Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) HSM válasza AirBooms (#8350) üzenetére


HSM
félisten

A CMOS CLEAR-nél itt se veszik el, de BIOS frissítésnél igen. De amúgy se túl szerencsés ötlet korábbi BIOS profilját egy új BIOS-ba betölteni... (Dacára, hogy általában azért müxik...)

(#8352) bim válasza AirBooms (#8350) üzenetére


bim
veterán

Én mondjuk konkrétan az UD5-re írtam mivel neki is ilyen lapja van.. ;) :P
CMOS-nál itt sem veszik el..

HSM: megelőztél.. :P

[ Szerkesztve ]

(#8353) AirBooms válasza HSM (#8351) üzenetére


AirBooms
addikt

Igazatok van... :R

(#8354) SzlobiG válasza Lauda (#8349) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most nem P6T WS lapod volt? Minek cserélted gigára?:D

(#8355) Lauda válasza SzlobiG (#8354) üzenetére


Lauda
félisten

Hat hogy legyen vazzeee. :P :DDD Amugy megvan az is, meg a deluxe is. :O :DD

(#8356) Overlocker válasza Lauda (#8355) üzenetére


Overlocker
veterán

És mi volt a gond a P6T WS Pro-val?

Amúgy grat, szép eredmények!

(#8357) Lauda válasza Overlocker (#8356) üzenetére


Lauda
félisten

Igazibol semmi, talan a gigaban jobban megy az uncore. De ez sem biztos, mert nem teszteltem ezt a prockot abban a lapban es forditva. :DD

THX? :R Nalad mi a helyzet, hogy megy a procko, lap? ;)

(#8358) SzlobiG válasza Lauda (#8355) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah értem...:D corsair ramok meg nem mennek úgy ahogy kéne?

[ Szerkesztve ]

(#8359) Overlocker válasza Lauda (#8357) üzenetére


Overlocker
veterán

Értem :) Egyelőre nem megy a magas ram freki és uncore :( Más lapoktól eltérően elvileg sok qpi/vtt fesz kell, amit még nem szándékoztam megadni (1,5v+). Most nézem a sportműsorokat utána nekiállok megint..

[ Szerkesztve ]

(#8360) Lauda válasza SzlobiG (#8358) üzenetére


Lauda
félisten

De mennek mint allat, csak magas qpi fesz kell hozza, en meg nem szandekozom szetkuldeni vele a procit. :D

Overlocker: Oksi, kivancsi leszek az eredmenyekre! :K

[ Szerkesztve ]

(#8361) Overlocker


Overlocker
veterán

Addig is egy kép: DFI system

(#8362) HSM válasza Overlocker (#8361) üzenetére


HSM
félisten

Nem félsz, hogy megfázik ott a CPU? :Y :C

Amúgy mi a véleményetek a Thermolab BARAM hűtőjéről? Azon törtem a fejem, lecserélem rá a CM Hyper 212-m....

[ Szerkesztve ]

(#8363) Zsubi válasza HSM (#8362) üzenetére


Zsubi
őstag

Nagyon dicsérik :K Én is agyalok hogy lecseréljem a TX2-t erre :B
A TX2-nél biztosan jobb de hogy a 212-nél :U Egy próbát megér :)

Nekem még ez a hűtő tetszik csak ne lenne ilyen drága :(((

[ Szerkesztve ]

(#8364) subaruwrc válasza Overlocker (#8361) üzenetére


subaruwrc
félisten

készülünk a nyárra mi? olyan ultra nekem is kellene :))

[ Szerkesztve ]

(#8365) Overlocker válasza HSM (#8362) üzenetére


Overlocker
veterán

Hehe, és mi lesz még ha felrakom a két nagyobb 220v-ról működő ventiket^^

Nemrossz, anno Achill3uS tesztelte még 775-el. Link

(#8366) HSM válasza Zsubi (#8363) üzenetére


HSM
félisten

A 212 szvsz inkább halk hűtő, mintsem erős. Jobbanmondva, igen erős hűtő, de inkább hang tekintetében jobb, mint a hasonló méretű batár hűtők, így tervezték, ezért van kivágva a közepe. :K De ugyanakkor a kivágott közép miatt pici hátrányban is van a ki nem vágott hasonló méretű cuccokkal szemben. :K

(#8365) Overlocker: Ha már semmiképp nem bírod ki, akkor inkább a lapora és a ramokra küldd rá őket, a procinak szvsz már ez is épp elég "vérfagyasztó".... :D Viccesek amúgy azok a ventik... Én meéóhelyen a szervrteremben a floppikat lebegtettem vele.... :Y Hatalmas flash! :C (Persze, volt rajta rács, azért szükségem van még az ujjaimra.. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#8367) Lauda válasza Overlocker (#8361) üzenetére


Lauda
félisten


:P :DD

Mas: Biost szeretenk frissiteni az UD5-on, de a q-flash nem latja a pendriveot, bootsorrendnel viszont igen! Fat32 es az usb storage is enabled, mi lehet a baja? :D

[ Szerkesztve ]

(#8368) bim válasza Lauda (#8367) üzenetére


bim
veterán

Előfordul hogy nem látja.
Akkor floppy marad vagy másik pen..

