Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Hello, kapni mostanában valami nemtúlnagy hard padot, jó öreg func szerű felülettel? már csak a csücske nincs kikopva az utolsó mohikánnak :D

/s

(#14102) janos666 válasza Synthwave (#14088) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, néha érdemes kapitulálni, és "polcról levehető" megoldást venni horror áron is. Ma még vaccilláltam kicsit a SkyPad v3 és SuperGlide L közt (ahány review, annyi vélemény, hogy melyik jobb picivel és az ár is hasonló), aztán amiatt, hogy a Pulsar árul üveg egértalpakat is, így utóbbi mellett döntönttem (így egyszeri szállítási költséggel meglesz a pad és talp is). Remélem ez így együtt tényleg "effektíve örök élet / örök konzisztencia" (vagyis legalább az üveg egértalp túléli az egér elektronikát, a pad pedig még 1-2 új egeret is). De így nem "géniusznak", hanem idióta vakkapitalista hipszternek érzem magam. ;]
Potom ~30 nap (!), és majd jövök szapulni, hogy "jó, jó, de ennyi pénzt nem ért". :DD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14103) Zaied válasza janos666 (#14102) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ne használd az üveg talpat üvegen, föl is van tüntetve a padnál, higy csak ptfe-vel ajánlott a használata. A pulsar féle megoldás halkabb ez talán az egyetlen lényeges különbség, meg egyenesebb asztal kell neki.
Nekem van 20 éves Icematom ami üveg és köszöni szépen jól van, tökéletesen működik, érzékel rajta az egér. Szóval nyugodtan leoszthatod 20 évre az árát és egyből nem drága…

[ Szerkesztve ]

(#14104) janos666 válasza Zaied (#14103) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm... Még tudok módosítani a rendelésen (külön-külön is, valószínáleg pár óráig).
De tetszett ez a videó (ez volt az első google találat): [link]
Persze felmerült bennem is a gondolat, hogy bár talán kisebb lesz a surlódás üveg/üveg közt, de ahelyett, hogy csak a teflontalp kopna (ami nem drága), elkezd kopni mindkettő (a drága pad is).
Szóval a kérdés itt az, hogy belátható időn belül kezd-e kopni az üvegpad az üveg talptól (mert ha üveg talppal is kibír 10+ évet érezhető/látható kopás nélkül az üvegpad, akkor végül is mindegy - ahogy még az is, ha csak az üvegtalpat veszti el a fényes felületét a textúrázott padtól, de a pad nem kopik).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14105) Zaied válasza janos666 (#14104) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Plusz a maxgamingről egy hét alatt itt van.
Passz 20éve nem volt üvegtalp, kb 2 éves történet talán,, van itthon kerámia talp, zafír meg üveg is, én egyiket se használnám nyugodt szívvel üveg padon. Azt biztos, ha simára csiszolod az egérpad felületét akkor a pad használhatatlan lesz, ezenfelül irdalmatlan hangja van egy szem portól is. Plusz nem tudom fel vagy e készülve ilyen mértékű kontroll hiányra.

[ Szerkesztve ]

(#14106) Zaied válasza janos666 (#14104) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Most nézem, a dobozába és a neten is föltüntetik hogy NE használd még az ő üvegtalpukkal se…

[ Szerkesztve ]

(#14107) janos666 válasza Zaied (#14105) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A maxgaming-nél mindként pad "out of stock", ami itt szóba került.
Monjuk igazából az Amazon rendelésem is 50/50. A gyártói webshopban is "out of stock" a SpuerGlide L Black és az Amazon-os hirdetésüknél is azt írta, hogy nem szállítanak Magyarországra, így csak az Amazon féle szállítással tudtam rendelni, tehát nyugodtan visszajöhet még ma, vagy X nap múlva, egy "sajnáljuk, de ez így nem OK, töröltük" levél ahelyett, hogy "feladtuk, itt a nyomkövető szám".

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14108) Zaied válasza janos666 (#14107) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Jah fekete kell, azzal nem számoltam :DD

(#14109) janos666 válasza janos666 (#14107) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A fene rágja meg, hogy piszkáltam. Törölni akartam a rendelést a talp miatt, és most kivették a rendelésből a padot, de bennmaradt a talp. Így most magasabb lesz a végösszeg, ha újrarendelem külön a padot, a talp pedig így-is, úgy-is megérkezik.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14110) Synthwave válasza janos666 (#14102) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azok az aprós Artisanok annyi pénzekért nem "horror ár", hanem majdhogynem ajándék. Nem véletlenül nem két fillérbe kerülnek ezek.

