Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) Gtrial


Gtrial
csendes tag

Hali!

Használt közületek valaki már ilyen ventit? Arctic AF12025 PWM [link]

az a bajom a mostani Noctua NFS12-1200 -ekkel [link] hogy nem szabályozhatóak, ezért vagy "hangosak" állandóan amikor nem kéne, vagy túlmelegszik a cucc.

egyedül a CM 690-es ház eredeti ventije szabályozható valamelyest, ezzel tudtam nyerni egy kicsit.

Vagy van valakinek jó levegős megoldása ASUS laphoz?

(#8702) gombcomp válasza AirBooms (#8699) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ne hagyd,hogy szédítsenek! :N

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#8703) gombcomp válasza Gtrial (#8701) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ha 3pines a csatlakozója akkor biztos,hogy szabályozható.Vagy veszel szabályzó kiteket
létezik ezer féle.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#8704) AirBooms válasza gombcomp (#8702) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem is értem, mit kéne visszavinnem és miért éljen a Gigabyte?
Na mindegy... Nem viszek én vissza semmit. Remélem a héten, vagy jövő hét elején már meg lesz minden cucc hibátlanul, aztán izzítok! :K :R

(#8705) HSM válasza AirBooms (#8704) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a fölötted lévő HSZ-re akart volna válaszolni, hogy Lauda viheti még vissza a lapját, vagy valami hasonló... :D Am. kíváncsian várjuk az izzítást! :D Én épp a BARAM hűtőmre várok, de ha ittlesz, akkor nekiugrok végre egy stabil 4,2-nek. :D Jut eszembe, írtad, hogy MX2 pasztát használsz... Milyen a cucc? Lehet kipróbálom én is, ha jó.... :K A Noctua paszta nekem kicsit túl sűrűnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#8706) AirBooms válasza HSM (#8705) üzenetére


AirBooms
addikt

nekem eddig bevált az MX2, de én eddig nem hasonlítgattam máshoz.

(#8707) gombcomp válasza HSM (#8705) üzenetére


gombcomp
senior tag

Jó az a Noctua! Csak drága egy kicsit.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#8708) #97544192


#97544192
törölt tag

Az MX2 mindennél jobb, ez köztudott tény.

(#8709) Gtrial válasza gombcomp (#8703) üzenetére


Gtrial
csendes tag

noctuához is adnak kitet, de az fix (egy ellenálás van benne). tehát le tudom csökkenteni a fordulatszámot, de úgy is marad. Pont ez a bajom. Alaphelyzetben (pld. ha netezek) ki van hülve a proci, tehát járhatna 600-on is akár, viszont amikor enkódolok, felmegy 80 fokra, ott meg jó lenne ha pörögne.

Az Asus Fan progija sem tudja szabályozni, hiáby van 3 ér.

(#8710) HSM válasza gombcomp (#8707) üzenetére


HSM
félisten

Köszi a válaszokat, majd még alszom rá egyet... :R Amúgy a Noctua még olcsóbb, mint az MX2, csak tudni kell, hol kell venni. ;)

