Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27152) DrBubo77


DrBubo77
addikt

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27153) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

:D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27155) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nedves macskatápban sterilizált cicáknak melyik lenne jó ami árban is megfelelő lehet?
Eddig Smilla ment egész jó ár/érték aránya.Ebben is van Sterilised,de nem tudom mennyire lehet jó.Jó a tápanyag értéke mondjuk.
A fekete lassan egy éves ivartalanított kandúr eléggé elkezdett hízni mostanában.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27156) Orlin válasza Orlin (#27155) üzenetére


Orlin
addikt

Zoopluson nézegettem most annyira nincs is sok sterilised táp.Kommentek is alig alig.
Vagy az is elég ha a száraz táp ivartalanított cicáknak való?
Más.
A Bozita nálunk nem fogyott el.Első pár doboz ment nagy örömmel.Utána nem kellett nekik.Hagytam pár hét szünetet vele hogy a maradék dobozokkal legalább megegyék,hát nem kell ezután sem a fiataloknak.
Marad az idősebb macskáknak. ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27157) Szevam válasza #79484416 (#27154) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

:C A fene gondolta hogy üres az a doboz!

NegróMici is így néz ki... lehet megkajálta az egereimet :DDD

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27158) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Kertes hazbol lakasba koltozunk, a kijaros cicank ide sajnos nem johet velunk. A parom szulei befogadnak, de naluk kerti cica lehetne csak. Mivel a szoktatashoz tobb hetre lenne szukseg a hazban, ahova nem engednek be, arra gondoltunk, hogy egy nagy 2 meteres, kifutos nyulketrecet vennenk neki es naponta tobbszor setaltatnank, meglatogatnank, mi etetnenk, mig odaszokik. Mukodhet ez?

(#27159) radi8tor válasza szőröscica (#27158) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez azért elég nagy szívás. Kijárós cicából full time kintit csinálni.

⭐ Stella

(#27160) szőröscica válasza radi8tor (#27159) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, de az aktív időszakát jelenleg is kint tölti. Este legkésőbb 10-kor kitesszük és reggel 6-7 körül jön be újra, akkor pedig csak eszik és alszik. Illetve, ha nem vagyunk itthon, akkor is egész nap kint van, csak este jön be vacsorázni, 1-2 órát aludni.

A B opció az lenne, hogy itt marad, és a szomszéd néni örökbe fogadja (úgy, hogy továbbra is mi vesszük a kaját neki, illetve az éves oltásra is elhordjuk), de benne annyira nem bízunk. Hangyás az öreglány, és bár először lelkesnek tűnt, másodjára már kevésbé.

A cica sajnos valamennyire szenvedni fog egy ideig, kérdés, hogy az viseli meg jobban, ha elvisszük és minket látva átszokik egy új udvarra, vagy az ha marad a régi helyén, de velünk nem találkozik már, és bizonytalan lesz, hogy mennyire törődnek vele.

(#27161) Freddy76 válasza DrBubo77 (#27152) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha én ennyire közel mennék a macsekhoz, kapnék egy sallert. Mondjuk teleobjektívvel sikerülhetne :) . Szép cirmos.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27164) Szevam válasza #79484416 (#27163) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Cuki a "barátnőd"! :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27166) Akelaus válasza #79484416 (#27163) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ő az a macska amelyik a képen középen van, és hasal?
ha igen, és ő a lány, akkor ott lesznek kismacskák hamarosan, amennyiben nincs kipakolva.
Az a fekvés enyhén arra utal amikor a lánymacska "kelleti" magát a kandúrnak. :D

