Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Wrrraith


Wrrraith
tag

Üdv mindenkinek!
Erősen láma szagú kérdéseim lesznek,de marhára nem vágom a crossfire dolgot:D
(Főleg a régebbi VGA-kkal kapcsolatosat)
Nos akkor aszongya' hogy:
Egyik cimborám szerzett 2db HD 4670 1GB-ot.Az egyik MSI a másik Sapphire.Mindkettő 1GB-os.
Az érdekelne,hogy ezeket is multiba lehet kötni?
Csak azért kérdezem,mert ezeken nincsen crossfire hídnak csatlakozó és érdekelne,hogy ehhez kell valami spéci lap?
Vagy bármilyen Crossfirés alaplap jó hozzá,mert úgyis szoftveresen oldja meg a multi GPU-t a driver?
(Nem akarom pakolászni az én lapomba a VGA-kat ha nem muszáj)
Köszi a választ előre is!
:R

[ Szerkesztve ]

(#3452) radi8tor válasza Wrrraith (#3451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Google kidobta nekem rögtön: [link]
Lehet Crossfire-ba kötni. Úgy tudom az ilyen régebbi kártyáknál PCIe-n vagy szoftveresen megy át a Crossfire jel. Nem kell hidat használni, mint CrossfireX-nél.

⭐ Stella

(#3453) Wrrraith válasza radi8tor (#3452) üzenetére


Wrrraith
tag

Köszi a kimerítő választ!
:R

(#3454) A.tessz


A.tessz
senior tag

Én most véglegesítettem a rendszert 3 monitor + 6970 quad fire setup. A kártyák az érdekesség kedvéért , 6990 + 2x6970. A gép többi része nem változott, ha valakit érdekel egy két cf teszt szivesen mutatom majd!
Egyenlőre nézegetem a cf skálázodást. A vicces az , eddig a legjobb a gané Duke nukem forever ben volt ! És egyenlőre érdekességként, eddig nem volt olyan, hogy ne ment volna rendesen a 4. gpu! A skálázodása se sokkal rosszabb általában mint a többié, persze dx 11 es újabb játékokkal nézem, nem a gta 4 el :D:D

[ Szerkesztve ]

(#3455) paster.zs


paster.zs
csendes tag

sziasztok.
segitséget kérnék aki jobban ért hozzá.
szeretnék mégegy vga-t, de nem tudom , hogyan lehet pedig azt irja az alaplapnál, hogy
ATI CrossFireX.
de valamiért nagyon messze van egymástól a 2 db pci-e foglalat, nem a megszokott.
most akkor ezen a lapon lehet 2 vga? ha igen hogyan és milyen modban futhat?

ez lenne a lapom.
[link]
elöre is köszi

(#3456) Whit3Rav3n válasza paster.zs (#3455) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Alapvetően minden vga-n mehet CF amibe belemegy 2 kártya szal a te lapodon is. SLI is menne minden lapon ha nem tiltaná le az NV a driverben olyan lapokon ahol nincs SLI licenszelve.

(#3457) paster.zs válasza Whit3Rav3n (#3456) üzenetére


paster.zs
csendes tag

Szia.
de hogyan kötöm össze ezen a lapon?
vagy itt már nem is kell összekötni a 2 vga-t?

(#3458) paster.zs


paster.zs
csendes tag

hát külföldi oldalakat leforditva nem javasolják ezt a lapot 2 vga-ra, mert a második PCI-e slot csak 4x fog menni.-

de akkor se értem egyáltalán hogy müködne, hogy lenne a 2 vga összekötve. :F

(#3459) Whit3Rav3n válasza paster.zs (#3457) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Hát vannak hosszabb crossfire csatlakozók, bár azt nem tudom hogy van-e ilyen hosszú is.

(#3460) radi8tor válasza paster.zs (#3455) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a leghosszabb CrossfireX híd amiről írnak a neten:

ASUS MSI HIS CrossFire Long Bridge Connecctor Cable

Az 5. képen láthatod egy mérőszalaggal a hosszát.