A jó üveg már inkább horror, viszont soha nem fog elkopni, szóval egyszeri beruházás, ami az életed végéig kitart. Már ha nem üveg vagy kerámiatalpakat raksz az egeredre a vaskos PTFE helyett.

Ebből amúgy nem árt majd betárazni, mert az üveg zabálja a teflont. Felkészülhetsz rá, hogy legalább 3-4 havonta célszerű lesz tappancsokat cserélni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14111) FireKeeper válasza Synthwave (#14110) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szóval igazából valamit valamiért.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14112) Synthwave válasza FireKeeper (#14111) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze. Plusz ott van, hogy állandóan figyelni kell rá, hogy ne legyen rajta por, mert karcos lesz a glide, viszont legalább könnyű takarítani. Télen hideg, nyáron ráizzadsz és ragad, meg ott van még a hangja is. Meg ugye kemény, szóval párnázás zéró.

Beújítottam Teréz anyánk révén egy kis SkyPad 2.0-t, kékben. Kíváncsi leszek rá, utoljára Icematet próbáltam, annak már csak a hangjától falra másztam, de elvileg ez sokkal elviselhetőbb. A hideg/izzadás nem faktor, mert munka/böngészés közben most is egy négybehajtott mikroszálas törlőkendő van a csuklóm alatt (nem muszáj fölöslegesen koptatni a Shidenkai-t :D), néha játék közben is, bár ott G-Wolves sleeve-et is elő szoktam venni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14113) AdrianS


AdrianS
újonc

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Lethal Gaming Gear saturn pro egérpadokról?
Neten nagyon jókat olvasok róluk és videókban is az Artisan egérpadokkal hasonlítsák össze őket. Némelyik videó címe:(Artisan killer?)
FPS-re kellene egy minőségi pad, de csak 900-fölötti méretekben(Ezért nem tudok vásárolni Artisan-t)
Vagy ,van olyan alternatíva egérpadban, ami Artisan szinten, vagy még fölötti minőséggel bír?
Köszi a válaszokat! :)

(#14114) Synthwave válasza AdrianS (#14113) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, nem tudom. Én sajnálnék komoly padokat deskpadként gyalázni. Nála meg fillérekért van Artisan.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14115) Zaied válasza AdrianS (#14113) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Jó vagy nem lényegtelen, kár rajta agyalni, a lentebb linkelt helyen fillérek az Artisanok…
Különben hasonló minőséget képviselnek.

[ Szerkesztve ]

(#14116) ferni válasza AdrianS (#14113) üzenetére


ferni
őstag

Saturn Pro jelenleg az egyik legjobb egérpad, Valorantra/CS2re lehet jobb is, mert kicsit lassabb, nagyon jó egérpad. Igen, Artisan Zero ha mindent figyelembe veszünk jobb, de nagyon közel van a Saturn Pro és nagyon top az is. Rosszul nem jársz azzal se.

Én két darab 45x40cm padot használtam mindig is deskpad helyett, sokkal kényelmesebb, komfortosabb, össze is tolhatod a kettőt simán.

Egyszerűbb takarítani, elvenni onnan ha olyat csinálsz az asztalon, egyszerűen semmi gyakorlati haszna nincs a deskpadnak, max kinézetre.

Például az egered alatt sokkal hamarabb elkopik egy pad, amit meg bill alatt használsz kb sose kell cserélned.

[ Szerkesztve ]

(#14117) Zaied válasza ferni (#14116) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szerintem az összes LGG Pro verzió ott van a szeren, csak egy kicsit sokat kérnek érte akció nélkül.

(#14118) AdrianS válasza Zaied (#14117) üzenetére


AdrianS
újonc

Azt szeretném kérdezni, hogy melyik a legminőségibb Artisan pad ? igazából balanced opció jó lehet...tehát ne legyen gyors de ne is legyen lassú...

(#14119) FireKeeper válasza AdrianS (#14118) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mind minőségi, csak gyorsaságban van különbség. ha lassú kell: zero, közepes: hien, gyors: raiden

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14120) ferni válasza AdrianS (#14118) üzenetére


ferni
őstag

Átlagos felhasználásra a Zero is elég gyors és kellemesebb érzésre/tapintásra mint egy Hien.

