Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) diablo1984 válasza Zoo123 (#3750) üzenetére


diablo1984
veterán

annyit nem ér nekem a dolog, vettem egy másik karit, mert lenéztem és láttam, hogy hoppá, tényleg CF-es a lap és milyen lenne ha alapon kezdődött a dolog! most itt van, jó is a kari, ebben is van mostmár tapasztalatom, szóval veszteni nem vesztettem! megy át az egyik 4850-es anyám gépébe netezni....legalább az még kártya lesz 10 év múlva is! :DDD

(#3752) Milka 78 válasza diablo1984 (#3751) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Próbának jó,de a lap is inkább csak kamu cf-es,mert 16/4-et tud csak.A 4-es sávszél bizonyos esetekben azért kevéske egy karinak(igai a 4850-esnek talán nem annyira).A 8/8 a belépő szint...

[ Szerkesztve ]

(#3753) diablo1984 válasza Milka 78 (#3752) üzenetére


diablo1984
veterán

a semmitől jobb és használható is, de a hang és melegedés miatt hanyagolom a dolgot...

(#3754) Milka 78 válasza diablo1984 (#3753) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Persze,nem is azért mondtam... :N Melyik kártya volt felül?Én is használtam 4850-est+chilla-át és baromira hűtött.Lehet azt kéne felülre berakni,hátha(már ha nem így próbáltad élből). Rendes ref hűtős tégla kariknál szokta éket berakni a két kártya közé,hogy legyen egy kis rés,de enm tudom,hogy ez nálad kivitelezhető e.

(#3755) rambustibi


rambustibi
őstag

Pár kép:
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3756) diablo1984 válasza Milka 78 (#3754) üzenetére


diablo1984
veterán

a chilla nem fér el felül, mert beleérne a kariba, és levegőt sem kapna szegény! a másik egy xfx kari lenne, az valami saját hűtésű nem ref nyákos kari, 1 slotos!

(#3757) Whit3Rav3n válasza diablo1984 (#3756) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Bár egy custom ventiprofillal lehet hogy lehetne rajta jobban hűteni ha nem megy már max fordulaton, végülis nálam sem melegszik túl ez az összeállítás pedig sok levegőt nem kapnak a kártyák
kép

(#3758) diablo1984 válasza Whit3Rav3n (#3757) üzenetére


diablo1984
veterán

jah, csak ott a gond, hogy én halknak akarom a gépemet tartani, így meg ez nem kivitelezhető!

(#3759) Whit3Rav3n válasza diablo1984 (#3758) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Terhelés alatt nem kivitelezhető, idle alatt még lehetséges lehet alacsonyan tartani a venti fordulatszámot ha tudja hűteni úgy is.

(#3760) diablo1984 válasza Whit3Rav3n (#3759) üzenetére


diablo1984
veterán

terhelésnél fullra forgatja, azzal nincs gond, de idle alatt sem akarok 70 fokos karit, vagy hangos cuccost!

(#3761) radi8tor válasza rambustibi (#3755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép config, de egy kis kábelrendezés ráférne. :DDD

⭐ Stella

(#3762) Milka 78 válasza Whit3Rav3n (#3757) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja tiszta káosz az egész...nem is kéne...nem is vagyok irigy...ha sokat mondogatom magamnak talán el is hiszem! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#3763) DIMITRIUS


DIMITRIUS
tag

Sziasztok egy egyszerű kérdésem lenne,
ha két HD5870-et összekötök CF-be de az egyik 2giga rammal van ellátva a másik meg csak egy attól még működnek majd nekem rendesen???

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#3764) diablo1984 válasza DIMITRIUS (#3763) üzenetére


diablo1984
veterán

jah, 1 gigáig dolgozik majd mindkettő a cf miatt, de működnek majd! asszem nemrég egy 512+1gb-osról volt emígyen szó!

(#3765) DIMITRIUS válasza diablo1984 (#3764) üzenetére


DIMITRIUS
tag

ÁHÁ szóval nem éri meg vennem egy 2 gigásat a mostani 1 gigás mellé.

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#3766) diablo1984 válasza DIMITRIUS (#3765) üzenetére


diablo1984
veterán

nem, profitálni cf-ben nem fogsz belőle!

