Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Uraim!Van egy Asrock 880g Extreme3-as lap és 2db 6870-es ref kártya.Mivel a 2 pcie híd érzésem szerint közel van egymáshoz,nem süti meg egymást a két kártya?A 2 kártya közt minimális rés van csak.Nem kevés ez?

(#3102) radi8tor válasza Milka 78 (#3101) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól szellőző házban nem lehet ez probléma.
Van aki ki ékeli a két kártyát valamivel (pl összehajtogatott papírlap darabbal) így valamit tud beszívni a letakart ventilátor.

⭐ Stella

(#3103) Milka 78 válasza radi8tor (#3102) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor ezek szerint ez járható út?(a kép csak illusztráció,de a lényege ugyan az)

Csak azért ennyi kérdés,mert nem az én gépem,más cuccait meg nem szeretném kinyírni,vagy valami hülyeséget javasolni.Nálam pl. még +1 slotnyi hely van a két kártya közt ezért a nagy tapasztalatlanság...

[ Szerkesztve ]

(#3104) Whit3Rav3n válasza Milka 78 (#3103) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nálam a 3 6950@6970 sem sül meg pedig nincs szabad slot közöttük szóval nem lesz gond, hangosabb lesz a hűtés de nem lesz gond túlmelegedéssel.

(#3105) SzlobiG válasza Milka 78 (#3103) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát a felső kari süvíteni fog az tuti, de szerintem se lesz gond vele viszont egy slotni hely elkéne.

(#3106) Milka 78 válasza Whit3Rav3n (#3104) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Eszembe is jutottál,hogy a 3 kártyád bírja a kiképzést akkor nem lehet itt sem baj.Én is nemsokára lapot fogok váltani és az a nagy bajom,hogy a am3+-os repertoárban az Asrock a 870 Extreme3 R2.0-es lapot gyártja ami megfelelő távolságra van a két kártya,viszont bukom a hangkártyám,lévén takarásban lenne.Előnye,hogy meglepően olcsó és(a mostani R1.0-ásom) igen jól muzsikál tuning és minden téren,szinte ingyen.A másik megoldás az FX,de az meg baromi drága,de ezért hozza is a formáját és minden elfér benne.Közte az 890GX Extreme4-es van,de ott ugye közel vannak a kártyák,de elfér minden benne...Remélem az új 9-es hoz némi változást e téren.

Köszönöm mindenkinek a választ! :R

(#3107) SzlobiG válasza Milka 78 (#3106) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olyan lap nincs aminél kettő slot hely van két VGA között? Mer nálam pl befér a hangkari simán P6T deluxeba.:U

(#3108) radi8tor válasza SzlobiG (#3107) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az enyém ilyen:

⭐ Stella

(#3109) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Akkor már én is :DD

SzlobiG.De van és 890 fxDeluxe5-nek hívják csak ugye az 40 ropi.Más gyártó esetleg még lehet,de a Giga élből kiesett,mert igen csak pórul jártam velük köténybe 4 szer,de nem is ez a lényeg,hanem a memória kérdés.AMD-s oldalról ez eléggé hajmeresztő kérdés és baromi sokba került mire megoldottam.A CSX memóriámmal a Gigába random fagyásaim voltak,bár nem vészes,Az MSI csak cl8-ban ment.Az Asrockban meg jobban megy mint kéne és beton stabil.Persze még eléggé képlékeny a dolog,mert ugye a Dózerre építek amiről az ég egy adta világon sincs semmi infó.Jelen pillanatban van 80 ropim és a mostani lapom+procim ára.Ha az AMD összehoz valami versenyképeset akkor az lesz,de ha égés akkor egyértelműen Sandy.Abból már kisasoltam egy Asrock p67 Extreme4-est.Elég jókat olvastam róla és az elrendezése is tetszik.Ami kicsit zavar,hogy ennyiért AMD-ben 16-16cf-et kapok,ez viszont"csak 8-8-as ami bőven elég most,de ki tudja mit hoz a jövő. Ezt még megfejelném egy 2500K-val és annyi.

