Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) knbs válasza #97544192 (#9096) üzenetére


knbs
senior tag

Hajra-hajra!!! :C Milyen procihutot teszel ra?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#9102) #97544192 válasza knbs (#9101) üzenetére


#97544192
törölt tag

Víz.

(#9103) Lauda


Lauda
félisten

:P :DDD

Keldor papa: Kar, hogy a 3 lapot es a 2 procit nem lottem le egyszerre. :( :DDD Ugy nez ki az UD5 maradt csak. :)

[ Szerkesztve ]

(#9104) keIdor válasza Lauda (#9103) üzenetére


keIdor
titán

Beteg állat. :DDD Egyik nem eladó?
Workstation mondjuk nem érdekel, mert nekem túl sok... (a tuning is, meg a felszereltség is)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9105) beteg válasza keIdor (#9104) üzenetére


beteg
őstag

naaa... már rég nem vettem semmit! :DDD

bááár, most nagyon gondolkozom egy ilyenen: [kényelmes clear cmos :)]

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#9106) keIdor válasza beteg (#9105) üzenetére


keIdor
titán

Nem hülyeség..

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9107) gombcomp válasza keIdor (#9106) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ezt a DFI-LP-k helyből tudják power+resettel. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9108) #97544192 válasza gombcomp (#9107) üzenetére


#97544192
törölt tag

Jah, meg a Gigabyte-k is egy gomb + resettel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9109) szacsee válasza beteg (#9105) üzenetére


szacsee
nagyúr

Miért nem innen nézegetsz?

Több színben is hapható (piros, kék, zöld) vagy elvetemült ötlet ha kipattanna a fejedből, akkor:

;]

(#9110) ImI87 válasza szacsee (#9109) üzenetére


ImI87
őstag

Jól mutatna a felső egy 5,25-ös helyre beépítve! :C
És ezzel interkontinentális ballisztikus rakétákat is lehet indítani. :DDD

(#9111) westlake


westlake
félisten

mivel nem vagyok valami jaratos a core i7 vilagaban (kozel nem erdekel annyira a tuning, mint regen) az arulja mar el nekem, hogy honnan szedi a vid erteket.. en ugy tudom, hogy nincs olyan program, ami kiirna ezt (remelem rosszul tudom).. azzal tisztaban vagyok, hogy a bios-okbol ki lehet puskazni (auto cpu fesz), de itt lattam mar vid1, meg vid2 ertekeket is.. nalatok ezek mit takarnak? ha jol remlik, akkor a c2d procik vid-jet befolyasolta valamelyik cpu feature, amit a bios-ban (is) lehetett allitani.. nem tudom, hogy ez itt is szamit-e..

az es 920-ra a class 1.28750 voltot irt, a gigabyte x58-ud4 meg kereken 1.3 voltot.. mondjuk azt mar regebben iseszrevettem, hogy a lapok nem egysegsen ismerik fel (nem ertem miert) fel a vid-et.. esetleg csak nem tudjak egysegesen kezelni (ezt sem ertem, hogy miert)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9112) ImI87 válasza westlake (#9111) üzenetére


ImI87
őstag

A vid1 és vid2 annyit jelent, hogy az egyik esetben Turbo bekapcsolva, a másik Turbo nélkül értendő.
Tényleg nincs progi, ami kiírná az alapfeszt, ezért csak a teljesen alapon lévő bios auto fesz-re lehet alapozni.
Amúgy meg nem kéne különbözőnek lenni más lapokban sem, mivel (ha jól tudom) akkor az "alapfesz"-t a prociban lévő mikrokódból olvassa ki a lap. :U

(#9113) bim válasza Sárpac (#9073) üzenetére


bim
veterán

Meddig jutottál ezzel a procival? Normál fesz+LLC érdekelne..

