Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26201) baloghgabor válasza Zsírkrétamen (#26200) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Szia, nekem volt anno. A tractive a legjobb állítólag, csak nem kicsi és nehéz sajnos, meg erősen fizetős. Nekem kis, kerek, Blaupunkt volt, ami néha csak 500m-t tévedett, vagy éppen megállt fél órára, vagy lemerült, de szerencsére hazajött a macska. Viszont így derült ki, merre jár, mekkora a bejárt territórium, ahol valószínűleg meglőtte e "szomszéd" előtte, aki 300m távolságban lakik.

bégé

(#26202) Zsírkrétamen válasza baloghgabor (#26201) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszönöm :R
Nagynak én is nagynak tartom képek alapján, de reménykedem, hogy addigra a macska is nagy lesz :DDD Az előfizü nem olcsó, de több évre véve nem már nem annyira vészes, szerintem úgy is csak az első 1 évbe fog kelleni, amíg fel nem fedezi teljesen a környéket.
Köszi mégegyszer, szerintem berendelem :R

(#26203) csp01 válasza Zsírkrétamen (#26200) üzenetére


csp01
tag

Nekem van Tractive Cat 3 és 4 használatban, illetve egy Mini, amit még nem üzemeltem be. A 3-as már "régi" (szerintem ez amolyan tervezett elavulás, két éves, de már nagyon gyorsan merül). Amíg tudok kitartok ennél, mert ennek még cserélhető az akksija, ami azt jelenti, hogy ha van tartalék, akkor pillanatok alatt a macskán van a töltött. A 4-esnek jobb az üzemideje, de ezen már nem cserélhető, tehát le kell venni a macskáról, órákon át tölteni kell, és a cica természetesen nem fog várni rá. Nehezebb is mint a 3-as. A Minivel még nincs talasztalatom, de azt olvasom róla, hogy egy napot se bír ki. Szerintem az előfizetés nem vészes összeg. Én két évre vettem, de ha öt évre veszed, még olcsóbb.

(#26204) Zsírkrétamen válasza csp01 (#26203) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi neked is! A weboldalon már csak a minit láttam, 2 napos üzemidőt ír. Néztem a funkcióit, de nekem csak a gps része kellene, illetve maximum napközben lesz kint a cica amíg dolgozunk (remélhetőleg ő is így gondolja, vagy a hasa :DDD ), szóval ha azt az időt kibírja az nem baj, estére tudom töltőre rakni.

(#26205) csp01 válasza Zsírkrétamen (#26204) üzenetére


csp01
tag

Az üzemidőt ők a legideálisabb esetre adják meg. Magyarul hazudnak. A régebbiekre még egy hetet ígértek, persze azok is max két napot bírtak. Arra szerintem készülj fel, hogy egyfajta függőséget okoz és nem nagyon fogsz tudni lemondani róla.

(#26206) Freddy76


Freddy76
addikt

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26207) Tsebacsi válasza Freddy76 (#26206) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:D :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26208) DrBubo77 válasza Freddy76 (#26206) üzenetére


DrBubo77
addikt

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#26209) Orlin válasza Freddy76 (#26206) üzenetére


Orlin
addikt

Hát nálunk tuti borul a fa idén párszor.... :K
A 3 hónapos és 8 hónapos így is hatalmas fogócskát rendeznek minden este.
Tegnap konkrétan vetettem az ágyam és közben a kezeim között ugrott keresztül a két macsaka majd futás tovább. :DD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26210) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Na melyik ismerős otthonról, testközelből? :DD

[link]

(#26211) radi8tor válasza Mikulásbá (#26210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerencsére egyiket se csinálta a brit leányzó.
A legnagyobb "kihágása" az volt amikor egy egész napos távollétből hazaérve azt láttuk lehányta az ágyon a takarót. :DD
Voltak néha balesetek (wc után végig törli a fenekét az egész lakáson) de ezt jól lehetett kezelni azzal, hogy MINDEN wc után popsitörlés. Egy idő után már megszokta és szinte várta hogy menjek oda :D
Persze sokszor volt, hogy meglátott és spuri a lakás másik felébe vagy az ágy alá és ott húzott csíkokat. :DDD

