Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) mindfreak válasza Hevius (#2000) üzenetére


mindfreak
őstag

Érdemes lenne valami olyat, aminek a felületét külön lézeres egerekhez fejlesztették ki.

Steel 5L

(#2002) Hevius válasza mindfreak (#2001) üzenetére


Hevius
tag

Esetleg nem tudsz ajánlani oldalt ahol olcsóbban lehet beszerezni vagy mindenhol ennyi az ára?

(#2003) sti10p válasza Hevius (#2002) üzenetére


sti10p
senior tag

Bár nem tudom mennyire jók pont lézereshez, de elég jó kritikákat olvastam róluk, és esetleg választhatod azt amelyiket én fogom: Func Archtype vagy Steel 4D, mind kettő műanyag (bár van alu Arch is, de az drágább) és két oldalasak és az áruk is elfogadható.
Nekem is lézershez lessz és úgy 1 hét mulva már tudok konkrét infót is írni, hogy jó e (az Arch) ...

[ Szerkesztve ]

XY

(#2004) Hevius válasza sti10p (#2003) üzenetére


Hevius
tag

Értem okés várom a véleményed.

(#2005) mindfreak válasza Hevius (#2002) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem igazán van.

[link]

(#2006) Chosen


Chosen
addikt

Hello! A sima Qck mosható? :F nagyon poros már :((

Hevius: egy sima Qck bőven megteszi , a Glaser egérnek pont az a lényege , hogy akár az üvegen is elmegy , az optikai és a lézeres egereknek valami keveréke, ezért jó, teszt is van róla ph-n, fölösleges 9k-s egérpad alá.(ha nekem nem hiszel olvasd el a tesztet :U )

[ Szerkesztve ]

(#2007) Hevius válasza Chosen (#2006) üzenetére


Hevius
tag

Igen azt tudom hogy azért jó a lézeres mert mindenen elmegy de azért csak akarok valamit alá rakni ne csesszem el az asztalom felületét.

(#2008) Chosen válasza Hevius (#2007) üzenetére


Chosen
addikt

nem a lézeres ami mindenhol elmegy , a lézeres az nagy kényes cucc, de a glézeres , ami mindenhol megy , részlet , de fontos ;)

szvsz előbb megy szét az egér talpán a teflontalp, minthogy egy karcot is tenne az asztalba, inkább az egér védelme a fontos, erre írtam a Qck-t , 2700ft , textil , gumírozott az alja , ennél több nem is kell :) ez sokkal minőségibb , mint a 150ft-os textil pad, a kettőnek köze nincs egymáshoz, ez nem foszlik 2 hét játék után :U

(#2009) Hevius válasza Chosen (#2008) üzenetére


Hevius
tag

Értem amúgy a glaserre gondoltam de mindegy és ilyet hol tudok beszerezni vagy ennek ez a pontos neve? Ezt ajánlottad? http://www.users.hu/termekek/4413/SteelSeries+pad+QcK

[ Szerkesztve ]

(#2010) harylmu válasza Chosen (#2006) üzenetére


harylmu
őstag

Egy pronto-s kendővel kisikálod, olyan lesz mint új korában.

Hevius: link. ne a minit vedd, hanem a medium méretűt

[ Szerkesztve ]

(#2011) Hevius válasza harylmu (#2010) üzenetére


Hevius
tag

Köszi szépen. :R

(#2012) Chosen válasza harylmu (#2010) üzenetére


Chosen
addikt

az a baj, hogy nekem a poron kívül más is ráment. nameg prontos rogyom sincs :DDD

(#2013) Quwarg


Quwarg
csendes tag

Most vettem 1 mx518 as egeret, és kíváncsi lennék milyen egérpadot ajánlanátok hozzá.
Max 5e Ft ig gondoltam, de ha van olcsóbb is 2-3-4 körül azt se bánom :)
ja és nem gond ha nem a legkisebb.
Thx előre is. Hmmm hogy milyen legyen a talpa, nem is tudom mert eddig sima lakkozott asztalon használtam csak hát elkopott(az asztal). Szóval kéne vmi más.

[ Szerkesztve ]

Nem tudtam, nem mondták.

