Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Biztosan nagyon bugyuta kérdés, de kérném, segítsetek!
Hogyan tudom megállapítani szemrevételezéssel (azaz kézbe véve) a RAM-modulról, hogy miféle - DDR, DDr2 stb???
A laptopom ugyanis végleg beadta a kulcsot, venni akarok egy másikat, használtat, s a nekem meglévő RAM-mal bővíteni. De nyilván csak ugyanolyannal lehet. Nekem most összesen 4 GB van (egy 2 GB-os, meg 2 db. 1 GB-os)

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#41952) Jorus válasza tarnagy (#41951) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elolvasod mi van ráírva. Ha semmi, megnézed, mi van a chipekre írva. A DDR és DDR2 modulok közötti különbséget szemre könnyű meglátni, ha egymás mellett vannak, de ha csak magában van egy modul a kezedben, akkor azért nem annyira kézenfekvő.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41953) Mattey válasza Jorus (#41950) üzenetére


Mattey
tag

Na és ha azt mondom, hogy ezt egy 1 hetes win-nel produkálja? (új gép van, csak a merevlemez maradt régi.) AZ alaplapon meg egy integrált videókártya (ami elvileg le van tiltva, BIOS-ban.)

(#41954) tarnagy válasza Jorus (#41952) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Köszönöm, de sajnos, nem lettem okosabb.
A 2 GB-osra az van írva a cimkére:
"SAM 2GB/800/1288 200 PIN 1112G14 JC21 s344700"
A chipeken számok sora és a Samsung felirat...

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#41955) Mattey válasza Mattey (#41953) üzenetére


Mattey
tag

Habár... 32 bites van most fent és gondolom annak a 4GB limitje miatt csinálhatja ezt... Úgyhogy az lesz amit mondtál, viszont a 32-es helyett feldobok egy 64-es WIN-t.

(#41956) Jorus válasza tarnagy (#41954) üzenetére


Jorus
nagyúr

DDR2-es.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41957) Vesztor87 válasza tarnagy (#41954) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Google barát tudja a választ:) Nézd

(#41958) tarnagy válasza Vesztor87 (#41957) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Hálásan köszönöm! A Google ugyan a haverom, de a képek között nem keresgéltem - így már világosan látszik minden!
Még egyszer: :R

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#41959) Jorus válasza Vesztor87 (#41957) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez alapján azért még nem igazán lehet megkülönböztetni pl. egy DDR2 és DDR3 modult, ha csak az egyik van a kezedben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41960) Vesztor87 válasza Jorus (#41959) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azért talán menne:) De van még egy rakat kép a neten:)

(#41961) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szép estét!

Történt valami különös úgy kábé tegnap óta, ami miatt hirtelen egy ezrest emelkedett minden DDR3 4GB modul ára?

Aquila non captat muscas.

(#41962) margithid


margithid
veterán

Sziasztok, kérdésem az lenne, ha veszek egy új notit, amiben ivy bridge i3 van, és mellette 4 GB 1600 MHz-es memória, akkor mellé betehetek egy 4 GB-os 1333 MHz-eset? Nem lesz gond?

(#41963) Vesztor87 válasza margithid (#41962) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem, mindkettő 1333-on fog menni.

(#41964) #65675776 válasza Jorus (#41959) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez alapján a kép alapján ne is próbálja beazonosítani, mert van rajta pár hiba.

Amit "240pin DDR2"-nek ír, az egy FB-DIMM.
Amit "240pin DDR3"-nak ír, az egy 184 érintkezős DDR1. Ez már csak a cimkéről is lebukik, mert ott virít rajta, hogy "PC3200 CL3"...

[ Szerkesztve ]

(#41965) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

Futtattam egy memtest86 és dobott egy hibát. A lényeg hogy a dimm 4-es slotnál mind a két ram-nál error-t kaptam, viszont a dimm 2-es slotban mind a kettő ram jó volt.
Most futtattam prime95 5 óráig blend módban és nem kaptam error-t.
Most melyiknek higgyek?
[link] dimm 4-es slotban külön külön a ram
[link] mind a két ram a slotban( 2-es, 4-es)
[link]
Alaplap MSI Z87 Gaming G43
mem: corsair vengeance CMZ16GX3M2A1600C9
Légyszi valaki segítsen hogy végleg lezárhassam a témát, mert én úgy vagyok vele ha prime95 nem kaptam hibát akkor stabilnak mondható a rendszer.

