Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) #37935104 válasza galoslac (#16370) üzenetére


#37935104
törölt tag

Megírtam az üzenetemet az email címre, hálás köszönet érte neked! Ha lesz valami értelmes fejlemény, fogok még jelentkezni! :))

(#16402) #37935104 válasza MaCS_70 (#16366) üzenetére


#37935104
törölt tag

A chatfelületükön keresztül pontról-pontra megírtam nekik azt, amit javasoltál, de arra nem méltattak, hogy akár egyetlen emailt is írjanak, úgyhogy úgy döntöttem, hogy én írok egyet a NAIH-nak, ahogyan azt @galoslac ajánlotta.

(#16403) MaCS_70 válasza #37935104 (#16402) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon jól tetted! Kár, hogy ezt kevesen teszik meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16404) Danecay válasza n0rbert0 (#16400) üzenetére


Danecay
őstag

+40 óra egyszeri apát megillető pótszabadság.

(#16405) Danecay


Danecay
őstag

Szolgáltatás (internet) korlátozását megelőzően köteles e a szolgáltató értesíteni, felszólítani a korlátozás tényéről? Mint ahogy szerintem a legtöbbünkkel előfordul, megesik, hogy néha-néha kimarad egy-egy csekk befizetése vagy elmarad egy havidíj átutalása. Az én szolgáltatóm azt a nem túl szimpatikus gesztust gyakorolja, hogy mindenféle előzetes felszólítás nélkül korlátozza a szolgáltatást. Szeptemberben édesanyámék akik ugyanennél a szolgáltatónál vannak, nem lévén más alternatíva sajnos, egy véletlen számlabefizetés elmulasztása miatt napokig korlátozva voltak úgy. hogy az okát sem tudták, jóhiszeműen műszaki hibára gyanakodtak mígnem én is próbáltam csatlakozni az ottani wifi hálózatra amikor is nekem a böngésző dobott egy üzenetet amiből végül kiderült, hogy mi is a helyzet valójában. Pár napja ugyanez történt velem is, annyi, hogy nálam kapásból kiderült, hogy miért nincs net mert aranyosan feldobta a böngésző a felületet amiben írják a korlátozás okát és ahol van is lehetőség a befizetett bizonylatról készült kép feltöltésére, de net híján hogyan, kérdem én, főleg, hogy mobilnetre váltás után hibával el is szál az oldal. A befizetési bizonylat csatolása mellet egy levélben meg is fogalmaztam a szolgáltatónak véleményemet az alkalmazott eljárással kapcsolatosan, a szolgáltatást visszakaptam, választ viszont nem. Egyik ismerősöm egy egész hétvégére maradt net nélkül mert nem tudta, hogy mi van. Minden más szolgáltató mulasztás esetén küld felszólítást ezért sohasem történt még korlátozás az internetszolgáltatásomon kívül.

Igazából a kérdés röviden az lenne, hogy a szolgáltatónak van e felszólítási kötelezettsége korlátozás előtt?

(#16406) mm00 válasza Danecay (#16405) üzenetére


mm00
aktív tag

Olvasd el a szolgáltató ÁSZF-jét, szerintem az a mérvadó.

(#16407) Danecay válasza mm00 (#16406) üzenetére


Danecay
őstag

Azt hittem, hogy ez egy általános érvényű dolog.

(#16408) mm00 válasza Danecay (#16407) üzenetére


mm00
aktív tag

[link] 137. § nézd meg. Telekomos ászf-ben van említve: [link] 26. oldal 5.2 d.

