Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) hunnylander válasza fLeSs (#3948) üzenetére


hunnylander
őstag

Én már komolyan nézelődök. Néhány dolcsit szívesen beleinvesztálnék. Hadd emelkedjen szegény AMD!

Van valakinek tapasztalata a kisösszegű (online) részvényvásárlásban? :D

www.HunnyF1.com

(#3952) Raymond válasza fLeSs (#3948) üzenetére


Raymond
félisten

"az Intel meg 45nm-en készíti a Penryn alapú mobilchipjeit, amik mint láttuk fogyasztásban nagyon durvák, az xbitlabs(?) teszt szerint az asztali Wolfdale üresjáratban 3 wattot eszik."

Ha az asztali ketmagos eszik 3.16Ghz-en terheles alatt 33W-ot akkor az alacsonyabb orajelu mobil verziok meg ennek jocskan alavagnak. A teljesitmenyel meg nem lesz gond azokkal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3953) fLeSs válasza Raymond (#3952) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezt pofázom.
Ráadásul a mobilchipekben van Enhanced Dynamic Acceleration Technology és a Deep Power Down Technology is: [link].

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3954) shabbarulez válasza Raymond (#3952) üzenetére


shabbarulez
őstag

A mobil procinál nem véletlenül van 35W TDP, az asztali 65W TDP helyett. Az 2.8 Ghz-es mobil modell ez alapján bele is fog férni. 2008Q3-ban pedig jön majd a javított 45nm-es gyártástechnológia, ott már 25W TDP-s modell is lesz 2.53Ghz mellett. Jól látszik hogy itt nem csak lineáris órajel csökkentésről van szó, hisz az alapján max 25/35*2.8Ghz=2Ghz-es proci jönne ki ilyen TDP-vel, nem pedig 2.5Ghz-es. Ez a szokásos félidőben érkező gyártástechnológia javítás, P1266->1267 amit korábban is a mobil eszközöknél használnak, azért is késnek ezek az eszközök mindig a desktophoz képest. De biztos lesz ennek pozitív visszacsatolása desktop fronton is, ahogy 65nm-nél is volt.

[ Szerkesztve ]

(#3955) Raymond


Raymond
félisten

fLeSs, shabbarulez:

Nem azert irtam amit irtam mert nem ertenek egyett valamelyikotokkel vagy nem lenne vilagos a mobil tema. Csak dobtam plusz infot a temahoz :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3956) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Bakker nemrégiben azt mondtam, hogy 5 dolcsinál már tényleg venni kell AMD-részvényt, most éppen 5.43. Ez durva, 3 milliárd a cég értéke.
De sztem 5-nél nem fog megállni, szal még várni kell vele. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3957) Thrawn válasza fLeSs (#3956) üzenetére


Thrawn
félisten

Aztán bevásárlás? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3958) Raymond válasza fLeSs (#3956) üzenetére


Raymond
félisten

Az egy evet atolelo grafikonon latszik igazan mekkorat zuhant es milyen gyorsan a Phenom megjelenese ota: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3959) shabbarulez válasza fLeSs (#3956) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem sámli, bár van még 2 óra zárásig, de gyaníthatóan ma 3 milliárd esik a cégérték. Ahhoz képest hogy egy hete estek 4 milliárd alá, elég gyorsan fogynak.

(#3960) hruodnand válasza fLeSs (#3956) üzenetére


hruodnand
senior tag

Ez a biznisz hogyan működik? Érdekel. :D
A tőzsdét sose értettem. :)

(#3961) fLeSs válasza hruodnand (#3960) üzenetére


fLeSs
nagyúr

úgy müxik, hogy veszel olcsóért részvényt, megvárod amíg felmegy az ára (közben imátkozol, hogy a cég jól csinálja a dolgait és erre kedvezően reagáljanak a tőzsdén), és eladod. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3962) hruodnand válasza fLeSs (#3961) üzenetére


hruodnand
senior tag

Magyarul sok pénzt lehet vele keresni.
Nem rossz dolog. Csak jövőbe kell látnod. :P
Gondolom sok pénzt érdemes befektetni, hogy a végén még több jöjjön vissza. :)

