Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Pala válasza Milka 78 (#3199) üzenetére


Pala
veterán

Thanks! :R

Erről a catalyst application profile-ról nem is tudtam. Ez valami plugin-szerűség akar lenni? No, majd ha odajutok, kipróbálom. :K

A 8x/8x miatt meg egyáltalán nem aggódom. :)

[ Szerkesztve ]

(#3202) Milka 78 válasza Pala (#3201) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nagyon le akarom egyszerűsíteni ezek CF profilok különböző játékokhoz.E nélkül nem működne a rendszered egy csomó játék alatt normálisan.

Ja a 8x/8x miatt nincs is miért :N

(#3203) Pala válasza Milka 78 (#3202) üzenetére


Pala
veterán

:R :R

Már tegnap óta használom a rendszert, kipróbáltam vagy 10 játékban és eddig minden nagyszerűen működik. Tényleg közel dupla akkora a sebesség, mint ahogy a netes tesztek is mutatják! :K

A melegedéssel vannak kisebb gondjaim (81-82 fok körül mindkét vga terhelés alatt), bár egyelőre levett oldallappal és 0 légmozgással tesztelem a masinát, de majd később visszateszem és beszerelek a házba 4 ventit, jó kis kereszthuzatot kialakítva, remélem ez majd segít.

(#3204) Milka 78 válasza Pala (#3203) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem is olyan ördögőség :N Én is tartottam a sok rémhírtől(nem műkődik,nincs megfellő támogatás,nem elég a 8x/8x,stbstb...),de kamu az egész.
Nem kell félni az ilyen hőfoktól.Nekem 79 fok körül megy házszellőztetéssel szőrös fánk alatt és durván 32-33%-őn tekernek a ventik rajta.Tapasztalataim szerint 90 fok körül kezdődik a hajcihő,de azt nekem 1.3v-s beállítással sikerült elérnem.Ilyenkor manuálisan vezérlem a hűtést 50-55%-ra,amitől a kártya szinte deres lesz.A hátránya,hogy olyan a hangja mint egy hajszárítónak :) Persze a házszellőztetés amúgy is javallt,főleg hogy nyakunkon a nyár. :K

(#3205) Whit3Rav3n válasza Milka 78 (#3202) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Bár hogy egészen pontosak legyünk nem arról van szó hogy a driverben nincsenek CF profilok és ez mindnenképpen kell hanem arról hogy ha a legújabb driver megjelenése után készültek új profilok akkor ezeket kiadják ilyen App profil néven. A legújabb driverben viszont mindig benne van az előtte megjelent összes CF profil.

[ Szerkesztve ]

(#3206) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok,

Lehet, hogy nagyon hülye kérdéssel fordulok hozzátok de remélem azért segítetek. :B
Az lenne a kérdésem, hogy teljesítményben mennyire használható úgy egy CFX kiépítés, hogy az egyik slot csak 4x a másik meg 16x. Persze ez a dolog ideiglenes lenne amíg nem veszek új alaplapot.Ez így mennyire életképes? Még csak most ismerkedek ezzel az egész több GPU-s témával és ezért érdekelne a dolog.

Előre is köszi a segítséget

(#3207) Milka 78 válasza Rush77 (#3206) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bár ez egy baromi régi teszt azért az alap igazság talán még most is megállja a helyét(bár ez még 1.1-es szabvány).Ha ehhez hozzáveszed,hogy egy erősebb kártyát még jobban meg tud fogni...A 16x/4x szerintem max. fizikázni jó,de más egyébre nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#3208) SzlobiG válasza Rush77 (#3206) üzenetére


SzlobiG
félisten

4X-be nem sok értelme van használni kb feleslegesen van ott a másik vga 8X-be már viszont jó, szal szerintem előbb cserélj lapot és utána VGA-t.:)

(#3209) Rush77 válasza SzlobiG (#3208) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ok.
Akkor szerintem majd várok 1 picit és veszek majd egy 990.. lapot amibe belemegy a Phenomom és majd utána valamikor veszek kártyát.

