Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) jaffa 2843 válasza iphoneresell (#4000) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezeket amiket írsz ugye te sem gondolod komolyan? :O

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4002) iphoneresell válasza iphoneresell (#4000) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

Nem az,hogy komolyan gondolom hanem használom is!
Hiddel nem tescos egérrel.
Logitech g9x-el és tényleg valóban a gyakorlatban is érvényesül.
Nemhiszed utána nézel :))

(#4003) iphoneresell válasza iphoneresell (#4002) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

ő az

(#4004) korcsi válasza iphoneresell (#4000) üzenetére


korcsi
veterán

"Lényegében annyi az értelme.. 6000dpi-t 8000-re huz fel"

Nagyon sírok! :O

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4005) iphoneresell válasza korcsi (#4004) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

Jólvan na XD de akkor is érted a lényegét

(#4006) WolfheartGR válasza iphoneresell (#4002) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nézd ne haragudjál, de még a gyártó sem ír ilyeneket az egérpad technikai specifikációi közé. Másrészt mivel azt sem tudod mid van belinkelem neked a gyártó oldalát: [link]
Másrészt nem rossz cucc az a G9x, nekem nem jött be. Azért mert neked van egy olyan egered nem azt jelenti, hogy az itt fórumozók még nem látták. Volt nekem is a kezeim között, nem rossz, számomra nem felelt meg mivel kényelmetlen volt.

Szerk: Kijavítottam. Nem nem látja másképp senki, te beszélsz vadakat.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#4007) iphoneresell válasza WolfheartGR (#4006) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

Hát nem faterék vették nekem.
:)
Én tudom mivel használtam.. mindenki máshogy látja.. :DD

(#4008) Synthwave válasza iphoneresell (#3998) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

He?

Miről van szó és mi köze a QcK vastagságokhoz? :/

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4009) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Szevasztok Mesterek!

Ide is beírom, hátha gyorsabb lesz :)
Segítenétek 2 kérdésben:
1. Steelseries QCK Mass Pro-t vennék a Logitech MX Revolution egeremnek. Megfelel hozzá?
2. Az MX Revolution-hez talpra lenne szükségem, megbízható szerintetek az ebay-es ajánlat és kínálat? Vagy tudtok jobb helyet?
Válaszotok előre is köszönöm! :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#4010) iamthesonar válasza JoceeHunt (#4009) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

nezd meg az egeres topikot! ;)

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#4011) Prison85 válasza iphoneresell (#4000) üzenetére


Prison85
senior tag

Nekem is két oldalas a padom - még. Speed/Control. Különbség annyiban van, hogy a speed oldal kisebb súrlódást tesz lehetővé ezáltal lényegesen könnyebben mozog az egér - alacsonyabb súrlódásból adódóan talán az egér talpait sem fogyasztja annyira. Ettől függetlenül nekem jobban fekszik a lassabb (control) oldal.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4012) Prison85


Prison85
senior tag

Ma végre megérkezett a Scarab. Mint kiderült Szlovákiából rendeltem (az üzlet székhelyét nem is néztem :N ).

Első benyomások:
-Csomagolás: szokásos Razeres: már amikor megpillantod, akkor el vagy ájulva. Egyszerű, de vonzza a tekintet

-jellege: nagyon kemény (ahogy én egy egérpadot szeretek). Felülete leginkább az előző Vespula pad Control oldalához hasonlít, azaz enyhén érdes, amin nem úgy mozog az egér, mint a villám. Remélem legalább annyira pontos is lesz.

Remélem nem baj, ha a topikot teleszemetelem néhány alacsony felbontású képpel

...és amit a Razer ad a BF3 megszállottaknak, akik a Razer Battlefield Series termékeit választják:

Este talán lesz időm egy kis "aktív tesztelésre" játék alatt. Természetesen beszámolok arról is :)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4013) stefyY


stefyY
őstag

Sziasztok. Budapest területén sehol nem találok Steelseries Qck-t...tud valaki helyet, ahol normális áron hozzájuthatok? :F Előre is köszi.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#4014) WolfheartGR válasza stefyY (#4013) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mennyi kell?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#4015) Synthwave válasza Prison85 (#4012) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha már ennyire BF3, akkor nem kellene mellé egy ilyen is? Igaz, nem egy DA, de már úgyis Imperator-od van.
Meg egy ilyen és yuhé.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4016) Prison85 válasza Synthwave (#4015) üzenetére


Prison85
senior tag

Remélem nem gúnyolódásnak szántad :U :)

