Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Sziasztok!

Dreammachine Dm XL padom van. Azt szeretném kérdezni, hogy ez mosható mosógépben? Valaki már próbálta? Nyilván rövid, kímélő fokozatban, alacsony hőmérsékleten. Illetve mosószert, esetleg öblítőt lehet használni? Köszönöm!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#12002) gtamate2 válasza holozis_HUN (#12001) üzenetére


gtamate2
veterán

én egy padot se tennék be, ott a kézi mosós módszer, az tuti nem árt

*Sn0w

(#12003) holozis_HUN válasza gtamate2 (#12002) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nedves törlőkendővel szoktam tiszzogatni, viszont már 2 éves és a mélyebben ülő szennyeződéseket stb nem igazán tudom kiszedni belőle így. Ilyenkor van az, ha pl valami kemenyebbel "megkarcllom" ilyen barnas vonalat húz...

Simán csap alatt kis mosószerrel kézzel nyomkodjam ki?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#12004) gtamate2 válasza holozis_HUN (#12003) üzenetére


gtamate2
veterán

[link]

*Sn0w

(#12005) holozis_HUN válasza gtamate2 (#12004) üzenetére


holozis_HUN
veterán

:R

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#12006) planbmokus


planbmokus
senior tag

Nem nagyon volt eddig infó róla, gondoltam megosztom:

Ha valaki gyors és strapabíró egérpadot keres, szívesen ajánlom az SPC Gear Endorphy Cordura-t, nálam 1 éves, a Sphex-en kívül ennyit még nem bírt nálam egérpad.
Gyorsabb mint a Sphex / Steel Qck / Razer padok, nálam 800-ról lement a dpi 600-ra (Razer Mamba Elite), hogy érzésre Qck-el hasonló legyen.
Mosógép 30C' kímélő progin mosható, bírja is, 2-n túl van.

Sokat van használva, napi szinten R6:S, programozás, grafikai szerkesztés, évi 1000+óra pörög bele egész biztosan.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#12007) Amerigo57 válasza planbmokus (#12006) üzenetére


Amerigo57
őstag

Szerintem az SilentiumPC SPC Gear Endorphy Cordura Speed egérpadok ,
mindig is jók voltak , egy hibájuk van , hogy csak 3 mm vastagok.

(#12008) heiladam


heiladam
csendes tag

Sziasztok! Egérváltás mellett padot is szeretnék váltani. Nagyot szeretnék. Most Razer Goliathus van, de már rongyosra van kopva szegénykém. Maradnék a márkánál. Valakinek van tapasztalata Gigantussal? Tetszik, mert van belőle 3XL. Vagy maradjak egy Goliathus Extendednél? Köszi előre is!

(#12009) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!
Nem tudjátok véletlenül hol lehet Mo.-on a kisebbik (324x273) Gigabyte AMP500-at kapni? Mindenhol csak a nagyobbik verziót látom.
Köszi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12010) Amerigo57 válasza fLeSs (#12009) üzenetére


Amerigo57
őstag

A GIGABYTE AMP300 egérpad a kisebbik (324x273 mm )
Itt nézz szét.
Link:

(#12011) fLeSs válasza Amerigo57 (#12010) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez ugyanaz, csak a kisebb méret miatt AMP500 helyett AMP300 a neve? :D Én AMP500 néven kerestem.
Köszi. :R

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12012) BMS


BMS
őstag

[link]
ez minőségileg megfelel?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#12013) sNk77 válasza BMS (#12012) üzenetére


sNk77
aktív tag

Szia!

Szerintem ez az ajánlott hp omen nagyobbik kiadása. Szóval igen.

"Egy az egyben QcK+, csak vastagabb. Best buy ennyiért." Írják róla az ajánlottak listában. Viszont azt nem tudom, hogy a listában a HP Omen mégis mit takar, HP Omen nem csak egérpad lehet. Még ha csak az is lehetne, nem csak egy féle HP Omen pad létezik.

nádpálca

(#12014) Zaied válasza sNk77 (#12013) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szerintem azt már nem gyártják.

(#12015) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

1 hete használom kb a Qck+ padot, még a régi egérrel. fura tapasztalataim vannak, amik nem tudom, hogy az egér vagy esetleg a pad hibája e.

