Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) Szatesz válasza westlake (#9299) üzenetére


Szatesz
őstag

subaruwrc vállal polirozast és elég jol csinalja allitolag...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#9302) Sheltem77 válasza westlake (#9299) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Tehát a Ramnak 1.7V ot adsz a procid meg felmegy 90C felé is. Garanciális a cuccod? :U

[ Szerkesztve ]

(#9303) westlake válasza Szatesz (#9301) üzenetére


westlake
félisten

koszonom a tancsot, de egy polirozassal talan meg en is "elbanok" :D

#9302: igen, azok.. 0.05 volt tobblettol biztos, hogy semmi nem fog tonkremenni.. a cpu pedig a maximalisan megadott homersekleten (jelen esetben 100c) is uzemeltetheto.. nekem egy c2d honapokig igy ment es meg azota is megy (masnal)

Play nice!

(#9304) HSM válasza westlake (#9303) üzenetére


HSM
félisten

Én azt olvastam valahol a specifikációkban, hogy azért 80 fok fölé nem nagyon kéne menni hosszútávon, különben rövidül az élettartam.... Asszem 95-nél felezi az órajelét, 100 fokon pedig azonnal áramtalanítania kéne magát...

(#9305) westlake válasza HSM (#9304) üzenetére


westlake
félisten

legenda.. legalabbis meg senki nem bizonyitotta :D
megnezzuk mit megy a ket xeon.. igaz, hogy nem az uj steppingesek, de hatha ;)

polirozas elott

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9306) Sheltem77 válasza westlake (#9305) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Igazad van, minél melegebb a proci annál gyorsabban mennek végre az elektronikai folyamatok. Nyugodtan menjen 90 fok felett :C

(#9307) gombcomp válasza HSM (#9304) üzenetére


gombcomp
senior tag

"különben rövidül az élettartam"...Jó akkor csak 10évig fog működni,te hány évig használsz
egy procit? :U Ez olyan legenda mint a "degradáció"! Lehet,hogy igaz de kit édekel...

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9308) #97544192


#97544192
törölt tag

Szerintem HSM lesz*rja, hogy westlake-nek hány fokos a procija, csak figyelmeztette. Én 80°C-n sem szeretem hajtani, nem hogy 90°C-n :Y

gombcomp: "Lehet hogy igaz de kit érdekel..." LOL

[ Szerkesztve ]

(#9309) Overlocker válasza keIdor (#9298) üzenetére


Overlocker
veterán

1,7v még nemigazán..sok laptulajdonos tudomása nélkül használja annyin ;)

[ Szerkesztve ]

(#9310) Overlocker válasza westlake (#9293) üzenetére


Overlocker
veterán

Cas 11? :DDD

(#9311) Overlocker válasza westlake (#9303) üzenetére


Overlocker
veterán

Egyik ismerősömnek rosszul volt felrakva a hűtő 2 hétig 110C-n játszott..c2dvel. :D

(#9312) Abu85 válasza Overlocker (#9309) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A problémák nem azonnal fognak jelentkezni. 1,7 V-on 1,5-2 év mire annyira degradálódik a szilícium, hogy az stabilitásbeli problémát eredményezzen. Persze ez az idő még símán garis. :D
Asszem az Intel sem azt mondta, hogy megdöglik, csak brutálisan csökken a proci élettartama.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9313) Overlocker válasza Abu85 (#9312) üzenetére


Overlocker
veterán

Persze, én sem mondtam hogy megdöglik, csakhogy a +10%-os határban még benne van az 1,7v, amit egy jobban sikerült proci kíbir hosszabb távon is.

(#9314) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát ja mire az tönkre megy addigra az emberek többsége már el is felejtette a prociját és már rég másik van helyette. Jó persze tudom hogy nem mindenki cserélget procit két évente, de itt a PH-zok többsége legalábbis a "kemény mag" ;] sűrűbben.

Egyébként én is jártam úgy hogy rosszul raktam fel a hűtést a C2D-mre, már biosban 90 fok fogadott :Y Hogy mennyire egy elcseszett az a hűtés felfogatás. Bár látom az I7-nél is meghagyták bár engem ez nem fog zavarni mert egy percet sem fogom használni a gyári coolerét.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9315) keIdor válasza gombcomp (#9307) üzenetére


keIdor
titán

Ha valaki vesz fél, vagy egy évre procit, majd megküldi 1,7V-on gyári hűtővel paszta nélkül és degradálódik, (ilyen is van) az azért szerintem már nagyon nem mindegy. 10 év az lenne.

