Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) neo81 válasza Synthwave (#14150) üzenetére


neo81
senior tag

"Játszani van, hogy felveszek egy sleeve-et"

Az meg mi? :F :)

(#14152) PCProfessor válasza neo81 (#14151) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ez a sleeve. Csuklódnál pedig elszíneződik(úgymond "beleivódik") majd a pad az olaj, zsír stb... miatt ami a kezeden van.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14153) adam933


adam933
csendes tag

Ha már itt ez a sleeve téma. Miyet használtok és honnan érdemes venni/rendelni? Annyit látom itt hogy egyet csak kipróbálnék.
Ha belefér még a topicba.

(#14154) Synthwave válasza adam933 (#14153) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt G-Wolves sleeve van, apróról 1,5k/pár volt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14155) PCProfessor válasza adam933 (#14153) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Pár ezerér vettem 3 párt, noname márka, xl méret, valamelyik sportüzletből.

[ Szerkesztve ]

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14156) Synthwave válasza PCProfessor (#14155) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az újabb G-Wolves egerekhez (pl. HTX, HSK Pro) amúgy jár is egy pár a dobozban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14157) PCProfessor válasza Synthwave (#14156) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Kedves tőlük.
Nem volt még G-wolves egerem. HSK pro-t letesztelném, de az árát nem tudom igazolni.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14158) Synthwave válasza PCProfessor (#14157) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt igazolja a spec. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14159) ferni


ferni
őstag

Ára tényleg necces, de legalább tele van pakolva.

Illetve ha minden igaz a 4k hz G-Wolves egerekhez fog érkezni majd a jövőben 8k hz szoftveres update. Az adná. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14160) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megjött a SuperGlide talp, amit elvileg töröltem az Amazon-on, miután felvilágosítottatok, hogy ne használjam üveg paddal (a padrendelés limbóban áll, de ahogy Aynthwave fogalmazott, "Teréz anyánk" engem is kisegít majd addig egy Shidenkia-al).
Érdekel valakit, hogy mi történnik, ha pár napra ráéeresztem az üveg skate-et egy olcsó (nem egérpadként árult) üveglapra? (Sok értelmét nem látom visszapostázni és visszakapni a posta árát a termékért.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14161) Synthwave válasza janos666 (#14160) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, vett egyet megint? Azt hittem, a habteste nem bírja a felületet. Vagy addig ajnároztam Discordon, hogy megint beizzott az akarom reléje. ;]

Aztán óvatosan a Shidenkai-jal, mert még a végén nem akarózik majd visszaadni. :D

Mondjuk nem vagyok meggyőzve róla, hogy jó ötlet üvegtalpat Shidennel nyúzni, tekintve, hogy a szöveten lévő, hártyaszerű réteg aprócska üveggyöngyök garmadájából tevődik össze. Nem próbáltam még ezt a kombót, de talán érdemes elgondolkodni a dolgon.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14162) janos666 válasza Synthwave (#14161) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is az üvegszál+üvegtalp kombót vetettem fel, hanem az üveglap+üvegtalpat (egy olyan üveglapon, amit egy ezresért hoztam el egy üvegestől kipróbálni).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14163) Zaied válasza Synthwave (#14161) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Synthwave
Megállapítottam, hogy nekem se feketébe, se fehérbe nem tetszik, sőt kisebb méretben sem, hallom ahogy sikít az egér alatt és foszlik szét :DDD
Plusz az én kezem még mindig irritálja, bár azon a pulsar féle sleev dolog segített.

Jelenleg ennek a megérkezését várom: Vaxee Pcute

janos666
Érdekelni érdekelne, de sejtem az eredmény, az ablaküveget is könnyű összekarcolni egy másik üveggel...
Különben ez már csak 25ezer :))

[ Szerkesztve ]

(#14164) Synthwave válasza Zaied (#14163) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Navárjácsak. Tehát egy Strawberry Milk? Ugye azt tudod, hogy azt másfelé kell küldözgetned? :DDD

Amúgy szerintem igen guszta feketében (sötétszürkében) is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14165) Synthwave válasza janos666 (#14162) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, én meg erre

""Teréz anyánk" engem is kisegít majd addig egy Shidenkia-al"

reagáltam.

