Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Gyuri27 válasza Raymond (#3798) üzenetére


Gyuri27
félisten

4800+-t itthon is kapni 20k-ért meg némi apróért kapni.
A kérdés az a raktárak mikor ürülnek ki. Mennyi lesz az ára a 4600+-nak és a k10-k-nek. Illetve ennyiért milyen teljesítményt nyujtanak. Valamint ez milyen hatással lesz a be-k árára.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3802) Raymond válasza dezz (#3799) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy kineznek a dolgok a helyzet a kovetkezo:

A maradek 90nm is ki lesz vonva merthat leall(t) a gyartas. Az alacsony orajelu (mostani X2) 65nm szinten nem fog letezni abban az ertelemben hogy azokat inkabb eladjak energy efficient verziokent gyarilag alacsony feszen jaratva. Marad a 2.5, 2.7 es 2.9 Ghz mint mainstream ketmagos es az ennel kisebb orajelueket pedig majdnem ugyanazon az aron adhatjak el mint EE/BE (vagy barhogy fogjak jelolni) verziot ahelyett hogy faragnanak $5 szintu osszegeket egy-egy SKU-n. Ez mint $100 alatt. $100-$150 koze bejonnek a harommagosok, 150 felett pedig a negymagosok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3803) dezz válasza Gyuri27 (#3801) üzenetére


dezz
nagyúr

Nyilván némileg drágább lesz, mint a - továbbra is gyártott - 4400+(*) és némileg olcsóbb, mint a - továbbra is gyártott - 4800+. :)

(*) Mellesleg vajon miben lesz jobb az új, 65 nanos 4600+, mint az azonos órajelű, szintén 65 nanos G1, és G2-es 4400+? :F

Raymond: Ha csak az említettek szűnnek meg, akkor egyelőre a 90nm-es gyártás sem áll le, nemde? :F Hanem majd valamikor, amit egy akkori cikk fog közölni. A hír szerint most vezetik be a 2,3-as(???) 4600+-t, és elvileg nem mint ee-s, szerintem nem 1 hónapra. Tehát az is "lesz". Így a választék még egy ideig: az itt nem említett 90nm-esek, és a legtöbb (+1 új) 65nm-es...

(Tudtommal az energy efficientek nem pusztán alacsony feszen járatott átlag procik, hanem a jobban sikerültek közül kerülnek ki, amik alacsonyabb szivárgási árammal is rendelkeznek.)

[ Szerkesztve ]

(#3804) dezz


dezz
nagyúr

Izé, lenne egy kérdésem. 5600+ alatt gyártanak még 90nm-est? Vagy már csak 65nm-es van ott? Pl. az 5400+-nak nincs 65nm-es megfelelője, és 2,4 GHz-es 65-ös sincs. (Lehet, hogy az új 4600+ inkább ide jön, azaz nem 2,3-as lesz, hanem 2,4-es.)

Mert ugye ha nincs, akkor az előző verzió él, azaz a felsőbbek megszűnésével a 90nm-esek kivonása fejeződik be. De a 65nm-eseké gyakorlatilag el sem kezdődik, azok még bőven élnek és virulnak. (Az alsó szegmens sem kivonásra kerül ott, hanem inkább átcsoportosításra, ha tényleg ee-sek lesznek. Meg aztán idővel mindig van lemorzsolódás.)

[ Szerkesztve ]

(#3805) Gyuri27 válasza dezz (#3804) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3806) Raymond válasza dezz (#3803) üzenetére


Raymond
félisten

"Ha csak az említettek szűnnek meg, akkor egyelőre a 90nm-es gyártás sem áll le, nemde?"

Mar le is allt. A FAB 36-al meg a nyaron teljesen atalltak 65nm-re es a FAB 30 leallt a 90->65 (+300mm) konverzio idejere. Tehat 90nm procik nemigen jonnek mar sehonnan sem.

A legalacsonyabb orajelu 65nm valtozatok kozott mar most olyan kicsi az arkulonbseg hogy nincs logisztikaliag es uzletileg ertelme kulon SKU-kat kezelni. A masik limitalo tenyezo a legolcsobb negymagos 180 EUR koruli ara es az hogy a leendo harommagosokat is valahova be kell illeszteni. Igy a 65nm ketmagosoknak kicsi a mozgasteruk. Minden arra mutat hogy a mostani 6000+ es 6400+ helyere fognak kerulni a harommagosok ami a 100-150 kozti res. A ketmagosok pedig (ahol max a 2.9Ghz pedig lehetne tobb is) maradnak 100 alatt. Es ott mar nincs nagyon hely arra hogy tul sok SKU-t valahogy szetszedj. Ha 10-et engednel SKU-kent akkor is ott lennel mar 50-nel a 2.1-el. Sokkal inkabb megeri nekik csinalni az 1.9, 2.1 es 2.3-bol EE-s valtozatokat es kicsit tobb profitot hozni rajtuk. 50 ala meg marad a Sempron kategoria.