(#8711) knbs válasza Gtrial (#8701) üzenetére


knbs
senior tag

Igazabol az alaplapra kotheto ventik mindig eleg korulmenyesen voltak szabalyozhatoak. Nekem volt par asus lapom nem sok programmal tudtam vezerlesre birni oket, de a speedfan nevu progi bevalt.
Amugy szerintem az idealis megoldas, ami mondjuk nem a legolcsobb, de egyszer kell megvenni es kesz. Van sok fajta 3.5-s helyre szerelheto ventillator vezerlo egyseg, van olyan is amire akar 6 ventit lehet kotni, nekem egy Scythe-van arra 4 ventit lehet kotni 3 vagy 4 pines mindegy mert adnak hozza atalakitot is, van meg hozza 4 hofokmero is amit el lehet kabelezgetni. Van a hazamban 4 80-s Akasa duplacsapagyas venti, meg 1400-n is eleg pici a hangjuk,de annyin nem is nagyon megy csak ha extrem tuningot probalok. 600-900-n boven eleg, de ezert is jo a ventiszabalyozo, mert ha emelkednek a hofokok akkor tekersz egy picit rajta es kesz. 35 euro volt az enyem de otthon sem lehet sokkal dragabb, ez egyszeri beruhazas es megoldodnak a ventis gondok vegleg.
Nem tudom hogy a CM-be milyen ventik kerultek, de en az Antec hazamnal is ugy kezdtem,hogy az eredetieket kapasbol lecsereltem.A lenyeg hogy dupla csapagyas legyen, es nezegesd meg milyen hangosak aztan eldontod a penztarcadhoz es a fuledhez mi passzol.

Ja a speedfan nevu progit azert probald ki nalam az vezerelte a freezer 7-s hutom, csak valamit meg az alaplapon is kelett allitani hozza... arra sajna nem emlekszem :(

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8712) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Sziasztok!

Na megvan az új gép, de kellene segítség mielőtt "tuningolok"
Tehát amit tuningolnék:
Asus P6T v2 Deluxe
Természetesen Core I7 920 D0 (alap ventillátorral!)
6gb 3*2 DDR3 OCZ Intel extreme(1600mhz)

Ahogy én kinéztem a táblázatból(és a leírásból)
Mindent alapfeszen szeretném próbálni első körben(Cpu 1.25V , Dram 1,5V , QPI 1,2V)

Beállítások:
CPU 3325(19*175 bclk)
Ram x8 1400
Uncore x17 2975
QPI x36 3150

Igyekeztem minden szabályt betartani, szerintetek teljesen biztonságos egy ilyen beállítás? Ismétlen alapventillátorral szeretném de nekem ez a 3.3 ghz elég is lenne 24/7 használatra.
Ha valamit nem jól állítanék be kérlek jelezzétek.
Köszönöm szépen előre is :R

(#8713) Lauda válasza Sheltem77 (#8712) üzenetére


Lauda
félisten

En inkabb ezt javaslom, hogy a ramok ki legyenek hajtva:

bclk 160x21
memo 1600
uncore3200

vcore kb 1.2v bios, de szvsz eleg lesz kevesebb is
memo 1.65v
qpi 1.3v

Ez igy gyors is es biztonsagos is. :)

(#8714) Sheltem77 válasza Lauda (#8713) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Mindezt alap hűtéssel? Feszt nem akartam emelni.

QPI x 44? 3520?

[ Szerkesztve ]

(#8715) Lauda válasza Sheltem77 (#8714) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, milyen feszt emelni?

Ez kb igy lesz stabil, az orajelek meg szinte ugyanazok mint amit irtal, csak mas felallasban.
Qpi szorzot hagyd auton.

[ Szerkesztve ]

(#8716) Sheltem77 válasza Lauda (#8715) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Rendben és még 1 dolgot nem kérdeztem:
HT on vagy off? (Játékra fogom használni a gépet)

(#8717) Gtrial válasza knbs (#8711) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Köszi, ez nagyon korrekt válasz volt :)

Megnézegettem amiket írtál, meg is találtam, ill. itt van egy:
[link]

Jó cuccnak néz ki, nem is olcsó. A kérdés, hogy a tied ugye nem szabályozza automatikusan a fordulatot? azt neked kell???

Ill. hova tetted a hőmérőket, és hogyan? Van róla képed?

egyelőre ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#8718) Lauda válasza Sheltem77 (#8716) üzenetére


Lauda
félisten

on. :K Jatekoknal nem biztos, hogy hozni fog, de maskor jol johet es ha mar van legyen bekapcsolva.

