Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) t420s


t420s
aktív tag

A NAV ügyfélszolgálaton a munkaviszonyom mely adatait ellenőrizhetem? Bér bejelentés TB munkaidő és még?

Előre bocsátom ne azzal kezdjük a választ h ügyfélkapu.... nem érdekel az ügyfélkapu!
Tehát.
Ha bemegyek egy NAV ügyfélszolgálatra mit tudok ellenőrizni a munkaviszonyommal kapcsolatosan?

Ezeket?
Be vagyok-e jelentve? Ki a bejelentő cég?
Mennyi munkaidőre vagyok bejelentve? Főállás 8 órás vagy részállás 4 órás?
Fizetik-e a járulékokat?
Fizetik-e a TB-t?
Mekkora bérre vagyok bejelentve?
Egyéb még mi?

És végül a fő kérdés: a NAVnál egyből kiderül ha NETÁN a munkáltatóm a szerződéssel ellentétben csak minbérre jelentett be?

köszönöm

(#13252) #09819904 válasza t420s (#13251) üzenetére


#09819904
törölt tag

Amint az első 08-as bevallás be lett küldve, valamint kaptál bérpapírt, esetleg munkáltatóit, akkor látni fogod.
Mondjuk, ha fix bér van a munkaszerződéseden, akkor abból is kiderül.

Az Ügyfélkapu jó dolog, mivel a járulékadat kivonat részén Te magad láthatod, hogy az adott hónapra mennyit fizettek be. Abból kiderül, hogy mennyire jelentett be. És ehhez el sem kell menned a NAV-ba!

Illetve, ha már van Ügyfélkapud, akkor a TEL nyomtatványt fel tudod adni, majd kapsz egy kódot. Azzal egy ingyenes számon a saját adataidról kérhetsz mindenféle felvilágosítást.
Így ezzel is megspórolod azt az időt ami az utazással, sorban állással telne.

(#13253) t420s válasza #09819904 (#13252) üzenetére


t420s
aktív tag

"valamint kaptál bérpapírt, esetleg munkáltatóit, akkor látni fogod.
Mondjuk, ha fix bér van a munkaszerződéseden, akkor abból is kiderül."

Az a baj ogy naiv vagy. Nem véletlen kérdeztem amit kérdeztem.

Bérpapír: évek óta nem kapott itt senki bérpapírt. Én utoljára 2007bne kaptam bérpapírt azóta nem is láttam.
Fix bér van a munkaszerződésben de ez semmit se jelent 1 éve nem kapom meg fix bért önkényesen levonongatnak belőle csak úgy, hol 20, hol 30.000/hó hiányzik belőle. Igen, jól olvastad csak úgy... nincs rá ok, jog, csak ennyi: mert miért ne.
A főnök meg is mondja: ennyit ad ha nem tetszik ott az ajtó.
És ha hiszed ha nem, ez elvileg szerződéses bejelentett munka, nem feketemeló.

(#13254) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok!

Lakásvásárlási illetékkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Lakásvásárláson gondolkodom és szeretném előre látni a dolgokat.

A 35 év alatti első lakásvásárlókra vonatkozik 50% illetékkedvezmény 15 milliós vételárig.

Nekem viszont volt egy örökölt 50%os tulajdonrészem apám halála után,haszonélvezeti joggal terhelve édesanyám részére.

Ezt a lakást értékesítettük tavaly.

Meg tudja valaki mondani ilyenkor ha új lakást vásárolok mi vonatkozik az illetékfizetésre?

Mert elvileg az előző lakásban az 50% tulajdonjogom kizárna,de olvastam olyat is hogy mivel haszonélvezeti joggal volt terhelve nem kell figyelembe venni.

Válaszokat köszönöm!

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#13255) mm00 válasza t420s (#13253) üzenetére


mm00
aktív tag

Minden évben adtál/adtak be a nevedben SZJA bevallást. Személyesen bemész és megkérdezed hogyan tudod kikérni őket ügyfélkapu nélkül. Azt hozzá tudod ellenőrizni a béredhez.

