Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) Sárpac válasza HSM (#8449) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen páros!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8452) Sárpac válasza Overlocker (#8448) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mennyi feszt kapott a qpivtt?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8453) Overlocker válasza Sárpac (#8452) üzenetére


Overlocker
veterán

1,39v

(#8454) Lauda


Lauda
félisten

Win7 alatt nektek is szarakszik a cpu-z? :F A realtemp 3.30 ugy nez ki jo, de a cpu-z nem nagyon, mindketton ugral a szorzo. :DDD

(#8455) Lauda válasza bim (#8386) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy mekkora igazsagot mondtal! :K :R Thx az otletet, ez aztan tenyleg szetgyilkolja a cuccot! :Y Amirol eddig azt hittem, hogy stabil, az 5 perc utan szeppuku. Ha ez max terhelesen kibir par orat, az a budos eletbe nem fog rebootolni. :DDD :DD Meg csak 6 perce megy az uj feszekkel, de volt mar 84 fokom is. :( :C

[ Szerkesztve ]

(#8456) Lauda


Lauda
félisten

:W :C

(#8457) bim válasza Lauda (#8456) üzenetére


bim
veterán

Igen igen. :C :C :C
Nagyon nagyon jó az a proci. Persze a lap se sz@r.. ;)

(#8458) #97544192 válasza Lauda (#8456) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ez már tényleg keményebb. ;]

bim: De az... Akkor is tartom a véleményem, és tartani is fogom, akkor is ha UD5-el fognak rekordokat felállítani. Legközelebb rohadjak el ha Gigabyte lapot veszek...
Acor-nak kb. ugyanaz volt a baja mint nekem... Érdekes, ő neki már Asus lapja van... Vajon miért? Nektek nincs problémátok, de nekem pl. a lapomnak megégett kicsit a SATA vezérlője... Cserelap már okés, de akkor is kiborító hogy egy olyan helyen égett meg a lap, ahol fullon nem kéne neki... Igazság szerint nem is megégett, hanem ilyen fehéres izébizé volt rajta. A lényeg, hogy égés, de azért ne azt kelljen elképzelni hogy full korom volt, meg lángolt a gép :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8459) mpierre válasza #97544192 (#8458) üzenetére


mpierre
veterán

Erről a megégésről tudnál egy kicsit többet mondani, akár pü-ben? Ugyan 2 hétig nem leszek, de érdekel.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#8460) bim válasza #97544192 (#8458) üzenetére


bim
veterán

Megértem hogy kiábrándultál. Ha annyit szívtam volna a lapommal mint te biztosan kihullott volna már a hajam és én is az anyjába kívánnám az egészet. ;] ;)
szerk: Nyilván mindenki maga dönti el mit fog venni. Ha idejön valaki és elolvassa a te hozzászólásaidat és emiatt nem fog giga lapot venni az sem fog felizgatni, mint ahogy az sem ha éppen mondjuk ImI, Sárpac, Lauda , HSM miatt pont ezt fogja választani. :P

[ Szerkesztve ]

(#8461) ^Boss


^Boss
őstag

Szóval, újra.
Memtest

Prime Blend 1h

Prime Small FFT 1h
4009MHz (211x19) 1,18V - 3800 Uncore - 3800 QPI 1,335V - 1688MHz 8-8-8-24-1T 1,64V
Cuccok:
Gigabyte EX58-UD4 F5
i7 920 D0 FPO: 3852A319
OCZ Gold 6GB KIT 1600 CL8

(#8462) Sárpac válasza ^Boss (#8461) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem rossz! :C
Ma játszottam én is az uncorral 3800on 1.32-őn 45perc(1.28nál fél,1.3-nál 8perc) után reset szal 1.34-en lesz stabil.
Mondjuk rendesen melegszik milyen hűtő van rajta?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8463) knbs


knbs
senior tag

Sracok az 50 fokos idle homerseklet, 150x20-ba, biosban 1,1 vcore cpu-z szerint 0.992 Nem sok egy picit??? Lehet nem lett jo a pasztazasom???
Ja es mugen-2 ket ventivel megy rajta most maxon... :s

