Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26501) btraven


btraven
őstag

(#26502) OPiiPO válasza baloghgabor (#26500) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi, jó olvasmány volt - első kézből ismerek ilyet, az első macskánk is istállómacska ivadék.

#26497 Akelaus: ennyitől az égegyadta világon semmi baja nem lesz a macskának, nem kell pánikolni ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26503) janos666 válasza baloghgabor (#26499) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

próbálj macska fejjel gondolkozni
Épp azon meregtem, hogy talán pont ez a baj.
Mikor idekerült, látszólag próbálta utánozni az emberi viselkedést, pl. beült a fotelbe a háttámlához tolva a hátát és nézett maga elé, mint mi emberek körülötte bámultuk a TV-t.
Én viszont annyira közel engedtem, hogy néha ott fekszem vele a padlón, a szemébe bámulva, mint valami Hollywood-i romantikus filmjelentben. Azóta kicsit olyan, mint ha ő próbálná nekem tanítgatni, hogy kell macskának lenni. Néha megfeletkezett már magáról, és kicsit harapdált/karmolgatott (aztán megijedt és elszaladt, pedig meg sem rezzentem). Szóval talán épp hogy túlzottan el van kényeztetve, nagyon abban az irányban van a mérleg, hogy én vagyok az ő macsakaembere, nem ő az én sima macskám.
Ha terápiás állat helyett egy ukrán menekült nőt hoztam volna haza ~1 éve kamufeleségnek, és eilyenek csinálna, akkor is gondolkodnék azon, hogy elzavarom. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26504) Tsebacsi válasza btraven (#26501) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26505) Tsebacsi válasza baloghgabor (#26493) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jaj ne is mond, én is néha túlreagálom a dolgokat! :R

Összeeresztettem most a 2 dokit levélben, kíváncsi leszek mi lesz ebből, egyik ezt mond másik azt, a macska közben jól van, bár a szája tuti fáj, mert a szilárdabb kaját nem eszi nagyon, csak a pépeset. A hangulata amúgy jó, továbbra is kergeti Fülest a kertben, mikor be akartam tolni az ajtón hogy ne kergesse még fújásokat is kaptam. :P
Szóval azért akkora baj még nincs, de hogy nem alacsony most a stressz szintem, az fix...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26506) baloghgabor válasza janos666 (#26503) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Ismerős helyzet. De nőtől ezredrészét sem viselem el, mint tőlük. Nem is értem, nem is akarom, ez van, nyilván van valami oka, de tartom is magam hozzá, hogy Nekik szinte mindent szabad.

bégé

(#26507) baloghgabor válasza Tsebacsi (#26505) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nem vagy egyedül ezzel. Habár máshol, hacsak nem haldoklik, nem mennek orvoshoz. Azután vagy megmarad, vagy nem. De én is túlzottan megszerettem Őket, hogy ne elsőre pánikoljak, ha bajnak tűnik, ami Velük van.

bégé

(#26508) erzol


erzol
őstag

Pimasz Úr tegnap hatalmas műsort rendezett. Fújt, morgott, üvöltött ahogy közeledtünk felé.
Nem evett sántikált, mindene fájt.
Reggelre nem változott a helyzet.
Lógott füle-farka, morgott, vicsorgott, nagyon sántított.
Elő a hordozőt, irány a doki.
Ahogy meglátta futott mint a nyúl.:DDD
Egy órába telt, mire befogtam.
Dokinál néma kuss, mindent simán tűrt, ugrált fel-le. Pici duzzanat a jobb első lábánál.
Ha már ott voltunk antibiotikum - láz és fájdalomcsillapítós szuri 20 ezerért...
Azóta sincs semmi baja ellenben színjátékból jelesre vizsgázott.
:DDD:))
Ezt általában kéthavonta eljátsza egy kis "sérüléstől".
Mindenkibe is beleköt egy kis játszásnak álcázva, így persze
hogy beleszalad néha egy-két pofonba.
A művészúr:

