Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Gabpassy19 válasza Milka 78 (#3850) üzenetére


Gabpassy19
csendes tag

Az a tápom van, CTG 500 80P-t néztem/írták 6850/70 topikban. Vagy egyáltalán milyen mekkora tápot ajánlasz?

Kedves Vásárló! Ha lehet, inkább telefonon keressetek, a megadott telefonszámon szinte bármikor elérhető vagyok.

(#3852) Milka 78 válasza Gabpassy19 (#3851) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az 500p elméletileg jó(400w-t tud),de az 550-es kb 4 gombóc fagyival kerül többe és 50w-tal erősebb.Az 550-es időtállóbb,több tartalék van benne.Ha cf-rendszert tervezel akkor nem szabad a tápon spórolni,mindig kell benne hagyni egy kis tartalékot,ráadásul az esetleges jövőbeli fejlesztésekre is tekintettel kell lenni,mert ugye nem akarsz minden egyes cserénél tápot is cserélni :) .

[ Szerkesztve ]

(#3853) Gabpassy19 válasza Milka 78 (#3852) üzenetére


Gabpassy19
csendes tag

Hát így van, átgondolom még ezt cf dolgot. Köszi az infókat.

Kedves Vásárló! Ha lehet, inkább telefonon keressetek, a megadott telefonszámon szinte bármikor elérhető vagyok.

(#3854) prokxy válasza Milka 78 (#3850) üzenetére


prokxy
veterán

Jogos, tényleg elszámoltam magam egy cseppet a Wattokban Amperekben. :B :B

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#3855) rambustibi válasza Gabpassy19 (#3851) üzenetére


rambustibi
őstag

Milka 78-nak igaza van. :R
Nekem 6870-ek vannak, és 1db 6870-hez kell hivatalosan minimum 500W táp vagy nagyobb: [link]
Nem tudom mennyit ehet a másik karid, de tényleg blődség, hogy a jelenlegi tápoddal elmegy ideig-óráig a CF. Inkább csak a bekapcsolás pillanatáig megy el.
Nem kötözködni akartam. Tényleg vegyél nagyobb tápot, utána karit szerintem.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3856) Whit3Rav3n válasza rambustibi (#3855) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A hivatalos ajánlásokat nem kell komolyan venni, ott mindig durván felémenek hogy biztosan elég legyen még valami szar kínai táppal is.

(#3857) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne,korábban írtam már itt hogy cf rendszert építettem ki.
Van viszont egy problémám,nevezetesen egy játékot nem tudok játszani cf ben,
és elég idegesítő a probléma.Nevezetesen a battlefield 3 nevű játékról van szó.
Cf ben, 5-10 perc után,el kezd akadni,szétesik a kép,sokszor örülök ha ki tudok lépni.
Mitől lehet ez? A gép kevés? Vagy a játékban van a hiba.
A rendszerem annyit változott a profilomban leírtakhoz képest hogy a lapot cseréltem egy
GA-99FXA-UD5 lapra.Most egy kártyával megy a játék.
A 600w os táp nem lehet hogy kevés a rendszernek?
Minden más megy rendesen két kártyával ami a cf et használja,csak ez nem egyedül.
Köszönöm előre is!

(#3858) Milka 78 válasza Sanyaaa26 (#3857) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen driver?Mivel más játéknál minden okés nem hiszem,hogy a kártyád a hibás.A táp elég neki.A BF3 egy bughalmaz jelen pillanatban :) .

[ Szerkesztve ]

(#3859) Sanyaaa26 válasza Milka 78 (#3858) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia,most néztem a tápom adatlapját,mellékelek egy képet:
[link]

A kettő vga hoz,egy csatlakozó van elosztva,a kép szerint a kiszámolod az egyit 12 es ágon le tud adni 300 wattot, a másikon 240 et.A kettő közül az egyik a lapot látja el,plusz minden 12 voltos cuccot,a másik a kettő karit.Na ez így nem kevés?

