Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26351) kpal


kpal
veterán

Sziasztok! Van 6 cicánk kint is es bent szoktak lenni ,télen többször bent vannak estére ,de van egy kicsi cicánk párhónapos ,de Ő nem akar az alamra menni,a többiek siman rászoktak es tudjak amikor bent vannak hogy hova kell menniük ,de kicsi nem megy rá es ide -oda csinal... Hogyan lehetne Őt is rászokatni :F

(#26352) baloghgabor válasza kpal (#26351) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Több alom jó ha van, elvileg +1 kellene, mint a Cicák létszáma. Persze ez nem mindig megoldható. De ha szerinte koszos, akkor sem megy bele. De ha kicsi és ösztönösen még nem tudja, mutasd meg neki. Ha valahová odacsinál, rakd bele az alomba, majd a cica kis tappancsával kapard bele. Ősi ösztön, hogy a macska nem szeret szagokat hagyni maga után, ezért kaparja el maga után. Reméljük a kicsi is megtanulja?! 😽 De csinálhatja akkor is, ha beteg, ezzel jelez, hogy valami baja van. Nem valószínű persze a kicsinél, ha még sose ott végezte el a dolgát.

bégé

(#26353) Orlin válasza kpal (#26351) üzenetére


Orlin
addikt

Én is csatlakozni tudok,hogy plusz egy alom nem lenne rossz tényleg.Valamint ha van benne produkció a másik nem biztos hogy belemegy már.Nálunk is van amikor így van.
A picinek mutatni kell hova csinálja.Figyelni kell és amikor látod hogy kaparni kezd vagy készülődik gyorsan beletenni az alomba a macsekot.
Én akkor is pakolgattam bele amikor nem akarta.Sőt a mancsával is kapartam vagy a kezemmel az alomban a homokot,hogy lássa mire való.Lehet hülyeség de talán bevált.
Mert elég ritka már hogy máshova csinálnák és hamar megtanulták hol van az alom és mit kell bele csinálni.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26354) Freddy76 válasza Orlin (#26353) üzenetére


Freddy76
addikt

Nálunk két alom van a két macskára, és mindig ugyanabba mennek egymás után sz@rni. Pisálni össze-vissza, attól függően, hogy melyik irányból érkeznek, de a nagydolog mindig egymás után ugyanabba. Bezzeg amikor elvesszük valamelyiket kimosni, akkor nagy a tanácstalanság és a kétségbeesés, hogy csak egy maradt...

A macskák annyira... nem is tudom - macskák.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26355) Orlin válasza Freddy76 (#26354) üzenetére


Orlin
addikt

Nálunk is van amikor mindkettő egybe jár.
Pontosabban a pici az mindig a nyitottba a nagyobb a zártat is látogatja néha.
Volt amikor egyszerre akartak... :C

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26356) MutantZombie


MutantZombie
tag

Ti hogy vagytok a macskasimogatást illetően?

Gondolok itt arra, hogy csak spontán is mentek simogatni hozzá, ha nem is dörgölőzik hozzátok, vagy kizárólag, ha ő közelít?
Ha nyitott szemmel pihen valahol, akkor odamentek megsimogatni, vagy a lustulás egy királyi/királynői cselekedet, amit az alattvalók/szolgák nem szakíthatnak félbe, holmi simogatással, kényük, kedvük szerint?
Illetve, ha a közeletekben van, akkor felveszitek az öletekbe, vagy ezt nem erőltetitek, és csak akkor van ölben, ha magától megy?

Azért kérdem, mert a kandúrom már rendszeresen ugrált az ölembe a vacsorája után és 1-3 órát ücsörgött ott, dorombolt, bújt, aludt, álmodott.
Aztán egyszer mikor ott volt a lábam mellett délelőtt, felvettem, óvatosan. Nem ugrott ki az ölemből, meg volt dorombolás és alvás is, de azóta egyszer sem jött a vacsora után oda hozzám.
Ennek már több, mint 2 hete, és nem tudom, hogy akkor ezzel végérvényesen meg lett szakítva az ölbe járás, vagy ennyire nem sértődékenyek, rendszertartóak, semmi köze hozzá, amúgy is lehet eddig tartott volna?
Már kezdeményezni sem merek, hogy felvegyem, mert akkor - ezek szerint - lehet hiba volt.

