Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) sniper elite válasza HSM (#9049) üzenetére


sniper elite
senior tag

Jah kicserélik egy ugyan ilyen szarra.. de bánom hogy nem OCZ Blade ramot vettem anno! Remélem csak egyszer kell gariztatni...

Sheltem77: Úgy érted mind a hármat nem? :)

(#9052) Sheltem77 válasza #97544192 (#9047) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

"A Corsair Dominator GT-ken más chip van, mint az OCZ Extreme-n."
Ezt gondoltam énis, de a másik topicban azt írja valaki, hogy jópár ocz ben is hyper van. Biztos vagy benne, hogy Intel Extremet nem érinti?

sniper elite: Igen

[ Szerkesztve ]

(#9053) HSM válasza sniper elite (#9051) üzenetére


HSM
félisten

Az OCZ Blade-en ugyanaz a csip van, szal ugyanebben a szarban lennél.. :P ;]

De amúgy azt mondják, csak néhány sorozat lett rossz ezekből a ramcsipekből... Nem esélytelen, hogy kapj egy jót...

(#9052) Sheltem77: Nyugi, az Intel Extreme tuti nem Hyper-es... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9054) Zájec válasza sniper elite (#9048) üzenetére


Zájec
veterán

és ? gari van rajta nem ? akkor meg mire ez a nagy felháborodás ?
én egy percig sem aggodnék emiatt...

pláne nem káronkodnék ilyen formában , nyilvánosan a topikban... :(

szerintem menj el a moderátoros topikba, és kérjél javitást a h.sz-del kapcsolatban, mert ez nem megengedhetö ilyen formában...

szerinted ha tudta volna a Corsair akkor forgalomba helyezte volna... ??
biztos hogy nem elhiheted,,, ök se akarják a jó hirnevüket tönkretenni egy hibás chip miatt..

(#9055) sniper elite válasza Zájec (#9054) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát remélem hogy van gari,Amerikába szóló gari van rajta elvileg, ezért lettem ideges, mert megint 2-3 hétig ha nem tovább ram nélkül maradok, de tényleg nem kellett volna rondát írnom, bocsi mindenkitől, töröltetni fogom...

(#9056) Zájec válasza Sheltem77 (#9052) üzenetére


Zájec
veterán

ha figyelmesen olvastad volna akkor tudnád a választ.... ::

idézet a cikkböl ::
"Az érintett termékek a TW3X4G1600C6GTF, a TR3X6G1866C7GTF, a TR3X6G2000C8GTF, a TR3X3G2000C7GTF és a TR3X6G2000C7GTF jelzést kapták."

szóval ha jól értem akkor az 1600 CL6 ,1866 CL7 , 2000 CL8 , 2000 CL7 -s idözitésü chipeknél jelentkezik ez a probléma, de ez is csak egy bizonyos szériában, tehát nem mindben...
namármost , amit emlitesz OCZ extreme kitet, az 1600 CL8 és 1800 CL9 -s xmp profilja van.... tehát a "gagyibb" chip van rajta,, nempedig a felsorolt erösebb teljesitményüek...

(#9057) Zájec válasza sniper elite (#9055) üzenetére


Zájec
veterán

irsz egy e-mailt a Corsair supportnak európába, leirod szépen nyugodtan, udvariasan mi a problémád, hol vetted stb.... gondolom visszairnak majd , hová kell küldeni a ramokat , milyen csomagolásban stb....

az meg nem lehet probléma hogy ram nélkül maradsz... meg kell oldani... :K
elmész a boltba, veszel addig egy pár darab 2gb-s kingmax modult , ami 8300ft-ba kerül 1db modul... ha akarsz 1db-t , ha akarsz akkor 3db-t....
majd miután megoldodott a csere , szépen eladód 1000ft-al olcsóbban.. ennyi....

