Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) Peet91 válasza tvamos (#41400) üzenetére


Peet91
aktív tag

Elvileg kicsit jobb képminőség, és kicsit kevesebb vignettálás, ill. kevésbé lassítja az AF-et. Másrészről viszont a II jóval nagyobb fejlődés volt az I-hez képest, mint a III a II-höz képest, szóval a III a népítélet szerint ritkán éri meg a felárat, a II éri meg használtan, ha muszáj TC.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#41402) tvamos válasza Peet91 (#41401) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, szeretnek egy TC-t, ami nem M42 menetes, mert nehez bedrotozni az M50, meg az EF obi koze. De kicsi a koltsegvetes, lehet, csak berakom valahogy a M42 TC lencset egy kinai macro extender ringbe. A kihivas erdekes amugy.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41403) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Adott egy Canon EOS 200D masina, jelen esetben egy 28 mm-es Canon objektívvel volt használva, manuális fókusszal.

FAT32-ra formázott SD kártyával FullHD 30 FPS beállítással kb 19,5 percet tud videófelvételként rögzíteni, aztán átlépi a FAT32 megengedett legnagyobb méretét és megszakítja a videót. Van annyi benne legalább, hogy egyből megpróbál egy újat indítani, több-kevesebb sikerrel, értem ezalatt, hogy pár másodperc kimarad, csak ezt az időintervallumot felvétel közben nem jelzi a képernyőjén.

A másik fő gond, hogy az újabb elindított videófelvételt 11 perc után lekapcsolta és csak annyi jelent meg a képernyőn, hogy "A videó automatikusan mentésre került az SD kártyára". A kártyán még volt hely bőven, az akku sem volt lemerülve és amikor észleltem a feliratot (~ fél perc múlva), akkor minden további nélkül engedett egy újat indítani.

Szeretném megfejteni, hogy mi volt főként az utóbbi jelenség. Valamint, hogy van-e mód arra, hogy ha új felvételt indít, mert elérte a max méretet, akkor ne legyen pár másodperc szünet benne?

Az már rejtélyesebb kicsit, hogy miért nem fogadja el a többcsatornás külső mikrofonokat, amikor azok átmennek egy egyesítőn? Értem ezalatt, hogy egy mezei mikrofont (3,5-es Jack, 3 pólus) gond nélkül kezel, de egy 3,5-es Jack 4 pólusú csatlakozóval szerelt mikrofon esetében csak letiltja a sajátját is és nem vesz fel a külsővel se.

Valaki tud ezekre esetleg értelmes magyarázatot? Köszönöm előre is

But who is watching the guardians?

(#41404) copass válasza Mr. Y (#41403) üzenetére


copass
veterán

eu szabályozás volt a 30 perces limit, amit pár éve eltöröltek.
"eddig az EU szabályozása magasabb vám tarifát rendelt a kamkorderekhez, mint a videokamerákhoz és a fényképezőgépekhez. Minimum részben erre vezethető vissza, hogy a fényképezőgép gyártók jobbára mind korlátozták (jobbára 30 percben) a digitális fényképezőgépek videofelvételének hosszát."
"Szeretném megfejteni, hogy mi volt főként az utóbbi jelenség."
nem fog sikerülni, de sok sikert hozzá! :D
komolyabb gépeken is leáll véletlenszerűen néha a felvétel, ez ilyen. van amin már van automatikus újraindítás, de a szünettel nem tudsz mit csinálni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41405) Mr. Y válasza copass (#41404) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Minden esetre köszönöm a tájékoztatást

But who is watching the guardians?

(#41406) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segítsetek lécci :
van 2 gépem 550d - 1300d , mindkettő kb 10e expós...

Általános célra, családi fotók stb, melyik gépet érdemesebb meg hagynom :
egyiket eladnám mert kettőt tutira nem használok !

nem nagyon tudok dönteni, mert a 550d joval régebbi,
a 1300d meg ugye ujabb :Y :R :R :R

Köszi a segitségeteket !
:R :R :R

(#41407) copass válasza maxika2004 (#41406) üzenetére


copass
veterán

1300D egyértelműen, modernebb váz, több szolgáltatással.
én meghagynám az 550D-t tartaléknak...szekrényben elvan, enni nem kér.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41408) maxika2004 válasza copass (#41407) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi!

lehet hogy több... de nem igen használtam.. mármint amit tudok hogy több--- wifi-nfc

viszont kijelző rosszabb, gép lassabb... (ezek napi szinten érezhetőek )

öszintén szolva bisztosra vettem hogy az 550 et irjátok.... :F :Y
csak gondoltam feldobom egy kérdésre...

m az még amiben jobb esetleg a 1300d, és hasznos.. ?