Egyebkent a mostani allas szerint mar nem nagy problema nekik EE verziot gyartani, mert 2.3Ghz es alatta gyak barmi amit kihoznak belefer a 45W ala.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3807) #95904256 válasza dezz (#3803) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az EE-s Brisbane magos procik nem tuningolhatóak jobban mint a többi. Sőt, volt olyan példányom is ami teljesen tuningolhatatlan volt. Nekem ebből az jön le hogy ezek csak annyiban válogatott példányok, hogy alacsonyabb feszültségen is működnek.

(#3808) dezz válasza Gyuri27 (#3805) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez mi akar lenni? Itt még vannak 5600+ alatt 90-esek, de ebből nem derül ki, hogy gyártják-e is őket.

Amúgy most már asszem nyilvánvalónak vehetjük, hogy az új, 65nm-es 4600+ 2,4 GHz-re jön, nem 2,3-ra. (Annyira szeretem, amikor kritika nélkül mindent átvesznek egymástól...)

Raymond: Értem, amit írsz, és nyilvánvaló is. De akkor is csak annyi történt, hogy végre - épp ideje volt - leállnak a 90nm-esekkel (szóval ennek kivonása befejeződik). De a 65nm-es vonal (némi "racionalizálás" után) még jó ideig velünk lesz.

(#3809) Raymond válasza dezz (#3808) üzenetére


Raymond
félisten

"De a 65nm-es vonal (némi "racionalizálás" után) még jó ideig velünk lesz."

Nem is mondtam hogy nem lesznek 65nm valtozatok. Mast nemigen tudnak arulni mert az egyetlen amit gyartanak FAB36-ban es a Chartered-nel egyarant az a 65nm Brisbane. A 45nm-en is csak majd valamikor Q3-ban kezdodik a tomeggyartas (mar ha es az is kerdes mekkora tomeg :) ). A FAB38-ra konvertalt FAB30 is 65nm/300mm lesz eleinte. Az osszes roadmap-bol is az jon le hogy meg egy jo darabig (2009-ig) a 65nm K8 lesz ami a penz hozza a konyhara.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3810) dezz válasza #95904256 (#3807) üzenetére


dezz
nagyúr

Na, hát akkor abból a szempontból válogatottak. A BE-sek spece 45W@1.25V, a nekik órajelben megfelelő simáké pedig 65W@1.25/1.35V. Ez vélhetően azt jelenti, hogy utóbbiak adott esetben 1.25-on, más esetben csak 1.35V-on működnek garantáltan tökéletesen - és az adott típus fogyasztási besorolásnál a magasabbikat, azaz az 1.35V-ra vonatkozó fogyasztást vették alapul. Tehát nem az történik, mint többen hiszik, hogy egyszerűen fogják, és alulfeszelik ezeket a procikat, és aztán drágábban adják. Hanem az adott típusból igenis kiválogatják az 1.25V-osakat.

Raymond: Nem is te mondtad, hanem az a bizonyos cikk (és társai) sugallják. Szal ez a "bajom", hogy szenzációhajhász módon eltorzítják a dolgokat.

(Pl. a PS3-mal kapcsolatban is hasonló történt tavaly, ami nekem ugyancsak nagyon nem tetszett. Mert igaz, hogy egy évet késett, és így nem kis helyzeti előnybe hozta a vetélytársát, stb. stb. - viszont a heti eladások messze nem voltak olyan rosszak, sőt, nagyjából az Xbox360 szintjén voltak, mégis majd' minden sajtóorgánum "siralmas" eladásokról regélt, mert néhány hónap alatt nem tudta behozni az 1 éves, számszerűsítve meg 6 milliós hátrányt. :W )

[ Szerkesztve ]

(#3811) Gyuri27 válasza dezz (#3808) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért mert jelenleg ez van még gyártásban és raktárban. Az amd-vel kapcsolatos a sajtó álltali megnyilvánulásokat már megszokhattad volna. Itt a ph-n is csak az amd fikázása és az intel magasztalása folyik. De ami nem ől meg az erősít. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#3812) fLeSs válasza Gyuri27 (#3811) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3813) Gyuri27 válasza fLeSs (#3812) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért mert nem szoltam hozzá olvastam. Korrekt, rendben lévő írás. :C
Csak ez olyan régóta megy (pontosan a coró óta), hogy az userek fejében is ez van. Már-már ott tartunk akinek nem corója van és nem tuningolja nem ember.
Mint mondtam nem baj. Get3all. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#3814) dezz válasza Gyuri27 (#3811) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát, azért tudok itt a magyar neten 1-2 helyet, amiről sokkal inkább elmondható ez.