(#16409) #37935104 válasza MaCS_70 (#16403) üzenetére


#37935104
törölt tag

Ha rajtam mulna, az ilyen jellegu szolgaltatasok, ahol kutyaba sem veszik az ugyfelet, hamar eltunnenek. En konkretan ugyfelszolgalaton dolgozok Nemetorszagban informatikuskent es mellette menedzsmentet tanulok, hogy egy hasonlo csapat iranyitasat ram bizhassak. Elorebocsatom, hogy ha ilyet tapasztalnek, ott repulnenek a fejek rovid tavon. Abszolut turhetetlen ez a fajta viselkedes es hozzaallas, es rohadtul utalom, hogy Magyarorszagon ezt cegek megtehetik az emberekkel.

(#16410) galoslac válasza #37935104 (#16409) üzenetére


galoslac
tag

(#16411) MaCS_70 válasza #37935104 (#16409) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ne is mondd!

Egy német területről érkező ügyfelem, aki az otthoni cégénél ráadásul felelős volt a fogyasztói igények kezeléséért, most úgy járt, hogy a lakhelyén működő egyik közszolgáltató egy nagy munkagéppel egy kicsit benézett a kertjébe és elég komoly károkat okozott a kertben, a műtárgyakban és a házban is.

Még csak egy cédulát sem hagytak, pedig elég nagy betűkkel volt kiírva a kapcsolattartó személy minden adata. (A fickó sokat van távol, de itthon van az állandó lakhelye.)

A szolgáltató közölte, hogy először tessék mindent saját költségen helyreállítani, és ők majd a számlák alapján elbírálják az esetet, amúgy meg lehet bíróságra menni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16412) #37935104 válasza MaCS_70 (#16411) üzenetére


#37935104
törölt tag

Tavaly ilyenkor kirugtak a korabbi cegtol, ahol dolgoztam, az egesz csaladommal egyutt. Hala Istennek, volt annyi lelekjelenletem, hogy felkerestem egy ugyvedet es utolag megkaptuk a berunket, valamint az 'azonnali hatalyu felmondas'-t is modositottak, aminek koszonhetoen jogosultak voltunk munkanelkulire. Eleg hamar talaltunk uj munkat es vegul jol alakultak a dolgok, de az a rengeteg stressz, idegesseg es termeszetesen a koltsegek, abszolut nem hianyzik. Szoval megertem az ugyfeledet, ez az egesz csak egy nagy rakat bosszusag...

Van meg egy kerdesem, mas temaban. Kolcson adtam 150.000 Ft-ot egy ismerosomnek. A penzt atutaltam, megbeszeltunk egy havi torlesztest, nem szamoltam neki kamatot (csak 1000 Ft-ot a tranzakcios koltsegre, hogy ne bukjak vele), de aztan mit ad Isten, eltunt. Nem jelentkezett honapokig, majd egy ismeroson keresztul felszolitottam, hogy ideje fizetni. Ez ket honapig mukodott, de ebben a honapban megint nem fizetett (legkesobb minden honap 6-ig kell). Van arra mod, hogy modszeresen levonjak a fizetesebol az osszeget, ha odaig fajul a helyzet?

Az utalasrol van bizonylat es a beszelgetesunk reszleteirol kepernyokep, valamint az elso ket reszlet utalasarol is megvan a bizonylat, termeszetesen, tehat a kovetelesem jogossaga szerintem 100%-ig bizonyitott (arrol nem beszelve, hogy ez volt az elso es az utolso, hogy valakivel jotekonykodok es ezutan nem vagyok hajlando vele szoba allni, mert annyira nem meltatott, hogy "bocs, most nem tudok fizetni").

(#16413) MaCS_70 válasza #37935104 (#16412) üzenetére


MaCS_70
félisten

A fizetésből csak végrehajtó vonhat le, mégpedig csakis végrehajtható okirat alapján, ami a Te esetedben egy jogerős ítélet vagy fizetési meghagyás lehet. (Feltételezem, nem közjegyző előtt kötöttétek a kölcsönszerződést. :( )

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16414) #37935104 válasza MaCS_70 (#16413) üzenetére