⭐ Stella

(#3461) paster.zs válasza radi8tor (#3460) üzenetére


paster.zs
csendes tag

köszi szépen.
kb 4-5 cm.

akkor enyémet nem lehet összekötni.
miért irja akkor a lap, nem értem

(#3462) Whit3Rav3n válasza paster.zs (#3461) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Van egy pár alsókegegóriás kártya aminek nem kell híd. Meg hát menne a CF mindennel ha nem lenni ilyen szar a design. :D

(#3463) DoubleFe válasza paster.zs (#3461) üzenetére

Én nem biztos, hogy javasolnám a CF-et. Alig vártam, hogy megszabaduljak tőle ( 5830 CF ). Nekem nagyon sok bajom volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#3464) radi8tor válasza paster.zs (#3461) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint még 4-5 cm hiányzik a te alaplapodhoz? :Y

⭐ Stella

(#3465) DoubleFe válasza radi8tor (#3464) üzenetére

Az érdekes. :))

(#3466) Angel1981 válasza A.tessz (#3454) üzenetére


Angel1981
veterán

Dzsízösz! :D
Milyen táppal hajtod? :B

(#3467) Zohan


Zohan
senior tag

Hali

Van egy
Asus Crosshair Formula IV-em
és
Asus 6870 CF-et akarok rátenni
+ valami nvidiát majd a későbbiekben fizikázni
mondjuk egy 9800gt oc vagy gtxet

kérdésem az lenne, hogy a CF mellé elvileg nem megy csak úgy fel az nvidia?
(értsd nem gyári driverekkel megy ez igy? )
vagy CF helyett jobban járnék egy nagyobbal?

persze ez még a jövő és majd ha eljön az ideje bulldozer hajtja meg.. :D most csak egy 965be.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#3468) Zohan


Zohan
senior tag

nem tudtam szerkeszteni már az előzőt bocsi..

de ez az igazi multi GPU :D

vagy előzőekben emlitett lapon valahogy nemlehet mégis megoldani SLI-t??
mert halottam h valahogy meglehet de fogalmam sincs hogy.

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#3469) radi8tor válasza Zohan (#3468) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak két gondom van a képpel. SLI-hez való a lap és így nem működik (egymásba rakott lapokkal).
Amúgy durva találmány. Quad SLI miatt találták ki.

⭐ Stella

(#3470) radi8tor válasza Zohan (#3467) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Működik CF-el is a PhysX. :K

⭐ Stella

(#3471) Zohan válasza radi8tor (#3470) üzenetére


Zohan
senior tag

mindenféle peccselt hekkelt driver nélkül, origi driverekkel?

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#3472) radi8tor válasza Zohan (#3471) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze. Még mit ne :)
Patch-elni kell, de működik CF-el is a PhysX.

⭐ Stella

(#3473) Zohan válasza radi8tor (#3472) üzenetére


Zohan
senior tag

:R

már csak az a kérdés hogy kb mennyi időr lenne elég egy 6870cf+nvidia 1-2 évet kihúzna??

mármint nem gariban meg ilyenek hanem a játékok fejlődésével meddig tudná tartani az iramot..? kb.. ha lhet ilyet megsaccolni.. :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#3474) radi8tor válasza Zohan (#3473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem tudom megsaccolni. Én megvagyok PhysX nélkül, mert nem olyanokkal játszom amihez kéne. Call of Duty only ;]

⭐ Stella

(#3475) 0vak


0vak
csendes tag

Pls help
a mostani asus alaplapokban ha crossfiret használok ,akkor ha nincs kihasználva (pl : böngészek a winfosba ) akkor is folyamatosan mindkét kártyát fűti , vagy csak ha szükséges akkor a 2őt .? erre a lapra gondolok Asus M4A89TD Pro

Ha lényeges a fogyasztás inkább foglalkozzak 1 vga s rendszerekkel? vagy nincs jelentős különbség..? csak nagy terhelés mellet.

Nagy az isten állatkertje, és alacsony a kerítés .