Ügyfélkapuval még egyszerűbb

(#13256) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Véget ér egy több mint tíz éves pereskedés.Született sok, végzés, ítélet első fokon, másod fokon, most megint első fokon.Tartalma 75%-ban édesanyám és nagyanyám örökösök egy ingatlanon.A 25%-ot pedig egyesség
keretén belül szeretnénk, adás-vétel útján(talán ez a legolcsóbb megoldás) megváltani.Ma voltunk közjegyzőnél, mivel elfogadták az összeget amit felajánlottunk, hogyan tovább?
Jól értettem amit mondott? Meg kellene csinálnunk az egyességről egy hivatalos iratot(mindent belefoglalva)azt bevinni a Bíróságra ,mielőtt jogerőre emelkedik az ítélet?Ez által Bíróság elkészíti a végzést.
Ez után mit kell fizetnünk?2015-ben igazságügyi szakértők felmérték a házat amit ezek az emberek szétvertek kifosztottak.16 Mft-ra becsülte.Most kifizetünk nekik 5 Mft-ot,csak szabaduljunk tőlük.
A tulajdonuk innentől 50-50%.de azonnal odaajándékoznák nekem.Ezt nem lehetne egyszerűbben?
Segítség mindenképpen kellene, mert ezt már édesanyám egyedül nem tudja , jól lezárni.
Másodfokon ezen emberekre Bíróság perköltséget, nekünk 150000 Ft-ot állapított meg , ezt kellett vona nekünk kifizetniük.Hatálytalan lett., most már ezt nem is kell kifizetniük?

Köszönöm!
Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#13257) #09819904 válasza t420s (#13253) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem vagyok naiv, hanem leírtam mindent amit meglehet tenni!
Mindezt otthonról.
Elballaghatsz a NAV-ba, de ugyanezt fogják elmondani. Maximum annyival vagy ott helyben előrébb, hogy bejelentést tudsz tenni, ha jogilag olyan az ügy.
Ez ilyen kva egyszerű.

(#13258) LuckyL válasza Gaboman (#13256) üzenetére


LuckyL
őstag

jajj, azonnal menj ügyvédhez
szerintem te se érted mit akarsz kérdezni, sok ez egy fórumra...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13259) drzozo válasza LuckyL (#13258) üzenetére


drzozo
senior tag

Valami ilyesmi jutott nekem is eszembe. :F ;]

(#13260) biker


biker
nagyúr

Üdv!
Milyen "szankció" foganatosítható a munkáltató ellenében, ha a MT 80par. ellenére a munkában töltött utolsó napot követő 5 munkanap alatt nem készíti el a felmondáskor kötelező dokumentumokat (9 munkanap telt el eddig) és emiatt minket kár ér, mert addig nem tudjuk beadni a leszázalékolással kapcsolatos járulék megállapítási igényünket?

Arra hivatkozik, hogy nekik pécsre van kiszervezve a bérszámfejtés, és hát pesten is 3 tepehelyen van a munkaügy és a vezetőség és az ő munkahelye, és hát a posta.
De én nem látok olyan kitételt, hogy "5 munkanapon belül, kivéve ha ez nagyon fárasztó" vagy "kivéve ha a posta lassú" vagy "kivéve ha pécsen bérszámfejtenek és szabadságon is van a főnök"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13261) Gaboman válasza LuckyL (#13258) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mindenképpen ügyvédhez fordulok! :K

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#13262) #09819904 válasza biker (#13260) üzenetére


#09819904
törölt tag

Kártérítési felelősség, amennyiben bizonyíthatóan kárt okoz.
A NEAK, BFKH visszamenőleg megállapítja, hogy mikortól illeti meg az adott személyt az adott járulék, járadék, stb.!
Hozhat függő hatályú végzést is addig.
Illetve az adott személy egyes esetekben elkezdheti az eljárást a hatósággal, hiánypótlás mellett. Ezt az ügyben eljáró hatóság megmondja, hogy éppen lehet vagy sem.

Van amúgy ingyenes munkajogi telefonszám, amin tudnak korrekt felvilágosítást adni.

Erről információ:

TELEFONOS JOGSEGÉLY
Telefonos jogsegélyszolgálat keretében vonalas és mobiltelefonról ingyenesen hívható telefonszámon azonnali jogi segítséget vehet igénybe mindenki a következő időpontokban és telefonszámon.

