Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Oliverda válasza Andre1234 (#4200) üzenetére


Oliverda
félisten

Így is van hasznuk rajta nem kell sajnáld őket. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4202) Andre1234 válasza Oliverda (#4201) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Persze.DE azért 21ért 5000+Be az nagyon jó ár.Igaz k10 2magosnak kellene már jönnie...

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#4203) fLeSs válasza #95904256 (#4199) üzenetére


fLeSs
nagyúr

FMAC SSE5-től?

szerk: ha igen, ha nem, fantasztikus mennyire gagyi az x86. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4204) #95904256 válasza fLeSs (#4203) üzenetére


#95904256
törölt tag

Úgy tudom Penryn már tud dot product-ot, az pedig FMAC-es utasítás...

Miért is mondod hogy fantasztikusan gagyi? :U
Tény hogy én is szebbről, jobbról álmodozom... :K

(#4205) fLeSs válasza #95904256 (#4204) üzenetére


fLeSs
nagyúr

privi ment.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4207) dokar válasza ftc (#4206) üzenetére


dokar
addikt

itt vmi eszméletlen gyengén szerepel a finom :(

extra - SEXRay

(#4208) #95904256 válasza dokar (#4207) üzenetére


#95904256
törölt tag

Pedig reális. Nekem is úgy tűnik, a Phenom 9600 kb. 30%-kal lassabb egy Q6600-nál, ha gyári órajeleken hajtom őket. Ez igaz float-point és integer intenzív kódra is. De eddig az megosztott L3 előnyeit még nem próbáltam, egyelőre ezt nem is tudtam még kihasználni...

szerk.: Ja igen, és ez csak romlik ha a TLB patchet nem iktatom ki.

[ Szerkesztve ]

(#4209) Oliverda válasza ftc (#4206) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a teszt egy vicc. Valami egyszerűbb alaplappal kellett volna próbálkozzanak. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4210) #95904256 válasza Oliverda (#4209) üzenetére


#95904256
törölt tag

Asrock rulez! :DD

(#4211) Oliverda válasza #95904256 (#4210) üzenetére


Oliverda
félisten

Az. :D

Ma este vagy holnap (feltéve ha ma megkapom az új hűtőmet) ráfekszek egy kicsit jobban a DFI+Phenom páros erőforrásainak kiaknázására. Kár hogy a DFI ezidáig nem volt képes normális BIOS-t kiadni a top kategóriás (és top áras) lapjához... :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4212) bnss válasza ftc (#4206) üzenetére


bnss
veterán

Ezekalapján Oliverda Phenomja nem is volt olyan rossz, sőt. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#4213) dezz válasza #95904256 (#4169) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez már kicsit korábban volt, de csak most tudtam elolvasni ez utóbbi 100-200 hsz-t.

"A 64 bit a címzésre vonatkozik. Már pedig 2^64 / 2^32 az nem kétszeres gyorsulás, hanem közel négy millárdszoros..."

Hé, ezt ugye csak viccnek szántad? ;) Igen, az Intel mindent elkövetett, hogy mindenki ezt gondolja, lásd EM64T = Extended Memory 64 bit Technology. De valójában az x86 sokkal többről szól, az egész x86 megrenoválása. Az adatregiszterek is 64 bitesek lettek, és jóval több is lett belőlük. (Ez utóbbi is gyorsító tényező tud lenni.) De nem hiszem, hogy ezt pont neked kellene magyarázni.

(#4214) dezz válasza Thrawn (#4187) üzenetére


dezz
nagyúr

"Egy csomó Phenomnak gondja van a 250 fölötti HT-vel, pedig a lapok esetenként a 350-es HT-t is viszik. Nem egyedi az eset."

Hé, az meg nem a HT! ;) Eme sokszor még FSB-nek is hívott órajel egyéb nevei: System Clock, External Clock, és újabban az OverDrive-ban HT reference Clock - tehát egy, a - többek között - HT órajel referenciájául szolgáló bázis-órajel. A HT órajel ugyebár ez * HT szorzó. Ne keverjük a dolgokat, mert a végén senki sem igazodik ki. :DDD

ps. előzőben "valójában az x86 sokkal többről" -> term. az x64.