Annak az ezresért szerzett üveglapnak amúgy kb. semmi köze az üvegpadokhoz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14166) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Idáig mindig QcK egérpadot használtam, korábban sima qck-t, aztán 2015-ben vettem utoljára QcK Masst és azt használom most is (jó pár év kimaradt) de már eléggé érezhető közepén a kopottság, nem egyenletes az egérmozgatás rajta.
Azóta rendszeresebben mostam mert munkára is ezt használom, még a szilikon spray-s megoldást kipróbálom hátha segít de lehet inkább néznék valami újat.

Összefoglalót olvastam viszont fogalmam sincs hogy milyet kellene vennem, van-e valami nagyon ajánlott egérpad vagy kifejezetten QcK Mass után mit ajánlanátok (2mm-s sima qck-t semmiképp se vennék, szerintem 4mm-s vastagságú mindenképp kéne) - szövet, vagy valami hasonló hibrid típusú legyen.

Köszi előre is a tippeket :R

(#14167) Synthwave válasza Scale (#14166) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"de már eléggé érezhető közepén a kopottság, nem egyenletes az egérmozgatás rajta"

8 év után? You don't say! :DDD

Hibrid padból tudtommal nem létezik olyan lassú, mint egy QcK

Tőle köll venned szotyiért egy Artisan Zerót a kívánt méretben, SOFT vagy XSOFT keménységgel (a linkemet elolvasva eldöntöd), oszt kalap kabát, és többet szerintem vissza sem nézel a SteelSeriesre. Viszont ezt ne dobd mosógépbe! Ha úgy érzed, hogy a lószőr mázolóecset és a lint roller ideje már elmúlt, így kell tisztítani.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14168) janos666 válasza Zaied (#14163) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a Shidenkai hangja közel áll a merev padokhoz. De számomra viszonylag magas DPI mellett nem túl zavaró, mert csak viszonylag nagy sebesség mellett kezd hasonlítani a hangja a mart üvegre, apró/lassú pozícionálásoknál halk, közepesen gyors csúsztatásnál inkább a műanyagra, vagy a kezelt aluminiumra emlékeztet, de attól kicsit halkabb.
Nekem ez elsőre nem azt sugallja, hogy máris foszlik, hanem inkább az jut róla eszembe, hogy talán át kéne öblíteni vízzel használat előtt, mert esetleg marad benne valami kis finom por a gyártásból.

Érdekes, hogy a tapadási súrlódása alacsony (nagyon könnyen megindul álló helyzetből az egér), de a csúszási ehhez képest magasabb (könnyen meg is áll, nem megy messzire az egér, ha szabadon ellököm, tehát végig vezetni kell, hogy mozgásban maradjon). [Ez teflon talppal.]

Első ránézésre a Razer Viper V2 szenzora nem szerelmes ebbe a felületbe (fehér verzió),
mint ha kicsit jitter-esebb lenne, mint azokon, amiken eddig használtam. De lehet, hogy csak nem jött még rá, hogy újra kéne magát kalibrálnia (rajzolgattam vele köröket, nyolcasokat, négyzeteket), vagy a fent említett súrlódási karakterisztika okozza (és a kezemnek kell rátanulnia).

De az árát tekintve best-buy. :C :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14169) Synthwave válasza janos666 (#14168) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Igen, a Shidenkai hangja közel áll a merev padokhoz."

Mióta? Itt nincs semmi bántó csürüszkölés, legfeljebb a nem túl jó minőségű teflon karistol rajta.

"ha szabadon ellököm, tehát végig vezetni kell, hogy mozgásban maradjon"

Nem tudom, ez azért függ az egértől és a tappancsoktól. Hyperglide MX-2-s G-Wolves HSK-t konkrátan átfújtam rajta, és beleszakadni sem kellett.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14170) Scale válasza Synthwave (#14167) üzenetére


Scale
őstag

Szotyi azért ennél olcsóbb! :DDD
8 évből jó pár évet nem használtam, szóval nyilván 8 év után már szinte az asztalon csúszna, hiába 6milis :D

Tőle a classic vagy a sima zero ami nekem jó lenne?