(#9114) sniper elite válasza HSM (#9088) üzenetére


sniper elite
senior tag

Köszi a linket, de mégse veszek most másik ideiglenes gagyi ramot, mert megyek barátnőmmel Párizsba és mire hazaérek, sztem már itt lesz a csere ram! De szerinted megvan rá az esély, hogy a garancia ram is rossz szériába tartozik majd? :U

(#9115) Sárpac válasza bim (#9113) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Majd ma kiderül tegnap 0 időm volt rá!
Remélem a 4GHz meglesz legalábbis jóval esélyesebb mint a kisvides procinál volt ott még a 3800 se ment llc nélkül!;)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9116) bim válasza Sárpac (#9115) üzenetére


bim
veterán

Ha 21x181 van meg LLC nélkül stabilan normal feszen akkor kicsi az esélye a 21x191-nek LLC-vel...Ez persze csak az én véleményem.
Nekem 21x180 és 21x186 van meg normal feszen. Mondjuk az is 3,9Ghz. :U

(#9117) sasha007 válasza szacsee (#9109) üzenetére


sasha007
tag

istenien néz ki :C

(#9118) gombcomp válasza sniper elite (#9114) üzenetére


gombcomp
senior tag

Meg van rá az esély,de majd azt is cserélik hosszú az élettartam gari.
Ha Párizsban jársz,és jót akarsz derülni menj el a Surcouf nevű informatikai áruházba Surcouf.fr
van belőle több is,de ide menj el: 139 avenue Daumesnil 75012 .Betojsz a látványon,a te konfigodról ott még nem is hallottak,pedig Párizsban ők a legnagyobbak. :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9119) westlake válasza ImI87 (#9112) üzenetére


westlake
félisten

tudom, hogy nem kellen masnak lennei, de megis mas.. a vid-et nem a mikorkod tartalmazza.. a mikorkodot csak a steppingvaltaskor szoktak modositani.. a vid-et szerintem nehany masik labon keresztul kozli a cpu az alaplappal..

Play nice!

(#9120) HSM válasza westlake (#9119) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg van benne valami "power control unit" ami a szükségleteknek megfelelően (áramfelvétel, hőmérséklet, turbo, ht, stb...) állítgatja valós időben a procit feszültségét.

(#9121) westlake válasza Sárpac (#9115) üzenetére


westlake
félisten

mennyire vagy te biztos abban, hogy eltero vid-es procik maskeppen fogyasztanak? nem lehet, hogy a gigabyte nem megbizhato ilyen teren? nem igazan ertem, hogy miert kellene egy procinak maskep fogyasztania azonos korulmenyek kozott (persze fix feszultsegen, steppingen belul)

#9120: az mas.. en nem erre gondoltam.. en konkretan a vid-rol beszelek.. az energiagazdalkodas resze nem igazan erdekel :D en azt sem ertem egeszen, hogy miert van tobb vid-re szukseg.. jo, tudom, hogy vid csak egy van ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9122) HSM válasza westlake (#9121) üzenetére


HSM
félisten

Hát pedig jobban tennéd, ha érdekelne, mert különben sose kapsz pontos választ a kérdésedre. Itt a PCU:

Jól látszik, hogy ez állítgatja a Vcc-t. (Vcc=Vcore ;) )
"Az új architektúrát az energiamenedzsment terén is továbbfejlesztették, megjelenik a processzorban a Power Control Unit, azaz PCU, egy mikrokontroller, egy miniprocesszor a processzoron belül, ami a központi egység egyes részegységeinek az áramellátásáért és monitorozásáért felelős. Ez az adott szituációnak megfelelően külön-külön szabályozza a magok, az északi híd és a harmadszintű gyorsítótár hőmérsékletét és fogyasztását. A PCU alapjában véve az AMD K10-es energiamenedzsmentjéhez hasonlóan működik, tehát a processzormagok járhatnak egymástól eltérő órajelen, de a feszültség mindig a legjobban leterhelt processzoréhoz igazodik."
Forrás: PH! teszt

És abban is biztos lehetsz, hogy az eltérő VID-es procik azonos órajelen, és feszen másképp fogyasztanak. :K Az alacsonyabb VID-es azonos feszen többet kér. (De kisebb feszen is lesz általában stabil... :D )

[ Szerkesztve ]

(#9123) Execute


Execute
tag

Üdv mindenkinek!