(#41966) #65675776 válasza Ybron (#41965) üzenetére


#65675776
törölt tag

1-es és 3-as slot jó? Mert ha nincs bennük semmi, akkor inkább használd azokban.

[ Szerkesztve ]

(#41967) Ybron válasza #65675776 (#41966) üzenetére


Ybron
senior tag

Azokkal is hibázott, de külön külön nem néztem a slotokat.

(#41968) #65675776 válasza Ybron (#41967) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor az alábbi lehetőségeid vannak:
-az összes sotot végigteszteled egy ismerten jó RAM-mal.
-az összes RAM-ot végigteszteled egy ismerten jó alaplapban, jó procival.

Ami hibásnak bizonyul vissza garba. Akár a lap, akár a RAM, akár a proci.

(#41969) Ybron válasza #65675776 (#41968) üzenetére


Ybron
senior tag

Igaz, van egy 3x 2gb trichannel ramom, Azt berakok dualba és megnézem mi lesz, de ahogy irtam is már nézegettem a hogy egyesével pakolom be és a második slotba jó volt mind a két ram a negyedikbe meg egyik sem.
Köszi :R Megnézem mind a két variációt aztán írok hogy mire jutottam.

(#41970) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok!

Adott 4db ddr3-as ram modul. Az egyik 2x2 GB a másik pedig 2x4 GB. Egyébként ugyanazon család tagjai és az elrendezésük.

Az lenne a kérdésem, hogy a slotokba való berakásuk sorrendje az mindegy lenne? Mert az alaplap kézikönyvében az van, hogy ha dual channelt akarok és csak 1 memória párom van akkor vagy berakom a memóriákat az 1-3 slotba vagy a 2-4 slotba (szöveg nincs hozzá csak egy kis rajz). Viszont ha 2 memória párom van akkor a rajz már közel sem ilyen egyértelmű. Tehát nem lehet eldönteni róla, hogy mégis hogyan kellene belevarázsolni őket. Most úgy mennek, hogy a 2x2 GB-os van az 1-3-as slotban a 2x4 GB-os pedig a 2-4-es slotban. Az alaplap ASUS Crosshair IV Formula.
A másik kérdés az lenne, hogy itt az aidában hol találom meg az infót, hogy dual channelben mennek-e a ramok avagy sem?
Előre is köszi a segítséget.

Üdv
Horvi

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#41971) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

A képen látható két notebook RAM-ot használhatom együtt?
[LINK]

[ Szerkesztve ]

(#41972) Highground


Highground
aktív tag

Tiszteletem!

Unokabátyám végre rávette a családot, hogy vegyenek egy használt PC-t a cégtől ahol dolgozik.
Az egész gépet 4000ft-ért elhozhatták :DDD
Ebben van 2x512mb 533-as DDR2 RAM és én most adtam neki egy szintén 533-as 1gb-osat. A terv az, hogy egy megbízható játékra alkalmas gépet faragjunk belőle lehetőleg minél olcsóbban :DDD Most gondolkodtunk, hogy venni kellene bele még 2gb-ot, hogy lehessen vele azért valamelyest játszogatni. Pl. egy BF2-re gondolok itt, nem kell semmi újabb játékra gondolni! :) Videokártya jelölt már meg van, de a memóriával már gondban vagyunk :( Most ha veszünk 3x1gb-ot akkor semmi gond, mert kivesszük a két 512-est és mehet a balhé. Viszont igy drágább. Ha viszont vennénk egy 2gb-os modult akkor megvan a 4, viszont össze-vissza... 2x512mb,1x1gb,1x2gb Mennyire fogná ez vissza a gépet? Érdemesebb inkább 3x1-et venni? Mindenképpen a költséghatékony megoldás érdekelne, viszont ha nagyon meghülyül/nem hozza a teljesitményt tőle a gép akkor meg nem éri meg. Végül is summa summarum: nagyon visszafogja a teljesítményt egy ilyen, fentebb említett összeállítás?
A választ előre is köszönöm! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#41973) sanyi1104


sanyi1104
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem a 2x2 gb-os ramom mellé egy ugyan olyan 4gb-ost ramot!
Az egyik helyére akartam,hogy 6gb-om legyen de instabil a rendszer ha egyáltalán be tudja tölteni. Vagy szétesik a kép és ujra indúl, vagy kékhalál.
Csak dual chanellben kezeli a lapom a ramokat.
Létezik ,hogy mindenben magegyező ramot rakhatok egymás mellé???
csx 2gb ddr2 800mhz pc6400 cl5 128x8
csx 4gb ddr2 800mhz pc6400 cl5 256x8

128---256 ennyi a külömbség!