⭐ Stella

(#26212) OPiiPO válasza racskobalazs (#26197) üzenetére


OPiiPO
addikt

Normális, kell neki kis idő mire teljesen odaszokik. Egyébként nagyon jó memóriájuk van, Kalóz macska egy évi gyászolta Kormit, várta a kedvenc helyén, hátha feltűnik már végre játszani :((

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26213) racskobalazs válasza OPiiPO (#26212) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szegény :(

Ma egyelőre nem sírt, meg már simán el is aludt mögöttem. Úgyhogy remélem hamar megbékél a hellyel/helyzettel :)

Akármit próbáltam, mindig az ágyon köt ki hiába van neki 2-3 fekvőhelye is :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#26214) Tsebacsi válasza racskobalazs (#26213) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ágyon van a gazdi szaga, és az ágy puha, meleg, stb. A saját fekhelye nem mindig olyan jó. Pöpi is gyakran feljön az ágyba, szendereg/hentereg ott kicsit aztán mikor jön "Anya", hogy mostmár aztán na és van saját szobája!!! meg kanapéja!!! akkor leugrik és átmegy oda. :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26215) racskobalazs válasza Tsebacsi (#26214) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Erre majd jó lenne legalább estére rászoktatni :D
Nem bánom ha napközben ott hempereg, én úgy is gép előtt vagyok, de aludni jó lenne ha majd a helyére menne :)
De gondolom idő kérdése, meg kell szokja a helyet, nyugiba aztán majd utána lehet vele konzultálni(?)

De ma már tényleg iszonyatosan nyugis volt. A nap 80%-ban egy helyen fekszik az ágyon és szemlél minket. Ennyi. Ha odamész akkor simogatást kér, néha felugrik ölembe meg bújik ha olyan kedve van, de alapvetően iszonyatosan nyugodt.

Játszani nem igen, továbbra se, sőt mintha félne a botos lógós dologtól. Kislabdát lesz.rja akárhogy csörög meg megy, ránéz aztán helyben leül / fekszik :DDD

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#26216) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#26217) radi8tor válasza Kalandor (#26216) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#26218) Szevam válasza Soderes (#25747) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Így van :K ! Sajnos csak heti 1-2 alkalommal tudok ott lenni hosszabb időre. Ilyenkor adok nekik enni.

Hétvégén nagy falatozás volt. Úgy vettem észre, hogy a fekete kislánynak barátja van és megosztották egymással az ételt. (Van egy harmadik is, aki kandúr, de őt el is kergetik). Ezt követően érdeklődve jött a terasz felé. Kinyitottam az ajtót, és nem szaladt el rögtön. Oda jött és végül engedte, hogy megsimogassam egy picit. Majd elsietett. Meglátjuk később mi lesz. :))