CSGO alatt többször tapasztaltam, hogy nagyobb húzásoknál (ami nálam egyébként ritka) - balra lefele irányba - mintha egy ponton nem érzékelne. magyarán megakad az egér, de mintha egy kis "fordulás" mégis lenne ilyenkor. tehát pl húzom balra-lefelé az egeret, egy ponton megakad, vízszintesen nem, de függőleges irányban mintha érzékelne.

ha ez egér probléma, akkor elengedem a dolgot. azonban felmerült bennem egy olyan gyanú, hogy lehet a paddal lesz gond. az én kezem ugyanis az az izomból izzadós fajta :DDD lehet, hogy ez nem tetszik a padnak?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#12016) 4nick8


4nick8
őstag

Artisan Mousepad-ről hallott e már valaki? :)

(#12017) Synthwave válasza 4nick8 (#12016) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy L-es Shidenkai XSOFT Strawberry & milk jöhet.


Kár, hogy kb. fél évet húz csak érdemben, ha nyüstöli az ember.

tl;dr: Verygut, csak igen drága hobbi..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12018) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A napokban beszereztem egy HP Omen 200-at és egy Gigabyte AMP300-at. Viszonyításképp a HP elvileg egy az egyben QCK+, ez van az ajánlott listába is írva, és redditen is ezt olvastam. Az AMP300 pedig az AMP500 kisebb verziója.
Nos, a különbség ég és föld. Egy vadiúj HyperX Pulsefire Core-ral próbálom őket.
A HP ugyanolyan siklásra, mint a ~2000 Ft-os kínai egérpad amit 1 éve az ebayről rendeltem (elvileg Razer Goliathusnak lett eladva, de nyilván nem az... :D) A kínai és a HP között az a különbség, hogy a kínai egyrészt vékonyabb, másrészt eléggé érdes és így a csuklómnak hozzá kellett szoknia, hogy dörzsöli. Ellenben ez a szélén le van varrva, míg a HP nincs.

Én fingertipet használok és még ez a ~94 gr-os egér is nehézkének tűnik így irányítva.
NADE az AMP300. Ezt egy másik, a redditen talált lista alapján vettem, abban a sebesség alapjáni rangsorolásban ez a nagyon gyorsak között szerepelt. És valóban, ezen baromira csúszkál, talán már túlságosan is. Később kipróbálom játékban is.Összahasonlításképpen ennek az egérnek eléggé jóféle vezetéke van, amit ha az egér felé tologatok, akkor a HP-n az egér meg sem mozdul, viszont a Gigabyteon már eltolja a vezeték az egeret.
Vastagságra ez keskenyebb, mint az Omen, kb. 2 mm lehet. Első benyomásra a kettő közötti csúszássebesség lenne nekem jó , de ez csak az első benyomás, lehet hogy csak a hirtelen nagy váltás mondatja ezt velem.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12019) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Itt a reddites lista ha vkit érdekelne: [link]

szerk: az AMP siklását a lakkozott asztalomhoz tudom hasonlítani, kb. azon siklik így az egér, az AMP-on picit gyorsabban áll meg (de ugyanolyan távot tesz meg ~ugyanolyan lökéssel).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12020) Oliverda válasza fLeSs (#12019) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből a listából számomra annyi a tanulság, hogy továbbra sem lehet kapni a Steelseries Experience I-1-hez hasonló normális üvegpadot. :D Azt az 1-2 darabot pedig ami félévente eBay-en feltűnik, bőven 100 euró felett vesztegetik, és jellemzően nem kell sok idő, hogy lecsapjon rájuk valaki.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12021) Zaied válasza fLeSs (#12019) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ez már volt itt linkelve.

Oliverda
Skypad?

[ Szerkesztve ]

(#12022) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
Logitech G402 Hyperion Fury-hoz keresnék valami jó kis egérpadot. A mostani méretei 250x210mm Ettől nem nagyon szeretnék nagyobbat. Mik ajánlottak ebben a kategóriában ?

(#12023) sNk77 válasza Maxell014 (#12022) üzenetére


sNk77
aktív tag

Szia!

Ajánlóban amit találsz, kivéve a Zowie TF-X. Az életben nem lapul ki. :) Pl. qck mini, goliathusok.

nádpálca

(#12024) Oliverda válasza Zaied (#12021) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem rossz, csak nekem nagy. A Steelseries Experience I-1 a maga 210 x 250 millis területével pont fasza.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12025) Maxell014 válasza sNk77 (#12023) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi

(#12026) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Átfutottam az összefoglalót. Van egy Logitech MX Master 2S egerem, ami alá vettem egy Gembird alap egérpadot, mert az asztalon nem csúszott elég jól (már a talpa kicsit kopottas).
Ezzel a paddal is meg vagyok elégedve, egy kicsit talán kicsi, és a 3mm talán magas, illetve valszeg a szélénél hamar szét fog jönni, mert nincs varrva.

- Milyen egérpadot volna érdemes vadászni? Az összefoglaló alapján QCK Edge lenne ami tartósságban talán a legjobb, ha már több pénzt szánnék rá.
Alapvetően nem szoktam játszani, de a precizitás, kényelem elvárt volna. Alapvetően szerintem viszonylag kisebb, gyorsabb mozdulatokat szoktam az egérrel végezni.
- Honnan érdemes az egérhez teflon talpat rendelni?