(#9058) Lauda


Lauda
félisten

Mivan itt emberek, ez nem proci topik? :DDD

(#9059) gombcomp válasza Zájec (#9057) üzenetére


gombcomp
senior tag

Igazad van! :R
Egy igazi,HCgamer/Tuninger mindig hagy magának menekülési útvonalat.
Nekem a fiókban lapul (mostanában) 3X1GB lightosabb CSX,nehogymá' gép nélkül maradjak! ;]
Főleg most,hogy a Corsair botrányban érintett lehetek. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9060) gombcomp válasza Lauda (#9058) üzenetére


gombcomp
senior tag

Proci topik,de azért vannak összefüggések.. :U
Ilyen hírek után érdekes távlatokba mutat az aláírásod,a PH-n hajlamosak mindent túlreagálni főleg az Apróban. :R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9061) Lauda válasza gombcomp (#9060) üzenetére


Lauda
félisten

Mert a sok gyoker azt latja a cikkbol, hogy a corsair a szar, pedig epp annak kene kalapot emelni. A tobbi memogyarto aki hasznalja, meg assa el magat. Ha azt hiszed, hogy meghat ez az egesz, hat tevedsz. :DDD

(#9062) Sheltem77 válasza Zájec (#9056) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Legagyiztad a ramomat? Gyere ki a hóra baze :P

(#9063) #97544192


#97544192
törölt tag

OCZ Blade-l szopnál igazán sniper szerelmem, nem a GT-vel, ugyanis a Corsair felvállalta, az OCZ meg nem! Ennyi!

(#9064) Sheltem77 válasza #97544192 (#9063) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Most jön az, hogy (amiért az OCZ még nem adott ki közleményt) az OCZ mennyivel rosszabb cég mint a Corsair? Eddig ne süllyedjünk már le. (Gondolom Corsair ramod van).

[ Szerkesztve ]

(#9065) keIdor válasza sniper elite (#9055) üzenetére


keIdor
titán

Nem hinném, hogy anyagilag tönkremennél, ha addig vennél 3x1GB Kingmax-ot, amíg nincs itt az új. :U

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9066) beteg válasza gombcomp (#9059) üzenetére


beteg
őstag

Egy igazi, HCgamer/Tuninger

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#9067) HSM válasza keIdor (#9065) üzenetére


HSM
félisten

Nem, még biztos nem gazdálkodta ki a 965-->975 váltáson elbukott jó kövér összeget.... :W Különben is, EXTRÉM proci mellé mezei ramot? Ugyanmáá.... Hogy képzeled?

(#9068) sniper elite válasza HSM (#9067) üzenetére


sniper elite
senior tag

jajj ne piszkálj már, nem erről van szó, veszek addig valami olcsót persze... csak az ember ilyenkor értetlenül áll a dolog előtt, hogy ilyen gyári hibás széria kiadás megtörténhet! Amúgy hol tudok valami háromcsatornás gagyit venni átmenetileg? Mármint egy pontos típust mondjatok :)

[ Szerkesztve ]

(#9069) keIdor válasza sniper elite (#9068) üzenetére


keIdor
titán

Mondjuk nézd meg a piszkálós HSM aláírását. Bár az nem gagyi, szvsz!:)
Én ha vennék i7-et, akkor azt a kitet venném hozzá, mert nem kell 6GB ram, meg nem kell Kingmax-nál jobb, úgyis az Uncore a lényeg. Nagyon akarnék 120k-ért már össze tudnék dobni egy i7 konfigot, igaz nem lenne csilivili az aláírásom, de nem is azért venném... ha találnék 50k-ért valami 920-at lehet belevágnék függetlenül attól, amit 1-2 hónapja írtam.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9070) sniper elite válasza keIdor (#9069) üzenetére


sniper elite
senior tag

Lauda árul 55-ért ha jól tudom! Tényleg ideje lenne már váltanod...

(#9071) gombcomp válasza beteg (#9066) üzenetére


gombcomp
senior tag

Te is ki akarsz jönni a hóra? :DD

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9072) keIdor válasza sniper elite (#9070) üzenetére


keIdor
titán

Hát majd még kiderül... HSM 58-ért adja a C0-ját, ami megy bőven 4GHz-et is 1,3V-al több nem kell.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9073) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Most lett időm komolyabban tesztelni az új procit, eddig 181x21 3801MHz normál bioszos fesz(llc off) minden energiatámogatás bekapcsolva 3440 uncore 1.27V és megy mint a huzat. Idle 4,3W fogyasztás!:DDD Ment már 3900MHz-en is ugyanezzel a loaddal csak fix fesszel szvsz llcvel lehet meg lesz a 4GHz is.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9074) knbs válasza keIdor (#9072) üzenetére


knbs
senior tag

Hajra papa! Mar amugy is hianyoltalak az i7-s taborbol!!! Nem kell csillivilli alairas, szerintem i7-nel csak a jo proci a lenyeg, az egyszerubb lapok is siman kitoljak a 210-s bclk-t ramokbol se kell annyira komolyat venni, a tudasod meg meg van a tuninghoz szoval gatyaszijat osszehuzni es hajra! :C
Ez mar nagyon off, de tudok most hollandiaban 425 euro/darabert 965 extremet, csak a gaz az hogy minimum 5db-t kell belole venni...