Komolyra fordítva: hirdettem egy darabig az Imperatort és el is vitték volna 10k-ért. Fontolgattam az Imperator BF3 verziót, de az oldalán nem kapta meg a csúszásgátló felületet. Imperator 2012 tetszik - vagyis tetszene, de az anyagminősége lényegesen romlott az első verzióhoz képest (amit használok). Továbbá ez a "4G" szenzor nekem parasztvakításnak tűnik. DA-ból a Black Edition tetszene. De! Mivel az emelési magassága túl nagy, így játék alatt repülésnél nekem valószínűleg kiesett. Valahol ki kellene próbálnom, de mivel a környéken nincs rá lehetőségem így nem fogok 'majd 20k -t kiadni azért, hogy a saját bőrömön (pénztárcámon) tesztelgessek és ha nem jön be, akkor adjam el 20-30%-kal olcsóbban.

Nem villogásból: Razer padot, egeret, fejhallgatót használok, de mindezt egy MS billentyűzettel fejelem meg. Volt Lycosan és az együtt töltött 2-3 hét volt álmaim "netovábbja". Kifagyott játék alatt, egyszerre 3-4 gomb leütését kezelte, érintőpanel semmire sem való, gombok 'seperc alatt lekopnak ráadásul ott az a lakkozott felület, amin minden meglátszik. Nem minden arany, ami fénylik, így kiesett a Razer billentyűzet, miután a bolti ár 30%-áért sikerült eladnom. Soha többet Razer klaviatúrát! A mechanikusoktól pedig teljes mértékben elzárkózom, mivel a gép a hálószobában van (a zajt nem biztos, hogy sokáig tolerálná a párom). Marad a mostani MS. Saját videó, amit egy csapattársamnak készítettem. Azóta már ő is X4 tulajdonos és nem bánta meg

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4017) Synthwave válasza Prison85 (#4016) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Remélem nem gúnyolódásnak szántad"

Akkor hozzátettem volna, hogy "ha majd kijött a 4, mehet mind a kukába". ;] :))

DA LOD: felületfüggő. Ha Pesten jársz, beviszed a padodat Pixel-be és ki tudod próbálni.

Meg sem fordult a fejemben, hogy Razer bill-t vegyek. :)
SS 7G-t talán, ha lenne egy raklap pénzem ilyenre.

Amúgy meg (eredeti) IBM M-keyboard-ok és ugye PCD Maltron-POWA (bár az utóbbi árából bőven kijön egy 102 cm-es FullHD Sony Bravia...) .

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4018) stefyY válasza WolfheartGR (#4014) üzenetére


stefyY
őstag

Sima QCK nincs.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#4019) Lmh válasza Prison85 (#4016) üzenetére


Lmh
őstag

Őszintén, ha választhanék 1 dolgot az asztalodról, az az a kétezres lenne :P
Amúgy jól néz ki az a pad, de kicsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii xD

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4020) stefyY


stefyY
őstag

estére márenyééém. (:

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#4021) iamthesonar válasza stefyY (#4020) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

nem nez ki rosszul az a mano :) sonar zolden vilagit a kardja :D

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#4022) Synthwave válasza iamthesonar (#4021) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az egy goblin, ba*e. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4023) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok milyen padot tudnátok ajánlani egy g400as egérhez low sens mellé?

(#4024) stefyY válasza Golyobis (#4023) üzenetére


stefyY
őstag

Melyik árkategóriában? : )

__________

~kicsit koszos az egér, de kövi havi fizuból az is megy a levesbe. (:

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#4025) Golyobis válasza stefyY (#4024) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Hát lehetőleg nem a legdrágábbak közül, amennyiben az olcsóbbak közül is találni jót, én valami nagyméretű control padra gondoltam.

Tehát elsősorban "jó" legyen, az ár másodlagos de még mindig fontos, a design meg a handabanda nem lényeges, amúgy is az egyszerű, minta nélkülieket szeretem jobban.