(#41409) kigyi_23 válasza maxika2004 (#41408) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én simán az 550-et mondom, ha a szolgáltatások (extra csicsák) nem érdekelnek. Nagyon jól elvoltam az 550-el még mindig meg van nekem is és az 1xxx gépeket szerintem lenyomta, vagy csak nagyon nem értettek hozzá a tulajdonosok, de amiket azokkal készítettek nekem nem voltak meggyőzőek és én is lassúnak találtam az 550-hez képest pedig az sem világbajnok :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#41410) maxika2004 válasza kigyi_23 (#41409) üzenetére


maxika2004
őstag

hát csicsák engem sem érdekelnek, és én is igy gondolnám,
de akkor már kiváncsi lennék mások véleményére is !
:R :R :R

(#41411) copass válasza maxika2004 (#41408) üzenetére


copass
veterán

fícsörök, digic újabb, több képet tudsz készíteni, nem nagyon lehet ezen mit ragozni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41412) copass válasza kigyi_23 (#41409) üzenetére


copass
veterán

az egyetlen különbség az hogy 3 helyet 3,7 képet csinál! :D
XxxD egy magasabb kategória, azt nem kezdők vették hanem akik már magasabb szinten jártak. pl. spotmérés az egyetlen amivel többet tud.
XxxxD belépő váz, de mivel ebben az esetben közel 6 évvel újabb. jobb.
könnyebb, jobb akksi=több kép és a proci is jobb. az meg nem hülyeség ha tudod mobilról vezérelni a vázat.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41413) maxika2004 válasza copass (#41411) üzenetére


maxika2004
őstag

hááát nemtudom, azért lehet azt ragozni...

6 év alatt eljutottak a sztereo bol a mono- ba...
meg lehagyták a mikrofon csatit... okés hogy ez f.gép, dehát akkor is...
ja meg a kijelző is romlott kicsit...

igaz azt nem tudom mit és menyit számit az a + a digit proci után... :F

persze ki mire , hogy használja
de én soha nem használtam pl a wifit-nfc-t...és semmi olyat ami hiányzott a 550-ben
videot se tul sokat...

egyedül az a digit4-digit4+ külömbsége ami izgatja a csőrömet- különben nálam biztosan a 550 a nyerő

(#41414) maxika2004 válasza copass (#41412) üzenetére


maxika2004
őstag

igaz 6 évvel ujabb, de pl a szenzor is ugyanaz !

[ Szerkesztve ]

(#41415) kigyi_23 válasza maxika2004 (#41414) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azt válaszd ami neked jobban bejön, itt a különbségek nem olyan nagyok, hogy azok alapján kellene választani. Persze az újabb váz hosszabb távon jobb lehet, mert talán tovább húzza még.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#41416) copass válasza maxika2004 (#41413) üzenetére


copass
veterán

mit ragozni? más kategória...egész más igényekkel, de még így is gyengébb az 550D aksija, mert hát ugye 6 éves...
szenzor méret ugyanaz, de a proci csinál sokmindent és a technológia is fejlődött közben rendesen. minden szenzoron mókolnak egy picit.
1300D már natívan hozza az iso 12800-at (mondjuk minek, de tudja)
családi felhasználásra meg tényleg krvára kell a külső mikrofon csatlakozás! :D
amúgy meg kroppos váz, iso 800 felett használhatatlan, 50-60k környékén dobálják utánad csak vigyed.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41417) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!
Van egy problémám
Egy Canon EOS M50 boldog tulajdonosa lettem.
Tudom, tudom, nem tükrös, és ugyanezt ott is kérdeztem, de eredményt nem hozott.
De nem vettem észre a válaszát során, hogy ennek a készüléknek nincs 2.5mm-es Jack aljzata a távirányító számára.
Az előd 450D esetén volt. Volt is időzíthető kioldóm hozzá, hogyha pl 240x szerettem volna exponálni 1 percet.
Itt nincs ilyen. A Canon szoftvere se tud ilyet, iOS alá láttam megoldást, de én androidos vagyok.
Van pár androidos app ugyan, ami WiFi-n, vagy Bluetooth-on tudná vezérelni a camerát, de nem jutok velük dűlőre.
Micro USB-s programozható kioldót nem is láttam sehol...
Esetleg DSLR-ben van ilyen váz, ami ugyanígy nem kapott 2.5mm jacket, de mégis lehet programozható időzítős kioldóval használni akár jól működő app, vagy hardver is érdekel. Csak tudja azt, hogy pl 240 alkalommal lőjön 60 másodpercet.