(#2014) harylmu válasza Quwarg (#2013) üzenetére


harylmu
őstag

3 hsz-el feljebb ;)

(#2015) mindfreak válasza Chosen (#2012) üzenetére


mindfreak
őstag

Mosóporos vízben kisikálod belőle. Nem nagy kunszt... :)

(#2016) fradi81


fradi81
veterán

Hello
mi lehet a különbség a sima steelpad qck és a steelseries qck gamer között?

moto g72, Ninebot d28e

(#2017) mobal válasza Chosen (#2006) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

szia! Qck padom van és én szoktam mosni. idáig semmi baja nincs. fogsz egy szivacsot és "dörzsölöd" finoman a tetejét!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2018) Quwarg


Quwarg
csendes tag

Szerintetek melyik a jobb a qck+ vagy a Razer Goliathus valamelyik változata? mert hasonló ára van, a razer azért mégis csak razer, de ha semmi különbség vélemény?

Nem tudtam, nem mondták.

(#2019) mobal válasza Quwarg (#2018) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

qck -ról tudok nyilatkozni :) jó nagyon a pad...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2020) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Olcsó, játékra való egeret keresek.
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#2021) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Logitech gamer egeret szeretnék sok-sok gombal mindenképpen vezetéknélküli változatot, az MX 518-as egeret szeretem volna venni, de csak vezetékjesben láttam létezik hasonló egér veztéknélküli változatban? mg az lx8ban gondolkozom

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2022) Quwarg


Quwarg
csendes tag

Ez nem egérpad topik?

[ Szerkesztve ]

Nem tudtam, nem mondták.

(#2023) Chosen válasza animatrix11 (#2021) üzenetére


Chosen
addikt

Logitech G7 ez talán az ;)

piadex2 az utolsó 10 hsz :D

Quwarg: Két különböző méretű padról írsz ! A qck+ óriási majd félméteres , ezért 4000Ft , a Goliatus pedig a sima Qck val egyezik meg , ezért Goli "Standard" , van Omega , és Alfa , a nagyobb pad Goliból jóval drágább már.A Qck vékonyabb 2mm-el ,
viszont , aki mindkettőt használta már , az azt mondja, ég és föld a két pad, vagyis a Goliathus sokkal jobb. Ezt nem tudom megerősíteni, amint ki tudom próbálni , írok. Nálam a pénz döntött. Dönts te is, hogy megéri-e az a plusz 2k neked :R

(#2024) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Eljött az idő, mikor komoly egeret vásárlok magamnak, és felmerült a lehetőség, hogy a komoly egér esetleg igényli az asztallapomnál komolyabb felületet is. Itt jegyezném meg, hogy az elmúlt 10 évben nemigazán használtam egérpadot. De mindíg van egy első alkalom. Az egerem valószínűleg Roccat lesz, de jelöltként szerepel még a Logitech G9-es és 1-2 Razer is. (itt már csak a kényelem a döntő, a spec-ek nagyjából egyeznek)
-Szeretném tudni, hogy érdemes-e padot rakni egy ilyen kaliberü rágcsáló alá, és ha igen, mennyire érdemes a végletekig elmenni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2025) NewTiger válasza TESCO-Zsömle (#2024) üzenetére


NewTiger
csendes tag

Kérdés, hogy neked mi számít végletnek? :)

Én mindenképp javaslom egy jó egérpad beszerzését, az élmény amit egy jó egér tud adni csak azzal fog teljes mértékben kijönni.
Én elöször egy Razer exactmat-ra tettem szert és nagyon nem bántam meg. Nagy elönye, hogy kétfajta játékstílust is támogat (speed, control). Én csak egy hátrányát látom, a control oldal nagyon zabálja a teflon talpakat, bár ez manapság már könnyen pótolható.
Most év elején vettem kiváncsiságból egy Razer Destructort és kapásból megszerettem. Ennek csak egy oldala van viszont mind optikás mind lézeres egérrel kitünő. A G3-asom úgy csúszott rajta az új hyperglide-al mint az álom. Ez több mint 4 hónap használat után egyáltalán nem koptatta a teflon talpakat.
Lényeg a lényeg, szerintem mindenképp vegyél egy minőségibb egérpadot mert "zongorázni" lehet a különbséget.

(#2026) TESCO-Zsömle válasza NewTiger (#2025) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az általad is elmített Destructort vettem végletnek.

Köszönöm, sokat segítettél.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2027) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Egy ilyen egérpadhoz milyen egeret ajánlotok?

Üdv.