(#3110) monosz válasza SzlobiG (#3107) üzenetére


monosz
őstag

De van,csak jelen esetben egy Physx kártya csücsül közöttük.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3111) SzlobiG válasza Milka 78 (#3109) üzenetére


SzlobiG
félisten

A 8x/8x semmivel se lassabb tesztek szerint, szal attól nem kell félned ha végül SB mellett döntesz és bulldozer nem lesz versenyképes.:)

Szépek ezek a CF rendszerek. :K

Monosz: AMD rendszerről kérdeztem. ;)

(#3112) Milka 78 válasza SzlobiG (#3111) üzenetére


Milka 78
nagyúr

De még milyen szépek! :K Én úgy örültem neki mint majom a... :) Sokkal bonyolultabbnak hittem az egész témát.Inkább a tápom szivatott meg(egyik csati kontaktos) és az AB-tud érdekesen viselkedni,de már azt is kitapasztaltam.Pedig régen,hogy le voltam hurrogva,ha azt mertem mondani,hogy simán jó a 8-8-as felosztás :D Voltam én kamus,háborús bűnnős,a nép árulója,... :DDD Akkor ezek szerint 2db 6970-est is bővibe kiszolgál a 8-8?Végeredményben az FX-nek csak akkor van értelme ha Tri CF rendszert akarnék(8-8-8),de ahhoz megint tápot kéne vennem,stb...A képen nem látszik de az alsó kártya alá van beszúrva a hangkártyám.Ezt a drága jó tervezők berakták a 2 db pcie sín közé ráadásul takarásban.Csak egy pcie1x csatoló van szabadon,de az Asus 13 ropi körül szórja a hangkártyát bele. :(((

(#3113) SzlobiG válasza Milka 78 (#3112) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem egy teszt bebizonyította, hogy elég a 8/8, de mai napig aki 16/16-al járatja az váltig azt állítja, hogy gyorsabb kivéve aki nem, mint én.:D Nem egy topikba jött elő ez a dolog, de végül mindég az lett a vége, hogy elég a 8/8 max 1-3% kül van az is hatalmas felbontásba jöhet elő.

Tesztek.

(#3114) Milka 78 válasza SzlobiG (#3113) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezer köszi! :R Legalább lesz a sok értetlenkedőnek mit linkelnem,mert csak fújják a magukét :)

(#3115) urdongo


urdongo
tag

Üdvözlet minden CF használónak!

Egyelőre nekem is ilyen kiépítésben vannak a kártyák a gépemben, (két db. HD 6850-es), de nemrégiben nagyon feltornázta az agyam egy nemrég megjelent játék. Nevezetesen a Crysis 2.

Probléma 1: Mikor először elindítottam és kiértem az első szabad területre, eszméletlenül villódzott a kép....OK mondom magamban, utána néztem a neten mit lehet tenni az ügyben, átneveztem Bioshock.exe-re az indítófájlt, feltelepítettem a 11.4-es Catalyst-ot és a legújabb Catalyst 11.2 CAP4-et is.

Azonban továbbra is szenvedek....sajnos azt vettem észre, hogy a villódzást továbbra is megmaradt, igaz nem ilyen stroboszkóp szerűen, csak nagyon finoman, és csak a világos fény árasztotta területeken villog a kép, éppen csak annyira, hogy idegesítsen, mintha rossz frekvencián menne a monitor...vagy nem tudom. (A menüben is megfigyelhető, PL: Az online bejelentkezésnél, a szövegdoboz és a betűk is halványan vibrálnak....egy kártyánál nem látható a jelenség. )

Próbáltam már mindenféle V-sync beállítást, Catalystból, játékból mindenhonnan... az enyhe villódzás megmaradt, nem is villódzás inkább vibrálás, amit a régi nagy böhöm CRT-knél lehetett látni alacsony képfrissítési rátánál.

Szerintetek mitévő legyek? Nagyon felbosszantott a dolog. Semmilyen másik játéknál nem jelentkezik az eset, mármint ez a vibrálás.

Jah és Shift 2-re valamint HP2 -re tudtok valami megoldást, hogy CF alatt ne legyen kevesebb az FPS szám mint egy kártyával?

Előre is köszönök minden tanácsot, hozzászólást.

üdv.: dongó. :R

[ Szerkesztve ]

(#3116) radi8tor válasza urdongo (#3115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem írtad milyen monitorod van, milyen kábellel kötötted össze a géppel (VGA, DVI, stb).
Milyen felbontáson játszol?

Jelentkezik alacsonyabb felbontáson is a hiba? Hány FPS-ed van Crysis 2-ben?