(#3476) Whit3Rav3n válasza 0vak (#3475) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Idle-ben csak egy kártyát terhel, a másik gpu ilyenkor le van kapcsolva. Nem is tudna a CF 2d-ben 2 kártyát használni mert csak AFR-el tudja szétosztani a terhelést. Idle-ben olyan 20-30w plusz fogyasztást jelentene egy másik kártya,

(#3477) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#3469) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Bár ha normálisan lenne berakva az a lap menne rajta a CF is. Egyébként vicces hogy ezek a bővítő lapok ahogy nézem kb sosem kerültek rendes forgalomba, mindig csak hardvertesztelőknél lehetett látni.

[ Szerkesztve ]

(#3478) Cheater-666


Cheater-666
csendes tag

Hello!

Szeretnék crossfire-t kiépiteni, és az lenne a kérdésem megéri-e.
Most full hd-ban játszom, de késöbb tervezek még egy monitort mellé (3840x1080) itt már biztosan kevés lesz a kártya.

Asus sabertooth p67 rev 3.0
intel i7 2600k@4.5Ghz
corsair vengeance 8gb 1866MHz
western digital caviar black 500Gb
Corsiar h80 liquid cooler
Lg dvd iró sata 2
asus hd5850 725/1000--->850/1200mhz
Késöbb még tervezek egy 120gb-os ssd-t.

Két lehetőségen gondolkodom,

hd5850 (725/1000) + hd5850 (725/1000)

vagy

hd5850 (725/1000--->850/1200mhz) + hd5870 (850/1200).

Azt néztem az alaplapom úgy van 1db x16 rendes meg még egy x16 de az x8+x8-ból épül fel, de fizikailag belemegy az x16-os kártya.

Táp az majd próbaszerű dolog lesz, de jöhetne tippek birni fogja-e ha nem mekkorát kéne venni, mindkét esethez. :D

[ Szerkesztve ]

(#3479) reset válasza Cheater-666 (#3478) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Mindkét cfx-megoldás működni fog, de a lap "csak" 2x8-as sebességet tud. Ha van zsé, akkor az 5850+5870 / így később, ha esetleg egy karira váltasz, választhatod az erősebb karit...

(#3480) monosz válasza Cheater-666 (#3478) üzenetére


monosz
őstag

Mivel Full Hd-ben nyomod,érdemesebb 2Gb-os Vga-ban gondolkodni,legyen az 5850,vagy 5870.
Sajnos a nagy felbontás,megfekteti az 1 giga Vram-ot.Pláne több monitoros használatnál.
Az hogy 16x,vagy 8x,nem okoz látványbeli teljesítmény csökkenést,max 2-5 Fps.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3481) Cheater-666 válasza monosz (#3480) üzenetére


Cheater-666
csendes tag

Köszönöm az eddig segitségeteket!

de, megérné nekem a mostani 5850-hez venni egy 5850/5870-et (nagy valószinűséggel használtan, de persze csak jó állapotút), vagy eladom a videokártyám és beruházok hd6970 2gb-ra?

Teljesitményügyileg, fogyasztásilag, és kompatibilitás (gondolok, crossfire melletti tuning problémák, különböző videokártyánál (5850 + 5870) kompatibilitási gondok, driverhibák, esetleges, játékok crossfire támogatottság hiányával stb) megéri a kétkártyás rendszert kialakitani?

[ Szerkesztve ]

(#3482) Milka 78 válasza Cheater-666 (#3481) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hozzáállás kérdése.Nekem 6870 cf-em van és gond nélkül használom(én is 8/8-ban használom).Ezzel a teljesítménnyel a 6970-est simán lekörözöm.Az 5850 cf-egy hajszállal gyengébb(már-már partiban van)a fent említett rendszeremhez képest.Tuninggal,támogatással nincs gondom,bár az AB okozott néhány érdekes pillanatot(ULPS tiltása,stb,de itt a fórumon már mindenre van megoldás),viszont ezt is simán ki lehetett tanulni.Nekem eddig nem volt nagy gondom játékok alatt és a kártyákat még mindig alapon használom full.hd-ban,ráadásul a te procid megeszi vacsira az enyémet,így nálad valószínű még jobb is lesz a helyzet mint nálam.Szerintem dobj hozzá egy 5850-est és jó időre nem lesz gondod a gépre :K

(#3483) Cheater-666 válasza Milka 78 (#3482) üzenetére


Cheater-666
csendes tag

Köszönöm ezt a tartalmas beszámolót ! :) akkor beszerzek mihamarabb egy testvért neki :) jól látom egy 500-as enermaxxal megy??

