Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) deadelon válasza Buster17 (#5000) üzenetére


deadelon
aktív tag

én meg a 4- iket
buster 17 miért jobb az első,mert arról már hallottál?vagy használod mind 2 őt és komoly tesztelés alapján a q jobbnak bizonyult?

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#5002) dfdfdf válasza deadelon (#5001) üzenetére


dfdfdf
őstag

nálam az első már vagy 6 éve bírja.

(#5003) n@p@lm válasza golya87 (#4990) üzenetére


n@p@lm
őstag

ránézésre is hót gagyi.
ilyenem van, 1 éves, de 1000y különb nála....

(#5004) golya87 válasza n@p@lm (#5003) üzenetére


golya87
őstag

Igazából hirtelen fellángolás volt. A méretek sem stimmelnek, inkább megrendeltem pon-ból. Drága, de nagyon bejön az egész, minősége, design-ja, fogása, minden. Siklani fog rajta a Mamba... :DD

(#5005) n@p@lm válasza golya87 (#5004) üzenetére


n@p@lm
őstag

jó választás;)

(#5006) Peddy789 válasza n@p@lm (#5005) üzenetére


Peddy789
őstag

ez a medium vagy a small?

(#5007) WolfheartGR válasza Peddy789 (#5006) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ránézésre big. De nem excended.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#5009) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok, vennem kellene most egy vezeték nélküli egér bill. párost szettben, mivel nincs túl nagy keretem rá ezért elemeset fogok valószínűleg venni, azt szeretném kérdezni hogy egy pár elemmel ezek kb. mennyi idelyig bírják? Köszi előre a segítséget! :R

(#5010) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

pcx-ben szeretnék ajándékba egérpadot venni. Mit tudtok ajánlani max. 3000-ért? Valami strapabíró darab kéne, ami nem olyan sérülékeny lézeres egérhez.

(#5011) drtimot válasza Mate (#5010) üzenetére


drtimot
aktív tag

Méret-igényeidől függően Steelseries Qck, vagy Qck mini.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#5012) Mate válasza drtimot (#5011) üzenetére


Mate
nagyúr

Például Steelseries Qck Mass? Ahogy néztem ez vastag, ami szerintem jobb, mint a papír vékonyak. Hurcolászva nem lesz.

(#5013) jaffa 2843 válasza Mate (#5012) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jó is az a Mass. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5014) Synthwave válasza Janoo_07 (#5009) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Másik topik. Ez itt egérpadok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5015) Janoo_07 válasza Janoo_07 (#5009) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Bocsi, úgy tévesztettem el a topicot ahogy csak lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5016) Djsaba válasza Synthwave (#5014) üzenetére


Djsaba
senior tag

Szia!
Egy régi a4 teches , lézeres egérről váltottam, Steelseries Kana Cs:Go editionra, nem régen próbáltam egy Roccat Savu-t is, de azt hittem rossz a szenzorja, viszont ennél az egérnél is fent áll a probléma. CS-ben (is) (legfőképp) , olyan jelensége tapasztalok, amikor felemelem az egeret, vagy nem is tudom pontosan, olyankor nem pörög a húzás után a kép, vagy egy kicsit befordul, nem tudom pontosan megfogalmazni. Egy Steelseries QCK+-van alatta, azzal lehet a probléma, vagy ezzel jár a váltás a régi szr lézeres szenzorról az optikai szenzorra?

[ Szerkesztve ]

(#5017) WolfheartGR válasza Djsaba (#5016) üzenetére


WolfheartGR
őstag

800 cpi-n vagy az alatt használd. Azon felül ilyent akkor csinál ha rántás közben elemeled. Ha már megállt a kezed és úgy emeled nem fog semmi ilyesmit produkálni.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#5018) Djsaba válasza WolfheartGR (#5017) üzenetére


Djsaba
senior tag

Egyszóval, meg kell szokni a dolgot :) 800cpi-n használom, már évek óta annyin játszom, lejjebb nem szeretném venni, mert az már elég csiga :D

De észrevettem, hogy fél centi körül a levegőben is érzékeli a mozgatást, szóval lehet hogy az a ludas. De gondolom majd idővel skillesedek optikai egérrel is .