Nem kell kisutni, mert el fog indulni a legutobbi beallitassal. Kerdezz nyugodtan, majd segitunk, ha tudunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#8719) Sheltem77 válasza Lauda (#8718) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Tényleg egy legutolsó kérdés. Ha valamit elrontok és nem jön be semmi, hogyan tudom "kisütni" a biost? (régen így hívták)

(#8720) knbs válasza Gtrial (#8717) üzenetére


knbs
senior tag

Homeroket nem nagyon pakolgattam, mivel csak a cpu hofoka erdekel azt pedig real temppel nezem.
Amit te linkeltel az tenyleg nem olcso, nezzel mas markat a zalmant nem muszaly eroltetni, vannak ugyan olyanok joval olcsobban, bar ha a kulso sokat szamit akkor persze meg kell fizetni... nalam van a haznak elolapja szoval semmit nem latnek a csini lcd panelbol.
A foprdulat allitasahoz pedig van siman 4 potmeter, azt tekergeted ahogy neked tetszik.
A speedfan progit megprobaltad? nekem az vezerelte a procihutot,de ket reinstal utan ugyan az a rendszernel mar nem... kicsit fura de igy volt.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8721) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Na szóval. Úgy néz ki stabil. Mondjuk autómatán QPI t 3840 re tette azt inkább visszavettem 3520 ra.
Valamiért nem engedélyezi a turbót, majd meg kell néznem alaposabban, de ez a 3200 mhz is bőven elég nekem.

Olyan 60-62fokra melegedik fel a proci maximumon így, az hosszútávon még egészséges?

(#8722) knbs válasza Sheltem77 (#8721) üzenetére


knbs
senior tag

A maxot min tesztelted? Milyen progival? Amugy a 62 fokot ha prime vagy linx/ibtvel merted akkor bboven jo.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8723) Sheltem77 válasza knbs (#8722) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Real Temp 3.0

Nem használok primet vagy hasonló procinyúzó progit először cs:source ban 64 playeres szerver(voltak benn 61en) fél óra játék, majd street fighter 4 benchmark. Eddig a max amit mért 68 fok(nagy kánikulában lesz ez 72 is :((( )

(#8724) knbs válasza Sheltem77 (#8723) üzenetére


knbs
senior tag

A biztonsag/stabilitas kedveert toltsd le a prime 95-t inditsd el, ha ott nem megy 70 fole akkor elfogadhato a dolog, de leirhatnad milyen feszultsegeket alitottal be, lehet kevesebbel is beeri, ezaltal alacsonyabb/egeszsegesebb homersekleten tudod tartani a procit.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8725) Overlocker


Overlocker
veterán

Azt hiszem meglett a körülbelüli 24/7-es beállítás az új ramokkal..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8726) Execute


Execute
tag

1.151 es Vidről mi a véleményetek?
Még csak ismerkedem a procival, meg az új finomságokkal... :B

(#8727) Lauda válasza Sheltem77 (#8721) üzenetére


Lauda
félisten

Turbohoz a speedstepet tedd enabledre es mar ott is lesz alatta a turbo, azt is enabled, save es maris lesz 21X. :)

(#8728) Sheltem77 válasza knbs (#8724) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

1.20 V ot állítottam.

Hát most fél óra 3dmark 06 után a maximum amit logolt a realtemp az 76 fok :(

Ezt ne hagyjam így ugye? Mindenképpen kelleni fog új venti?

(#8729) Execute


Execute
tag

legalábbis biosban ezt látom, de cpuzben 0,944-et. Na most akkor melyik? :F

(#8730) Lauda válasza Execute (#8729) üzenetére


Lauda
félisten

A bios a lenyeg, cpu-z terheletlenul mutat ennyit kb, ha alapon hasznalod. :)

(#8731) Execute válasza Lauda (#8730) üzenetére


Execute
tag

Köszönöm :) Figyu holnap nem segítenél nekem egy kicsit? :B

[ Szerkesztve ]