(#3860) Milka 78 válasza Sanyaaa26 (#3859) üzenetére


Milka 78
nagyúr

2 db 6850-es 245-250w-t vesz fel(tuning nélkül),full terhelésen. Vagy a 300-as ágra rakod,már ha tudod melyik az(de szerintem pont eltaláltad),vagy szétrakod két külön ágra.Én az utóbbit ajánlom,de szerintem nem ez lesz a baj,mert akkor más játékoknál is elő kéne jönnie.Mondjuk egy próbát megér.

(#3861) Sanyaaa26 válasza Milka 78 (#3860) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Igazából nem tudom össze keverni sem a kettő ágat,az egyik a lap,2x4 pines,a másik szétosztva a két kártya.(csak ráírva nincs hogy melyik a 12v 1,ill 2)Kellene egy program ami monitorozza a feszültségeket,akadozás után vissza nézni,és ha volt feszültség esés akkor ott lesz a pont.
Azt azért hozzáteszem hogy bf3 kihajtja a gépet elég combosan,főleg multiban.

[ Szerkesztve ]

(#3862) Zoo123 válasza Sanyaaa26 (#3861) üzenetére


Zoo123
senior tag

Feszültséget nem "mérünk" szoftverrel :U , vegyél/kérj kölcsön egy multimétert az pontosabb.
Hogy teljesen kizárjuk a "kevés a táp" problémát, nézz meg más DX11-es játékokat is, méréseim szerint azok alatt fogyaszt a legtöbbet a számítógép.

Hol laksz?

Szerk:
Igen, a 12V-os ágat mérd, ugye a fekete a föld, a sárga a +12V, mérheted egy MOLEX csatin pl, vagy a kártya hátulján a 12V-os betápnál a forrasztási pontokon. De a MOLEX csati biztonságosabb. :)
Az ATX szabvány szerint 12V +/-5% azaz 11,4V-12,6V közötti érték megfelelő, de egy minőségi táp elég közel szokott lenni a 12V-hoz.

Azért kérdeztem hogy hol laksz, mert adtam volna multimétert kölcsön, de messze laksz! :D

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3863) Sanyaaa26 válasza Zoo123 (#3862) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia,köszi az ötletet,multiméterem van,mert néha hobbi szinten elektrózok,a kártyákat ellátó +12 voltra kössem rá és figyeljem esik e a feszültség?
Egyébként Móri vagyok

(#3864) Sanyaaa26 válasza Zoo123 (#3862) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia,meg vannak az eredmények,amik eléggé érdekesek lettek.
Játékban 12,05-11,89 között mozog.Ami nem vészes,viszont ami igen érdekes,
amikor az akadást produkálja,nem hogy le menne a feszültség,minden esetben megugrik,
pl 11,93 ról 12,06 és itt már bizony akadt.Minden akadás feszültség ugrással jár.
Ilyenkor nem használja a kártyát rendesen?

(#3865) Zoo123 válasza Sanyaaa26 (#3864) üzenetére


Zoo123
senior tag

Igen, valószínűleg azért ugrik meg a 12V-os ág feszültsége mert akkor éppen csökken a kártya által felvett teljesítmény.

Hanem közben eszembe jutott hogy nálam bf3 alatt ugyanez volt: 1-2 percenként folyamatos 70 fps-ről másodpercekre leesett 25 fps-re és ez baromi idegesítő. A grafikai beállításoknál hagytam mindent ultrán, de az élsimitást 4xMSAA-ról levettem 2x-re és láss csodát megszűntek az akadások.
Az akadásokat valószínűleg az okozza hogy ultra beállításon elfogy az 1GB video memória de ha visszább veszel a beállításokból akkor talán megszűnik az akadozás.

