Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26251) homerhamm válasza baloghgabor (#26242) üzenetére


homerhamm
addikt

Macska nem mehet az autó... na mindegy. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#26252) baloghgabor válasza homerhamm (#26251) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Ez egy Suzuki. 😸

Ja, a Mitsura meg csak az Egérke mehet, Ő nem macska. 😁

bégé

(#26253) MutantZombie válasza Szevam (#26247) üzenetére


MutantZombie
tag

Tudtommal a csirkecsontból elsősorban a végtagcsontok (alsó, felső comb) a veszélyesek, amik törhetnek úgy, hogy szilánkosra, és kiszúrhatják a beleit.

A csirke-far-háttal az én kandúr macskám elég jól boldogul - eddig nem volt vele gondja -, de azt sem adok neki minden nap.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#26254) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok.

Mostanában találok pár bajuszt itt ott a hazban. A makkáje, nem az enyém :DDD Ez baj lehet, vagy természetes? Cserélődik?

(#26255) Tsebacsi válasza SoulReaver (#26254) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nyugi normális :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26256) Soderes


Soderes
aktív tag

Egy érdekes kérdés : Honnan tudom meg, hogy a befogadott macskám körül belül hány éves lehet?

(#26257) Tsebacsi válasza Soderes (#26256) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Orvos nagyjából be tudja lőni, de amúgy meg... Ki tudja...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26258) Astroboy válasza Soderes (#26256) üzenetére


Astroboy
őstag

Kérdezd meg :DDD

(#26259) SoulReaver válasza Tsebacsi (#26255) üzenetére


SoulReaver
veterán

Akkor megnyugodtam, köszi! :DDD

(#26260) Soderes válasza Szevam (#26218) üzenetére


Soderes
aktív tag

Örülök neki! :) Szerintem már ott marad, ha elfogadta az ételt és engedte magát megsimogatni, akkor az már egy nagyon jó út a sikerhez.

[ Szerkesztve ]

(#26261) Soderes


Soderes
aktív tag

A befogadott bak macskám miatt kérdeztem. Igazából én úgy tippelem 1-2 évnél nem lehet több. Fogazata nem hiányos, őszülés nem látható rajta Egyedül a jobb hátsó lába aggaszt. Jár, mászik, de húzza néha. Sűrűn nyalogatja és nem szereti ha simogatom neki. Sérülést, dagadást nem látok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#26262) Tsebacsi válasza Soderes (#26261) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor elvinném dokihoz, simán lehet törés, de csak ficam is, viszont jó lenne biztosra menni, ne legyen belőle komolyabb baj!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26263) Tothgera30 válasza radi8tor (#26117) üzenetére


Tothgera30
Ármester

radi8tor, Tsebacsi, homerhamm: Rájöttünk, téli depresszió jelei mutatkoznak rajta. Többet alszik, bújik, de időnként ki is kell engedni hogy szaladgáljon egy kört, de utána rögtön bújik hogy melegítsük meg.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26264) Tsebacsi válasza Tothgera30 (#26263) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na szegény, valóban most nem kedvez az idő a cicáknak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26265) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na csak kiderült, hogy Cucu allergiás a porra és a penészre és múlt hónapban már megkezdtük a deszenzibilizálást. Amíg ki nem gyógyul, átmenetileg szteroidot kap, sajnos. Azt nem értem, hogy a másik lakásban ami ugyan abban a házban van, miért nem jelentkeztek a tünetei. Egész jól van már.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26266) erzol válasza SoulReaver (#26254) üzenetére


erzol
őstag

Kell még egy pár varjúcsőr és párducpikkely és meg is van az örök élet elikszír. Bajuszból 20 kell... :DDD

(#26267) SoulReaver válasza erzol (#26266) üzenetére


SoulReaver
veterán

:DDD :C

Vagy tudok majd dorombolni meg brünnyögni én is :DD

(#26268) erzol válasza SoulReaver (#26267) üzenetére


erzol
őstag

Ööö...
Te nem beszélgetsz a macsekokkal a nyelvükön?
Én már évek óta. :))

(#26269) SoulReaver válasza erzol (#26268) üzenetére


SoulReaver
veterán

Fú van egy hang, amitől begurul és megtámad... :D :D Rendesen úgy nyávog vissza, hogy...: Kussolj már!!! És megharap :D Valahogy így kell elképzelni..: Chichussss michhuussss és süvítve nyomom neki az SSS-t :D