Gondolom ez itt amatőr kérdés, de miért ennyivel jobb ez mint egy qck? Miért nem fogok visszanézni a qckra? :)

(#14171) janos666 válasza Synthwave (#14169) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha gyorsan rángatom az egeret, akkor megvan a "sü-sü".
A gyári talpak vannak az egéren, nem tudom az abszolút skálán milyen. Videó (rövid).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14172) Synthwave válasza Scale (#14170) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azok a padok ennyi pénzekért szotyi (cirka félár). ;)

A kérdéseid alapján nem olvastad el a linkelt posztot. :U

------------------------------------------------------------------------------------------

(#14171) janos666: Milyen régi rajta a teflon?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14173) Scale válasza Synthwave (#14172) üzenetére


Scale
őstag

Még azt valóban nem, megnyitottam az első linket aki árulja a terméket, aztán láttam hogy két különböző van ezért rákérdeztem egyből.

Alapvetően a zero softot írod qck után megfelelőnek, a classic a varratlan, a ninjafx-et írod varrottnak, a sima zero az akkor varrott?

De abból a posztból nekem teljesen nem jött le hogy most miért más világ az artisan a qck-hoz képest :F

(#14174) Synthwave válasza Scale (#14173) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a sima zero az akkor varrott?"

Igen. A Ninja FX. A Classic meg a varratlan.

Mert egy egészen más minőségi szintet képvisel, made in Japan. A QcK az értelmesebb padok alja, a Zero meg high-end. Az egész a poliuretán habszivacs alappal kezdődik, amit leraksz az asztalra, és OTT van. Még S-es méret esetén is. Egy millimétert nem fog elmozdulni semerre.

A felület is jobb, fürge kontroll, nem sárpad (hamar kellemetlen szintre belassuló), mint egy Steel, és ha vigyázol rá, jó eséllyel tovább is húzza. Ha van varrás, az is igényes, és a felület szintje alatt van, ha nincs, akkor meg a peremek nem hajlamosak a rojtosodásra. Többféle keménység közül lehet választani, kilapítva, nagy kartonborítékban jön. A feltekerést nem muszáj erőltetni.

Szimplán nem egy csárdában zenél a két cucc. Ha veszel egyet, meglátod, hogy miért. Nem véletlen, hogy az utóbbi időben csomó gyártó elkezdte majmolni, több-kevesebb sikerrel. Gondolom, rájöttek, hogy nem üres hype van mögötte, és az enthusiast grade cuccoknak van piaca.

A R T I S A N
R
T
I
S
A
N



:DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14175) Scale válasza Synthwave (#14174) üzenetére


Scale
őstag

Értem, ez így nem raktam össze hogy ninja fx az maga a zéró, semmi jel nem utalt erre, a HA-s kolléga hirdetésében sem :DDD
Köszi az infókat, lehet raprobalok egy classicra M-es méretben, sima zerobol nincs nála M. De akkor csak a varrasban különböznek úgy is, eddig is varratlanokat használtam.

(#14176) Synthwave válasza Scale (#14175) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Ninja FX csak egy jelző, hogy varrott a pad. Ninja FX Zero, Ninja FX Shidenkai, Ninja FX Hien, Ninja FX Raiden, Ninja FX Hayate Otsu, Ninja FX Hayate Kou.

Classicból egyelőre csak Zero és Raiden van (Zero Classic, Raiden Classic).

Aha, csak a varrásban, meg a logóban. Én amúgy jobban is szeretem anélkül, mert old-schoolabb.

Egyébként mindegyik egy-egy II. világháborús japán repülőgépről kapta a nevét.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14177) Synthwave válasza janos666 (#14171) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jahogyja, Razer.