Amikor meg eladjuk a procit szerintem azért az sem mindegy, hogy mit adunk el... legalábbis én így vagyok vele, szerencsétlen vásárlónál ne menjen tönkre/ne degradálódjon 2 hónap használat után.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9316) AirBooms válasza keIdor (#9315) üzenetére


AirBooms
addikt

Akik nem cserélgetik a cuccaikat, procijukat fél-, egy-, kétévente, azok nem is szoktak extrémfeszeket adni nekik, vagy tuningolni. Szvsz. :K

(#9317) gombcomp válasza keIdor (#9315) üzenetére


gombcomp
senior tag

Én is így gondolom! Csak az zavar hogy mindenki túllihegi ezeket a dolgokat.
Az Intel nem ma kezdett procit gyártani,sok féle védelem van bele integrálva a chipbe.
Azért ajánlja (szerintem) feszültség szinteket,mert a termékének élettartamát kívánja védeni.
A degradáció (nevezzük így..) abból adódhat,hogy nem megfelelő hűtéssel,fesszel túl melegítik a CPU-t, és a félvezetőrétegek károsodhatnak.Aki kicsit foglalkozott túlhajtással
tudja,hogy ez káros,és megfelelő határok,körülmények között tuningol.Soha nem adnék el
sz@rrá hajtott procit.... :R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9318) Abu85 válasza gombcomp (#9317) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Speciel a feszültség túlvezérlésére nincs védelem, ezért van a figyelmeztetés. A probléma a HKMG gyártástechnológia miatt van, nem nagyon bírja a magas feszű gyűrődést. A Core 2 procikban sem volt jó az 1,65V+ core fesz, a Core i7-nél azonban megváltozott az feszszabályzás, így a DDR3 memóriák miatt valós veszéllyé vált, hogy az extrém felhasználókon kívül az átlagos júzereknél is magas lesz a fesz. Nyilván egy 1.0-ás felhasználó bekapcsolja a gépet és használja, neki fingja sincs a dolgokról. Szerencsére a memgyártók ráálltak az 1,65V-os modulokra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9319) HSM válasza gombcomp (#9317) üzenetére


HSM
félisten

Tudtommal nem a hőtől degradálódik, hanem ha a túl nagy feszültség átüti a két tranzisztor közötti szigetelőréteget, amitől az egyre gyengül, végül teljesen kinyúlik, a procival együtt. Azt nem tudom, hogy extrém hűtéssel miért visel el több feszt, de biztos van rá értelmes magyarázat. :K

(#9307) gombcomp: Úgy van, ahogy BR4D mondja... ;) Valamint Keldor véleményét is osztom. Nekem nem mindegy, mit adok el adott esetben, de mindenféle rejtett megmagyarázhatatlan hiba sem hiányzik egy esetlegesen haldokló procitól... :R Ha lehet ésszerű fesszel is küldeni, ésszerű hőmérsékleten, akkor minek erőltetni? Mert úgy csak 4Ghz van meg, nem 4,2 ??? :W Vagy csak 1800-on megy a memó, nem 2000-en? Nem rtem én az ilyeneket... :(

(#9320) keIdor válasza HSM (#9319) üzenetére


keIdor
titán

Ezért is agyalok nagyon a procidon! :D :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9321) Sárpac válasza HSM (#9319) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mert az elektronok rezgése egymásnak való ütődése kisebb alacsonyabb hőfokon.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9322) HSM válasza Sárpac (#9321) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :D :R

(#9323) Overlocker válasza HSM (#9319) üzenetére


Overlocker
veterán

Ezért kell eltalálni az ideális hő és feszültség balanszot minden körülmény között.. ;)

gombcomp véleményén vagyok..

"Azért ajánlja (szerintem) feszültség szinteket,mert a termékének élettartamát kívánja védeni.
A degradáció (nevezzük így..) abból adódhat,hogy nem megfelelő hűtéssel,fesszel túl melegítik a CPU-t, és a félvezetőrétegek károsodhatnak.Aki kicsit foglalkozott túlhajtással
tudja,hogy ez káros,és megfelelő határok,körülmények között tuningol.Soha nem adnék el
sz@rrá hajtott procit.... "

[ Szerkesztve ]

(#9324) HSM válasza Sárpac (#9277) üzenetére


HSM
félisten

Na, leteszteltem.... üresben, konnektorból 200W-ot elkajálva: 12,13V-ot mérni multiméterrel az egyik 4 pines molex végén.
Prime 7 szálon, plussz OCCT finoman beállítva: 500W a konnektorból így hirtelen, és 12,11V és 12,12V között ugrált a kimenet.... :C (A DMM-em kb. 3 szor mér másodpercenként) Asszem, akkor ezt kizárhatjuk, mint okozó tényezőt. :D
Jó ez a HX620.... :K