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#26219) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hát megjártuk ma Malaccal az Állatorvosi Egyetemet!
Itt van egy szájsebész szakorvos, akit ajánlottak a klinikán, muszáj is volt elhoznunk, mert nem volt jól szegény.
Ugye volt egy növekmény a szájában, na ez már több lett. A doki azzal nyugtatott, hogy ez a jobbik eset, mert akkor valószínűleg fertőzés, és nem daganat.
Így is lett, ha jól emlékszem kalicivírus okozta fertőzésből nem tudott rendesen felépülni, és emiatt a szájában kialakultak ezek a karfiolszerű sebek, amik fájtak neki, véreztek, stb, és sehogy sem sikerült ennek gátat szabni. Havi 1 injekció ideig-óráig használ, de nem oldotta meg a problémát!
Így szegénynek most jó sok fogát ki kellett venni (10+) :((( Meg is könnyeztem utána az autóban, habár altatás alatt volt, szegénynek biztos egy sokk, de azzal nyugtatom magam, hogy innentől csak sokkal jobban lesz!
Hazaérve persze hót kómásan "menekülni" akart, azt a szenvedést, szent ég... Csak kúszni tudott a kövön. Visszatettem dobozba, de ott meg persze morgott, nem aludt.
Lassan javult, de nagyon ki akart menni a házból. Szerencsére még korábban kitettünk újra almot, bele is wczett (pedig nem szokott se ő se Pöpi, kint intézik valamiért) és onnantól lenyugodott, végre pár órája alszik. Kész a kajcsija, innentől 1 hétig csak főtt csirkemellet kap(hat) apróra darabolva, fene a jó dolgát :D
Azt kell mondjam nem volt olcsó a műtét, de leszarom, Ő az első "igazi" sajátbefogadott kis szőrcsomónk, a szívünk csücske! :O
Kemény év ez neki, elsőnek a golyói, most pár foga... Remélem most sok évig más gondja nem lesz!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26220) baloghgabor válasza Tsebacsi (#26219) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Jajj, Istenem, mostmár gyógyuljon! 😽

bégé

(#26221) csp01 válasza Tsebacsi (#26219) üzenetére


csp01
tag

Én állatorvos tanácsára, altatás után másnap reggelig ki se engedem a dobozból és ételt sem kap.

(#26222) Tsebacsi válasza csp01 (#26221) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azt mondta enni kaphat, kijönni meg muszáj volt, arról volt szó hogy stresszmentesen legyen, na a dobozban Ő csak stresszeli magát. Így kijött, elszökni úgyse tud, nagyjából kiment belőle az altató, wczett és már sok órája alszik. Ezek szerint macskája válogatja.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26223) DrBubo77 válasza Tsebacsi (#26219) üzenetére


DrBubo77
addikt

Jobbulást neki!

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#26224) MutantZombie válasza Tsebacsi (#26219) üzenetére


MutantZombie
tag

Általában kerülöm az olyan kommentet, ami macskával kapcsolatos szomorú történet.
Tudom, ha elfordítom a fejem az nem megoldás, de nekem épp elég volt az áprilisban megélt trauma.
Mivel mostanában ez már a sokadik ilyen komment, erőt vettem magamon, és ezt most végig is olvastam.
Jobbulást kívánok a macskádnak, és remélem mielőbbi felépülését!

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#26225) Freddy76 válasza Tsebacsi (#26219) üzenetére


Freddy76
addikt

Jobbulást a cicának.

Mi is az egyetemre hordtuk Töpörtyűt, ott volt a műtétje is. Nem csak profik, de szimpatikusak is. A kedvenc jelentem, amikor megjelent egy hölgy egy kisbocival, akiről alaposabb szemlélésre kiderült, hogy egy nagyra nőtt bernáthegyi. Mielőtt felvették volna az adatait, mondták, hogy mérje le a kutyát, ott hátul van a mérleg. Majd jött vissza a nő azzal, hogy elnézést, de nem tudja lemérni a kutyát, mert a mérleg csak 90 kilóig mér...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26226) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszönjük mindenkinek a kedves szavakat! :R :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26227) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Tudom hogy nem szabad a macskának kutya tápot adni, de mi van akkor, ha a macska kutyatáp függő lett?! :DDD
Annyira nem örülök neki, mert a kutya már senior tápot eszik, ő meg még bőven junior kategória. A kutya mindig hagy magának reggelit, meg vacsorát is, a macskának meg mindig figyelem, hogy legyen a táljába kaja (amit egyébként szeret, mindig megeszi). Ennek ellenére minden délután miután kiengedem odamegy, és elkezdi falatozni a kutya kajáját. A vizét is issza, miután ki van engedve már nem érdekli a szobájában lévő friss víz sem, ha kiitta onnan akkor pedig tobzódik hogy elfogyott, hiába van 2m-el odébb a saját táljában víz :DDD (pedig használja azt is napközben mikor egyedül van bent)

