Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Vanir válasza jaffa 2843 (#9000) üzenetére


Vanir
veterán

Megpróbálok szerválni egy 3.5G-t akkor minél előbb, for science.

(#9002) jaffa 2843 válasza Vanir (#9001) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Kék Xiaomi pad, Salmosa Mini @1000 Hz/800 CPI hibátlan.
Istenem de imádtam ezt a kis vackot. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9003) Nordekk


Nordekk
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS Cerberus padom. Kb. 3 hónapos és szerintem eljött az idő ,hogy kitisztítsam. Látszólag nem koszos, csak érezni ,hogy nem csúszik rajta az egér olyan gördülékenyen mint újkorába. Ez előtt műanyag egér padom volt, azt csak áttöröltem, de ennél nem tudom ,hogy mi az optimális eljárás. Ti hogy szoktátok ezeket a szövet padokat mosni?

(#9004) Vanir válasza Nordekk (#9003) üzenetére


Vanir
veterán

Összefoglalaaúúúúúúú plíz!

jaffa 2843: Gondolom ugyanaz a Salmosa Mini szenzora, mint a 3.5G, szóval akkor lehet, hogy nálam lesz a hiba, avagy a fekete pad anyagában. Na majd elválik, jövő hónapban megpróbálok keríteni egy 3.5G-t.

btw it's over 9000!

(#9005) jaffa 2843 válasza Vanir (#9004) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Salmosa 3G.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9006) Vanir


Vanir
veterán

A Cougar egérpadokat érdemes lehetne megpróbálni, ugyanis elég olcsón dobálják őket (a 450x400-as Large modellek 4 ezer alatt vannak). Állítólag a Cougar Speed 2 olyasmi, mint egy G-TFX, csak jobb megállítási erővel rendelkezik.
Van sima Control és Speed, illetve ezeknek a 2-es jelzéssel ellátott változata, amelyek 4 helyett 5 mm vastagok, és varrott a szélük, valamint a felületük is más.
Be is raktam őket az ajánlóba a sárga részbe.
És most rendelek egyet, hátha tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

(#9007) -FLY-> válasza Vanir (#9006) üzenetére


-FLY->
őstag

Hüm, lehet én is bevállalom, gsr szvsz lassú, fogja az egeret és a szélei széthullanak (ez prémium lol, szerencse, hogy csak 5k volt vatta új), qck+ meg vékony. Cougar Speed 2L vajon van olyan gyors mint a sima ss qck?

(#9008) Vanir válasza -FLY-> (#9007) üzenetére


Vanir
veterán

Sokkal gyorsabbnak kell lennie. A G-TFX brutálgyors, és ahhoz hasonlítják.

(#9009) A Zéé válasza Vanir (#9006) üzenetére


A Zéé
addikt

Én vettem a Speed 2-ből egy kicsit, nekem nagyon tetszik, bár textilből csak az ilyen párszáz forintosokat ismerem, olyanok vannak az irodában.
Most összenéztem barátnőm WOT-os Razer padjával, az talán egy kicsit kisebb ellenállású, mint ez a Cougar. A régi műanyag egérpadommal meg összehasonlíthatatlan... :D

Just a simple Lineman...

(#9010) b.


b.
félisten

Jelenleg purertrak oldalán 30 dollár felett ingyenes a posta. 25 dolláros mellé van akcióban egy 13 és egy 10 dolláros típus, így 35-37 $ 2 puretrak egérpad. :R ( plusz küldtek 10% kedvezmény kódot emailban )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9011) Vanir válasza A Zéé (#9009) üzenetére


Vanir
veterán

Speed 2-ből be is rendeltem egy L-es méretűt, szerdán érkezik, ha minden igaz. Kíváncsi leszek. Mondjuk én a control padokat szeretem, de mindent ki kell próbálni. :P

4927 forintra jött ki az MPL csomagautomatás szállítás, és még külön dobozt is kértem a csomagolásnak. Ennyiért ha tényleg jó, akkor erősen best buy szaga van.