Köszönöm a segítséget!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#41418) 4580693


4580693
senior tag

Sziasztok,

Cropos vázhoz keresek nagylátószögű obit, elsősorban asztrofotóhoz. Két jelöltem van
Az egyik az Irix 15mm f/2,4 Firefly, a másik pedig a Tokina ATX-I 11-20 f/2,8. Valakinek esetleg tapasztalata van ezekkel az obikkal?

Az Irixet tudnám használni akkor is, ha esetleg ff-re térnék át, a Tokinát meg talán kicsit kényelmesebb lehetne használni nappali tájfotózáshoz az af miatt.
Köszönöm szépen a válaszokat.

(#41419) szpeti40 válasza 4580693 (#41418) üzenetére


szpeti40
addikt

Samyang 14mm F2.8?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#41420) 4580693 válasza szpeti40 (#41419) üzenetére


4580693
senior tag

Uh, igen. Teljesen el is felejtettem a Samyt. Akkor a három közül melyik lenne a recommended? Asztro+táj. :R

(#41421) szpeti40 válasza 4580693 (#41420) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem ilyenem van, FF-en használom, én szeretem. Én is leginkább asztro + táj fotóra vettem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#41422) vhooper


vhooper
tag

Sziasztok!

Megkaptam ajándékba testvéremtől Canon 1200D-t, mondván, hogy úgysem használja, én meg rendesen nyúzom már 1 hónapja. Eljött az ideje nálam egy objektív vásárlásnak, jelenleg most EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II objektív tartozik a fényképezőgéphez. Mit ajánlanátok, ha még kicsit általánosabb célokra használnám? Állatvilág fotózása balatoni telken, portré, néha makró, keret erre olyan 160k lenne, de ha van nagyon jó ajánlat picit többért, az sem baj.

(#41423) PuMbA válasza vhooper (#41422) üzenetére


PuMbA
titán

"általánosabb célokra használnám"

vs.

"Állatvilág fotózása balatoni telken, portré, néha makró"

Ezek egymást kizáró dolgok. Most akkor általános vagy ezekhez a speciális dolgokhoz kell?Állatvilághoz tele tartomány kell, azaz 200mm vagy nagyobb, portréhoz 35-85mm fényerős objektív, makró pedig makró objektívvel lehetséges, hacsak nincs makró közgyűrűd. Most akkor ezek közül melyik is kell?

[ Szerkesztve ]

(#41424) vhooper


vhooper
tag

Mondjuk azt, hogy inkább a sokoldalú felhasználhatóság szempont most nálam, és mindenbe beleszagolnék egy kicsit. Nézegettem előtte ehhez megfelelő objektíveket, ami lefedné az elképzeléseimet, pl EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS STM, erről mi a véleményed? Lásd úgy, hogy mint kezdő, hobbi fotósnak :D

(#41425) csacsi77 válasza vhooper (#41424) üzenetére


csacsi77
senior tag

Mint kezdő, hobbi fotós én is a 18-135 STM-et ajánlom. Használtan 70 eFt körül megvan. Ha a szélesebb tartomány is vonz, akkor érdemes egy 10-18 STM-re beruházni, használtan 50-60 eFt körül. És ha a portré izgat, akkor az 50mm f/1,8 STM lesz a barátod- 25-30 eFt-ért szintén használtan. Ha ezek megvannak, akkor mindent is le tudsz fotózni és eldöntheted, hogy elég-e ez vagy valami célobjektívet is akarsz még venni. Pl.: makróra vagy nagyobb telét, esetleg fényerősebb alapzoomot/nagylátót.

Öreg fater megoldja!!!!

(#41426) PuMbA válasza vhooper (#41424) üzenetére


PuMbA
titán

Ha mindenbe beleszagolnál, akkor inkább ajánlom az 55-250mm IS STM-et, hogy a legnagyobb tartományod meglegyen, ugyanis állatvilágra baromi kevés a 135mm. 18-55-ösöd marad, mellé pedig portréra egy 50mm 1.8 STM. Ez a két obi bőven kijon 160k-ból használtan. Így le leszel fedve 18-250-ig végig és majd eldöntheted, hogy mire is van szükséged valójában. Makró pedig makró közgyűrűvel.

