Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) VaniliásRönk válasza #95904256 (#3100) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem van egy olyan érzésem, hogy négy mag között megosztani egy L2-t nem piskóta.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3102) dezz válasza Oliverda (#3085) üzenetére


dezz
nagyúr

És azt tudtátok, hogy a 6400+, a maga +200MHz-ével kevesebbet fogyaszt, mint a 6000+? :K
6000+: F2 stepping; 6400+ F3... Ennyit tesz.
Oké, ez 90nm, de 65nm-en is hasonlóan jobb a G2, mint a G1. (Alacsonyabb feszen viszi ugyanazt az órajelet.)

szerk: pont kilógnak a számok. Ez a sorrend:
5600+
6000+
6400+

[ Szerkesztve ]

(#3103) dezz válasza Raymond (#3070) üzenetére


dezz
nagyúr

Here I go... :D

0.) 2008Q2-re van most kitűzve a 3 GHz. (Ez nem Fudzillás infó, hanem az egyik tesztben olvastam, ha megtalálom, linkelem.)

1.) Jól hangzó érvelés, túl jól hangzó... ;) Szerinted akkor már nem is lesz 2,7-es, mert kifutnak a számokból? :P

2.) "Es desktop procit nagyobb mint 125W TDP-vel nem fognak kiadni ahogy eddig sem tettek ket okbol. Az egyik hogy nincs meg hozza az infrastruktura - alaplapok amik birnak hosszutavon a terhelest mert erre nem szamittott egy gyarto sem."
Tévedés.

3.) Több ponton téves az érvelésed.
a. K10 != K8x2. Nézz utána: "CoolCore" (mobile tech., részek igénybevételfüggő ki/be kapcsolása órajelenként).
b. Igen szép eredményeket ért el az AMD a fogyasztást illetően az utóbbi steppingekkel, lásd pl. előző hsz-em. Nem, nem feltétlenül mennek alacsonyabb frekin az újabb, alacsonyabb fogyasztású változatok.

[ Szerkesztve ]

(#3104) AMD Power válasza dezz (#3102) üzenetére


AMD Power
titán

Ezért kéne nekem venni egy ilyet. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3105) #95904256 válasza Raymond (#3094) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha már a 3-asnál járunk, akkor a 3GHz-es Phenom három maggal a mostani stepping mellett is piacra kerülhetne. Hiszen akár egy-egy GHz-zel is emelhetnék a magok órajelét az adott teljesítmény disszipációs korlátok mellett.

Majd márciusban, a Toliman magos Phenomok megjelenésekor meglátjuk hogy tényleg csak a disszipációs korlát vagy a gyártástechnológia miatt van-e visszafogva az órajel. Bár megjegyezném hogy a 95-105W-os Q6600-as processzorok szinte mindegyike megy 1,4V mellett 3,6GHz-en, az eredeti 2,4GHz helyett. Ami 160-180W-os fogyasztást jelent, Intel féle TDP-vel mérve. Szóval, a mostani hűtők és tápáramkörök elbírnának egy tuningolt négymagos Phenom-mal is...

(#3106) Raymond válasza dezz (#3103) üzenetére


Raymond
félisten

0) 2008Q2 junius veget is jelentheti. Ezen kivul bejelentes != szallitas. Harom napja meg a 2.4Ghz Phenom is jott volna. Sot ket honapja meg a 2.7Ghz is. De linkeld a cikket. Az ilyeneknel "wording is crucial" ugyhogy elolvasom az eredetit :)

1) Nem azt mondtam hogy nem lesz 2.7-es hanem hogy belathato idon belul nem es hogy ebben a modellsorozatban nem. Ami annyit jelent hogy emberi aron nem lesz. Mit ersz egy FX nevezetu es arazasu 2.7-2.8Ghz csodaval tavasszal (legyunk optimistak) ha mar ma 240 EUR a Q6600 amivel a 2.6-os ugy ahogy egyenlo teljesitmenyt nyujt?

2) Fantasztikus. 150-160W a socket-en. Majd valamikor par honap mulva amikor a konkurencia 100W korul mozog a nagyobb teljesitmenyu termekeivel. Visszafele fejlodunk ugy nez ki.

3) Az "a"-hoz csak annit mint mar a kollegatol is kerdeztem - mit ersz a power management-el full terheles alatt? Semmit. A "b"-hez pedig annyit hogy szamokat nem adtal. Ugyanazt irtad le mint a kollega az elobb - majd lesz jobb is. Hinni lehet de a hit nem vita targya szerintem.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3107) #95904256 válasza dezz (#3103) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali dezz!

Ha meglesz a Phenom-om akkor tuti összevetem valamelyik Quad-ommal fogyasztás szempontjából. Szerintem kár bizonygatni hogy a monolitikus natív négy mag milyen jó húzás volt fogyasztás szempontjából. Valahogy eddig nem látom azt az előnyt. De legyen úgy hogy a mérésnél beigazolódik. :K

Tényleg. A natív négy magnak mik is az előnyei? :U

(#3108) dezz válasza Raymond (#3070) üzenetére


dezz
nagyúr

Még 2 kiegészítés:
"Az AMD-nel a TDP a csalad leggyorsabb tagjanak max fogyasztasat adja meg."
Tegyük hozzá: elméleti maximumát, amit akkor érne el, ha minden része egyszerre működne.
Ezzel szemben az Intel az alkalmazások futtatásánál elérhető maximumot adja meg.
(Az AMD új száma - rövidítése nem jut eszembe - meg a hétköznapi alkalmazásoknál áltagosan mérhető fogyasztást.)