[ Szerkesztve ]

(#26509) racskobalazs válasza baloghgabor (#26499) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Hát a nincs bosszú részt ma nem igazán tudom elhinni :D Doki után pár órával bemászott a kabátomba, és velem farkasszemet nézve pisilte le. Aztán mint aki jól végezte dolgát felfeküdt az ágyra.... Tuti az injekció miatt kaptam :))

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#26510) Tsebacsi válasza erzol (#26508) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én hülyeségem vagy tényleg kancsal picit? :B (Imádom, volt nálam 2 hétig egy sziámi kiscsaj az is picit az volt) :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26511) erzol válasza Tsebacsi (#26510) üzenetére


erzol
őstag

Pici korában sérült volt mindkét szeme, de a doki hónapokig tartó kezeléssel szinte teljesen rendbehozta. :K


Ilyen volt a tegnapi műsor...
Szimuláns macska

[ Szerkesztve ]

(#26512) Tsebacsi válasza erzol (#26511) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ahaaa, ügyes doki!! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26513) Sumptuous válasza Zsírkrétamen (#26200) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Sokszor vakarja Félix* a nyakát, és már picit sebes is neki. Vágjuk a körmét is, de valahogy csak felsértette. Érdemes kezelni valamivel?

*mi csak Gubics elvtársnak hívjuk, (hogy lehet egy macskának ekkora szeme? :DDD ) Örökbefogadott, vén cica már. Másik szög: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#26514) baloghgabor válasza Sumptuous (#26513) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Mekkora szemei vannak! 🐱
Meg lehet próbálni kék Lukács kenőccsel, van Cicáknak/kutyáknak való. Lehet segítene a seben.

bégé

(#26515) balojazz


balojazz
aktív tag

Sziasztok. 2 mentett cica vagyunk, anyukánkat széttépte egy kutya. 400 grammosan jöttünk a gazdikhoz, akiket nagyon szeretünk, és most már másfél kiló körül vagyunk. Alomnak a Premiere Blue controlt használjuk, mert az bevált, viszont abból 10 liter 6000 forint. Van valami hasonlóan kényelmesen használható alom, ami olcsóbb? Biztos van itt rutinos macskász, hogy ne kelljen végigpróbálni a 600 féle almot. Ha ennél nagyobb kiszerelésben is elérhető, az bónusz erény: a gazdi elhoz egyszerre 50-100 litert, és sokáig elvagyunk. Üdvözlettel: Süti és Bubus

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#26516) Gyarmati_ válasza balojazz (#26515) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nálunk 3 macska van 6 nagy alom tálca, amikben kb 2 havonta van alom csere. Aldis sash almot használjuk, nagyon bevált.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#26517) baloghgabor válasza balojazz (#26515) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Az Aldis alom vált be sokaknak eddig valóban. (nálam homokhátságon az udvaron van bőven alapanyag, így mi inkább azt használjuk).
De láthatjuk fotón is Süti és Bubus Cicát? 😽

bégé

(#26518) DrBubo77 válasza Gyarmati_ (#26516) üzenetére


DrBubo77
addikt

Mi is Aldi-s almot használunk.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#26519) arcsin válasza Sumptuous (#26513) üzenetére


arcsin
senior tag

Off kérdés, de mivel lötted a képet? :)

(#26520) Tsebacsi válasza Gyarmati_ (#26516) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dettó Aldi-s alom, már amikor szükséges, Ők kint intézik valahol :B (hiába van bent az alomtálca kikészítve)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26521) 3L1T3 válasza Tsebacsi (#26520) üzenetére


3L1T3
addikt

Nálam Rick és Morty ugye kintiek. Rick folyamatosan az alomba végzi a dolgát Morty meg a nagyvilágba. :D

Rick marha érdekes mert továbbra is kutyának hiszi magát. Ha meglátom hogy az udvaron valahova pisil akkor ránézek megkérdezem mit csinál majd elkullog az alomhoz. :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#26522) Freddy76 válasza balojazz (#26515) üzenetére


Freddy76
addikt

Mi is a Blue Controlt használjuk, de nekem is olyan, mintha a fogamat húznák a kasszánál, a feleségem ragaszkodik hozzá. Egyszer próbáltam váltani, de Tappancs pár óra elteltével ott szenvedett-nyávogott-kínlódott a WC mellett, nem volt hajlandó bemenni, és feladtam, kicseréltem...