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#9075) Sheltem77 válasza keIdor (#9069) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

"úgyis az Uncore a lényeg"

Miért az uncore a lényeg mi annak a pontos szerepe? Én arra mentem, hogy 1.1V on stabil legyen normál hőfokokkal 3600mhz en a proci uncoret belőttem 3240 re aztán kalap kabát.
Hogyan működik az uncore, mit jelent pontosan leírná nekem valaki? (illetve azt, hogy érdemes e piszkálnom feljebb), kizárólag a játékokbani szerepe érdekel.

Most olvasom az új prohardver cikket:
[link]

Hát b*zmeg így aztán várhatok a Dx11 es 3xx sorozatra(pedig nagyon kéne már egy épkézláb vga a 7800gt helyett ehhez a procihoz). Sebaj talán az Ati lép idén az ügyben :F

[ Szerkesztve ]

(#9076) Sárpac válasza keIdor (#9069) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ezt rosszul tudod, az uncore 3200ig untig elég felette felesleges hajtani, mert az 1600as memókat már a 3200as uncore rendesen ki tudja hajtani.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9078) Lauda válasza Sárpac (#9077) üzenetére


Lauda
félisten

Lodd be 4200-re es le is fureszelheted a radiatort. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9079) Sárpac válasza Lauda (#9078) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez direkt ilyen teszt 1venti alacsony fordulaton bezárt szoba egy kis kánikula imitáció mellett és az ibt 5kör max is szépen lement ott volt 73C a csúcs maghő ami nem rossz!:DDD Holnap megnézem ezen a feszen meddig bírja 3900at tippelek.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9080) #97544192 válasza Sheltem77 (#9064) üzenetére


#97544192
törölt tag

Na erre inkább nem írok semmit, csak annyit, hogy ne legyé má low!
Kingmax RAM-om van... ;)

(#9081) Lauda válasza Sárpac (#9079) üzenetére


Lauda
félisten

Inkabb probald ki auto feszen a 21x200-at, lesz ott meg 90 feletti magho es 35 fokos szoba is. Szvsz odakerrentene neki az 1.5-ot biztos. :Y :C

(#9082) Sárpac válasza Lauda (#9081) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Eszem ágában sincs!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9083) #97544192 válasza sniper elite (#9070) üzenetére


#97544192
törölt tag

"Tényleg ideje lenne már váltanod..."

Ilyet hogy lehet valakinek írni? Nem mindenki akar százezreket elkúrni, hogy jól nézzen ki az adatlapja. Keldor foglalkozik mással is, nem csak a géppel, a hózzászólásaiból rá lehetett már jönni.

szerk.: Ez az ilyet hogy lehet valakinek ilyet írni duma tök jól néz ki a ne legyé má low után :D

[ Szerkesztve ]

(#9084) keIdor válasza knbs (#9074) üzenetére


keIdor
titán

Kicsit kopott nekem a tudásom azért, ez látszik is. :D Ültem már többször is i7 előtt, de nem mostanában már, elavult vagyok, please upgrade the software. :DDD
Jó ár az 965-ért, de mint prociért nekem túl drága még. 250€-ért már aludnék rá.
2 évig még magyar fizetésből kell megélnem sajna, 2011-től majd már könnyebb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9085) Lauda válasza Sárpac (#9082) üzenetére


Lauda
félisten

Ne akard, hogy en probaljam ki..... :O :DDD

BR4D: En nem .urom agyon fesszel sose. :N

Sárpac: Csak utanad.... :P

[ Szerkesztve ]

(#9086) #97544192 válasza Lauda (#9085) üzenetére


#97544192
törölt tag

Na végre valami eksön, told neki a 2V-t! :Y :Y :Y

(#9087) Sárpac válasza Lauda (#9085) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Most már kíváncsi vagyok mutasd mennyit szúr neki?:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9088) HSM


HSM
félisten

(#9068) sniper elite: Bocs, nem bírtam kihagyni... :D Tess, egy tipp: [link]

(#9069) Keldor papa: Ahogy mondod, az olcsó nem egyenlő a gagyival. ;)