[ Szerkesztve ]

(#4026) stefyY válasza Golyobis (#4025) üzenetére


stefyY
őstag

Ozone Ground Level padot használtam, nem csalódtam benne...csak váltani kellett. Ha más is ajánlja, megér egy próbát. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#4027) Synthwave válasza Golyobis (#4025) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Puretrak Talent
Everglide Titan MonsterMat
Everglide DKT
Allsop Raindrop GigaPad XL
Razer Mantis Control
Razer Goliathus (/ Fragged) Alpha Control
QPAD CT Large
QPAD XL LowSense
QPAD Gate01 LowSense
SteelSeries QcK Heavy
SteelSeries QcK+
SteelSeries 5L
Corepad C1 Large
XTracPads Ripper XL
XTracPads Fat Mat

meg ugye a nagyméretű Artisan padok, úgy általában.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4028) jaffa 2843 válasza stefyY (#4024) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egyből az jutott eszembe, hogy lesöpörném azt az egeret róla mint valami piszkot :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4029) stefyY válasza jaffa 2843 (#4028) üzenetére


stefyY
őstag

Adom. :D
De hűséges társam volt hosszú ideig, nem bántom.

jóéjt emberek.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#4030) Golyobis válasza Synthwave (#4027) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz a választ, mi a különbség a "SteelSeries QcK+" és a "SteelSeries QcK+ Pro" között? ezek közül melyik control?

Erről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#4031) stefyY válasza Golyobis (#4030) üzenetére


stefyY
őstag

Nincs olyan, hogy pro...szerintem...csak odaírtak még jellemzőként a termék nevébe, hogy pro gaming, nem? A steelseries webshopjában nem találtam ilyet legalábbis.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#4032) Synthwave válasza Golyobis (#4030) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én még nem láttam olyat, hogy pro.
Vannak boltok, ahol azt sem tudják, hogy mit árulnak.
QcK+ -ból van 2 és 4 mm vastagságú is. Értelemszerűen inkább utóbbit. A Heavy ugye 6 mm, szóval jó kényelmes.
Egyféle QcK felület van.

Link: Én biztos nem fizetnék érte. Leírtam, hogy szerintem mit vegyél, ha jó minőségű és nagyméretű szövet / hybridpadot akarsz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4033) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Régebben volt róla szó, hogy az egeres topik mintájára ehhez a toyikhoz is készítek egy kis összefoglalót, amit beillesztünk az 1. hsz helyére, hogy egyrészt csökkentsük a folyamatosan ismétlődő kérdéséket, másrészt pedig adjunk egy szilárd alapot az embereknek, akik padot szeretnének vásárolni és a topikba jönnek tanácsért.

A következő post lesz ennek a próbája, vélemények jöhetnek.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4034) huncut123


huncut123
tag

Szerintetek milyen padot vegyek?

A feltételeim:
3,5mm feletti vastagsággal, és kb 25cmx20cm-es mérettel, és max 4.300Ft.
Egy MS sidewinder X8-at használnék rajta.

Én Razer Goliathus (Fragged) Omega Control, vagy Roccat Taito 5mm-et találtam ebben a kategóriában, ebből melyik a jobb, illetve van más hasonló egérpad?

köszi.

--- Üdv: huncut123 ---

(#4035) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Készítette: [oWn]f4te

----------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------

Gyakran felvetül a kérdés manapság, hogy az optikai / lézeres egerek korában mi szükség van egy (jó) egérpadra, hiszen a rágcsáló a legtöbb felületen "jól" működik.

Még mielőtt érkezne a válasz, leszögezném; a várt élményhez nem csak egy jó egérpad szükséges, hanem egy megfelelő egér is (ezügyben az egeres topik tud némi támpontot adni). Ha játszunk, netán egyéb precíziós munkát végzünk a sajtfalóval, egy korrekt pad elengedhetetlen. Internetezéshez, Office-hoz nem kitétel a megléte, de ezen felhasználások során is kultúráltabb és komfortosabb érzetet ad.

Miután ezt tisztáztuk, jöhet a megoldás az eredeti kérdésre; más a felület.
Sokkal precízebben lehet velük használni az egeret. Máshogy siklik rajtuk, mint egy egyszerű asztallapon vagy 200 Ft-os TESCO-alátéten.
A jobb kontroll mellett sok esetben még ott van a plusz kényelem is, (legtöbb esetben) a teflontalpak mérsékeltebb kopása, és végül a design (bár ez utóbbi igazából csak ráadás - nem valós ok, de talán egy lábjegyzetnyi helyet megérdemel).

Ezeknek a padoknak az alját gumi borítja (a szövetekét teljesen, az alternatív megoldások esetén van, hogy csak kis csúszásgátló gumitalpak vannak), így nem mozognak el folyamatosan, miközben vadul cibáljuk rajta bináris haragunk közvetlen letéteményesét. :)

Van olyan modell is, aminek kétféle változata van; egy gyorsabb (speed), ami jobban csúszik és egy lassabb (control), amin könnyebb megállítani az egeret rántás közben.
Általában high sens-hez a gyorsabb padokat szoták használni, low / middle-sens-hez a lassabbakat. Persze ez nyilván személyi preferencia kérdése is. Ami beválik x-nek, nem biztos, hogy y-nak is be fog; szerencsére azonban léteznek egyetemes igazságok.