Ahogy előttem írják, az aldis alom ismerősöméknek bevált.

Ellenben Süti és Bubus létezését kérjük fényképpel igazolni. Itt ez a szokás, posztolsz képet a cicádról, mi pedig megdicsérjük...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26523) Tsebacsi válasza 3L1T3 (#26521) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pontosan tudják ők miért szólsz rájuk, csak van amelyik lesz**ja :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26524) Mikulásbá válasza Freddy76 (#26522) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az ismerősödék is az almot használják? :U

:DDD

(#26525) balojazz válasza Freddy76 (#26522) üzenetére


balojazz
aktív tag

Oké, itt vannak. 1-1 kép a 400 grammos korból, 1 meg mostani állapot szerinti:

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#26526) homerhamm válasza balojazz (#26525) üzenetére


homerhamm
addikt

Látom visszaadták a gazdinak a klaviatúrát. :D

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#26527) balojazz válasza homerhamm (#26526) üzenetére


balojazz
aktív tag

Pedig szeretnek meló KÖZBEN ráfeküdni az asszony laptopjára...

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#26528) 3L1T3 válasza balojazz (#26525) üzenetére


3L1T3
addikt

Gyönyörű cicusok!

Én nem gondoltam volna, hogy ennyire megszeretem az enyémeket. Már az se zavarna ha 10-en lennének. :DDD

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#26529) Tsebacsi válasza balojazz (#26525) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyire nem lehetnek cukik, ez tuti photoshop :Y :C :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26530) Freddy76 válasza balojazz (#26525) üzenetére


Freddy76
addikt

Eszméletlen cukik, és ahogy összebújnak...

Ezek szerint ez lesz az első közös karácsonyotok, most látnak először díszített fát. Különleges élmények elé néztek mindannyian, ők is, ti is :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26531) balojazz válasza Freddy76 (#26530) üzenetére


balojazz
aktív tag

Mindig mindent együtt csinálnak. Az alvás is úgy megy, hogy egymáshoz érnek, összebújnak, egyik feje a másik hátán stb. Igazi tesók. Süti a cirmos, Bubus a fekete. Teljesen más jellemek, fiúk amúgy.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#26532) baloghgabor válasza balojazz (#26525) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

De gyönyörűek! 😽

bégé

(#26533) kis.zsolt válasza balojazz (#26525) üzenetére


kis.zsolt
tag

Az utolsó kép a kedvencem: az előző cicám fekete volt, a mostani cirmos
💕

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#26534) DrBubo77 válasza balojazz (#26525) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nagyon cuki cicák. 😻

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#26535) DrBubo77 válasza Freddy76 (#26530) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nálunk is most lesz az első közös karácsony. Tegnap állítottuk fel a (mű)fát, egy kicsit ízlelgette a leveleket, meg a törzsét.

Sikerült egyszer fel is borítania. Az égők felrakása közben beleszaladt a zsinórba és azzal magával rántotta a fát is. Szegény meg is ijedt egy kicsit.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#26536) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Loptam, de szuperjó :D


Lehet, hogy egy kép erről: karácsonyfa, karácsonyi harisnya és szöveg

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26537) OPiiPO válasza Tsebacsi (#26536) üzenetére


OPiiPO
addikt

A legszebb az, hogy ő ilyenkor el van bújva, hisz ő már nem lát téged :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26538) csp01


csp01
tag

Sanabelle tápot rendelnék, de úgy látom, hogy csak a zooplus-nál van, de itt a pár oldallal ezelőtt leírtak alapján most akkor a zooplus szar?