CPU szorzó: 21
BCLK: 181
Ram freq: 1451Mhz
UCLK freq: 2903Mhz
Qpi Link: 6532MT/s
Cpu Voltage: 1.27500
CPU PLL Voltage: 1.81592
QPI/DRAM voltage:1.25000
DRAM voltage: 1.60381
Többi fesz a bios minimumon van vagy amin alapból volt
LLC :disabled
HT: off
CPU Spread Spectrum: disabled
PCIE Spread Spectrum: disabled
CPU Clock Skew: Auto
IOH Clock Skew: Auto

Proc:
C1E Support:enabled
Hardware Prefetcher: enabled
Adjacent Cache Line Prefetch: enabled
Intel Virualization Tech: disabled
CPU TM Function: disabled
Execute Disable Bit: disabled
Intel HT Tech: disabled
A20M: disabled
Intel SpeedStep Tech: disabled
Intel C-STATE Tech: disabled

prime(blend) eldobta ezen beállításokkal 15-20perc után

Mi lehet a gond? :F

(#9124) westlake válasza HSM (#9122) üzenetére


westlake
félisten

egy kicsit santit a fogyasztasos leiras.. a volt adott, az amper valtozo (jelen esetben).. ha mas a fogyasztas, akkor mar nem beszelhetunk azonos feszultsegrol, mivel a fogyasztas a "felhasznalt" arambol adodik.. javitsatok ki, ha tevedek :B
en meg mindig fenntartom azt a velemenyem, miszerint ket azonos processzor (sorozatgyartas) tenyleg azonos, es adott feszultsegen meg kell hogy egyezzen a fogyasztas is.. ha eltero a fogyasztas, akkor a feszultsegnek is elteronek kell lennie.. akkor meg mirol beszelunk? ;)

az energiagazdalkodasra visszaterve: en a c2d korszakban pont azert mondtam, hogy a vid-et ugy kell kideriteni (bios-ban, nem windows alatt), hogy minden cpu feature-t le kell tiltani (persze nem a ht-t es a multicore-t)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9125) HSM válasza westlake (#9124) üzenetére


HSM
félisten

"ha mas a fogyasztas, akkor mar nem beszelhetunk azonos feszultsegrol, mivel a fogyasztas a "felhasznalt" arambol adodik.. "

De, beszélhetünk azonos feszültségről, mert az alaplap VRM-je pont azt csinálja, hogy a processzor áramfelvétéltől függetlenül tart egy adott feszültséget. Különben fel-le ugrálna a feszültség, nagyon csúnyán. Egyéb infók: [link] itt a lap alján, "Pillanatnyi villamos teljesítmény" alatt.

"en meg mindig fenntartom azt a velemenyem, miszerint ket azonos processzor (sorozatgyartas) tenyleg azonos, es adott feszultsegen meg kell hogy egyezzen a fogyasztas is.."

Ennyi erővel minden proci tuningolhatóságának is meg kéne egyeznie, mert ugye sorozatgyártás. :DDD Viccet félretéve, nincs két csip, amiben egyforma lenne a szivárgási áram, egyformák lennének a tranzisztorok, stb....
Sajnos annyira nem vagyok fizikaguru, hogy pontosan el tudjam magyarázni, szóval inkább valami témában jártasabbra hagyom....

A VID-et itt azért nem tudod kideríteni, mert egy firmware számolja, és pl. benne van a hőmérséklet is a képletben... Na, azt hogyan kalkulálod hozzá? Én is kb ahányszor bemegyek a BIOS-ba, annyiféle VID fogad... :D (Sokszor egy érték, de néha picit több, néha picit kevesebb) Nem úgy van, mint a C2D-knél, hogy idle és load VID a prociba programozva....

(#9126) Overlocker válasza HSM (#9125) üzenetére


Overlocker
veterán

"en meg mindig fenntartom azt a velemenyem, miszerint ket azonos processzor (sorozatgyartas) tenyleg azonos, es adott feszultsegen meg kell hogy egyezzen a fogyasztas is.."

Egyetértek, nem lehet köztük kiugróan magas különbség..