[ Szerkesztve ]

(#41427) copass válasza csacsi77 (#41425) üzenetére


copass
veterán

18-135 totál felesleges, mert van 18-55...55-250 sokkal jobb vétel, mert bele tud kóstolni a 400 mm-be is bagóért.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41428) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Egy kis Ligtroom-os segítséget kérnék, új vagyok benne. Előtte a Canon 6D képeit digital Photo Professional-ben konvertáltam, majd Photoshoppal dolgoztam fel. A kérdésem az lenne, hogy a DPP nagyon szépen tudta kezelni a fényképezőgépen beállított zajszűrés mértékét, iso-tól és beállítástól függően, minden raw képhez eltérő mértékű zajszűrést rendelt automatikusan, amit persze módosíthattam, de legtöbbször elég jól eltalálta alapból.
Ilyet a Ligtroom-ban is be lehet esetleg állítani valahogy? Kicsit lehangoló, hogy a 100-as iso-val készült kép és mondjuk egy 3200-as esetében ugyanazt az alapot adja a program és szinte mindig bele kell nyúlni.

www.meszlenyiandras.com

(#41429) vhooper


vhooper
tag

Rendben srácok, köszi a helpet. Ha minden igaz, holnap fogok kipróbálni egy 55-250-ös objektívet, használtan nagyon jó áron hozzá lehetett jutni innen :R

(#41430) PuMbA válasza vhooper (#41429) üzenetére


PuMbA
titán

STM legyen, arra figyelj :) Illetve a 18-55-öt is lecserélheted STM-re, ha akarod. Potom pénzért dobálják utánad a kit obikat, mert úgy látom, hogy az elég régi 2005-ös verziód van, ami se stabilizátor, se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#41431) vhooper válasza PuMbA (#41430) üzenetére


vhooper
tag

Rendelkezik képstabilizátorral a leírás szerint :)
18-55-ös valóban nem rendelkezik ezzel, lecserélem azt is :D

(#41432) szpeti40 válasza vhooper (#41431) üzenetére


szpeti40
addikt

Az STM a fókuszmotorra vonatkozik, nem a képstabira. A nem STM-es 55-250 is stabis. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#41433) vhooper


vhooper
tag

Okés, utánanézek majd :R

(#41434) PuMbA válasza vhooper (#41431) üzenetére


PuMbA
titán

IS STM változat sokkal jobb, mint az előző IS II és árban közel azonos, de netes hirdetésekből ez könnyen kiderül. Illetve az obi elejének a szélén is oda van írva, hogy STM :)

[ Szerkesztve ]

(#41435) csacsi77 válasza copass (#41427) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egyáltalán nem felesleges és ne egy 15 eFt-os régi kitobi legyen a döntési alap. Egy kezdő hobbistának én nem ajánlanám, hogy a 18-55 mellé vegyen egy 55-250-et. A 18-135-el kényelmesen lehet fotózni jódarabig és ha nem un rá, akkor addigra kialakul, hogy mit szeretne fotózni. A környezeteben lévők véleményeire alapozva én úgy gondolom nem szerencsés egy kezdőt egyből az objektívcserével terhelni. Érezzen rá a fotózás ízére és később már pontosan tudni fogja mit szeretne.
Egyébként meg teljesen feleslegesen beszélünk már, mert ki fog próbálni egy 55-250-et, szóval mindegy is a dolog.

Öreg fater megoldja!!!!

(#41436) copass válasza csacsi77 (#41435) üzenetére


copass
veterán

de az...
55-250 egy etalon obi a tele vége miatt.
18-135 jó az átfogása, de ennyi. semmi pluszt nem ad. 18-55 meg úgyis megvan neki, eladni nem fogja tudni. akkor meg használja.
kezdők mindent kipróbálnak, ez egy normális dolog. használja, majd eladja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41437) csacsi77 válasza copass (#41436) üzenetére


csacsi77
senior tag

Rendben.
Te is leírtad, én is a kérdező pedig majd eldönti (eldöntötte), hogy neki mi lesz a jó.
Emlékeim szerint a 250-es vég egyébként nem acélos. Nekem is volt, hamar cseréltem 70-200 f/4 USM-re.

Öreg fater megoldja!!!!

