Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) laca500 válasza Qru (#41699) üzenetére


laca500
aktív tag

Nem igazán tudom megállapítani, mert a bios-ban nincs semmi adat róla. Állítási lehetőség sincs. Csak az időzítéseket lehet beállítani.
Egyedül az aida64 adott valami picike infót:

Itt annyit ír, hogy a modul feszültsége SSTL1.8 de, hogy ez a valós érték azt már nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#41702) Jorus válasza laca500 (#41701) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az csak a szabványt jelzi. Aida64-ben Számítógép/Érzékelők oldalon a Feszültségértékek között sem szerepel?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41703) laca500 válasza Jorus (#41702) üzenetére


laca500
aktív tag

Sajna nem.
Ott is csak ennyi van:

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#41704) twenty12


twenty12
csendes tag

Sziasztok,
Új RAM-okat szeretnék venni, vagyis inkább egy új gépet. Ezáltal, nézegettem a GEIL 8GB Black Dragon DDR3 1600MHz CL9 KIT fajtájú RAM-ot, és az oldalán is írták hogy 1,6v amin fut (nem értek hozzá). De az alaplapom amit kinéztem, GIGABYTE GA-970A-DS3P lap, csak 1,5v-t támogat. Szóval, az lenne a kérdésem, hogy baj lenne-e a lapnak ha a RAM 1,6v míg a lap állítólag csak 1,5v-ig támogat.

Az alaplap és a RAM linkje:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4591#ov
http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/203

Köszönöm a válaszokat! :)

(#41705) laca500 válasza laca500 (#41703) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi skacok, közben megtaláltam.
Bár fogalmam sincs, hogy mi a fenéért kell DRAM feszültséget máshová tenni a bios-ban mint az időzítéseket. :F
Ráadásul csak low, normal, high, stb... állítási lehetőség van. Na mindegy. a lényeg, hogy meg lett.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#41706) #65675776 válasza twenty12 (#41704) üzenetére


#65675776
törölt tag

Apróság, ne foglalkozz vele. AMD processzoroknál ez nem probléma. A legtöbb lap stabilitási okokból alapból 0,1V-tal többet ad a RAM-oknak a névlegesnél.

(#41707) pepejoe válasza fasirTTT (#41700) üzenetére


pepejoe
tag

Mivel a procid csak SandyBridge-es ezért a memóriavezérlő csak DDR3-1066/1333-ot támogat. Szóval pakolhatsz alá bármilyen ramot nem fog soha 1600Mhz-en menni, egyébként is a Corsair jobb időzítésbe ezért teljes ráfizetés lenne a csere.

[ Szerkesztve ]

(#41708) fasirTTT válasza pepejoe (#41707) üzenetére


fasirTTT
őstag

köszi, ezt nem tudtam :)
akk értelmetlen lenne a csere :D
ilyen árkategóriába meg ilyen jó teljesítményű procit úgy se tudok szerezni

(#41709) Jorus válasza pepejoe (#41707) üzenetére


Jorus
nagyúr

Legalábbis tuning nélkül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41710) neko18


neko18
senior tag

Üdv!
Sok kérdésem lenne memóriával kapcsolatban.
Először is a speedfan MB néven mutatja a memóriát? 34 fok jó memóriáknak ha nincs húzva? Hogyan lehet gyorsítani a memóriákon?

/dl/upc/2013-09/17/242257_i3u6mvmtzshadqvs_memoria.jpg
KATT

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#41711) Jorus válasza neko18 (#41710) üzenetére


Jorus
nagyúr

MB az alaplapot jelenti. A RAM modulok túlnyomó többségében nincs hőszenzor, így nem megállapítható szoftveresen a hőmérsékletük; igaz, nem is nagyon kell vele foglalkozni. A lapodban két különböző frekvenciájú és időzítésű modul van, így mindig a gyengébb lesz a korlátozó tényező - jelenleg ez az 1333-as modulod. Némi tuninggal lehet gyorsítani rajtuk, de nézz után tesztekben, hogy a te konfigod esetén milyen alkalmazásokban, mennyi pluszt hoz a magasabb freki például.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41712) neko18 válasza Jorus (#41711) üzenetére


neko18
senior tag

A fura az hogy a Kingstonra az van írva hogy 1333Mhz-es ahogy a koreai társára is :)

kdxsv

(#41713) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Win8 64 bit et használok, és a windows néha kikapcsolásnál soká áll le és a következő indításnál ismeretlen hibával fogad és, hogy újra kellet indítani a gépet. Megnézem a részleteket, akkor a memoriáról is küld adatokat. A memoria típusa : Kingmax FLGF65F-D8KQB. Ennek a hibának lehet köze ahhoz, hogy a memória XPS - s ?