Az egyik ilyen pl. az, hogy bár egy jó padtól nem leszünk pro-k, de csakúgy, mint a megfelelő egér esetében, segít abban, hogy kihozzuk magunkból a maximumot.
Én úgy vagyok vele, hogy egy fail után kiborít, ha önnön hibám helyett a "felszerelésemben" kell keresnem a szűk keresztmetszetet (droppolt az fps, laggolt egyet, megugrott / kiakadt / remegett az egérkurzor a felületen, lefutottam a padról, stb.). De hát
ki szereti az ilyet? Egy rendes gear esetében elfelejthetjük a hasonló szituációkat.

Néhányakat elrettenthet az ár, de mint oly sok minden más, ez is relatív; nézzük meg, hogy mit kapunk a pénzünkért.
Rengeteg féle / fajta felület közül válogathatunk, a legváltozatosabb méretekben, designokban, s a legtöbb (jó) pad meglehetősen tartós is.

Sokan hajlamosak elhanyagolni a beviteli perifériák fontosságát, de ha már napi rendszerességgel ezek segítségével viszem az akaratomat a képernyőre, elvárhatom a komfortos és precíz használatot.

Már 2 ezer forinttól is lehet használható dolgokat venni, a felső határ 15-20 ezer forint, de a jó padok ~90 % -a a 2500 - 10000 Ft-os határon mozog, leginkább ~5000 Ft köré betájolódva. Persze az ár sok esetben függvénye a méretnek is.

Ilyen tekintetben a leghúzósabbak talán a Japánban készülő Artisan-padok, de a kiváló felületek (köztük egészen egyedi megoldások is; üveg-szövet hybrid) valóban elsőrangú gyártási minőséggel párosulnak.

Jelentős ár-redukáló tényező lehet még az adott termék másodkézbőli beszerzése.
Ne féljünk használt padot vásárolni; az állapot felmérésére itt is adódik lehetőségünk és ha olyan tulajtól vesszük, aki megfelelő módon vigyázott rá, nagyon szép darabokat szerezhetünk be - egészen nevetséges pénzekért (olyanokat is, melyek már nincsenek forgalomban).
Több alkalommal vásároltam már én is így és még nem bántam meg soha.

Egy jó pad vs. kommersz hulladék között a különbség ég és föld. Nagyon komolyan mondom, hogy ha már sikerült egy rendes egeret beszereznünk, ne ezen a párezer forinton spóroljunk. Nem fogjuk megbánni.

Az ajánlott padok listája a hozzászólás alján található.

Anyagok, méretek:
---------------------------

Alapvetően 4 nagyobb csoportra osztjuk az alátéteket, anyaguk szerint megkülönböztetve:

-szövet (/hybrid)
-műanyag
-fém
-(savmaratott) üveg

Személy szerint a minél vastagabb és nagyobb méretű szövet / Fibertek / hybrid padokat preferálom; kényelmesebbek, mint vékonyabb rokonaik. Nem beszélve arról, hogy lényegesen halkabbak, mint az egyéb anyagokból készült darabok.
Elmondható, hogy ezek a szövetes megoldások a legelterjedtebbek. Szállításuk egyszerű; szimplán felcsavarjuk őket és belerakjuk dobozukba vagy pl. valamilyen nemesebb szeszesital díszhengerébe.
Az is igaz, hogy a padot érhető esetleges sérülések miatt is kevésébé kell aggódnunk, mint keményebb társaik esetében.

Ott vannak ugye még a műanyag-, fém- és üvegpadok is, tehát alternatívából nincs hiány, mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet.
Ezeket - a mindenféle szövetes megoldásokkal ellentétben - én annyira nem szeretem, mert egyrészt jobban eszik a csúszkát (az üveg különösen hamar leamortizálja!) az egér alján, másrészt pedig zavaró hangjuk van (ez persze teljesen szubjektív vélemény - van akit nem zavar, nekem az agyamra megy; a legtöbb műanyag paddal még nem is lenne igazán gondom, de az üvegek a faltövébe kergetnek). Ill. a rideg (és hideg) fém / üvegpadok nem a legjobbak az izületeknek.

