Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) Sárpac válasza Templomegere (#8150) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8152) AirBooms válasza Templomegere (#8150) üzenetére


AirBooms
addikt

Egyeseknek már kettő is fejenként... ;]

(#8153) Sárpac válasza AirBooms (#8152) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Laudának 3van!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8154) AirBooms válasza Sárpac (#8153) üzenetére


AirBooms
addikt

Pláne! (Ja és "occó" ramjai is vannak... :C )

(#8155) HSM válasza Overlocker (#8139) üzenetére


HSM
félisten

D0-hoz való BIOS-al próbálod?

(#8156) HSM


HSM
félisten

Hmm... Hmm... Érdekes teszt.... Memory Scaling on Core i7:[link]

(#8157) Zájec


Zájec
veterán

nálam egyenlöre valami nem akar úgy menni ahogyan azt én szeretném, és ahogyan a forgatókönyv szerint lenne....

az elözö D0-m olyan mint Templomegere -nek van (3847B023)...
látjátok nála hogy megy...
a mostani olyan mint HSM-nek és többieknek . (3849A824)
de nem akar úgy menni mint a többieknek...

(#8158) Templomegere válasza Zájec (#8157) üzenetére


Templomegere
senior tag

tele vagy negatív kisugárzással , lazulj el , relax . Szarjál már arra a 0.03V difire

(#8159) Sárpac válasza Zájec (#8157) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Lehet a kingmaxramok miatt?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8160) #97544192 válasza Zájec (#8157) üzenetére


#97544192
törölt tag

[link]
[link]

Sárpac: Semmi köze nincs hozzá. Teljesen jó a Kingmax... Régebben Gigát dicsőítettem meg a Corsair, meg stb.-t, mostmár teljesen más a nézetem... Kingmaxot mindenkinek! :))

[ Szerkesztve ]

(#8161) Zájec


Zájec
veterán

Templomegere :: piszkálja a csörömet , ki kell deritenem mi az oka.

Sárpac:: az ki van zárva ( mármint hogy a kingmax miatt )..
azért is mert ilyen szempontból kiteszteltem, és az eredmény az volt hogy a Vcore miatt ..
meg a ramokat oda állitom ahová akarom (biz.értelemben)...

BR4D :: egyenlöre nemtudom... ki kell deriteni.. bele kell tenni egy másik lapba , mondjuk egy Ud5-be vagy extreme-be....

pont egy 0.03v körül hiányzik.. amenyivel nagyobb a drop az ud5-ben..

mintha ImI87 emlitette volna hogy nála megnött a drop valamelyik bioscsere után ? vagy csak én emlékszem rosszul.....

(#8162) HSM válasza Zájec (#8161) üzenetére


HSM
félisten

"pont egy 0.03v körül hiányzik.."

Szerintem kb. ennyi pontatlansága még akár feszmérő IC-nek is lehet... :U

(#8163) Zájec válasza HSM (#8162) üzenetére


Zájec
veterán

ezt lenne jó kideriteni.. :K és akkor okosabbak lennénk ezügyben...

odaadnám a procit te meg megnéznéd az UD5-ben...
ha a 3847B023-m megy nálad 1.200v -n 4ghz-t , úgy mint Templomegere procija.

(#8164) HSM válasza Zájec (#8163) üzenetére


HSM
félisten

Áhh, engem ez nem izgat annyira, hogy szétkapjam a gépet... :B Bocsi, de jobban féltem annál, minthogy feleslegesen szerelgessem... :B A D0 procitól is az tartott vissza a legjobban, hogy nem akartam esetleg potyára szétkapni/összerakni a masinát... :B
De vannak itt páran még UD5 lapokkal... :U

(#8165) Zájec válasza HSM (#8164) üzenetére


Zájec
veterán

igazad van felesleges bonyolitani... :) annyit nem ér az egész herce hurca...

(#8166) Overlocker válasza HSM (#8155) üzenetére


Overlocker
veterán

Persze, legújabbal..

(#8167) Lauda válasza Sárpac (#8153) üzenetére


Lauda
félisten

Most mar csak ketto, viszont lapbol tenyleg 3..... :O :W :C

Sajna csak par percet beszeltunk, de ez a Gomezz igen szimpi srac. :)

[ Szerkesztve ]

(#8168) Zájec válasza Lauda (#8167) üzenetére


Zájec
veterán

kiváncsi leszek nálad mit alakit ez az FPO....

ha durván fogalmazok én csalódtam benne.... ez van , ez ilyen :)

(#8169) Lauda válasza Zájec (#8168) üzenetére


Lauda
félisten

En is, max visszarakom a mostanit, meg ezt is ki akarom probalni az UD5 lapban, hogy mit szol az asushoz kepest.

