Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) #09819904 válasza mike1334 (#13500) üzenetére


#09819904
törölt tag

"A tévedés nem zárja ki a büntethetőséget, ha gondatlanság okozza, és a törvény a gondatlanságból eredő elkövetést is bünteti"

Tehát ezt nézve ugyan nem szó szerint mondja ki, de igencsak egyértelműen hivatkozik rá.

(#13502) MCGaiwer válasza #09819904 (#13501) üzenetére


MCGaiwer
addikt

arra utalt, hogy a törvény mondja ki, nem a jog

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13503) #09819904 válasza MCGaiwer (#13502) üzenetére


#09819904
törölt tag

A szitun változtat? Nem!
Ha a delikvens nem tud valamit, attól ugyanúgy felel.
Nézhetem ezt a törvény és a jogalkotás szemszögéből is.

(#13504) Magnum_ válasza mike1334 (#13500) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Alaptörvényből levezethető: jogszabályokat közzé kell tenni (megismerhetővé válnak), a jogszabályok mindenkire nézve kötelezőek.

I humbly and respectfully decline™

(#13505) mike1334 válasza Magnum_ (#13504) üzenetére


mike1334
veterán

Tudom, csak húztam :D

Bár az sem mondja ki kategorikusan, hogy attól, hogy megismerhető, még nem hivatkozhatsz arra, hogy nem tudtad :P

Ez inkább egy általános jogelv.

Amúgy amit beidéztek: A tévedés nem zárja ki a büntethetőséget, ha gondatlanság okozza, és a törvény a gondatlanságból eredő elkövetést is bünteti meg csak a Btk-ra vonatkozik, egy polgárjogi viszonyban pl nem lehetne lehivatkozni.

De csak ebéd utáni trollkodás volt :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13506) #09819904 válasza mike1334 (#13505) üzenetére


#09819904
törölt tag

Viszont van az a véglete is, hogy a törvény tudása sem mentesít. :D

Amúgy nálunk a törvényszéken már sörözés megy engedéllyel. :)

(#13507) #09819904 válasza Magnum_ (#13504) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ez is aranyos dolog, hogy közzé kell tenni. :)
Csak induljunk ki az 1.0-s lakosból mondjuk Salgótarjánban! (Akinek nem inge persze.)
Beballag a lakos a jardra, hogy mit is ír a törvény?
A jard elhajtja izomból, hogy ez nem ingyenes jogsegély szolgálat!
A lakos elballag a tanácshoz, mondván hátha ott majd...
Ott persze ugyanez fogadja! Mellécsapva, hogy ott a családsegítő!
A lakos ballag tovább. A családsegítő finoman fogja közölni, hogy XY települési támogatásokra jogosult. Minden másra ott a MasterCard!
Jön végül az ügyvéd! Az meg közli, hogy válaszol nagyon szívesen, de ketyeg "taxióra"...
Majd a csóró ember aki csak megismerni szerette volna a #bjutifulfrendcsipp jogokat, a végén elköveti amit elkövet szociális helyzetére való tekintettel, miközben tényleg nem tudta meg amiket kellett volna.
Hát jogalkotó az ilyen, aki drágán adja a Magyar Közlönyt meg a HVG különszámait?
Bíró az olyan ember aki nem érti meg, hogy a nincsből nem futja a közlönyre sem a három betűs folyóiratra?
Az egyszeri csóró ember ételt fog lopni az áram és a gáz mellett védendő fogyasztóként, mert a közlöny hamar elég, a HVG meg mire begyulladt, már sír a gyerek, hogy éhes!
Az egyszeri csóró lakos nem tudja érvényesíteni az oszd meg és uralkodj jogát, mert a leglazább kormányinfón is azt mondják, hogy majd visszatérünk rá legközelebb...
Hát idegállapotban voltam kedves drága Maunika!

(#13508) Magnum_ válasza #09819904 (#13507) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Birosag panasznap, jogsegelyszolgalat. Meg van meg egy dolog... Varjcsak, mi is... Valami internet meg google.