[ Szerkesztve ]

(#9012) izee válasza b. (#9010) üzenetére


izee
senior tag

Nekem ezt írja 37.5$-os próbarendelésre:
USPS Priority Mail International (6-10 days) $ 60.00

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#9013) MaTpr0F válasza izee (#9012) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Igen, nem egyszer ugrottunk már be ennek. Puretrak-nál a free shipping mindig csak USA rendelésrkre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#9014) b. válasza izee (#9012) üzenetére


b.
félisten

Valóban :(
tegnap este még nem dobott rá semmit, kaptam is utána egy mailt, amiben egy 10% kedvezményű kupont küldtek.
Kíváncsi leszek meg jön e. 37,89 $ a 2 pad elméletileg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9015) fatal`


fatal`
titán

Corsair MM600-zal van valakinek tapasztalata? Kereső nem nagyon dob semmit.

9HD és eközött vacillálok (árban nagyjából ugyanannyi, viszont a Corsairen van speed és control felület is), jelenleg (ahogy kb. 1 hete említettem) egy 13 éves Func 1030-at nyúzok, de már igencsak kopott.

Végül a Zowie helyett egy Mionix Avior 7000-et vettem, bár gondolom ez nem igazán befolyásolja az ajánlott padokat.

(#9016) Vanir válasza fatal` (#9015) üzenetére


Vanir
veterán

Ugyanaz a szenzor csücsül az Avior-ban, mint a Zowie-kban, szóval nem gáz. Adj neki egy próbát, nekünk nincs róla tapasztaltunk, hard padok terén eléggé meg vagyunk lőve jelenleg. Ha megveszed majd számolj be róla kérlek!

(#9017) fatal` válasza Vanir (#9016) üzenetére


fatal`
titán

Megrendeltem, 2-3 nap múlva jön meg a nagykerbe, majd beszámolok :)

Bár nincs nagy tapasztalatom, a func előtt asztalon játszottam, azóta meg ez van :) Remélem hasonlóan tartós(és persze jó) lesz.

A func annyira elkopott, hogy a simább (elméletileg speed) felületen már nem is működik az egér rendesen, csak ha felhúzom a LOD-ot :D Az avior szoftvere is 30%-ot ír, a control felületre 90-et, de ez is kopott már.

(#9018) -FLY->


-FLY->
őstag

Zowie G-CM még határeset árban, qck-hoz képest mennyire csúszik, tudja valaki biztosan?

(#9019) Vanir


Vanir
veterán

Alakítottam az ajánlón, néhány hibát javítottam. Bekerült alulra egy hard pad és egy extended fül.
A hard padokhoz egyelőre csak az SS 4HD és 9HD került, majd még alakul a többi. Az extended részhez meg csak simán kimásoltam a szövetek közül a nagyokat. Még a héten próbálok bővíteni az ajánlott listán.

(#9020) -FLY-> válasza -FLY-> (#9018) üzenetére


-FLY->
őstag

Átböngészve a fórumokat és az összefoglalót, rendeltem inkább egy Razer Goliathus Control Gravity Edition (L) padot, vizesektől pontra 7490HUF (életem legdrágább padja idáig). Majd, írok egy gyors véleményt ha megérkezett.

(#9021) gtamate2 válasza -FLY-> (#9020) üzenetére


gtamate2
veterán

Pedig olcsóbban is megúszhattad volna ha mindegy a mintája: [link]

*Sn0w

(#9022) -FLY-> válasza gtamate2 (#9021) üzenetére


-FLY->
őstag

Pár százas csak a difi, mivel mol-hoz kell és a gravity szvsz a legszebb.

(#9023) b. válasza Vanir (#9019) üzenetére


b.
félisten

Ha gondolod egy icemat-ot szívesen küldök tesztelésre, bár beszerezni már nehézkes.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9024) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok qck mini eol mi a véleményetek?

(#9025) Vanir válasza b. (#9023) üzenetére


Vanir
veterán

Koszi a felajanlast, de kifutott modellekrol szerintem felesleges. De amugy nagyon jo cucc tudtommal.