Van valami technika arra, hogy leszokassam az ágyra való felugrásról? Minden este legalább 50x lököm le az ágyról, az elején még türelmes vagyok, megfogom, és belerakom a pihe-puha ágyába, ami ott van közvetlen az ágy mellett. Később már csak lelököm, ha látom hogy fel akar ugrani akkor piszkálom, de sosem tanul belőle. Mikor már aludnánk (és megunom hogy mindig lelököm) akkor visszaviszem a szobájába, de akkor meg nagyon nyávog, megszakad a szívem érte, de nem tud lent maradni. Persze miután nyávogott 5 percig, utána felmegy a tornyába és egész reggelig békésen alszik. Reggel ha már mászkál kint valaki, megint elkezdi a nyávogást, akkor kiengedem, ha visszafekszünk még, akkor elölről kezdődik, megint fel akar jönni. Nagyjából egy hete már, hogy mászkálhat mindenhol mert már egész jól elvannak a kutyával, egy hete lökdösöm lefele az ágyról :)) Pedig szereti az ágyát, nyalogatja, pár pillanatig el van benne. Szereti mert a kutya is fekszik benne néha, és a kutya kinti fekhelyét is szereti, abba például simán el van, ha kint vagyunk vele a nappaliba.

baloghgabor, veled mi a helyzet, meg van már a kutyus? :DDD

(#26228) SoulReaver válasza Zsírkrétamen (#26227) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nalunk is nasizik néha a kutya tápból, de csak keveset. Én sem örülök neki, mert urinarys étrendje van, de nem lehetek mindig a seggében...

Az ágyra felugrálás meg... Ő egy macska... :DDD

(#26229) cog777 válasza Zsírkrétamen (#26227) üzenetére


cog777
senior tag

Az osszes macskank eddig bejohetett az agyba. Ha megfeleloen apolt akkor miert ne. Nalunk rendszeresen csereltek az agyat es a helyet hol alszanak. Itt-ott eltoltottek par hetet aztan mentek tovabb aludni mas helyre. Neha a gyerek agyaba, asszony labanal, a fejem folott, stb.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#26230) Zsírkrétamen válasza SoulReaver (#26228) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Én nagyon örülnék ha feljöhetne az ágyra, de a párom nem :DDD Az a deal, hogy a kutya meg a macska azonos jogokat élveznek, tehát ha a kutya nem jöhet fel, a macska sem. A kutyát meg nem szeretném hogy feljöjjön, mert naponta kéne akkor fürdetni (amit nem szeret), plusz mivel nem kicsi, súlyban majdnem azonos velem, éjszaka simán lelök :(
Szóval így jártunk...

(#26231) Tsebacsi válasza Zsírkrétamen (#26230) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az Asszonyon kell változtatni (elég a hozzáállásán, nem őt kell lecserélni ;) ;] ).
A macskusz, főleg ha végig benti (ezt nem tudom), elég tiszta ahhoz, hogy ne okozzon problémát, ha az ágyban héderel picit. Leszoktatni nem könnyű, eléggé öntörvényűek, ha fel akar menni úgyis felfog, ha más nem amikor nem látjátok. Meg néha örülni kell annak, ha veletek akar lenni kicsit.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26232) SoulReaver válasza Zsírkrétamen (#26230) üzenetére