Nagy általánosságban elmondható, hogy jobban csúsznak, mint a szövetes dolgok (bár azok között is vannak ilyen szempontból kiemelkedő példányok), némileg hamarabb el is használódnak (persze vannak kivételek), ill. méretük legtöbbször meglehetősen korlátozott nagydarab, puhább barátaikhoz képest - ez utóbbi problémára azonban már létezik gyógyír, elég ha csak példának vesszük a fUnc ~40 cm-es műanyagpadjait.

A méretet tekintve szerintem a nagy pad mindig jobb, mint a kisebb, akkor is, ha nem használod ki a teljes méretét.

Azért, mert:
-----------------
-megfelelő elhelyezés esetén kicsit kipárnázza az alkart, ezért hosszútávú használat során kényelmesebb
-ha csak egy 10x10 cm-es részt használsz is rajta, ha 2-3 év alatt esetleg bekopott egy kicsit, akkor fordítasz 90 / 180 °-ot a padon és ott a szűz felület ---> megsokszorozza a termék effektív használati idejét
-garantáltan nem fog elfogyni az egér alól a lehető legrosszabb pillanatban
-valamivel drágább, de ha valamikor el akarod adni, kicsivel többért tudod áruba bocsájtani (tehát értéktartóbb)

Akárhogy is nézem, jobban megéri. Ha az elhelyezést meg tudod oldani, mindenképpen bátorítalak egy nagy verzió (ill. ha adott típusból létezik vastagabb is, akkor a nagyobb és vastagabb) beszerzésére, az árdifferencia a legtöbb esetben mindössze ~1-2 ezer forint.

Az azonban bizonyos, hogy bármelyiket is veszed (az ajánlottak közül), ha vigyázol rá és néha szépen megtisztítod, hosszú évekig lesz hű társad.

Az Allsop Raindrop GigaPad XL-em idén lesz 7(!) éves és ez nem látszik meg rajta. Persze nem olyan már, mint a vadonat új, de nagyon szép állapotban van. A Mantis-om és a QPAD Gate01-em is 4 éves lesz idén.

Fontos megjegyezni, hogy a padnak is és nekünk is az a legjobb, ha egerünkhöz használunk hyperglide-ot / valamilyen skatez-t az optimális csúszási-élmény eléréséhez. Persze így nem csak a mozgatás lesz kellemesebb, de padunk élettartamát is meghosszabbítjuk.
Szerencsére a legtöbb "célrágcsálón" már alapból teflontappacsok vannak, de évek alatt elkopnak ezek is, előbb-utóbb ajánlott lesz a cseréjük.

Összességében a mindenféle teflonszalagokkal szemben (ezek közül a legjobb a QGlidz) a hyperglide a némileg drágább, ámde jóval tartósabb (és csúszósabb) megoldás.
Ha talpaink kikoptak, netán szimpla műanyagból készültek (pl. MS WMO 1.1 / IM 1.1a), mindenképpen javallott a használatuk.

Megemlíteném még az esetleges csuklótámasz-igényt; ezesetben az egyetlen értelmes All-in-One alternatíva az eXactRest-vel szállított Razer eXactMat (a Vespula-ra többen panaszkodtak már, hogy néhány hónap múltán jelentősen veszít a csúszási-faktorából). Vagy ott van még a kisméretű Allsop Raindrop, zselés csuklótámasszal.

Ezek mellett léteznek azonban "mobil"-megoldások is, melyeket csuklónkra pántolhatunk.

Padok tisztítása:
------------------------
Szövet / hybrid --> hideg / kicsit langyos vizet szépen ráfacsar (a meleg víztől hullámossá válhatnak!), puha szivaccsal finoman, szálirány mentén megtörölget, majd hagyja száradni. Némelyik padot lehet 30 °C-os kímélőprogramos mosással is mosni (pl. SS QcK, Corepad C1).

Műanyag / fém / üveg --> langyos vízzel alaposan átmos, finoman megtörölget valami puhább törölközővel / szivaccsal, hagyja száradni. Esetlegesen egy kevés, semleges zsíroldó-szert is lehet adagolni neki, de ezesetben mindig öblítsük újra tiszta vízzel is.

Egyes padokhoz külön törlőkendőt is kapunk (pl. SS SX).

Gondolom az alap, hogy nem árt, ha kezet mosol, mielőtt az egeredhez / padodhoz nyúlsz, és nem az új Everglide felett kezdesz bográcsozni. :)

Ha elmész otthonról, a cuccost akár valamivel le is takarhatod és akkor nem száll rá a por sem.