⭐ Stella

(#3117) urdongo válasza urdongo (#3115) üzenetére


urdongo
tag

Jah még egy észrevétel, ha Catalyst-ból beállítom, az élsimításnál az edge-detect, valamint a morfhologikai szűrést, akkor szintén a Crysis 2-ben eltűnik a pálya fele, a falak és az ellenfelek átlátszóvá válnak.....úgy néz ki mintha egy bughalmaz lenne. :D

(#3118) urdongo válasza radi8tor (#3116) üzenetére


urdongo
tag

Szia!

Egy BenQ V2220 (LED)-asom van, a natív felbontása 1920*1080, tehát FullHD. A monitoron csak DVI kimenet van, de én olyan kábelt használok, melyiknek az egyik vége ami a monitorba megy DVI, ami a kártyához csatlakozik HDMI. Próbáltam úgy is, hogy a HDMI végére ráraktam egy HDMI DVI átalakítós, hogy a kártyának a DVI portjára köthessem....hasonló az eredmény.
Először én is a kábelre gyanakodtam, de akkor a többi játéknál is jelentkeznie kellene hasonló problémának....de csak a Crysis 2-nél jön elő. A kábelen egyébként sem spóroltam, jó minőségű, a csatlakozói is aranyozottak.

A játékkal FULL HD felbontásban játszom (néztem lejjebb is, 1280*720-ig mindent)....az eredmény ugyanaz. Az FPS -szám CF-ben stabilan 30 felett van...de pálya függő, valahol 40 alá sem nagyon megy be. A minimum FPS olyan 24 körül alakul mikor nagyon nagy akció van.....persze a játék EXTREME grafikus beállítással megy. (Ezt is módosítgattam, de nem segített.)

Jah a PC egyéb adatai: Q6600 3,4 GHZ Geil ULTRA 6GB 1066, Gigabyte X48 DS5, Enermax MODU 82+ 620-as. Az OS: Win 7 64bit Prof.

[ Szerkesztve ]

(#3119) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Sziasztok!

Nálam ez a hiba jelenség is meg van, csak nekem HD3850-eseim vannak CF-ben.
És nálam is szaggat, de 1 kártyánál tőkeletes, próbáltam már hogy átneveztem a crysis 2 exét de úgy is továbbra csinálta.
Szóval ha valaki tud megoldást az szívesen várom.

Zoolee

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3120) Angel1981 válasza monosz (#3080) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez az "azonos órajelen menjenek" elv akkor gondolom mindig szempont, ugye?
Egy 4870/4850 CF-nél is?

(#3121) monosz válasza Angel1981 (#3120) üzenetére


monosz
őstag

Én ezt tapasztaltam,igazából ha húzva vannak a kártyák,akkor is sokkal hatékonyabb,ha azonosak frekik.
Ha mind a két vga a saját órajelén működik,akkor mikro laggok jelentkeznek,legyen az Bench,vagy játék.Ha azonos a Gpu,ill.a mem freki,abban az esetben megszünik a lagg,ill.az Fps is kb.15-20%-al megnövekszik.Ez az én tapasztalatom,és nekem működik

(#3111) SzlobiG: Bocs,ezt benéztem. :R

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#3122) zip


zip
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy most vettem egy 6950-est és még megvan a 4870-em. Van értelme összekötni őket crossfire-ban? Gondolom, hogy így csak DX10-ben lehetne játszani, de vajon érezhető eredményt produkálna?

...

(#3123) klac válasza zip (#3122) üzenetére


klac
aktív tag

Nem működnek együtt, mivel más technológia.

(#3124) Angel1981 válasza monosz (#3121) üzenetére


Angel1981
veterán

Okok, köszönöm szépen! :R

(#3125) 505th Echo


505th Echo
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy problemam amit nem ertek es hatha tudtok ra vmi okosat.Egy 5870 CF-et csereltem 6970 CF-re.Egyreszt a BC2ben drasztikusan csokkent az fps ugyanolyan beallitasokkal (1920,4x,4x,DX11,minden maxon) masreszt megint tovabb tart a map betoltes.
Az 5870ekkel (10.5 cata) 55fps ala sosem ment multiban a 6970ekkel pedig van hogy 40fps ala is leesik.
A masik problemam, hogy L4D2-ben ahogy betoltodik egy palya es le akarok spawnolni kidob desktopra.Event logban semmi info.

Probaltam 11.4 previewt es most a 11.3at is + CAP.

Os: Win7 64bit
Cpu: Intel Q9550@3.5GHz

Eloreis Thx az otleteket.