(#3484) monosz válasza Cheater-666 (#3481) üzenetére


monosz
őstag

Én sokáig használtam Cfx-et (5970+5870),és igazából semmi gond nem volt velük,mentek mint az álom. :K De én azt javaslom,hogy inkább egy 2Gb-os 6950,vagy 6970-be ruházz be.Természetesen,ez az én véleményem.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3485) Zohan válasza Cheater-666 (#3483) üzenetére


Zohan
senior tag

igen a HTPC-je

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#3486) Cheater-666 válasza Zohan (#3485) üzenetére


Cheater-666
csendes tag

basszus nem figyeltem eléggé, már kezdtem meglepődni 500w elég: D

(#3487) Angel1981


Angel1981
veterán

Sziasztok!

A közeli jövőben lehet, hogy lehetőségem fog nyílni egy CF rendszer kiépítésére.
A két kártya:

MSI 6950, 2 GB, referencia hűtés, referencia órajelek
SAPPHIRE 6950, 1 GB, nem referencia hűtés, referencia órajelek

Az alaplap ASUS P8P67 DELUXE.

A logikát követve ugyebár minél jobban megegyezik a két kártya, annál kisebb az esély a CF-ből adódó bármilyen anomáliára.
Tapasztalatok alapján esetleg valaki meg tudná mondani, hogy egy ilyen CF mennyire váltaná be a hozzá fűzött reményeket, illetve az eltérésből adódóan mire kell jobban odafigyelni?

Köszi előre is!

(#3488) Whit3Rav3n válasza Angel1981 (#3487) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Működni fog rendesen, csak annyi hogy mivel a második kártya 1gb-os ezért max. 1gb ram lesz használható ami nem túl ideális már ilyen teljesítménynél szal jobban jársz ha szerzel mégegy 2gb-osat ha nem cask valami tesztre akarod.

(#3489) Angel1981 válasza Whit3Rav3n (#3488) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, köszi, én is erre számítottam. :R
Tudom, hogy az lenne az ideális, ha a 2. is 2 GB-os lenne, de csak erre lehet lehetőségem. :)

Most ez akkor azt jelenti, hogy mindkét kártya csak 1 GB-ot fog használni?
Mégis kb. milyen teljesítményvesztést eredményezhet?

(#3490) Whit3Rav3n válasza Angel1981 (#3489) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Igen tehát összesen 1gb-ot tudnak használni a játékok ami olyan game-ekben mint pl Metro, Crysis 1/2 már kevés lesz full grafikán. Egyébként ha elég az 1gb ram akkor nincs sebességvesztés, ha nem elég akkor elkezd swappelni a game vagy ha nagyon átlépi az 1gb-ot a memóriát akkor csak ilyen 2-3fps-el megy.

(#3491) Angel1981 válasza Whit3Rav3n (#3490) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, még annyi, hogy 1-1 GB-ot használnak ez esetben, vagy összesen 1-et?

(#3492) Whit3Rav3n válasza Angel1981 (#3491) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem osztja meg a 2 gpu egymás között a ramot szóval minden kártya betölti teljes ramot magának. Emiatt ugyan 2xgb-ot használ technikailag de gyakorlatilag te csak 1gb-ot tudsz használni game-ekben.

(#3493) Fantomas80


Fantomas80
tag

Hellosztok!