(#3767) Zoo123 válasza DIMITRIUS (#3765) üzenetére


Zoo123
senior tag

Fogalmazzunk úgy hogy fölösleges: mivel CF esetén minden gpu a maga saját memóriájából dolgozik -nem irkálnak a másik kártya memóriájába!- ezért lényegében ugyanaz az eredmény mintha 2db 1GB-os kártyád lenne CF-ben, ahol 1GB kevés ott így jártál.

Ha jó áron van vedd meg, te döntesz!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3768) diablo1984 válasza Zoo123 (#3767) üzenetére


diablo1984
veterán

ha cf-ben használja akkor felesleges, 1gb-ostól jobb árban nem lesz az biztos!

(#3769) DIMITRIUS válasza diablo1984 (#3768) üzenetére


DIMITRIUS
tag

Ja köszi a segítséget :)

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#3770) diablo1984 válasza DIMITRIUS (#3769) üzenetére


diablo1984
veterán

;)

(#3771) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok

lenne egy kerdesem, ugy nez ki hogy gepujitas lesz mostanaban, azaz platformcsere 775-rol 1155-re, i5 2500k-ra gondoltam, es utolag meg egy 5870 beszerzesere crossfire-be a jelenlegi melle. kerdes, hogy tudnatok-e ajanlani egy alaplapot ami itt vkinek mar bevalt, ketkartyas rendszerrel utoljara akkor foglalkoztam mikor egy hetvegere birtokba vehettem egy 7900gt sli-s konfigot :D azt is masnak epitettem szoval van mit a temaban bepotolni.Nagyon nyogvenyelosen talalok olyan alaplapot amin van ket teljeserteku 16x-es pci express sin, szerintem erdemes lenne olyanra vadaszni, de gondoltam elobb itt rakerdezek, biztos jobban tudjatok, eleg-e a 2x8 vagy inkabb 2x16.

szoval egy jo lga 1155-os deszka ajanlas kellene 2x16-os pci epressel, eleg markafuggetlen vagyok bar eddig gigabyte-aim voltak, de tolem johet asrock barmi.

Elore is koszonom a segitseget :R

(#3772) Zoo123 válasza Lazsnak (#3771) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szia!

Több tesztben is lemérték és 16x-16x és a 8x-8x Crossfire/SLI között minimális 2-5% különbség van csak, tehát elég a 2x8.

Ha jól tudom az 1155-ös platform chipszet szinten összesen 16 PCI-E sávot támogat, amelyik alaplap mégis 2x16-os az -némi felárért- egy nf200 chippel oldja meg.

Üdv: Zoli

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3773) Lazsnak válasza Zoo123 (#3772) üzenetére


Lazsnak
tag

hmmm, en is elkezdtem nezegetni teszteket, tomshardware stb oldalakon meg tulzottan nem astam bele magamat, csak abba a reszebe hogy iponba 70ezer egy olyan deszka amin van 2x16, de ezesetben ha nem fogj vissza szamottevoen a ket 5870et akkor, lehet nem is keresgelek olyat.

viszont akkor adja magat a masik kerdes, hogy rendes cf-es lapot ajanlani vki? naggyon max 40-45 ezer de inkabb alatta. Persze kozben teztek es gugli bujas ezerrel, de hatha itt mar vannak kiforrott megoldasok :)

es nagyon szepen koszonom az infot :R

(#3774) Zoo123 válasza Lazsnak (#3773) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nekem socket 1366 x58-as rendszerem van, annyira nem vágom a socket 1155-ös alaplapokat, de tedd fel a kérdést a milyen alaplapot vegyek topikban ott biztosan segítenek!

-Mond hogy socket 1155-ös alaplapot szeretnél,
-tuningbarát alaplapot, ez azért fontos mert nem minden 1155 cipszet támogatja a tuningot!
-crossfire-hez tehát olyat ami támogatja a 8x-8x Crossfire/SLI módot,
-a két PCI-E csatlakozó között legyen 2 db üres kártyahely, ez nagyon fontos mert így jobban szellőzik ha duplaslotos kártyákat használsz!
2db 5870 elég rendesen befűt ha nincs köztük kihagyva hely, pedig az csak 2x188W, képzelheted mit csinál 2db 6950/70-es kártya 2x200 illetve 2x255W ha nem hagysz köztük helyet!
-egyéb fontos szempontok, pl USB3, SATA3, anyámkínja,
-az ár ugyebár.