A földön továbbra is fekszik keresztbe, és élvezi a simogatást, vakargatást. Olyankor hempereg összevissza, meg fog a mancsával és néha - nem harap, hanem - a fogaival óvatosan megérint, de nagyon vigyázva, hogy ne sértsen meg és aztán megnyal, dugja a fejét a kezem alá vagy tartja az állát és nagyon hangosan dorombol. Naponta többször, jön és leveti magát elém, keresztbe, hasat villantva.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#26357) Tsebacsi válasza MutantZombie (#26356) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Legközelebb csak hívjad ne tedd fel, ha magától csinálja azt jobban “szereti” mint hogy ez amolyan gazdi akarata legyen, szerintem. Ha rájön hogy ez jó neki erőszak nélkül is lehet megint magától fog felugrani. Amúgy meg macska :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26358) Orlin


Orlin
addikt

Délután most feltettem próba jelleggel a bolhaírtó nyakörvet a kisebb macsekra,mivel már több mint 3 hónapos,elvileg szabad neki.
Hát nem tetszett neki nagyon.Sőt most még jobban elkezdte vakarni magát... :U
Mintha allergiás lenne.Le is vettem.
Mondjuk a múltkor amikor cseppet akkor akkor is egy napig még jobban vakarta magát mint előtte.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26359) Tsebacsi válasza Orlin (#26358) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Malac a Foresto-tól szőrhullást kapott. Ahol a bőrének ért. 2 nap után le is vettük róla. Sajnos sokan nem bírják.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26360) Orlin válasza Tsebacsi (#26359) üzenetére


Orlin
addikt

Nekünk most BOLFO van rajta.
Amúgy nézegettem a Frontline-t ,elég nagy a szórás árban...
Fressnapf Frontline Combo spot-on bolha és kullancs ellen macskáknak 3db:8 999
Petissimo FRONTLINE COMBO RÁCSEPEGTETŐ OLDAT MACSKÁKNAK 3 db: 6 999
Ha nem online rendelem hanem megveszem patikában felénk ott meg még drágább...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26361) Eliot Anders válasza baloghgabor (#26333) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Zooplusszal jártam már igy én is. A zsugorban rengeteg doboz sérült volt és mivel többet rendeltem egyszerre igy nem is tűnt fel elsőre. A következő bontott konzerv meg szinte levesállagú volt. Mindent fotóval és videóval dokumentáltam és küldtem nekik emailben.
Vissza utalták az összes sérült vagy romlott termék árát. Volt, hogy több részletben is. Mondtam nekik, hogy csak egy macskám van és a panasz miatt most nem tudom megnyitni az összes konzervet ellenőrizni. Írták, hogy ha később is gond lesz akkor jelezzek. Két hét múlva újra kifizették a maradék rossz konzerv árát.

Amúgy igen, rokonok Ausztriában élnek, itthonról a német Zooplus vagy Zooroyalról rendelek az ő címükre és haza hozzák nekem. Sokkal olcsóbb, mint itthon.

(#26362) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Osztrák cica

Nem érhető el leírás a fényképhez.

⭐ Stella

(#26363) MutantZombie válasza radi8tor (#26362) üzenetére


MutantZombie
tag

Nagyon aranyos.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#26364) homerhamm válasza radi8tor (#26362) üzenetére


homerhamm
addikt

Holáláliholáláláió! Anton aus Tirol!

Már csak a harmónika hiányzik a mancsából. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#26365) Orlin válasza radi8tor (#26362) üzenetére


Orlin
addikt

De szép és egészségesnek is néz ki.
Kinti macska?
Gondolom ő a környék kedvence.
Nálunk is van a faluban egy vörös aki a buszmegállóban mindig mindenkihez megy és haverkodik több éve.Van neki gazdája valamerre.De ott az iskola meg a bolt is és mindig kap valamit vagy a konyháról vagy a boltból... :D
Ott ül a bejáratnál.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26366) Astroboy válasza homerhamm (#26364) üzenetére


Astroboy
őstag

:DDD
Szerintem Osztrák hírszerző, a tekintete alapján pedig mint ha azt kérdezné: "kém vagy?"