(#3126) radi8tor válasza 505th Echo (#3125) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Használtál driver sweepert a korábbi driverek eltávolítására? Ha igen, akkor Win reinstall.

A pályabetöltés idejéhez nincs köze a VGA-nak, kivéve, ha a rossz driver miatt vár valamért a VGA-ra.

⭐ Stella

(#3127) 505th Echo válasza radi8tor (#3126) üzenetére


505th Echo
csendes tag

Windows reinstall volt es egybol a gyari 11.3 ment fel.Tudom, hogy a toltesi ido ezesetben vmi driver baromsag hisz pl anno a 10.7el mar tovabb toltott de 10.5el 8-10 sec alatt bentvolt egy palya.
Kiprobaltam a BC2-t CF mod kikapcsolassal (Catalystban) es 60 fps ala nem ment.Crossfire modban vmiert leesik az fps.
Az gondolom nem problema, hogy az egyik kartya Giga a masik meg Sapphire.

(#3128) radi8tor válasza 505th Echo (#3127) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem lehet probléma, hogy különböző a két kártya gyártója. Valószínű csak a burkolata más.
GPU-Z mindent rendben mutat? Más játékkal nincs bajod?
BF : BC2-t sosem próbáltam. Ezt olvastad?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3129) 505th Echo válasza radi8tor (#3128) üzenetére


505th Echo
csendes tag

Gpu-z szerint minden okes.

Az oldalt olvastam de nemigazan talalok hasznos infot.Az a baj, hogy szembeotlo a kulonbseg az 5870 cf-hez kepest sajna negativ iranyba.
10.12a driverrel nincs valtozas :(

[ Szerkesztve ]

(#3130) radi8tor válasza 505th Echo (#3129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

10.12a az nagyon régi driver.
Próbáld meg ezzel: Catalyst 11.4 early preview

⭐ Stella

(#3131) radi8tor válasza 505th Echo (#3129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja láttam próbáltad ezzel is. Akkor más ötletem nincs. A játék topicjában körbe kérdeztél már ez ügyben?

⭐ Stella

(#3133) SzlobiG válasza Fecó24 (#3132) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt érzed, hogy egy 2007-es hsz-ra reagáltál?:D Meg ahogy nézem a többi topikba is.:DDD

(#3134) Milka 78 válasza SzlobiG (#3133) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jobb később mint soha a türelem rózsát teremről meg ne is beszéljünk:DDD

(#3136) Silverss


Silverss
aktív tag

Sziasztok!
6950@70 mellé milyen kártyát ajánlotok PhysX-re?

Egyáltalán hol tudok erről a technológiáról olvasni?
Nem igazán ismerem.
SLI, vagy CF híd kell?
Esetleg milyen extrákat lehet még, így kinyerni az Ati+Nvidia párosból?

(#3137) klac válasza Silverss (#3136) üzenetére


klac
aktív tag

Itt olvashatod a megvalósítását.

(#3138) Silverss válasza klac (#3137) üzenetére


Silverss
aktív tag

Köszönöm! :)

(#3139) Silverss


Silverss
aktív tag

DX11es AMD mellé DX11es Nvidia-t keressek, vagy lényegtelen?

(#3140) klac válasza Silverss (#3139) üzenetére


klac
aktív tag

PhysX szempontjából teljesen lényegtelen, hogy DX10, vagy DX11.
A PhysX az egy külön eljárás, technika, ezért van külön PhysX driver.

Viszont egy erősebb kártyával jobban megy a PhysX, lásd itt.

(#3141) kokoato


kokoato
aktív tag

Mi egy gt220-al próbáltuk az 5970 mellé,de az kevés,a legalsó amit érdemes egy Ati vga mellé tenni minimum 9800GT-nél kezdődik!Onnan már hozza a teljesítményt!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#3142) xenon2


xenon2
senior tag

Sziasztok!Mit várhatok egy 6870 1GB és egy 6970 2 GB házasitásából?Érdemes a 2 karit egymásnak ereszteni?Előre is köszi a választ. :)

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#3143) ittakary válasza xenon2 (#3142) üzenetére


ittakary
nagyúr

Túl sokat ne várj a dologtól, mivel nem fog menni a CF. 6850-et csak 6870-nel, 6970-et csak 6950-nel vagy 6990-nel tudsz szerintem...

(#3144) SzlobiG válasza ittakary (#3143) üzenetére


SzlobiG
félisten

De nem ám. [link]

(#3145) haly


haly
őstag

Helló!

