Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9801) Sárpac válasza szacsee (#9799) üzenetére


Sárpac
nagyúr

De ő egyet se dugott bele nemhogy 2őt!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9802) Wayne válasza Sárpac (#9801) üzenetére


Wayne
aktív tag

Csak egy 2x2es csati van rajta, de ezt nem dugnám bele nyugodt szívvel a 2x4be.... :( :)
Francba! pedig gondoltam a táp árát megspórolhatom, egy márkás táp meg nem két fillér :W

[ Szerkesztve ]

(#9807) Wayne válasza Savanya (#9804) üzenetére


Wayne
aktív tag

Éppen ez bajom, hogy ez 2x2-es az alaplapon pedig 2x4 van....Sorry a sok offért. És köszi a sok segítőkész hsz-t!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#9808) Sárpac válasza Wayne (#9807) üzenetére


Sárpac
nagyúr

de 2x2ből 2db van azokat kell beletenni a megfelelő helyre!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9809) Zájec válasza Sárpac (#9790) üzenetére


Zájec
veterán

milyen "nem kis eltérésekre" gondolsz két azonos tipusu lapnál? :F

egyébként mivan az új szerzeményü procival ? beharangoztad , aztán csendben maradtál ?

(#9810) Sárpac válasza Zájec (#9809) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nincs időm tesztelni 6ig meló, házimunka, nyelvtanulás meg nőzés majd vasárnap talán komolyan ráfexem!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9811) AirBooms válasza HSM (#9797) üzenetére


AirBooms
addikt

NB-t vízzel hűtöm, de elméletileg az amúgy sem szólna bele semmibe az i7-nél...
Legutóbb 20x200-on néztem, load 1,296 V (LCD Posteren nézve, CPU-Z szerint ez már 1,312V), s bizony LinX a 10 kör alatt belement a 89 fokba többször is. Most mindjárt megnézem úgy, hogy a HT-t kikapcsoltam...

Azt nem hiszem, hogy egy Gene gyengébb lenne egy P6T SE-től...

(#9815) AirBooms válasza AirBooms (#9811) üzenetére


AirBooms
addikt

Nos, HT nélkül két fokozattal kisebb feszen úgy néz ki stabil (load 1,283V) és "csak" 83 fokos volt a legmelegebb mag LinX közben. Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy a szobában jelenleg 28 fok van (ha a gépem nem menne, csak 25 lenne... :DDD ).

Az EIST vagy a C1, amivel kikapcsolhatom, hogy menetközben változtasson a terhelés függvényében a proci a Vcore-on?

:R

(#9816) Sárpac válasza AirBooms (#9815) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Eist és c1-et kapcsold ki 3800ig még elmegy de felette nem ajánlatos a használatuk!!
Pl nekem se megy az új procimmal már 3800at megfogja!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9819) HSM válasza AirBooms (#9811) üzenetére


HSM
félisten

Az oké, hogy az NB nem szól bele a dolgokba, de az NB is melegedik szépen, és közös hűtésen van a FET-ekkel a GENE-n, tehát a két dolog összefügg. Márpedig FET-ek tudtommal jobban működnek alacsony hőmérsékleten.... A GENE nem monitorozza a proci teljesítményfelvételét? Vagy konnektorból nem tudod megnézni? Nagyon soknak tűnik az a 87 fok... Vagy a Tiédnek extraalacsony a vid-je, vagy legalábbis úgy viselkedik.... :U

Pláne HT nélküli 83 fok.... :F Anno a C0-am... [link] Itt több, mint -10 fok volt a HT OFF... Igaz mondjuk, csak olyan 25 fok volt.... :U

[ Szerkesztve ]

(#9828) bim válasza AirBooms (#9792) üzenetére


bim
veterán

Nálam is figyelt vízzel a max 84 fokocska 4 gigán..Igaz a fesz nálam nem 1,1x volt :P
Sajnos ez van.. Melegedősek ezek az i7-ek. :U

