Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) Nemeske válasza Qru (#40850) üzenetére


Nemeske
csendes tag

Értem. Nem hiszem, hogy ,,boltozás" lesz, mivel jóval drágábbak az árréseik miatt, mint mondjuk itt egy prohardveres apró.

Beszámolok az eredményről!

Köszönöm mégegyszer,

Nemeske

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#40852) Qru válasza Nemeske (#40851) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Apróról is megtudod úgy venni. Csak beszéld meg az eladóval, hogy kipróbálánd előtte, amit amúgy sem árt ugye...

#nincsbennetarcsi

(#40856) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok!

2x1 GB GeiL Black Dragon 1066MHZ mennyit ér jelenleg? Nincs már szükségem rá, ezért kérdezem.

(#40857) Rivaul válasza mandin (#40856) üzenetére


Rivaul
addikt

Beárazós topicok erre vannak. Ez inkább szakmai segítségnyújtásra van. :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40858) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

KingMax 2x4 GB 1333 MHz Kitt (FLFF65F-C8KL9) menne egy i3 3210 proci és H61-es lappal 1600 MHz-n?

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#40859) Ficus Cucis


Ficus Cucis
csendes tag

Hello.
Ősrégi gépben cseréltem volna memóriát, 2*512mb helyett 2*1gb (mindegyik ddr400 kingmax), de már a bios se akar mindig bejönni, aztán ha sikerül is, a windows még egyszer se töltött be, bármilyen dram konfigurációt próbáltam is.
amikor visszateszem a régit és a bios dram részénél auto-ra állítok mindent, szépen indul.
az alaplap abit nf8, tehát a 2gb-t még bírnia kellene.
mi lehet a gond?
köszi.

(#40860) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.1.65v -os ramjaim vannak,és most váltanék procit .I5 2400-as lenne.Ha jól tudom,nem muszáj a ramokat 1.5V-re cserélni,hanem csak simán biosban beállítom a ramoknak az 1,5V-t.Ugye jól tudom?Megerősítést kérek. :R

(#40861) Assasin_ válasza kromatika (#40860) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Üdv!
Volt egy ram cserém az elmúlt napokban egy 2x2gb 1333mhz kingston cseréltem le egy 2x4gb 1600mhz Teamgroupra. Idáig minden oké megy a gép semmi nincs vele. Ezután szeretnék játszani a BF3mal lépek is be
és kb 10 sec után exe leállt ezt megcsinálta egy párszor aztán ujra raktam az egész win7 meg a BF3 és full szűz Windowsnál ugyan ez. Eszembe juttott a ram csere hát visszaraktam a régit azzal meg működött. Tudtok ebben segíteni nekem vagy van valami megoldás erre? Procim i5 sandy lap Giga GA-P61-S3-B3

Üdv

(#40862) Assasin_ válasza Assasin_ (#40861) üzenetére


Assasin_
aktív tag

ja és a régi cl9 az ujjat nem tudom pontosan de gyanitom hogy cl11

még azt mondták hogy csináljam ezt ez segitene?
állitsd be így a biosban a ram beállításokat:
késleltetések: CL11-11-11-28
feszültség: 1.60v
így nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#40863) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!Olyan problémám van hogy kikapcsol a monitor a ledje világit tovább felváltva és a gép megy tovább és csak reset segít.
És full új a processzorom a videokártyám alaplapom tápom is.. win7 64biten megy a rendszer és főlleg játék közben csinálja :F nem vágom ilyenkor mivan.. memoriára gyanakodok mert 2*2gb-os van de az egyik kingmax másik meg transcend egyiket használtan vettem lehet azzal lesz valami?
Ráadásul a hűtésem is jó everestel szoktam nézni..
Videokártyának a legfriseb catalyst van fent..
A tápom is 420-as gigabyte

Csak azt vettem észre hogy memória modul jellemzőinél a transcendnél nincs bepipálva az ami a kingmaxnál bevan a támogatások vagy mi.. vagy az nem is számit?