(#5019) drtimot válasza Djsaba (#5018) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ez nem minden optikai egérnek a sajátossága, csak úgy néz ki, belenyúltál. De ez az emelési távolság (a szakirodalomban LOD) általában csökkenthető, pl. vastagabb talpakkal vagy a szenzor egy részének leragasztásával. De ez már off, itt az egeres topic.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#5020) WolfheartGR válasza Djsaba (#5018) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ez ennek az egérnek a sajátossága.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#5021) Peddy789


Peddy789
őstag

Ma volt lehetosegem par egerpadot megtapizni, a roccatek nemtul szimpik, a steel tul egyszinu, es csak a heavy normalis vastagsagu, a sima qck mintha vmi rongy lenne, a razer goliathus control se nagyon jott be, epphogy lasabb rajta az egér mint a speeden, cserébe legalább kényelmetlen a kéznek
Összeségében a goliathus large speed tetszett meg, esetleg qck heavybol ha talalok vmi szinesebbet.

(#5022) Synthwave válasza Peddy789 (#5021) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

QcK tartósabb, színes Heavy-t nem fogsz találni. 4 mm-es QcK+ -ból vannak mintásak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5023) tixem


tixem
addikt

Hali!

Logi g400-am alá keresek valami olcsóbb de mégis normális padot. Ezt néztem ki, méretre szvsz elég (már csak azért is mert nagyobbat az asztalon nem tudnék hova tenni :DDD ), anyagáról viszont sokat nem tudok. Az talán előny lehet, hogy az alja össze van varrva a tetejével így talán tovább tart a cucc. A 2 év gari is szimpatikus

Játékra lesz elsősorban (oda lehet jó volna nagyobb de hely szűkében ugye nem megy a dolog), meg netezgetés. Lehet, hogy a vásárlás szempontjából indifferens, de egy kopott bútorlap asztalon lenne használva.

Röviden tehát van e jobb ennyiért, vagy nyugodtan megvehetem? Köszi :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#5024) drtimot válasza tixem (#5023) üzenetére


drtimot
aktív tag

A Tesoro padjai elég újak a piacon, nem nagyon van még tapasztalat a jóságukról, végképp nem a hosszú távú tartósságukról. Biztonságosabb az ajánlott padok közül választani.

Továbbá, tudtommal a szegés (már ha arra gondolsz az által, hogy össze vannak varrva) csak X3-tól felfelé van ezeken, az X2-n nincs. Az más kérdés, hogy a szegés nem feltétlen előny, más szegett padoknál sokan panaszkodnak arra, hogy a szegés idővel durvára kopik, és bántja az ember csuklóját. (Keress vissza akár ebben a topicban) Az ajánlott, de szegetlen padok az első hozzászólásban vannak olyan minőségűek, hogy nem fognak szétesni pár hét alatt, ne aggódj.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#5025) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Mi a különbség a Razer Destructor és a Destructor 2 között? :R

(#5026) Rayyy


Rayyy
senior tag

Az elképzelhető, hogy a Genius Maurus jobb és bal gombjának mechanikája különböző? Még nem volt gémer egerem (most sem játékra kell, csak 50 egeret megfogdostam és ez volt a legkényelmesebb), és meglepődve tapasztaltam, hogy a bal gomb sokkal halkabb, mint a jobb, viszont sokkal nehezebb lenyomni... ez most hiba vagy direkt ilyen? Nem találtam erre infót.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#5027) kristof123 válasza Rayyy (#5026) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Ezt a kérdést itt tedd fel légy szíves.