Ezzel kapcsolatban lenne még 1 kérdésem.
Valakinek van bármilyen tapasztalata, hogy az 5770 milyen teljesítményt nyújt CFX-ben?
Meg mennyire lehet húzni a kártyákat? (gondolok itt arra, hogy ez csak szimplán a kártyától függ vagy a CF változtat e a tuning képességeken)
Jó lenne ha kb a mostani 5770-emnek a szintjét tudnám produkálni mondjuk CFX-ben 960/1370

(#3210) Milka 78 válasza Rush77 (#3209) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak a kártyától függ,hogy mit fogsz tudni kihozni belőle.Nekem kemény 6 mhz-vel kevesebbet megy CF-ben,mert a második kártyám egy hajszállal gyengébb

(#3211) Rush77 válasza Milka 78 (#3210) üzenetére


Rush77
aktív tag

Akkor minden kéérdésemre megkaptam a választ :DDD
Köszi mindenkinek :R
Vagyis még csak annyit kérdeznék, hogy ha esetleg valakinek van 5770 CF akkor ossza meg velem pls, hogy FHD-ban elvileg mindent kéne vinnie szaggatás nélkül nem? max közeli részletességgel. Most csak 1 van belőle és az is 1440*900-ban megy

[ Szerkesztve ]

(#3212) Pala


Pala
veterán

Ti bekötöttétek az alaplapra a CF-hez való molex csatit? :F Mert én eddig kihagytam és tökéletesen működött enélkül is. Viszont az alaplapi manual erősen javasolja, hogy 2db vga esetén kössük be. Most akkor mi az igazság? :D

(#3213) Milka 78 válasza Rush77 (#3211) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyjából mindent vinni fog fullon,egy-két elmebeteg kivételtől eltekintve...AVP és a Metro néha be tud esni min alá még a 6870-es CF-el is.Nagyjából az 5870-es környékére érkezik teljesítménybe(hol ez,hol az a gyorsabb).->[link],[link]

Pala: Nekem nincs is olyan a lapomon,de legalább most már tudom mi az a csúnya csati a deszka közepény :D

[ Szerkesztve ]

(#3214) Pala válasza Milka 78 (#3213) üzenetére


Pala
veterán

Közben egy külföldi fórumon utánajártam, hogyha enélkül is működik, akkor nem szükséges bekötni oda semmit. :) Hála az égnek, mert olyan lehetetlen helyen van az a csati, hogy amúgy se tudtam volna normálisan odavezetni egy kábelt. :)

(#3215) Rush77 válasza Milka 78 (#3213) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi.
Most már tényleg minden kérdésemre megkaptam a választ :DDD :R :R

(#3216) Loresz


Loresz
tag

Sziasztok! Dilemmában vagyok egy olyan kérdésben, hogy mi érdemesebb: X16/ x4 vagy ráfizettni egy olyanra ami x16/x8at tud! mekkora a sebességjavulás?tudtok nekem olyan lapot mondani amin található két teljes értékű x16?egy x8as crossfire hány %-os gyorsulást hoz? vagy lehet hogy nagyon hüllye kérdéseket teszek fel?:) légyszi mondjatok valami olyan linket ahól megtudhatom, hogy crossfireben mi a legjobb koncepció! Köszi:)

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#3217) radi8tor válasza Pala (#3212) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam is van ilyen csatlakozó az alaplapon, én bekötöttem.
Állítólag stabilabb lesz tőle a VGA kártyák tápellátása PCIe-en keresztül.
Ha lehetőséged van rá kösd be, 1-2 hétig nem volt bekötve nekem, semmi hátrányát nem éreztem.
BIOS-ban is van 1 fesz., amit célszerű feljebb venni több VGA esetén.

⭐ Stella

(#3218) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem amiben segítségeteket akarom kérni.
Ha kettő HD 6870-es kötnék össze Crossfire-ban, és 3 monitort hajtanék meg velük.
Akkor mind a 3 monitort egy kártyára kell kötni(1.DVI , 2.DVI , 3 Mini displayport), vagy esetleg lehet az egyik monitort a 2. számú kártyára kötni?
Mind 3 monitor DVI-s, ha egy kártyára lenne kötve akkor kellene egy aktív mini displayport to DVI átalakító ha információim helyesek.
Sajnos AMD honlapján semmi infót nem találtam róla. :(((
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv.:
ViiiiktorOC

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#3219) xenon2


xenon2
senior tag

Sziasztok!6970 és 6950 csak órajel összeállítással menne normálisan együtt?Akkor felesleges a 6970-es?2 db 6950-es jobb lenne?Lehet a 2 kártya mellé még fizikai számításokra nvidiát 3.-nak? Előre is köszi a választ!!!!

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#3220) Milka 78 válasza Loresz (#3216) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kb. 5 hsz-szel feljebb...