(#26367) Tsebacsi válasza Astroboy (#26366) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen eléggé olyan a nézése: "Kivagymitakarszmiértnemhoztáljutifalatot?"

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26368) baloghgabor válasza Eliot Anders (#26361) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Gondolom nem most volt ez? Régebben nekem is "elhitték" elsőre, amit írtam. Igaz, nem új ügyfél voltam már akkor sem. De ez a mostani eléggé megalázó volt. Ha nem lenne olyan messze, érdemes lenne kimenni egy nagyobb szállítmányért, mert amit ide hoznak és ahogy kezelik a panaszt, én nem szeretnék többet tőlük rendeli. Ismerős kérdezte a fekete péntek alatt, hogy milyen cég, küldtem neki meghívót, rendelt a kiskutyának szombaton, hétfőn itt volt a futár. Majd kapott egy újabb 10%-os kupont is, de egy ideig nem kell neki rendelni, így kértem, hogy rendeljen a Cicáimnak két zsák, nagyon jó áron tápot. Szombat este rendelte meg, hétfőn hív, hogy mehetek a csomagokért! :Y Az én rendelésem, ugyanezen a településen, általában szétbontva, két külön, legjobban utált futárral, aki akkor hív, ha éppen itt van, hol vagyok, addig meg fogalmam sincsen mikorra várható?! Szóval itt is az van, ha új ügyfél vagy, akkor mindent adnak, aki évek óta milliókat tolt be nekik, az úgyis marad, neki jól van az, amit kap.
Most szedem elő a tartalék, régebbi konzerveket, nem én vagyok a hülye, hanem a Cicáim, hogy jobban tetszik nekik, mint az utóbbiak?!

bégé

(#26369) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Ne fotózz, inkább add már oda

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#26370) Orlin


Orlin
addikt

Foltos... :D
Kedvenc vadászterülete a komposztáló és a madáretető környéke.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26371) baloghgabor válasza Gyarmati_ (#26369) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hogy mi, egy másik Garfield, akinek szintén pöttyös már az orra?! 😸

bégé

(#26372) 3L1T3


3L1T3
addikt

Egyik macskára ráléptem miközben cipekedtem. Azóta nyilvánosan kerül, és kevésbé tudom megsimogatni mint eddig. Hozzáteszem ez teljesen véletlen történt mert nem láttam a csomagtól.

Fog ez változni? :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#26373) baloghgabor válasza 3L1T3 (#26372) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Ezt csak te tudhatod, hogy fogsz-e máskor jobban figyelni?! 🐱
De komolyan: a macska legközelebb is láb alatt lesz, macska. Ha látja, és érzi, hogy nem bántod, akkor majd közeledni fog. Náluk nincsen bosszú, meg sértődés, csak valami rossz történt, amit nem ért. Ha nincs már ilyen, és nyugalom van, akkor megy minden, mint eddig. Hagyni kell, hogy megnyugodjon. 😽

bégé

(#26374) erzol válasza Orlin (#26370) üzenetére


erzol
őstag

Pamacs

Álcázós... :DDD

(#26375) baloghgabor válasza erzol (#26374) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hómacska. 😸

bégé

(#26376) Orlin válasza erzol (#26374) üzenetére


Orlin
addikt

Szép nagy ő is. :D
Délután már néztem nálunk nehogy beleugorjon az etetőbe ,mert a nagy súly alatt leszakadna az egész.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26377) radi8tor válasza erzol (#26374) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:))

⭐ Stella

(#26378) Eliot Anders válasza baloghgabor (#26368) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Egy éve. Mondjuk azóta nem is rendeltem tőlük semmit. Kértem tőlük még a profilom törlését is. :DDD

(#26379) baloghgabor válasza Eliot Anders (#26378) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Teljesen megértelek! Van valami korrekt hely, ahonnan lehet rendelni jobb eledelt?

bégé

(#26380) radi8tor válasza baloghgabor (#26379) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bárhonnan amit kidob Google ;)