SoulReaver
veterán

De a makka az csak tisztább, meg puhább meg cukii :D

(#26233) Zsírkrétamen válasza Tsebacsi (#26231) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Az Asszony én vagyok :DDD (megtévesztő a nicknevem). Az Uram hozzáállásán már sikerült változtatni, hisz lett egy macskánk. Egyenlőre most ennyi fért bele, ebben megállapodtunk már az elején.
Nem azzal van a baj, hogy nem tisztább, korábban együtt aludtunk a kutyával, az is csak engem zavart és nem a koszossága miatt. A macskával is az a baj, hogy még kicsi, hiperaktív, ha feljön elkezdi harapdálni a lábunkat, páromnak sikerült is már így álmában véletlenül lerúgnia az ágyról, mert csak azt érezte, hogy tűvel szúrkálják a lábujját, fel sem fogta hogy a macska volt az :DDD
Egyébként érdekes, valószinűleg csak azért érdekli az ágy, mert mi benne vagyunk, egyébként a vendégszobában lévő ágyra nem megy fel, pedig nyitva van az ajtaja, azon is simán aludhatna, az senkinek nem tünne fel ;]
Muszáj erre a pár dologra megtanítani, ahogy az asztalra sem mehet fel (szerencsére még nem is érdekli, meg mivel elég "tápos macska", még nem tudja milyen finom a felvágott), úgy az ágyba sem.

(#26234) Tsebacsi válasza Zsírkrétamen (#26233) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocsánatot kérek :B :D :R
nekem is sikerült 1x véletlen lerúgni ugyanígy Pöpit, 1 hónapig nem jött az ágy közelébe, én meg jó lelkiismeretfurdalást kaptam.
Ötletem nincs, hogy lehetne őket erről leszoktatni, ha sikerül elérni valamit vevő vagyok a megoldásra :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26235) Akelaus válasza Tsebacsi (#26234) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én naponta rúgom le éjjel az ágyról a macskát, vagy ha mellettem alszik és fordulok a másik oldalamra, repül az ágyról. Nagyon nem zavarja, kicsit mocorog aztán jön is vissza. 😁

(#26236) Freddy76 válasza Zsírkrétamen (#26233) üzenetére


Freddy76
addikt

Nos, macskatartóként hamar meg fogod tanulni, hogy a macskának bármit könnyedén meg tudsz tanítani, mindössze annyi kell hozzá, hogy a macska is meg akarja tanulni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26237) erzol válasza Zsírkrétamen (#26227) üzenetére


erzol
őstag

Nálunk sem jöhetnek fel az ágyba... :DDD

(#26238) MutantZombie


MutantZombie
tag

Jók ezek a nevelési tanácsok :D

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#26239) Tsebacsi válasza erzol (#26237) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :C


#26238MutantZombie: Próbálkozunk, na, nem jobb így, mintha csak simán azt írnánk felejtse el?! :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26240) cog777 válasza Zsírkrétamen (#26233) üzenetére


cog777
senior tag

Termeszetesen, szocializalodni akar a macsek veletek, ez tobb ezer eves evolucio eredmenye, kell egy szoktatasi idoszak, amolyan atmeneti - a parodnak. Aztan mar mindegy, ugy is az lesz amit a macska akar :C

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#26241) Zsírkrétamen válasza cog777 (#26240) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Jó tipp, de neem, kiskorában kell megtanulnia az ilyeneket, nem szeretném ráhagyni.
Egyébként nem lehetetlen küldetés. Kiskoromban otthon volt bent macskánk, esze ágában nem volt felugrani az ágyra, de még a kanapéra se. Ha anyám otthon volt, még a macska is vigyázban állt, van/volt egy olyan kisugárzása, hogy a macska sem mert rosszalkodni :)) (nekem ehhez még hiányzik 20 év, még fiatal vagyok ahhoz hogy házisárkány legyek :DDD )
Ma este megpróbálom, hogy közvetlen magam mellé teszem a fekhelyét, hátha, mert eddig az ágy végébe volt, hogy tudjak közlekedni. Az vele a baj, hogy még nagyon izgálga, az ölembe se tudott még soha megfeküdni, aludni is csak az ablakon keresztül láttam.