Szeretnék előjönni egy alapkérdéssel. Mostanában igen foglalkoztat a cfx téma.
Nyárra tervezem új gépem. i5 2500K, 6950, 4gb ram...
Elgondolkoztam azon, hogy mi lenne, ha cfx-es rendszert építenék. Kis plusz költségből már ki is jönne a dolog. De sok buktató van a dologban. Sokan mondják ezt, sokan mondják azt. A kérdés: Érdemes-e cfx-es rendszert építeni?
Erre a kérdésre a választ közel egy hete kutatom. Nektek mi a véleményetek erről? Tényleg annyi nyűg van a crossfire-el? Igazából azt vettem észre, hogy akinek egykártyás rendszere van, az mondja, hogy rossz a cfx és sok a baj vele, de akinek cfx-e van, az nem panaszkodik annyit rá. Mi az igazság?

(#3146) radi8tor válasza haly (#3145) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ismered a városi legendákat és a HOAX-ot?
Ez pont ilyen. Olyan emberek terjesztik, akik nem értenek hozzá vagy sosem volt ilyen rendszerük.
Akinek már van CrossfireX-e az azért nem szidja, mivel működik.

Természetesen játék kell hozzá, nem elég az, ha egyel több kártya kerül a gépbe.
Én szinte 100%-ban CoD: BlackOps-ozom (mostanság). 2 kártyával Afterburner csak nagyon ritkán ír 50% feletti terhelést valamelyik kártyán (1920x1080, minden maxon). Nem is vettem észre érezhető gyorsulást 2 kártyával, mivel ez 1 kártyával 100% terhelés lenne.

Más játékoknál persze más a helyzet, ez csak egy példa volt. Nagyon függ a CfX sikere a játéktól, hogy hogyan programozták le.

⭐ Stella

(#3147) haly válasza radi8tor (#3146) üzenetére


haly
őstag

Először is köszi a helpet.
Hát igen, picit nekem is ez volt a véleményem, ezért is kérdeztem meg a téma topicjába.
A játékok támogatása kb milyen arányban oszlik el? Úgy értem, hogy sac/kb játékok hány százaléka támogatja a cfx-et? Jelen esetben azért is vettem fontolóra, mert a cfx alá igen combos vas kell, és 14-15ezerrel megdobná az amúgy is méregdrága konfigot. Utána is számolgattam, és ha minden jól megy, akkor meg tudom engedni magamnak, hogy egyenlőre csak a vasat vegyem meg alá, de később majd jöhet a 2. kártya is. Erre egyébként most még nem is biztos, hogy szükség lenne. Még egy kérdés:
A két 6950-et milyen táp vinné el? Egy chieftec ctg 600P elég lenne nekik?

(#3148) radi8tor válasza haly (#3147) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem a játékok nagy többsége támogatja.

Tápos kérdésben itt tudnak segíteni. A két VGA 300W-ot (csúcs értékben 350-400W-ot) fogyaszt.

⭐ Stella

(#3149) haly válasza radi8tor (#3148) üzenetére


haly
őstag

Köszi! :R :R

(#3150) kokoato válasza haly (#3145) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!
Nos anno végig jártuk a szamárlétrát a cfx terén,kezdtük a 4870x2+4870-el,majd következett az 5970+5870 páros!Tökéletes a cfx,nincs semmi buktató a dologban,mostanra már kiforrta magát!Egy dolgot kell eldöntened,mégér-e +30% teljesítmény növkedést a beruházás!Azért írok 30%-ot,mert átlag ennyi,van olyan is van hogy szinte semmit nem venni észre,de van hogy megy az fps duplájára,ez game-nként változó,melyik hogy skálázódik!De mindenképp az x-es sorozatú lapot javallanám hozzá!
Viszont egy dolgon el kell gondolkodni,az pedig a hibrid rendszer!Ha megnézed az adatlapom,ott láthatod a felállást,mert sajna hiába volt egy féléve még 5970+5870 cfx,a PhysX-en alapuló game-ek bizony azt is megfogták!Viszont mára sikerült a hibriddel eljutni oda,hogy nincs olyan game,ami 1920x1080-ban,full hd-ban megfogná a remdszert!
És akkor nem beszéltem a beruházásról,egy 9800GT már elég hozzá,azt pedig nem nagy befektetés mostanság!Ja és a látvány lenyűgöző PhysX-el!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.