(#3815) dezz válasza dzsi2006 (#3770) üzenetére


dezz
nagyúr

Mintha már lett volna ez itt linkelve, de most nem találom. Mindegy. [link]
Mint ebből látszik, core-for-core + clock-for-clock is jóval gyorsabb tud lenni a Phenom, játékokban is.
És akkor még nem beszéltünk a +2 magról, amit azért jópár program ki tud már használni, egyes játékok is.

Az a kérdés, meddig tudnád húzni a 6400+-ast, illetve a Phenomot. Előbbit állítólag úgy 3,5-ig lehet, egy komolyabb léghőtővel. Vízzel sem sokkal tovább, ha egyátalán. A Phenomot már jópár embernek sikerült 3 GHz-re húzni (nemrég olvastam, hogy van itt egy buktató, hogy sokszor minek hiányában nem sikerül, asszem az NB és a memória feszültségét is mindenképp meg kell emelni némileg hozzá, vagy ilyesmi). Akár már ekkor behozhatja a húzott 6400+-t, 1 v. 2 mag igénybe vételét tekintve. Arról nem sokat tudni még, meddig húzható, ha 2 magot pihenni küldünk, bár valószínű tovább: volt egy shot korábban, amin más-más frekikre voltak állítva a magok, az egyik 3,2-re.

De én is a BE-set ajánlanám belőle (is). Ki tudja, talán húzhatóbb példányokat adnak el BE-nek, mint a sima. Ehhez képest semmivel, vagy alig drágább. (Már ha hozzá lehet itthon jutni.)

[ Szerkesztve ]

(#3816) #95904256 válasza dezz (#3815) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ahogy olvasgattam a B2 stepping egyszerűen nem skálázható. Vagyis alkalmatlan arra hogy a feszültség emelése nélkül érjenek el nagyobb órajeleket. Annak növelésével meg hatványozottan nő a hőtermelés. a TDP értékeket meg nem léphetik túl.

Nem tudom hogy a B3, C0 steppingek ezen mennyire fognak segíteni de kétlem hogy drasztikusan kibővítenék a skálázhatóság felső határát.

szerk.: Legalábbis ilyen csodát még nem igen láthattunk hogy egy-egy stepping váltás során jelentősen megugrott volna az elérhető órajel...

[ Szerkesztve ]

(#3817) Rive válasza #95904256 (#3816) üzenetére


Rive
veterán

szerk.: Legalábbis ilyen csodát még nem igen láthattunk hogy egy-egy stepping váltás során jelentősen megugrott volna az elérhető órajel...
Pont az AMD-nél: TBred-A / TBred-B.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3818) #95904256 válasza Rive (#3817) üzenetére


#95904256
törölt tag

nem igen láthattunk <> nem láttunk

Másfelől ahogy utánaolvastam Thoroughbred A és B verziók megjelenése közt ugyan csak alig több mint két hónap telt el, mégsem egy átlagos stepping váltás történt. Ugyanis nem egyszerűen csak áttervezték a rajzolatot, hanem gyártástechnológiai váltás is történt. Alumínium helyett rezet használtak a kivezetésekhez, hétről kilenc rétegűre növelték a rétegek számát, valamint egy (hővezető?) fémréteget is beterveztek, amiről sajna nem sikerült kiderítenem hogy mi célt szolgálhatott.

Ezekkel a módosításokkal érték el hogy a Thoroughbred 1800MHz-es maximális órajelét 2250MHz-re sikerült feltornázni. Reméljük most is kitalálnak valami hasonlót az AMD-nél, mint öt évvel ezelőtt...