Egy próbát megér! :)

Szerk:

Esteleg driver probléma :F
Nekem a 11.10-es WHQL driver CAP4-el -Catalist Apllication Profiles, crossfire-höz kötelező!- remekül működik.
De már a 11.10 prewiev 3 driverrel se akadozott, 11.9-el meg igen.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3866) Sanyaaa26 válasza Zoo123 (#3865) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia,sajna le van véve az élsimítás,amennyire csak lehet,a graf high on van.stb stb.
Vagy az én gépemben van a hiba,vagy egy bughalmaz,és az első patch majd megoldja.
A béta ugyanezt csinálta sajna.

(#3867) Sanyaaa26 válasza Zoo123 (#3865) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ugyanez a driver,+app profil :) Nincs ötletem

(#3868) Zoo123 válasza Sanyaaa26 (#3867) üzenetére


Zoo123
senior tag

És Win7 64 bit?

Más ötletem nekem sincs, maradjunk abban hogy a bf3 egyenlőre egy bughalmaz, és majd egy patch megoldja.
Ha más játékokban problémamentes a CF, akkor azt javasolom hogy ideiglenesen bf3 alatt tiltsd le a crossfiret és úgy játsz vele. Következő driver vagy patch majd megoldja, vagy nem, majd kiderül. :(

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3869) Sanyaaa26 válasza Zoo123 (#3868) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

64 bit van,köszi mindent,marad az egy kártya addig.

(#3870) deadwing


deadwing
addikt

Erre nem tud valaki valami okosságot?
A lényeg:
CFX - 1 monitor - OK.
1 kártya - Eyefinity - OK.
CFX - Eyefinity - GÁZ.
30-40 fps :(

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#3871) rambustibi válasza deadwing (#3870) üzenetére


rambustibi
őstag

Alaplap gondod lesz.Szerintem kérj egy kölcsön alaplapot, ha tudsz, és azzal is teszteld le, tuti jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3872) gallus


gallus
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy érdekes kérdésem, legalábbis én úgy gondolom az.
Ha az egyik vga hibás, -pontosabban kép hibája van, csíkozik- alkalmas cros fire üzemmódra?
Köszönöm mindenkinek a véleményét. :R

(#3873) Whit3Rav3n válasza gallus (#3872) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem lesz alkalmas mert CF alatt is ugyanúgy számolja meg adja a képet mintha önmagába menne, a hiba meg nagyon ramhibára utal.

(#3874) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok!

Gigabyte P35DS4 lapba érdemes lehet 2db 4850-es karit belerakni?

Legfőképp a pci sebesség miatt kérdezem.

Köszönöm!

(#3875) Zoo123 válasza DJ.Gróf (#3874) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nem!

Amikor még Asus P35 alaplapom volt E6750@3400 akkor próbáltam és az 1.1-es PCI-E 16x-4x felosztása miatt brutálisan visszaesett a teljesítmény, sokkal lassabb volt 2 kártyával mint eggyel.
A p35 chipset nem jó crossfire alap, :( 2db 4850 helyett meg vegyél egy GTX460-at vagy egy HD6850-et kb ugyanott vagy kisebb fogyasztás mellett.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3876) deadwing válasza rambustibi (#3871) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi a választ!
Sajnos lehetőségem nem nagyon van másik lappal kipróbálni, így lecseréltem inkább a 6970CF kombót egy 6990-re :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#3877) rambustibi válasza deadwing (#3876) üzenetére


rambustibi
őstag

Milyen lett? Jobb? :DD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3878) GreenAtis


GreenAtis
tag

Hi.

Most szeretem egy AsRock 970 Extreme 3 alaplapot. Ezen elvileg van 2db PCIEx16 csatlakozás, és tudja a crossfire-t.
A VGA-m a következő: Gigabyte HD5770 1GB
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3228#ov

Nagyon nem vagyok képbe ezzel az egész crossfire dologgal. Most nekem milyen VGA-t tudok a mostani mellé tenni? Gondolom HD5770-et, de abból mindegy hogy milyet, vagy csak pont ugyanilyet? Gyártókat lehet keverni? Hogy működik amúgy ez a dolog most kell hozzá valami átvezető kábel vagy valami, vagy csak beteszem a másik kártyát és menni is fog? Ha veszek még egy ilyen kártyát akkor mennyit fogok belőle teljesítményben profitálni? Nézegettem hogy kb 20 körül lehet venni most használtan 5770-eket. Kérdés az is hogy mivel járok jobban két 5770-el vagy ha a mostanit eladom és a kettő árából veszek mondjuk egy 5850-et, mert ahogy látom azok vannak most 40 környékén?
Elsőre azt hiszem elég kérdést tettem fel, a válaszokat előre is köszönöm.