Gondolkodom egy ilyen Asus lap vásárlásán. Vélemények róla cross fire-be szeretnék benne 2db 6850 -es karit.
Nem vágom a második pci express csatijába lévő kártya ebben az esetben csak 4x tempóba fog működni? Ez mekkora hátrányt jelent? Ez a lap 25K körül van vagy van valimi hasonló árú lap ami jobb lenne? :F

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#3494) radi8tor válasza Fantomas80 (#3493) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az alaplap nem igazán CrossfireX-re termett, még akkor sem ha ezt feltüntették rajta.
Kérdezz rá az alaplapos topicban egy jobb CrossfireX-es alaplapra. Ők jobban ismerik a kínálatot.

⭐ Stella

(#3495) Angel1981 válasza Whit3Rav3n (#3492) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, mindent köszi! :R

(#3496) Fantomas80 válasza radi8tor (#3494) üzenetére


Fantomas80
tag

THX :)

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#3497) rambustibi


rambustibi
őstag

Sziasztok!
Olvastam a hozzászólásokat, és olyan ember segíthetne, akinek Asus 6870 VGA van CF-be kötve. Jövő hónap elején veszem meg a 2. Asus 6870, hogy CF-be kössem.
Kérdéseim a következők:
- Mennyire bonyolult a driver installálása, beállítása?
- Mekkora táp kell hozzá? (Jelenleg 550W)
- Asus M4A89gtd pro alaplapom van, mennyire jól használja a CF-et?
- Esetleg kell valamin "húzni"? (Jelenleg 1100T proci, és ssd-t használok, ram az 4 gb ddr3 1600 kingston blue) vagy megfelelő a hardver?
- Vannak-e kis okosságok a beállításoknál, vagy simán működik a játékokkal? win 7 64 bit op van jelenleg.
- Mi az amit esetleg nem kérdeztem és hasznos információnak tartotok, esetleg megosztanátok?
A segítségeket és okításokat előre is köszönöm (ez lesz az első cf gépem, remélem nem lesz csalódás)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3498) radi8tor válasza rambustibi (#3497) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A HD6870-es kb 170W-ot vesz fel max. Ha két ilyened van, akkor az ugye 340W. A maradék jut az alaplapnak, processzornak, stb.

Kérdéseidre a válasz:
-Egyáltalán nem bonyolult.
-Tápos topicban érdeklődj efelől (1 kártyának 2x6pin PCIe táp kell)
-Alaplapod jól kihasználja majd a kártyákat: 2 x PCIe 2.0 x16 support ATI CrossFireX technology(@dual x8 speed)
-Húzni nem tudom mennyire kell (AMD-ben nem vagyok otthon)
-Semmit nem kell okoskodni vele. Felrakod a Catalistet és CCC-t valamint töltsd le és tedd fel a CAP (Catalist Application Profiles-t)-ot is
-Kérdezz bátran, ha felmerül még valami

⭐ Stella

(#3499) rambustibi válasza radi8tor (#3498) üzenetére


rambustibi
őstag

Köszönöm a segítséget és a választ.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3500) Milka 78 válasza rambustibi (#3497) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Nincs vele semmi gond azokon kívül amit pár hsz-el feljebb írtam(AB,ULPS,stb...olvass vissza kicsit,nem árt ;) ) és azokra van megoldás és ha nem akarsz feszemelést a vga-kra(CCC-vel tuningolsz és nem AB-vel) akkor nem is érint.A 6870 CF az x4-essel karöltve full terhelésen 430-440w-t(12v-s ágon)eszik és erre még rájön még a tuning.Ha mindent meghúzol+ a biztonsági tartalék akkor 500w-kell 12v-s ágon ami egy minőségi 600-650-es tápot jelent.Lehetőleg egyben hagyott 12v-s ágú tápot válassz(pl.A-Data 650),de nekem sem ilyen van tehát nem létszükséglet,de azért jó dolog...Én 3840-en használom a 955-ösömet(most nyáron csak 3600-on) és a kártyákat alapon+full.hd,de eddig nem volt különösebb gondom a játékok alatt.Ha van szufla a prociban told meg 4ghz-re és annyi,de mint látod alatta sincs gáz.Ezen felül friss driver+applikációk+ccc-ben engedélyezed a CF-et és már megy is,nem lesz vele semmi gond.Nálam pofon egyszerűen ment-megy minden,teljesen gond nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.