[ Szerkesztve ]

(#4215) Thrawn válasza dezz (#4214) üzenetére


Thrawn
félisten

Elnézést a pongyola fogalmazásért, de sajna a probléma túl sok embernél előjött már :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4216) dezz válasza Thrawn (#4215) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez elég furcsa. Véletlenül nem arról van szó, hogy nem vették vissza kellően a HT, NB, és memória szorzókat? Elvileg semmi sem megy közvetlenül ezen az órajelen. Vagy lehet, hogy a prociban lévő órajelgenerátor/PLL maga nem bírja? :F

[ Szerkesztve ]

(#4217) Thrawn válasza dezz (#4216) üzenetére


Thrawn
félisten

Visszavették.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4218) #95904256 válasza dezz (#4216) üzenetére


#95904256
törölt tag

255 MHz környékén nálam is kifullad a dolog.

Tehát nem tudok olyat csinálni hogy a visszaveszem az órajeleket pl. így:
CPU: 11.5*200 = 2300 -> 8*260 = 2080
HT: 5*200 = 1000 -> 1*260 = 260
NB/L3: 9*200 = 1800 -> 5*260 = 1300
RAM: 4*200 = 800 -> 2,66*260 = 693

Mint látható, minden kisebb órajelen fut, az FSB miatt mégis behal a dolog.

szerk.: Kicsit bosszantó is a dolog, mert így tuning mellett nem nagyon lehet belőni a RAM-hoz 1066 MHz környéki órajelet.

[ Szerkesztve ]

(#4219) fLeSs válasza #95904256 (#4218) üzenetére


fLeSs
nagyúr

inkább 3-4x-es szorzóval próbáld a HT-t, mert vannak olyan jelek, amik nem képesek túlságosan alacsony órajelen üzemelni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4221) #95904256 válasza fLeSs (#4219) üzenetére


#95904256
törölt tag

Próbáltam azzal is. Nem láttam különbséget.

Egyébként többen javasolták már hogy ne vegyem túlságosan vissza a HT órajelét mert gondok lehetnek. Bár szerintem ez csak népi hiedelem, nem látom okát a dolognak.

(#4222) fLeSs válasza dezz (#4220) üzenetére


fLeSs
nagyúr

arról regéljenek inkább, hogy volt-e már shaghai tapeout.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4223) Thrawn válasza fLeSs (#4222) üzenetére


Thrawn
félisten

Hívd fel őket :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4224) fLeSs válasza Thrawn (#4223) üzenetére


fLeSs
nagyúr

felesleges.
már szétkürtölték volna, ha minden sínen lenne, ehelyett csak a nagy qss van jelen pillanatban.
így nem lesz 2008-ban 45 nm...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4225) fLeSs


fLeSs
nagyúr

olvasom az sg-n az "IBM felvásárolhatja az AMD" hírt.
érdekes lenne. én nem hiszek benne.
viszont az tuti, hogy ha ez megtörténne, akkor az Intel kapna egy nagy pofont, az IBM tőkéjével/tudásával képes lenne az AMD-t, illetve a beolvadás után annak jogutód részlegét felemelni, csak hát ki akar beleölni egy csomó lóvét ebbe? nem kevés időnek kell eltelnie, mire megtérül ez.
kíváncsi lennék egy Power6-hoz hasonló koncepcióra épülő nagyrészt in-order K10 alapú procira 4-5 ghz-en. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4226) Thrawn válasza fLeSs (#4224) üzenetére


Thrawn
félisten

Na most lehet hülyeséget fogok mondani: a K10-ből lesz 45 nm-es verzió (ha minden stimmel akkor 2008 végére), a Sanghai meg egy K10.5 lesz nem?

Ha az IBM megvenné az AMD-t és együttes erővel felvennék az Intel ritmusát (tick-tock), akkor elég gyorsan elérnének a szilícium képességeinek a határához. Utána hogyan tovább?
Azt a K10-Power6 kombót megnézném én is :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4227) #95904256 válasza Thrawn (#4226) üzenetére


#95904256
törölt tag

Már ötven éve mondják hogy harminc éven belül elfogy a kőolaj...

(#4228) Thrawn válasza #95904256 (#4227) üzenetére


Thrawn
félisten

Te tudsz valamit!
Tényleg kíváncsi vagyok mi lesz a szilícium helyett, nemrég mintha a graphene került volna szóba. A gugli elég sok és érdekes találatot hoz ki rá :)
szerk: Hát persze hogy IBM!

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4229) naffeju válasza fLeSs (#4222) üzenetére


naffeju
csendes tag

már tavaly év vége előtt, már az első 45 nanométeres szilíciumot (nem, nem SRAM-ot vagy test vehicle-t:)) is visszkapták kb. január legelején a fabból. ruiz és meyer is elmondta a konferenciahíváson.

(#4230) ftc válasza Thrawn (#4226) üzenetére


ftc
nagyúr

Mindenki erre gondol:)

S mi van ah az egész mögött csak spekulácio van? Részvény árak felnyomása?
Amúgy IBM érdekes lenen...de Samsungra nagyobb a lehetőség...ISM kivonuloban van az otthoni dolgokbol...bár elég sokat lehtne kaszállni CPU x86 fronton is.