És még valami: k-s végű procit vegyél pl 2500k, 2600k, mert azokat lehet csak tuningolni!

Hát röviden ennyi :)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3775) Lazsnak válasza Zoo123 (#3774) üzenetére


Lazsnak
tag

nagy reszevel szerencsere tisztaban vagyok amit leirtal halisten nem indulok 0rol, de ha mar igy "elszoltad" magad hogy 1366-od van, akkor meg egy kerdes csak NEKED :D

en is gondolkodtam hogy azt veszek, sapphire pureplatinum lapot neztem x58asat es egy i7 960at neztem melle, na most vagy ez vagy 1155 2500k procival, tuningra en is gondoltam majd idovel.

1366on csak a 3csatornas memo miatt gondolkodom es telepakolni olcso ramokkal, esetleg arra nincs ralatasod hogy ez jar-e elonnyel a "sima" 4 foglalatos lapokhoz kepest? bar tudom hogy "halott" platform, megis elgondolkodtam rajta. nem szoktam gyakran cserelgetni, ezert nem zavar hogy nem jon bele tobb cucc, mire lecserelnem mar a 1155ot is lekene, szoval ennek fuggvenyeben, szemelyes velemeny?

(#3776) Whit3Rav3n válasza Lazsnak (#3775) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Akkor már az 1155-öt éri meg venni az gyorsabb. Ram sebességben sem lassabb a jobb controller miatt mint az x58. Csak akkor érheti meg az x58 ha 3-4 kártyás rendszerekben gondolkodsz a több lane miatt.

(#3777) Lazsnak válasza Whit3Rav3n (#3776) üzenetére


Lazsnak
tag

rendben, koszonom a valaszt, sajna nem talaltam konkretabb osszehasonlito tesztet a ket platform kozott, de ez esetben maradok a 1155nel.regebben meg azert gondolkodtam 1366ba mert van sok hasznalt egesz normalis aron, de aztan uj lesz inkabb

koszonom mindenkinek a segitseget, hasznos volt, az alaplapot pedig azert itt kerdeztem es nem a deszka topicba mert gondoltam itt jobban szempont a duplakartya mint ott, ott az lenne az elso dolog hogy lebeszelnek rola :D szerintem de ki tudja

(#3778) Zoo123 válasza Lazsnak (#3775) üzenetére


Zoo123
senior tag

"en is gondolkodtam hogy azt veszek, sapphire pureplatinum lapot neztem x58asat es egy i7 960at neztem melle, na most vagy ez vagy 1155 2500k procival, tuningra en is gondoltam majd idovel"

Egy 1155-ös alaplapl 2500k procival jobb választás:
-olcsóbb alaplap, kevésbé is melegszik: az x58 chipset eléggé melegedős fajta!
-a 2500k "csak" 95W-ot fogyaszt, míg az az 9xx-ek meg 130W-ot, alapon, nem kis különbség! Az enyém benyeli a 190-200W-ot 2800 helyett 3800-on minimális feszemeléssel.
-mivel kevesebbet fogyaszt így kevésbé melegszik, elég egy olcsó de jó léghűtő, nem kell 10-en x ezres mint nekem.

"1366on csak a 3csatornas memo miatt gondolkodom es telepakolni olcso ramokkal, esetleg arra nincs ralatasod hogy ez jar-e elonnyel a "sima" 4 foglalatos lapokhoz kepest?"
Elvileg jár de gyakorlatilag ez az előny elhanyagolható! Ez nem szempont, főleg játékgép esetén.

