Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Yamaha R1 válasza Synthwave (#14400) üzenetére


Yamaha R1
tag

Wow! Köszi szépen, hogy ilyen részletesen levezetted, sokat segítettél.

Jó volt megtudni, hogy a Talent kissé kemény, mert így valószínűleg nekem sem lenne az igazi, én is a süppedősebb padokat szeretem. Ezt akkor el is engedem, megpróbálok helyette egy Artisant. Szemezgettem már korábban is velük, de a rengeteg lehetőség megrémisztett, és azonnal el is vesztem a részletekben. Ma viszont rászántam az időt, utánaolvastam. Szerintem esélytelen, hogy első próbálkozásra megtaláljam a leginkább megfelelőt, ezért valami "biztonsági játékos" átlagosat keresnék. Aztán majd később úgyis kialakul, hogy kell-e gyorsabb, lassabb, süppedősebb, keményebb, stb.

Abban biztos vagyok, hogy SOFT keménységű paddal próbálkoznék elsőre. A MID padok túl kemények, az XSOFT-tól meg félek, hogy azok meg már talán túl puhák lennének. Ninja FX / L, vagy XL méret. Ez eddig rendben van, viszont a felülettel kapcsolatban ötletem sincs. Lamzu Maya, Atlantis egereim vannak Tiger Ice V2 talpakkal. Ehhez mit javasolnál? Örülnék ha jól csúszna, de nem szeretnék átesni a másik végletre, ahol a pontos és azonnali megállítás nem kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#14402) 4nick8 válasza Yamaha R1 (#14401) üzenetére


4nick8
őstag

Aki bizonytalan mind vegyen Zero-t.

(#14403) Ivy.4.Ever válasza Yamaha R1 (#14401) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Még a zero is kicsivel gyorsabbnak számít a nagyátlagnál.

[ Szerkesztve ]

(#14404) PCProfessor válasza Ivy.4.Ever (#14403) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Azért, mert a padok 90% rossz minőségű mintás sárpad amin vonszolod az egeret.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14405) ferni


ferni
őstag

Zero egy tökéletes sebességű pad.

Az egyedül akkor tud gyors lenni és lehet gondolkozni lassabbon, ha ilyen CS2, Valorant stb szerű játékokkal játszol.

Arra is jó, de ott sokaknak kell a lassabb pad.

[ Szerkesztve ]

(#14406) Synthwave válasza ferni (#14405) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor sem az, legfeljebb vékonyabb tappancsokat veszel az egérre.

"Zero egy tökéletes sebességű pad."

Már akinek. Itt vánszorgós, érted.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14407) Yodamest


Yodamest
addikt

Egeres topik után most jövök ide :), már elég régóta egy Endgame Gear MPC890 padot használok, egyébként nincs vele semmi gondom, elég tartós, könnyen tisztítható is, mivel cordura. Inkább csak érdekelne, hogy ez szerintetek hogyan viszonyul a manapság oly divatos és elég drága artisan stb. padokhoz? Nem sok egérpad tierlist videóban látom ezt a cordurát, pedig úgy érzem, hogy igencsak jó.

Csak nem tudom, hogy úgymond azért érzem jónak, mert nem használtam még artisant vagy ez tényleg ilyen sleeper cucc és kevesen ismerik, pedig ár/értékben egy igen jól teljesítő darab. Tényleg annyival jobb egy fele ekkora és kétszer ennyibe kerülő egérpad?

[ Szerkesztve ]

(#14408) Mephike válasza Yodamest (#14407) üzenetére


Mephike
senior tag

Nézz körül nála, amennyiért árulja az Artisan padokat, vétek nem rápróbálni egyre. Én is Tőle vásároltam anno, mai napig azt a padot használom, és nem tervezek váltani.