De ez csak spekulácio...s valmiért ekezdet emelkedni a részvény árfoylamok is.. valamit tudnak mit mi nem :U

(#4231) zlutor válasza ftc (#4230) üzenetére


zlutor
aktív tag

vagy azt gondoljak, hogy valaki olyat tud, amit ok nem... ;)

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#4232) naffeju válasza fLeSs (#4224) üzenetére


naffeju
csendes tag

Q4 agresszív, de reális cél lehet, ha a Shanghai praktikusan egy "szimpla" shrink + extra L3, márpedig annak tűnik, a HT3 linkek implementációját/aktiválását is kitolták. a validáció remélhetőleg és finomhangolás sokkal zökkenőmentesebb lesz. a 45 nanométer lényege az AMD számára egyébként a kisebb die méret a volumenchipeknél, nem a magasabb teljesítmény. erre nagyon nagy szüksége van a cégnek, mert az Intel 45 nanométeres eljárása nemcsak nagyobb teljesítményű, de olcsóbb is, miközben a penryn-generáció max. 107 négyzetmilliméterével arcátlanul olcsón termelhető.

ha valami fontos lenne az AMD száméra, az nem a Shanghai, hanem egy kétmagos, jól hangolt 45 nanométeres design, magas órajelekkel, még idén. mára már teljes stratégiai hibának tartom a Barcelonát koncepcionális szinten.

(#4233) Thrawn válasza ftc (#4230) üzenetére


Thrawn
félisten

[link] Szinte szóról szóra :)
Lehet megvárják amíg az AMD kinyögi a hiteleit aztán lecsapnak rá?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4234) fLeSs válasza naffeju (#4232) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ha már volt tapeout, akkor az más. csak hát az ilyenről általában lehet találni fotót a neten vagy vmit. én csak annyit olvastam róla, hogy elégedettek az eredményekkel. :D ez sokmindent jelenthet.
a dekstop verzió ettől függetlenül sztem elég esélytelen 2008-ra, 99%, hogy először az opteronokat akarják teríteni.
a kétmagos proci hiánya tényleg problémás, de sztem nem készítettek külön kétmagos designt, ezért a 45 nm-es verzióra is addig kell várni, amíg a selejtes shanghai magos négymagosok száma elegendő nem lesz. az a kodiak meg cartwheel refresh platform még elég messzi van.

szerk: ha jóltom akkor a shanghaiban 6 mb l3 lesz (és talán magonként 1 mb l2), szal nem csak egy egyszerű die-shrink, kb. olyasmi mint a merom-penryn váltás.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4235) #95904256 válasza Oliverda (#4145) üzenetére


#95904256
törölt tag

A proci kupakján lévő betűket/számokat meg tudod osztani velünk?

Ugyan még nem néztem meg a proci tetejét ( napi 24 órában üzemel azóta is ), de véletlenül kezembe akadt a proci dobozában lévő papíros. Ezen az alábbi számok szerepelnek:

OPN: HD9600WCGDBOX
SN: 1941535K70077

Ez nem ugyan az mint ami a procin lenne?

(#4236) Oliverda válasza #95904256 (#4235) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont a lényeg maradt le. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4237) naffeju válasza fLeSs (#4234) üzenetére


naffeju
csendes tag

már miért lehetne?:) tukwilaról, rockról sincs die fotó, meg úgy általában a legtöbb chipről.

a desktop verzió szerintem sem reális, sajnos, és ezt mutatják az analyst dayen prezentált roadmapek is, vagyis a 45 nanométer desktopra csak 2009-ben kerül bevezetésre, és ott is nyilván először négy- és hárommagos verzióknál. készíteniük kell a kétmagos 45 nanométeres designt, ennyire nem mehetett el az eszük, mivel akarják kiszolgálni a volument?

a shanghai eléggé shrink gyanús, tudtommal csak növelt az L3. az L2 512k/mag.

(#4238) fLeSs válasza naffeju (#4237) üzenetére


fLeSs
nagyúr

shrink-nek nevezzük már azt is, amiben szimpla cache bővülésről beszélünk?

egyébként a K8 gyártásával elég jól elvannak :D lehet, hogy azzal akarják kihúzni addig.
mondjuk én a helyükben csinálnék belőle egy 45 nm-es verziót, és ebből készülhetne akár 2x2 magos proci is (K8 Quad :D), amilyen most a yorkfield. csak ezt valszeg nem lépik meg, mert ezzel magukat csapnák pofon/vernék át, még a végén kiderülne, hogy a K10 kifejlesztése korai és felesleges volt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4239) Thrawn válasza naffeju (#4237) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért elég sokról van fotó :)
#4240: Akkor mégsem írtam hülyeséget :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4240) Raymond válasza naffeju (#4237) üzenetére


Raymond
félisten

"a shanghai eléggé shrink gyanús, tudtommal csak növelt az L3"

Lesznek valtoztatasok a magon belul is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4241) dezz válasza fLeSs (#4238) üzenetére


dezz
nagyúr

A memória-elérés úgy elég érdekes lenne. Vagy erősen felemás lenne a két lapka számára, mert hogy csak az egyik férne közvetlenül hozzá, a másik meg HT2.0-án, és a másikon keresztül (van ilyen megoldás a kétutasok között). Amit a programok számára vagy "így hagynak", és akkor a két mag-pár memória sávszéle és latencyje erősen eltérő lesz, vagy interleavedben kezelik a memóriát, akkor mindkettőnek egyforma lesz, de az előzőek átlaga, azaz lassabb a lehetséges maximumnál.