(#27167) DrBubo77 válasza Freddy76 (#27161) üzenetére


DrBubo77
addikt

A mi macskánk szerencsére nem ilyen agresszív. De nem szeret belenézni a kamerába.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27169) Tsebacsi válasza #79484416 (#27163) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De cuki :))
Nyugodt lehetsz, hogy hozzád visz cicát ha lesz neki, vagy nálad kölkezik le. Nem hülye, biztonságos helyre megy, oda ahol szeretik és enni kap rendszeresen.
Szerintem beszéld meg a szomszéddal hogy vagy beszáll az ivartalanításba, vagy a kicsik gondozásába, etetésébe, vagy mindkettőbe, mind1, de az elsőt muszáj lenne meglépni, amint lejönnek a kicsik az anyatejről, vagy még akár előtte.
Őt meg simán fel lehet(ne) nyomni nem felelős állattartásért.
Ez a macska már nagyobbrészt a Tied, mint az Övé.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27170) radi8tor válasza szőröscica (#27160) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs jó megoldás erre a szitura csak rossz vagy rosszabb.

⭐ Stella

(#27171) Tsebacsi válasza szőröscica (#27160) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is azt mondom, hogy ebből csak rosszul jöhet ki szegény. Eleve a megszokott helyről elhozni nem jó, de felelőtlen gazdira hagyni se, sőt.
Új hely még oké, de ha kijárós, nagyon félteném, sok idő mire megszokja és megismeri az új helyet és a többi kijárós macskát.
Egy kennel nem lenen elég neki attól félek :(
Anyósék miért nem engedik be, ha amúgy mehet hozzájuk a cicc?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27173) Freddy76 válasza DrBubo77 (#27167) üzenetére


Freddy76
addikt

Nálunk is csak Tappancs hajlamos pofozkodni akkor, ha arra ébred, hogy túl közel vagyok hozzá. De ilyenkor köröm nélküli pofont ad, és azért a puha cicatalppal nem lehet akkora maflást adni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27174) szőröscica válasza Tsebacsi (#27171) üzenetére


szőröscica
addikt

Frissen felújított ház, új bútorokkal, egy élet munkája benne. Nem szeretnék, ha egy macska összekarmolná, stb. Teljesen érthető.

Megbeszéltük a szülőkkel, megpróbáljuk a kennelt és a sétáltatást és bízunk a legjobbakban. Csendes utcába kerül, kicsi a macskapopuláció (a mostani környékünkön sokkal több van), autó is ritkán jár, nincs a szomszéd udvarokban kutya.

(#27175) DrBubo77 válasza Freddy76 (#27173) üzenetére


DrBubo77
addikt

Sikerült egy képet szemből lőni. 😺

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27176) Szevam válasza DrBubo77 (#27175) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Biztos, hogy tetszett neki? :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27177) DrBubo77 válasza Szevam (#27176) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem úgy tűnik? :DDD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27178) Szevam válasza DrBubo77 (#27177) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

De abszolút élvezte.. látszik a szemén...

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27179) Tsebacsi válasza szőröscica (#27174) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dettó de nem igazán karmol egyik cicc se, a lábtörlőt szeretik, vagy a direkte adott karton kaparót. Persze nem meggyőzni akarok senkit, de egy értelmes macska nem igazán rongál, és szerintem a Tietek pont hogy az. :B
Mind1, majd meglátjátok, tényleg a legjobbakat kívánom, hogy sikerültjön a terv és a kis szőrös is gyorsan megszokja az új helyzetet.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27180) Freddy76 válasza DrBubo77 (#27175) üzenetére


Freddy76
addikt

Eléggé "vedd már ki a képemből azt a vackot, kétlábú, vagy megeszlek" nézése van :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27181) radi8tor válasza Tsebacsi (#27179) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja nekünk is csak kölyökkorában volt komisz.
Függöny, kanapé, fotel cserés lett.
Felnőtt korára lenyugodott.

⭐ Stella

(#27182) Akelaus válasza DrBubo77 (#27175) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nekem kb. csak ilyen képeim vannak a Fekete Rémről, ha szemből készül kép, vagy ha kegyeskedik odanézni mikor képet csinálok. :DD
(Nefotózzábazz!!!)