Te a torvenyszeken mit dolgozol?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13509) LuckyL válasza FIREBLADE78 (#13498) üzenetére


LuckyL
őstag

tényleg nagyon el vagy veszve :)
az uniqától felételezem a kárszakértő jött ki és kárbejelntőt töltöttetek ki
nyugodtan el tudod vinni az autódat javíttatni, ha szükséges( mert kiderül hogy a láthatón kívül van más sérülés), akkor majd a karosszériás kérni fog pótszemlét, ehhez rád már nincs szükség

a karosszériást pedig számla ellenében készpénzzel, vagy ha van casco biztosításod, akkor annak a terhére kiifzetheted
amikor pedig megvan a jogalap, mert lezárult a rendőrségi eljárás, akkor utólag rendezi feléd az összeget az uniqa

azt nem értem, hogyha már kiment hozzád a kárszakértő, miért nem kérdezted ezt meg tőle, ugyanis ugyanezt elmondta volna neked :F

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13510) BVEKT0R


BVEKT0R
csendes tag

Sziasztok!
Előző oldalon lévőhöz (#13477) hasonló, azonban pár részletben eltérő kérdésem lenne.
Az én esetemben az eladó az iPon, ahol semmi ilyesmire nem tér ki az ÁSZF. A termék egy 41 290Ft-os UHD TV, konkurenseknél nagyjából 130-170e Ft körüli áron. Az ár differencia jelentős, azonban szvsz nem egyértelműen elírás, tekintve, hogy konkurenciánál jelen pillanatban is lehet venni hasonló TV-t ekkora ár eséssel.
Rendelés tegnap este történt online bankkártyás fizetéssel, automatikus email megérkezett, majd másnap reggel jött az email és SMS is, hogy külső raktárból van, amint beérkezik átadják a futárnak, 17.-e körül várhatom. Pár órával később jön az email hogy a beszállító téves árat közölt, pénz visszaküldve.
Későbbi email váltásban elhangzott részükről, hogy "Emberi hiba történt ami sajnos rajtunk kívül álló okok miatt következett be."

Van-e olyan érdemre méltó különbség a két eset között (főképp a 2. email és az ÁSZF miatt) ami miatt tudnék valamit tenni, vagy törődjek bele, hogy ez túl jó ajánlat volt?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#13511) #09819904 válasza BVEKT0R (#13510) üzenetére


#09819904
törölt tag

Én szúrkálnám Őket, hogy nevezzék már meg a felelős személyt!
E-mail spontán nem születik. Ár sem szokott úgy jópofi alapon megváltozni.

(#13512) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Tud valaki olyan ügyvédet ajánlani aki foglalkozik külföldön lévő örökséggel?

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#13513) Magnum_ válasza Gaboman (#13512) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha svájci 1300MRD-ról van szó, akkor nem ;]

I humbly and respectfully decline™

(#13514) Hansomester válasza Magnum_ (#13513) üzenetére


Hansomester
tag

:C
Tudom nem annyira jogi kérdés, mint politikai, de érdekelne egy jogász véleménye.

Amennyiben ugye most megszavazták az EP-ben a 7-es cikkelyt a kormányunk ellen.
Létezik-e mód arra, hogy mint állampolgár megtagadjam az adófizetési kötelezettségemet?
Vagy bármi ide vonatkozó Európai törvény ilyesmi?

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#13515) MCGaiwer válasza Hansomester (#13514) üzenetére


MCGaiwer
addikt

előtte azért nézz utána, mit szavaztak meg lol…

az adófizetést bármikor megtagadhatod (mondjuk max akkor van lényeges ráhatásod, ha önadózó vagy). Egy ideig elszarakodik vele az adóhatóság, majd beinkasszózzák az egészet + a büntetést is. Ez után beperelheted őket első körben az ország 3 lépcsős bíróságán, majd a nemzetközin, ahol pedig bizonyítanod kell, miért volt jogtalan tőled beszedni a pénzt. Good Luck!

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13516) Hansomester válasza MCGaiwer (#13515) üzenetére


Hansomester
tag

Köszönöm a választ.
Tudom, mit szavaztak meg, de ez csak egy újabb ok számomra, a kérdés szempontjából kvázi lényegtelen.
Egy próbát megérhet :) csak a hecc kedvéért.

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#13517) MCGaiwer válasza Hansomester (#13516) üzenetére


MCGaiwer
addikt

én azért csak utánanéznék annak kicsit jobban, mielőtt arra építve megalapítod az Ellenállást

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13518) Magnum_ válasza Hansomester (#13514) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Létezik-e mód arra, hogy mint állampolgár megtagadjam az adófizetési kötelezettségemet?

nem, mert jogszabály kötelez az adófizetésre.