(#8732) Execute válasza Execute (#8731) üzenetére


Execute
tag

hopp most látom, hogy az a holnap az már ma ;]

[ Szerkesztve ]

(#8733) Lauda válasza Execute (#8731) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, hogy segitunk, csak hasznald a szerkesztes opciot is. :K

(#8734) knbs válasza Sheltem77 (#8728) üzenetére


knbs
senior tag

A gyarit hasznalod? A 76 picit sok, ha esetleg a haz szellozesen tudsz meg valamit javitani, akkor lehet nyersz par fokot, attol fugg most milyen a hazad kialakitasa. Nalam 1.096-al viszi a 3.8ghz-t ott primenal/linx a max kb 65-67 fok. Szerintem 24/7-re celszeru a 70-s hatar alatt maradni.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8735) knbs válasza Overlocker (#8725) üzenetére


knbs
senior tag

Ez igencsak impozans 24/-s eredmeny grat! :C Egy prime vagy linxnel mik a max hofokaid a procira? Vagy a superpi-is ugyanugy dolgoztatja a procit mint a prime small fft tesztje? Milyen hazban van nalad, mivel hutod? Neked is a Gomez fele D0 procid van ha jol emlkeszem? :U Bocs a sok kerdesert! :)

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8736) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok! Az alábbi lapok közül: Asus P6T Deluxe V2, Asus Rampage II Gene, GIGABYTE GA-EX58-UD5 melyiket ajánlanátok i7hez? Tuning lenne, 4Ghz a cél. 1600os ramok elegek hozzá?

(#8737) AirBooms válasza Erdei88 (#8736) üzenetére


AirBooms
addikt

Valszeg mindegyikben el tudod érni a 4 GHz-et, ha az a prociban benne van.
Innentől kezdve csak szimpátia kérdése. A Gene nekem mondjuk bejön a kis méretei és szolgáltatásai és az ára miatt. A két Asus közül mindenképp a Gene!

(#8738) gombcomp válasza AirBooms (#8737) üzenetére


gombcomp
senior tag

Egyetértünk, mindkét ASUS tényleg jó,csak a Gene jobban melegszik,kell neki a szellőztetés.
Erdei88:A 4GHz még léggel is viszonylag könnyen összejön,ha nem a gyári hűtőt használod,és ha már élről D0-al kezdessz.Nagyon jó kis "szinkron" beállítást tudsz az 1600as rammal összehozni.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#8739) HSM válasza Overlocker (#8725) üzenetére


HSM
félisten

Milyen szerény kis 24/7.... :D

(#8740) Gtrial válasza knbs (#8720) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Lehet, maradok akkor egy egyszerűbbnél. Az Akasa kihozott egy új cuccot, ami ideális lenne nekem (állítható fordszám, halkabb mint a többi).

azt állítja, 30%-al több levegőt tol:

[link]

Csináltam egy kis összehasonlítást a 12-es ventikről, tényleg jónak mondható. Este felrakom ide.

(#8741) knbs válasza Erdei88 (#8736) üzenetére


knbs
senior tag

"Tuning lenne, 4Ghz a cél" ez alatt mit ertesz? Szeretnel par teszt erejeig 4Ghz-n hajtani a procit, vagy a stabil 24/7-s 4Ghz a cel? Csak mert fentebb irtak a sracok,hogy konnyen elerheto a 4Ghz, ez igaz is egy par teszt erejeig, viszont a beloni 24/7-re a 4-t mar azert nem olyan egyszeru. Ezalatt azt ertem, hogy a 4Ghz-hez 24/7-ben mar nagyon jol szellozo haz es nagyon jo procihuto kell, ezekben a 30+ fokos idokben nem leggkondis szobakban ez meg kritikusabb.
Az asus jo valasztas, nekem rampage 2 extrem van, de ez egy dragabb fajta olyan extra funkciokkal amire sokaknak nincs szuksege, a Gene matx-es lap erre figyelj mert nagyon pici! Nagyon jol lehet vele tuningolni ( OC Team Hungary-s sracok csinaltak egy szep tesztet rola) P6T-t nem ismerem annyira, akkor mar inkabb WS PRO ha nem tetszik az matx formatum. A WS is nagyon tuningbarat, de elegge "extra mentes" leven ugye hogy szerver lap.
Az 1600-s ramok jok lesznek, probalj azert valami markasat valasztani, bar paran aztmondjak eleg a legolcsobbat megvenni, ezt nem tudom igazolni/megcafolni sem. Nalam Corsair 1600-s dominator van, veluk eddig nem volt semmi gondom tuning teren sem.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8742) knbs válasza Gtrial (#8740) üzenetére