A Viper Minimet én sem szívesen használnám 1 percnél tovább a Shidenen gyári talpakkal. Nem elég lekerekítettek a peremei, az karistol. Szerintem. Én a helyedben vennék a Viperedre egy szett Corepadet (az a legegyszerűbb), de ez csak egy javaslat.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14178) Evil Snowman válasza Synthwave (#14177) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az egy V2 Pro máóniiii! :DDD Annak már lekerkítettek a talpai szemben a sima Viperrel. :R

Razer Viper Ultimate: Main Discussion

Razer Viper V2 Pro: Main Discussion

Szerintem más miatt süsül neki a cuccos.

(#14179) Zaied válasza Evil Snowman (#14178) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ezt nem úgy kell érteni, a vágott élek sarka le van e kerekítve, nem konkrétan a forma.

(#14180) Evil Snowman válasza Zaied (#14179) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ha az emlékeim nem csalnak a V2 Pro-n már le volt kerekítve a gyári talp vágott éle. De aztán lehet tévedek. :K

(#14181) janos666 válasza Evil Snowman (#14180) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, le van.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14182) egymegegy1 válasza Synthwave (#14174) üzenetére


egymegegy1
tag

Szerintem X-raypad is meg teszi aqua controll 2 vagy + , bő a választék. Igaz varrás minőségében jobb 1-2 fokkal és jobban tapad az asztalhoz artisan , de x-ray felülete is nagyon tartós és minőségi és ellenálló. Engem személyszerint aqua varrássa csöppet sem zavar és az asztalról sem szökik meg a padocska. Artit ha újat veszel nem éri meg azt a felárat. Szerény véleményem szertint. Ph-s kollégával csak türelemmel , nagyon spirituális beállítottságú ember.

[ Szerkesztve ]

(#14183) Synthwave válasza egymegegy1 (#14182) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van AC+-om, és szerintem megéri a többletet az Artisan, így meg, hogy féláron veszed, tényleg nem nagyon látok okot másfelé nézelődni soft fronton.

Jó kis pad a +, tapintásra hasonlít egy Goliathus Controlra, de azért nincs prémium érzete, és itt alapból másodhegedűssé válik attól, hogy két asztalból kettőn csúszkált (poliuretánnal meg nincs lutri), plusz egy ponton az egyik széle felé valahogy mindig alatta maradt egy kis levegő, és így ott volt benne egy hullám. Használat szempontjából az utóbbi nem volt zavaró, de a szememet bántotta.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14184) egymegegy1 válasza Synthwave (#14183) üzenetére


egymegegy1
tag

Nálam 2 aqua-ból egy sem produkált hasonlókat sem amit leírtál, artisanból csak hienem van , szőrszállakat szereti gyüjteni, mondom ezt úgy hogy kevés jutott nekem majom génből :DD(alig van szőr a karomon) , de mindent összevetve nekem nem okozott csalódást egyik pad sem. Mindent összevetve artisan jobb pad, de szerény véleményem szerint x-Ray egy jó alternatíva. :R

(#14185) janos666 válasza Synthwave (#14177) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, valószínűleg nem a legjobb állapotú már a gyári Razer talp (vagy sohasem volt).
Váratlanul megérkezett a SuperGlide pad is. Valószínűleg azért jött hamarabb, mint az eredeti november 30-as saccolt kézbesítés, mert egyértelműen kibontott és visszacsomagolt (szóval valaki visszaküldött egyet és rögtön fel is adták nekem).
De ránézésre teljesen makulátlan állapotú, semmi hajszálkarc vagy más hiba nem látszik rajta. Tetszik így feketében, a tapintása is egész kellemes, nem olyan, mint az olcsó mart üvegé. (Legelső pillantásra mindenhol hasonlóan tükröződik a felület, mint a szétkoptatott aluminium padoké a kopott foltokban, de teljesen homogén az egész felület.)

Viszont a kb. 1 évig aluminium padokon használt, hajszálkarcos Razer talp olyan hangot produkál rajta, mint ha karistolnák egymást (mindkét felületet végigtöröltam alkohollal).
Érezhetően jobban csúszik a SuperGlide-on, mint a Shidenkai-on, de még mindig nem "repül", nincs olyan "át lehet fújni" siklása. Szóval valószínűleg ja, vennem kell egy friss és jó féle teflon talpat az egérre, hogy tuti legyen a dolog.