(#5028) Rayyy válasza kristof123 (#5027) üzenetére


Rayyy
senior tag

Bocsi, átraktam.
Bár nem igazán értem, hogy miért nem jó itt. De a lényegen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#5029) Rayyy válasza Rayyy (#5028) üzenetére


Rayyy
senior tag

Bazzzeg, most látom, hogy egérPAD topik... mekkora gyökér vagyok! Bocs! (és még vissza is ugatok, tiszta szégyen) :W

Minden a legnagyobb render!

(#5030) kristof123 válasza Rayyy (#5029) üzenetére


kristof123
őstag

Semmi baj! Mindenkivel előfordul.^^

(#5031) Rayyy


Rayyy
senior tag

Amúgy Steelseries Qck Mini-t használok itthon is, melóhelyen is, mindenkinek csak ajánlani tudom... nem a leggyorsabb pad, de a pontosságot segíti.

Minden a legnagyobb render!

(#5032) Peddy789


Peddy789
őstag

végül razer goliathus speed largeot vettem, nagyon tetszik, kényelmes a kéznek, és ami nekem még fontos volt, szépen mutat :)

(#5033) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

No kérnék segítséget. Visszavittem a CM Storm-RX Med padomat gariba, mert 5 hónap elég gyenge használat mellett már jön fel a szövet. Tudnátok ajánlani valami mást? Azelőtt műanyag volt sok éven keresztül. Igaz kikopott a sok használattól, de jó volt. Érdemes lenne azt venni(Razer Destructor, SS 4HD), vagy vmi szegett szélű szövet/hybridet? :R

(#5034) jaffa 2843 válasza KaiotEch (#5033) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Normális szövetet kell venni és nincs vele gond. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5035) KaiotEch válasza jaffa 2843 (#5034) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Razer Goliatus-ra gondolsz?

(#5036) Synthwave válasza KaiotEch (#5035) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem.

Normális szövetpadra.

1. hsz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5037) KaiotEch válasza Synthwave (#5036) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát az normális, ajánlott és még varrott is. Csak az a fránya sok ződ ne lenne rajta :( Józan paraszti ésszel gondolkodva az összes fel fog jönni, ha nincs levarrva.

Amúgy a destructor rosszabb választás lenne? Jobban koptat?

[ Szerkesztve ]

(#5038) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Eeez most komoly, hogy 15-25eFt egy Artisan pad? :Y

Mondjuk érdekes a jp oldalról 6500-ra jön ki yen-ben. Erre gondolom még jön áfa, egyéb adó, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5039) jaffa 2843 válasza KaiotEch (#5038) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Közösen kell rendelni és megoszlik a nem kevés postaköltség is :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5040) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,
Új egér vásárlásán gondolkodom. Rengeteg fajta egerem volt már. Mindig drágák, és márkásak. Jelenleg Razer Deathadder V2-m van, már a második, és ennél is előjött a duplaklick hiba. Ami tudom, hogy javítható, csak már elegem van egy kicsit. Egereimet leginkább CS-re (nagyon sok évig) BF3-ra használtam. Jelenleg leginkább mindennapi használatra, és pár dota2 meccsre kellene, már nem játszom sokat de szeretnék olyan egeret amivel, ha úgy alakul ismét tudok CS-zni hibamentesen. Vezetékesre gondoltam, mert mindig elzárkóztam a vezeték nélküliektől. Szerintem alkalmatlanok FPS játékokra.
Választáskor fontos szempontjaim lennének:

-Ár: 6-10000 ft maximum
-Márka: teljesen mindegy
-Minőség: Ne legyen teljesen gagyi, nem kell Razer és Logitech minőség de azért legyen egyben
-Borítás: Amennyiben lehetséges, gumis. Semmi féle képpen ne lakkozott műanyag.
-Szenzor: Legyen megbízható, nem vagyok DPi hajhász, de ha a jövőben leülök esetleg még CS-zni egy nagyobb rántástól ne zavarodjon meg!
-A legfontosabb szempont! Butaságnak tűnhet, de ne legyen se a két click, se a gorgő közelében plusz gomb!