ViiiiktorOC Én úgy tudom egy karira,de a 6870-es(6970-es) topickban bővebben tudnak segíteni.

xenon2 : A lassabb órajelű kártyához fog igazodni.Igen be tudod szúrni az NV karit harmadiknak .

[ Szerkesztve ]

(#3221) Whit3Rav3n válasza xenon2 (#3219) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Mondjuk ha nem unlockolod a 6950-t akkor azonos órajelen sem kapod teljesen a 6970 teljesítményét a kevesebb shader miatt. De egyébként ja, ha simán 6950-et meg 6970-et teszel össze semmivel sem lesz jobb mint a 6950 CF.

(#3222) WestCoast92


WestCoast92
tag

Sziasztok!
Most szeretnék venni egy Asus Maximus Extreme lapot, és az lenne a kérdésem, hogy ha összepárosítanák 1 3870-et és 1 2600xt-t akkor az ugyan olyan lenne mintha 2 2600xt-m lenne? Mert olvastam hogy lekorlátozza a teljesítményeket, de ez csak az órajelekre vonatkozik vagy az össz. teljesítményre? Jah és van egy hülye kérdésem, hogy ha csak két kártyát párosítok akkor elég 1 híd vagy kell a kettő? Mert mindkettőt láttam a neten:
1híd
2híd

[ Szerkesztve ]

(#3223) Milka 78 válasza WestCoast92 (#3222) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hali!Párosítani párosíthatod,de max a polcon,mert menni kettő nem fog együtt :N 3850,3850X2,3870,3870X2 amivel tudna menni.2 hidat 3 kari esetén használunk.

(#3224) WestCoast92 válasza Milka 78 (#3223) üzenetére


WestCoast92
tag

Köszönöm szépen a segítséget! Szóval csak ugyan olyan maggal rendelkező kártyákat párosíthatok?

(#3225) M.W.H


M.W.H
aktív tag

Sziasztok!
ha veszek egy ilyet és belerakom az ati 3850-emet akkor a hybrid crossfire nekem előnyt hozna a konyhámra?:)
köszi előre

Üdv!

Mad W. Highflyer

(#3226) Milka 78 válasza WestCoast92 (#3224) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Itt egy táblázat,hogy mit mivel tudsz párosítani.

(#3227) Vanir


Vanir
veterán

Üdv! HD3870X2 kártyán szeretném kikapcsolni a CrossFire funkciót. A CCC-ben azonban sehol sem találtam, elolvastam a help-et is, de egész egyszerűen nincs CrossFire a beállításoknál. Legújabb CCC. Valaki tudna rá magyarázatot adni?
Köszi!

(#3228) Whit3Rav3n válasza Vanir (#3227) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem lehet hivatalosan kikapcsolni a CF-et dual kártyákon. Régebbi driverkben ahol még ki , az lehet kapcsolni az A.I.-t, ki lehet kapcsolni vele a CF-et. Az új driverekben már nem lehet, ott csak azt csinálhatod hogy a slave gpu-ra is a master gpu biosát teszed és akkor megjelenik a CF opció a CCC-ben.

(#3229) Vanir válasza Whit3Rav3n (#3228) üzenetére


Vanir
veterán

Hát ez sajnálatos. :(
Köszi a gyors választ!

(#3230) DoubleFe

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. 5830 CF-el van problémám. Mindkét kártya külön-külön illetve külön slotban hibátlanul megy. CF-be minden teszt program tökéletesen fut és működik mindkét kártya, viszont egyik játék se indul el,vagy kifagy vagy nagyon szaggat.
Win-t újra telepítettem,nem oldotta meg,próbáltam másik CF hidat az se. Drivert is próbáltam régebbit. Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#3231) reset válasza DoubleFe (#3230) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Egy-két játékot azért megemlíthetnél azok közül, amelyekkel sikertelen próbáid voltak...

(#3232) DoubleFe válasza reset (#3231) üzenetére

Szia! Crysis 2,Dirt 2 működik,de pl Mafia 2 ,Cod Black Ops nem.

[ Szerkesztve ]

(#3233) Dadpool


Dadpool
aktív tag

sziasztok 1 kis help kéne.. ugyanis vettem 1 5850 crossfire rendszert.. csak az a bibi nem megy valamiért.. pedig ment 2 napot de most megmakacsolta magát.
kulon kulon megy mind a 2 kártya. amikor osszekotom oket akkor a második kari a catalyst szerint 0 celsius fokos. meg a fesz is 0mhz van windowst is felpakoltam még 1 xer de semmi
alaplap crosshair formula 3
ha valaki tud a problémára orvosságot megkoszonom . udv

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3234) Whit3Rav3n válasza Dadpool (#3233) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ez idle-ben teljesen normális mert ott lekapcsolja a 2. gpu-t.