Mit ertesz csalodas alatt? Egy eredmenyt se tettel be. :F

De most nezem HSM se. Ekkora szar lenne vagy mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8170) Zájec válasza Lauda (#8169) üzenetére


Zájec
veterán

mivel nincs olyan eredmény ami olyan lenne...

mod:
én nem birom leszoritani 1.20v alá 4gigán... :B

[ Szerkesztve ]

(#8171) #97544192 válasza Zájec (#8170) üzenetére


#97544192
törölt tag

Azért nyugodtan betehetnétek, nincs ezzel gond... Nem fogtatok ki jobb példányt, és kész. Nem dől össze a világ, attól még tök jó a 920D0. :K
Gondoljatok csak arra, nekem milyen eredményeim vannak... :U

(#8172) HSM válasza Lauda (#8169) üzenetére


HSM
félisten

Én most hangkártya-gyorstalpalón vagyok... :D Meg aztán, holnap-holnapután oldom meg a memóriáim hűtését, aztán talán lesz még 1-2 eredmény... De szerintem azért már az a 4200@1,25V se rossz... :U A 4300-hoz is közel jártam már, de oda olyan 1,3V fixen kéne, de ott már kezd kevés lenni a hűtésem, nem szeretem a 90 fokot nyaldosó hőfokokat... :(
Meg még az Uncore is tesztelem, majd kiderül, meddig bírja, de ramhúzás nélkül nem akaom erőltetni... ;)

(#8173) Lauda


Lauda
félisten

Zájec, HSM!

Hat en nagyon nem ertelek titeket! Eddig barmi eredmenyetek volt, boldogan linkeltetek nekunk, most meg csak mammogtok, hogy nincs meg ez meg az. Hol van az a prime blend 4.2 giga 1.25v, ami ala be akarsz menni, mert en nem latom sehol? :F

[ Szerkesztve ]

(#8174) Zájec válasza Lauda (#8173) üzenetére


Zájec
veterán

itt van HSM eredménye 4.2ghz-n : [link] ;)

nálam hirtelen ez van 4.0ghz-n.. : [link] :)

(#8175) Lauda válasza Zájec (#8174) üzenetére


Lauda
félisten

Mindketto egy nagy semmi, ezt Te is pontosan tudod. :)

(#8176) ImI87


ImI87
őstag

Zájec !!!

Igen, én ítam a drop-pal kapcsolatban. Sajna nem tudom biztosan megmondani, hogy mitől nőtt meg, mert több dolog is egybeesett. Amikor kijött az F7 bios, gyorsan fel is tettem. Aztán asszem másnap szóltak, hogy mehetek a D0 prociért, így hirtelen a proci is megváltozott. Ezután láttm, hogy LLC nélkül nem 0,07V a drop, hanem már 0,09V. Tehát vagy a proci, vagy a bios miatt volt.

Egyébként mindenki máshogy mondja be a feszeket, ez okozhat némi férreértést. Szerintem a load fesz a mérvadó, mert minden lapban más a drop mértéke. Tehát ha v.ki azt mondja, hogy 4 gigát 1,xxxV fesszel viszi a procija, akkor az jelentse azt, hogy annyi feszt kap terhelés alatt, ja és szvsz HT on, mivel ez adolog a proci egyik fő tulajdonsága. :U

(#8177) Zájec válasza Lauda (#8175) üzenetére


Zájec
veterán

nemértem miért :F megpróbálom 4.2.n mennyivel megy.. én 1.28v köré saccolom az enyémet .... nálad mizu ? bent van az új proci ? vagy már szétparáztattalak hogy nem fog menni a procid :DDD

Imi87 :: amit a cpu-z ir terhelés alatt ,azt nézzük nem.. ?

[ Szerkesztve ]

(#8178) Overlocker válasza Zájec (#8177) üzenetére


Overlocker
veterán

Igazából az lenne a jó, ha megoldható lenne a kimérés..de egyelőre maradjunk a cpu-z loadnál szerintem. Én most tudtam csak elkezdeni tesztelni a procit, nagyon nem szereti a micron ramjaimat a lap..

[ Szerkesztve ]

(#8179) ImI87 válasza Zájec (#8177) üzenetére


ImI87
őstag

Igen, arra gondoltam. :K

Overclocker: mégha lenne is mindenkinek otthon egy voltmérő, nem hiszem, hogy sokan "bebújnának" a gépbe, és keresnék a mérőpontokat. :B

(#8180) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Aki kíváncsi a mérőpontokra ud5 lapnál annak itt egy kis ismertető és a már kimért eredmények.
Szvsz vcoreban jócskán alálő a lap a beállítottnál még LLC-vel is.
Easy tune pedig szinte halálpontosan azt mutatja amit a cpu megkap talán 1.4voltnál van nagyobb eltérés máshol 0.005-0.01V a max ingás..:)