Elvégeztem egy win digagnosztikai ram izét de ott se jelezz problémát.
megnéztem az everestet a két ram egyforma memoria időzítésen megy és mind kettő 64biten?
Amúgy ha mindkettő 64 biten megy akkor duan chanelben futnak mert irták hogy 128 vagy 64 ezt nem nnagyon vágtam..

[ Szerkesztve ]

(#40864) Assasin_ válasza Assasin_ (#40862) üzenetére


Assasin_
aktív tag

egyébként aida ezt mutatja jó ez igy nem nyoltam hozzá még

(#40865) El Kebir válasza Assasin_ (#40864) üzenetére


El Kebir
őstag

az aida "spd" menü semmit sem mutat (soha nem is mutatott) az aktuális beállításokról, az órajelet az "alaplap", az időzítést a "lapkakészlet" menüben láthatod. (a feszültséget meg sehol, csak a biosban)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#40866) Assasin_ válasza El Kebir (#40865) üzenetére


Assasin_
aktív tag

értem és segítene a problémámon ha átállíttatnám arra amit írtak nekem. Persze még sose csináltam ilyet meg kellene találnom elöször

(#40867) El Kebir válasza Assasin_ (#40866) üzenetére


El Kebir
őstag

segíthet, de függ attól, hogy most milyen beállításokkal hibázik...

másik megoldás lehet, hogy nem kezdesz időzítéseket állítgatni, hanem visszaveszed a memóriaórajelet 1333MHz-re (a memória feszültséget ekkor is célszerű 1,6V-on hagyni/állítani, a biztosabb működésért)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#40868) Assasin_ válasza El Kebir (#40867) üzenetére


Assasin_
aktív tag

köszi értem akkor állitom 1.6ra de az hosszutávon nem gond egy sandy i5nek? Ja és sztem most is 1333mhz fut mivel a lap nem tud többet vagy igy is állitsam vissza?
Mostani beállitások 9-9-9-24 én átraknám 11-11-11-28-re de nem találom hol kell ebben a award biosban :W

(#40869) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Atraktam 11 28-ba és 1;6 voltra teljesen meghalt a windows valami olyat írt ki hogy error memory writer és azóta off be se bírom kapcsolni mert javítani akarja a hibát és persze nem tudja . Vissza raktam mindent alapra régi rammal úgy se jó de délután újra rakom majd csak ez a ramtol lenne ennyire nem kompatibilis a lapokkal? Vagy már nem értem :W

(#40870) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Egy egyszerű kérdésem lenne: Miért olyan jó az XMP modul? Kinek jó? Mi az előnye? van hátránya?

(#40871) Qru válasza lakisoft (#40870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez egy mómria profil, amiben a gyártó által garantált sebesség, időzítés és modul feszültség van elmentve így nem kell kézzel beálítgatnod külön-külön, hanem ha aktiválod akkor magától beállít mindent.

Aki nem annyira ért a memóriabeállításokhoz.

Nincs hátránya, arra kell figyelni, hogy nem minden lap támogatja (főleg az AMD-sek nem).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40872) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Valaki tud nekem help :O

(#40873) Qru válasza kromatika (#40860) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, elég ha visszaveszed a ram feszültséget 1,5V-ra.

#nincsbennetarcsi

(#40874) lakisoft válasza Qru (#40871) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi szépen. Így már világosabb. :R

(#40875) Tizio


Tizio
tag

Sziasztok.

Kérdésem lenne hozzátok.
Van egy ilyen lapom MINIX ™ ATOM230-GC amiben jelenleg egy Kingmax KLDD48F-B8KY6 PGE DDR2-800 1GB- van.
Cserélni akarom a modult egy az alaplap által támogatott legnagyobb 2Gb-ra.
Front-side bus: 533 MHz-es FSB
Bios-ban a következő lehetőségek vannak: 400Mhz, 533Mhz, 677Mhz
Ehhez képest a fent már írt 800Mhz ram van benne és megy vele, Os alatt nem tudom megnézni hány Mhz-jár mert jelenleg nincs hozzá rendszer telepítve.

Szóval Milyen memória modul amit érdemes bele venni és amivel biztosan menni fog.
2Gb DDR2 400Mhz?
2Gb DDR2 533Mhz?
2Gb DDR2 667Mhz?
2Gb DDR2 800Mhz vagy esetleg nagyobb?