(#3819) Raymond válasza #95904256 (#3818) üzenetére


Raymond
félisten

A K8-nal volt eleg szep fejlodes ami a max elerheto frekvenciat illeti. Mindegyik valtozatnal - egymagos, ketmagos, 90nm, 65nm. Peldaul az utolso 65nm stepping valtas utan az elerheto legnagyobb overclock leghutessel mar nem csak kb. 3Ghz mint az elso valtozatoknal hanem valahol 3.5Ghz korul van.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3820) fLeSs válasza Rive (#3817) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Intelnél is most volt, B3->G0.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3821) ftc válasza #95904256 (#3818) üzenetére


ftc
nagyúr

Tbred A 1,4Ghz-ről indlt s a vége 2,2ghz lett B steppingel...

[ Szerkesztve ]

(#3822) #95904256 válasza Raymond (#3819) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az számomra is egyértelmű hogy az újabb és újabb steppingek azért jönnek ki mert jobb lesz tőle a termék. Egyébként a K8-nál szerintem is szép fejlődést látthattunk, de ez ott sem egyszerre következett be. Ha ezt veszem alapul, akkor a K10-nek kelleni fog minimum egy év 20-30%-os órajel növekmény eléréséhez.

(#3823) #95904256 válasza ftc (#3821) üzenetére


#95904256
törölt tag

Tbred-B is 1,4GHz-ről indult.

(#3824) #95904256 válasza #95904256 (#3823) üzenetére


#95904256
törölt tag

szerk.: Pontosabban 1800-2133MHz-ről indult a Tbred-B, csak később lett 1400-2250MHz a skála eleje és vége. Másfelől a K7-es magból még 2333MHz-en is jött ki az AMD-től.

(#3825) dzsi2006 válasza dezz (#3815) üzenetére


dzsi2006
tag

Hali!
A 6400+ BE-met 3800-ig (zalman9700cu-val 50 fokos volt) húztam fölé már csak a ramom miatt nem tudtam húzni, de most majd veszek új ramokat és majd meglátom. Addig is az fsb feltórnázásával vok elfoglalva (eddig 280ig jutottam, de csak fél órát vacakoltam vele). 4000-ret ki akarom hozni belőle min!

[ Szerkesztve ]

(#3826) dokar válasza dzsi2006 (#3825) üzenetére


dokar
addikt

Sok sikert a 4GHz-ez, ha összejön jelentkezhetsz nálam, még úgy sincs 6400+ proci a listán. Bár furcsa ez K10 topikban. :D

extra - SEXRay

(#3827) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a hwsw-ről special "tollából": "akit esetleg érdekelne egy kis spekulatív pörgés a parketten, az figyelje az AMD-t jól, mert már 6,7 dollárnál tart a Bank of America általános chippiaci visszaminősítései miatt. kérdés, hogy meddig fog még lemenni, de tekintve a jelenlegi makrogazdasági idegeskedést és az AMD elmúlt időszakát és a jelenlegi fenntarthatatlan állapotokat, középtávon, hacsak be nem csődöl, én olyan 15-20 dollár közé lőném be a targetet 2009 végére a partvonalról laikusként. ha nem sikerül, amit ígértek, akkor 5 alá is benézhet. de ja vu. de mivel nem tartom reális vesézélynek azt, hogy kiessenek egy duopol piacról 20-25 százalékos tömeggel, ezért mondjuk 2-3 éves távra szerintem jó lehetőség lehet idén venni AMD-t.

disclaimer: nincs amd részvényem, és ez nem minősül tanácsadásnak.smile2.gif"

közgazdász. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3828) Thrawn válasza fLeSs (#3827) üzenetére


Thrawn
félisten

Szóval most kell venni egy csomó AMD részvényt, majd 2009 vége felé túladni rajta?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3829) fLeSs válasza Thrawn (#3828) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Vmi ilyesmit akar mondani. Ha lemegy 5 dollár környékére, akkor sztem már érdemes lehet beinvesztálni. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3830) dezz válasza Rive (#3817) üzenetére


dezz
nagyúr

Vehetjük a K8 90nm F2->F3-at is. F2-nek 2.6 GHz-nél volt a hivatalos vége, F3 azonos feszültségintervallumban +200 MHz, +0.05V-tal ehhez képest +600 MHz. [link]

(#3816) akosf: Az AM2+ foglalat max. TDP-je 150-160W körül van. Persze egy jobb AM2-es lap is tudja ezt. (Tovább tuningolni nem biztos, hogy nagyon lehet majd ott.)

(#3825) dzsi2006: Huh, szép! :K Ki gondolta volna... (Az "FSB"-t miért kell emelni, ha BE?)