Sanyi

(#41974) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Két kérdésem is lenne, kérlek segítsetek!?

Jelenleg 2x2GB 1333 Mhz-es ramok vannak a lapomban.

1. Ha ezek mellé veszek 1x4GB vagy 1x8GB akkor menni fognak e egymással? Vagy vegyek párban pl.:
2x2 GB-ot vagy 2x4 GB-ot?

2. Vehetek-e, érdemes-e 1600 Mhz-et venni, menni fognak e együtt vagy hülyeséget beszélek?

Köszi

(#41975) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

ÜDV!

Nem tudom jó helyen járok-e de ez volt a legésszerűbb (nekem).

lenne egy felmerülő kérdés bennem

adott 2x2gb HP ddr3 1333mhz pc10700 as memória párosom ami az istennes se akar párba menni a H77 Pro4/MVP lapomba. [Mielőtt tovább küldenétek az alaplapos topicbol jöttem ide] B75 Pro3 lapomba mentek dual chanelbe viszont az új lapba nem. erre a kérdésem az egészből annyi lenne hogy ha neadj isten véletlen télleg szerver ramok akkor elvileg kikellene sípolni a gépnek induláskor a memókat vagy elindul és le se sz@rja hogy szervermemó és megy mintha mise történt volna? mert dualban az istennek se akarnak menni valamiért :F :F :F ötleteket várok :)

Ui.: bocsi ha rossz topicba írtam!

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#41976) Qru válasza Horvi (#41970) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Általában a nagyobb párt szoktuk előrébb tenni, de igazából többnyire mindegy, így is jó ahogy most van.

Memória fülnél van kiírva, de a gép indulásakor is kiírja a gép.

Highground: Ezek a régi gépek még érzékenyek a DC elvesztésére (főleg a P4-es procik). A legjobb 2x2GB lenne de azok meg elég drágák. Igazán gyors akkor sem lesz szóval ahogy összejön, bár a memevezérlő nem biztos, hogy szeretni fogja, hogy mindenféle ramokat pakoltok be neki. Próbagar nélkül ne vegyél bele semmit azt javaslom.

sanyi1104: Az egyik kétoldalas a másik meg egy oldalas ram, azzal sokszor nem tud mit kezdeni a memvezérlő... :(

sittes79:

Vehetsz csak bukod a 2 csatornás módot (esetedben ez nem olyan nagy érvágás, gondolom nem tömörítesz nagyon sokat).

Felesleges mert ilyen esetben az 1600-as is csak 1333-on fog menni. Kivéve ha felhúzod az az 1333-asokat 1600-ra.

#nincsbennetarcsi

(#41977) Ybron válasza #65675776 (#41968) üzenetére


Ybron
senior tag

Letesztelve egy másik lapban a ram és ott is error-t kaptam, viszont teszteltem a saját lapomba két másik rammal is és memtest szerint hibátlanok. Így kizártam szerintem a lapot és valószínűleg a ramok hibásak. Ezeket így lehet garaiztatni, ha azt mondom hogy memtestbe hibát jelzett?

(#41978) Highground válasza Qru (#41976) üzenetére


Highground
aktív tag

Köszönöm a választ! Szerencsére sikerült összehozni 2x2gb-ot olcsón, ma megyek érte. :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#41979) Walter_White


Walter_White
senior tag

Stiasztok. Letoltottem 2 verzioju memtestet : v5 Betat , es a V4.3-at.
V5-t hasznalom jelenleg egy pendriveon.
Van 2x8GB ddr3 1600as Kingstone Black memoriam, aminek a gyari ertekei a kovetkezok 10-10-10-24 1.5v
Nah ezen szeretnek egy kicsit huzni, tehat 9-9-9-24 et probalok beallitani 1.6v mellett, es a memtest eljut a 18% ig es hirtelen ujraindul a gep.. de nem csak az v5-os hanem a v4.3-as is ezt csinalja.. es nem ertem miert, pedig a windowsban jatek/ prime blend/ occt linpack 90% os ramhasznalat mellett is fut 4 orat is akar hiba/ujraindulas/fagyas nelkul..
10-10-10-27 mellett hibatlanul ujraindulas nelkul fut a memtest..