(#26270) Freddy76 válasza Plazmacucci (#26265) üzenetére


Freddy76
addikt

Jobbulást neki, kitartást nektek. Remélem meggyógyul mielőbb.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26271) Orlin


Orlin
addikt

Nálunk a legkisebb elkezdte a fogváltást.
Pontosabban tarthat már pár napja/hete,de most figyeltem meg hogy jobban visszahúzódik ,picit szomorkás nem úgy eszik mint szokott.
Reggel néztem a metszőfogakból mindkettő oldalon van kettő most.Egyik kisebb másik nagyobb. :Y
Gondolom az egyik az új lehet...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26272) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Őhercegsége Füles aka. Hugyosjózsi (a harmadik macskusz).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26273) erzol válasza Tsebacsi (#26272) üzenetére


erzol
őstag

Span

(#26274) homerhamm válasza erzol (#26273) üzenetére


homerhamm
addikt

Itt inkább a macsek a házi áldás. :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#26275) Tsebacsi válasza erzol (#26273) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hozzátok is bejár? :DDD ;] :C
Poén mennyire hasonlítanak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26276) Plazmacucci válasza Freddy76 (#26270) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönjük. Az a mondás, hogy akár egy év is eltelhet a kezelés kezdetétől mire lesz valami hatása.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26277) Tsebacsi válasza Plazmacucci (#26265) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szegény, nagyon szurkolok hogy minél előbb hasson a kezelés! Tényleg furcsa hogy lakás és lakás között ekkora a difi ugyan abban a házban. Nem lehet más a festék a falon vagy ilyesmi?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26278) Plazmacucci válasza Tsebacsi (#26277) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tudom sajnos. A vérvizsgálat a lakásban lehetséges dolgokra terjedt ki, és főleg a poratka érték volt magas.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26279) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Lassan 1 hete van nálunk a cicorek, és egy olyan furcsa dolog /kérdés lenne, hogy az mitől van, hogy kb semmit se akar megenni? Mindent megeszik 1-2 napig utána már nem jó neki.
Vettünk X szárazat. Első nap szívesen ette, 3. napra hozzá se nyúlt. Vettünk másik fajtát, úgy kezdte el falni mintha nem lenne holnap, 5. napra ahhoz se nyúl. De nedves kajákban dettó ezt játssza. Vettünk már abból is vagy 3-4 félét, különböző ízekben, első esetleg második nap megeszi, de 3+. nap már csak beletúr és otthagyja... Még a jutalomfalatokat is, már van itthon 3 zacskó és már egyiket se eszi.....

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#26280) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#26281) baloghgabor válasza racskobalazs (#26279) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Valószínűleg azért, mert macskából van. 😸

bégé

(#26282) OPiiPO válasza racskobalazs (#26279) üzenetére


OPiiPO
addikt

Finnyásak mind :) Két választásod van: megpróbálod kitapasztalni mit szeret; vagy kap amit kap, majd megeszi ha tényleg éhes lesz.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26283) Astroboy


Astroboy
őstag

(#26284) OPiiPO válasza Astroboy (#26283) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26285) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot, segítséget kérnék tőlem profibb macskatartóktol. Nemrég örökbe fogadtunk egy 3éves ivartalanított csincsilla perzsa fiúcicát. Kb 3 hónapja van nálunk a cica. Ma délelőtt egy rémisztő dolog történt. Lefeküdt mellém az ágyra … aztán kb 1 perc mulva felugrott, mintha áram rázta volna meg …. A hátsó lábai nem mozogtak, húzta maga után, az elsőkkel villámgyorsan kuszott az előszoba felé … mikor kiért feldobta magát, kalimpált … aztán felült … riadtan nézett. Kb 5-10masodpercig tartott ez a roham. Utána ivott egy kis vizet, mosakodott, és mintha mi sem történt volna, lefeküdt. Teljesen nyugodt, normális volt utána. Azonnal hívtam az állatorvost, természetesen nem tudtam elérni. Felvettem a kapcsolatot az előző gazdikkal, akiknél 3 évig élt a cica. Állitásuk szerint náluk is történt ilyen, mintha rosszat álmodott volna, felriadt, kalimpált és nehezen tért magához …. Orvos azt mondta nekik, ez ellen nem lehet mit tenni. Esetleg valaki tapasztalt, átélt már ilyesmit kedvencével ? :O

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#26286) OPiiPO válasza CartmanLand0 (#26285) üzenetére