(#3963) fLeSs válasza hruodnand (#3962) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nyilván.
Az a probléma, hogy jelen pillanatban nem látom azt a fordulópontot, ahonnan az AMD felfelé ívelése megkezdődhetne. Mármint a közeljövőben.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3964) shabbarulez válasza hruodnand (#3962) üzenetére


shabbarulez
őstag

Azért ez nem így működik, sok pénzt is lehet rajta veszíteni, ha nem látod pontosan azt a jővőt. Pl. aki 2 éve vett részvényt amikor a csúcson volt az AMD a K8-cal, az most igen szomorú lehet ha még nem adta el, hisz azóta 42 dollárról 5.4-re csökkent a részvény értéke. Lásd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3965) fLeSs válasza shabbarulez (#3964) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyébként amikor már ennyire komoly mélyrepülésben vannak egy cég részvényei nem kéne vmi nyilatkozatot tenniük? Bár végülis hülye kérdés, mit nyilatkoznának, hogy bocsi? :D
És mi lesz, ha mondjuk lemegy az árfolyam 1 dollárra, mi fog történni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3966) hunnylander válasza fLeSs (#3965) üzenetére


hunnylander
őstag

Ez (1:24) fog történni. :D

www.HunnyF1.com

(#3967) ftc válasza fLeSs (#3965) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha lemenne 1 dollárra felvásárolná őket az egyik multi....én IBM-re tippelnék vagy Samsung

(#3968) hruodnand


hruodnand
senior tag

Srácok... Lehet, hogy lassan a végéhez közeledik az AMD...? :U

(#3969) Raymond válasza fLeSs (#3965) üzenetére


Raymond
félisten

A terveiket elmondtak decemberben az Analyst Day-en. Meg amugy is majd valamit mondanak januar 23-an: [link]

Ha nem is akarnak gondolom lesz par szaftos kerdes a Q&A session alatt :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3970) Raymond válasza fLeSs (#3965) üzenetére


Raymond
félisten

Szerk: ketszer ment.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3971) Thrawn


Thrawn
félisten

TLB bug still present in B3 rev Phenoms
A "pechszéria" folytatódik? De meddig? :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3972) dezz


dezz
nagyúr

Nem akarom "elrontani" ezt a gyászos hangulatot, de ha kicsit hátrébb néztek, majdnem pontosan 5 évvel ezelőtt is 5 dolcsi volt (nagyjából hasonló kényszerleszállás volt), '90 végén meg megkóstolták a 2 dollárt is. (Érdekes karácsony lehetett... :DDD )

Thrawn: Na jó, akkor még én sem tudom elrontani a hangulatot... :( :(

[ Szerkesztve ]

(#3973) fLeSs válasza Thrawn (#3971) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És akkor mit javít a B3? Fogyasztáscsökkenés?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3974) Raymond válasza dezz (#3972) üzenetére


Raymond
félisten

Nem akarlak visszarangatni a realitasba, de 5 evvel ezelott messze nem az a vilag volt mint ma es az AMD sem az volt ami most.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3975) naffeju válasza dezz (#3830) üzenetére


naffeju
csendes tag

"Hát izé, asszem én adtam neki az ötletet."

Jaj.

"Addig csak szídták az AMD-t",

Persze-persze.

"de úgy tűnik, valahol elindult a fantáziájuk."

Ó-jaj.

Ez ennyire fájdalmas volt. Dezz, tedd le a pompomokat, csak lányoknak áll jól.

naffeju aka special@forum.hwsw

(#3976) Thrawn válasza fLeSs (#3973) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha ez így megy tovább, lassan semmit. Ezzel buk(hat)ják a szerverpiacot, de 'nekünk' még eshet belőle proci. Elvileg jóval magasabb órajelre lesznek képesek, de már nem is tudom mit gondoljak :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3977) dezz válasza fLeSs (#3973) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt írják, egy újabb respin megoldhatja. És hogy mindez Q2-re tolja a javított változatok megjelenését. No de nem eleve Q2-ről volt szó már vagy 2 hete?

naffeju: Ne félj, majd megkeresem azt a kommentem. :U
Előtte napok óta az ment, hogy így veszít az AMD az értékéből, meg úgy, és milyen bénák, de utána érdekes mód hirtelen leakadtatok a témáról. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3978) fLeSs válasza dezz (#3977) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Arról volt szó, hogy a javított kiadás jön Q2-ben, de a javított kiadás eredetileg nem véletlenül a B3 akart lenni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3979) Thrawn válasza fLeSs (#3978) üzenetére


Thrawn
félisten

De.
A respin előtti cuccokat kiadhatnák Black Edition-nek, nyomott áron átlag 3.2-3-5 GHz tuningteljesítménnyel ;]
Na jó, felébredek :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3980) naffeju válasza dezz (#3977) üzenetére


naffeju
csendes tag

És azt hol keresed meg, hogy én mit olvastam, én mit gondoltam? És miről beszélsz egyáltalán? A fórumról? A hwsw-ről? És hol van abban az ellentmondás, hogy zuhan az AMD, és érdemes lehet beruházni a mélypont közelében középtávra?