Egyetlen érv az 1366-os alaplap mellett a natív 2x16 PCI-E sáv, semmi több!
Bár a teszteket elnézve a jelenlegi csúcskártyáknak elég még a 4x PCI-E sávszélesség is

Összegezve: Én személy szerint az 1155-ös alaplapot ajánlom, jobban jársz!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3779) Milka 78 válasza Lazsnak (#3775) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én 1155-öt használok 2500k-val 6870cf-el. Az erejéről annyit,hogy most váltottam X4 955BE-ről ami 4ghz-n ment.Most a 2500k-mat teljesen alapon használom(tiszta röhej,de elég mindenre :) ),de még így is elkalapálja a régi rendszeremet.A 16/16 1155-alatt igen csak drága mulatság(pl Asrock Z68 Extreme7) és inkább a többkártyás rendszereknél van értelme(mint már említették).A 8/8-as felosztás 0-4% között váltakozott lemaradás ügyileg a 16/16-hoz képest(amd-s rendszer alatt teszteltem). Sikerült Krájzisz alatt 7%-ot is összehozni,de ez volt a max.Hozzáteszem,hogy engem is bántott ez a 8/8-as dolog,főleg hogy a 16/16 után a francnak sincs kedve visszafelé fejlődni,de most már nem bánom.Aztán van itt még az Ivy-s dolog.Ha Gen3-as lapot választasz akkor egy Ivy proci esetén PCIE3 8/8-as felosztást tud majd szolgáltatni(legalább is az én lapom ami egy MSI Z68 GD80Gen3)ami megfelel a PCIE16/16-nak,bár itt még ködös ez a rész,de van némi esély erre is(meg a gyártói igéret)...

[ Szerkesztve ]

(#3780) Lazsnak


Lazsnak
tag

Köszönöm Zoo es Milka a tapasztalataitokat :), meg en is beleasom magam a temaban, de most mar csak 1155ben gondolkodva, bar a jelenlegi q6600-ommal is tok megvagyok elegedve, 3 eve megy 3ghz-en, de jott egy lehetoseg most tuladni a regin, ugy gondolom az ujjal is elegedett leszek :) neki is feszulok vmi jo kis usb3as mindenjoval megtomott deszkanak a kutatasaba. Koszi megegyszer mindent.

(#3781) _pifta_


_pifta_
csendes tag

Sziasztok,

Napokban raktam össze egy CF rendszert, 2 db Gigabyte R695OC kártya, Gigabyte Z68X-UD3-B3 lap, core i7-2600k cpu, 8g gskill sniper ram, corsair tx850m táp. 11.10-es catalyst.

Tesztelésnél 3dMark11 1.0.2 már a demo videók alatt kifekteti a rendszerem (ami egy szűz win 7 64 bit): demo (tehát még a teszt előtt) közben egyszer csak a kép feketére vált, hang érdekes módon megy tovább. Feladatkezelőt, stb bármit ezután már nem tudok elérni/visszahozni. csak a hosszan nyomott power gomb segít.

MSI afterburner szerint a gpu-k hőmérséklete hetvenpár-fok fölé még nem ment.

Külön-külön tesztelve a két kártyát, simán lefut a teszt.

Szerintetek mi lehet a gond?! Kevés volna a 850W-os táp? Vagy mifene?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#3782) Milka 78 válasza _pifta_ (#3781) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kezd azzal,hogy a 11.10-et lerobbantod(nyoma se maradjon),mert egy forintot sem ér az a driver.Kékhalál és egyéb érdekes dolgokat tud művelni.11.9 az jó és stabil+ a hozzávaló Application Profil-t.Ha ezek után is gáz van akkor jöhet a matek.A tápod bőven elég ráadásul egyben hagyott brutál 12vs ága van így azt én inkább kizárnám.

(#3783) Zoo123 válasza _pifta_ (#3781) üzenetére


Zoo123
senior tag

-Az alaplapra minden kiegészítő tápcsatlakozót rádugtál?
-Az alaplapi 12V-os kiegészítő tápból is ha 2db 4-es csati van egymás mellett, akkor mind a kettőbe bedugtad a tápot?
-Mindkét kártyába bedugtad az összes tápcsatit, nem maradt ki valamelyik?
-Játékok alatt is hibázik?