Akkor a Corepad teflon talpat ajánljátok üvegpadra?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14186) Zaied válasza janos666 (#14185) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Valószínűleg szemcsék is tapadtak a talpba...

Igen és ne egyet vegyél :D plusz ne AIR legyen, mert egy hét alatt eleszi, inkább PRO.
Különben ami még jó a ESP Tiger és az X-raypad féle tömör teflon talpak, de szerintem már ezek se olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#14187) janos666 válasza Zaied (#14186) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az azért nem látszott, csak hajszálkarcok. Alaposan megjárattam az egértalpakat P2000-res polírpapíron (ez volt a legfinomabb, amit itt a közelben kaptam). Egy jó adagot leszedett, mire síkba került minden talp (nézegettem közben, hogy szedni, és inkább homorúak voltak, mintsem domborúak). Most jobban csúszik a Skidenkai-on (egyenletesebb lett), a SuperGlide-on viszont talán picit kevésbé.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14188) Synthwave válasza janos666 (#14185) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor csak nem mondtam paprikát és paradicsomot.

Aha, amiket Zaied írt vagy Hyperglide MX-1/MX-2/MX-3. Ez tán még jobb, mint a Corepad, bár annak a beszerzése egyszerűbb.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14189) Zaied válasza Synthwave (#14188) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Az x-rayből is a pöttyöket szeretem jobban...

(#14190) Synthwave válasza Zaied (#14189) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem egy évig alumíniumpaddal forgácsolt stock talpak után még a hieroglifa formájúak is a megváltással lennének egyenlők. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14191) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gondoltam, ha már itt van a SuperGlide Glass Skate, és azt mondjátok, hogy kukázzam a Razer gyári talpat, nem elég polírpapírral lekezelni (én azt hittem, hogy mindig használható így, amíg teljesen a műanyag keretig nem kéne csiszolni, vagy elő nem villan valami egyértelműen más felület a polírozás közben, de ez a mai élmény sem cáfolja ezt), hát óvatosan lehámozom a teflont (hogy még visszatehessem), és kipróbálom az üvegtalpat.

Egyrészt felrakás közben és után is újra alaposan ránéztem a dobozra, hogy a csomagolása szerint tényleg üvegtalp-e, mert ránézésre és tapintásra simán műanyagnak hinném. Nem hideg, nem fényes, nem érezni, hogy rideg, nem gyűjti jobban a kezemről a párát, mint az egér műanyag váza. Teljesen matt felületű, és az ujjam kicsit nehezebben csúszik rajta, mint a frissen polírozott gyári teflonon. Mondjuk hajlítgatni azért nem próbáltam, mert amilyen vékony, ha tényleg üveg, könnyen eltörhet.

Aztán rátettem a felüvegezett egeret a Shidenkai-ra, és kb 2-3x hangosabb (már lassú csúszás közben is hallható, nem csak gyors rángatáskor). A hangszín is magasabb. De egyáltalán nem üvegkaristolásra, hanem inkább egymás mellett susogó vékony nikecellapok (a rezonáló, visszhangszerű lemez jelleget leszámítva), vagy egymáson csúszó papírlapok hangjára emlékeztet.

Na, de ami érdekes, hogy nem csúszik drasztikusan jobban, mint a frissen polírozott gyári talp (jó, hogy nem dobtam még el). Megjárattam kicsit a SuperGlide üvegpadon is, és azon sem "repül". Nem egészen olyan, mint ez [link] a videó sejteti (szerintem rájátszott, és nagyon erőből pörgette meg).
Ha nagyon erősen és nagyon közelről, hirtelen ráfújok, akkor szépen meglendül, de azt nem mondanám, hogy "csak úgy át lehet fújni" a padon.