(#41714) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdvözlet!

Egy új számítógépbe a következő RAM-ból van 2db.
Minden alkatrész boltból újonnan lettek beszerezve. Gyanús volt hogy telepítés közben kékhalálozik, ráengedtem egy memtest86-ot és dobálja mindkét modulra a hibákat szépszámmal.
Elképzelhető hogy nem a RAM-ok a hibásak? Okozhat valami memória cím hibát?
Vagy ennyire sz@r széria ez a memóriatípus, hogy 2-ből 2 hibás! :((

A gép egy teljesen új konfig:

Alaplap: Gigabyte GA-H87-HD3 s1150
Processzor: Intel Core i5-4430 3,00GHz s1150
Memória: 2DB Geil PC10600 1333MHz 4GB VALUE PLUS CL9 DDR3
Videókártya: ASUS HD7770-1GD5 AMD GDDR5 1G 128bit PCIe
HDD: Western Digital WD1002FAEX 1TB SATA-600
Táp: FSP 80+ Raider 550W

Várom az ötleteket! :R

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#41715) Qru válasza LBandi (#41714) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, akkor a rmaod a ludas. Gariztasd. És lehetőleg ne Geil ramra cseréltesd.

RaPiDsHaRe: XMP-re gondolsz? Nem az nem okozhat gondot.

#nincsbennetarcsi

(#41716) RaPiDsHaRe válasza Qru (#41715) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Igen arra gondoltam, csak rosszul írtam :W .
Nincs ötleted mi okozhat gondot ?

(#41717) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Hogy tudom eldönteni, hogy ugyan olyan memória chipek vannak-e két Ram modulon?

1. CORSAIR 8GB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9

2. CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9

A lapom pedig: GA-880GMA-USB3 (rev. 3.1)

Hivatalosan pedig a 2. pontban felsoroltat támogatja.
:F

(#41718) Zsocó válasza fasirTTT (#41700) üzenetére


Zsocó
aktív tag

1333Mhz-n alapon milyen időzítést lő be neki a lap?

(#41719) Qru válasza RaPiDsHaRe (#41716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az csak egy extra memória profil, az nem okozhat ilyen gondot. Első körben másik driverekkel próbálkoznék, mert valószínűbb a szoftveres gond ha terehlésre nem kapcsol le a gép.

Zsocó: Vengeance esetében az eltérő Rev számok is eltérő chippkeket takarnak, de általában nem szokott ezzel bajuk lennie a lapoknak ha csak egyféle chippes kerül bele.

1333-on attól füg gyárilag mit mentettek a profiljába (spd), CL7/8 szokott lenni 1T-ben.

#nincsbennetarcsi

(#41720) Zsocó válasza Qru (#41719) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Nem tudom, hogy megrendeljem-e a low profilosat. Hivatalosan csak ezt tesztelték a lapomban: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9

(#41721) nis.


nis.
csendes tag

sziasztok,

ram vásárlással kapcsolatos kérdésem van: tervezek vásárolni egy zsírúj gépet 3d és egyéb videó/grafikai munkára. 32GB-ra lenne szükségem első körben (4x8gb, hogy legyen még hely a max 64-nek), de kicsit konfjúzd vagyok, hogy milyen típusú/márkájú ramot vegyek. egy i7 4930K proci lesz a gépben asus ASUS X79 deluxe lappal és valószínűleg húzni is fogom. a procira ez van rajzolva: Memory channels: 4 Supported memory: DDR3-1066, DDR3-1333, DDR3-1600, DDR3-1866. Ez mit jelent? Azt hogy max 1866Mhz-s ramot tehetek bele vagy hogy van ez?

márka/típus és órajel is érdekel, ha van tipp.

előre is köszi,
nis.