Ha nem tűnt volna fel egyébként, bár minden reggel chip részvényárfolyamokkal kelek, és a furcsak változásokat azonnal megnézem, a hwsw nem pénzügyi napilap, és IT-seknek szól elsősorban, így csak az említésre méltó kilengéseket hozzuk le. Azt, hogy negatív makrokörnyezeti hatásokra egy olyan gyenge lábakon álló teljesen spekulatív papír, mint az AMD, a többieknél is gyorsabban esik (az Intel és az NVIDIA eddig 15 százalékot vesztettek idén, két napja nyugodtak meg), az például önmagában nem tartozik (egyelőre) a hwsw profiljába, de a fóruméba sem -- utóbbi főleg ad hoc jellegű a területen. Annak, hogy mikor írunk róla, és mikor nem, megvan a szakmai oka. Hogy a szerdai kereskedésben újult erővel vetette magát a mélybe, miközben a többiek stabilizálódtak, látod már egy hírértékű dolog lehet. A magyarázat egyébként az, hogy a Goldman szerint az Intel tovább erősödik idén, ami egyébként az elemzői közösségben általános vélemény, és az AMD analyst dayen elhangzottakat praktikusan bullshitelésnek nyilvánították.

Ha az AMD a várakozások felett fog teljesíteni a következő fél évben, azt biztosan nem termékeknek köszönheti, hanem például disztribúciós, értékesítéstámogatási erőfeszítéseknek, okos árazásnak. Kérdés itt mennyi tartalékkal rendelkeznek, és mennyire tudják lojalitásra bírni a partnereket.

(#3981) naffeju válasza fLeSs (#3965) üzenetére


naffeju
csendes tag

Semmi különös, 30 nap után kapnak egy figyelmeztetést a New York Stock Exchange-től, hogy amennyiben nem emelkedik tartósan 1 dollár fölé az árfolyam, kivezettetik a tőzsdéről. Ez egyébként nem ilyen szigorú protokoll, a tőzsde dönthet úgy, ha a cég meggyőzi, hogy folytatódhat ezt követően is a kereskedés, vagy ha visszaemelkedik az árfolyam. Ez a szabály egyébként a hulladék papíroktól védi a börzéket.

Továbbra is azt gondolom, hogy az AMD jelenleg értékelése nem fenntartható: vagy Chapter 11-es csődvédelembe kerül a cég, vagy javul a teljesítménye egy életképes, fejlődésképes szintre, és emelkedni fog az árfolyam is, ezt tükrözve. El kellene adniuk a Fab 38-at, vagy találni néhány milliárd dollárnyi friss tőkét.

(#3982) fLeSs válasza naffeju (#3981) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"El kellene adniuk a Fab 38-at, vagy találni néhány milliárd dollárnyi friss tőkét."

szép kilátások. :D

szerk: fogalmam sincs mi az a chapter 11 csőd, ezért utánanéztem, a többieknek megspórolom a guglizást :D

"Az ún. Chapter 11 a csődeljárás egy formája az Egyesült Államokban, melynek célja a bajba jutott cég reorganizációjának megkísérlése. A cég, amely a ˝Chapter 11˝ megoldást választja, folytathatja a működést, ám minden jelentősebb döntéshez a csődbíróság jóváhagyása szükséges."

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3983) dezz válasza naffeju (#3980) üzenetére


dezz
nagyúr

Naszóval erre a hsz-emre gondoltam.
Előtte az volt a téma, hogy az AMD milyen béna egy cég, legjobb időszakában is alig tud nyereséget realizálni, így osztalékot sem igazán fizet, stb. stb. Én meg erre írtam, hogy mostanában mégis szép pénzt lehetne csinálni vele - tudva, hogy az aktuális borús helyzet után hirtelen és komoly fellendülés következhet az árfolyamban. Utána valahogy abbamaradt a "fikázás"... :) Na persze tévedtem, akkor még túl korai lett volna bevásárolni, mert képesek voltak elszúrni a Barcelonát is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3984) dezz válasza fLeSs (#3978) üzenetére


dezz
nagyúr

De. Hát éppen ez az... Akkor hol itt az újabb csúszás a respin miatt?