Tisztítás után egy kis extra tuning szövetpadokhoz:
--------------------------------------------------------------------------
Kb. minden benzinkúton kapható szilikonspray-ből nyomatsz a felületre, uszkve 30 cm-es magasságból, egyenletes oszlatással.
Nem kell nagyon sok, de túl kevés sem. Aztán hagyod egy fél órát, 40 percet (ha tutira akarsz menni, 1 órát is) szikkadni valami szellősebb helyen.
2-3 hétig (talán 1 hónapig is) jobban fog csúszni a kicsike.

Arra viszont ügyelj, hogy ha bent csinálod ezt a műveletet, a pad alá bőséggel teríts újságpapírt, mert ha ebből a cuccból kerül a parkettára / csempére, lehet, hogy még 2-3 hónap múltán is random hanyattvágódásokkal fogsz szembekerülni.

A szilikonspray alternatívája a kiváló minőségű fUnc Liquid. Ezt elsősorban műanyag felületekhez fejlesztették ki, de számos szövetpaddal is remekül működik.

Ajánlott szövet / hybridpadok:
------------------------------------------

Puretrak Talent (483 x 356 x 6 mm)
Everglide Titan
........GamingMat: 355 x 254 x 4 mm
........MonsterMat: 444 x 355 x 4 mm
Everglide Destrukt
........M: 268 x 214 x 4 mm
........L: 405 x 280 x 4 mm
........XL: 444 x 355 x 4 mm
Allsop Raindrop GigaPad XL (390 x 330 x 4 mm)
Razer Mantis Speed / Control (444 x 355 x 4.3 mm)
Razer Goliathus Speed / Control
........Omega: 270 x 215 x 4 mm
........Standard: 355 x 254 x 4 mm
........Alpha: 444 x 355 x 4.3 mm
Razer Goliathus Fragged Edition Speed / Control
........Omega: 270 x 215 x 3 mm
........Standard: 355 x 254 x 3 mm
........Alpha: 444 x 355 x 3 mm
........Extended: 920 x 294 x 3 mm
Corepad C1
........Medium: 325 x 290 x 4.7 mm
........Large: 455 x 405 x 4.7 mm
........XXXL: 900 x 450 x 4.7 mm
XTracPads Ripper
........L (XL): 432 x 280 x 3 mm
........XL: 451 x 356 x 3 mm
........XXL: 914 x 457 x 3 mm
XTracPads Fat Mat (406 x 305 x 6.35 mm)
XTracPads Hybrid (406 x 254 x 4 mm)
SteelSeries QcK
........mini: 250 x 210 x 2 mm
........QcK: 320 x 270 x 2 mm
........QcK+: 450 x 400 x 2 mm
........QcK+: 450 x 400 x 4 mm
........QcK Mass: 320 x 285 x 6 mm
........QcK Heavy: 450 x 400 x 6 mm
SteelSeries 5L (380 x 280 x 5 mm)
QPAD CT
........Small: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
........Small: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
........Medium: 330 x 255 x 1.5 mm, QGlidz
........Medium: 330 x 255 x 4 mm, QGlidz
........Large: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
........Large: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
QPAD XL
........HighSense: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
........HighSense: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
........MidSense: 300 x 250 x 1.5 mm, QGlidz
........MidSense: 300 x 250 x 4 mm, QGlidz
........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
QPAD Gate01
........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
QPAD UC
........Small: 285 x 210 x 3 mm
........Medium: 350 x 255 x 3 mm
........Large: 420 x 306 x 3 mm
........X-Large: 500 x 365 x 3 mm
Artisan Hayate Soft
........M: 315 x 245 x 4 mm
........L: 420 x 330 x 4 mm
Artisan Hayabusa
........M: 315 x 245 x 4 mm
........L: 420 x 330 x 4 mm
Artisan Hien Soft
........S: 250 x 210 x 4 mm
........M: 320 x 250 x 4 mm
........L: 420 x 330 x 4 mm
Artisan Hien Mid
........S: 250 x 210 x 3 mm
........M: 320 x 250 x 3 mm
........L: 420 x 330 x 3 mm
Artisan Hien Hard
........S: 250 x 210 x 3 mm
........M: 320 x 250 x 3 mm
........L: 420 x 330 x 3 mm
Artisan Hien VE
........S: 250 x 210 x 4 mm
........M: 320 x 250 x 4 mm
........L: 420 x 330 x 4 mm
Artisan Shiden Mid
........S: 250 x 210 x 3 mm
........M: 320 x 250 x 3 mm
........L: 420 x 330 x 3 mm
Artisan Shiden XSOFT
........S: 250 x 210 x 4 mm
........M: 320 x 230 x 3 mm
........L: 420 x 330 x 4 mm
Artisan Shiden VE
........S: 250 x 210 x 4 mm
........M: 320 x 250 x 4 mm
........L: 420 x 330 x 4 mm
Artisan Shidenkai Mid
........S: 250 x 210 x 3 mm
........M: 320 x 250 x 3 mm
........L: 420 x 330 x 3 mm
Artisan Shidenkai XSOFT
........S: 250 x 210 x 4 mm
........M: 320 x 250 x 4 mm
........L: 420 x 330 x 4 mm
X-Ray Aqua3
........A315M: 400 x 280 x 1.5 mm
........A330M: 400 x 280 x 3 mm
........A315L: 450 x 350 x 1.5 mm
........A330L: 450 x 350 x 3 mm