(#8369) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Sziasztok!

Úgy fest összejön a pénz a bővítésre így lenne pár kérdésem(fontossági sorrendben számozom őket), előre is köszönöm szépen ha valaki válaszol!
1. Intel Core I7 920 at néztem ki az itteni vélemények alapján, mivel a Core I9 csak jövő március körül jön ki és nálunk emberi ára előreláthatóan csak nyár körül lesz(ha jól sejtem) így ez a 920 as tuningolva legalább 1 évig profi lesz igaz?
2. Alaplapból Gigabyte GA-EX58-UD5 öt néztem ki, ez a jobb választás vagy egy Asus ?(mindig asus om volt és soha semmi problémám nem volt vele mégis ezt a gigabytot ajánljátok?).
3. Processzornál lehet valahonnan tudni, hogy melyik a tuningbarát(3800mhzen szeretném hajtani)? Mittudomén ilyen vagy olyan steppinges, tehát mit figyeljek vásárlásnál a procin?
4. Ramból Kingston 6gb/1600mhz DDR-3 PC3-12800 at néztem ki(ez 34k most) ez rendben van? Ha mást ajánlotok(esetleg olcsóbbat ami mindenképpen megbízható) akkor melyiket?
5. Egy 450W os chieftec tápom van ez elég lesz a rendszerhez? (1 vinyóm van csak 160as, vga egyelőre egy 7800gt marad, de 4890 et tervezek a gépbe)
Egyelőre ennyi, köszönöm szépen ha valaki válaszol.

(#8370) Lauda válasza bim (#8368) üzenetére


Lauda
félisten

Nem latta a masikat sem, ezert frissitettem winfos alol. Az amugy letezhet, hogy az F7-el nem megy az, ami az F6-al igen? Pl a 21x200 vcore 1.375 uncore 3800 1.315qpi/vtt-vel nem ment F7 alatt, rebootolt tole. mondjuk irrealisan alacsony az a fesz neki amugy is. :DDD
Most visszatoltottem az F6-ot, az elvileg ugyanaz, amit a gyar is ratolt? :F

[ Szerkesztve ]

(#8371) bim válasza Lauda (#8370) üzenetére


bim
veterán

És azzal mennek az alacsonyabb feszes dolgok? Mert akkor kipróbálom én is az F6-ot.
Nekem az soha nem volt fent.

(#8372) Lauda válasza bim (#8371) üzenetére


Lauda
félisten

Nemtom mi a gec van vele, de visszatettem az F6-ot es nem mennek azok a feszek, amik tegnap, ez hogy letezik? :O 21x200 1.28 load prime reboot 20 perc utan, pedig tegnap ment 2 orat. En ezt nem ertem sehogy. :DDD

(#8373) HSM válasza Lauda (#8372) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is pont ez volt... 1 óra 40 perc prime smallfft után resi.... A vicc az egészben, hogy akkor ráadtam következőre +0,0125V-ot, és akkor már 20 perc után restart... :W Aztán még kellett neki.... :U Azt kell mondjam, a D0-oknál a prime 2 óránál kezdődik... :( CSináltam is egy 3 órásat: [link] :Y :C Ha mégse jó, írok... :D Most 4ghz-et tesztelek.... :D

(#8374) Sárpac válasza Lauda (#8372) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Talán prime blendet, ibt meg memtestet meg ami még bejött tesztre bioincot se ártana ha futtatnál mondjuk egy jó kis pörgős játék alatt.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8375) HSM válasza Lauda (#8372) üzenetére


HSM
félisten

Ja, és PCI-e clock drive és cpu-clock drive-ot ellenőrizd, azt bios-frissítésnél valamikor rossz helyre állítja a lap. (700-700-ra, pedig valami 800-900 kéne... De nem tuti, nézd meg a manual-t!)

(#8376) Lauda: Azt mondtad, most 20 perc után dobta azt, ami tegnap 2 órát ment. Én is ezt mondtam, hogy lehet, azt is dobta volna 2 óra 20 percnél.... ;) Nálam semmi ilyesmi változás nem volt F6-F7 váltás között.... :F Azonos feszek mellett maradt stabil...