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8464) bim válasza ^Boss (#8461) üzenetére


bim
veterán

Kérlek válts azonnal asusra. :Y

(#8465) ^Boss válasza Sárpac (#8462) üzenetére


^Boss
őstag

mugen2 2 ventivel.. nem tudom miért ilyen meleg, engem is idegesít.. a házam se egy utolsó darab szellőzés ügyileg, mégsem megy vhogy olyan jól az egész dolog. esetleg vkinek vmi ötlete? a ház: SilverStone TJ09 teszt. szóval ha valakinek van ötlete hogy változtassam esetleg a ventiket, új vagy jobb szélcsatornákat létrehozva, és ezzel jobb hőfokokat elérve.. minden lehetséges helyen van venti.

(#8466) knbs


knbs
senior tag

Nekem se tetsyik valami vele, biztos a pasztazasom nem jo... 1.1V hat ezek utan hova tuningoljak, most inditottam egy prime-ot ezzel a feszekkel es a magok? 75 79 70 79 real temp szerint... nincs itt valami rendben

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8467) ^Boss válasza bim (#8464) üzenetére


^Boss
őstag

eddig csak asus lapom volt szinte (cusl2c, p4c800e dlx, p5wd2 premium, p5wdh dlx, p5k dlx, maximus formula és extreme, blitz formula, p5k premium, p5e3 premium... szal nem 1 lap), ill. 1 DFI p35-ös, de ez a giga igazán jó kis lap, tetszik ;)

(#8468) AirBooms válasza ^Boss (#8467) üzenetére


AirBooms
addikt

Áruló! ;]

(#8469) ^Boss válasza AirBooms (#8468) üzenetére


^Boss
őstag

pénz beszél... szóval valakinek valami ötlete a ház dolgával? :)

(#8470) Sárpac válasza knbs (#8463) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Valami képet linkeljé már had lássuk!

Feszek mind normálon kivétel a cpu qpi ram?

^Boss: Nálam igaz csak 3800on most 54-62C-sek a magok Boinc alatt 8szálon(kb prime blend) 3600as uncore mellett Ram 1600 Cl8.8.8.24(ezeket kellene még levinni cl7re). Szvsz 24/7-re majdnem tökéletes egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8471) Lauda


Lauda
félisten

bim, BR4D: Hogy durva e? :Y Mindent elore el kell inditani, mert ha raterhel a linx meg a cpu-z se indul el, amig le nem jar a kor! :C Amugy inditani kell melle egy winampot es ha az akadozik, akkor elobb utobb vagy reboot vagy leall a teszt hibaval. Este a 20x200-at probalgattam 1.248 loaddal, talan ez meglesz. :K

BR4D: Akkor milyen lapot veszel legkozelebb? :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#8472) ^Boss válasza Sárpac (#8470) üzenetére


^Boss
őstag

ocz goldok nem tudom visznek-e cl7-et 1600on.. megpróbálhatom én is ugyanazt mint te :))

(#8473) #97544192 válasza Lauda (#8471) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nem érdekel, de nem Giga lesz... Ha nem lesz lehetőségem komoly lapot venni (szerintem tudjátok mire gondolok, de azért sem mondom ki a neveket...), akkor Asus.
Persze az X58-at már nem cserélem le, ha csak nem lesznek gondok megint a Gigával...

mpierre: Nem. Egyik az, hogy nem fogom reklámozni, a másik az hogy nem akarom hogy valaki ezért ne vegyen Giga lapot.

[ Szerkesztve ]

(#8474) knbs válasza Sárpac (#8470) üzenetére


knbs
senior tag

[link] Parancsolj :) corsair 1600-as ramjaim vannak a feszek normalon. Nem tudom ki hogy huti, de levett oldallappal 2 venti a mugen2-n felettuk is venti ami kihuzza a hazbol. 1,024V cpu-z szerint mar itt 50 fok idleben :(

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8475) #97544192 válasza knbs (#8474) üzenetére


#97544192
törölt tag

Rossz a pasztázás.