I humbly and respectfully decline™

(#13519) Spet válasza Magnum_ (#13518) üzenetére


Spet
addikt

Fenébe, akkor legalizálnom kell a számlagyáramat, és az offshore számláimat, mehetek keresztbe álló szeműhöz :((( ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#13520) Magnum_ válasza Spet (#13519) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nézd, ez van leírva. mást nem mondhatok ;]

I humbly and respectfully decline™

(#13521) #09819904 válasza Hansomester (#13514) üzenetére


#09819904
törölt tag

1. A kormány ellen lép életbe a szankció, ha alkalmazzák és nem a lakosság ellen!

2. Rád annak az országnak a törvények vonatkoznak ahol élsz.

3. Adózás tekintetében maximum akkor tudsz nem MO-on adózni, ha a munkáltatód, s egyben a munkahelyed is külföldön van.

(#13522) #09819904 válasza Hansomester (#13516) üzenetére


#09819904
törölt tag

Csak a hecc kedvéért azért tudatosítsd magadban, hogy amit leírtál, az tömény jogtalan dolog. Innentől arra sem alapozhatsz, hogy precedens leszel, mint a mikrós néni a cicával.

(#13523) #09819904 válasza Spet (#13519) üzenetére


#09819904
törölt tag

Vagy alapítasz egy vagyonvédelmi céget Atalian 2 néven és show must go on!

Ha esetleg szeretnél előtársaság előtt működni, akkor jó, ha tudod, hogy az Atalian 1 továbbra is működik. :D

(#13524) Hansomester


Hansomester
tag

Köszönöm a válaszokat, nem szeretném, ha elmozdulna a topik bármilyen irányba is csak érdeklődtem, hátha :)

[ Szerkesztve ]

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#13525) BVEKT0R válasza #09819904 (#13511) üzenetére


BVEKT0R
csendes tag

Leveleztem velük, hogy a beszállító hibája továbbra se kéne, hogy az én bajom legyen, de sajnos mintha a falnak beszélnék. Termék azóta teljesen le lett véve, gondolom, hogy mondhassák, hogy nincs nekik raktáron, bár ennek a csavarja, hogy soha nem is volt, külső raktárról(beszállítóé gondolom) lett megrendelve.
Arra kéne valahogy rábírni őket, hogy ők is ugyanazt csinálják a beszállítóval mint én velük, vagy nyeljék be a különbözetet. Sajnos egyikre sem látok esélyt pár email után. Fogyasztó védelem tud valamit kezdeni velük?

(#13526) #09819904 válasza BVEKT0R (#13525) üzenetére


#09819904
törölt tag

A fogyasztóvédelem egy érdekes apparátus.
Dolgom még nem volt velük, de első kézből hallottam jót és rosszat is róluk.

Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy az én ügyintézési módszerem az eddigi jogeseteim, esetleg képviselt eseteim miatt másképp lettek megoldva.

Mára nagyon fontos, hogy képernyőkép (aka screenshot) készüljön a folyamat szinte minden lépéséről. Utólag inkább érjen pozitív csalódás, mint szívás vagy rosszabb esetben kár, aminek az érvényesítése kemény menet tud lenni.

Sok bolt (igaz ez a webshopokra is) előszeretettel a szabalyzataikra hivatkoznak. Mintha az erősebb lenne a hatályos jogszabályoktól.
Pedig nem kevés eset van, ahol az eladó sérti meg nemcsak a vevő jogait, hanem más jogszabályokat is!

Viszont nyilván az embernek, ha nem jön valami össze, akkor leginkább otthon káromkodik és nem viszi jogi útra az esetet, mond annak az idő és egyes esetekben pénz.

Sok fórumon hangzik el, hogy jogi képviselő kell. Pedig vannak járható utak amikhez nem kell és a célt akár hamarabb is eléri az ember.

(#13527) #09819904


#09819904
törölt tag

Van egy író. Név szerint Siddhartha Mukherjee. Neki van egy könyve, "Az orvoslás törvényei" címmel.
Innen idéznék valamit, amit egyben témaindítónak szánok. Elvégre jogi topic, tehát a témához illik. :)

"Valóban tudomány-e az orvostudomány? Vannak-e az orvoslásnak olyan általánosan érvényes törvényei, mint más tudományágaknak?"