Próbáld meg régebbi driverrel is!
Szedd ki a videókártyákat egyenként, majd rakd vissza, lehet hogy nem illeszkedik jól a foglalatba, vagy valamelyik (táp)csatlakozó nem illeszkedik a foglalatba!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3784) Whit3Rav3n válasza _pifta_ (#3781) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A tápnak elégnek kell lennie ha nem hibás vagy valami. Próbáltad másban is mint 3dmark 11?

(#3785) Milka 78 válasza Whit3Rav3n (#3784) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem pl az Aero felülettel összeakad a 3tré a proci és főként a kombinált teszteknél,tehát az asztalt szocreálra kell álltanom és úgy hasít.Az normális?AMD-s-Inteles ilyen olyan Win7-től függetlenül ez van...

(#3786) _pifta_ válasza Milka 78 (#3785) üzenetére


_pifta_
csendes tag

Köszi a tippeket.

Alaplapi, videokártya csatlakozók mind rendben. Alaplapra rádugva mindegyik: 8 tűs és huszonvalahány tűs is. Videokártyánként is a 2x6 pines. Nem lötyög, szépen felfekszik, kattan rátoláskor ahogy azt kell.

Megnéztem másik táppal, fagyi. Megnéztem másik alaplappal, fagyi.
Érdekes módon ugyan ott: a High Temple demo közben. Ha ezt "túléli", akkor végigmegy.
Aztán néha lefut végig. :)

Crysis 2-t néztem, abban is kifagy pár perccel az indítás után.

Ja, mindezeket a 11.9-es driverrel és hozzá való AP-val is csinálja, aeroval és szocreál desktoppal is...

most megnézem egyenként a kártyákat.

én lassan kifogytam az ötletekből :( :O

(#3787) _pifta_ válasza Whit3Rav3n (#3784) üzenetére


_pifta_
csendes tag

Ez egy vadizsír, pár napos táp, remélhetőleg nem beteg, bár ugye nem zárható ki teljesen.

Volt olyan teszt ami lefutott (3dmark vantage), volt ami nem. Pl Crysis2 is fagyott minimál játékidő után. (=pár perc.)

[ Szerkesztve ]

(#3788) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Azt nem értem,hogy ha jó a táp a lap és a kártyák külön külön akkor mi a r@k lehet a hiba.Tehát megnézted másik lappal is és ha cf-be lököd akkor eldobja magát?

(#3789) _pifta_ válasza Milka 78 (#3788) üzenetére


_pifta_
csendes tag

Pontosan ahogy mondod.
Ezeket a teszteket végeztem el az elmúlt pár napban:

eszközök:
gigabyte z68x-ud3-p3 lap x8, x8 pcie dualban (kb. 1 hetes)
gigabyte p67a-ud3-p3 lap x4, x4 pcie dualban (fél éves)
corsair tx850m (kb. 1 hetes)
cooler master real power modular 520w (kb. 2 éves)
i7-2600k (fél éves) alap órajelen
gskill sniper 2x4g 1600mhz ram (fél éves) alap órajel, alap időzítés
vga1: GV-R695OC-1GD (fél éves) alap órajelen
vga2: GV-R695OC-1GD (kb. 1 hetes) alap órajelen
3dmark11 1.0.2
catalyst 11.10 és 11.09

teszt kör 1:
z68x-lappal, 850w-tal, kártyák CFben (zárt és nyitott házzal is): általános fagyi, de volt h. lefut nagy ritkán
z68x-lappal, 850w-tal, kártyák CFben de felcserélve (zárt és nyitott házzal is): általános fagyi, de volt hogy lefut nagy ritkán
z68x-lappal, 850w-tal, mindkét kártya bent, de CF letiltva: siker
z68x-lappal, 850w-tal, mindkét kártya bent, csak megcserélve, de CF letiltva: siker

teszt kör 2:
z68x-lappal, 520w-tal, kártyák CFben (zárt és nyitott házzal is): általános fagyi, de volt h. lefut

teszt kör3:
p67a-lappal, 850w-tal, kártyák CFben (zárt és nyitott házzal is): általános fagyi, de volt hogy lefut nagy ritkán
p67a-lappal, 850w-tal, kártyák CFben de felcserélve (zárt és nyitott házzal is): általános fagyi, de volt hogy lefut nagy ritkán
p67a lappal, 850w-tal, mindkét kártya bent, de CF letiltva: siker
p67a lappal, 850w-tal, mindkét kártya bent, csak megcserélve, de CF letiltva: siker

kb. ennyi... lehet, hogy a 2 vga nem kompatibilis egymással?!?
bár ugyanaz a gyártó, ugyanaz a termék, típusra, mindenre... szal nemtudom

esetleg vállal valaki "bértesztelést" vgakra? :)