(#26539) Tsebacsi válasza csp01 (#26538) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem szar, de nem is kiváló.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26540) Orlin


Orlin
addikt

Nálunk most alomban a Sandboxx Ultra van.
Szerencsére ebben nem válogatósak és bármi még a noname is jó nekik.
Kajában most váltottam rosszabbra Felix lesz most egy hónapot.Az Animondat és Feringat egyszerűen megunták.
Van még Feringa is.Amúgy mennyire lehet őket keverni?
Gondoltam ebből is abból is kapnának.Hogy legyen valami minőségi táp is bennük.
De lehet a keverésből f*sás lenne?
Szerencsére a széklet most tökéletes.De nem tudom mit csináltunk...2 hete kapta még egy antibiotikum injekciót a DMGuardot is akkor adtam nekik.Valamint csináltam egy hetes agroferm cat kúrát is.Naponta kaptak a tápjukba.Vagy lehet a Felixet jobban bírják?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26541) baloghgabor válasza csp01 (#26538) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nem sz@r, csak olyan, amilyen. Aki új ügyfél, még lehet elégedett is lesz velük. Inkább a régieket sz@rják le, meg néha akadnak problémák.

bégé

(#26542) baloghgabor válasza Orlin (#26540) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hát, a Felixben nem nagyon van normális dolog sajnos. De valószínű, hogy szeretni fogják a 'Mekis' kaját, csak hosszútávon nem tesz jót majd. Nekem most a Bozita jött elő valahogy, és jókat olvastam róla, csak kellene valami jó forrás, ahol próbacsomagot lehet rendelni és nem onnan, ugye . . .

bégé

(#26543) Orlin válasza baloghgabor (#26542) üzenetére


Orlin
addikt

Most elvannak vele.Jó szaftos is.
Karácsony estére viszont Animonda Carny Adult Duo Mix-et kapnak. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26544) Tsebacsi válasza baloghgabor (#26542) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bozitáról én is jókat hallottam. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26545) baloghgabor válasza Orlin (#26543) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hát, ez bizony nagyon karácsonyi kaja! 😺

bégé

(#26546) Orlin


Orlin
addikt

Napközben szárazból viszont Josera és IAMS van ami viszont jónak számít szóval van bennük normális kaja is. :D
Bozitaval én is szemeztem a múltkor.Meg a Cosma-val.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26547) baloghgabor válasza Orlin (#26546) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Azok a szárazak tényleg jók. Bozita ki lesz próbálva, árához képest nagyon jókat olvastam róla. Nálunk Cosma lesz karácsonykor, mert úgyis vasárnapra esik, akkor meg úgyis azt kapnak. 😸

bégé

(#26548) Sumptuous válasza arcsin (#26519) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Telefonnal, portré módban.:C (23 ultra)

@baloghgabor: Ránézünk erre a kék lukácsra, köszönöm. :R

(#26549) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Skacok! Van ötletetek, hogy egy 4 hónapos macskának hány gramm száraz tápot kéne ennie egy nap?
Vettem ma egy Xiaomi etetőt, és tudnom kellene hogy állítsam be. Egy nap 2x szoktam neki adni, de eddig csak random szórtam neki, reggel 7 fele és délután 5 fele, 9 fele pedig egy alutasakos. Az a baj hogy holnap indulunk el 4 napra, ugyan rokon megy fel hozzá játszani, de a kaját ezzel szeretném megoldani. Jelenleg 2x 30gramm-ra állítottam be. Jó lehet?

(#26550) Gyarmati_ válasza Zsírkrétamen (#26549) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nézd meg a csomagoláson, ott szokták feltüntetetni hogy mennyi az adag.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.