[ Szerkesztve ]

(#14121) AdrianS válasza ferni (#14120) üzenetére


AdrianS
újonc

Hayate-Otsu nekem jobban tetszik így képek és videók alapján.(A felülete :D )
Erről a padról mit lehet tudni?
Köszi! :D

(#14122) PCProfessor válasza adam933 (#14091) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

"45cm/360 fok"
Mit játszol te, hogy ekkorát rántasz az egéren? Legjobb reakciódőmmel is lelőne valaki mire megfordulok, hogy vissza tudjak lőni.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14123) 4nick8


4nick8
őstag

(#14124) Zaied válasza 4nick8 (#14123) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ilyen narancs csak zero-ból van?

(#14125) Synthwave válasza Zaied (#14124) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Shiden 2-ből is leszen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14126) Synthwave válasza PCProfessor (#14122) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem olyan sok az. 22,5 cm/180°. Szimpla mid sens.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14127) ferni válasza Synthwave (#14126) üzenetére


ferni
őstag

Nem is értem én se, Valorantot utoljára 85 cm/360° toltam, ez még csak közelében sincs a lassúnak amit írtak.

Persze ez egy lassú TacShooter, itt ha mögéd kerül valaki már úgyis mindegy kb, Warzonehoz ez nagyon-nagyon alacsony lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14128) adam933 válasza Synthwave (#14100) üzenetére


adam933
csendes tag

Valóban ez kellett nekem, köszönöm. :D

Megnéztem élőben még 1-2 darabot de a Zero Xsoft lett a nyerő. Méretben is pont jó az XL.

(#14129) adam933 válasza ferni (#14099) üzenetére


adam933
csendes tag

Erősen hasonló a tempó igen. Talán nagyon kicsivel lassabb de inkább másabb. A Corsair mintás festett, a Zero Xsoft pedig nem, talán innen adódik.

Viszont hogy ilyen vastag puha, nekem sokkal jobb.

Pár hónapja vettem egy jó billentyűzetet aprón. Beszélgettünk erről arról és szóba került hogy a legjobb egérpadok vastagok. Eddig nem értettem miért mondta, de már igen.

(#14130) ferni


ferni
őstag

Megjött a GSR II október 9-én, tesztelgettem már, nekem nagyon bejön eddig.

Sajnos komolyabban nem tudok belemenni, hogy mennyire lassú is a pad, mert a 40 grammos egérrel alapból nincs túl nagy ellenállás vagy amit le tudna lassítani, de nekem tetszik, jól sikerült.
Tényleg ha a páratartalom nem fogja annyira befolyásolni, mint az elődjét (erre se tudok okosat mondani, mert sleeve miatt nem ütköztem még ilyen problémába), akkor ez egy egyértelműen ajánlott egérpad lesz, azoknak akik lassút keresnek.

Szóval röviden és tömören semmi érdemit nem tudok írni, ami lényeges lenne ennél az egérpadnál, de érzésre meg minőségre nagyon rendben van, Zowie minőséget megkapja az ember.

Fel is terjeszteném az év legrosszabb egérpad tesztjére ezt a kommentet…. :DDD

(#14131) Synthwave válasza adam933 (#14128) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

hf

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14132) PCProfessor válasza Synthwave (#14126) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Én annyit húzok 360-ra. Erős kompromisszum, mert minden játékban ugyanaz a szenzi van így ha gyakorlok egyformán fejlődök mindeben.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14133) ferni válasza PCProfessor (#14132) üzenetére


ferni
őstag

Az a baj, hogy ez se jó megoldás, minden játékhoz más sens optimális.

Nekem pl CS2ben még ennél is alacsonyabb sensi kell hogy stabil legyen az aim, pedig ezek teljesen ugyanaz a típusú játékok.

Nehéz egyszerre több játékban is topon lenni, hát mikor rövid ideig OW2ztem, kb elfelejtettem Valorantozni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14134) PCProfessor válasza ferni (#14133) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ameddig minden játékban más-más volt a szenzi stagnáltam egy idő után. Egér/egérpad/monitor nem volt probléma, mert hozzászoktam. Kicsit komolyabban állok kovaaks-hoz is már, váltottam egységes szenzire(néhány játékban egységes fovra is) és azóta mindenben top 0,5% vagy top 500 peaket értem el. Tuti nem csak emiatt fejlődtem, viszont hatalmas előrelépés volt számomra.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14135) ferni válasza PCProfessor (#14134) üzenetére


ferni
őstag

MIkkel játszol rendszeresen?

(#14136) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

1. Mennyi a keret?
A lehetőségekhez képest a legolcsóbb legyen.

2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet?
Nem.

3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol?
Kb. 250X250 mm, mindegy, hogy milyen az érzékenysége.

4. Milyen egérrel fogod használni?
Normál optikai egérrel.

5. Van-e valami konkrét preferenciád?
Üveg egérpadod szeretnék.

Köszi!