(#9026) b. válasza Vanir (#9025) üzenetére


b.
félisten

Rendben. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9027) fatal`


fatal`
titán

Na, délután megjött az MM600, azóta CS: Sourceoztam vele pár órát. Egyelőre nagyon bejön, nem mozog az asztalon. Egyelőre a control felületet használom, ezt 100%-ra analizálja a mionix tesztje, de ez sokat nem jelent, viszont pontos és jól csúszik. Elég masszívnak tűnik, remélem a funchoz hasonlóan ez is sokáig fogja bírni. Jelenleg talán jobb, mint az volt új korában (bár marha rég volt), szerintem az ár ellenére simán mehet az ajánlott padok közé, ha valaki kemény felületű padot keres. Ugyanannyiba kerül most, mint a 9HD.

(#9028) Vanir


Vanir
veterán

Megjött a Cougar Speed 2. Ezt kiegyengetni egy durva párharc lesz, már előre látom... Cserébe a felülete tényleg kegyetlen gyors, gyári Zowie talpakkal úgy csúszkál rajta az EC2-A, hogy az valami hihetetlen.

(#9029) BeStronk


BeStronk
tag

Sziasztok! Próbáltátok már az A4Tech X7-500MP-t ? (Tudom nem szeretitek a brand-et szóval tuti leszóljátok, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.)

(#9030) gtamate2 válasza Vanir (#9028) üzenetére


gtamate2
veterán

Mindig ez a kiegyenlítés, rajtad lehet a prikézsia keményen. ;]

*Sn0w

(#9031) -FLY-> válasza -FLY-> (#9020) üzenetére


-FLY->
őstag

Megérkezett, kb egy óra cs:go van "benne" idáig. Szerintem nem gyorsabb mint a qck+, spray control ezzel sem felhőtlen, ez is leragadós (zowie swift csúszásra még mindig etalon nálam, de más kategória). Amúgy hozza a jobb gyártók szövet padjainak minőségét, varrás szerencsére nem bunkó és puha is, felbontása jó a nyomtatásnak. Részemről annyi, hogy lehasználom, azt csá. :)

[ Szerkesztve ]

(#9032) -FLY-> válasza -FLY-> (#9031) üzenetére


-FLY->
őstag

Csak, hogy mindenki kb belője az érzéseimet(máónikásan), ha ez a pad nő lenne, feleségül ugyan nem venném, de úgy összejárogatnék vele, ezt-azt csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#9033) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Qck-t mennyire gyakran szabad mosni? (Nekem Omen van, de tudtommal teljesen ugyan az)
Ez kb 2 hónapos pad, és azért látszik rajta, hogy hol van a kezem, pedig tényleg mindig tiszta, viszont ahogy csúszik a padon, eléggé hámlik tőle, gondolom ez látszódik a padon is).
Nagyon nagy baj, ha így kéthavonta berakom egy kímélő mosásra?

#KeepFightingMichael

(#9034) Vanir válasza guftabi96 (#9033) üzenetére


Vanir
veterán

Nyugodtan. Harminc fok, vagy az alatt.

(#9035) SP!T válasza guftabi96 (#9033) üzenetére


SP!T
addikt

Én csak azt nem javaslom, hogy radiátorra rakd, mikor forró. Nekem egy Heavy-m "behorpadt" utána. Lett egy kisebb gördeszkás medence benne. De sose tudtam eldönteni, hogy valóban amiatt történt-e. Szóval azóta csak a radiátor közelébe rakom max. :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9036) BioNiCMaN válasza guftabi96 (#9033) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én így csinálom. :B Simán ráteszem utána a konvektor tetejére száradni, eddig még nem lett tőle baja (mondjuk nem ezer fokos a teteje).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9037) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok!

Natec Genesis m12 lava egérpadról vélemény? Vennék egy 90x45centis egérpadot és megtetszett. Szövet a felülete alján pedig gumis. 3.200ft az ára. Valószínüleg egy Rival 100 alatt lenne.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#9038) freeknight válasza Krisz0418 (#9037) üzenetére


freeknight
őstag

Szia, te írtál az egeres topikba is, ha jól emlékszem.