(#27183) Astroboy


Astroboy
őstag

Alapvetően szerintem nem a fotózással van bajuk ilyenkor, hanem azzal, HOGY NEM KAPCSOLJÁTOK KI A VAKUT!!!444!!! :DDD

(#27185) Astroboy válasza #79484416 (#27184) üzenetére


Astroboy
őstag

Ekkora marhaságot is rég hallottam.
Érdekes, ezek az '"egyes vélemények" totálisan ellentétesek a tapasztalataimmal, de nyugodtan ki lehet próbálni...
Sok-sok fotót készítettem már a macskáimról az eltelt évtizedek alatt, a mobilos korszak előtt digitális géppel, előtte pedig filmessel.
Nálam alap, hogy vaku nuku, különben hülye fejet vág / hunyorog / lelép egyből. Rendkívül érzékeny műszer a szemük, sötétségre optimalizálta az evolúció nem közeli vakuzásra. :N

[ Szerkesztve ]

(#27187) Astroboy válasza #79484416 (#27186) üzenetére


Astroboy
őstag

Egy árva szóval s hülyéztelek le, visszább lehet venni az arcból.
Inkább a szövegértéseden faragj:

Idézlek: "Egyes vélemények szerint az objektívet egy lény szemének hiszik."
Erre én: "Ekkora marhaságot is rég hallottam."

(#27188) Tsebacsi válasza Astroboy (#27185) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem marhaság, mivel a legtöbb telefonos fényképező már egyéb cuccokat, pl. lidar-t használ, ami mit nem látunk, de a macskák igen, és zavarhatja őket.
Ne legyünk ilyenenek kérlek, legalább itt ne. Egyáltalán nem mondott marhaságot a fórumtársunk.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27189) Szevam válasza Tsebacsi (#27188) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Én arra gondoltam hogy a sok lencsés objektívek valahogy visszaverik a szemükbe a fényt és ettől tartanak.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27191) Tsebacsi válasza #79484416 (#27190) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A DSLRnek nincs a vörös fényű autófókusz segítsége?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27192) Mr.Csizmás válasza Tsebacsi (#27188) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk én a szenzor csillogását gondolnám, hogy egy másik lény szemfenékjének nézik. :F (amúgy a Mate 10 Pro? 20X? telóimon lidaros volt, szerették is a cicák hogy fotózom őket :DD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27194) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

A kamera margójára! [link]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27195) Akelaus válasza Szevam (#27194) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ilyenem nekem is van. 🤣
Össze vissza kerestem a macskát hol van, és elfordítottam a kamerát, ott ült mögötte. Aztán bambult bele, és megpiszkálta a mancsával. 🙄😂

(#27196) Szevam válasza Akelaus (#27195) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Hátulról támad a "lény"-re. :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27197) Migiri85


Migiri85
kezdő

Manci kisasszony nagy szemekkel nézett :)

(#27199) szőröscica válasza Tsebacsi (#27179) üzenetére


szőröscica
addikt

Koszi! :)

Mar csak azt kell eldontenunk, hogy orias nyulhazat vagy csirkeolat rendeljunk neki.

(#27200) Astroboy válasza Tsebacsi (#27188) üzenetére


Astroboy
őstag

Szerintem meg igen, méghozzá nem kicsit, erre utalt a jelzőm. De ezen kár vitázni, hiszen mindenki eldöntheti az alapján amit tapasztal a macskáján. Amúgy nem a mondandóval volt a gondom, hanem a stílussal, sajnos egyre több topikban ezt tapasztalom az újaktól, és irritál.
(Vissza lapoztam, az elmúlt hónapban én vagyok a második akibe beleáll mióta megérkezett köszönés/bemutatkozás nélkül. Egon a vén fogatlan sárkány is jól megkapta múltkor, pedig csórikám csak a felelős állattartásban akart segíteni neki. :( )
Ez régóta az egyik legjobb kis közösség a PH!-n, ritka a konfrontáció, a sok macska-paparazzi és nevetés mellett azért ha komoly dologról van szó, mindig próbál mindenki segíteni a másiknak amiben és ahogy tud, szóval én meg ezért nem értem, miért kell ezt így...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.