Ha gyártanák/árulnák még a Roccat Alumic padot (Mi a frászért nem? Az összes padom közül az volt a kedvencem.), szerintem én is visszaküldeném a SuperGlide padot, mint az elődöm, és vennék helyette egy másik RA-t (akkor is, ha >=35k lenne mai forintban, és 1-2 év alatt totál szétkopik mindkét oldala mindkét irányba forgatgatva a rövidebb tengely körül, egyszerre a felét használva...).
De azért kap majd még egy utolsó esélyt friss teflonnal.

Valahogy így néz ki életszerűbben a dolog videón: [link] (A hang auto normalizált.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14192) koxx válasza janos666 (#14191) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ez ugye nem olyan üveg mint amit mi üvegnek használunk a hétköznapokban [link] nem véletlenül jött ki a v2 javított változat és vannak zafír tappancsok is. Nekem egy cca fél éve amikor a gpx-re megvettem a superglide tappancsokat akkor úgy csúszott a Raiden padon, hogy kb újra kellett tanulnom célozni. Csináltam is egy timelapse videót, itt még nem volt tökéletesen vízszintben az asztallap és ezt eredményezte :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#14193) Synthwave válasza janos666 (#14191) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"hogy kukázzam a Razer gyári talpat"

Azt kukázd! Egy évnyi alumíniumpad után szörnyű lehet, pedig már új korában sem volt egy Hyperglide vagy Corepad...


A Shidenkai-t pedig szerintem ne használd üveggel, ha nem akarod idő előtt lemészárolni a padot. Az üveg vs üveg nagyon nem szereti egymást.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14194) potyi23


potyi23
senior tag

halli. jovo heten rendelem a padom,ezek kozul akkor melyik legyen ?
[link]
[link]

(#14195) Synthwave válasza potyi23 (#14194) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem tőle egy Artisan Zero SOFT XL (Ninja FX vagy Classic, egyre megy), majd' fele ennyiért.

Csak egy ötlet. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14196) degec válasza 4nick8 (#13833) üzenetére


degec
senior tag

:R megvettem isteni !! utólag is hatezer köszi ! Synthwave-nek is !
De mi a különbség a Artisan Classic Zero Soft S és az xSoft között ? Vennék megint csak nem látok különbséget.. köszönöm a segítséget !!! :R

(#14197) koxx válasza degec (#14196) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Puha >> puhább

(#14198) potyi23 válasza Synthwave (#14195) üzenetére


potyi23
senior tag

rendbe,koszonom :R

(#14199) janos666 válasza Synthwave (#14193) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy évnyi alumíniumpad után szörnyű lehet
Már 2x írtam, hogy teljesen szintbe políroztam. Feltéve, hogy homogén a teljes térfogata, és vízszintes a gyári felülete, frissre polírozva olyan kell legyen, mint egy új.
De rendeltem CorePad PRO-t már szerdán. Csak nem ért oda a boltba aznap, mikor közel jártam, de kedden kihozzák.
Addig fenthagytam az üvegtalpat. A padnak nem kezdett még éerzhetően/láthatóan ártani, de maga a talp elkezdett fényleni a szélein (gyárilag homogén matt). Viszont nem tudom, hogy szövet/műanyag talpon is ezt történne-e, mert mikor videót néztem róla, ott mondta a készítője, hogy "be kell járatni" az üvegtalpat, ami lehet, hogy ezt jelenti: le kell csiszolódnia fényesre. Vagy nem... (mert akkor gyárilag is fényes lenne, nem matt...)

Egyébként valószínűleg az lesz itt a gond, hogy aluminium padok közt az egyik legjobbhoz szoktam hozzá, így bármi másra is cserélek, hozzá kell szoknom, még akkor is, ha nagy átlag véleménye szerint az az üveg, amit most vettem jobb.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14200) Zaied válasza janos666 (#14199) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Az alupad még mindig hamarabb kopik el. Ha lekopik a felület akkor csak egy sima fémdarab lesz, ugyan ott tartasz mint a vágott üvegdarabnál. Az üveg valószínű a te életed alatt nem fog ilyenre kopni, hacsak nem szándékosan rongálod.
Más előnye szerintem nincs az aluval/műanyaggal szemben ideális esetben, csodát nem kell várni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.