Vagy - és valószínű ez lenne a jobb, de nem biztos, hogy megoldható -, hogy mindkét lapka memóriavezérlőjének 1-1 csatornája adná a tokon lévő 2 csatornát. Végülis mintha egy két utas socket 754-es lenne (csak persze DDR2-vel). Érdekes lenne/lett volna.

naffejű: Hmm, fura, hogy nem nagyon volt ebből hír csinálva. (Vagy csak az én figyelmemet kerülte el?)

(#4242) fLeSs válasza dezz (#4241) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem hiszem, hogy gond lett volna belőle, a Kentsfieldben is a két mag a gagyi FSB-vel van összekötve, a HT ennél jobb sokkal gyorsabb.
A memvezérlés kicsit más téma, de sztem még egy összetákolt, master-slave kapcsolatú magpárnál sem lenne gond, biztos le tudják modellezni, szimulálni, hogy mi történne egy ilyen esetben, gondolom az AMD-nél már hamarabb is gondoltak erre. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4243) fLeSs válasza Thrawn (#4239) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jó ez az oldal.
De nem erre gondoltunk.
Vhogy így szokták bemutatni :D

Nesztek, megcsináltuk.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4244) Thrawn válasza fLeSs (#4243) üzenetére


Thrawn
félisten

AMD's first 45nm chips on a 300 mm wafer (May 09, 2007) Link

Nesze! :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4245) fLeSs válasza Thrawn (#4244) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kár, hogy ez SRAM wafer.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4246) Raymond válasza Thrawn (#4244) üzenetére


Raymond
félisten

Csak ennek semmi koze a Shanghai-hoz es fLeSs eredeti ehez kapcsolodo hozzaszolasa az volt hogy meg nem volt meg a tape-out. Naffeju valasza erre sem nagyon relevans, a lenyeg ennyi:

Tape-out megvolt mar reg. Ami nem volt meg az az elso mukodo Shanghai peldanyok nem jottek le a gyartosorrol. Ennek a decemberi es januari dumak alapjan januar vegen kell(ett) megtortennie. Tomeggyartas Q2-ben kezdodik es tomegszallitas H2-ben (erre nem mertek azt mondani hogy Q3 egyelore).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4247) dezz válasza fLeSs (#4242) üzenetére


dezz
nagyúr

Mint írtam van ilyen "master+slave" megoldás a 2-utasok között. Valahol vannak mérési eredmények is róla (sima + interleaved módban), összehasonlítva a szokásos konfiggal.

Vagy akár a másikat is le lehet modellezni, ha egy kétutas lap 1-1 procija mellé csak 1-1 ramot rakunk, azaz csak az egyik csatornát használjuk ki.

Nem akarod egy teszben összehasonlítani ezt a két megoldást, és a Phenomot (bár annak előnye van a némileg jobb magok által)? :D

Poén lenne házilag összerakni egy ilyen "procit", demonstrációs célra. Már nem arra gondolok, hogy rakjuk át a lapkákat, mert az kicsit "pepecs" munka lenne. :DDD Hanem egy hosszúkás nyákra tenni két foglalatot (azokba sima X2-ket téve), a másik oldalán meg ott lennének a lábak. Szal lényeg, bele lehetne tenni egy AM2-es lapba. Persze a BIOS-on nyilván bukna a dolog. :P Asszem, ha valahogy mégis működésre lehetne bírni, és nemzetközi sajtóvisszhangot csinálni, Ruiz vehetné a kalapját. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4248) Thrawn


Thrawn
félisten

Nektek semmi sem jó? :P
Véleményem szerint az első 45 nm-es chipek még K10-ek lesznek nem K10.5-ök.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4249) Raymond válasza dezz (#4247) üzenetére


Raymond
félisten

Ha ez a hazilagos megoldas mukodne akkor senki nem venne az Opteron 2-es a 8-as szeriat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4250) Raymond válasza Thrawn (#4248) üzenetére


Raymond
félisten

Attol fugg neked mi a K10.5....a Shanghai cache meret noveles es (kis) architekturalis valtozasokat is hoz magaval. Azt hogy miket egyelore nem osztottak meg senkivel. Nagy dolgok biztosan nem lesznek, de az IPC kis nevelese ugysem art nekik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.