[ Szerkesztve ]

(#8376) Lauda válasza HSM (#8373) üzenetére


Lauda
félisten

De az hogy lehet, hogy felteszem az ujabb biost es nem mennek azok, amik eddig mentek, erre visszarakom az f6-ot es akkor se? Le kellett volna menteni a gyari biost, bar az is ugyanaz, ami fent van a honlapon. :F

Sárpac: Lesz jatek is! :K

[ Szerkesztve ]

(#8377) Sárpac válasza Lauda (#8376) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Figy már az is elég lehet neki ha 1C-vel melegebb a szoba vagy a hőfokok és annyi.
Azért mondom, hogy vgat is indíts meg gamelj meg bioinc ami még hasonlóan terhel mint a prime csak éppen állandóan más adatokkal arról nem is beszélve, hogy sse3 4-et alapból tesztel amit a prime nem!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8378) Lauda válasza Sárpac (#8377) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk melegebb van az biztos, mar jart 79foknal is az egyik mag, tegnap a 10k-s teszt alatt volt max 77. Lehet tenyleg ez a baja. :D

(#8379) Sárpac válasza Lauda (#8378) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én viszont annak ellenére is, hogy 23C-ről már 25,5van a szobámban nyertem a házzal full tesztek alatt kemény 4C-t tehát összesen 6,5Cfelet.:DDD
Bioinc egyébként ha valami nem stimt simán eldobja a csomagot számolási hibával ritkán ha full stabil akkor is, de az a progi hibájából adódik ha sűrűn csinálja az a gond!:)

mod: hülyeséget írok fedett házoldallappal 16,5-et! :Y

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8380) Lauda válasza Sárpac (#8379) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen hazzal? :)

Ki kene probalnom ezt a bionicot is, de ez a bios most felnyomta az agyamat. Mondjuk 1.335-el mar ment a 3800, csak nem ertem, hogy az F6-al miert ment kisebb fesszel, pedig ott nem szamit a homerseklet, mert rovid ideig van terhelve? :F

(#8381) Sárpac válasza Lauda (#8380) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Boinc csak mindíg elírom!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8382) Lauda válasza Sárpac (#8381) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DD

Amugy valami olyat szeretnek 24/7-re kitesztelni, hogy 19/20/21x200 es uncore legalabb 3600 vagy 3800. Szerintem menni fog. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8383) Sárpac válasza Lauda (#8382) üzenetére


Sárpac
nagyúr

19x211? 3800uncore? Én lehet ráugrok!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8384) Lauda válasza Sárpac (#8383) üzenetére


Lauda
félisten

En is a 19 vagy 20-at celzom majd meg, ha megy legalabb 2 orat megint ez a xar :DDD, kihuztam a hosugarzot lehet attol volt melegebb. :DD 20-ra altalaban kenyesebbek, bar itt meg nem probalgattam nagyon, de nem is akarok egy fenyevet tesztelgetni. 141watt es 78 fokos a legmelegebb mag, jo ez a borda. :Y :C Uncoreban jo lenne a 3600-3800 200-as bclk mellett, szvsz bent van a cuccban ugy erzem. :K

Sárpac: :DDD :R Es milyen bclk+szorzoval? Csak hogy mit tuzzek ki celnak! :P

[ Szerkesztve ]

(#8385) Sárpac válasza Lauda (#8384) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nálam a 3600uncore alap 1.26Volton, de lehet menne kevesebbel is csak még nem néztem.:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8386) bim válasza HSM (#8373) üzenetére


bim
veterán

Szerintem elég ha max memomérettel engeded lefutni a teljes 20 kör LinX-et. Ha instabil akkor tutira kijön.Az közel 1,5 óra stressz..
Sárpac: nálam a blend akármennyi memoméretet állítottam be csak 3200megát használt. Az ugy meg édeskevés... :(

(#8387) Sárpac válasza bim (#8386) üzenetére


Sárpac
nagyúr

(#8388) Cyberpunk válasza Sheltem77 (#8369) üzenetére


Cyberpunk
félisten

1. Szerintem ez a proci még több mint egy évig jó lesz minek ide 6 magos proci amikor még a 4 magot sem használja ki semmi.
2. A Gigák is és az Asus lapok is nagyon jók 200 körüli BCLK-t sztem mindegyik viszi, itt csak egyéni szimpátia dönthet, de írják hogy a Gigabyte-nál nagy a drop de azt meg egyszerűen csak bele kell kalkulálni azt kész:)
3. Persze D0-ás steeping-eset kell venni, FPO sorszám alapján lehet őket beazonosítani. De ha netán egy C0-ást fognál ki az sem tragédia csak nagyobb feszen megy annyit mint egy D0-ás kisebben. 3800MHz :Y állandóan sztem fölösleges, bőven elég a 3,6 vagy 3,2 mindenhez.
4. Jók azok a Kingstonok ha megvan az 1600MHz CL7 vagy CL8-as idözités. De ajánlom figyelmedbe a Kingmax ramjait azok is állítólag elég jók.
5. Hát a 450W-os Shifi az elég lesz a jelenlegi kártyáddal de nagyon ajánlott hogy ha tuningolsz akkor legalább egy 550W-os táp, a HD4890-hez meg főleg ;)