(#3827) fLeSs: Hát izé, asszem én adtam neki az ötletet. Addig csak szídták az AMD-t, de úgy tűnik, valahol elindult a fantáziájuk. :)

(#3831) #95904256 válasza dezz (#3830) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az AM2+ foglalat max. TDP-je 150-160W körül van. Persze egy jobb AM2-es lap is tudja ezt.

Nekem 125W / 95A maximális értékek rémlenek az AM2 foglalathoz. Remélem nem kell túl bő lére eresztve elmagyaráznom hogy ha egy max. 125W-os processzorokat támogató foglalatba beleteszel egy nagyobb TDP-jű processzort, akkor azt senki sem garantálja neked hogy működni fog. Valamint azt sem hogy nem megy tönkre a processzor vagy az alaplap. Természetesen a nem rendeltetésszerűen használat miatt ugrik a garancia is. Azt meg sem az AMD, sem a partnerei nem fogják bevállalni hogy az egymással nem kompatibilis eszközök működni fognak. Vajon melyikük tartaná a hátát? :)

(#3832) dezz válasza #95904256 (#3831) üzenetére


dezz
nagyúr

LOL, szólj a 125W TDP-s 6000+ v. 6400+-t húzóknak+felülfeszelőknek, azonnal hagyják abba, amit csinálnak! S.O.S.!!! :P

Hint: jobb AM2 lap = tuninglap.

Természetesen az átlagos AM2 lapokban nem fognak menni ezek a "fenevadak", még csak ismerni sem fogják őket, de szerintem a tuning-lapok igen (BIOS támogatásra gondolok).

[ Szerkesztve ]

(#3833) nesa válasza #95904256 (#3831) üzenetére


nesa
veterán

Ez hulyeseg szerintem de mind1, gondolod ha 125W lenne is ugyvan megtervezve hogy 126w mar nem bir el....szerintem minimum 30-40% tul kell meretezni az ilyen dolgokat.
Max MSI csinal olyan fos deszkakat amikbe a 6000+ se javasolt.
Masreszt nem is irnanak phenom biost ha nem birna...

(#3834) Raymond válasza dezz (#3830) üzenetére


Raymond
félisten

"dzsi2006: Huh, szép! Ki gondolta volna... (Az "FSB"-t miért kell emelni, ha BE?)"

Mert sokat olvasta robyeger hozzaszolasait es azt gondolja attol gyorsabb lesz :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3835) #95904256 válasza dezz (#3832) üzenetére


#95904256
törölt tag

Bocs, dezz, de szerintem csak a tudatlanságod miatt nevetsz. :)

(#3836) dzsi2006 válasza Raymond (#3834) üzenetére


dzsi2006
tag

Nem! Az alap FSB 200MHz, a max szorzó 16, 16x200 az 3200. Az FSB-t minden képpen emelni kell ha magasabb órajelet akarok. És az FSB emelésével igen is gyorsabb, legalább is
a windows és más betöltések is gyorsabbak. és a mem sebbességét is csak így lehet emelni.

(#3837) #95904256 válasza nesa (#3833) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mi a hülyeség? Az hogy túl van méretezve valami, az egy dolog. Ezt hívják biztonsági tartaléknak, vagy ráhagyásnak. Ez az amit nem tudnak garantálni hogy minden egyes terméknél azonosan fog viselkedni. Viszont a specifikációban szereplő értékeket igen. Sőt, ha a specifikált értékeket nem tudja akkor még reklamálhatsz is. Szerinted ha hoznád a 126W-os processzorod és beleraknád a 125W-os foglalatba, majd nem menne. Akkor az gyártó vagy a te bajod lenne? :)

(#3838) Raymond válasza dzsi2006 (#3836) üzenetére


Raymond
félisten

"a max szorzó 16"

Akkor bocs. A tobbi meg mar ki lett targyalva nem egyszer. Foleg roby-val es nem akarom ezt meg egyszer atellni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3839) fLeSs válasza Raymond (#3838) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"nem akarom ezt meg egyszer atellni."

mintha egy atomrobbanásról lenne szó... :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3840) dezz válasza #95904256 (#3835) üzenetére


dezz
nagyúr

Nézd, a tuning lapokon nem puszta biztosnági ráhagyás a túlméretezés, hanem egyenesen szükségszerűség, mert hogy az eleve magas fogyasztású procik bőven túllépik a hivatalos keretet tuning esetén. Érted már?

(#3836) dzsi2006: Hmm, tehát a Black Edition 6400+ szorzója csak lefelé állítható? Akkor mitől Black Edition?