(#41438) copass válasza csacsi77 (#41437) üzenetére


copass
veterán

éles az, és semmi szégyenkezni valója sincs 70-200-al szemben. pláne féláron úgy hogy a könnyű 400g(vs 700g) -3,5 fé stabija van asszem. cserébe 5,6 a vége.
stabi miatt kropposon nagyon komolyan fel kell húzni a záridőt 70-200-nál, mert be mozdulni.
de hát L-es obi egész más liga, ezért is felesleges összehasonlítani mert teljesen értelmetlenség.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41439) Mr. Y válasza copass (#41438) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

stabi miatt kropposon nagyon komolyan fel kell húzni a záridőt 70-200-nál, mert be mozdulni.

Én emiatt használom a Tamron 70-300-as Macro obimat állványról, önkioldóval.

But who is watching the guardians?

(#41440) PuMbA válasza csacsi77 (#41437) üzenetére


PuMbA
titán

Pont, hogy teljesen éles a 250mm-es vége, ezért egy best buy kit zoom :) Használtam, kiváló obi. Semmilyen gyújtávon sem esik be az élessége, nincs homályosabb zónája, nagyon konziztens. Váltottam én is 70-200 IS-re, de nem az élesség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41441) copass válasza Mr. Y (#41439) üzenetére


copass
veterán

állványozás erősen korlátozza a felhasználási lehetőségeket...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41442) PuMbA válasza copass (#41441) üzenetére


PuMbA
titán

Ezért nem érdemes használtan a sima 70-200-at venni, amikor pár tízezressel többért ott az IS-es.

[ Szerkesztve ]

(#41443) 4580693 válasza PuMbA (#41442) üzenetére


4580693
senior tag

Olyat vettem és teljesen meg vagyok elégedve vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#41444) vhooper válasza PuMbA (#41434) üzenetére


vhooper
tag

Jó, hogy szóltál, mert az első ajánlat nem volt STM-es, így rákérdezve. De találtam egy másik ajánlatot még jobb áron :D , STM-el rendelkezve, most próbáltam ki és teszteltem le, meg is vettem. Hát nagyon komoly objektív ez, alig várom, hogy a héten lemehessek Balatonra :K

(#41445) PuMbA válasza vhooper (#41444) üzenetére


PuMbA
titán

"Hát nagyon komoly objektív ez"

Mert még nem láttál fél milliós objektíveket :D Nyugi, nem bántásból írom, az adott árért ultra jó obi, szóval megértelek, hogy miért írtad ezt. Én is odavoltam érte anno. Ha találsz, akkor a 18-55-ösből is kereshetsz STM verziót, azok jóval olcsóbbak, mint az 55-250. Zárásként pedig egy 50mm f/1.8 STM portréra és kész az alap szetted.

[ Szerkesztve ]

(#41446) copass válasza PuMbA (#41442) üzenetére


copass
veterán

elég nagy azért a difi...
IS 180k, NON IS 130k.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41447) PuMbA válasza copass (#41446) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de nem 1 évre veszel egy obit, hanem mondjuk 7-re. 7 év alatt az a plusz 50k semmi. Cipőre többet költesz ez idő alatt. Sosem csak az árat kell kizárólag nézni termékek esetén, hanem hogy meddig fogod használni. Lehet egy cipő 80 ezer Ft, de ha 8 évig kibírja, akkor nem drágább, mint egy 25 ezres. Magyarországon jellemző a rövidtávú gondolkodás meg hogy az ára legyen minél kevesebb, de sajnos sok esetben a "drágábbal" járunk jobban.

[ Szerkesztve ]

(#41448) vhooper válasza PuMbA (#41445) üzenetére


vhooper
tag

Jó hát, ezt sejtettem :D , de elsőre bőven jó lesz nekem, plusz az említett objektívekkel elleszek egy darabig, aztán ha kimaxoltam, kitapasztaltam, akkor válthatok :K

(#41449) Mr. Y válasza copass (#41441) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Valójában mindig attól függ egy objektív milyenségének kiválasztása, hogy mire akarod használni

But who is watching the guardians?

(#41450) csacsi77 válasza vhooper (#41448) üzenetére


csacsi77
senior tag

Csak hogy az én átlagomat is korrigálhassam később. :) Ha 4-5 eseményen, kiránduláson már elvitted a gépet és az obikat majd visszatérsz ide és elmeséled a tapasztalataidat?

Öreg fater megoldja!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.