(#9076) Sárpac: Bírom az ilyen megalapozott hozzászólásaid, amiket csak így kitalálsz a levegőbe.... Egyszer majd lődd be kérlek az 1600-as ramjaid 4000-es uncore-al, majd akkor talán rájössz, mekkora bakot lőttél... :P Nem rosszindulatból mondom, de azért utánanézhetnél alaposabban, mielőtt kész tényként kijelentesz valamit.... Ilyent kérnék 3200-as uncore-al: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9089) keIdor válasza HSM (#9088) üzenetére


keIdor
titán

Akkor lehet mégse vagyok olyan elavult?:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9090) knbs válasza keIdor (#9084) üzenetére


knbs
senior tag

Nagy koltseg, gyakorlatilag a semmiert... neked jo kis procid van most is, en egy teljesen antituning E6600-rol bovitettem, szegenyke nem ment 3Ghz fole. Azt tobb mint 2 eve vettem most az i7- sztem nem fogja ilyen sokaig huzni, de majd kiderul...

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#9091) Zájec válasza Sheltem77 (#9062) üzenetére


Zájec
veterán

kimehetek a hóra ,de úgyis én nyerek ;] nekem gagyibb van :P kingmax 1333 CL9

szóval én nyertem a gagyisági versenyen :DD he-he..

(#9092) drakkar11


drakkar11
tag

A tegnapi AMD super pi tesztre, bár a hir szerint saját berkein belüli új csúcs.
azért az i7 sem rossz :))

(#9093) Sárpac válasza HSM (#9088) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mihez képest everestbe többet mutat? Tesztelgettem már eleget nem kell bemutatni.
A szintetikus tesztek meg kb. annyit is érnek!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9094) Zájec válasza Sárpac (#9093) üzenetére


Zájec
veterán

egyébként én is HSM-el értek eggyet.... :K

kicsit könnyelmü volt a kijelentésed , és alaptalan...

szerintem kicsit teszteljél még,, és utána nyilatkozzál,, mást fogsz mondani....

olyan sokat azért nem teszteltél még.... friss tulaj vagy még a core i7 terén...

"A szintetikus tesztek meg kb. annyit is érnek!"

ez pont te mondod, akinek a legtöbb ilyen xarság van feltelepitve.. :F :U
néz már rá az asztalodra... ennyi szintetikus xarságot sennki nem telepitet fel mint amennyit te feltettél..... ezen kicsit elkéne gondolkoznod... és utána irkálni ilyeneket... :B

(#9095) #97544192


#97544192
törölt tag

Na végre, holnap jön a procim! :))

Zájec: Ezt a tesztes dolgot úgy mondod, mint hogyha te lennél k|ngp|n...

[ Szerkesztve ]

(#9096) #97544192 válasza #97544192 (#9095) üzenetére


#97544192
törölt tag

Bocsi, már nem tudtam szerkeszteni.
D0, FPO: 3910A308

(#9097) Lauda válasza #97544192 (#9095) üzenetére


Lauda
félisten

Grat, remelem jol fog menni! :C

(#9098) Zájec válasza #97544192 (#9095) üzenetére


Zájec
veterán

figyu,, én vettem a fáradságot is kiprobáltam merre hány méter...

most ő nem vette a fáradságot hogy kiprobálja, és ehhez képest állit olyat ami nem igaz.....
innentöl kezdve hol a problémád,,...?

elovastad mit irt, vagy csakúgy beleszólsz a közepébe ?

(#9099) #97544192 válasza Zájec (#9098) üzenetére


#97544192
törölt tag

Csak úgy beleszóltam a közepébe.

(#9100) Sárpac válasza Zájec (#9094) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Értem és hány Core i7 920-as megy 4000uncoreval 1.35V alatt game prime ibt stabilan? Még 3800at is csak 1-2megy. És az uncorera hatással van ráadásul a memória sebessége is, hiába megy neked 4000et az uncore ha a ramod csak 1600at, az olyan alaklmazások amik memóriaigáényesek nem lesznek gyorsabbak vagy csak alig érezhetően. Ugyanis minél magasabb az uncore annál magasabb a round trap latency is ami azért van mert a ramok nem képesek szinkronban követni a busz sebességet ezért a kéleltetési idejük növekszik, max ha 2000es ramot teszel be de akkor meg a magas cas latency lesz a korlátozó tényező.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.