(#8476) Sárpac válasza knbs (#8474) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Memória 2.1V-ot kap vagy mi?:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8477) Lauda


Lauda
félisten

Hat ez a win7 nem az igazi, 1-2-szer befagyott a 20x200 es mar el se indul vele csak bluescreen. :DDD
Egyebkent alapon is beszaggat a winamp, most vagy ennyire terhel a linx, vagy doglodik az op rendszer. Szvsz megprobalok egy sp2-es vistat, pedig utalom mint a xart. :W

[ Szerkesztve ]

(#8478) Sárpac válasza Lauda (#8477) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem a win7 hanem a tuning!:DDD
Nem véletlen írkálom már egy hete, hogy a prime teszt lehet 600óra is akkor is nulla ha nincs mellé ibt game memtest vagy boinc mellé. És ugye 64bites windows,mert a 32bites xp meg vista kutyafarkat sem ér mert a 64bites regisztereket sse utasításokat nem teszteli még az ibt sem.
Én csak most merem kimondani, hogy load 1.088-1.104V 3800MHz uncore 1.26V 3600MHz-en stabil cl8.8.8.24ben a ramok.:)

Tettél fel, új codecs csomagot? A szaggatás a miatt is lehet!!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8479) #97544192 válasza Lauda (#8477) üzenetére


#97544192
törölt tag

Lehet hogy nekem is azért szarakodott akkor a gép?... Nekem Vista meg Win7 is szarakodik mindig, XP-n bezzeg jó volt...

(#8480) knbs válasza #97544192 (#8475) üzenetére


knbs
senior tag

Pedig szepen egyenletesen elkentem, igaz a mugen 2 felszerelesenel, kicsit elcsuszkalt mire betalaltam a csavarokkal, lehet akkor elkente, megcsinalom megint nemsokara re! ;)

Sarpac: Annak 1.6 V allitottam be

Prime alatt : [link] 0.984V cpunak

A pasztazas utan celszeru varni hogy megkosson, vagy gyorsan egybol ahogz felkentem felrakni a procihutot?

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8481) Lauda válasza Sárpac (#8478) üzenetére


Lauda
félisten

Epp azert irtam, hogy alapon is szaggat a linx, mondjuk ha ennyire leterheli a memot, akkor nem csoda, viszont este a 21x200 gyonyoruen ment, most meg bluescreen, be se tolt, ekkorat azert nem valtozik allasaban a gep. :DDD Kb egy ora mulva felnyomom azert a 64 bites msdn vistat, proba cseresznye.
Ez a linx szvsz jo lesz tesztelni, ez szenneterhel mindent, ha itt nem jon ki hiba, akkor game alatt se..
Az ibt meg ez miben kulonbozik amugy? :F
A 3800mhz hogy jon ki neked, milyen bclk+szorzoval hasznalod? :D
Milyen codecs csomag? :P

BR4D: Nem tudom, de ez a win7 nem a gep miatt dolt ossze az biztos, ha tegnap futott ugyanigy fel orat a linx hiba nelkul, akkor nehogy ma meg mar el se induljon vele! :N :DD
En is kivancsi leszek, de a primeot szvsz elfelejthetjuk, nem az igazi tesztprogram.

[ Szerkesztve ]

(#8482) #97544192 válasza Lauda (#8481) üzenetére


#97544192
törölt tag

Miért nekem szted hogy szoktak lenni a dolgok? Egyik nap ha 5 GHz-re huznám akkor is menne, másik nap alapon is sz*r... :D
Nem hiába utálja Achi is szerintem... Legalábbis nem tudom hogy utálja-e, de nem nagyon szokta használni.