(#14137) PCProfessor válasza ferni (#14135) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Rendszeresen lol, pubg meg apex, amúgy túl sokkal egyszerre: ow2, splitgate, cod meg egy csomó coop game funolni. Szinte már egyiket sem kompetitív szinten, mert van amiből 2 account is van, azokat pedig top eloban tartani nem lehet, mert ha nem játsziom 3-4 hetet túl sok pontot von le inaktivitásért, streamerek pedig 3-4 nap alatt grindolják a havi fejlődésemet.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14138) ferni válasza neo81 (#14136) üzenetére


ferni
őstag

Ekkora méretben szerintem max amazon/ebay/aliexpress szentháromságból van esélyed üveg egérpadhoz, de ott meg a minőség, ami kb esélytelen hogy normális legyen.

Muszáj hogy merev legyen az egérpad, azért szeretnél üveget?

(#14139) neo81 válasza ferni (#14138) üzenetére


neo81
senior tag

"Muszáj hogy merev legyen az egérpad, azért szeretnél üveget?"

Csak azért szeretném, hogy sosem kopjon el, ne kelljen már sohasem cserélni.

(#14140) gaben22 válasza ferni (#14138) üzenetére


gaben22
senior tag

Esetleg venni egy nagy Skypadot aztán megpróbálni üvegesnél elvágatni majd lecsiszolni + polírozni a vágott szélt?

@neo81
Üvegpad amúgy sehogy se lesz olcsó és nem az ára miatt, hanem mert állandóan cserélned kell majd az egér talpait a kopás miatt. Ráadásul üvegpad elég idegesítő tud lenni, egy apró porszem és máris mintha az iskolában a körmödet húznád végig a táblán.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#14141) neo81 válasza gaben22 (#14140) üzenetére


neo81
senior tag

Akkor kopás ügyileg milyen fajtát ajánlanál?

(#14142) gaben22 válasza neo81 (#14141) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem én leszek az embered, én amióta nem a párszáz forintos Hama egérpadot veszem, hanem jobb egérpadokat használok és pár hetente takarítom őket (lanolin mentes szappan + szivacs finoman dörzsölve), azóta egy szövetpadot se koptattam még el. Sokat ülök gép előtt, de mondjuk nem igazán játszom, az biztos segít :D. Van egyébként üvegpadom is (Skypad 2.0), de csak kipróbáltam, sokat nem használtam. Te mennyit ülsz gép előtt és milyen egérpadokat sikerült elkoptatnod eddig?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#14143) PCProfessor válasza neo81 (#14141) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Bármelyiket ha vigyázol rá. Cordura padok amik tartósak, neked jó választás lenne.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14144) Zaied válasza neo81 (#14141) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Puretrak, Artisan, LGG

(#14145) ferni


ferni
őstag

Mivel ennyire kell bele némi üveg nekem még egy
Shidenkai Xsoft S Black is eszembe jutott 7000-ért hardverapróról :DD :DDD

Vagy Cordura, MP510 S méret pont 250*210, de az annyira nem kényelmes használni, de tartós.

[ Szerkesztve ]

(#14146) koxx válasza neo81 (#14139) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sokkal jobb lesz 3-4 havonta új ptfe talpakat venni az egérre.

(#14147) neo81


neo81
senior tag

Köszi az infókat!

Ez a 3 egérpad miben különbözik egymástól, közülük szerintetek melyik a legjobb?:

Artisan Classic Zero XSoft S

Artisan Classic Zero Soft S

Artisan FX Shidenkai XSoft S black

(#14148) Synthwave válasza neo81 (#14147) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy mit szeretnél. A spektrum két véglete.

A Zero a leglassabb Artisan, egy fürge kontroll pad, érezhetően gyorsabb, mint mondjuk egy SteelSeries QcK vagy Zowie GS-R. A statikus súrlódás nem túl sok, könnyű a mozdulat indítása, ám a dinamikus súrlódás több, így "segít" a mozdulat megállításában. Ezt nevezném arany sztenderdnek a kontroll kategóriában.

A SOFT/XSOFT a poliuretán habszivacságy keménységét jelzi, értelemszerűen az XSOFT a legpuhább, legsüppedősebb, a legtöbb mozgásteret adja a kontroll fokozására azzal, hogy erősebben belenyomod a rágcsálót a felületbe. A SOFT az arany középút, általában ezt a keménységet szokás ajánlani olyanoknak, akiknek még nem volt Artisanjuk, mert sokaknak az XSOFT már túl süppedős. Szerintem meg a legkirályabb, de ez ugye személyes preferencia. Egy leheletnyivel lassabb is, mint a SOFT, az meg a legkeményebb MID-nél lassabb egy picivel.