[ Szerkesztve ]

(#41980) Qru válasza Ybron (#41977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet, a boltban is a memtestel ellenőrzik, hogy hibás-e.

mod:

GalaxyNote: Nem minden ramot lehet tuningolni. De inkább ezzel próbáld a tesztelést: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41981) Walter_White válasza Qru (#41980) üzenetére


Walter_White
senior tag

Hat de meg ennyit sem birna, minimalis.., az elozo AData gaming series v2 es memoriamat sem lehetett kicsit sem, v lehet en csi altam valamit rosszul.. de annal meg a gep sem indult el ha az idoziteskhez nyultam vagy az orajelhez.. az is 1600as volt.

(#41982) Horvi válasza Qru (#41976) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a gyors választ. Hát itt az aidában a memóriabusz tulajdonságainál azt írja, hogy a típusa unganged dual dd3 sdram. Nem tudom pontosan, hogy ennek kellene-e lennie.

Hello darkness, my old friend...

(#41983) Majkel27


Majkel27
csendes tag

Sziasztok!
Mitől lehet az, hogy a régi konfigommal (1075T AMD@3,75Ghz + Gigabyte ga870a-ud3 + 4gb Kingstone value ram 1333Mhz) a ram windows élményindexe 7,4 , 2x4gb ugyan ilyen rammal 7,6 és az új konfigommal (Crosshair v formula-z + Fx8350@4,4Ghz + 1db! 4gb-os ram, ugyan az ami a régiben) csak 5,9.
1-2 tizeden nem szórakoznék, de ez már elég jelentős változás. Lehetséges hogy a processzornak ez túl kevés? Az index mellett nem érzem azt a radikális változást se amit vártam, mind programok futása közben, mind a benchmarkokban.
A másik ram nincs benne, ne is lesz, ezt is csak átmenetileg hagyom benne amíg nem lesz pénzem egy 2x4gb os 1866 os KIT-re.
Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#41984) El Kebir válasza Majkel27 (#41983) üzenetére


El Kebir
őstag

ebből vegyél be kettőt... (egyiket a win élményindexre, másikat a 1866-as kit-re gyúrás miatt... főleg mivel te se veszel észre változást, az 1333-as ram miatt, az általad használt programokban.... egyébként jó volt az a régi proceszor azon az órajelen...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41985) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

http://prohardver.hu/tema/nagy_ram-os_topic/hsz_41975-41975.html

Erre valakinek valami ötlete van?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#41986) Majkel27 válasza El Kebir (#41984) üzenetére


Majkel27
csendes tag

Köszi a választ! :)
A procitól mindenképp meg kellett váljak, az alaplaptól is,ezekkel együtt meg ment egy ram is, és sikerült nagyon jó áron szereznem egy ilyen lapot, azért lett ez. Tehát bőven elég lenne az 1333-is, azt mondod? Egyik embertől azt hallom hogy ég és föld, másik meg hogy szinte semmi különbség.. ezért is vettem value ramokat, pénzkidobásnak tartottam volna jobbat venni,de most mindenképpen akarok egy párat és gondoltam utána járok mi az igazság.

(#41987) sittes79 válasza Qru (#41976) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm a választ, akkor nem leszek nagy gondban, ha veszek 1 Db 4 GB-os modult, később esetleg még egyet és akkor párban lesznek!?

(#41988) Qru válasza sittes79 (#41987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#41989) ngabor94


ngabor94
tag

Hali!
Eredetileg videókkártyát szerettem volna cserélni, de a velek kapcsolatos témában azt írták hogy ami a gépembe kellene az már vinne mindent.
Az alaplapom egy M68M-S2P [link], ddr2 2x1gb-val, kilehet-e cserélni ddr2 2x2gb-ra, illetve az milyen hatással lenne a gépre? A proci egy AMD Athlon II x2 250 3ghz, ezt is kiszeretném majd cserélni egy 4 magosra, amit ajánlottak a vidkarihoz. És egy utolsó kérdés, ami lehet hogy hülye kérdés, de van-e különbség a memória gyártók között, pl. x gyártótól 2gb ugyanolyan jó mint az y gyártótól?

(#41990) Qru válasza ngabor94 (#41989) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ki lehet cserélni. A 2x1Gb valóban elég kevés ma már ha játszani is szeretnél, érdemes bővítened 2x2Gb-ra, sokat fog gyorsulni a gép tőle játékok alatt.

Természetesen van, ami leginkább a tuningolhatóságnál érhető tetten. Normál, átlagos házi használatra igazából bőven elég a 800MHz-es CL5-ös ram.