(#3879) Milka 78 válasza GreenAtis (#3878) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tudsz mellé rakni egy 5770-eset és lehetőleg 1gb-set,mert ha 512-eset raksz mellé akkor a másik kártya is csak 512-öt fog használni ami manapság már kevés.Gyártókat lehet keverni és kell hozzá egy CF-híd.A lapodon igaz,hogy 2db 16-os csati van,de 8/8-ban fog menni,ami viszont bőségesen elég.A 2db 5770 nagyjából 5870-es szintet képvisel.Arról viszont ne feledkezz el,hogy kell egy normális táp is a CF-alá.Olyan táp kell ami márkás és minimum 420w-t ad le 12v-s ágon,de inkább legyen ez a szám 450w(pl 550-es Chifi,de fent ezt már kifejtettem).

(#3880) GreenAtis válasza Milka 78 (#3879) üzenetére


GreenAtis
tag

Aham értem és ilyen cf hidat honnan tudok szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#3881) prokxy válasza GreenAtis (#3880) üzenetére


prokxy
veterán

Adnak hozzá, ha dobozos a kártya.
CF alá valóban kell egy jó táp + egy jobb proci, ami kihajtja...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#3882) GreenAtis válasza prokxy (#3881) üzenetére


GreenAtis
tag

Nekem nem volt ehhez a kártyához ilyen kábel a dobozban. Proci meg egy Phenom II X2 555 ami 4 maggal megy, de ha ez nem elég akkor tudok még rajta húzni mert egyszer kipróbáltam és 4Ghz-n még felszemelés nélkül is stabil volt, csak visszavettem alapra mert nem vagyok híve a tuningnak (kivéve a diesel motor tuningot mert az kötelezőnek tartom). Vagy szerintetek nem lenne elég a proci? 4GB ram van mellette, meg egy OCZ Agility3 SSD.

(#3883) prokxy válasza GreenAtis (#3882) üzenetére


prokxy
veterán

Akkor veszel egyet bármely boltban. Nekem mindkét 6850-emhez adtak CF hidat, ebből gondoltam.
Nekem a 955BE nem hajtotta ki a 6850CF-et, de a Tiéd elég lesz az 5770 CF-hez.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#3884) TXT


TXT
őstag

Az mitől van, hogy be van kötve 2db 6950@6970 CF-be, de a legújabb 11.10 Catalyst mégsem engedélyezi?

Hogyan lehet engedélyezni a CF-et?
Előre is köszi :R

(#3885) Zoo123 válasza TXT (#3884) üzenetére


Zoo123
senior tag

Bepipálod az "Enable Crossfire" opciót, aztán Apply és voila, működik!

Ha valamiért mégse menne, akkor uninstalláld a video drivert majd tedd fel újra, amikor feltelepül, akkor felismeri a második kártyát is és automatikusan engedélyezi a crossfire-t.
A monitor a felső, processzorhoz közelebbi PCI-E aljzatban lévő videokártyára van kötve, ugye?

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3886) TXT válasza Zoo123 (#3885) üzenetére


TXT
őstag

köszönöm a választ :R

Nincs opció arra, hogy bepipálhassam, mint ahogy a képen is látható. :U

Most leszedtem és újrateszem a Catalyst-ot.
Igen, a felső vga-ra van illesztve a HDMI monitor kábel.