(#2028) mobal válasza G@ß! (#2027) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Logitech MX518

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2029) G@ß! válasza mobal (#2028) üzenetére


G@ß!
őstag

:R

(#2030) feka007


feka007
nagyúr

Azt nem lehet vmivel megszüntetni, hogy ne rakódjon le az ujjamról a 2 első gombra ilyen fehér shit? :F

(#2031) G@ß! válasza feka007 (#2030) üzenetére


G@ß!
őstag

"Játék előtt moss kezet!" :D

(#2032) mobal válasza feka007 (#2030) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

gumikesztyű :D amúgy tudtommal nem elvégre zsíros a kezed alapból.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2033) feka007 válasza mobal (#2032) üzenetére


feka007
nagyúr

ja, de elég undorító mikor így összegyűlik :D

(#2034) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv! MX Revolutionhoz milyen egérpadot ajánlotok ami csuklótámaszos. Mert nekem a razer exactmatot nem birja az egér meghülyül tőle mint az elődje is lehet a lézeres egér nem szereti a felületét? :F

Rock Katona

(#2035) sti10p


sti10p
senior tag

Nem tudja valaki véletlenül honnan tudnék Func Archetype padot rendelni? (Privibe is jöhet.)

XY

(#2036) sti10p válasza LordDarkness (#2034) üzenetére


sti10p
senior tag

Pedig pont most akartam Razer Exactmatot (+Rest csuklótámaszt) venni, mert Func padokat nem lehet kapni az egész országban! De ha tényleg olyan rossz mint mondod akkor egy Steel 4D lessz belölle!

XY

(#2037) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
MIdnnekinek ajánlom a SteelSeries SteelPad 5L-t,nagyon jó minőségű ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#2038) sfeco79 válasza feka007 (#2030) üzenetére


sfeco79
csendes tag

Maszturbálás után ne fogd meg az egeret vazze!!! :D

Üdv, Fecó Tel: 06303088009

(#2039) Coming512


Coming512
csendes tag

Ajánlanám a Razer Goliathus egérpadot! Logitech G5-el használom, teljes mértékben tökéletes még nagyon alacsony érzékenységen is! Masszív, strapabíró és nagy márka! Még az ára is elmegy 5 ezer forintért már beszerezhető és kb. annyit tud, mint egy steelpad 5L!! (próbáltam mind a kettőt ugyanazzal az egérrel!)

(#2040) sti10p


sti10p
senior tag

Végül Razer Pro padod vettem és meg vagyok vele elégedve, MX Revo.-hoz használom, tehát lézereshez is jó. 2 oldalas, egy gyors és egy precíz felülettel, nagyobb mint egy átlag egérpad és a formája/színe is klassz. Egy 100Ft-os szövetpad után legalábbis felüdülés. Egyedüli negatívum, hogy a szélei nincsnek bevonva műanyaggal így picit hideg és kényelmetlen a kemény alumínium.

[ Szerkesztve ]

XY

(#2041) [G@B]


[G@B]
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy valaki használta steelpad s&s után az SX-et? Megoszthatná velem tapasztalatát. De azt is szívesen meghallgatnám, akinek van infoja, tapasztalata, hogy milyen az SX. MS 1.1 A-t használok.

honnan lehet beszerezni valami jó kis tappancsot az 1.1A -hoz? amúgy nemrég vettem ezt az egerentyűt, egy razer diamondback után váltottam, és nem bántam meg....sőt...nade ez más tészta. most s&s padot vettem elő, és emlékeim szerint ette a razer tappancsait is, de ahhoz lehet kapni hyperglide ot. köszi a helpet!

Mindenkinek köszi, aki tud segíteni.
thX
bYzz

VR6 // by vw vento

(#2042) whYz válasza [G@B] (#2041) üzenetére


whYz
addikt

szia

szerintem ne vegyél sx-et... én ezt használom, de rá kellett döbbennem, hogy nem a legdrágább pad a legjobb :))

(#2043) [G@B] válasza whYz (#2042) üzenetére


[G@B]
tag

szia

de mi a bajod vele?:) nem csúszik eléggé? nekem az s&s már el van kopva, és azért gondoltam cserére. próbáltam már qpad CT-t, nem mondom h nem jó pad, de az s&s sztem sokkal jobb...a steelseries SP az azt se tudom h eszik e vagy isszák, nem igazán találtam róla semmit, annyit h ha jól vettem ki az angol szövegből, műanyag az is...régen icemat 2.0-m is volt, az kétségtelen h a legprecízebb padnak tartom, de kicsi a mostani sense-emhez.hát komolyan nem tudom mire ruházzak be...egy új s&s, vagy i 2.0 újra és szokjak át nagyobb érzékenységre.... :F