#37935104
törölt tag

Nem, de remelhetoleg nem is lesz ilyesmire szukseg. Takarosan visszacsordogal ez az osszeg, de azert jobb, ha tudja, hogy nekem van eleg penzem ugyvedet fogadni es jobb, ha jonnek az osszegek havonta. :)) Amugy eszem agaban sincs, de sajnos kell ez a kis 'fenyegetes', maskulonben, mint mondottam volt, eltunt a szinrol es esze agaban nem volt jelentkeznie. :((

[ Szerkesztve ]

(#16415) mm00 válasza #37935104 (#16412) üzenetére


mm00
aktív tag

Érdemes elolvasni: [link] [link]

(#16416) asdf_ válasza Danecay (#16405) üzenetére


asdf_
veterán

2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről

A szolgáltatás korlátozása

137. § c) az előfizetőnek a díjfizetésre vonatkozó, annak esedékessé válását követő 8 napon belül megküldött felszólításban megjelölt - de legalább 30 napos - határidő elteltét követően is esedékes díjtartozása van, és az előfizető a díjtartozás megfizetésének biztosítása céljából a szolgáltatónak nem adott az általános szerződési feltételekben meghatározott vagyoni biztosítékot;
1a) Az (1) bekezdés a)-c) pontja szerinti esetekben a szolgáltató a korlátozás legkorábbi időpontját legalább 3 nappal megelőzően értesíti az előfizetőt azzal a tájékoztatással, hogy a korlátozásra mely időpontot követően kerülhet sor.

Szerk: ja, volt már, sorry

[ Szerkesztve ]

(#16417) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#16397) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Megválaszolom magamnak: igen, csak a lakcím szerinti illetékes hivatalba lehet menni, úgyhogy mókás volt ma délelőtt elbattyogni Dél-Budára, ahol nagyjából szólítottak is, amikorra időpontot foglaltam, majd együttérzően közölték velem, hogy BÉKÁSMEGYER illetékes az ügyemben.

(#16418) #37935104 válasza mm00 (#16415) üzenetére


#37935104
törölt tag

Ahogy mondani szokás: "Egyszer volt Budán kutyavásár!"

Nekem is teljesen az volt a meggyőződésem, hogy a sok segítség után, amit tőlem kapott az illető, egyáltalán nem fog átverni és ha kell, 5000 Forintokat utal, csak hogy mutassa a szándékát. Gyakorlatilag pedig ez sem jön össze. A cikknek azzal a részével nem értek egyet, hogy 100-150.000 Forintért nem érdemes elveszíteni egy "barátot". Az ilyen barátokat a hátam közepére sem kívánom, köszi. :D

(#16419) Zeki


Zeki
nagyúr

Ha kiderül, hogy a munkahelyen a látható kamerán túl nem látható rejtett kamerával is megfigyelnek, lehet-e ok az azonnali felmondásra?

(#16420) Danecay válasza asdf_ (#16416) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm és neked is (#16408)mm00, tegnap válaszolni akartam de elszállt a kommentem.

Tehát sallangmentesen ha jó értem arról van szó, hogy a szolgáltatónak mindenképpen értesítenie kellene a korlátozásról legkésőbb a 3 nappal annak bekövetkezte előtt.
Annak pedig korántsem kellene elegendőnek lennie, hogy úgy értesülök a korlátozás tényéről, hogy ezt dobja a böngészőm:

Már csak az a kérdés, hogy ezen a szolgáltató változtathat e a saját ASZF-ében amiben ezt találtam erre vonatkozóan:

10.2. Díjtartozás miatti szolgáltatás-korlátozás

Amennyiben az Előfizetőnek a díjtartozásról szóló felszólításban megjelölt - legalább 30 (harminc) napos - határidő lejártát követően is esedékes díjtartozása van, és az Előfizető nem adott az ilyen díjtartozások fedezetére a Szolgáltatónak vagyoni biztosítékot, abban az esetben a Szolgáltató az Előfizető Internet-hozzáférését korlátozhatja.
A Szolgáltatás korlátozása a jelen pont alkalmazása szempontjából az Előfizető által igénybe vett Internet-hozzáférési csomag által biztosított adatátviteli sebesség maximum 90%-os lassítását és a TCP/IP 80-as port korlátozását jelenti