(#9323) Overlocker: :R

[ Szerkesztve ]

(#9325) Sárpac válasza HSM (#9324) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Remek akkor most ezt újságold el az alaplapon tatálható fesztstab icknek is. Én nem arra gondoltam, hanem az alaplapi feszültség stabilizátorrok alól fogy ki a szufla. Pl. mikor vgat terhelsz az tuti terheli az nb áramkörét is a proci felé.
Kiváncsi leszek majd az új EX58A lapokra 24fázissal milyen lesz!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9326) CsíkosMókus válasza Cyberpunk (#9314) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

3 hónapig szenvedtem a hűtés felrakásával a nyomorult rögzítőpöckök miatt, most a Zalmival is 2 napig kísérleteztem mire azt mondom, hogy tényleg jól van rátéve.
Az Intel profi, de ezt így megoldani. :(

(#9327) HSM válasza Sárpac (#9325) üzenetére


HSM
félisten

Ja, értelek már... No, úgy néz ki a dolog, hogy a Vcore-nak van 6 dupla fázisa, az adja a kakót a számolóegységeknek. Az NB az meg ugye az Uncore része, QPI/VTT feszből van el. Arra meg a lapon külön kontroller és 2 fázis van. Plussz ott van a QPI-link is, ami szintén erről kapja a cumót. Szintén 2 fázisa van külön az X58-nak. Az is bírja, a C0-omon magasabb BCLK-val és QPI-vel vígan szaladt, nem keleltt hozzányúlni. A QPI/VTT viszont kizárt, hogy kevés lett volna, 3430-on megy a QPI, 3050-en az uncore, és 1,295V-ot kapott.... Most levettem neki 1,255V-ra, és egyenlőre jó így, hogy magasabb a Vcore. Na még tesztelem....
Az új 24 fázisos Giga lapokban pont a legfontosabb hiánya a jelenlegi lapjaiknak nem fog javulni: a Vdrop... Ugyanis nagyon valószínű, hogy ugyanaz a 6 fázisos kontroller-IC lesz rajta, ami jelenleg az UD5-ön, csak épp nem 2-felé osztják majd a fázist, hanem 4 felé.... Márpedig jelenleg se a kraft fogy el, ahogy látom, hanem a Vdrop nő az egekbe... :U

(#9328) Sárpac válasza HSM (#9327) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem egészen így van, a nagy vdrop elsősorban a hatalmas Amperfelvétel miatt van, ha 24fázis lesz akkor az elektronok szabadabban tudnak majd áramlani így csökkenni fog a nyomás az egyes fázisokon kisebb lesz a vdrop!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9329) Lauda válasza Sárpac (#9328) üzenetére


Lauda
félisten

De az is csak 6 valos fazis lesz, mint most. A deluxeon ebbol van 8 valos es kisebb is a droop. :)

[ Szerkesztve ]

(#9330) Sárpac válasza Lauda (#9329) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:N 12lesz.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9331) Lauda válasza Sárpac (#9330) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ha 12 lesz, akkor biztos kisebb lesz a droop. :)

(#9332) Overlocker válasza Sárpac (#9330) üzenetére


Overlocker
veterán

Ha már fázisokról van szó, úgy számoljatok 1 fázison 30W teljesítmény mehet át..

(#9333) Sárpac válasza Overlocker (#9332) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát igazából típustól függ de nagyjából igen.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9334) HSM válasza Sárpac (#9330) üzenetére


HSM
félisten

Forrás? :U Csak mert nem tudok jelenleg 12 fázisos Intersil vezérlőről... Márpedig a Giga ősidők óta tőlük veszi a vezérlőket....

(#9335) Execute


Execute
tag

na járatom a memtestet, de nem gáz ha az 1.65ös verzió van csak meg? Meddig teszteljem? És mennyin járassam a ramot? 1866on?

(#9336) westlake


westlake
félisten

xeon x5550 sample1
vid1.06250v ;) a ket procinak egyebkent eleg jo gyarilag a kupakja.. meg is latszik azon, hogy a leghidegebb es a legmelegebb magja kozott 4 fok kulonbseg van..

#9335: letoltod ezt, es ramasolod egy bootolhato pendrivera..

juteszembe.. ezeknek a procinak kulon topik dukalna, hiszen ezek nem i7-ek :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9337) HSM válasza westlake (#9336) üzenetére


HSM
félisten

Az 5500-as Xeonok mennek sima X58-as lapokban? Hmm... Ezt jó tudni... :K Azt hittem, csak a 3500-asok...