Köszönöm a segítséget. :R

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#40876) Qru válasza Tizio (#40875) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A honlapjuk szerint 533MHz-es a bios szerint meg 667-et is tud.
800MHz-et tuti nem tud így max 667-est vennék bele.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40877) Blue Thunder válasza Tizio (#40875) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Vagy vehetsz bele 800-asat (és átlagban olcsóbbak is) is ha esetleg lapot cserélnél....de akkor addig 667-en mennek majd csak.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40878) Tizio


Tizio
tag

Köszönöm a válaszokat. :R

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#40879) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ez a két memória működne-e együtt:
Kingston 4GB 1066MHz DDR2 HyperX (KHX8500D2K2/4G) Black Limited Edition memória (2x2GB kit)

http://www.edigital.hu/DDR2_memoria/Kingston_4GB_1066MHz_DDR2_HyperX_(KHX8500D2K2/4G)_Black_Limited_Edition_memoria__(2x2GB_kit)-p46460.html

Kingston 4GB 1066MHz DDR2 HyperX (KHX8500D2K2/4G) CL5 (2x2GB kit) (ez van jelenleg a gépemben)

http://www.aqua.hu/4gb-1066mhz-ddr2-ram-kingston-hyperx-2x2gb-khx8500d2k24g-cl5-68586.html

És nyernék-e annyit pluszban hogy érdemes e megvenni a +4GB-ot?

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#40880) Blue Thunder válasza duronx (#40879) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Menni menne hát....hogy megéri e kiadni 4G-ért 20-21 ezret? Meg nem is igzán lenne teljesítmény növekedés :(

Én a helyedben inkább konfigot cserélnék...eladod a cuccaidat megtoldod és inkább újra fejlesztenék....ennyi pénzért ddr3-nál már 2x4 gigát kapsz 1866-ost

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40881) duronx válasza Blue Thunder (#40880) üzenetére


duronx
senior tag

Használtan tudnék 14ezerért, de ha azt mondod minimális lesz a teljesítmény növekedés, akkor hagyom inkább a 4GB-ot. Köszi a választ :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#40882) Blue Thunder válasza duronx (#40881) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

fölös mert nem egy túl nagy konfigod van...és 4 giga elég minden játékhoz...inkább spórolj új cuccra

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40883) duronx válasza Blue Thunder (#40882) üzenetére


duronx
senior tag

Igazad van. :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#40884) Blue Thunder válasza duronx (#40883) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Szívesen nincs mit! (Egyébként én is így tettem a lányok gépével, beszart az alaplap...gondolkoztam számolgattam és csak kevés pénz toldásával raktam össze nekik új gépet, /a 4x1 giga ddr 2 árának feléből vettem 4gigás ddr3 modult/) és ahhoz képest hogy nem igazán játszanak elég jó kis gépet raktam össze nekik ;)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40885) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Helló!

Memória kérdéssel fordulok hozzátok. Az asrock topikban már kérdeztem, de még várat magára a válasz, sajnos egyre sürgősebb: [link]

Memória: KHX24C11X3K4/16X
deszka: Asrock z77 extreme 3
processzor: intel i7-3770
táp: hx1050

hogyan tudom beállítani, hogy stabilan 2400-on, fussanak a ramok :F

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#40886) Blue Thunder válasza olbaidhun (#40885) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nálam is hasonló a gond...neked annyival könnyebb hogy ivy procid van...de 2133-on nem megy csak 1333-on?

Elvileg mennie kéne hisz ugyanazt a beállítást használod mint én és nekem is csak 2133-on mennek...biztos hogy kell még valamit állítani...én próbáltam már időzítés állítással is...még semmi de próbálkozom....akitől vettem azt írta hogy neki 2400-on ment 1.55v-n......lehet játszogatni :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#40887) Qru válasza olbaidhun (#40885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: ez a ram AMD-s gépekhez való nem Intelhez, ha csak simán feltolod a ramfeszt 1,65V-ra kinyírod idő előtt a memvezérlőd

2: ekkora tuningot nem bír minden i7 memvezeréljőe (hivatalosan ugye 1600-ig van támogatás, felette minden MHz ajándék), lehet a tiéd sem.

mod:

Amivel lehet még próbálkozni:

QPI/VVT fesz emelése (max 1,2V-ig), időzítés lazítás és a ram fesz emelése (max 1,7V).