OPiiPO
addikt

"csincsilla perzsa" - itt a legtöbbeknek sima házi macskájuk van, ezekkel a tenyésztett fajtatiszta macskákkal kevesebb a tapasztalat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26287) Mikulásbá válasza CartmanLand0 (#26285) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Több mint 30 éve vagyok macskás, de még ilyet nem láttam, tapasztaltam az én "gyerekeimnél" :F

(#26288) Freddy76 válasza CartmanLand0 (#26285) üzenetére


Freddy76
addikt

Utolsó kutyám ilyen tüneteket mutatott, amikor epilepsziás rohama volt… Mindenképp keresd meg az állatorvost.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26289) 3L1T3 válasza OPiiPO (#26286) üzenetére


3L1T3
addikt

Azt se tudtam, hogy van ilyen. xD Nekem a macska az a sima házi macska xD

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#26290) radi8tor válasza Freddy76 (#26288) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen én is erre tippeltem.

⭐ Stella

(#26291) CartmanLand0 válasza Freddy76 (#26288) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Rendben, én is arra gyanakszom. Köszi :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#26292) CartmanLand0 válasza 3L1T3 (#26289) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Akkor az ember az meg a sima fehér ember szerinted? :) A többi az csak sallang … :F Kismillio meg egy fajta macska létezik a világon, akik ugyanolyan aranyosak és szerethetők mint a házi cicák , ugyanez igaz fordítva is.

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#26293) Tsebacsi válasza Freddy76 (#26288) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dettó én is epilepsziára gyanakodnék :(
Füles meg tüsszög. Orra láthatóan nem folyik, de nem örülök, mert Malac ugye még lábadozik, és oltva sincs semmi ellen (hamarosan lesz), Pöpi meg tesó, így gyakran játszanak kint, meg Füles bent ugyanabból a tálból iszik vizet (most már nem).
Viszont Füles elég félős még nekünk sem engedi magát megemelni, nemhogy dobozba tenni és dokihoz vinni, pedig muszáj lenne.
Azbesztkesztyűn kívül van ötletetek, hogy tehetném be dobozba? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26294) CartmanLand0 válasza Tsebacsi (#26293) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:( :O :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#26295) Tsebacsi válasza CartmanLand0 (#26294) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nopara, doki kivizsgálja majd a cicád aztán mond valami okosat, mindent meg lehet oldani ;)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26296) Plazmacucci válasza CartmanLand0 (#26294) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ugyan olyan orvosságot fog kapni mint az emberek. Már ha epilepsziás. Az én általam ismert epilepsziás cica csak vinnyogott és tegerkegett a földön ha rohama volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26297) baloghgabor válasza CartmanLand0 (#26285) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Elképzelhető epilepszia, vagy akár más agyi probléma, vagy csak valóban annyira mélyen alszik néha (macskák ritkán szoktak ilyet, mert az ősök állandóan készenlétben voltak, csak szenderegnek, hogy ha kell akkor tudjanak ugrani, vadászni, vagy éppen védekezni), lehet hirtelen ébred a mély álom fázisból és így reagál a szervezet?! De ehhez doki fog valóban kelleni, de valami olyan, aki kicsit ért a Cicákhoz. Nálam hasonlókat produkált a Dömper Cicám, de neki túlérzékeny volt a farok része, néha ébren is felugrott és kergette, vagy álmából ébredve, hirtelen bolondult meg. Nem allergia, hanem valami speciális betegség, ritka Cicáknál, de Nála a farok csonkolás oldotta meg. Azóta nyugodt, nem harapja, kergeti, persze már nincs mit. Máshol meg nem jött elő szerencsére. 😽

bégé

(#26298) baloghgabor válasza Tsebacsi (#26293) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Neked is ajánlanám a DMGUARDot alapból, nagyot lök az immunrendszeren a Cicáknál. Nálam ha nem eszik, vagy tüsszög egyik valamelyik, kap egy adagot, másnap vasszög is jöhet reggelire, prüszkölés meg eltűnik. A fehér, újabb csomagolás a jobb, annak nincsen íze, és 120ml kiszerelés jobban megéri, 20ezer alatt van, ez nálam egy évre is elég a sok Cicámra.
A hordozót meg hagyd kint, benne puha törülközővel, benne néha jutalomfalattal, bele fog menni. Picit becsukod, majd engedd is ki. Meg fogja szokni hamar, hogy ott nem rossz bent. 😸

bégé

(#26299) Tsebacsi válasza baloghgabor (#26298) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm kapja Malac és majd akkor Füles is. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26300) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Köszi mindenkinek :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.