Ajánlott műanyag padok:
------------------------------------
SteelSeries S&S (320 x 270 x 2 mm)
SteelSeries xHD
........3HD: 250 x 210 x 2 mm
........4HD: 290 x 240 x 2 mm
........9HD: 320 x 270 x 2 mm
fUnc sUrface 1030 (254 x 215 x 3 mm, zsinórtartó, speed / control)
fUnc sUrface 1030 Archetype (292 x 240 x 3 mm, zsinórtartó, speed / control)
fUnc U-Series
........U10S: 245 x 183 x 0.7 mm, speed
........U10S: 285 x 222 x 1.5 mm, speed
........U30R: 245 x 183 x 0.7 mm, control
........U30R: 285 x 222 x 1.5 mm, control
fUnc F-Series
........F10S-14: 350 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, speed
........F10S-17: 420 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, speed
........F30R-14: 350 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, control
........F30R-17: 420 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, control
X-Ray Thunder8 (250 x 210 x 4 mm, zsinórtartó, speed / control)
X-Ray Thunder9
........BK1 / BL1: 350 x 280 x 4 mm, speed
........BK2 / BL2: 350 x 280 x 4 mm, control
QPAD XT-R (350 x 260 x 4 mm, QGlidz)
QPAD HeatoN
........M: 365 x 280 x 4 mm, QGlidz
........XL: 435 x 365 x 3.5 mm, QGlidz
Razer Destructor (350 x 280 x 2.3 mm)

Ajánlott fémpadok:
---------------------------
SteelSeries SX (320 x 270 x 2 mm)
Razer eXactMat (330 x 265 x 2.5 mm, mobil csuklótámasz (eXactRest), speed / control)

Ajánlott üvegpadok:
----------------------------
Icemat (250 x 210 x 6 mm)
Icemat 2.0 (300 x 250 x 6 mm)
SteelSeries Experience
........I-1: 250 x 210 x 4 mm
........I-2: 300 x 250 x 4 mm

Egy jó egérpadhoz egy jó egér is kell ám. Itt kaphatsz ezügyben némi segítséget.

Azt hiszem, ezzel egyelőre kész is az összegző. Elképzelhetőnek tartom, hogy a jövőben frissíteni fogjuk a post-ot.

----------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4036) jaffa 2843 válasza Synthwave (#4035) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nyamm-nyamm :D kellemes olvasmányka volt.

Még mindig nem tudom, hogy Puretrak talent-et vagy QPAD CT-t vegyek.. Kicsit talán közelebb áll a szívemhez a sima szövet.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4037) Synthwave válasza jaffa 2843 (#4036) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

Én a Puretrak-et venném a kettő közül.
A CT is egy nagyon jó pad, de az idő teltével a lassulása szembetűnőbb.
Meg a Talent nagyobb és vastagabb.

Az utóbbi időben nagyon ráizgultam az Artisan padokra. Az anyagminőség mint egy kézzel összerakott Rolls-Royce. :D Kellene valamilyen XSOFT-os, tartós saját használatra...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4038) WolfheartGR válasza Synthwave (#4037) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Corepad C1 bazinagy felülete vajh milyen lehet?
Nagyon hiányzik a Qpad felület. Meg aztán sokkal többet és durvábban kapott mint a mostani Rajzer, oszt mégis mennyivel különb annyi idő elteltével is...
Meg lehetne ez is hosszabb/mélyebb, néha fel alá lefutok róla...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#4039) Synthwave válasza WolfheartGR (#4038) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Némileg lassabb, mint egy Goliathus. Picit talán kényelmesebb is, mivel vastagabb.