Új Inteles processzorok esetében (második generációs i3/i5/i7) a memória maximális feszültség 1,57V lehet. E feszültség fölött hosszútávon károsodik a memóriavezérlő, csökken az élettartama. Ez a feszültség határi kitolható, hogy ha QPI/VTT feszültséget megemeljük, mert esetünkben az a lényeges megkötés él, hogy a memóriafeszültsége és a memóriavezérlő feszültsége között ne legyen nagyobb a különbség, mint 0,5V. A VTT/QPI feszültség maximuma 1,2V lehet így az új Inteles szériánál akár 1,7V-os memóriafeszültségig is elmehetünk.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40888) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

A csatolt Everest képnél mit jelent a Memory Type sor végén a CR1?

5 ugyanolyan Kingston 2GB 1600MHz HyperX Blue ramot pakolgattam a gépbe, és megfigyeltem, hogy az egyik esetén ha egyedül vagy párban tesztelem, akkor CR1 szerepel a sor végén, ha mind a 4 slotban van memória, vagy ha nincs az alaplapban a kérdéses ram, akkor CR2.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40889) Jorus válasza aleister (#40888) üzenetére


Jorus
nagyúr

Command Rate

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40890) Qru válasza aleister (#40888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Command Rate rövidítése. Az értéke lehet 0, 1, 2, 3, stb. Azt jelöli, hogy két parancs végrehajtása között hány órajelciklus telik el. Ebből következik, hogy értelemszerűen a 0 a legjobb, de a mai magas órajelű memóriák még a 1-es értéket sem viselik el stabilan magas órajelen, jellemzően 2-es értéken stabilak már 1600MHz környékén is, többnyire az 1333MHz megy még 1-en is.

#nincsbennetarcsi

(#40891) Nemeske


Nemeske
csendes tag

Kedves Fórum!

Korábban, még ezen az oldalon kérdeztem RAM-bővítéssel kapcsolatban!

Nos, megvan a RAM, ami egy kék lapkára készült 2GB-os Hynix 2Rx16 PC2-6400S-666-12-A3 típusra hallgató DDR2-es modul.

Eddig 2db 1GB-os ugyanilyen sebességű Samsung volt a laptopban (MSI VR601)
A bővítéses célú RAM-cserét a következő képpen kiviteleztem: kiszedtem az első DIMM1-es slotbol az egyik 1GB-os Samsungot, és a helyére tettem a Hynixet, a másik 1GB-os Samsung maradt.

A bootolásnál a BIOS-ban egyből kiírta a 3GB-ot, viszont a Win7 indulásánál a kékhalál képernyő fogadott, de csak egészen rövid időre, mert azonnal indult is előlről a boot-szekvencia, nem tudtam elolvasni ilyen rövid idő alatt.
A következő felbootolásnál a Win7 monokróm boot-képernyő fogadott, mely észlelte, hogy hardveres változás történt a számítógépben, és hogy előzőleg nem indult megfelelően a rendszer. Itt felajánlott egy olyan lehetőséget, hogy a Win7 automatikusan javítja a problémát, vagy választható a normál indítás.
Én nem választottam a javítást, nehogy valami visszafordíthatatlan kárt tegyen a bootszektorban, egyszerűen csak ismét felnyitottam a laptopot, és a két memóriablokk sorrendjén cseréltem: (a 2GB-os Hynix a DIMM1 helyett a DIMM2-be került és az 1GB-os Samsung pedig a DIMM1-be)

A gép gond nélkül bebootolt, látja a 3GB-ot, eddig nem jelentkezett probélma.

Kiváncsi lennék, valaki tudja-e esetleg, hogy ez milyen jelenség lehetett, és esetleg fagyhat-e a közeljövőben hasonlóan? Most elvileg megy.

Hagyhatom így, vagy valamit tenni kell még?

Válaszotok előre is köszönöm!