(#13528) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Pár napja itt vázoltam egy történetet.A lényeg röviden,hogy a tetőt szerettük volna megcsinálni...
A házunk mögött van 70 cm még ami hozzánk tartozik az utca felől a kerítés ki is jelöli ezt a részt és mi szoktuk karbantartani ezt a szomszéd is tudja.
Nos kedden jöttek a tetősök és az állás pont 10 cm-et belógott a szomszéd részére és ebből hatalma balhé keletkezett.A szomszéd megtámadta az ácsokat és engem is fizikálisan akart bántalmazni minket.Erre az ácsok gondoltak egyet és 15 perc alatt összepakoltak mindent és itt hagytak.Ez nekik nem kell és nem veszélyeztetik a testi épségüket.
A szomszéddal egy héttel ezelőtt le lett beszélve hogy lesz munka akkor azt mondta őt nem zavarja...
Nálam most itt van a kifizetett anyag de nincs szaki aki feltegye idén.A faanyag tárolása télen kérdéses...
Elvileg a cég hajlandó megcsinálni a tetőt jegyzői határozat utána amiben biztosítják testi épségüket.Beszéltem a jegyzővel és ő hivatalból el is indította az eljárást.Kap papírt a szomszéd én is és a cég is.
Kérdésem,ha ne vállalják van-e lehetőségem perelni a szomszédot?
Igazából anyagi kár még nem ért,de itt az anyag a tetőhöz és ki tudja mikor lesz belőle valami...
Azt mondták próbáljam meg közjegyzővel.Ő nagyobb "hatalom".A közjegyző mit tud lépni ilyen helyzetben?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13529) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerzői jogi kérdésem lenne: szeretnék videókat feltolni youtube-ra, zenei aláfestéssel. Láttam "royalty free" zenéket neten - amikért mégis pénzt kértek(:F, most akkor free, vagy nem?), ráadásul gányabbnál gányabb volt a kínálat.

Gondoltam mehetne esetleg 100+éves klasszikus zene, ezeket elvileg nem védi szerzői jog, és Mozart örökösei nem küldik rá a tek-et a youtube üzemeltetőire, igaz?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13530) Đusty válasza t72killer (#13529) üzenetére


Đusty
addikt

Vagy népdal annak sincs szerzője :)

(#13531) t72killer válasza Đusty (#13530) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azon gondolkodtam, hogy ilyenkor az előadónak vannak-e valamilyen jogai? Kész aknamező ez...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13532) galoslac válasza t72killer (#13531) üzenetére


galoslac
tag

Kottakalózok - A Demó

Kottakalózok - A lemezszerződés

Kottakalózok - Stúdió és turné

Kottakalózok - Low'n'Force

Kottakalózok - Zoo'thor

:D Szerintem érthetőbb, mint bemásolni az Szjt.-t.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#13533) t72killer válasza galoslac (#13532) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, végignézem:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13534) LuckyL válasza Orlin (#13528) üzenetére


LuckyL
őstag

"Igazából anyagi kár még nem ért,de itt az anyag a tetőhöz és ki tudja mikor lesz belőle valami..."
szerintem meg is válaszoltad a per értelmét firtató kérdésedet :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13535) galoslac válasza LuckyL (#13534) üzenetére


galoslac
tag

...még...

Próbálj már idén leakasztani egy tetőfedő brigádot akik nem fogpiszkálót csinálnak a gerendából. (persze, ha nem b@sszák el :D )

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#13536) LuckyL válasza galoslac (#13535) üzenetére


LuckyL
őstag

na jó, de azért az elég abszurd per lenne, hogy fizessen kártérítést a szomszéd, amiért kiabált :)
az ács brigád is lefogadom hogy 5-6 évvel ezelőtt nem lett volna iylen szívbajos, amikor nem állt sorba 1-2 évre előre a sok megrendelő :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13537) t72killer válasza LuckyL (#13536) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megfélemlítés-zaklatás, btk 222. Emiatt a szaki elállt az ügylettől, neked x napnyi (=saját munkaidő) utánajárás másik szakit találni, esetlegesen kár keletkezik az építőanyagban időközben, stb-stb.

Ja, sorry, nem amerikában vagytok:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13538) mike1334 válasza t72killer (#13537) üzenetére


mike1334
veterán

Az amerikai modell nem tökéletes, sőt...azt a nézetet erősíti, hogy egy másik ember hibájából meg lehet gazdagodni. A magyar rendszer meg visszaállítja az eredeti állapotot, mintha nem ért volna kár. Szvsz a magyar jobb.
Nem kifejezetten a kérdező helyzetével kapsolatban írtam, csak az amerikai rendszerre írtam.