"felszólításban megjelölt - legalább 30 (harminc) napos - határidő lejártát követően is esedékes díjtartozása van"

Már csak az a kérdés, hogy mit kell felszólításnak tekinteni, a csekk vagy számlaértesítő megérkeztét? Ettől függetlenül 3 nappal a korlátozást megelőzően értesíteniük kellene a korlátozásról a fentiek alapján, nem?

(#16421) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Egyszerű kérdésem lenne. Egy autókereskedésnek szavatossági problémával telefonáltam ügyfélszolgálatra, majd írtam emailt. Erre ők ajánlott, tértivevényes levélben küldtek nyilván elutasító levelet. A kérdés az,hogy a válaszomat muszáj ajánlott, tértivevényes levélben elküldenem vagy küldhetem emailben is, hivatkozva a levélre?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16422) inf3rno válasza Zeki (#16419) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy jött le, hogy GDPR szerint nem csinálhatnak ilyesmit.

Buliban hasznos! =]

(#16423) Zeki válasza inf3rno (#16422) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm. Végül közös megegyezés lett. A kamerát nem említettem.

(#16424) MaCS_70 válasza V.Stryker (#16421) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az email hivatalossága erősen bizonytalan.

A következőt javasolom: küldd el ajánlott levélben és emailben is az üzeneted, az emailt pedig cc-zd egy harmadik címre is!

Egyébként mi a tényállás?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16425) V.Stryker válasza MaCS_70 (#16424) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt,

Az a tényállás, hogy vásároltam egy használtautót, kereskedőtől. (AAA) Látszólag az autó rendben volt, volt próbaút, készségesek voltak, hibátlan volt a hozzáállás amúgy. Aztán a hazaúton az autó fékhibát jelzett, letiltotta az ABS-t, ESP-t, stb. (Vicces volt, épp akkor fagyott le minden.)
Azonnal jeleztem az ügyfélszolgálatuknak, akik mondták, hogy írjam le a tapasztalatokat és egy szervíztől kérjek ajánlatot a javításra. Ezt meg is tettem. Kiderült, hogy az egyik ABS jeladó hibásodott meg és a fars jelek miatt tiltotta a segédberendezéseket az autó. Adtak egy 70ezres ajánlatot a javításra, amit én elküldtem az AAA-nak.
Erre írtak egy ajánlott tértivevényes választ , amit inkább befotózok ide.

Közben az autót egy másik szerelővel megjavítattam, részben bontott alkatrészekkel. Kiderült,hogy lyukas az intercooler cső is, de a lényeg,hogy csekély 50ezer forintból megvolt az egész javítás, az autó azóta is hibátlan. Nyilván karbantartásbeli dolgok vannak... xenon izzó csere, stb. De ez szerintem karbantartás kérdés.

Viszont úgy gondolom,hogy az ABS jeladó nem kopóalkatrész, nem karbantartási hiányosság miatt vagy túlhasználtság miatt romlik el. Az van és vagy jó az autó egész életében vagy elromlik. Az intercoolercső meg talán nem fér bele ebbe.
Mindegy, elküldtem a számlát is a javításról, hogy én úgy gondolom,hogy ezt illene megtéríteniük. Amit nekik eszük ágában sincs látszólag...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16426) mm00 válasza V.Stryker (#16425) üzenetére


mm00
aktív tag

Totalcar.hu tele van AAA autós és jótállásos cikkekel. Néhol pozitív a végkifejlet, de csak több év pereskedés árán.

Ha nyugalmat akarsz és más baja nincs a kocsinak én a helyedben benyelném.