(#14409) FireKeeper válasza Yodamest (#14407) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én szoktam ajánlgatni, mert ár/értékben jó cucc, pláne hogy desk pad, ennyiért. a hardveraprós artisanokhoz hasonlítani nem épp a fair, tekintve hogy azok a bolti árukhoz képest mennyivel olcsóbban vannak (meg azok nem is board padok). boardzy is pozitívan nyilatkozott róluk anno. ahogy írtad is, cordura miatt a tartóssága nagyon jó, egyedüli kérdőjel, hogy elég gyors pad, ami nem mindenkinek jön be.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14410) PCProfessor válasza Yodamest (#14407) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ha objektíven nézed a varrás gagyibb mint egy atrisan. Minőségre ugyanolyan jó, csak durvább a textúra.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14411) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Rég jártam erre akkor kérdeztem először, és kaptam választ amiben Razer pad volt ajánlott és azt is vettem, és tökélesen megfelel mai napig. No de azóta laptophoz vettem madzag nélküli egeret, de nemrég óta építettem egy másodlagos asztali PC-t ami a laptop mellett van, és ahhoz is került egy másik szintén madzag nélküli egér.
Mivel egymástól kb 60-80 cm-re vannak egymástól mondom akkor mivel az asztal 980 széles vettem rá egy ilyen padot, így lesz min mozgatni a két egeret, és egy kis részén lesz billentyűzet is. Listában ugye benne, és már meg is van rendelve, de a lista nem mai darab, így kérdezném hogy még jó választás volt?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#14412) FireKeeper válasza Marci112233 (#14411) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem igazán, drága, túl vékony, és még a magassága is elég kevés deskpadhoz képest. a lentebb említett Endgame gear MPC-890 jobb vétel lett volna.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14413) Marci112233 válasza FireKeeper (#14412) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem igazán volt drága. Az említett padhoz képest attól függően melyik boltot nézem, max 1500Ft-al adtam többet érte. Másik az hogy nekem a 300-a mélység fontos volt, mert a 450 már nem férne el a monitor talpa előtt, igaz rá lehetett volna azt is tenni, de mint írtam laptop is akad az asztalon és az 50-es mély asztalt telibe takarná, így az alá hűtés szempontjából nem tennék semmit se.Igaz a 300-as is alá fog érni, de csak picit és ahol rések vannak hűtésnek azok előtt lesz még így.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#14414) FireKeeper válasza Marci112233 (#14413) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor önmaga az árkülönbség nem vészes, de azon a tényen nem változtat hogy egy gagyibb padért adtál többet. mondjuk ha nem fér el, akkor nem fér el, de ha pont 900x300-as kellett volna, lehet ezt ajánlottam volna rongyos 5ezerért. ennek az M-es változatát használom irodába hurcolászós egérpadnak, sima egyszerű szövet+gumi pad varrott szélekkel, semmi extra de legalább baromi olcsó.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14415) Synthwave válasza Mephike (#14408) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rövidebben én sem foglalhattam volna össze.

Tényleg nem. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14416) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

~2 hónap utáni bejelentkezés:
- A SuperGlide üvegpad látszólag nem kopik a CorePad Skatez PRO 240 alatt
- Fordítva ez nem igaz. Lassan érzem már a késztetést, hogy legalább polírozzam le, vagy cserélljem frissre az egértalpat (de alapvetően jól működnem együtt, szóval ugyan erre cserélem majd, ha eldobom a mostanit)
* Gondoltam "ideje lesz lehúzni a SuperGlide aljáról a gyári védőfóliát (lejárt a visszaküldési idő és amúgy is maradni fog). Most majdnem lehámoztam róla a csúszásgátló/hangtompító réteget is (nagyon is óvatosan kezdjétek elkapni, nincs "rágyógyítva" a csúszásgátló, szükség esetén érdemes lehet újra-ragasztani az éleket, de nekem nem kell, nem kritikus a felhasználásomnál, akár le is hámozhatnám és eldobhatnám, hogy vékonyítsam, ha az kéne).
** Nem zavaróan vastag ez sem, de kényelmesebb lett volna egy vékonyabb üvegpad (persze ha már ejtettem/sodortam volna le, és összetört volna egy vékony, akkor biztos nem ezt mondanám most...).

Köszönöm mindenek a részvételt ebben az 'utazásban'. Egyelőre jó itt. :R

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14417) Synthwave válasza janos666 (#14416) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A SuperGlide üvegpad látszólag nem kopik"

Elég brutál lenne, ha kopna. Ha 10 év múlva, akkor is.