"Én is kb ahányszor bemegyek a BIOS-ba, annyiféle VID fogad... :D (Sokszor egy érték, de néha picit több, néha picit kevesebb) "

Ez így van, én is tapasztaltam..

(#9127) Sárpac válasza westlake (#9124) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Különböző szorzókon különböző vid értékek vannak, minél kisebb a szorzó annál kisebb vid értéke is.

A vid érték erősen eltérhet processzoronként is.:)
Okát már többször leírtam nézz kicsit vissza!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9128) Sárpac válasza Overlocker (#9126) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez Nem igaz!
Vannak a szilícium lapnak jobban és kevésbé jobban sikerült részei.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9129) #97544192


#97544192
törölt tag

Sokallom a feszkót... De ez van, ezt kell szeretni.
Blend 20x200 @ 1.28v Load

(#9130) Sárpac válasza #97544192 (#9129) üzenetére


Sárpac
nagyúr

19x-es vagy 21-es szorzón kevesebbet fog kérni.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9131) HSM válasza Overlocker (#9126) üzenetére


HSM
félisten

Kiugróan nagy különbség nincs is... De hogy konkrét példával éljek, még mikor Giga EP35-DS3 lapom volt, volt nekem egy E6750-em, ami üresben, alapon 7-8W körül kért enni. Volt előtte 2db E6550-em, mindkettő magasabb VID-es, amik olyan 2-4W körül elvoltak üresben. Ráadásul ez a két proci között is akadt különbség, Az egyik olyan 35W körül kért prime alatt, a másik 45W körül, alapon. Nem egetverő különbség, de jóllátható. ;) Ráadásul itt vannak az AMD TWKR procik is, amik pl. kifejezetten nagy áramfelvételű darabok kiválogatva... ;)
Ha mindegyik egyforma, akkor minek kéne válogatni? Sőt, mondok mást... ha mindegyik egyforma, akkor minek kellett a VID? Minek kellett külön minden egyes procinak más fesz? Különben egyforma feszen, minden egyes processzor befért volna a TDP-be, adott órajelen.... :DDD Vicces lenne... Arról nem is beszélve, miket láttam a Q6600 topicban... Nálam sokkal jobb hűtőkkel, kisebb feszen is melegebb volt néhány extrém alacsony VID-es példány... A magas VID-esek meg brutálmagas feszen (1,4V+) is relatív hűvösek maradtak, emlékezzetek csak vissza....

(#9132) #97544192 válasza Sárpac (#9130) üzenetére


#97544192
törölt tag

Lol. Na majd kipróbálom. Már elérte a 80C-t... Mi kell ide, nitrogénhűtés? :D
Bár fogyasztás is kemény... 145W...

[ Szerkesztve ]

(#9133) Execute


Execute
tag

Valakinek ötlete az előző hszemhez? :)

(#9134) Sárpac válasza Execute (#9123) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem ramra adj még 1.64ig, qpire meg 1.3at nyugodtan!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9135) Execute válasza Sárpac (#9134) üzenetére


Execute
tag

Oks meglesem hogy viselkedik :) A linxet amúgy honnét lehet letölteni, mert sehol se találom :F

(#9136) Overlocker válasza Sárpac (#9128) üzenetére


Overlocker
veterán

Én két jobban sikerült részre gondolok :P

(#9137) Overlocker válasza HSM (#9131) üzenetére


Overlocker
veterán

Ezért nem számít semmit a vid..vagyis valamennyire igen, de nem erre kell alapozni..

[ Szerkesztve ]

(#9138) #97544192


#97544192
törölt tag

Végleges, tovább max. úgy fogom tesztelni, hogy faragok a többi feszkón.
Nem vagyok megelégedve annyira... Ez van, Sprite.