(#16427) V.Stryker válasza V.Stryker (#16425) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ami kicsit szerintem érdekes,hogy az átvételi jegyzőkönyvbe tökre bevédték magukat, tehát kimaxolták a hibákat, amik nyilván nincsenek az autón, de ha lennének se tudjanak reklamálni. Ennek ellenére én beleállnék ebbe, hiszen a kellékszavatosság akkor is érvényesíthető kell legyen, ha a hiba a próbaúton nem jött ki.



Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16428) V.Stryker válasza mm00 (#16426) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont ez az, amire felb.szom magam, hogy szar 50ezer forintos javításon szórakoznak,csorbítják a hírnevüket. Szerintem meg részben pont azért,mert hogy az ember úgysem fog küzdeni 50ezer forinton. Hát ha ér nekik ennyit...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16429) asdf_ válasza V.Stryker (#16425) üzenetére


asdf_
veterán

Mint mar emlitve volt, AAA-tol nem veszunk autot.
Termekszavatossag ala eso termek eseteben kulonosen nem mi visszuk a termeket szerelohoz es szerzunk ra arajanlatot, hanem a kotelezett, tehat az AAA auto.
Plane kulonosen nem javittatjuk meg onnon elgondolasbol sajat penzbol, hogy majdan azt az AAA megteriti. Mert kurvara nem fogja, masreszt pedig nem biztositottuk azon jogat, hogy maga javitson, no meg persze a hibat bevizsgalhassa (lasd meg: bemondasra nincs gol).

Igy marad az, hogy mesz a bekeltetokhoz, amennyiben maganszemely vagy -mar csak szopatasbol is, mert nekik itt jogszabaly altal kotelezoen meg kell jelenniuk, es ennek elmulasztasat penzjutalommal dijazzak- amennyiben ott javadra dontenek, akkor kozjegyzonel kiallitatsz reszukre egy javitasi osszeg 75%-a (kivedve azt, hogy ok olcsobban megcsinaltak volna, hisz nekik kellett volna)+ kozjegyzoi dij osszegrol egy fizetesi meghagyast, ha ennek ellentmondanak, akkor talalkoztok a birosagon. Mar ha van ebbe idot feccolni, es megkozkaztatni azt, hogy megiscsak a birosagon talalkoztok.

(disclaimer: hogy mit irtak, azt nem olvastam el, mert epp nem erek ra)

[ Szerkesztve ]

(#16430) V.Stryker válasza asdf_ (#16429) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Este 9 körül végeztünk az AAA-ban a szerződéssel, akkor indultam haza és akkor jelentkezett a hiba. Másnap reggel 8-kor jeleztem a hibát nekik. Ők mondták azt, hogy mivel nem a közelükben vagyok, hanem 40km-re, inkább a legközelebbi szerelőnél nézessem meg és kérjek ajánlatot, hogy ne kelljen odáig autóznom. Ez logikusnak is tűnt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16431) mm00 válasza V.Stryker (#16428) üzenetére


mm00
aktív tag

Szerintem nincs hova csorbítani. Tudatos vásárló onnan nem vesz autót. Vagy, ha vesz akkor számít rá, hogy gond lesz és megjavíttatja maga. Ha vásárlás előtt csak 2 percet szántál volna arra, hogy utánanézel a cégnek, tuti otthagyod a kocsit. Szerintem örülj, hogy csak ennyi bajod volt vele.