"Lassan érzem már a késztetést, hogy legalább polírozzam le,"

Inkább a talpcserére érezd a késztetést! :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14418) janos666 válasza Synthwave (#14417) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az árakat (ha kiskerben egyenként veszed a polír-papírt, bár ~15 éve betáraztam magamnak papírokból, mikor vállalkozó voltam, és elmentem egy nagykerbe [mert kiskerben nem is táláltam megfelelőt], ahol 10k alatt nem szolgáltak ki semmivel, és egy Intel Core2 Quad kupakját akartam polírozni, úgyhogy tele vagyok fél életre való papírból), akkor jobb a csere ötlet. De ha már van polír-papírod, és felteszed, hogy az egész talpacska homogén tömb, akkor elvileg addig járatható, míg a kerete szintjéig kopik.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14419) janos666 válasza janos666 (#14418) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, és egyébként az alkoholos törlővatta legalább olyan sűrűn kerül elő, mint alumíniumon. Első kör törlés után úgy néz ki, mint ha kopott lenne az üveg, de csak "bele ette magát" a teflon (+ az ember bőre) és alaposan ki kell törölgetni a felületből (+ lemosni a talpakat is).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14420) Synthwave válasza janos666 (#14418) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak fölöslegesen továbbkoptatod vele. Az üvegen pár havonta cserélni kell a talpakat, ezen nincs mit szépíteni vagy javítani.

"de csak "bele ette magát" a teflon (+ az ember bőre) és alaposan ki kell törölgetni a felületből"

Nem tudom, mit csinálsz a motyóval, de nekem a Skypad 2.0-nál nem volt olyan, hogy ne lett volna elég egy laza törlés mikroszálas törlőkendővel.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14421) Santi22


Santi22
aktív tag

NZXT MXL900 érhet egy tizest, ha teljes asztalos padról van szó vagy ez is annyit ér, mint a 2-3ezer forintosak, csak tripla annyiért, mert rá van írva, hogy nzxt?

(#14422) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Van egy jó pár éve használt, Asus Cerberus Speed padom. [link] Sok baja nincs, a szélein a varrások tökéletesek, egyedül a sok éves használat nyomai látszódnak rajta, főleg ott, ahol a mintázat van.
Szóval beújítanék egy újabbra, és a topikot olvasva, abszolút ajánlott kategóriának tűnnek, a HA-s Artisan padok. Ezek közül méretben egyértelműen az L-es jöhet szóba, ez fix.
A pad keménysége, és sebessége tekintetében, az olvasottak alapján egyrészt a Hien Xsoft tűnik a nyerőnek, másrészt L-es méretben amúgy sincs nagy választék.
További infók: a jelenleg használt egerem, egy Logitech MX518 Legendary, a DPI használatom olyan 800, és 1200 érték közötti, a játékoktól függően. Tartalékban van még egy Mionix Naos 7000-es egerem is.
A folyamatosan játszott játékok: PUBG, Cod Warzone, BF 2042, alkalmanként olyanok, mint pl. Cyberpunk 2077, RDR2, vagy épp most a Last of US Part 1.
Kérdezném, hogy a fentiek alapján, a jelenlegi Asus padot is figyelembe véve, mennyire lehet jó választás ez a Hien Xsoft?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#14423) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok. Szeretnés beruhzni egy nagy méretű padra, mit ajánlanátok az alábbiak szerint?

1. Mennyi a keret?
fogalmam sincs, milyen árban mozognak ezek a dolgok, sosem használtam ez idáig. max 10k körül?
2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet?
új
3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol?
nagy padot szeretnék, 90x40, 100x50 vagy valami hasonló méretben
4. Milyen egérrel fogod használni?
Logitech MX Master
5. Van-e valami konkrét preferenciád?
rgb-re nincs szükségem.

Köszi

(#14424) FireKeeper válasza NYPD (#14423) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Endgame Gear MPC-890
Cordura pad, ami nagyon tartós és könnyen tisztítható anyag, igaz, kicsit érdesebb érzetű a felülete mint a szövet.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14425) NYPD válasza FireKeeper (#14424) üzenetére


NYPD
aktív tag

Köszi, azt kifelejtettem, hogy szövetet szeretnék. De időközben feltúrtam az internetet, és valószínűleg egy Corsair MM350 PRO Extended XL-re fog esni a választásom.

(#14426) FireKeeper válasza NYPD (#14425) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez a cordura is "szövet" végülis, hasonló anyag mint farmernadrág. csak kicsit érdesebb tapintásra, de nem olyan durva mint egy hibrid pad (hien és társai).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14427) Synthwave válasza FireKeeper (#14426) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért a Hient nem nevezném kifejezetten durvának. Enyhén textúrázott.