(#3790) prokxy


prokxy
veterán

Kérdés, hogy a 955 BE 3.6GHz-en kegyegő procim kihajtja rendesen szerintetek a HD6850 CF rendszeremet?
Úgy vélem, hogy procilimit van már a játékoknál...

Milyen procit ajánlanátok helyette? 1100T?
Néztem az i5 2500K-t, de ahhoz lap, ramcsere kellene...de akkor már Z68.

Konfigom az adatlapomon...

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#3791) Whit3Rav3n válasza prokxy (#3790) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem hajtja ki mindig csak kevésbé cpu igényes meg jó multigpu támogatású game-ekben ami manapság még nem is olyan gyakori. Emiatt a több mag sem segítene az ilyen esetekben. Szóval az intel lenne a jó alternatíva.

(#3792) Zoo123 válasza _pifta_ (#3789) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ha jól látom a p67 alaplapot az 520W-os táppal nem tesztelted, nézd meg azzal is mert lehet hogy a táp és az z68 alaplap is hibás.

De szerintem a kártyákkal van gond, nagyon úgy néz ki...

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3793) Zoo123 válasza prokxy (#3790) üzenetére


Zoo123
senior tag

Lehet hogy nem "hajtja ki" 100%-ra, de szaggat valahol, vagy érezhetően akad?
Mert ha erősebb procira váltasz akkor várhatóan a minimum fps lesz magasabb, tehát kevésbé "eseget" vissza az fps.

Ha nincsenek zavaró belassulások és minden fut fa..án akkor ne foglalkozz vele hanem használd, azért vetted! :)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3794) Milka 78 válasza prokxy (#3790) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem hajtja ki.Én most cseréltem a 955be-t(4ghz). Többször volt vele kis kellemetlenségem,hogy mozgalmasabb játékoknál néha beesett 25fps közeli tartományban és mintha finoman beremegett volna a kép ilyenkor.Elég zavaró dolog volt...A 2500k full alapon erősebb és jobba kihajtja(6870cf),mint az x4 alapon és megszűntek ezek a mikro akadások és látványosan javult a minimum fps.Persze ettől még vígan használható az x4,de azért egy i5 már más dimenzió.Mondjuk én azért odakínálnék 3.8-4ghz-t a procinak,mert javít a helyzeten.3.6ghz-n egy szimpla 6870-et is pont meghajt...

[ Szerkesztve ]

(#3795) repvez


repvez
addikt

szeretnék egy gyors és megnyugtató választ kapni arra a kérdésemre ha van 2db 4850-es VGA kártyám , de más gyártó és már orajeleik és más memoriával is vannak szerelve attól még minden gond nélkül tudom CF-be kötni öket ?
Egyáltalán, hogyan álljak neki a dolognak beteszem mindegyiket a helyére bedugom a tápkábeleket és a CF összekötöt és nyincs vele más dolgom ? Sehol máshol nem kell állitani azt hogy CF-be akarom hajtani?
A drivert ujra kell tenni ilyenkor is ha csak melléteszek egy ugyan olyan VGA-t a régi mellé?
Melyikbe kell a monitorkábellt tenni és a TV kimenet az mehet a másik kártyárol is vagy csak akkor ha már a másik kártyán az összes helyre van dugva monitor?
az egyik ilyen kártya
a másik meg egy sapphir 512mbos verzió 625mhz mag és 993mhz memoria frekivel.
Nyugodtan beletehetem oket egyszerre egy Asrock 970extrém4-es lapba ?
NEm lesz semmi baja sem a VGA-knak sem a lapnak ha nem egyforma a két kártya?
Egy chieftech CTG-550-es táp van benne a gépembe 965 x4es és 8gb DDR3 társaságában , birni fogja a rendszer ?