⭐ Stella

(#26381) homerhamm válasza Gyarmati_ (#26369) üzenetére


homerhamm
addikt

Azta micsoda selfie. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#26382) Gyarmati_ válasza baloghgabor (#26371) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Cuki, ha jól emlékszem neked lány cicád van, a miénk kandúr volt.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#26383) baloghgabor válasza radi8tor (#26380) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Köszi, erre nem is gondoltam! :DD

bégé

(#26384) baloghgabor válasza Gyarmati_ (#26382) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Igen, Ő Garfield hercegnő.
Volt?! 😿

bégé

(#26385) Gyarmati_ válasza baloghgabor (#26384) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Igen kigolyózták... :)

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#26386) Eliot Anders válasza Eliot Anders (#26378) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Nos, azóta kisebb boltokban (is) vettem, mint mondjuk Piacozoo Bp. Lehel csarnokban.
Nálunk a Kisasszony szeret válogatni, ezért mostanában gyakori, hogy Freshnapfban veszek személyesen, mert akkor nem kell egy ízből vennem egy egész zsugort. Viszont mint már írtam is, amikor van lehetőség akkor kintről rendelek nagyobb mennyiséget rokonokon keresztül. Ott is csak zsugorban tudok venni vagy kartonban, viszont sokkal nagyobb a választék, mint itthon.
Animonda márka nagyrészt amit eszik és Ausztriában abból sok több íz elérhető, mint a hazai boltokban.
Ahogy mondja radi8tor kolléga is tényleg amit a Google kidob. Igy találtam rá a Petnetre is, velük idáig semmi problémám nem volt. :)

(#26387) Orlin


Orlin
addikt

Nálatok is mindig ennének a macskák?
Reggel 5 után szoktak reggelit kapni,akkor mindenki úgy ahogy bekajál.Nedves és száraz vegyesen,bár a száraz egy része ott marad.A 4-ből csak az idős kandúr lapátol be mindent,mindig.A szárazat is.
Most reggel 7-kor alig tudom már megcsinálni a szendvicsem mert a kettő kisebb már itt szaladgál ugrál.Simán betoltak volna most is a nedves tápból. :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26388) racskobalazs válasza Orlin (#26387) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Hát az enyém tök érdekes, pont fordítva. Alig eszik. Éjjel rágcsál szárazat kicsit meg napközben elnyalogat egy fél nedveset és kB ennyi.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#26389) baloghgabor válasza Gyarmati_ (#26385) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Akkor megnyugodtam, megvan még a Cica. 😽

bégé

(#26390) baloghgabor válasza Eliot Anders (#26386) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Köszi, a fressnapf se rossz, pláne, ha készülök előre az állatok világnapja alkalmából pénzzel, amikor 20% van mindenre náluk.
Sok webáruházat próbáltam már, de előre nem tudhatom, hogy fog működni, hiába találtam rá a guglin. A Zooplus is megvan már vagy egy évtizede, mégis mostanában kezdett hanyatlani erőteljesen. Ha látna valaki üzletet benne, hogy kintről hozzon néha, kb. negyédevente, akkor már sokszázezres tétel is lenne és vagy egy százas a megtakarítás is, amiből lehetne a fuvart finanszírozni . . .

bégé

(#26391) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet, hogy egy kép erről: gyermekjáték

⭐ Stella

(#26392) Tsebacsi válasza radi8tor (#26391) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:D :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26393) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Képzeljétek, meg van az első áttörés :DDD


Persze maximum 5 percig maradtak így mert aztán a macsek elkezdte pofozni a kutya hátát. Amilyen félős volt az elején, már olyan pofátlan lett :DDD Már rendesen pofozgatja a kutyát, incselkedik vele, volt már hogy a kutya inkább elszaladt.

Egyik este leverte a vizes poharam, szerencsére alig volt már benne, a poharat nem lökte le az asztalról…feltakarítottam, akkor már ittam is, teletöltöttem vízzel és nem telt bele 5 perc, megint felborította, de ezúttal már állt a földön a víz. Mondom velem nem b@szol ki, most megtanulod: felkaptam és belehempergettem a pocsolyába. Na hát megrázta magát, és elkezdte felinni :)) Mindig elfelejtem hogy ő nem fél a víztől.

