenetére


general
addikt

nincsen, mindenütt megnéztem. csak az említett VCCsa feszültség van! 0.925v Auto-ra van állítva!

(#40946) Octagonapus


Octagonapus
csendes tag

Akkor úgy látom te is jól jártál az ilyen baszott nagy ramhűtőkkel :) De amúgy ha kiveszem abból és még akkor is azt fogja írni hogy 4 gb használható? Akkor mi a fene van?

(#40947) coyote55


coyote55
őstag

Sziasztok!
ASUS M4A78 Pro alaplapom van, amiben 2x2 GB Kingmax KLEE88F-B8 DDR2 1066 MHz-es modul dolgozgat.
Nemrégiben tápcsere volt, addig a két modul szépen ment 1066-on, most viszont csak egyesével mennek 1066-on, párban csak 800-at tudnak. Próbáltam feszt emelni (+ 0.09V) különösebb hatás nélkül. Ezért írtam, hogy "dolgozgat" :(((
Van valakinek valami ötlete, hogy mivel tudnám a modulokat jobb belátásra bírni?
Előre is köszönöm!

Memento Mori!

(#40948) SirKero


SirKero
őstag

Halihó.
Adott egy Corsair 2GB DDR3 1333Mhz CMX2GX3M1A1333C9 RAM.
Három alaplapban próbáltam ki ( Asrock M3N78D FX - Gigabyte MA770T-UD3 - Gigabyte 78LMT-S2P )
Mind a háromnál csak sípol de nem indul el. Hogy tudom kideríteni,hogy a RAM rossz vagy csak ezek a lapok nem kezelik.
A lapok memória supportjaiban nem is szerepel ( bár ettől még kezelhetik )
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#40949) Jorus válasza SirKero (#40948) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lapokon volt BIOS reset a próba előtt?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40950) SirKero válasza Jorus (#40949) üzenetére


SirKero
őstag

Nem volt :N

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.