Előre is köszönöm!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12027) ferni válasza 4nick8 (#12016) üzenetére


ferni
őstag

Nem kéne ám ilyeneket beírni, már megy az Egér topikban a kombinálás... :DDD

Az egérpadok legjobbika, nagy választékkal, csak nagyon drága, mivel Japánból küldik.
Kipróbálnám szívesen.

Amit most nagyon szopkodnak reddit-en, de szinte állandó jelleggel.
[link]
X-raypad Aqua Control +

De csak ez a fajta, ami fekete vagy fehér, mert ezen nincs coating.
Most épp ez amit nagyon dícsérnek, hogy nagyon top minden téren állítólag, rosszat még nem olvastam róla.

(#12028) Zaied válasza ferni (#12027) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nekem nem jött be a X-raypad Aqua Control +, nem tudom miért nyomják ennyire. :F

(#12029) ferni válasza Zaied (#12028) üzenetére


ferni
őstag

De ilyen coating nélkülid volt, sima fekete vagy fehér? Nem a mintás?
Mert ezeket a Strata verziókat annyira nem is dícsérik, hiába néznek ki jól.

[ Szerkesztve ]

(#12030) 4nick8 válasza ferni (#12027) üzenetére


4nick8
őstag

Aki ért hozzá mindenki Artisan-t akar :)

(#12031) Amerigo57 válasza 4nick8 (#12030) üzenetére


Amerigo57
őstag

4nick8
A 7 féle Artisan egérpad nem kapható a Pixelben..... 🤔😢

(#12032) Zaied válasza ferni (#12029) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Feketét néztem, szerintem átlagos és vékony.

(#12033) 4nick8 válasza Amerigo57 (#12031) üzenetére


4nick8
őstag

Miért csak 7?

(#12034) Amerigo57 válasza 4nick8 (#12033) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az egyedi gyártású Artisan egérpadokat és a különböző színben gyártottakat
nem számoltam ,
csak a szériában gyártottakat.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#12035) 4nick8 válasza Amerigo57 (#12034) üzenetére


4nick8
őstag

Hát ez az. Csak az FX szériában van 8 pad.

(#12036) 4nick8


4nick8
őstag

Ki szereti az üveg padokat?

Skypad

(#12037) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok, nagyobb méretű egérpad után kutatok. Corsair MM350 Extended XL amit kinéztem így tesztek és dizájn alapján jónak tűnik. Viszont most találtam a ROCCAT Sense AIMO XXL egérpadot amiről szinte semmi infó, vagy teszt. Esetleg valakinek valami róla? :R

(#12038) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Páran összefogtunk hogy rendelünk ARTISAN egérpadot, január 12. után adom le a rendelést, aki be kar csatlakozni az rám írhat nyugodtan!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12039) ferni


ferni
őstag

Lassan egy hónapja használom a Hama uRage Rag L Control egérpadot.
Méretben nagyon jó, 50x40.

Igazából kerestem egy sebességre a CoolerMaster Swift-RXre hasonlító egérpadot, mert a Zowie-GSR, meg a Qck Limited Edition is kicsit lassú volt sajnos FPShez, mert alacsonyabb sensin is játszok.
MP510 meg túl gyors lett nekem idővel, nincs elég controlom rajta.
Swift-RX meg már nagyon régi, de szeretem azt az egérpadot nagyon.

Azt volt itthon egy nagyon régi Hama uRage kb S-es méretű egérpadom (még a jó kis Bloodytech egeremhez vettem..... :DDD de rég volt) és nagyon tetszett az anyaga meg ilyenek azt megrendeltem
az egyetlen nagyobb méretű uRage egérpadot és meglepően elégedett vagyok vele.
Mint írtam a mérete nagyon jó, az anyaga nem is tudom milyen, ilyen hybrid-féleségnek tűnik, picit plasztikos meg szövet is.
Érdekes nagyon, de a bőrömet sose zavarta, szóval ez is pipa.
Elég gyors is, viszont van elegendő control is benne. Nagyon el lett számomra találva az arány.
Nagyon konstans pad, nincs az, mint a cloth padoknál, hogy egyszer full fasza, aztán totál muddy érzést ad, azt megmozdulni se bírsz rajta.
Vagy kicsit izzad a kezed azt kihat a padra stb stb. Itt nincs ilyen.
És ez az egyik legfontosabb tulajdonsága egy jó egérpadnak.

Széle nincs leszegve, egy-egy "cérnaszál" kibújik itt ott a szélén, de semmi extra.