Ingyenesen hívható telefonszám:
06-80-77-88-00

Az ügyfélfogadási időpontok minden hónap első 4 hetére vonatkoznak!
Hétfő: 8:00-20:00
Kedd: 8:00-20:00
Szerda: 11:00-20:00
Csütörtök: 11:00-20:00
Péntek: 8:00-19:00

A telefonos jogsegély biztosítását az együttműködő partnerek összehangolták: a Dél-Alföldi és a Nyugat-Dunántúli JOGpontok 36 órás, az Észak-Alföldi JOGpontok 44 órás (2017. szeptember 1-től), a többi régió esetében havi 32 órás működési idő áll fenn. A hat régió összefogásával összesen ez havi 212 órát jelent, amelynek 32%-a – azaz 68 óra – 9 óra előtti, 17 órát követő vagy hétvégi időpontra esik, így biztosítható egy reggeltől estig hívható ingyenes jogi segítség.

A telefonos jogsegély minden tekintetben ingyenes, hiszen ingyenes mind a hívás (annak költségét Ön nem fizeti!) és természetesen ingyenes a tanácsadás is.

A telefonos ügyfélszolgálat gyors, szóbeli tanácsadást tesz lehetővé, kizárólag az ügyfél által rendelkezésre bocsátott információk alapján. Azokban az elsősorban eldöntendő kérdésekben, mint például: a problémás esetet hogyan szabályozza egy adott jogszabály. Felhívjuk a figyelmét arra, hogy a telefonos jogsegélyszolgálat csak a honlapon, a Jogsegélyszolgálat területei menüpontban leírt témákban biztosítja a válaszadást. Amennyiben hosszabb személyes konzultáció, egy-vagy több dokumentum bemutatása is szükséges az ügy megítéléséhez, forduljon személyes ügyfélfogadás keretében a JOGpont irodákhoz.

A telefonos jogsegély anonim, felhívjuk a figyelmét, hogy ne adjon meg személyes adatot, így nem szükséges megadnia nevet és lakcímet, vagy egyéb olyan adatot, amely az azonosítását lehetővé tenné, bemutatkozni sem szükséges! A hívás fogadása esetén kizárólag kötelező statisztikai adtaszolgáltatás okán anonim kérdéseket tehet fel a jogász (ügyfél neme, kora, munkavállaló/nyugdíjas/vállalkozó-e a hívó). Azaz csakis a szolgáltatás színvonala és száma érdekében tehet fel a jogász jogi területeket nem érintő kérdéseket, Ön pedig válaszai, illetve problémái elmondása közben ne hivatkozzon név szerint a kérdésben érintett felekre (pl.: munkáltatóra/munkavállalóra, ne adjon meg cégnevet). Az anonimitásból következően – bár statisztikai számlálás céljából – a hívások rögzítésre kerülnek, de ezek visszakeresésére nincs mód, hiszen nem azonosítjuk az ügyfeleket.

Telefonos jogsegély

(#13263) biker válasza #09819904 (#13262) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13264) #09819904 válasza biker (#13263) üzenetére


#09819904
törölt tag

:R

(#13265) astorre19 válasza astorre19 (#13254) üzenetére


astorre19
aktív tag

Erre valaki?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#13266) mike1334 válasza astorre19 (#13254) üzenetére


mike1334
veterán

A visszterhes vagyonátruházási illeték

9.7. Az első lakástulajdon megszerzéséhez kapcsolódó illetékkedvezmények
Fiatal első lakásszerző illetékkedvezménye
Az illetékkötelezettség keletkezésekor a 35. életévét be nem töltött fiatal első lakástulajdonának (tulajdoni hányadának) megszerzése esetén az egyébként fizetendő illeték 50%-ig terjedő kedvezményre jogosult, ha az egész lakástulajdon forgalmi értéke a 15 millió forintot nem haladja meg.

Közös szabályok az első lakástulajdon megszerzéséhez kapcsolódó illetékkedvezményekben
Első lakástulajdont szerzőnek az minősül, akinek nincs és nem is volt lakástulajdona, lakástulajdonban 50%-ot elérő tulajdoni hányada, lakástulajdonhoz kapcsolódó, az ingatlannyilvántartásba bejegyzett vagyoni értékű joga. A kedvezményre való jogosultság megállapításánál figyelmen kívül kell hagyni az özvegyi haszonélvezeti joggal terhelt, továbbá az olyan lakástulajdont, amelyet nagykorú vagyonszerző esetén a nagykorúság elérését megelőzően idegenítettek el. Nem minősül első lakástulajdont szerzőnek az, aki a kedvezményt az illetékkötelezettség keletkezését megelőzően igénybe vette. A kedvezmény igénybevételéről, valamint a kedvezményre jogosító feltételek fennállásáról a szerző félnek az illetékfizetési meghagyás véglegessé válásáig kell nyilatkoznia.