Megvolt az első havazás is, egészen jól viselte. A kutyát ilyenkor még be kell zárni, azt már elfogadta hogy a benti territóriumon osztoznia kell, de a kintit még nem viseli el. A macsek viszont jól viselkedik a hámba, már egész gyorsan rá lehet adni (azért még küzdelmes), a nyakörvet is már megszokta. Hámba még egyelőre úgy sétálunk, ahogy ő akarja (tehát nem irányítottan, még nem tudjuk arra hivni amerre akarjuk).

(#26394) Orlin válasza Zsírkrétamen (#26393) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Milyen hámod van?Gondolkodok én is rajta...
Kertes házban laksz?
Mi igen és sokszor nézem vágyakoznak kifelé,nézelődnek.Sajnálom őket.
De attól meg tartok,mint írtam itt régebben ha rendszeresen sétálnának kint hámmal akkor szökést is megpróbálnék nyitott ajtónál. :U
Most egyelőre a nyitott ajtó közelébe sem mennek nagyon.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26395) Astroboy válasza Zsírkrétamen (#26393) üzenetére


Astroboy
őstag

:C
Csóri vau egyem meg, RAR-ba tömöríti magát, hogy a saját fekhelyén elférjen mögötte a kis terrorista. :DDD

(#26396) Eliot Anders válasza baloghgabor (#26390) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Ez a 20 % akció nekem új, köszi. :R Figyelni fogom legközelebb.
Amikor örökbe fogadtuk Cilukát, akkor kerestem árgépen alomtálcát és a Petnet volt a legolcsóbb, így kezdtem el én is onnan rendelni.

(#26397) Zsírkrétamen válasza Orlin (#26394) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Szia!
Ilyet vettem.Nem a legjobb, később veszek majd neki normálisat, olyan "ruhásat", de mivel még gyorsan nő, az meg fix méretű (vagy kevésbé állítható) így marad ez.
Amúgy durva, a zooplus-on nem találtam olyan nyakörvet, ami annyira picire állítható hogy ne lógjon a nyakán, ez viszont olyan picire állítható, hogy jó a nyakánál is.
Kertesház.
Én nem vinném ki a helyedbe, ha nem érdeklődnek kifele az ajtónál.
Én ezért léptem meg, mert alapvetően jó időbe szeretnénk ha full time kint lenne csak estére jönne be. Plusz a miénk már érdeklődik a bejárati ajtónál, ha megyünk ki, ő is ott tobzódik. Féltem, hogy egyszer csak kiszalad velünk, kint megijed ha elmegy egy autó (amitől amúgy tényleg meg is ijedt amikor kint voltunk) és elszalad. Szóval nekem nem volt lehetőségem, ő ki akart jönni velünk és ha már kijön, akkor az elején kontrolláltan menjen a dolog.
Az első alkalommal ölben vittem ki, akkor félt minden hangtól, remegett szegény, azért körbe vittem a ház körül. Következő alkalomnál már leraktam a földre, akkor csak gubbasztott és elkezdett lassan visszamenni az ajtó fele. Harmadik alkalommal már egész bátran ment (laposkúszásba :DDD ) és szaglászott mindent. Ő mondjuk életében még csak egyszer volt "kint", amikor a kocsival hazahoztuk.

Astroboy: Hát igen, de még így is jobb, mert általában ez a felállás:

[ Szerkesztve ]

(#26398) baloghgabor válasza Zsírkrétamen (#26393) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Lesz ebből még hatalmas barátság közöttük, úgy tűnik. 😽

bégé

(#26399) baloghgabor válasza Eliot Anders (#26396) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Elvileg minden évben van náluk. Érdemes nyitásra menni, mert sokan szoktak lenni.

bégé

(#26400) kpal válasza Orlin (#26353) üzenetére


kpal
veterán

Köszönöm a valaszokat! :R Mindig tiszta és a full friis alomba se akar menni ,addig mikor lattam pisilni na akkor beraktam es ott elvegezte de a következőt mar nem ,remélem sikerül rászokatni. Többi kinti cica siman rászoktak ,mikot bent vannak simán bemennek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.