knbs
senior tag

Szerintem is probalj valami egyszerubbet keresni, bar mondom attol fugg mennyire szamit a design neked. Mint irtam nalam nem latszik igy nincs ertelme.
Az Akasa-k nagyon jo ventik es nem dragak annyira, felteve ha kapni oket mo-n :) Figyelj arra hogy altalaban 80-s ventiknek vannak furatok elhelyezve a hazakban(tobbnyire) ezert a 120-t jol nezd meg hova teszed fel.
Nekem nagyon tetszik az uj s-flows lapat megoldasuk, nagyobb felulet es amolyan fagyiskanal formaja miatt kepes nagyobb levegot be/ki termelni, azert a marketing szovegnek nem kell bedolni,ki kell probalni, nekem meg sima kialakitasuak vannak csak, abbol is csak 80-ok. A 120-k meg kisebb fordulaton hozzak majd a kivant teljesitmenyt, csak mondom fontos hogy elferj veluk a hazban!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8743) HSM válasza Gtrial (#8740) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel csak az a baj, hogy tapasztalatom szerint nem a ventik hangosak, legalábbis amiket én használtam, (12cm-s példányok 800-as és 2000-es fordulat között), hanem a ház rácsa vagy a porszűrő által megtört levegő "süvít".... Ezen pedig ez sem segít... Ha olcsón szeretnél ventiállítót, akkor tudom javasolni a Coolink potméterét, kb. 700Ft-ért kapható, hátlapra vezethető, és egy plussz +300-400Ft-os venti-elosztóval vidáman lehet vele akár 2 ventit is vezérelni. Igaz, ez így full kézi, és hőfokot se mér, de szépen be lehet lőni, hogy ne süvítsenek a ventik, de szellőztessenek. :K Viszont PWM-es ventikhez nem az igazi, csak simákhoz. (AC PWM-el próbáltam, de elég furán reagált... ) Nálam így van megoldva. :K Sőt, nálam az egyikre 3db gyengébb 12-es is került, közvetlen a tápról meghajtva. (A hátsó, és a két felső. Itt valami látszik is belőlük, a hangkarim alatt és felett van egy-egy. [link])

[ Szerkesztve ]

(#8744) SimonYana válasza HSM (#8743) üzenetére


SimonYana
addikt

Sziasztok!
HSM!
Látom i7/920-ad van és CM hűtő rajta!
Milyen az a hűtő?
Egy törzsvevőmnek keresek a 920-ra hűtőt.
Vagy zalmant vagy CM-et tudok szerezni,de van Asus is.
Mi ajánlasz?
Köszi a segítséget! :R

® SimonYana ®

(#8745) ImI87


ImI87
őstag

Ma végre megjott az új tápom (Corsair HX850)! :C (Nem kell oltani, a HX620 is bőven elég volt, de mindenképpen akartam egy új tápot, amin nagyobb venti van, és rá lehet kötni mégegy VGA-t, mert tervben van v.mi CF/SLI rendzser kiépítése.) Ezzel együtt alakítottam egy kicsit a házam elrendezésén:
- az a dög VGA 2 slot-tal lejjebb került, úgy nét ki ugyanúgy szépen működik a másodlagos PCI-E x16 slot-ban is. Elvileg így kevésbé fogja fűteni a procit, és a VGA is szellősebb helyre került. Mindkét cuccnál számítok némi hőmérsékletcsökkenésre. :U
- a hangkari meg felkerült a PCI-E x4 slot-ba
- kicsit átrendeztem a kábeleket is, egész jól sikerült elrejteni a madzagokat, és sikerült megspórolnom egy moduláris kábelt is. :)

Este csinálok képeket is, akit érdekel majd majd belinkelem......