1.3625V CPU
1.32V QPI/Vtt
1.62V DRAM
3200 MHz Uncore
3600 MHz QPI
1600 MHz DRAM
4000 MHz CPU
200 MHz BCLK
többi Auto

Idle: 1.312 - 1.328
Load: 1.264 - 1.280

[ Szerkesztve ]

(#9139) Sárpac válasza #97544192 (#9138) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az auto feszeket azért én áttenném normálra.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9140) #97544192 válasza Sárpac (#9139) üzenetére


#97544192
törölt tag

Okés, ha te mondod. :D

(#9141) westlake válasza Sárpac (#9127) üzenetére


westlake
félisten

a szorzo - vid osszefuggesrol eddig nem tudtam.. azzal viszont mar jo ideje tisztaban vagyok, hogy vid ertek milyen hatarok kozott mozoghat (es mozog is) ;)
kimernem en ezt a fogysztas dolgot, de ezert nem fogok meg 2-3 i7-es procit megvenni.. lehet, hogy igazatok van, es a legtobb procinak "egyedi" a fogyasztasa is, de szerintem ezek az ertekek elhanyagolhatoak..

Play nice!

(#9142) HSM válasza #97544192 (#9138) üzenetére


HSM
félisten

Meg talán nem 20-as szorzón kéne... A legtöbb I7 utálja... :D Ne is csodálkozz... Aztán majd fogsz lesni a 35 perces prime után, mikor majd dobálja el a játékokat... ;] Nem csökkenteni fogsz a feszeken... ;] :P Nekem 3 óra prime stabil beállításra még szűk 0,4V kellett 4 ghz-en, hogy a játékok alatt is bírja... :U

(#9141) westlake: Persze, nincsenek "akkora" különbségek... De azért egy I7-nél 4Ghz körül már nagyon ki tud jönni... És nem biztos, hogy a kisfeszes a jobb.... és azért egy 10-30W azért nem mindegy már, ha másért nem, a hőfokok szempontjából. nyilván ezért a nagyon szélsőséges eseteket leszámítva nem érdemes új CPU-t venni, de azért nem árt, ha tud róla az ember. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9143) #97544192 válasza HSM (#9142) üzenetére


#97544192
törölt tag

Olyan balfasznak nézel, hogy 35 perc Prime után nekimegyek a játékoknak? Kösz...
Most tesztelem LinX-el a 3800-at, asszem ezt belövöm stabilra, és kész.

(#9144) westlake


westlake
félisten

48 oras boinc az igazi stress test ;)

a regi es 920-asomnal (vid ~1.29v) csak jobb lehet az uj dobozos 920-as (vid ~1.21) asszem 907a380-as

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9145) #97544192 válasza westlake (#9144) üzenetére


#97544192
törölt tag

:C

(#9146) HSM válasza #97544192 (#9143) üzenetére


HSM
félisten

Nem nézlek annak... :F

Ezt írtad: "tovább max. úgy fogom tesztelni, hogy faragok a többi feszkón"
Én úgy gondoltam, hogy egy 24/7 stabil beállítást keresel... :F De ha csak ilyen bencs stable a cél... :P

(#9147) #97544192 válasza HSM (#9146) üzenetére


#97544192
törölt tag

Azt keresek. De 4 GHz-n sztem nem, amikor Prime-al már 80C. IBT vagy LinX alatt megsülne moreeee :D
3.8 GHz viszont ideális lesz szerintem ezen faragni fogok, ameddig lehet, és kész. Nem fogom kínozni, bár 4.2 GHz-t tuti meg fogom majd nézni :))

(#9148) HSM válasza #97544192 (#9147) üzenetére


HSM
félisten

Kíváncsi leszek a 4,2-re.... ;] A megsüléstől meg még messze vagy... Jut eszembe, nem vízzel hűtesz? :F

[ Szerkesztve ]

(#9149) #97544192 válasza HSM (#9148) üzenetére


#97544192
törölt tag

De. Szerintem 145W terheléshez (+ GTX 285) már nem olyan jó egy db. tripla radi.

[ Szerkesztve ]

(#9150) Lauda válasza #97544192 (#9138) üzenetére


Lauda
félisten

Grat az uj procihoz! Jol megy ez, ne legyel telhetetlen, masike se megy jobban elhiheted. :C A hofok azert eleg magas vizhez kepest, tudom szar a kupak.... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.