Mellékes szempontok:

-súlyozhatóság
-5gombos (nem feltétlenül fontos)

Én most pár perc keresés után ezeket találtam, Gigabyte FORCE M7, Ozone Xenon fekete, Roccat Lua, Tesoro Gungnir. Ezekről várok véleményeket. De mivel éveken keresztül elvakult Razer mániákus voltam, szívesen várok bármilyen kisebb márkát is.

Ui: Amennyiben van olyan egér ilyen árban ami vezetéknélküli, és használható FPS-játékokhoz is hibamentesen akkor az is megfelel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5041) WolfheartGR válasza .LnB (#5040) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Akkor fáradj át ebbe a topikba, nagyobb sikered lesz. :))
És a topik összefoglaló alapos és értő módon való áttanulmányozásával kezdj. Meg is válaszol pár kérdésedet amit itt sikerült feltenned.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#5042) .LnB válasza WolfheartGR (#5041) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jajj bocsi :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5043) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

3db egér lakik az asztalomon, és keresek nekik egérpadot.
(1600 dpi-s optikai, 1600dpi lézeres, és egy 800dpi-s optikai)
Kissé költséges lenne 3db-ot venni, így valamilyen asztal fóliázásra gondoltam.
Ilyesmivel foglalkoztok itt a topikban, vagy fáradjak át a sufni tuning topikba? :D

Köff!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5044) kristof123 válasza Bici (#5043) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Ebbe olvass bele. Vagy valami picike egérpadot vegyél például ilyet (Corepad C1 XXXL). Ennek van méretesebb darabja is.

[ Szerkesztve ]

(#5045) Jazz


Jazz
veterán

Milyen egérpadot ajánlanátok az olcsóbb kategóriából? ~2k
Pl.: Razer Goliathus Control Omega. Elvileg ez szövet, precíz pontos, csúszás is megfelelően könnyű rajta (remélem).
Köszi

free your mind

(#5046) Bici válasza kristof123 (#5044) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5047) tixem válasza drtimot (#5024) üzenetére


tixem
addikt

Nos, köszönöm az ajánlást, sajna nekem az ajánlott padok drágák, valamint sokat itthon kapni se lehet.. Így a garancia ugrik (jó tudom mi mehet tönkre egy padon: foszlani kezd, felület elválik stb na ezért kell garancia)

Megvettem az x2-t 2 év garival, 1700-ért simán jó bolt volt. Nagyon finom felülete van, úszik rajta a g400-am. Nagyon igényes az egész, csomagolása mindene, szerintem nem lesz vele gondom.
Szűk pénzűeknek csak ajánlani tudom :K

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#5048) do3om


do3om
addikt

Hi
Elégé elnyűtt egérpadot használok, jó pár éves megvan szép foltos már meg a széle néhol felvált így lecserélném. Ami van az egy szövet borítási gumis anyagú pad kb 5mm vastag és nem is szeretnék vékonyabbat. Amúgy nincs márkája valami céges ajándéktermék de kiváló minőségben (legalább 6-7 éves!!!)

Az Aqua-ból kéne néznem valamit de nem toldom ott mit érne meg. úgy 3,5e max költenék rá. A mostani mérete 250x210mm körüli, ha ennél nagyobb valamivel az csak jó lenne de pár cm plusz elég is lenne. A vastagsága meg a kényelem miatt 5mm. Én néztem is párat amire írják ott hogy nagyon jó, de itt meg nem ajánlják.
Volna valakinek ajánlata? Az egerem egy giga GM-M6800. Szóval elég nekem 3,5 plafonig valami alá.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#5049) do3om válasza do3om (#5048) üzenetére


do3om
addikt

Végül egy steelseries QcK mass lett, ez jó vastag így a régivel majdnem megegyező.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#5050) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. No a CM Storm árát visszakaptam, vagyis jóváírták így másikat kéne választanom. Melyik lenne a legjobb G9x alá? Razer Destructor, SS 4HD, Goliathus? A lényeg, hogy ugyan olyan legyen a gyorsulása vízszintesen, mint függőlegesen, mert nálam el van forgatva 90°-at a pad. :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.