SimonYana: igazából egyiket sem. :B Zalman manapság egy rakás gitt, ASUS- nál inkább a design-ra mennek, mint a teljesítményre. Vagy TRUE, vagy Scythe Mugen 2. Ha mindenképpen az említett márkáknál akarsz maradni, akkor CM Z600. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8746) HSM válasza SimonYana (#8744) üzenetére


HSM
félisten

Hát, elvileg ezek ma a menő hűtők, amit ImI87 is mondott.... Mondjuk én le fogom a mostanit cserélni egy Thermolab BARAM-ra, már meg is rendeltem, majd meglátjuk milyen lesz. Nekem bevált a CM 212 is amúgy, olyan 140W-ig teljesen jó és halk is, ha tudja az ember használni.... (közepes uncore 3200 körül, +3.8-4Ghz magórajel környékére elég) Asus-t, Zalmant én nem igazán ismerem. CM-ből a V8 se tűnik rossznak, de annyira biztosan nem jó, mint amilyen drága. A Z600 meg passzív üzemre van kitalálva, aktívan csak közepesen jó, azt mondják.
Hűvösebb időben ennyit bír a 212 jól szellőző házban: [link] Ez olyan 170-180W fűtőteljesítmény mellett. Vagy ilyent, most nyáron, igaz, kis plusszfesszel már 88 fokot is benyalta a legmelegebb mag: [link] (Ez is olyan 170W volt komplett.)
Az egyetlen hátránya a CM-nek, hogy csak úgy lehet leszerelni, ha az egész lapot kiszereled. Mondjuk ez csak azoknak gond, akik gyakran cserélgetik a procit.... :D

[ Szerkesztve ]

(#8747) Acor válasza Erdei88 (#8736) üzenetére


Acor
aktív tag

Én maradok az eddig alkotott véleményemnél :)
ASUS P6T...!!! :K De tény a Gene is egy méregzsák :D

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#8748) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Sziasztok!

Lassan kialakult mi lesz a 24/7 beállításom:

Cpu 20*160= 3200 1,15V
Ram 10*160= 1600 1,56V
Uncore 20*160 = 3200
Qpi 44*x 3520 1,3V

Ezzel most ebben a kánikulában(28-29 fok van a szobában) fél óra 3dmark alatt 74 fok a maximum hőmérséklet amit a Realtemp logolt(gyári hűtéssel).
Majd később lehet veszek valami jobb fajta ventit egyelőre remélem így jó lesz :U

[ Szerkesztve ]

(#8749) Szatesz válasza Erdei88 (#8736) üzenetére


Szatesz
őstag

Vagy esetleg DFI UT.......!? 80k ert mar van az is...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#8750) Erdei88 válasza knbs (#8741) üzenetére


Erdei88
veterán

4Ghz 24/7re. TT Armor házikóm van, hozzá (nem gyári) vízhűtés annál kicsit komolyabb, remélem a hűtéssel nem lesznek gondok. A lapot is vízzel hűteném a későbbiekben, mert úgy érzem ez nem 1-2 hónapos befektetés lesz.

A Genere fog esni a választás. Köszönöm mindenki véleményét! :R

Még valami, mikor szüntetik meg az i7 920 gyártását? Mennyi időm van még?

Szatesz: a DFI nekem már túl komoly, nem látom értelmét

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.