"Hivatalos" állásfoglalásáért fordulj a NAV ügyfélszolgálatához, segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13267) astorre19 válasza mike1334 (#13266) üzenetére


astorre19
aktív tag

Rendben.

Köszönöm:)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#13268) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tudom, hogy nem teljesen tartozik a témához, de akkora bajban vagyok, hogy muszáj valakiktől segítséget kérnem.

Röviden: Feltörték az email fiókom, és különböző telefonokról vettek egy (vélhetően) játékot a Google Play áruházból. Majd mikrotranzakciókkal kilopták a pénzem. Amint észrevettem tiltottam a kártyám, illetve levettem az áruházból is.

Innentől kezdve a Google jóindulatára vagyok bízva. Mennyire rugalmas a Google ilyen esetben szerintetek?
Reménykedhetek, vagy kezdjek hozzászokni a gondolathoz?

Voltam ma a rendőrségen feljelentést tenni, de arra biztattak várjak egy napot a feljelentéssel és várjam meg a Google support válaszát.

Mivel nincs kártyám, ha netán megkönyörül rajtam a Google, hova/hogy tudja visszaadni a pénzem (Erste bank)?
15 tétel volt, abból 7 Leállítva+visszautalva státuszban van! De a bankszámlámon csak 5 tétel lett jóváírva, ENNEK ELLENÉRE mégis megjelent a számlámon levonásként is! [link]

Itt a teljes lista: [link]

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#13269) zsoltzsolt válasza Predator2 (#13268) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez most nem segít, de prevenciós célból kérdezem, a kétlépcsős azonosítás be volt kapcsolva a gmail fiókodon?

[ Szerkesztve ]

(#13270) Predator2 válasza zsoltzsolt (#13269) üzenetére


Predator2
addikt

Nem, (sms és kód kombóra gondolsz)?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#13271) zsoltzsolt válasza Predator2 (#13270) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Aha, arra.
Nekem be van kapcsolva. Csak érdekelt, hogy milyen védelem mellett tudták feltörni a fiókod (nekem is el van mentve ott kártya).
De nálam mindenhez van kétlépcsős.

[ Szerkesztve ]

(#13272) zsoltzsolt válasza Predator2 (#13268) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A bank utalta nekem vissza hasonló esetben. Nálam, igaz nem Google play, de valami hasonló volt. Hívtam egyből a bankot, jelzett a telefonom, kb 3.000 Ft-os levonásokról. Csak a harmadik után néztem rá a telefonra, vasárnap volt. Egyből hívtam az OTP-t. Tiltattam a kártyám,beszélgetés közben is lehetett hallani az újabb sms-t.
A bank 30 napon belül jóváírta, még a kártya letiltás díját is.

[ Szerkesztve ]

(#13273) LuckyL válasza Predator2 (#13268) üzenetére


LuckyL
őstag

nem vagy a google jóindulatára bízva
a kártyatársaságnál panasz tudsz tenni, hogy visszaélés történt és visszakapod a pénzed, ha a google nem segít
a rendőrök azért pattintottak le, mert ez nekik egy garantáltan megoldatlan ügy lenne és rontaná a statisztikát

ha a google nem kártalanít maradéktalanul, gyűjtsd ki a tranzakciókat részletesen, majdpedig menj be a bankodba (vagy van amelyiknél elektronikusan is lehet intézni, ezt kérdezd meg), és nyújtsd be a tranzakció listát illetve a feljelentés másolatát
kártya panasznak hívják az eljárást
opcionálisan mellékelheted a google-el történt levelezést is, ha volt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13274) Predator2 válasza LuckyL (#13273) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Fejlemények az ügyemben:

- Rendőrségi feljelentés kész.
- Banki kivizsgálás elindítva.
- Google zárta a tételeket, és ugyancsak kivizsgálást indított!