Ez most még nem kártérítési kérdés (lehet később az lesz), inkább szomszédjogi.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13539) t72killer válasza mike1334 (#13538) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az eredeti helyzet ugye az volt, hogy a kolléga már elintézte, hogy menjen a munka, és a maradék idővel szabadon rendelkezik. Idő=pénz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13540) mike1334 válasza t72killer (#13539) üzenetére


mike1334
veterán

És mit fog követelni? Az órabérét? Próbálkozni lehet, pár hónap bírósági eljárás után lehet megkapja.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13541) t72killer válasza mike1334 (#13540) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ugye hozzáadódik a pár hónap bíróságra járás órabére... (civilizált országokban). no, mind1, kár álmodozni, Mo.-on történt az eset, a magyar bírósági gyakorlatból kell kiindulni:R Én csak némi szerzői jogi alapismeretcsomagért kopogtattam át ide:B

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13542) mike1334 válasza t72killer (#13541) üzenetére


mike1334
veterán

Itt is van költségtérítés. Mielőtt kritizálunk, utánna kellene olvasni. Inkább az a kérdés, hogy megér-e ennyit a pereskedés, de nem véletlen, hogy ennyi ügyvéd van Magyarországon..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13543) galoslac válasza mike1334 (#13542) üzenetére


galoslac
tag

Van ám, és olyan igények, hogy a bíró is kétszer olvassa el. :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#13544) LuckyL válasza t72killer (#13537) üzenetére


LuckyL
őstag

egyszeri veszekedést amerikában is "kicsit" érdekes lenne zaklatásnak minősíteni, bár nem vagyok ott járatos :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13545) qqzs válasza LuckyL (#13544) üzenetére


qqzs
őstag

Amerikában meg maradandó lelki pszichikai mittom én miért is perelne sőt úgy érzi egész életébe fel es el kell költöznie...vannak cifra dolgok.
Uk-ban (meg biztos máshol is) meg vannak a megélhetési pereskedők. Vadásznak a boltok nedves felületeire pl. ahol nincs tábla. Láttam dokifilmen, ebből élnek. Mennek és elcsúsznak :)
Uk jogrendszerben nem a károsultnak kell bizonyítani hogy kár érte hanem a karokozónak hogy nem okozta

Eladó: GTS450

(#13546) LuckyL válasza qqzs (#13545) üzenetére


LuckyL
őstag

itt is jogod van perelni bármiért, senki sem tiltja meg :)
az elcsúszás amugy tényleg veszélyes és nálunk is ki kell táblázni, emiatt nálunk is nyerhető lenne egy per (szerintem)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13547) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, lenne egy olyan kerdesem, hogyha a buszon kiveszik a kezembol a telefont es nem akarjak visszaadni eroszakkal visszavehetem? gondolok itt arra hogy 1-2 ot beverek az illetonek es visszaveszem. Ez csak egy konkret pelda volt, hogy mire gondolok. Hasonlo a kerdes ha a penztarcam elveszik az utcan es utanafutok eroszakkal visszavehetem ami az enyem? milyen hatarok vannak a magantulajdon vedelemben?

(#13548) #09819904 válasza gergo5991 (#13547) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem minősül önbíráskodásnak, amennyiben az igény megengedett eszköze.
A joggyakorlat ezt azzal egészíti ki, hogy arányos erővel.
Tehát az, hogy neked habzik a szád és esetleg úgy csapod meg az illetőt, hogy belehal, az már emberölés lesz.

(#13549) LuckyL válasza gergo5991 (#13547) üzenetére


LuckyL
őstag

alapvetően igen

de arra készülj, hogya összeversz valakit, aki máshogy idézi fel a történteket és erre tanúi is vannak, akkor nagy baj lehet
(lásd tolvajkergetők mostani ítélet)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13550) #09819904 válasza LuckyL (#13549) üzenetére


#09819904
törölt tag

A Tolvajkergetők egy teljesen más (jogi) kategória. Így ezt példának említeni jelen esetben nem helyes!
A Tolvajkergetők esetében az egész ügynek teljesen másmilyen vizsgálati, bizonyítási és ítéleti dolgai vannak.
Tomcat ugyan szépen levezette, hogy micsoda sérelem történt.
Viszont a Kúrián, ha utánajársz a dolgoknak, egyből érteni fogod, hogy miért lett olyan az ítélet amilyen.

A felvetett kérdéshez pedig annyit, hogy már a kérdés feltevésében is ott volt az erőszakot erőszakkal szituáció.
Így a valós vagy vélt igazát, ha valaki harccal szeretné érvényre juttatni, amikor vannak más - bőven törvényes - módszerek, annak sok sikere a bizonyítási eljárás során lévő meghallgatáson sem lesz.
De nyilván egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.