VR6 // by vw vento

(#2044) whYz válasza [G@B] (#2043) üzenetére


whYz
addikt

csúszik ez, viszont csak olyan skatezzel amit szeret :)
ha túl puha akkor tele lesz teflonmaradványokkal és nem megy az egér, ha túl kemény akkor rohadthangos, mindig van valami baja...
ha egy kis por száll rá akkor ilyen karcolódás hangot ad, folyamatosan tisztítani kell
viszont ha minden nap törölgeted, tisztítod és jó skatezt választasz hozzá, akkor tényleg jó :K
én s&s-t nem próbáltam, viszont 4D-t igen, ami nagyon hasonló, és az azért sokkal "kényelmesebb" volt az sx-nél :))

ja és sx csak mid vagy high senshez jó

(#2045) Coming512


Coming512
csendes tag

Razer Goliathus!!!!!! Próbáltam a Steelpadot és a razer-t is, a Razer jobb!

(#2046) MONKESZ


MONKESZ
csendes tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám Rádiós egerekkel hogy akadozva működnek, mióta vettem 2 új pc-t.Elem nem lehet gond, mert új, mert a logitech driver kezelőpultja még full töltésünek jelzi, meg mert az egér visszajelzője is full töltöttségűnek jelzi.Az a jelenség hogy akadozik, és néha kattintásra sem reagál, mintha nem lenne folyamatos a jel.Az a furcsa, hogy az előző pcken simán jól működtek.Úgy hiszem valami az új pc-kel lesz.Namost mindkét új gépben gigabyte alaplap van, ez a közös bennük.Az egyiken Win7 a másikon vista fut.minkettő be van driverezve, és az egerek drivere is fent van.Az egerek egyik egy Logitech MX620 a másik valami olcsóbb Genius.A lényeg az hogy mindkettő, mindkét gépen szarul megy.Az usb-vel sem lehet gond, mert pendrive, külső merevlemez, + teszteltem sima vezetékes usb-s egérrel, és azokon nem jelentkezett hiba.Összegezve: egerek régi gépeken jól mentek -> valszeg egér jó.Új gépeken nem mennek jól, de más usb-s eszköznek nincs baja -> valszeg alaplapok is jók.Na most akkor mi lehet a probléma?Tapasztalt valaki már hasonlót?Esetleg valami titokzatos sugárzás zavarhat be? :)
Bocs az offért, de más egeres topicba hónapok óta nem volt hozzászólás, halottak...

(#2047) whYz válasza Coming512 (#2045) üzenetére


whYz
addikt

nagyon konkrét
köszönjük :)

(#2048) sti10p válasza MONKESZ (#2046) üzenetére


sti10p
senior tag

Fura dolog, de nekem is hasonló gondom van. Az eggyik USB porban állandóan akadt, majd próbaképpen átduktam a jelfogót egy másik portba és azóta alig-alaig akad. A fura, hogy az elején még a másikban sem akadt, csak kb. 2 hét után, kíváncsi vagyok ez a port meddig bírja! Annak idején sokan panaszkodtak az USB megbízhatatlansága miatt, meg hogy mennyivel jobb a PS/2, bár nem tudom konkrétan miben van a hiba. Úgy tűnik az USB és a rádiós cuccok nem bírják egymást, még az is lehet hogy a rádiós kütyü gajravágja azz USB-t, ha az alaplapon gány minőségü van... :F

Más: Skatez-t vagy teflon tapit (vagy mi a csudát :D ) kéne raknom az MX Revo-m aljára, de nem tudom milyet, néztem és sok Logi meg MS egérhez lehet kapni tapit, de más tipusuakhoz. Valami őtlet, hogy melyik lenne a jó?!

XY

(#2049) Lamellus válasza sti10p (#2048) üzenetére


Lamellus
tag

Ha nincs konkrétan a te egeredhez szabott, akkor próbálkozhatsz az univerzális verziókkal, pl. SteelSeries Glide. Tapasztalatom sajnos nincs velük, szövet egérpadot használok, azon nem igazán kopik az egér talpa.

(#2050) whYz válasza sti10p (#2048) üzenetére


whYz
addikt

én is most ss glideot használok, de ez nagyon drága
a legprofibb ugye a hyperglide, de az a legdrágább is, viszont méretre van vágva mindenféle egértípushoz
viszont tudsz itt tudsz venni a legolcsóbban, ez az icemat skatezéhez hasonló(vagy ugyanaz) így elég hatékony :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.