Google keresés: AAA autó [link]

4. találat: Magazin - Csalás miatt nyomoznak az AAA Auto
5. találat: Magazin - AAA: Gyújtsam magamra az autót, ők
7. találat: Autó: Évekbe telt, de végül pert nyert az AAA Auto ellen a

[ Szerkesztve ]

(#16432) V.Stryker válasza mm00 (#16431) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudtam ezekről. Ettől még őket nem mentesíti semmi. Ment privi a többiről.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16433) dugynok válasza V.Stryker (#16432) üzenetére


dugynok
senior tag

Tàtott szàjjal a f@.z erdőbe? :O

(#16434) atos19881101 válasza dugynok (#16433) üzenetére


atos19881101
senior tag

Főleg ilyen hibalistával amit leírtak az autóról.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#16435) V.Stryker válasza atos19881101 (#16434) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bármit veszel, ezt írják oda. A szerződéskötős csaj mondta is, hogy előre mondja mielőtt kérdezném, hogy igen, ezt azért írják oda minden kocsihoz, hogy ne tudj reklamálni. Ha van baja, ha nincs.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16436) LuckyL válasza V.Stryker (#16435) üzenetére


LuckyL
őstag

na de te akkor aláírtad hogy vettél egy műszakilag roncs autót, és most reklamálni akarsz egy abs jeladó miatt, (ami szvsz tényleg fogyóeszköz, kb minden kocsiban cserélni kell előbb utóbb)?
semmi sem tiltja hogy valaki hibás autót adjon el, ha részletesen leírja a hibáit, ezesetben ez történt
szerintem engedd el ezt az ügyet, abszolút nem jogos a követelésed

cryptot minden termékemért elfogadom

(#16437) dugynok válasza V.Stryker (#16435) üzenetére


dugynok
senior tag

Ne vedd sértésnek, de ezek utàn ilyet alàìrni idiótasàg... Amikor még szóban is elmondjàk neked, hogy hülyére veszünk??? Hàt ez GigaLoL :D
Mit vettél egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#16438) V.Stryker válasza LuckyL (#16436) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bocs, de az abs jeladó nem kopóalkatrész. Az úgy van és kész. Nem forog, nem kopik, nem megy át rajta nagy áram... és nem igaz,hogy minden kocsin cserélni kell. Nekem ez a negyedik autóm, plusz volt 3 cégesem évekig, soha nem kellett egyiken sem cserélni.

A másik, hogy a fékkel kapcsolatban azt írták, hogy gyengébb fékhatás.Abban nincs benne ez a hiba.
Nem tiltja,hogy eladjanak hibás autót ha leírják, hogy ezek és ezek a hibák vannak. Ők általános dolgokat írtak bele. Szerintem ez egy simán járható út.

dugynok: Ne legyen már ilyen prosztó stílusod légyszi. Pont a jogi topikba nem illik. A focisba még mondjuk elmegy.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16439) LuckyL válasza V.Stryker (#16438) üzenetére


LuckyL
őstag

"Gépjármű elhasználódott, műszaki állapota nem megfelelő"
ezt aláírod és perre mész majd egy abs jeladó miatt? :U

az bőven elég hogy gyengébb fékhatás, hiszen ha valaki hibás autót ad el, nem várható el tőle, hogy a hiba okát is feltárja
bőven elég a tünet leírása, és akár ez vagy más is okozhatja
ha a vásárlás másnapján beáll az autó motorja, szétesik a fékje, leesnek a küszöbök, akkor sem lenne semmi keresnivalód az ügyben, de egy jeladó miatt reklamálni kifejezetten megmosolyogtató...
na de ennyi elég is erről, ha perre mész majd számolj be a fejleményekről, őszintén kiváncsi vagyok mit lehet ebből kihozni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#16440) dugynok válasza V.Stryker (#16438) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem volt semmi prosztó benne, ìrtam, hogy ne is sértődj meg... Egyszerűen elképesztő - hidd el te is ìgy làtnàd kìvűlről -, hogy vilàgosan elmondtàk neked, hogy àtbsznk mindennel, levédjük magunkat, tudtàl is a többi esetről is, de belementél. Palimadarakból élnek.
Dehàt biztos tutti üzlet volt...