#nincsbennetarcsi

(#41991) ngabor94 válasza Qru (#41990) üzenetére


ngabor94
tag

Oké, köszi
Csak azért kérdeztem mert a vidkártyáknál egy hd7700 körül ajánlottak, amikhez 4gb kell, viszont mondták hogy ennek az alaplapnak szar a memóriakezelése ezért egy újat kellene venni. De ha tényleg így lenne akkor lenne szemmel látható hátránnya, pl egy programot nem 1s alatt töltene be hanem 30s alatt, vagy valami hasonló?
A másik kérdést pedig úgy gondoltam, hogy pl. egy kingston, intel, a-data... ugyanolyan jó mint bármely más gyártótól, vagy van ami jobb?

[ Szerkesztve ]

(#41992) #65675776 válasza ngabor94 (#41991) üzenetére


#65675776
törölt tag

A memóriát alapból a proci kezeli. A lap is befolyásolja, de nem az az elsődleges. Azt a lapot inkább a tré chipsete miatt kellene cserélni. Rengeteg kompatibilitási probléma van az nForce-ok és az újabb hw-ek, főleg VGA-k között. Lehet instabil lenne a géped a VGA-csere után, de a teljes üzemképtelenség sem kizárt.

Intel memória nincs. A Kingston mostanában a legjobb választás kompatibilitási szempontból.

(#41993) Qru válasza ngabor94 (#41991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aki ezt mondta az nem igazán ért az alaplapokhoz...
Ugyanis esetedben nem az alaplap kezeli a memóriát, hanem már a processzorba van integrálva a memóriavezérlő. Tehát a foglaltok számán és a bios-on kívül nem sok köze van a lapnak a ramkezeléshez.
De azért célszerű közkedvelt ramot venni, mert azok támogatottsága nagyon jó szokott lenni (pl az általad is említett Kingston).

#nincsbennetarcsi

(#41994) ngabor94 válasza #65675776 (#41992) üzenetére


ngabor94
tag

Akkor tehát ha kicserélem a procit a VGA-t és több memot rakok bele, akkor még rendesen lehetne vele játszani, használni, esetleg kisebb hibák fordulnának elő, kivéve persze teljes üzemképtelenség eseten.

(#41995) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Vásároltam egy ilyet KINGSTON 4GB HyperX Red DDR3 1333MHz CL9 KHX13C9B1R/4
beletettem ebbe a lapba Asrock H55M-GE R2.0 és széjjel fagy a windows 8 ssd-én.
Ez normális vagy nem igazán.

Egy ilyen volt/van benne KINGSTON 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/4G ezzel megy
rendesen. próbálom most csak a 4gb-ot, de nem megy...
a windows 64-es

pls help

(#41996) Qru válasza sittes79 (#41995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teszteld az új ramot a W7 saját tesztelőjével, vagy memtest-el.

#nincsbennetarcsi

(#41997) attmorc


attmorc
csendes tag

Hello!
A minap vásároltam egy OCZ Reaper 1150 2x2Gb OCZ2RPR11504GK Kitet az Asus p5q lapomba. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom elérni a gyári 1150 MHz-et, mert akármit csinálok 534,5 MHz-en dolgozik.
Válaszotokat előre is köszönöm

(#41998) sittes79 válasza Qru (#41996) üzenetére


sittes79
addikt

Hát én nem tudom, de ennek a windows-nak lelke van, szóval a fejlemény, hogy dobálta sorba a blue screen-eket, először memory management, aztán bad_pool_header. Utána olvastam, hogy ez valami registry hiba, aztán kb a 10-ik újra indításra megy minden frankón....egyenlőre.

A két fehér sínben van 2x2GB DDR3A1--DDR3B1
Az egyik kék sínben van a 4GB-os modul. DDR3B2

Köszi a segítséget. :R

Azért nyomok egy memtest-et!

[ Szerkesztve ]

(#41999) Qru válasza attmorc (#41997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a valós órajel az gyártó meg az effektívet adj ameg ami a valós duplája. Szóval most jelenleg 1066MHz-en megy a ram.
Ha nem tudod tovább emelni az órajelet ram szozóval (mert nincs magasabb a most beállítottól) akkor fsb-t kell emelned de ekkor a proci órajele is nő, az is tuningolod (kivéve ha alacsonyabb szorzót adsz a procinak).

#nincsbennetarcsi

(#42000) attmorc válasza Qru (#41999) üzenetére


attmorc
csendes tag

Köszi a válaszodat, próbálok alkotni valamit :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.