[ Szerkesztve ]

(#41722) Qru válasza nis. (#41721) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hivatalosan 1866-ig támogatja de ettől magasabb órajel is elérhető vele ha tuningolod.

[link]

Az ettől gyorsabbak aránytalanul drágábbak, és neked a ram mennyisége a mérvadó nem a sebessége.

mod:

Zsocó: Nem tesztelik le az összes forgalomban lévő rammal a lapjukat, szóval jó lesz bele az LP. Asimához képest csaka borda mérete az eltérés.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41723) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

A jelenlegi 3x 2gb Kingston kit-emet szeretném bővíteni, és az volna a kérdésem, hogy mennyire nézelődhetek a piacon?
Csak és kizárólag Kingston márkanevű kit-et tehetek bele? Mi volna, ha mondjuk Corsairt tennék melllé?
Másik kérdésem, a következő kitnek is 3x 2Gb-nak kell lennie, vagy lehet mondjuk 3x1, 3x4 etc..?
És végül az órajel. 2000 mhz-sek mellé mehet 1866-os, vagy 1600-as akár? (nem járatom őket közel 2000-en sem, ezért nem használnám ki a nagyobb órajelűt).

(#41724) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A Phenom 2 x6-nak hivatalosan 1600 vagy 1333 a Ram vezérlője?

(#41725) pepejoe válasza Zsocó (#41724) üzenetére


pepejoe
tag

1333 Mhz. De egyébként a google a te barátod is és amíg ide beirtad a kérdésed annyi idő alatt megtaláltad volna.

(#41726) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Asus m2n-E típusú lapban van 2 db 2 gigás 800 Mhz Corsair xms DDR 2 Ram, a Win 7 hun 64 Bit prof. op. rendszer alatt Számítógép
tulajdonságoknál mégis azt írja, hogy telepített Ram: 4,00 G (használható 3,00 G )

A legutolsó Beta Version 5001 BIOS "van" rajta, Phenom II X4 940-es procival.

Van öteletetek miért? thx

Gall

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#41727) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdvözlet!

Ismét egy kérdés, a korábbi hozzászólásomban leírt konfig és típusú ram, memtest86 soránközel 6 órás folyamatos futás után dobott egy hibát, ami a 3. teszt futása során jött elő, a hiba adatai a következők:

Test:3, Pass:1,
Failing address:001089e9774 – 4233.9MB,
Good: 04040404,
Bad: 04044404,
Err-bits: 00004000,
Count chan:1.

Most akkor ez memória hiba?

Hogy lehet az, hogy egyszer előjön (nem első futásra) és utána meg több tesztig meg semmi. Nem úgy van, ha egy memóriarész hibás, akkor ott mindig dobnia kénne az errot :F . Mivel lehetne még megbizonyosdni, mert ma még 72 órán belül vagyok a cuccal.

Köszönöm előre is a segítséget!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#41728) Comic


Comic
aktív tag

Olyan létezik, hogy a két ram modulom egyutt nem hajlando mukodni, csak kulon-kulon?
Elvileg csak az idozitések kulonboznek...

(#41729) Qru válasza DeathAdder (#41723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem akarod bukni a a 3 csatornás módot akkor 3 db modulból álló kit-et kell betenned a meglévő 3 mellé. Ha együttudsz élni azzal, hgy 192 bit helyett csak 128 vagy 64 bit-es lesz akkor tehetsz bele 2 vagy 1 modult is.

Általában nem szokott gond lenni a különböző chippek összeházasításával de érdemes előtte kipróbálnod, mert az (technika)ördög(e) sosem alszik. Főleg ha Corsair-re hajazol, mert az nagyon háklis erre a Kingston viszont kevésbé.
A legjobb lenne ha ugyanolya tudnál szerválni mint ami most van. Időzítés/órajel eltérés nem akadály, mert az egyezőre veszi a lap (a leglassabbhoz) vagy tuningolva szintre hozod a lassabb-at.

mod:

Comic: Létezik. Nem minden vezérlő szereti az eltérő chippeket.