[ Szerkesztve ]

(#16441) LuckyL válasza dugynok (#16440) üzenetére


LuckyL
őstag

én sem tudom felfogni, hogy valaki meglát egy iylen szerződést és nem menekül azonnal
esküszöm szivesen olvasnék erről egy szocilológiai (vagy nem tudom miylen tudományág ez) tanulmányt, hogyan lehet hogy drágán árulnak szar autókat plusz ilyen szerződést iratnak alá és mégis van vevőjük
őszintén kezdem csodálni ezt az AAA autót, valószínű sokunknak lenne mit tanulni tőlük...zsenik
vagy a vevőik lennének ennyire buták, nem értem...
vagy valahogy pszichológiai nyomást gyakorolnak a vevőkre a helyszínen?

valaki magyarázza már meg, mert az egyszerű magyarázat, hogy buták az emberek, nem helytálló szerintem...ezek tényleg tudnak valamit

cryptot minden termékemért elfogadom

(#16442) dugynok válasza LuckyL (#16441) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen, is-is... Nyomàsgyakorlàs így-úgy. Ha viszel egy autót eladni, fél napot ott tartanak, majd mondanak egy alacsony összeget. Főleg, ha messziről mész. Eladàsnàl làtod itt is, zàràsnàl màr siettetnek, sok esetbe szerződés kötésre ìgy hìvnak be, hogy stresszelj és dönts rosszul...
Nemrég nyìlt itt Budaörsön is egy, kajak elmegyek szivatni őket :D

(#16443) LuckyL válasza dugynok (#16442) üzenetére


LuckyL
őstag

Kiprobalom en is :)
Csinaljunk egy aaa auto tesztelo blogot hatha rajovunk a titokra :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#16444) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nem volt nyomásgyakorlás. A késői szerződéskötés miattam volt,mert későn értem vissza a pénzzel, papirokkal.
Amúgy a beszámított autómra elsőre tényleg viccesen szar árat mondtak. Aztán kb egy óra alku után ez egy elfogadható árra ment fel, amiért saját vonalon is eladtam volna.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16445) galoslac válasza V.Stryker (#16444) üzenetére


galoslac
tag

50k-ért megéri neked beleállni a dologba?

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#16446) V.Stryker válasza galoslac (#16445) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Amíg nem kerül semmibe. :) Nekik megéri 50k miatt békéltetőhöz járni és a fogyasztóvédelemmel levelezni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16447) mm00 válasza V.Stryker (#16446) üzenetére


mm00
aktív tag

Szerintem, azért éri meg nekik, mert ha mindenkinek "bemondásra" adnának bármit, akkor ez elterjedne róluk és még rosszabbul járnának, mert mindenki mindent kijavíttatna :) (Persze, hogyha nagyon kis arányba lenne náluk problémás autó, akkor ez nem lenne gond, de gyanítom ez nem így van...)

(#16448) MaCS_70 válasza V.Stryker (#16446) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megéri. Ki van számolva.

Az egyik oldalról brutálisan sokat keresnek a hulladék autóikon, másrészt pontosan tudják, hogy alig valaki fogja még az érvényesíthető igényeit is hivatalos formában érvényesíteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16449) atos19881101 válasza V.Stryker (#16435) üzenetére


atos19881101
senior tag

Csak ismételni tudom itt a kollégákat. Ha ilyen szerződéssel megveszed az autót, akkor ne panaszkodj utólag.

"Gépjármű elhasználódott, műszaki állapota nem megfelelő" -> pénztár után nincs reklamáció
Javaslom engedd el ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#16450) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Ha nincs meg az albérleti szerződésem* (már kiköltöztem az albérletből), és esetleg értesítem a NAV-ot arról a tényről, hogy a tulaj utánam nem adózott, nekem lehet valami problémám?
Lakbért banki átutalással fizettem mindig, így az "bizonyítható".

*Költözésnél a tulajnál maradt véletlenül - vagy ő direkt elvette, nem figyeltem erre oda sajnos - a többi papírral együtt (nullás igazolás, számlák, etc)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.