Viszont a Hien szövet, és hibrid padból én még csak übersmooth-tal találkoztam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14428) FireKeeper válasza Synthwave (#14427) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lehet csak én vagyok érzékeny az ilyesmire de én durvának éreztem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14430) xEon1337


xEon1337
őstag

Egy hete használok egy ASUS ROG Scabbard II Medium padot. Ez egy nagyon gyors, hibrid pad, összetekerve érkezik, de 2-3 nap alatt kisimul. Szerintem ár-érték arányban nagyon korrekt, ha elég a 360 x 260-as méret. Van "asztali terítős" verziója is, ha valaki azt szereti.

Eddigi kedvenc padom a Zowie GTF-X, ami szintén hibrid, de kicsit érdesebb a felülete ehhez képest.

"Less but better" - Dieter Rams

(#14431) ADAM1337 válasza xEon1337 (#14430) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az ESP Wuxiang II-n is egy hasonló selymes gumis bevonat van, igaz az inkább speed pad.
De ez az asus se tűnik rossznak, igaz most 3db wuxiang II-t táraztam be.

(#14432) raaay


raaay
csendes tag

Sziasztok!
Én belevágtam egérpad vásárlásba a topik nélkül... Utána esett le, hogy itt kellett volna kezdenem a nagyobb tapasztalat miatt. :)
A választásom egy Zowie G-SR II gaming egérpad fekete.
Egy Logitech G640-et váltott és pont amiatt, mert a szélei feljöttek..
Szövet felületű a széle varrott és alul gumis.
Mi a véleményetek róla? Ajánlott lehet egy ilyen egérpad? Nem egy Artisan tudom.

(#14433) ferni válasza raaay (#14432) üzenetére


ferni
őstag

Bőven Artisan szint a GSR II, szerintem elképesztően jól sikerült, nekem is az van.

Sajnos az Artisan nem gyárt lassú padokat és így ebben a szegmensben jelenleg a GSR II a legjobb a véleményem szerint.

Artisannak a poron base amivel jobb, jobban tapad az asztalhoz, bizonyos felületeken tudnak picit mozogni az egyéb egérpadok.

(#14434) Synthwave válasza ferni (#14433) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Bőven Artisan szint a GSR II"

Sztenderd gumiággyal ezt nehezen tudom elképzelni. :))

-----------------------------------------------------

(#14432) raaay: Szerintem azért jobban jártál volna, ha innen néztél volna valamit. Még két pizza ára is ott maradt volna a farzsebben.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14435) ferni válasza Synthwave (#14434) üzenetére


ferni
őstag

Már pedig nekem pl szintekkel jobb, mert CS2re túl gyors az összes nekem.

Szóval felőlem vízágy is lehet az Artisanba varrva, ha nem gyártanak pl számomra megfelelő terméket.

Ezt a GSR II-t tényleg elkapták.

Van ez a tipikus Zowie prémium érzés, ezt itt is megkapod.
Onnantól kezdve meg hogy nem mozog az asztalon mindegy hogy hívják azt ami benne van.
Elkapták nagyon az egérpad keménységét is, illetve a legnagyobb gondját is fejlesztették.
Én azért nem használtam már a GSR első verzióját, mert túlzottan érzékeny volt a páratartalomra, ezen itt nagyot javítottak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14436) Synthwave válasza ferni (#14435) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez oké, de az "Artisan szintben" benne van a Poron/poliuretán habszivacságy is. A gumi egy kategóriával alatta van, legyen bármilyen jó a felület, és 16 pénz egy ilyenért azért elég meredek.

Amúgy a sebességet lassabb talpakkal is lehet csökkenteni.

"Onnantól kezdve meg hogy nem mozog az asztalon mindegy hogy hívják azt ami benne van."

Én még olyan gumialapú cuccal nem találkoztam, ami legalább egy kicsit (de inkább többet) ne mozgott volna hekkelés nélkül az asztallapon, pedig most is van 20 padom, meg előtte sem kettő volt.

Talán a nagy, 6 mm-es PureTrak Talent volt eddig a legjobb ebből a szempontból, de csak azért, mert a vastagságából adódóan van egy súlya, és még így is vándorolt egy keveset. Poliuretánnál meg ugye lerakod akár a kis S-es zsebkendőt, és azt is fel kell fejteni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14437) ferni válasza Synthwave (#14436) üzenetére


ferni
őstag

Egértalp nem tud közel sem annyit lassítani, főleg hogy már ilyen 40 grammos egerek vannak.