Kolléganőmnek van még jólnevelt macskája, meg is lepődtem rajta, mikor nálam nyaralt a macska:
-Soha nem érdekelte mit eszek, sosem evett bele, sosem kunyerált a kajámból. Egy alacsony asztalom volt, ha fel is ugrott, a natúr csirkemellt is csak megszagolta, és tovább ment. (Pont ezért a miénket se akarom rákapatni, szerencsére az is még "tápos", tegnap se érdekelte hogy hurka-kolbász a vacsora. Egyetlen egy dologba evett bele eddig, mikor pakoltam be a mosogatógépbe, a tányérról leette a curry-s szószt, azt mondjuk nem is értettem)
-Amint meglátta, hogy megyek a póráz-hám irányába, mint egy kutya, jött oda tobzódni, meg nyávogott, mert tudta, hogy kimegyünk, az volt a kedvenc délutáni programunk. (7-en lakom, nem volt macskabiztos az erkélyem így csak hámmal együtt vittem ki, szerencsére elég nagy volt ahhoz hogy el tudjunk kint lenni)
-Otthon sosem ugrott fel az ágyra, ha kolléganőm fel is vitte, a macska mindig leugrott-elment. Nálam viszont már az első este feljött az ágyba és végig együtt aludtunk. Kolléganőm be is duzzogott mindkettőnkre :DDD

Persze volt neki is rossz tulajdonsága, ha mentem el dolgozni mindig megtámadott, méterekről rámugrott, sosem bántott-karmolt meg csak amikor dolgozni indultam.
A másik, hogy kicsit alkesz macska volt, reggel arra mentem be a konyhába, hogy kiharapta a dobozos sörjeim és úszott a macska és a konyha is a sörben. Semmi mást nem harapott ki soha.

[ Szerkesztve ]

(#26242) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Nos, megjöttünk szombaton az új kutyával is. Fele akkora, mint a nagyobbik macskák, de mégiscsak kutya! 😁 Odakint a fákon, vagy a tetőkön mernek közlekedni a Cicák, valahogy meg szokniuk kell a helyzetet. 😸 Bentre nem jöhet, van védett kuckója, és nem is olyan fajta, aki bent lenne. Sokat vagyok kint Vele, próbálgatja a határait, de eddig elég jól bírom. Macskák is lassan elfogadják, hogy van egy újabb őr és figyelni kell.

bégé

(#26243) Astroboy válasza baloghgabor (#26242) üzenetére


Astroboy
őstag

Ahogy a vörös fentről nézi..."fura macskát hoztál gazdi!" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26244) Tsebacsi válasza Astroboy (#26243) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"Macska: De furcsa macska vagy te, nyávogjál egyet!
Kutya: Vau!
Macska: Gábor, gyere ide, beszédem van veled!" :DDD ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26245) Tsebacsi válasza baloghgabor (#26242) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Cukker a kis Vau 😊 :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26246) Freddy76 válasza baloghgabor (#26242) üzenetére


Freddy76
addikt

Attól félek, ki fogsz kapni a gazdáidtól :)

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26247) Szevam válasza Tsebacsi (#26219) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Jobbulást a cicusnak! Mit szoktak adni még a cicáknak miután nincsenek meg a fogai? (A főtt csirkemellen kívül :) )

Egyéb:
Átlag cicának a csirkecsont mennyire veszélyes?
A tej most tényleg rossz a cicáknak?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#26248) Mikulásbá válasza Szevam (#26247) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bármilyen alutasakos vagy konzerv, amiben nedves kaja van, azokat meg tudják enni fog nélkül is, nagyon puha.

[ Szerkesztve ]

(#26249) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Hát, az látszik, hogy ki lesz az udvaron a főnök! De ahogy ismerem a macskákat, alszanak azok majd még vele is. 😸 Érdekes egy fajta, elvileg nagyrészt ausztrál pásztorkutya (főként dingó, bullterrier és dalmata a fő összetevői), na meg benne még valami. ☺️

bégé

(#26250) baloghgabor válasza Szevam (#26247) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Száraz macskakaját áztatva, konzervet, alutasakost. Tejet nem biztos, hogy értékeli a szervezete, meglepő módon, van amelyik laktózérzékeny. A csirkecsontot, mint az egerek vagy más madarak csontjait is meg tudja emészteni, kivéve, ha úgy alakul, hogy kiszúrja valahol a bendőjét, szóval csak óvatosan!

bégé

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.