Nagyon meglepett ez a pad és csak 5ezer, ami a méretéhez képest nem sok. Valoranthoz meg CSGOhoz tudom bátran ajánlani. Az összes egeremmel fasza, de most a Zowie FK2-vel nagyon egymásra találtak.

Itt vagyok a nevesebbnél nevesebb padokkal azt ezt használom.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12040) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
C-Tech XL és Gembird XL között vacilálok, vagy bármi egyéb nagy, fekete, lehető legkevesebb mintás pad között.
27 cm magasság még elmenne, bár lehetne kicsit nagyobb.
Kis Gembirdöm van, nekem tök oké, de a széle sanszos, hogy idővel majd feljön, a C-tech varrott.
A Gembird nagyon jó stabil az asztalon, a C-Techről van bármi infó? Alza és Mall árulja.
Gembirdöt venném, ha lenne valami hack, hogy a szélén a szálak ne lógjanak.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12041) Amerigo57 válasza korpicschess (#12040) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Gembird MP-GAMEPRO-XL fekete egérpad nekem bevált , varrót a széle.
Ha a mérete elfér , 900 x 350 x 3 mm , akkor inkább ezt.
Link:
Ha túl széles , a 35 cm , akkor a C-Tech ANTHEA XL Egérpad, 900x270x4 mm.
Link

(#12042) korpicschess válasza Amerigo57 (#12041) üzenetére


korpicschess
veterán

Nekem ezek már túl csicsák. :(
Ezt néztem: [link] (C Tech)
És ezt: [link] (Gembird Game XL)
Ha a C tech is van olyan jó, afelé hajlok a varrott szél miatt. A másik Gembird nem varrott, olyanból van S méretűm.
Épp elférne a 35-ös. Nem tudom, hogy a C-tech elcsúszkál-e pl, a Gembird elég jó gumis.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12043) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy ilyen razer goliathus speed padom.
Elég régi is bevált darab nekem.
A mostaniak közül van olyan ami ugyan ezt az érzést hozza?
Köszi
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#12044) kisskd


kisskd
tag

Sziasztok!
Irodai zselés noname vmi döglődött, kicsit olvasgattam, eljutottam oda, hogy nekem főleg kényelmes irodázáshoz talán eg Qck Heavy M lesz az ideális, az van számlásan, stb., aztán feltűnt, hogy otthonra is ugyanezt sikerült választani pár éve (valszeg szintén a topic alapján), szóval elszaladtam, megvettem.
Ahol megakadtam, és régről nem rémlik ilyen: lassan egy hét alatt nem volt kedve teljesen kiegyenesedni. Finom feltekertem fordítva, segített, de nem eleget. Mi a trükk?
Illetve írjátok az összefoglalóba, hogy a beépített csuklótámaszosok nem jók, vegyünk külön, ez OK, főleg, hogy egyes egerekhez nem is szimpi annyira, de: ha akarok külön csuklótámaszt/párnát, abból milyet/honnan, mi alapján nézzek?

(#12045) Amerigo57 válasza korpicschess (#12042) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Gembird MP-GAME-XL teljesen fekete , nem varrott szélű ,
a Gembird MP-GAMEPRO-XL piros szegéllyel , varrót szélű ,
valóban nagyon nem csúszkál , de ha neked túl színes ,
akkor inkább , -
a C-Tech fekete (MP-01XL-BK) egérpadot vedd. Link:

Ebben a méretben , más nevesebb márkák , már 10 ezer Ft felett vannak , amik jók.

(#12046) Synthwave válasza Amerigo57 (#12045) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

2200 forint egy deskpadért? Igazi csúcsminőség lehet.


Bár ha szék alá veszel kettőt-hármat, olcsóbban kijössz, mint egy gaymer szőnyeggel. ;]

Gembird, C-Tech...mi történik itt? :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12047) korpicschess válasza Synthwave (#12046) üzenetére


korpicschess
veterán

Topik reform! :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12048) planbmokus válasza Synthwave (#12046) üzenetére


planbmokus
senior tag

Tizenx éve amikor az első Steelseries Qck Minimet vettem, 2199,-ért, olyan volt mintha a fogamat húznák.
Manapság már beletörődtem, hogy 6-8 ezer alatt maximum akcióban vannak jó padok. (Igaz azóta már inkább medium méretet használok.)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#12049) Synthwave válasza korpicschess (#12047) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább neform. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12050) Amerigo57 válasza Synthwave (#12049) üzenetére


Amerigo57
őstag

Én szívesen ajánlottam volna korpicschess Prohardveres társunknak ,
Artisan vagy Razer Acari egérpadot , de az általa keresett méretben nincs. :F :U

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.