Megjegyezném hogy amíg a léghűtésnél a légáramlatból kapnak a proci tápellátó körökből is addig víznél ott áll a forróság ami melegíti a lapot és azon keresztül a proci is melegebb. Tedd rá a pici ujjadat az egyik kockára fél óra LinX közben... :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#9829) sniper elite válasza bim (#9828) üzenetére


sniper elite
senior tag

Érdekes ez a dolog, mindenhol megy a duma, hogy milyen rossz a léghűtés mert vízhűtés veri minden téren, meg nem annyira hangos mint a léghűtés! Aztán itt a példa forró vizet keringettek a procin :P Érdekes nálam 4.2GHz mellett játék közben se ment 50 foknál feljebb nagyon a hőfok, pedig csak egy xaros Triton 81 cpu hűtőm van, meg pár xaros Enermax rendszerventim :)

(#9830) AirBooms válasza bim (#9828) üzenetére


AirBooms
addikt

Nálam a vízhűtés kombinálva van a léggel. HAF932-es házam van, amiben a radi ventiken kívül van még három venti: egy-egy 23 centis elölről és oldalról fújja be a hideg levegőt, a hátsó 14-es pedig kifelé. Amellet, hogy ultra halkak nagyon jó a légszállításuk. Nekem pl. ebben a házban kb. 10 fokkal hűvösebbek a vinyóim, mint korábban.

sniper elite:
Sosem volt még gondom ugyanezzel a vízhűtéssel, bármilyen proci is volt eddig a gépemben. Mindig hatékonyabb volt a légnél.

HSM: Mint említettem, a Gene NB-jét is a víz hűti, az olyan 45 fokos menet közben. Tehát teljesen jó.

Nekem mondjuk a nagy melegedés, meg a proci nem jó húzhatósága mellett az is gyanús, hogy a monitorozó progik közül egyik CPU-Z sem írja ki rendesen, hogy éppen milyen szorzóval, milyen sebességen megy a proci!

[ Szerkesztve ]

(#9831) AirBooms


AirBooms
addikt

Valami nagy gány van nálam: ha kikapcsolom a C1E-et, akkor el sem indul a gép... :U Eist funkciót viszont ebben a lapban már nem találtam... :(

(#9832) HSM válasza AirBooms (#9830) üzenetére


HSM
félisten

Akkor viszont a hűtésgond kizárva....
Tényleg fura, amikről mesélsz... :F Mondjuk a szorzóban elvileg az I7 turbo, ami pontos, a többi progi nálam is össze-vissza mér, mert nem az Intel álltal ajánlott módon mérik a szorzót. Mondjuk XP-alatt nagyjából jól méri alapórajelen a CPU-Z 1.5, Vista alatt meg már mértem 8Ghz-et is... :Y :W :DDD Be is akartam linkelni... (Be is fogom...)
Itt valakinek 12Ghz lett... :C [link]
A C1E-s dologra nincs ötletem...

[ Szerkesztve ]

(#9833) #97544192 válasza bim (#9828) üzenetére


#97544192
törölt tag

Milyen radid van? Én beújítok MO-RA 2-re, 9 ventilátorral, aztán utána legyen 80C...

[ Szerkesztve ]

(#9840) AirBooms


AirBooms
addikt

Úgy néz ki, 3800 MHz-en egészen kellemes feszültségen stabil a procim. Most 1,197V loadnál tartok, de még próbálok lefelé menni. Itt a hőfokaim is rendben vannak. :K A szoba viszont már 29 fokos... :U

(#9841) bim válasza #97544192 (#9833) üzenetére


bim
veterán

Van egy MO-RA2 passzívan meg egy nexxos extrem dual 1 db. 12-es ventivel ami 600rpm körül forog.
Ezt sniepernek is üzenem ez a szaros víz viszi a vga-t is és a procit is. 1 azaz 1 (!) db ventivel....Te mennyivel oldod meg a gépedet? És milyen zajszintel? :F

(#9842) AirBooms


AirBooms
addikt

Nos, az létezik szerintetek, hogy míg a 3800 MHz-et 1,197 V-on (load) tudom stabilizálni, addig a 4 GHz-hez kb. 0,1V-tal több kell? 1,296V? :F
Ja és mindez HT nélkül! :Y Nekem fura!