(#14438) Synthwave válasza ferni (#14437) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért igen durva különbségek tudnak lenni talp és talp között.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14439) PCProfessor válasza ferni (#14437) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Egér érzékenységen is tudsz állítani. Ajánlom figyelmedbe ezt a videót.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14440) ferni válasza PCProfessor (#14439) üzenetére


ferni
őstag

Ennél lassabban amikkel tolom már nem igen lehetne játszani normálisan :DDD

(#14441) raaay válasza ferni (#14435) üzenetére


raaay
csendes tag

Köszi @ferni és @Syntwave!
Nem gondoltam, hogy ilyen vitát kirobbantok. :D

Artisan sokkal drágább is lehet normál boltból és az itteni leírások alapján elég sűrűn is kell cserélni. Szóval ez is egy szempont volt, hogy ha lehet pár évig kitartson home office és game mellett.

Valóban nem csúszik az asztalon, tényleg eltalálták.
Egy dolog zavar, hogy még mindig nem lapult ki teljesen... Legalábbis a szélén. De majd rakok rá könyvet estére. :D

(#14442) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni:

Volt még régen, mikor nagyon sokat játszottam egy egérpadom, amit nagyon szerettem a felülete miatt.

Meg is találtam a neten: [link] - Steelseries Steelpad 5L

Ilyen felülettel rendelkező egérpadokat még gyártanak? Ha igen, akkor tudnátok ajánlani? :R

Vannak dolgok...

(#14443) FireKeeper válasza raaay (#14441) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

itteni leírások alapján elég sűrűn is kell cserélni
ez nem tudom honnan jött, egy rendszeresen tisztán tartott artisan nagyon tartós.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14444) PCProfessor válasza FireKeeper (#14443) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Azt a felhasználók 5% ha csinálja, többiek ha megveszik addig nyúzzák míg szét nem szakad.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14445) Synthwave válasza raaay (#14441) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"és az itteni leírások alapján elég sűrűn is kell cserélni."

Szerintem nem egy topikot olvasunk. A legtartósabb szövetpadok közt vannak.

"Artisan sokkal drágább is lehet normál boltból"

Ez addig miért releváns, amíg van egy megbízható forrás félárral? Amúgy a bolti ára sem olyan sokkal több, mint a Zowie-é.

--------------------------------------------------

(#14444) PCProfessor: És ez miért a pad hibája?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14446) PCProfessor válasza Synthwave (#14445) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Egyáltalán nem a pad hibája. Azért írtam, mert a legtöbb ember megveszi és karbantartás nélkül addig használja ameddig szinte darabokra nem hullik.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14447) raaay válasza Synthwave (#14445) üzenetére


raaay
csendes tag

Én karbantartom a padjaimat, de olyanokat olvastam a topikban és hallottam neten, hohy pár hónap után már nem olyan mint korábban volt. Sőt van, aki pár havonta cseréli. Szerintem ezzel Te sem vagy máshogy, de bocsi ha rosszul emlékszem.

(#14448) Mephike válasza raaay (#14447) üzenetére


Mephike
senior tag

Az első Artisan padomat fél évig napi rendszerességgel nyúztam HO miatt napi sok órát, semmi baja nem volt. Persze nem öntöttem rá a kávémat, nem bagóztam le, illetve havonta 2 percet szántam arra, hogy tiszta maradjon. A cseréje azért történt meg, mert egy másik Artisan padot akartam kipróbálni.
A neten van olyan infó is, hogy a föld lapos.

(#14449) Synthwave válasza raaay (#14447) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hat Artisanom van (3 x Shidenkai S|M|L, 1 x Zero Classic L, 1 x Hien L, 1 x Raiden XL, mind XSOFT), a Zero Classic fél év használat után kb. ugyanolyan volt, mint új korában (egy lightos tisztítás már ráférne, viszont ez is inkább a cimborámnak köszönhető, aki SZÓ SZERINT két óra alatt jobban lelakta, mint én 6 hónap alatt – no joke :W ), de pl. Shident is mainelek már pár hónapja, és semmi szükségét nem érzem tisztításnak vagy cserének. G-Wolves HTX Ace + Hyperglide MX-2 kombó van rajta, és vigyázva van rá.

Persze akadt itt a topikban, aki ~2 hét alatt brutálisan lelakta az utóbbit, de az nem a pad hibája volt.

A Hient kb. egy hónapot használtam, értelemszerűen olyan, mint mikor megjött, míg a Raident kb. csak egy hetet, így nyilván az is, de amúgy ezek is elég tartós cuccok.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14450) Synthwave válasza Mephike (#14448) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mit vettél másodjára?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.