Köszönöm elöre is a tájékoztatást, remélem tudtok segiteni, holnap reggel szeretném összeszerelni a rendszert , de addig nem merem mig nem vagyok biztos hogy mit hogyan.

(#3796) kefizor válasza repvez (#3795) üzenetére


kefizor
tag

A gyártó nem számít.4850 mellé azt teszel amit itt látsz! Órajelnél a kisebbik értéken fog futni, a te esetedben 625/940 ( a te helyedben felhúznám a sapphiret is 700-ra ) fog teljesíteni a CFX. Memória esetében teljesen mindegy... a két kártya nem tud beledolgozni a másik folyamatába, szóval az egyik 512, másik 1GB-on fog üzemelni. A fölső kártyába kell dugni a monitort! Catalystban csak annyit kell csinálnod, hogy a CFX-et engedélyezed, ennyi. Baja semminek se fog adódni, ha csak nem állítasz bele egy 100-as szöget, ha nem megy elsőre! :)

(#3797) Milka 78 válasza kefizor (#3796) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem fog az egyik 512gb-n és a másik 1gb-n üzemelni :N .Mindig a kisebb memória mennyiséghez idomul a nagyobb,tehát mindkét kártya 512mb-ot fog használni a saját mennyiségéből(ami baromi kevés magasabb felbontásnál,de ez már más tészta)

(#3798) klac válasza repvez (#3795) üzenetére


klac
aktív tag

Igen ahogyan leírtad, beleteheted egyszerre mindkét kártyát CF híddal összekötve, elég egy híd hozzá.
A a WIN a másik slotban is érzékelni fogja a második kártyát vagyis új eszközt, és telepíti a meghajtót, vagy kéri a driver telepítését.
Tehát a driver telepítést követően újraindítás fog lenni.
Az újraindítás után lessz látható a Catalistban a CrossFire beállítás, lehet Neked kell majd bepipálni a CF. engedélyezést.
Előfordulhat hogy többször újra kell indítani mire engedélyezhető lessz a CF.
Ha mégsem sikerül akkor valamelyik kártyával gond van.

A monitor és TV csatlakozót érdemesebb az eddig egyedüliként használt, vagyis proc. hoz közelebbi slotban lévő kártyára dugni, ami jelen esetben az erősebb kártya legyen, vagy a jobb hűtéssel rendelkező, mert a fő helyen lévő kártya mindig jobban melegszik, nálam kb. 5 - 10 C°.
Később a kártyák órajeleit tudod majd húzni, Riva Tuner, EXPERtool ( csak a főkártyát), MSI Afterburner, Sapphire TRIXX, vagy a CCC - ből az auto tuning lehetőséggel.

Külön órajelen is jól össze fognak dolgozni, lásd ezt a gyakorlati képet, nálam így mennek, más radeon kártyák, sőt még a CFX mellett PhysX - re NVIDIA kártya is van a gépben.
Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3799) prokxy válasza Milka 78 (#3794) üzenetére


prokxy
veterán

Köszi szépen az infót, már tegnap fel is tettem a lapot +procit eladásra.
i5 2500k és egy z68-as lap lesz helyette.
/ha tudtok nem Gigabyte és 40e környéki alaplapot, ami ár-érték arányban elég jó, bevált akkor megírnátok? CF-hez kellene, uefi, usb3, sata3 kell/

Tovább nem húznám a procit 3.6-tól, mert nem vagyok vmi tuningmester, eddig mertem emelni a szorzót, fesztállítani, stb már nem "merek".

Köszi az infókat MINDENKINEK! :R :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#3800) repvez válasza klac (#3798) üzenetére


repvez
addikt

Na sikerült az összerakás eddig müködik legalább is nem csipog semmi és nincs hibajelzés sem, az eszközkezelöbe 2 VGA szerepel és a katalisztnál is enabledre állt a CF vezérlés, de még egy kérdésem lenne hogy hol tudok megbizonyosodni arrol pontosabban hogy tényleg megy e a CF és hogy a frekvenciák és memoriák hogyan állnak és hogyan tudom állitani tesztelni hogy mennyivel tud igy többet a rendszer mint CF nélkül ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.