Gallac: Nincs korlátozva a maximálsi memória?

LBandi: Igen, memória hiba, gariztasd. ELeht egy adott adatbank hibás, ha éppen nem ír bele a tiszter progi akkor nem derül ki addig amíg bele nem ír. Ezért mondjuk, hogy legalább 6-8 órát kell futtatni a tesztet, de minnél tovább fut annál biztosabb az eredmény.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41730) DeathAdder válasza Qru (#41729) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, és köszönöm :R
Inkább akkor próbálom a jelenlegihez legközelebb álló modult beletenni :K
Egyedül a 2000-es órajelűre nincs szükségem, mert egyrészt nehezebb találni, és jóval drágább is, másrészt nincs rá szükségem mivel közel nem járnak ilyen órajelen a jelenlegi moduljaim sem :N

mod. Qru!

Másik topikban feltettem a kérdést, amire nem nagyon kapok választ, ezért szeretném most itt megragadni az alkalmat. VGA-ról volna szó, olvastam olyasmit, hogy dx11 esetében a vram már kiegészül az operatív ddr3 memóriából, ezért csak parasztvakítás ez a sok 4-6 GB-s csúcskártya, mert egy 1.5-es sem marad el tőle az előbbiekből kifolyólag, feltéve ha van elég ram. Ennek mennyi igazságalapja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#41731) Comic válasza Qru (#41729) üzenetére


Comic
aktív tag

A baj, hogy az egyik CL11-es, a másik CL8-as OC ram.
Az utóbbi állandó fagyást produkál a nagyobb időzítésen, viszont a CL11-nek a 8-8-8 már durva túlhajtás, így a kettőt nem eszi meg együtt... :S

(#41732) Qru válasza DeathAdder (#41730) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Comic: Próbáld ki, hogy mennek-e együtt ha emelsz feszültséget. De ettől függetlenül van így, hogy nem mennek együtt ennek ellenére sem.

DeathAdder:

Igen, X58 alá felesleges a gyors ram a 192 bites memvezérlő miatt eleve nagyon gyors. Nem véletlen, hogy csak 1066MHz-ig van a gyári támogatás. Mind emellett ugye nehéz is kihajtani a 2000-es ramokat Bloom prociva, a Gulf-ban már egy sokkal jobb, fejletebb memvezérlő van. Csak győzd megfizetni azokat a procikat... :D

Neeeeem, ilyen nincs a desktop gépek között jelenleg (tervező kártyák képesek ilyenre de ott inkább csak a ram méret számít (nagyon-nagy felbontású képekkel való melónál, (pl gigant poszterek képei), mint sem a sebességük).
Van felxibilis ram vezérlés, de az jellemzően a herélt vágott memvezérlős kártyák sajátja (pl GTX460 768 vs 1GB - 192 bit vs 256 bit). De ott sem csap hozzá a randszer memóból (mert hihetetlenül visszavenné a kártya teljesítményét) hanem pl 192 bit-ről levált 128-ra, hogy elérhesse az összes ramot (64-es csatornákkal kapcsolódik a chipekkel ami nem minden esetben jó megoldás, lásd AMD féle ganged/unganged megoldás de igazából ez egy sokkal specifikusabb felhasználási terület mint egy proci esetében, itt az esetek döntő többségében előnyösebb a több kisebb csatornaás hozzáférés).
Ez is jelentős lassulást eredményez, szóval ha magas felbontáson játszol (HD) kerüld a vágott memvezérlős megoldásokat.

Az integrált vga-k esetében (NB-be vagy a proci mellé drótozott (APU)) a rendszer memóriából fog le magának memóriát, ez esetben fontos a ram sebessége de 1866Mhz fölött ezek sem gyorsulnak érdemben már tovább, mégpedig azért mert ott már a grafikus mag lesz a szűk keresztmetszet.