Elvileg semmi sem megy az "FSB" órejelén a prociban, hanem a felszorzott órajelek valamelyikén (HT, mag, mem). Ha menne, akkor nem gondolod, hogy már az AMD is régen emelte volna a hivatalos "FSB" (rendszer) órajelet, hogy jobban szerepeljenek a procik? Monjduk az igaz, hogy itt a HT max. szorzója 5, és 1000 (DDR-ben 2000) MHz-nél magasabb HT-t csak rendszerórajel emeléssel lehet elérni - viszont ez tesztek szerint itt már nem sokat számít, mert így is bőven több itt a sávszél, mint amire általában szükség van.

[ Szerkesztve ]

(#3841) dezz válasza #95904256 (#3835) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt lehetne még gondolni, hogy a megemelt rendszerórajel gyorsabb működésre készteti a külső észeki hídat, de ez sem igazán állja meg a helyét, mert ettől nem lesz gyorsabb a vinyó, ami itt a szűk keresztmetszet. Véletlenül nem cseréltél vinyót mostanában, jóval nagyobb kapacitárúra? Én igen, és jóval gyorsabb (90 MB/s vs. 50 MB/s, a lemez elején), és a rendszertöltés is.

(címzett téves)

[ Szerkesztve ]

(#3842) dzsi2006 válasza dezz (#3840) üzenetére


dzsi2006
tag

"Hmm, tehát a Black Edition 6400+ szorzója csak lefelé állítható? Akkor mitől Black Edition?"

Sztem attol hogy ez 3500MHz fölé megy. A sima 6400+ állítólag csak 3500-ig bírja. Egyébként meg 2k-val került többe mint a sima, hűtőm meg volt. Meg kinek kell a gyári hűtő ha úgyis húzva lesz, nem mintha már lenne rá szükség,de mégis :DD !

(#3843) Gyuri27 válasza dzsi2006 (#3842) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nincs 16-nál nagyobb szorzó jelenleg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3844) dezz válasza dzsi2006 (#3842) üzenetére


dezz
nagyúr

Jahh, értem, szal ezek az F3-on belül is a legjobban sikerültek.

Hihi, jópofa, ahogy próbálják körülírni a jobb húzhatóságot az FAQ-ban: [link] :DDD

(#3845) #95904256 válasza dezz (#3840) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem, nem értem. Csak azt látom hogy rohadtul erőlteted hogy azt hogy tuning. Az AM2-es foglalat meg akkor is 125W / 90A -re van tervezve. Erősködsz hogy az mindenképp többet bír. Talán átszámoltad a betáplábak áramterhelését, vagy a foglalat hőbírását is meg ellenőrizted a kis fejecskémben még csak fel sem merülő kérdéses paramétereket? Szóval mutathatnál valami papírost ami garantálja az általad erőltetett tuningot, azt amelyet ugye a gyártó nem vállal fel.

Mert akkor már csak bekellene bizonyítani az AMD-nek hogy az általuk tervezett foglalat biztonságosan tud többet mint ahogy ők tervezték, és így hamarabb piacra dobhatnák mondjuk 140W vagy 160W vagy amennyire gondoltál TDP értékekkel a magasabb órajelű Phenomokat is.

(#3846) Oliverda válasza #95904256 (#3845) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AM2+ szabvány szerint már 110A mehet a magokhoz és külön 20A az integrált NB-hez: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3847) #95904256 válasza dzsi2006 (#3842) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Hmm, tehát a Black Edition 6400+ szorzója csak lefelé állítható? Akkor mitől Black Edition?"
Sztem attol hogy ez 3500MHz fölé megy.

Létezik "sima" 6400+ is?

(#3848) Thrawn válasza #95904256 (#3847) üzenetére


Thrawn
félisten

Van bizony

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3849) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az AMD is megerősítette az év eleji késéseket link.
Azon mosolygok, hogy ez a "hír" vagy micsoda milyen szinten magyaráz el dolgokat, ebből elég jól látszik, hogy a befektetőknek fingjuk nincs mibe rakták a pénzüket. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3850) #95904256 válasza Oliverda (#3846) üzenetére


#95904256
törölt tag

Igen, tudom. De az ábrán az is látszik hogy még az AM3-as processzornak is belerakható az AM2-es foglalatba. Vagyis a processzornak be kell tudni érni ( legalább az AM2-es foglalatban ) a 125W / 90A-es értékkel. Szerintem "dual power planes" inkább energiatakarékossági okok miatt lett kialakítva, mintsem azért hogy még nagyobb fogyasztású processzorokat lehessen belerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.