(#3985) Raymond válasza fLeSs (#3982) üzenetére


Raymond
félisten

SGI volt az utolso kirivo pelda a tech cegek kozul. Nagyon sokaig $1 alatt voltak aztan sikerult meggyozni a birosagot es a hitelezoket hogy valamit tudnak kezdeni magukkal. Ugy nez ki egyelore egesz jol megy nekik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3986) Oliverda válasza Thrawn (#3971) üzenetére


Oliverda
félisten

Na végre egy elismert és hiteles forrás. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3987) Thrawn válasza Oliverda (#3986) üzenetére


Thrawn
félisten

Jóvanna! Megakadt a szemem rajta :P
50% esély van rá, hogy igaz :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3988) Oliverda válasza Thrawn (#3987) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát... azért azt nem hinném hogy akkora marhák lennének hogy kiadnának egy újabb stepping-et amiben (még) benne van a bug. Ha igen akkor már nekem gyanús, hogy szándékosan b@lfaszkodnak... Lehet az a cél hogy levigyék $1-ra a részvények árait, hogy valamelyik cimbora olcsón megvehesse az egészet. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3989) fLeSs válasza Oliverda (#3988) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez nem azon múlik, hogy marhák-e vagy sem.

Ha tervbe van véve egy új stepping ami számos hibát orvosol, annak a gyártását vmikor el kell kezdeni, fel kell futtatni mielőtt megjelenik a piacon (tehát már most is folyik a gyártásuk).

Elképzelhető, hogy a TLB-hibát túl későn találták meg ahhoz, hogy ebbe a steppingbe beleférjen a javítása, és ha így van, akkor majd a következő stepping lesz a gyógyír. A két stepping bevezetése között viszont lehet, hogy nem fog túl sok idő eltelni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3990) Oliverda válasza fLeSs (#3989) üzenetére


Oliverda
félisten

Dehát Dirk azt mondta hogy... :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3991) zlutor válasza fLeSs (#3989) üzenetére


zlutor
aktív tag

Na de akkor eddig miert volt az hintve, hogy az uj steppingben mar javul a hiba? :F
Vagy csak ugy fogalmaztak, hogy mindenki igy ertette, de megsem? ;)

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#3992) Oliverda válasza zlutor (#3991) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy csak túl sok csigát zabált CES-en az egyik francia újságíró és rosszat álmodott utána.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3993) #95904256 válasza zlutor (#3991) üzenetére


#95904256
törölt tag

Akár azt is mondhatnák hogy javítva van, hiszen eddig úgyis csak rendkívül nehezen, laborban tudták előidézni. Mire rájön a nép, addigra rég megszabadulnak az átcimkézett B2-esektől...

(#3994) zlutor válasza #95904256 (#3993) üzenetére


zlutor
aktív tag

Ez szerintem nagyon nem igy mukodik - foleg a szerver piacon nem, ott ezzel a tettel az AMD evek munkajat vagna tonkre egy pillanat alatt...

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#3995) #95904256 válasza zlutor (#3994) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azt hittem szmájli nélkül is egyértelmű hogy poénról van szó...
Ha már egyszer ennyire evidens...

(#3996) zlutor válasza #95904256 (#3995) üzenetére


zlutor
aktív tag

Szoktal te ilyen komoly topikban viccelni? :D

:R

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#3997) Thrawn


Thrawn
félisten

Intel-es pólófelirat a CES-en: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3998) #95904256 válasza zlutor (#3996) üzenetére


#95904256
törölt tag

Majd csak hétfőtől válik komollyá a dolog...
...akkor érkezik a drágaszááágom. :K

(#3999) Thrawn


Thrawn
félisten

Akiknél a lap BIOS-ában már benne van a TLB-patch de nem lehet kikapcsolni, egy kis segítség: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4000) fLeSs válasza Thrawn (#3999) üzenetére


fLeSs
nagyúr

na én ezzel biztosan nem jáccanék.

emelkedett a részvények ára

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.