A jövő: Nos, hát rossz hírem van a dedikált vga-k hamarosan kihalnak de addigra már asztali fronton is ddr5-ös rendszer memókkal nyomjuk legalább, ami elég gyors lesz már a képfeldolgozási adatok kellően gyors mozgatásához. Tehát ha akarod ha nem, nem is olyan nagyon sokára mind APU-val nyomjuk (pc-n és konzolon is).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41733) DeathAdder válasza Qru (#41732) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem.
Régebben beszéltük még, hogy Gulfra váltok, és ez még mindig tervben van, tehát a jövőt illetően akkor mégsem lenne túl jó megoldás, ha 1600-as tri -kitet vennék, igaz?
Ezért kérdezem, mert írtad, hogy sokkal fejlettebb a memóriavezérlője, mint a Bloomfieldnek, és persze ha engedi akkor szeretném majd a legtöbbet kisajtolni belőle :) A jövőre is gondolok, így most elbizonytalanodtam, hogy elég lesz-e ha 1600-ast veszek, mert az rendben van, hogy a Bloomnak elég, de utána?

A ram kérdésre meg köszönöm a kimerítő választ, tudtam, hogy te segítségemre leszel ebben a kérdésben :K
Több embertől is hallottam már erről a vram "kiegészítésről", főleg olyanoktól, akiknek jó kártyájuk van, de relatíve alacsony vram-al rendelkeznek. Azért nagyon sajnálom a dedikált vgak jövőbeli "kihalását", de fejlődni kell a korral.

(#41734) #65675776 válasza Qru (#41732) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, hozzácsaphat. A HyperMemory (AMD) és a TurboCache (nV) pont ezt a célt szolgálja, és nagyon régóta minden egyes kártya támogatja. Persze nem lehet kiváltani vele a VRAM-ot, mert sokkal lassabb és nagyobb késleltetésű.

(#41735) Qru válasza #65675776 (#41734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A valóban játékos vga-kban nincs ilyen tudtommal (a konkrét kérdése erre vonatkozott), az ilyen low kártyáknál valóban van ilyen, tejesen igazad van ebben. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41736) #65675776 válasza Qru (#41735) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, ezt az összes VGA támogatja. Nem véletlenül van ott a VGA tulajdonságainál.

Total Available Graphics Memory - A GPU által maximálisan elérhető memóriacímtartomány.
Dedicated Video Memory - Egyértelmű, a kártya saját VRAM-ja, IGP-k esetén a SidePort Memory.
System Video Memory - GPU számára aktuálisan kiosztott rendszermemória mennyisége.
Shared System Memory - Ennyit érhet el a rendszermemóriából a GPU.

SidePort-os IGP-nál ha a beállítás SidePort + UMA, akkor mindegyik sorban szerepel valamennyi érték. Lehet valahol van olyan screenshototm is.

(#41737) Qru válasza #65675776 (#41736) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akko' ma is tanultam vmit. Azt hittem csak a régebbi vga-k támogatják és az újabb pl GTX700-asok már nem.

#nincsbennetarcsi

(#41738) Qru válasza DeathAdder (#41733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért ne lenne? Kb semmi sem profitál a gyors ramokból a mérőprogikon kívül. Azt vegyél amit olcsón kapsz hozzá. Nem tudom mire kell a gép de bármire is használod nem a ram lesz a szűkkeresztmetszet ez 99%. Ha játékra akkor vga/cpu, ha tömörítesz sok-sok GB-ot akkor a háttértár (kivéve ha ramdriveból dolgoznál).

#nincsbennetarcsi

(#41739) Zsocó válasza pepejoe (#41725) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Rákerestem, hogy 1333, de régebben volt valami 1600-as dolog is, amiről nem találtam most semmit.

(#41740) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap összeállt az új konfigom.

Intel i7-4770
AsRock B85M
8GB Samsung DDR3 1600Mhz ram (2x4GB)
120Gb Samsung 840 Basic SSD

Nos az lenne a kérdésem hogy szerintem elég genge memória olvasás értéket kapok aida-val.

S hogy ez mitől lehet? Mert azért többnek kéne lennie nem?

Köszi.

(#41741) DeathAdder válasza Qru (#41738) üzenetére


DeathAdder
veterán

Csak game!
6gb tavaly is már határon mozgott bizonyos játékok esetében (5+ gb le volt foglalva), ezért úgy gondoltam most meglépem, hogy később ne kelljen annyit költeni ha eljön a cpu, vga upgrade ideje :)

(#41742) pepejoe válasza Zsocó (#41739) üzenetére


pepejoe
tag

Itt van a hivatalos oldal. Szerintem csak elolvastál valamit (1066-al kevered sztem).