(#3235) reset válasza DoubleFe (#3232) üzenetére


reset
senior tag

Én a BF2 és a BF BC2 játékokat toltam HD 5770 cfx-szel. Nagyon jól ment mind a kettő. Nem mindegyik játékot optimalizálták cfx-re. Itt vannak hasznos infók cfx-profilokkal kapcsolatban.

(#3236) reset válasza Dadpool (#3233) üzenetére


reset
senior tag

A FurMark cfx-es progijával ellenőrizd! Bocs...kifutottam a szerk-i időből...

(#3237) DoubleFe válasza reset (#3236) üzenetére

Az a gond, hogy azok a játékok amik nem támogatják a CF-et, nem mennek. Viszont ha kikapcsolom a CF-et tökéletes.

(#3238) DoubleFe válasza Dadpool (#3233) üzenetére

Ez nálam is így van,ha nem fut semmi program. Szóval ez normális.

(#3239) Whit3Rav3n válasza DoubleFe (#3237) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Pedig a black ops meg mafia 2 támogatja a CF-et.

(#3240) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#3239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

BlackOps mióta támogatja CF-et?
Másoktól is ezt hallottam és nálam nem megy a 2 kártya terhelése 50% fölé soha.

⭐ Stella

(#3241) DoubleFe válasza Whit3Rav3n (#3239) üzenetére

Egyik se támogatja a CF-et. Főleg a Mafia 2 ami Physx-es. :) Elvileg találtam rá megoldást, ha átnevezem a játékot ForceSingleGPU.exe-re akkor tökéletesen megy és nem kell kapcsolgatni a CF-et.

[ Szerkesztve ]

(#3242) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#3240) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nálam sem de nekem 90 fps limitem volt és mindig a limiteren ment, mafia 2 100% hogy támogatja a CF-et.

(#3243) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#3242) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én azt a limitet 250 FPS-re állítottam ;]

⭐ Stella

(#3244) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Crossfire témában még nem vagyok jártas, de most úgy hozta a sors, hogy kíváncsiságképp ki tudom próbálni.
A 2 két kártyát összekötöm a cf híddal ugyebár (5830+5850). Ezután kell valamit állítgatni, hogy mindkét kártyát érzékelje a gép?
Illetve mire kell figyelni. Pl azonos órajeleken menjenek-e, vagy valami.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#3245) radi8tor válasza dangerzone (#3244) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miután összekötötted és elindítod a gépet Catalist rögtön fel fogja kínálni a CrossfireX mód bekapcsolását.

Órajelek tekintetében voltak már hasonló kérdések itt a topicban.
Annyit nem árt tudnod, hogy a lassabb kártya sebességével fog menni a gyorsabbik.

⭐ Stella

(#3246) dangerzone válasza radi8tor (#3245) üzenetére


dangerzone
addikt

Gond van.
A catalystban bejött minden, felismertek a 2 kártyát, minden okés. Indítok játékot (cod2), megfagy.
Elindítom a crysis 2-őt, szaggat.
Nézem a gpu-z-t, erre a másik kártya végig energiatakarékos órajeleken ment, nem váltott fel.
Na meg ezen kívül, ha el akarom indítani pl a furmarkot, akkor ezt a hibaüzenetet kapom : "load libary filed with error 998"

[ Szerkesztve ]

(#3247) dangerzone válasza dangerzone (#3246) üzenetére


dangerzone
addikt

Jól van. Megvan a gond. Fos volt a catalyst. Le kellett szedni hozzá a 2. hotfixet is.

(#3248) dangerzone válasza dangerzone (#3247) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát mégsem. Elkiabáltam.
A furmark elindul, meg nincs hibaüzenet, megy mindegyik kártya, viszont cod 2 ugyanúgy befagy, a crysis 2 meg fele annyi fps-t ad, mint 1 kártyával. Most valamiért az 5850 marad energiatakarékos üzemben, eddig az 5830 csinálta ugyanezt.

(#3249) dangerzone


dangerzone
addikt

Belegondolva, teljesen az a porblémám, mint feri555-nek.

[ Szerkesztve ]

(#3250) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nem lehet,hogy a 16/4-es felosztás kavar be?Mindkettőtöknek olyan lapja van(bár ez csak erősen tipp).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.