Ha a Rival 100 lesz a választott, érdemes megfontolni, hogy a hivatalos Steelserires webshopból rendeled, ott 12.000 forint az egér ára, és ebben benne foglaltatik egy ingyenes Qck Vector egérpad is. Ez méretre és anyagra megegyezik a Steelseries Qck-val. Persze ez jóval kisebb az általad kinézett padnál, de garantáltan jobb minőség, és tökéletesen passzol a rival 100-hoz. Illetve kételkedem abban, hogy egy ilyen óriási padot teljesen kihasználnál. Persze lehet csak én vagyok maradi, hogy a billentyűzetet nem az egérpadon tartom :D . De nyilván lehet neked éppen ez kell.
Csak azért hoztam fel ezt a lehetőséget, mert ha elég a "normál" méret is, akkor így jössz ki a legjobban árban: magyar webshopokban a rival 100 11ezer ft körül kezdődik, és emellé még kell venned egy padot is. Persze ha mindenképp nagy méretű pad kell, akkor nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#9039) Vanir válasza Krisz0418 (#9037) üzenetére


Vanir
veterán

Én nem venném meg. Ez a Natec hihetetlenül gagyi cuccokat csinál...
Mondjuk ennyit megérhet kipróbálásra, aztán ha nagyon szar, akkor ha online rendelted el tudsz állni a vásárlástól 14 napig.

[ Szerkesztve ]

(#9040) dobragab


dobragab
addikt

Napi tapasztalat: nagy Raindrop összetekerve befér a postai S méretű dobozba, átlósan.

Ma elment az utolsó felesleges Raindopom is. 3 maradt, egy otthonra, egy kollégiumba és egy munkahelyre :))

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#9041) TeebyKay válasza dobragab (#9040) üzenetére


TeebyKay
őstag

Rendelheted a következő adagot :DDD

(#9042) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Eddig sosem használtam egérpadot, fölöslegesnek láttam (nem vagyok annyira pro). Viszont most van egy asus strix claw-m, amit akad/fagy, olyan mintha koszos lenne. Azt tanácsolták, hogy egy egérpad kell neki, mert ez minőségi szenzor, megkívánja a minőségi felületet. Nektek mi a véleményetek, ez tényleg megoldaná a problémám?
(egy gagyi trust gtx25 simán elmegy ott, ahol az asus nem)

Mit ajánlotok? Őszintén elmondva (és most tudom, hogy meg fogtok kövezni, amit lehet, de csak szép szavakkal :D) az egérpadot én fölöslegesnek tartom, és ha muszáj is nem nagyon szeretnék rá költeni.

Ráadásul laptoppal játszom, szóval a mobilitásba nem fér bele hogy viszem magammal az egérpadot (a játszás csak másodrendű).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9043) FireKeeper válasza ArthurShelby (#9042) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Ha szuper-olcsón akarod megúszni, nekem jó tapasztalataim vannak a Genius GX P100 speed vagy control verziójával, attól függően, hogy gyorsabb vagy lassabb padot szeretnél. Nekem egy speed van a laptop mellé, a felülete jó, a széle le van varrva, vastagsága ok, egyedüli ami zavar benne az idióta skorpiós logó.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9044) MaTpr0F válasza ArthurShelby (#9042) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Akkor add el a strixet és vegyél valami lézerest az elmegy bárhol.

(#9045) jaffa 2843 válasza ArthurShelby (#9042) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha a laptop belefér a táskába, akkor egy 2mm vastag egérpad miért nem? :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9046) ArthurShelby válasza jaffa 2843 (#9045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jogos :D
Egyébként azért, mert néha a gépet a lakás különböző pontjain használom, és oda nem táskában viszem :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9047) jaffa 2843 válasza ArthurShelby (#9046) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez már csak vacak kifogás. Egyik kezedben a laptop, másik kezedben az egér a hozzáfogott paddal együtt. :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9048) Vanir válasza MaTpr0F (#9044) üzenetére


Vanir
veterán

Amúgy ezt tudnám én is javasolni, mindenféle viccet meg szarkazmust félretéve. :) Csak előtte azért próbáld ki valami normális egérpadon, hogy nem a szenzora szart-e be a Claw-nak.

(#9049) jaffa 2843 válasza Vanir (#9048) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Elég sok gond van a Strix Claw-val. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9050) SP!T válasza ArthurShelby (#9046) üzenetére


SP!T
addikt

En mindig berakom a billentyuzetre es rahajtom a fedelet. Maris nem kell fogni amig maszkalsz.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.