(#41743) pepejoe válasza Toxy (#41740) üzenetére


pepejoe
tag

Szia!

A B85-ös chip egy business osztályú chip és abból is a legkiheréltebb típus. Szerintem ez okozza az alacsony olvasási sebbeséget, de szerintem ha az alaplapos topicban megkérdezed ott pontosabb válasszal el tudnak látni.
Saját vélemény pedig hogy jó alaplap nélkül teljesen felesleges jó procit venni mert nem fogja kihajtani. Szerintem ha teheted cseréltesd ki a lapot egy z87-es chipsetesre.

(#41744) Qru válasza Toxy (#41740) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rendkívül gyenege a ramod időzítése azért ilyen lassú.

mod:

pepejoe: Chipsetnek kb semmi köze a ramhoz, mert esetében a prociban van a memvezérlő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41745) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Adva van egy HTPC, Asus M4A785D-M PRO lappal + X2 240 CPU + 2x1GB Kingston HyperX 1066Mhz DDR2 RAM. A VGA integrált, HD4200, aminek BIOS-ban 512MB-RAM lett kiosztva.

A két ram, 1066-MHz-en fut, dual channel-ben. Most hozzájutottam egy Kingmax 1GB DDR2-es ramhoz, hirtelen nem is tudom, hogy hány MHz, 533-667-800 MHz lehet. Az alaplapba 4 foglalat van.

Arra gondoltam, hogy belerakom a plusz 1GB DDR2-es ramot, így lenne 3GB (vagyis 2,5GB, mert a VGA levesz 512-őt), és jobban járok vele sebességben, mint amennyit veszítek azzal, hogy alacsonyabb frekvencián működik, illetve nem dual channel-ben.

(Win7 32-bit fut, így 4GB már nem is lenne támogatva, a 3GB ideális lehet).

A HTPC értelem szerűen főleg filmezésre, élő TV-re, zenelejátszásra és az ehhez tartozó MySQL adatbázis kezelésére van befogva, nem tudom ezeknél mi a nagyobb előny, ha van 2,5GB lassabb, de több rendelkezésre álló RAM, vagy 1,5GB gyorsabb, de kevesebb RAM.

Persze letesztelném, hogy működne e együtt a három modul.

Szerintetek?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#41746) Toxy válasza Qru (#41744) üzenetére


Toxy
aktív tag

Értem.

Az írás viszont jó érték. 24.000mb/s körüli.

akkor melléfogtam ezzel a samsung rammal. (1600mhz, cl11. 2x4gb)

korábbi gépemben corsair 2x4gb 1600Mhz, cl11 volt. s az 18.000 körüli volt, egy i5-ivy konfigban.

(#41747) Qru válasza gurabli (#41745) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tedd be mellé, a +1GB többet jelent mint a sebesség csökkenés amennyivel lassabb lesz.Jó esetben megmaradnak a ramok asszimetrikus DC-ben (de ha mégsem az sem nagy érvágás).

#nincsbennetarcsi

(#41748) DeathAdder válasza Qru (#41747) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szerinted is lassan érdemes bővítenem 6 gb-ról?
fhd-ről van szó és játékról :)

(#41749) Qru válasza DeathAdder (#41748) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsit elkéstél vele, pont most indultak felfelé az árak. Neked kell tudnond, hogy kell-e. Attól függ mivel játszol, ha pl BF multizol keményen akkor nem ártana 8GB ram a gépbe...

Játékra nem nagy érvágás ha csak 2 csatornát használsz a 3 helyett. Add el a tri kkitet é vegyél egy 8GB-os DC kitet. Azzal vígan kihúzod a ddr4 éráig.

#nincsbennetarcsi

(#41750) DeathAdder válasza Qru (#41749) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jogos! Viszont találtam helyben 12k ért 2x 3GB-t olyan Kingstont mint az enyém 1600-ast.
Csak kissé elbizonytalanodtam, hogy kell-e nekem ez, mert a közeljövőben vga-t is szeretnék venni :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.