Viszont Qpivtt-ben felülfeszel rendesen már 1.29V-al az intel féle határt feszegetjük.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8181) Lauda válasza Zájec (#8177) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogynem erted. 10 perc prime szerinted micsoda? Egy nagy nulla. :)

Talan penteken osszerakom, de lehet szombat. :D

[ Szerkesztve ]

(#8182) HSM válasza Sárpac (#8180) üzenetére


HSM
félisten

Viszont meg kén nézni azt a QPI/VTT feszes dolgot új BIOS-al.... Amivel ők mérték, az egy F5 valamelyik bétája volt.... Azóta kijött kismillió F5 verzió, pár F6, és már az F7 is it van.... :U Tuti azóta ezt finomhangolták... Meg kéne mérni... ;] Lehet, bevállalom nem tűnik nehéznek.... Csak mondjuk ha nincs földelve a masinán,akkor inkább a táp egy GND ágát kéne a csavarlyuk helyett....

[ Szerkesztve ]

(#8183) HSM válasza Lauda (#8181) üzenetére


HSM
félisten

Figy, ha nincs időd többre? ;) Amint összeáltak a dolgok és lesz időm jönnek majd a komolyabb teszteredmények. :K Akkor ennyi volt a max, amit tudtam rá szánni időt. :U

(#8184) Sárpac válasza HSM (#8183) üzenetére


Sárpac
nagyúr

"Amint összeáltak a dolgok"

Miért? A gép már összeállt, a tesztet meg csak el kell indítani és kész, itt már nincs olyan mint a giga ep-45-nél volt, hogy előtte ülve kellett órákat kínlódni, hogy összeálljon. ;]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8185) HSM válasza Sárpac (#8184) üzenetére


HSM
félisten

Ja, csak épp napközben dolgozom, plussz a forgalmi vizsgámra készülök, és közben egy rakás más dolgom is van.... És még nem volt időm elmenni kábelkötegelőért (vagyis mikor lettvolna, már rég bezárt a barkácsbolt), hogy felszereljem a ramhűtőm. Visszavett rammal meg szerintem nem lenne az igazi a prime, a gépelőtt meg nem fogom egy órán keresztül kézzel tartani a memóriahűtőt a memória felett... :W És ráadásul otthon is alig vagyok... :U
Szóval majd ha megoldottam ezeket, és időm is lesz (vagyis inkább, hogy otthon leszek) akkor lesznek további, alaposabb tesztek.
Arról nem is beszélve, hogy egy normálisan kitesztelt és beállított tuning itt is órák kérdése... :U

(#8186) Lauda


Lauda
félisten

Na ezek utan mostmar tenyleg rohadt kivancsi vagyok arra a procira. Ha ennyire sumakol mindenki, az sose jelent jot. :DDD

(#8187) Sárpac válasza HSM (#8185) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Persze megértem tudom milyen az reggel 5-este 5-ig nyomni a melót utazni vagy 3órát naponta borzalmas! :O

Más: Érdekes ez az ocz platinum amíg auton voltak az időzítések és a subok melegedett mint az atom már 1400on is, most, hogy manuálisan belőttem az összes létező értéket 1600on 3600as uncore mellett is csak kézmelegek kb. max 40c és nincs rajta hűtő a légáramlás meg max a procihűtőtől van ha van egyáltalán.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8188) HSM válasza Lauda (#8186) üzenetére


HSM
félisten

Sumákol?!?!?! :F :(( Bocs, hogy nem ezzel töltöttem az elmúlt 3 napban azt a napi kb. 2-3 órát, amennyit otthon voltam.... Nem érzem kötelességemnek, hogy teszteredményeket ontsak, határidőre... :(( Jószándékkel beírtam, hogy találtam egy jólhúzható I7-et, és erre megkapom, hogy sumákolok! :Y Komolyan, jobban tettem volna, ha kussban maradok... :(

(#8187) Sárpac: Szerencsére alapvetően csak 9-től 6-ig dolgozom, de ha elmegyek vezetni, heti 2-3 alkalommal, az +2 óra napközben, és a napi minimum 2 óra utazás nálam is befigyel... És ha otthon is vagyok, ilyenkor már úgy jobban esik betenni valami jó zenét, lazítani, és nem ilyen hülyeségekkel vacakolni, hogy hány GHZ prime stable.... :)
Ja, viszont küldd már el, hogy állítottad be a ramon a subtiming-eket, mert nálam ahogy most be van lőve, úgy még mindig eléggé melegszik...