(#9338) Lauda


Lauda
félisten

Egy ilyen xeon processzor mennyiben masabb, mint egy i7 920 mondjuk? :F

(#9339) #97544192 válasza Lauda (#9338) üzenetére


#97544192
törölt tag

Régebben valaki írta, hogy ezeket a procikat kiválogatják, tehát a legjobbak Xeon-ok lesznek, a többi pedig sima Desktop proci.

(#9340) westlake válasza HSM (#9337) üzenetére


westlake
félisten

pontositanek kicsit.. ez kizarolag cpu microcode fuggo.. mivel a xeonos lapokon is x58-as chipset van, elmeletileg minden x58-as desktop lapban mukodnek.. mas kerdes, hogy jonehany gyarto nem irja be a microcodeokat a lapja biosaba..

#9338: sokban hasonlitanak, de vannak kulonbsegek is..

#9339: jujjj.. nekem ez nagyon eroltetettnek, es baromsagnak tunik :U persze ezt nem sertesnek szantam.. teny, hogy kb. haromszor annyiba kerul egy xeon processzor, mint egy vele "azonos" i7, de ezt tulzasnak tartom.. jobban belegondolva meg igaz is lehet, de valoszinuleg csak azert mondanak ilyeneket, hogy megse legyen annyira verlazito a haromszoros ar :D

nyitottam a prociknak kulon topikot.. itt targyaljuk ki oket ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9341) Lauda válasza westlake (#9340) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, ez eleg lenyegretoro volt....

BR4D: Ja ok, de miben jobbak? :D

szerk: De meg lehet! Ja ha csak a feszekben masok, az nem erdekel, belefaradtam ebbe a feszvadaszatba.... :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9342) #97544192 válasza Lauda (#9341) üzenetére


#97544192
törölt tag

Vazz, nincsen Xeonom... :DDD
Gondolom alacsonyabb feszültségen viszik xy órajelet.

(#9343) westlake válasza Lauda (#9341) üzenetére


westlake
félisten

jogos.. gyakorlatilag nincs kulonbseg kozottuk, de a wikipedia mindent megmutat pontosan.. ha szeretned akkor csinalok egy kis osszehasonlito tablazatot :D

#9341: nem hiszem, hogy jobbak.. ha megis, akkor ez csak a tuningban jon ki..
#9342: egy x5500-es arabol veszel 3 darab 920-ast :D a tuningnal kiderul, hogy mit visznek.. mondjuk jobban orultem volna 2 darab d0-as peldanynak.. azok milyenek lehetnek..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9344) Lauda válasza westlake (#9343) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, ne faradj vele! :) Tehat itt is 200k kuka.... :C

(#9345) #97544192


#97544192
törölt tag

westlake, Lauda: Eleinte sem arra gondoltam, hogy kiváltságos lenne a Xeon proci, a kiválogatás alatt, meg a legjobb alatt azt értettem, hogy alacsonyabb feszen megy, mint a többi. ;) Miért ne lehetne ez lehetséges? Általában ha valakinek Xeon procija van a lapjában, 1.2V-n megy a 4.2 GHz, meg miegymás... Lehet, hogy csak tök mák, de szerintem lehet valami jelentősége annak, hogy Xeon a Xeon, és i7 az i7.

[ Szerkesztve ]

(#9346) Lauda válasza #97544192 (#9345) üzenetére


Lauda
félisten

Nem veszel veletlen egy xeont, hogy ezt kiprobalhasd a valosagban is? :DDD

(#9347) westlake válasza Lauda (#9344) üzenetére


westlake
félisten

faradtam.. remelem ertekeled, hogy milyen rendes vagyok veled :D

Play nice!

(#9348) #97544192 válasza Lauda (#9346) üzenetére


#97544192
törölt tag

De. Neked is veszek egyet oké? :DDD

(#9349) sniper elite


sniper elite
senior tag

Mégis amig gariban van a ramom, szükségem lesz a gépre, sajnos munka nem várhat :U De amit HSM linkelt iponból ramot, azt nem akarom megvenni mert rühellem a boltot, ph-ról kéne valami faxa kis ram, ami átmenetileg mint játék mint más feladatokhoz kelhet! Ha esetleg valaki most adná el innen régi ramját az szóljon, előre is köszönöm, jah és tri channel-es érdekel csak persze :)

(#9350) #97544192 válasza sniper elite (#9349) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ha a munka (=játék?) nem várna, akkor leszarnád hogy honnan vennéd...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.