Egyébként tudjátok milyen hűtött néztem ki magamnak egy Thermalright IFX14-est beutál egy dög:D Egyébként szerintetek melyik a jobb a Mugen2 vagy ez :F

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8389) HSM válasza bim (#8386) üzenetére


HSM
félisten

Mindkettő kell... Volt olyan, hogy 20 kör linx után a C0-om megfeküdt 3 (!!!) perc Prime-smallffft-től... :( Itt sajnos úgy látom nincs tuti recept....

(#8379) Sárpac:Mi változott 16,5 fokot? :F

(#8390) Lauda válasza HSM (#8389) üzenetére


Lauda
félisten

Na Te hogy allsz most? Kinyilott mar a kupak? :Y :C

Sárpac: Este feldobom ezt a windows 7-et, kivi vagyok ra, meg jo lenne 64 bit alatt is tesztelni ez a masinkat. :K

[ Szerkesztve ]

(#8391) HSM válasza Lauda (#8390) üzenetére


HSM
félisten

Kinyilott már a kupak? :F Nem vágom... :D
4Ghz-et tesztelem most, 1,168V-1,184V között van, de érdekes, 20*200 azonnal reboot, 21*191 meg megy már egy órája. :U De még 2 hátravan, alaposan tesztelek. :D

(#8392) Sárpac: Szóval akkor ez a proci magjainak a hőmérséklete? Szép! :K

[ Szerkesztve ]

(#8392) Sárpac válasza HSM (#8389) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha fent volt a régi házam oldalfala akkor 10C-vel volt melegebb 6,5-et levett házoldallapos házikóra ver jelenleg a haf 932.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8393) Lauda válasza HSM (#8391) üzenetére


Lauda
félisten

A procikupak! :P
A 20-at nem nagyon szeretik ezt tudjuk, ezert is nem fecserlem arra az idomet, a 200bclk meg kell a memok miatt. Szerintem ha ez lefut, akkor berottyantok egy 19x200 uncore 3600-os tesztet. :Y

Sárpac: Ja tenyleg a haf932, nem csoda, hogy javultak a hofokok! :K

(#8394) Sárpac válasza Lauda (#8393) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Most 3 érték van 58C-fokon egy feketebárány 65-ön szvsz sz@r szenzor!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8395) HSM válasza Lauda (#8393) üzenetére


HSM
félisten

Lehet a procikupak-ellenőrzést egybekötöm egy Thermolab BARAM beüzemeléssel... ;] Úgyhogy projekt elhalasztva kis időre... :D

(#8394) Sárpac: Nálam detto, 1. magom 75, második-harmadik 71-72, a negyedik pedig 68... :)

[ Szerkesztve ]

(#8396) ronTom


ronTom
csendes tag

Udv mindenkinek!
A kerdesem a kovetkezo:920-as D0 proci + Mugen 2 @ 4000 Mhz (200*20), Bios Vcore 1,2500
Hofok: idle, 43,8 W TDP, 44-45 C
load, 130 W TDP, 72-82 C (Everest stabilitasteszt)

Ezek elfogadhato ertekek vagy nincs jol felrakva a huto?
Kosz a valaszt es bocsi a karakterekert!

(#8397) Sárpac válasza ronTom (#8396) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Először is everest stabilitási tesztet felejtsd el, minimum prime, de inkább ibt ott lesz 90C is, de lehet nem mert előtte resetel majd a lap!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8398) bim válasza Sárpac (#8387) üzenetére


bim
veterán

Érdekes de feladatkezelőben nekem max 3200megát foglalt le bármennyit is írtam be neki.. :F

(#8399) Sárpac válasza bim (#8398) üzenetére


Sárpac
nagyúr

64bites prime simán beveszi 64bites OS alatt!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8400) qfm


qfm
senior tag

Ha egy adott beállítással bebootol, de teszt alatt resetel, akkor cpu,ram,és vtt feszen kivül lehet még valamivel kisérletezni? Mármint szoktatok? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.