Ha van valakinek egy jófajta, már letesztelt D0-ás procija, s kölcsönadná egy napra tesztelni, azt nagyon megköszönném! :R

(#9844) whitehand válasza HSM (#9843) üzenetére


whitehand
senior tag

Sziasztok!

Aki mostanában vett 920as procit az megtudná mondani hogy d0 vagy c0 ami mostanában magyarországra jön?

(#9846) whitehand válasza AirBooms (#9840) üzenetére


whitehand
senior tag

A vizhütés radija hol van? és milyen irányu a légmozgás?
videokártya is vizezve van?

[ Szerkesztve ]

(#9847) AirBooms válasza whitehand (#9846) üzenetére


AirBooms
addikt

egy 2x8-as dual radi a ház 23 centis első ventije mögött, a 3x12-es tripla radi a ház tetején, felette három 1 centis venti szívja a meleg levegőt kifelé. Ezenkívűl a ház oldalán van még egy 23-as venti, ami befelé fúj hideget, hátul meg egy 14-es ami kifelé fúj meleget. Még jó, hogy az összes venti tök halk, de igen rendes légmozgás van a házba a nagy ventik miatt. Messze a leghangosabb a VGA ventije még 2D-ben is azt hallom.
VGA még nincs vizezve, csak a proci és az NB. De ha megjön a blokk a VGA is vizezve lesz.

(#9849) whitehand válasza AirBooms (#9847) üzenetére


whitehand
senior tag

az akkor az a baj hogy a házból szivja a radin át... milyen radi? ha kintröl szivná a levegöt az -10-15 fokot jelentene 1 centis ventiknek elég kicsi a légszállitása és raditól is függ hogy milyen légmozgáson hatékony....

(#9850) knbs


knbs
senior tag

Szerintem a szemelyeskedest, es hogy ki mire kolti a penzet, itt be kene fejezni!!! Aki ebben a topikban aktiv az valoszinusithetoen nem a minimal berbol tartja el magat/csaladjat. Nem vedeni szeretnem a mesterloveszt, csak maradjunk annyiban, hogy egy high end proci topikjaban ne azon menjen mar allandoaan a savazas, hogy van egy tehetosebb arc, aki mindegy mit, de megengedhet maganak es a tobbi 5 szivja a veret folyton, holott nem "sokkal" kevesebbet dobtak ki az abalakon, hogy egy ilyen rendszert hasznalhassanak.
Vannak itt paran akinek nem egy i7-s procija van, es nem egy x58-s lapja...

A temahoz visszaterve, van egy uj eredmenyem: [link] mar elore szolok HT oFF! :) Kellemes, hogy mar a sorosuveg aljaval is be tudom nyomni az ENTER-t a windows normal modu inditasahoz! :DDD
Meg keresgelem a veget, de az tuti,hogy a rampage 220 bclk-nal wall-os, mindegy milyen feszt allitok be, be se bootol. 218-n mar megy...
Erdekes , hogy ezzel a lappal mentek mar 5 fole is, bar az mar nem levegovel es nem is ilyen feszekkel.
Meg probalok majd magasabb uncore*t beloni, de a hofokok mar igy is a maxon vannak szoval elerheto a 4.3, de egeszsegesebb a 4.2 egy magas uncore-al.
Brad-nek uzenem: a corsair ramok viszik 1600 felett is, meg 1750-n is mennek nalam, bar nem volt idom tulzottan kitesztelni, en inkabb jatekkal tesztelek. Nyomok egy linxet, ha azon nem hasal el akkor gta4 vagy crysis.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.