Igen, jó dolog a QPAD. Új korában álom, később is korrekt, bár az idő teltével eléggé érezhető a felület lassulása. Mostanra már az Allsop-om és a Mantis-om is gyorsabb (főleg a magasabb sensi-vel történő finommozgások esetében érezhető), mint a Gate01. Viszont ha ezt vesszük alapul, low-abb sens-re jobb lehet bejáratva.

Mindentől függetlenül egy QPAD az egy QPAD, és jó választás marad - de van egy kis "életérzés"-dolog is benne.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4040) stefyY válasza Synthwave (#4039) üzenetére


stefyY
őstag

Ha elkezd kikopni, kicseréltetem garival. :DD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#4041) Synthwave válasza stefyY (#4040) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fölösleges.

Miért, szerinted 3 meg 5 éveket adnak rá? :U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4042) FuRiONight


FuRiONight
őstag

SS Qck Heavy-t néztem ki ami 6mm vastag, sokat számit 2mm vastagság?

SS QcK és Razer Gladiatus közül melyik a megfelelőbb, vagy különbség?

(#4043) jaffa 2843 válasza FuRiONight (#4042) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Kb egy kategória a kettő. Goliathus (speed) talán kicsit gyorsabb(?). Rég láttam QCK-t sajna.
Az a 2mm nem olyan sok, de egyesek szerint érezhető (kényelmesebb). A 2 és 4mm közt jóval nagyobb a különbség.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4044) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
A razer exactmat mennyire kopik? Elméletileg fém és nem kéne kopnia sima műanyag súrlódástól nem?

Most van egy razer destructor, de már kezd kopni és nehezebben csúszik rajta az egerem, mint régen.
Közben megnéztem és lehet, hogy az egér talpa még nagyobb bűnös a dologban, mert az is szét van már kopva, és az is lehet, hogy egy sima talp csere is megoldaná a gondot.

(#4045) jaffa 2843 válasza Kal-El (#4044) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Milyen egér? Mennyi idős?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4046) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

A topik megkapta az 1. hsz-t és a címe is változott kicsit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4047) jaffa 2843 válasza Synthwave (#4046) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Így már itt is értelmet nyer az aláírásom. :)

Azon is gondolkoztam, hogy előre kéne írni azt, hogy olvassák az első hsz-t :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4048) Kal-El válasza jaffa 2843 (#4045) üzenetére


Kal-El
senior tag

Mx1000-es és már lassan 7 éves :)
Agyonkoptatott talpakkal, de most néztem, hogy a fa asztalomon már jobban csúszik, mint az egérpadon :(((
Tehát kb mind2 hibás a dologban. És a destructor felső részén, ami még úgymond újkori állapotban van ott meg mint az álom úgy csúszik.
Lehet egy mosás talán segítene rajta, de nem hiszem, hogy sokat.

Ja és még1x:
"A razer exactmat mennyire kopik? Elméletileg fém és nem kéne kopnia sima műanyag súrlódástól nem?"

[ Szerkesztve ]

(#4049) Synthwave válasza Kal-El (#4048) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Minden kopik és elhasználódik; ilyen formában a kérdés értelmetlen.
Az biztos, hogy egészen tartós darab, bár az újonani beszerezhetősége meglehetősen korlátozott.
Összességében egy jó fUnc paddal szerintem jobban jársz (goto 1. hsz.) - és még az áruk is nagyon barátságos.

Nyilván a friss glide-ok a pad élettartamát is növelik, de szerintem egy rendes egeret is kéne venni, ha már prémium padokat használsz.

jaffa 2843: Áh, fölösleges. 10-ből 7 ember el se olvassa a topik címét, amibe ír. :U

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4050) Gerisz


Gerisz
addikt

Elb*sztam a Diamondback-em.

Mostmár kell valami, nem úszom meg. Keresgéltem aprón, de 3G-t találtam 6K-ért, Öcsémnek olyan van és hámlik mint a nyavaja, ez nem elfogadható nekem.
ClawGrip mint a Diamondback (nekem a Mamba is úgy ment míg élt, most az asszony Performance MX-e is úgy megy, bár ezt gyűlölöm, mert "megakad")
Számlás! Nem e-bay. 20K max.
Vengeance M60? Tetszik!
Neten és munkán kívül majd a DIO-ra lesz használva. Néha lődözésre is.

A jó öreg SS padon is működnie kellene, de van Vespula is alá a polcon, mert ezt a DB nem szereti.

Még egy dolog. Halk is legyen :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.