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#40892) Qru válasza Nemeske (#40891) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Általában célszerűbb (pont ezért) a nagyobb modult előrébb pakolni (a memórivezérlőknek lelkük van :D). Tesztelgesd így, de nem valószínű, hogy a jövőben hibát okozna ha egyből simán indult.

#nincsbennetarcsi

(#40893) Nemeske válasza Qru (#40892) üzenetére


Nemeske
csendes tag

Ezek szerint a DIMM2 van ,,előrébb" ? Mert most ugye a 2GB-os a DIMM2-ben van, és így működik. Valamiért a Windows élményindex is megnőtt, bár ennek fogalmam sincs mi az oka, amikor ez a Hynix is egy 800-as blokk mint a Samsung

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#40894) Nemeske válasza Qru (#40892) üzenetére


Nemeske
csendes tag

Már most annak örömén, hogy nem vette be csont nélkül: azon gondolkodom, hogy biztosan kellett-e ez nekem? Mit lehet 3GB RAM-ból profitálni, amit 2GB-ból nem? Úgyis egy csomó része virtuális, azaz a vinyót használja, ami SSD.
Ha ez a ,,memóriasebesség" rovására megy, hogy 3GB a 2 helyett, lehet az egész fejlesztés értelmetlen volt...

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#40895) CsKrisi


CsKrisi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Jó pár éve egy 2X2 Gb-os Corsair Dominator 1600Mhz-es kit van a gépemben.
Szerettem volna bővíteni 8gb-ra, így vettem két darab 2x2gb-os G.Skill, szintén 1600Mhz-es kitet a helyére. A bökkenő ott van, hogy az egyik G.Skill kit nem jó, kékhalál lesz tőle, a memóriadiagnosztika is megállapította, hogy hibás.

A másik G.Skill kit viszont működik a régi Corsair kit mellett is. Így is lefuttattam a memóriadiagnosztikát és nem talált hibát.

A kérdésem az volna, hogy szerintetek használjam így, együtt, egymás mellett a kétféle kitet, a jövőben is meg fognak férni egymással, vagy inkább vigyem vissza mindkét G.Skill kitet és vegyek egyféle márkából 2X4 vagy 4X2 gigát?

Remélem érthető voltam és köszönöm előre is a válaszokat! :)

(#40896) Qru válasza Nemeske (#40894) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

800-as ddr2 ram is gyorsabb még egy ssd-nél szóval nem volt értelmetlen, és a reakció idő is jobb mert a memvezérlő gyorsabban eléri az adatokat a ramból mint ha az ssd-ről töltődne be az adat. Szóval nem volt felesleges.
A slotok meg nem feltétlenül a fizikai közelségüknek megfelelően vannak "bedrótozva" a vezérlőhöz. Sajnso sok lap esetében nincs jelölve melyik az elsődleges slot. ilyenkor cserélgetni kell a modult és egyből kiderül melyik az (mint ahogy nálad is volt).

mod:

CsKrisi: Ha hibás akkor gariztasd mindeféleképpen a G.Skill-t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40897) Nemeske válasza Qru (#40896) üzenetére


Nemeske
csendes tag

Most is erről a gépről írok, eddig semmi gond nem volt, bár nem tapasztaltam gyorsaságbeli javulást (gondolom, milliszekundomokban mérhető max, ha lett valami).

Nagyon köszönöm a segítséged!

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#40898) Qru válasza Nemeske (#40897) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen főleg így ssd mellett nem érezhető, mert attól alapból gyors a rendszer.

Az élmény index pedig azért nőtt, mert az nem csak a ram sebességét veszi figyelembe, hanem a méretét is.

#nincsbennetarcsi

(#40899) Nemeske válasza Qru (#40898) üzenetére


Nemeske
csendes tag

Megint tanultam valamit! Köszönöm mégegyszer a gyors segítséget!
Szép estét!

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#40900) Rockland


Rockland
tag

Heló, bocsi ha rossz helyre írok de nem találtam jobbat :D

Corsair Vengeance 4GB 1600mhz DDR3 kék színű mellé egy ugyanilyet csak fekete színbe rakok Dual Channelbe az számít hogy nem egy a színük? :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.