[ Szerkesztve ]

(#8483) Sárpac válasza Lauda (#8481) üzenetére


Sárpac
nagyúr

19x200-on megy nonstop boinccal 8szálas.
Szépen eszik 70-78watt csak a cpu óránként.:DDD

Szvsz 64bit más mint a 32, de már írtam miért.:)

Linx=IBT a régi ibthez nem volt gui és egy ficak csinált hozzá, hogy könnybben kezelhető legyen. IBT 2.2-ővel tesztelj az előrébb jár mint a Linx.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8484) Lauda válasza Sárpac (#8483) üzenetére


Lauda
félisten

En is a 19x200-ra gyurok majd egy jo kis uncore-al, de izgatja a fantaziam a 20x200 is, hogy milyen feszen stabil. :K

Probaltam tegnap az ibt2.2-t, de csak 50%-ra terhelte a magokat. :(

Na mostmar jo az ibt, beallitottam a memot maximumra a threads-ot meg 8-ra, i is ugy szoktatok?
Egyebkent igy is dadog a winamp! :O :DD

[ Szerkesztve ]

(#8485) knbs válasza Lauda (#8484) üzenetére


knbs
senior tag

Valaki elmondja hogy jo pasztazni? Meg mielott szetszedem es ujra rosszul megcsinalom :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#8486) Sárpac válasza Lauda (#8484) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mert be kell állítani!!

knbs: küldtem püt!!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8487) #97544192 válasza knbs (#8485) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ne túl vékonyan kenjed, és egyenletesen. Ennél jobban nem lehet elmondani...
Jútyúbon nézz videókat, end redi tu gó.

(#8488) Lauda válasza knbs (#8485) üzenetére


Lauda
félisten

Nyomsz 2-3 pici topszlit a procira es egy kemeny papirdarabbal elkened, hogy mindenhol legyen, de vekonyan! Ennel jobban nem tudod. :)

Sárpac: Koszonom, igy tenyleg gyilkos ez is! :DD :K Ha ez megy par orat, akkor biztos jo lesz a gep, vagy game alatt meg eldobhatja?

[ Szerkesztve ]

(#8489) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Lauda, BR4D most aztán rendesen segítettetek neki!

Eldobhatja igen, mert ugye a gémeléskor melegebb lesz a cucc és több energyt vesz fel a gép ami a cpura is kihathat. :C

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8490) Lauda válasza Sárpac (#8489) üzenetére


Lauda
félisten

:C

Mindjart megkeresem a kepet.

Akkor hasaggyon meg az egesz!! :( :W :DDD

(#8491) Lauda


Lauda
félisten

Nos, en igy pasztazok, a hofokaim mindig nagyon jok szvsz:

Ami kicsi mellemegy azt persze le szoktam huzni, de ha rajthagyod az se erdekes.

Ennel vastagabban nem szabad, a pasztanak csak az a szerepe, hogy kitoltse a feluleti egyenetlensegeket. Ha ket tukorsima feluletet helyeznel egymasra, akkor nem kene paszta se. :)

knbs: Nem kell megkotni semminek, nem beton ez. :DD Kend ra es uzsgyi fel a huto! :K

[ Szerkesztve ]

(#8492) bim válasza Sárpac (#8478) üzenetére


bim
veterán

:K :K :K
Kell a többféle nyúzás..

(#8493) Lauda válasza bim (#8492) üzenetére


Lauda
félisten

Ha felmegy a vista ugy meg nyuzom, hogy leolvad az oszloprol a legkabel.... :W :C

(#8494) bim válasza Lauda (#8493) üzenetére


bim
veterán

;] ;] ;]
Szúrd neki...

(#8495) Sárpac válasza bim (#8494) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Fogadni mernék, hogy ez a fickó előbb utóbb kifingatja a prociját! :DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8496) Lauda


Lauda
félisten

Hat ha ettol kifingik, akkor tegye minel elobb. Feszekkel vigyazok, mastol meg nem lesz semmi baja. :DDD :P

(#8497) Sárpac válasza Lauda (#8496) üzenetére


Sárpac
nagyúr

ÁÁÁ a 85-89C-foktól nyilván remekül érzi magát!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8498) Lauda válasza Sárpac (#8497) üzenetére


Lauda
félisten

Az nem az aminek latszik..... :P :DD

(#8499) AirBooms válasza Lauda (#8491) üzenetére


AirBooms
addikt

Én is így pasztázok! :C
Amúgy nem adod el a PT6 WS Pro-dat??? ;)

(#8500) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

OCZ ből gold(http://hardverker.hu/catalog.php?searchstring=6gb&product_id=263302) helyett Intel extreme kites van raktáron [link]

Ezis jó ram?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.