(#3887) klac válasza TXT (#3884) üzenetére


klac
aktív tag

Újraindítás.

(#3888) TXT válasza klac (#3887) üzenetére


TXT
őstag

Az nem volt eredményes. :R

(#3889) Milka 78 válasza TXT (#3888) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szedd le a 11.10-et mert egy forintot sem ér.A 11.9-es az utolsó ami haknimentes,de ez az új driver még a béta szintet sem üti meg.Egy csomó játék fagy,kékhalálozik és érdekes dogokat művel.

(#3890) TXT válasza Milka 78 (#3889) üzenetére


TXT
őstag

Na most akkor melyiket szedjem le és melyik "nem ér egy forintot sem"?
Kicsit kuszán írtad Milka 78. :R

szerk: úgy érted a szedd le, hogy letöröljem?

[ Szerkesztve ]

(#3891) klac válasza TXT (#3890) üzenetére


klac
aktív tag

Töltsd le ezt a Driver sweeper progit.
Majd telepítsd fel a gépedre, indítsd el, és jelöld ki az ATI meghajtó leszedését.
Ezután újraindul.
Majd telepítsd fel a CCC valamelyik verzióját.
Akár a 11.11 es is lehet, ami szintén a belinkelt helyen található.
Bár az a kép amit feltöltöttél, kimondottan a gép újraindítását szokta igényelni.

[ Szerkesztve ]

(#3892) klac


klac
aktív tag

Vagy akár innen is letölthető a CCC a legújabb CAP ( catalist alkalmazással )
Ez 32 bites de 64 is választható.

[ Szerkesztve ]

(#3893) Taragas válasza klac (#3892) üzenetére


Taragas
aktív tag

Sziasztok!
1-2 kérdést tennék fel. Van egy 4870-em, és ki szeretném próbálni a crossfire-t későbbiekben.
1; Egy 4870 dupla kártyás rendszerhez elég a procim(esetleg húzni is kell e?); Phenom II 955
2; 4 giga rendszer memória elég e hozzá, vagy vegyek még hozzá?
3; 8/8 pcie 2.0 elég a kártyáknak ugye?

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#3894) TXT válasza klac (#3891) üzenetére


TXT
őstag

nagyon köszönöm! :R Úgy néz ki, megoldódott!

(#3895) klac válasza Taragas (#3893) üzenetére


klac
aktív tag

Mindhárom kérdésedre a válasz : igen.

(#3896) prmcsk


prmcsk
addikt

Hasonló kérdésem lenne, mint Taragas- nak:

Mi a jobb és (vagy) probléma mentesebb alternatíva ?

Phenom II X4 965 / 2x2GB Adata 2000Mhz / CF. lap kombó mellé:
2db. 4870 CF.-be kötve, vagy 1db. 4870X2 ?

Eredménye melyiknek lesz jobb

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#3897) klac válasza prmcsk (#3896) üzenetére


klac
aktív tag

A 2 db. 4870 CF b e kötve nagyobb teljesítmény, és hűvösebb is, de csak ha mindkettő 1 GB. memóriás.
A 2 db. 4870 512 MB.memóriával CF-ben gyengébb a 4870X2 nél.

(#3898) prmcsk válasza klac (#3897) üzenetére


prmcsk
addikt

:R

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#3899) Zoo123 válasza prmcsk (#3896) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ha már megvan az egyik 4870 akkor nyilván 4870 CF, de ha rám hallgatsz akkor inkább veszel egy 5850-et harmincpárezerért amit meghúzva hozza az 5870 ami kb 4870 CF szintjét. 5870 lenne a tuti, de azokat jóval 40 fölött kínálják, annyit meg NEKED nem ér. :(
-kevesebbet fogyaszt,
-hűvösebb, halkabb,
-DX11,
-nem kell szopni a crossfire-el.

Szerintem, ;) de a te döntésed!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3900) rambustibi válasza Zoo123 (#3899) üzenetére


rambustibi
őstag

crossfire szopás? miért is :F

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.