A sima (de nem übersmooth) tapintású felület szereti gyűjteni a szöszöket, hajszálakat és szőröket, de imo egyáltalán nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy azt egyesek a neten lefestik; egy lószőr mázolóecsettel néha lesöprögeted, de ha van mellé egy lint rollered is, már bőven jó vagy.

A Classic változat a varratlan peremű, a Ninja FX a varrott. Nekem jobban bejön az előbbi (nem szeressem a varrott szélű padokat, de az Artisannak "megbocsátom", mert igényes és a felület szintje alatt van), a szivacsozás puhasága talán valahogy jobban kijön rajta, meg külsőre is jobban tetszik (old-schoolabb). A Zero Classic XSOFT extra squishy. <3 A rojtosodásra úgy vettem észre, hogy egyáltalán nem hajlamos, nálam fél év használat után is úgy néztek ki a peremei, mint mikor először vettem ki a kartonjából.

A Shidenkai a spektrum másik véglete, a gyártó leggyorsabb padja, és az egyetlen, ami nem sima szövet (meg kb. en bloc a leggyorsabb nem merev alátét). Egy üveg-szövet hibrid a kicsike, minimális statikus és dinamikus súrlódás, majdnem olyan gyors, mint egy merev pad (nem sokkal lassabb, mint az épp próbálgatott Skypad 2.0, ami edzett üveg), very smooth. Fokozottan igényli a minőségi teflont; van olyan egerem, amit a gyári talpakkal nem használnék rajta, olyan karcolós hangot adott.

Egyetlen hátránya, hogy nem túl tartós, de erre a hivatalos termékoldal is figyelmeztet, szóval egyáltalán nincs elsumákolva a dolog. Általában fél év-egy év alatt megérik a cserére, de persze egy nagyban függ attól is, hogy naponta hány órát használod, milyen nehéz az egered, milyen talpak vannak rajta, mennyire passzírozod bele a rágcsálót a felületbe és hogy mekkorát mozdítasz rajta (sens). Vannak olyanok is, akik akár két évig vagy valamivel tovább is tudják érdemben használni (könnyű egér + vaskos teflon + légies tologatás + medium/high sens).

Öröm az ürömben, hogy azokkal az aprócska üveggyöngyökkel teleszórt hártya finoman lefejthető róla, ha már elhasználódott, és így effektíve van egy új, kevésbé textúrázott Hien padod. Nekem egyelőre a kedvenc padom, el is kezdtem belőle felstócolni a szekrény tetején.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14149) neo81 válasza Synthwave (#14148) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!

A leírásod alapján a 3 közül talán a

Artisan Classic Zero XSoft S

fajtájút választanám.

Már elég régóta egy alumínium egérpadot használok.
Egyetlen gondom van csak vele, hogy amelyik részén gyakran siklik az egér, és csuklótámasz híján, ahol a csuklóm támaszkodik rajta, ott már lekopott egy valamilyen fémes rétege, ezért már gyakran szürke színű lesz tőle a kezem különböző pontjai.

Szerinted egy

Artisan Classic Zero XSoft S

fajtájú egérpad pl. azon a részén, ahol a csuklóm mindig érintkezne hozzá (kb. a hátsó széle kürüli része), ott egy idő után nem deformálodna és színeződne el a felülete?

[ Szerkesztve ]

(#14150) Synthwave válasza neo81 (#14149) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"...azon a részén, ahol a csuklóm mindig érintkezne hozzá..."

Ja, azért szeresse, ha finoman bánsz vele. Én ezt kétféleképp oldom meg (az utóbbi időben minden padon – nyáron szöveten főleg azért, hogy ne izzadjak rá).

Amikor dolgozom és netezek, egy mikroszálas törlőkendőt kétszer félbehajtva a csuklóm alá rakok (ha színben passzol az alátéthez, még hülyén sem néz ki), és teljesen jó (pl. a natúr üvegnél ezért sem szempont, hogy hideg – főleg télen – nyáron pedig ráizzadsz). SPAR-ban mostanság pl. 600 forint három darab (egy sárga, egy pirosas rózsaszín, plusz egy világosabb kék).

Játszani van, hogy felveszek egy sleeve-et (pl. speedrunhoz), de mivel 14,6 cm/360° a sensem, van, hogy nem szöszölök ezzel sem, csak otthagyom a törlőkendőt. Eddig bevált.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.