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#13275) LuckyL válasza Predator2 (#13274) üzenetére


LuckyL
őstag

teljesen jól csináltad, szerintem vissza fogod kapni a pénzed
a google kivizsgálást megvártam volna a banki panasszal, mert amikor a chargeback beérkezik a googlehöz, benne van, hogy zárolni fogják a fiókodat
tehát ments le onnan midnent ami pótolhatatlan

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13276) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy személy neve és személyi igazolvány száma. Bármilyen féle visszaélés lehetséges csak ezzel a két adattal?
Tudtommal nem, de azért megnyugtatás képpen gondoltam megkérdezem a szakértőktől is.
(Elnézést ha nem ez a megfelelő topik erre. :R )

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#13277) davenport válasza JenciHUN (#13276) üzenetére


davenport
aktív tag

Szerintem ahol ez fontos lehet, hogy elkérik az iratot is. Ahol meg linkek ott meg bármilyen kreált adattal odamehetsz. Itt pl le tudsz kérdezni érvényességet, de a többi adathoz nem jutsz hozzá, mert kéri őket a lekérdezésnél.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#13278) Predator2 válasza LuckyL (#13275) üzenetére


Predator2
addikt

[link]

Már csak a Bankommal kell leverekednem, mert össze vissza könyvelnek mindent, még az ügyintéző sem tud elmenni rajta. Bele is kellett írni a panaszkezelésbe. Azt mondta ez az ügy átkerül az IT-ra is mert valami informatikai hiba is van.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#13279) zergepaci


zergepaci
csendes újonc

Sziasztok! Ezen rendeletet hogy kell értelmezni?

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
54. § (1)
(6) * A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson
a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és
b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)
visel.

Röviden és tömören az lenne a kérdésem, hogy nappal, jó látási viszonyok esetén, lakott területen kívül kötelező-e a kerékpárosnak láthatósági mellényt viselni?

(#13280) Krogoth


Krogoth
senior tag

Kellene.
Kérdés, hogy sünök mennyire ugranak rá.

(#13281) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Egy érdekes szituáció kapcsán szeretném a véleményeteket kérni. Adott egy átlagos bolt, biztonsági kamerákkal, ahogy szokás. A pénztárnál a vevő fizet egy adott címlettel, az eladó visszaad, a szokásos procedúra. Ekkor a vevő azzal próbálkozik, hogy ő nagyobb címlettel fizetett, nem pedig azzal, amiből az eladó visszaadott neki, az eladó udvariasan megmutatja, hogy milyen címletet kapott (hiszen addig nem szokás a kasszába tenni, amíg nem adott vissza belőle, talán pont az ilyen próbálkozások félreértések miatt), illetve hivatkozik arra, hogy a kamerák felvételét is vissza lehet nézni, azon egyértelműen látszani fog, hogy nincs igaza. Ekkor a vevő meghátrál, látva, hogy nem jött be a trükkje, az élet megy tovább, kár senkit és semmit nem ért.
Kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben az eladó hívhat rendőrt és azok kiérkezéséig visszatarthatja az illetőt? Tehet feljelentést? Ha igen, akkor mire lehet hivatkozni, a vevő ezzel milyen bűncselekmény kísérletét valósította meg?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#13282) Jorus válasza zergepaci (#13279) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kell.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13283) mike1334 válasza EmberXY (#13281) üzenetére


mike1334
veterán

Rendőr ide max akkor kell, ha megpróbálja az eladó visszatartani a vevőt, mert az bűncselekmény. Amúgy nem történt semmi (bizonyítható).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13284) EmberXY válasza mike1334 (#13283) üzenetére


EmberXY
addikt

De ha a kamerák hangot is rögzítenek, és tisztán kivehető, hogy a vevő trükközni próbált, az sem lehet csalási kísérlet? Nem akarok belemagyarázni semmit, azért is tettem fel a kérdést itt.

Up the Irons!

(#13285) Magnum_ válasza EmberXY (#13281) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez szabalYsertes kiserlete lehetne legfeljebb, mivel a legnagyobb cimlet miatt 50.000Ft alatt van az eset.

DE! A kiserlettol elallas itt is mukodik es te is irtad, hog onkent elallt tulajdonkeppen...

Tegyel feljelentest, aztan meglatod, Milyen gyorsan utasitjak el.

I humbly and respectfully decline™

(#13286) Jorus válasza EmberXY (#13284) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem biztos, hogy "próbálkozott", lehet, hogy valóban nem volt biztos benne, hogy milyen címletett adott át. Persze, ha minden boltban megpróbálja, az nyilván más, de az nem feltétlenül derül ki. Ugyanakkor, ha a kasszánál/pultban hangrögzítés is történik, abba könnyen belebukhat a bolt adatkezelési szempontból.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13287) mike1334 válasza EmberXY (#13284) üzenetére


mike1334
veterán

Hogy próbált trükközni? Azt mondtad, hogy megmutatta az eladó a címletet, plusz felajánlotta, hogy visszanézhető a felvétel, és ezek alapján elismerte a vevő, hogy tévedett.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13288) Magnum_ válasza zergepaci (#13279) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ahogy Jorus irta, akkor, amit irtal, nem kell