[ Szerkesztve ]

(#8189) Sárpac válasza Lauda (#8186) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem senki sem sumákol csak nem mindenki dicsekszik vele a phn ennyi.:)
3849A FPO az egyik legjobb hét ezt bármelyik oc-s oldalon megnézheted 4GHz 1.2V, 4.2GHz 1.248V szvsz hova jobbat?:F
:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8190) Lauda válasza HSM (#8188) üzenetére


Lauda
félisten

Csak vicceltem, nehogy komolyan vedd Te! :DDD :DD ;)

Sárpac: Ha az az 1.25v 4.2 giga meglenne stabilan, mar elegedett is lennek. :K

HSM: Tenyleg csak poen volt, semmi komoly. :R En is csak holnap vagy szombaton dobom ossze, de azt a giga lappal, kivancsi leszek milyen, marmint a lap,na es persze a procko! :C

[ Szerkesztve ]

(#8191) HSM válasza Lauda (#8190) üzenetére


HSM
félisten

Azért, csodálkoztam is, mi van veled... :Y :D (Bocs, kicsit túl sok kritikát kaptam mostanában, hogy poénnak vegyem... :B )

Amúgy dehogy lennél vele úgy elégedett... Egyből próbálnád 4400-on.... :D Aztán rájönnél, hogy az mégse megy vad feszek nélkül, aztán küzdenél a 4300-ért, 1,3V körül... Én ezt próbálgattam, mikor volt kedvem hozzá.. :D

[ Szerkesztve ]

(#8192) Sárpac válasza HSM (#8191) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szvsz 4400-on már bőven 200felett zabál a proc lappal együtt ha belevesszük a vgat ami loadon megint bejakolhatja a 75 vagy150Wattot akkor a kettő együtt 350W cca 30Amperes 12Voltos ág kell hozzá minimum stabilan.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8193) HSM válasza Sárpac (#8192) üzenetére


HSM
félisten

Figy, 50A-t tud a tápom folyamatosan leadni 12V-on... ;) (Ráadásul egyesített ágai vannak :P ) Asszem ez nem lesz nálam szűk keresztmetszet.... ;) Eddig ez volt a max amúgy, amit ki tudtam rántgatni a konnektorból: [link]
D0-al ezek a tesztek még odébb vannak... :D De nem fogok neki annyi dfeszt adni, hogy 4400 meglegyen... Viszont BIOS 1,4V LLC OFF körül nem tartom elérhetetlennek a 4300-at, majd tesztelgetek... De elősör a 4200-at fogom alaposan kitesztelni, meg az uncore-t.

[ Szerkesztve ]

(#8194) qfm


qfm
senior tag

[link]

Mostmár elég bizakodó vagyok :D Egy ramot még keritek ideiglenesen.. :))

Még ez lemaradt:

:))

[ Szerkesztve ]

(#8195) Sárpac válasza HSM (#8193) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Áganként 18Amper nem? Összesen max 40Amperig lehet terhelni folyamatosan.

qfm jó kis összeállítás most már csak tényleg a ram hiányzik belőle!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8196) HSM válasza qfm (#8194) üzenetére


HSM
félisten

Hűűű... Nagyon baba ez a kupac! :K Sok sikert! ;) Óóóó... Az a bizonyos 3849A nálad is ott figyel! ;] Kíváncsi leszek, mit tud majd, pláne a DFi lapban! :K

(#8195) Sárpac: Nekem HX620-am van, nem 520. ;) [link] "Resources" fülön megtalálod a specifikációit. :K És jól elrejtették, hogy osztatlan ágas, mert 18A 3 ágon a peak, csaképpen: "Triple 12V Rails provide independent reliable power to the CPU, video card and other components with a combined rating of 50A (40A on 520W) maximum! Advanced circuitry design that automatically enables power sharing between the triple +12V rails in an event of overload on any single +12V rail." :C Ezt a marketingrizsát! :C Mind1, maga a táp kitűnő, nem panaszkodom. :D

[ Szerkesztve ]

(#8197) Sárpac válasza qfm (#8194) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Érdekes tápellátó áramköre van annak a lapnak, nagyon baba, de ha az a chip eldurran kukázni lehet a cput is.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8198) qfm válasza HSM (#8196) üzenetére


qfm
senior tag

Hát igen, az FPO jónak tűnik (bár az még nem garancia), Overlocker azokat az elképesztő eredményeket ebben a lapban csinálta amit késöbb megvettem, szóval a szűk keresztmetszet én leszek a dologban :)

Köszi mindenkinek :))

[ Szerkesztve ]

(#8199) HSM válasza Sárpac (#8197) üzenetére


HSM
félisten

Miért durranna el ezen a DFI-n könnyebben a tápellátó rész, mint más lapon? :F Más lapban is ilyenkor rossz esetben ugrik a CPU... Sőt, akár táphalál esetén is ugorhat... :U

(#8200) Overlocker válasza Sárpac (#8197) üzenetére


Overlocker
veterán

LoL, digit pwm-es..sokkal masszívabb mint az analóg megoldás..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.