I humbly and respectfully decline™

(#13289) EmberXY válasza mike1334 (#13287) üzenetére


EmberXY
addikt

+ Saint_, Jorus:

Elfogadom, hogy "nem történt semmi", de a józan ész mást diktált, ezért voltam kíváncsi, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Nem velem történt az eset, csak érdekelt a véleményetek, mivel én laikus vagyok ebben a témában.
A trükközés azért valószínű, mert csak azután hátrált meg, hogy szóba került a kamerafelvétel is, természetesen nem tudhatjuk, hogy mi volt eredetileg a szándéka, vagy hogy eredetileg számított-e arra/tudta-e, hogy kamerák is vannak. Mivel kár nem keletkezett, így utólag nincs is jelentősége, maximum vitaindítónak lenne jó a téma valahol.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :R

Up the Irons!

(#13290) #09819904 válasza zergepaci (#13279) üzenetére


#09819904
törölt tag

Röviden és tömören: A kerékpárosnak jól láthatónak, vagyis nappal is észrevehetőnek kell lennie.
A gépjárműben a látótér elméletileg cca. 180 fok. Viszont a vezető ugye logikusan "mindenre" figyel.
Tehát nappal, jól látható területén ugyan nem kötelező a mellény, de ez csak akkor igaz, ha nem valami napraforgóföld, mivel ott a mellény miatt baromira nem lesz látható.

(#13291) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Közeli hozzátartozó adhat-e meghatalmazást banki/biztosítói ügyek intézéséhez? Úgy értem, van-e olyan letölthető sablon, amit kinyomtatva-kitöltve-aláírva elfogadnak, és ezzel a felhatalmazással pl. a számlatulajdonos távollétében lehet számlacsomagot vagy biztosítási kondíciókat módosítani?

(#13292) Magnum_ válasza Apollo17hu (#13291) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen

I humbly and respectfully decline™

(#13293) mike1334 válasza Apollo17hu (#13291) üzenetére


mike1334
veterán

Adhat, de azért érdeklődj a banknál, mert van olyan, hogy csak ügyvéd/közjegyző által ellenjegyzett/hitelesített meghatalmazást fogadnak el. Nekem pl flottakezelő csak ilyet fogadott el...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13294) Cathfaern válasza Apollo17hu (#13291) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OTP-t tudom, ott csak banki műveletek végzésére (tehát pl. utalás, pénz levétel, stb.) fogadnak el ilyet, bármi számlát érintő dologhoz mike1334 által írt verzió kell.

(#13295) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

köszönöm az infót mindhármótoknak

(#13296) galoslac válasza EmberXY (#13281) üzenetére


galoslac
tag

Ez rendszeres "probléma".
Lehet kérni kasszazárást, de sok helyen van "pénzkamera" is. (hangot hülye aki elismeri, de az is van)

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#13297) #09819904 válasza Apollo17hu (#13291) üzenetére


#09819904
törölt tag

Lehet a számlához társtulajdonos is.
Nyilván, ha esetleg nem minden jogkört akarsz számára biztosítani, akkor a meghatalmazást konkrét pontokra kell megírni.
Volt nem egy banki ügyintézésem, és ott mondták, hogy a sima meghatalmazás önmagában kevés. Meg kell nevezni, hogy milyen ügyeket intézel.

(#13298) galoslac válasza galoslac (#13296) üzenetére


galoslac
tag

(#13299) Đusty


Đusty
addikt

Sziasztok!

Végrendeletet kivel jobb csináltatni ügyvéddel vagy közjegyzővel melyiknek mi az előnye, hátránya?

(#13300) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
2011.08.hóban vásároltam egy zártkerti ingatlant.
Bemásolom az ügyvéd előttaláírt adásvételi szerződést, kérlek nézzétek meg.
Ma jelentkezett nálam egy úriember aki az egyik eladó fél nevében jár el.
Miszerint nem az egész az enyém csak 400 m2, én anno az egész után fizettem meg az illetéket.
Én nem mérettem ki a telket hogy mi az enyém és mi sem, 7 év után ügyvéd előtt szeretné módosíttatni a tulajhoni hányadot.Ugyanis a hölgy szeretné a fiára íratni az ő tulajdoni részét!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.