"Csokkentett fogyasztasu procijaik ugy vannak hogy alacsonyabb feszen jarnak es igy a max elerheto orajel is alacsonyabb. Itt 45W a max (ha jol emlekszem) 2.3Ghz-nel. Ez a leggyorsabb EE (vagy BE) Brisbane magos ami letezik."
Ez igaz, ami a tovább csökkentett feszt illeti. De nézd csak meg ezt.

(#3109) dezz válasza #95904256 (#3105) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, nem beszélve a 2-magosokról (bár azokról semmi hír), amik a játékok többségében elegendőek ma még, és még egy jó ideig.

"Tényleg. A natív négy magnak mik is az előnyei?"
Hát ez jó kérdés. Nyilván akkor van nagy előnye, ha egymás között is kommunikálnak a magok, de hogy ma milyen alkalmazás alkalmaz ilyen módszert, azt ki kellene deríteni. Gondolom, pl. a többszálú renderelők, amik részben ugyanazokból az adatokból dolgoznak. Erre mutat az is, hogy főleg ilyen esetben a Phenom jelentősen jobban skálázódik teljesítményben, mint a C2Q (3,6 vs. 2,7 a gyorsulási arány, vagy ilyesmi).

Raymond:
1) Még idén kijön a Phenom 9600-asból a Black Edition, változatlan áron! ;) Azt "legálisan" oda húzod, ahova csak bírod. És tuti viszi a 3GHz-t! :K
(Forrás ugyanaz, keresem.)

2) Azért a Penryneknek is van egy fogyasztása magasabb órajeleken. És addigra az AMD is túl lesz 1-2 steppingen.

3) "Az "a"-hoz csak annit mint mar a kollegatol is kerdeztem - mit ersz a power management-el full terheles alatt? Semmit."
Dehogynem! CoolCore != C'n'Q/Independent Dynamic Core Technology.

AMD CoolCore™ Technology
- Reduces processor energy consumption by turning off unused parts of the processor. For example, the memory controller can turn off the write logic when reading from memory, helping reduce system power.
- Works automatically without the need for drivers or BIOS enablement.
- Power can be switched on or off within a single clock cycle, saving energy with no impact to performance.

Egyszerre sosem megy minden. A Pentium M, Core Mobil procik nem kis részben ennek köszönhették az alacsony fogyasztásukat. Term. a Core 2 is alkalmazza, de nem olyan kiterjedten.

"A "b"-hez pedig annyit hogy szamokat nem adtal. Ugyanazt irtad le mint a kollega az elobb - majd lesz jobb is. Hinni lehet de a hit nem vita targya szerintem."
Basszus, olvasd le a linkelt képről. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3110) dezz


dezz
nagyúr

"With today's launch comes two new AMD Phenom processors. The AMD Phenom processor 9600 (2.3GHz) and 9500 (2.2GHz) are now available for $283 and $251 respectively in 1,000-unit pricing. AMD was originally going to launch the AMD Phenom 9700 (2.4GHz) and AMD Phenom 9900 (2.6 GHz) quad core processors today, but they have been held off till Q1 2008. [*]The launch of these two higher performance processors models will now coincide with the introduction of CrossFireX. Higher performance AMD Phenom processors will follow the introduction of the AMD Phenom 9700 and 9900 models, with a 3.0 GHz model in Q2 2008. Since the 2.4GHz and 2.6GHz versions have been delayed a bit AMD will offer an unlocked (Black Edition) 2.3GHz Phenom later this quarter (Q4/2007) at the same price as a locked version. So, if you are an enthusiast looking for overclocking performance AMD has a treat for you with the Black Edition."

Ja, forrás (már volt egyébként 2-3x :DDD )

[*] Ugyebár a bug miatt. (Ami csak speciális körülmények között jön ki, 2.3 GHz fölött, de mégsem akarták így kiadni őket.) Amúgy lesz valami BIOS frissítés, mint workaround. Állítólag a L3 letiltása, de ez nem biztos. Mindenesetre poén lenne, ha a L3 tiltása felgyorsítaná az 1-szálas, ill. függetlenebben többszálas alkalmazásokat, a L3 latency kiküszöbölésével. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3111) Thrawn válasza dezz (#3110) üzenetére


Thrawn
félisten

szerk: nem szóltam...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3112) Raymond válasza #95904256 (#3105) üzenetére


Raymond
félisten

Az Intel-es TDP mar egy ideje nem az a katasztrofa ami regebben szokott lenni. Foleg mert nincs ra szukseguk. Peldaul A QX6850 es a QX9650 mindketto hivatalos 130W TDP de a valos fogyasztasban jelentos az elteres:
[link]
[link]
QX6850 valos fogyasztasa 3Ghz-n 1.3V-on 118W. Ez 3.6Ghz 1.4-en tenyleg lehet 150 korul, de a 180 kicsit sok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3113) Oliverda válasza dezz (#3102) üzenetére


Oliverda
félisten

5600+ felett kivétel nélkül minden X2 F3 steppinges Windsor. Bár ahogy nézegettem ezeket a procikat, (már konkrétan azokra gondolok amelyek átfutottak a kezemben) idén kiadtak az F3 steppinges belül egy újabb revíziós IMC-vel szerelet szériát. Ezekből kerültek ki többek között a 6400+ok is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3114) Raymond válasza dezz (#3109) üzenetére


Raymond
félisten

1) Es ez mitol lesz egy hivatalos 3Ghz release? Semmitol.

2) Nem ugy nez ki. Lasd az elozo hsz-ben linkelt ket oldalt.

3) Na meg egyszer - a negy mag full terhelese allatt az amit a 15W osszfogyasztasu NB-ben lekapcsolt write logic-tol kapsz vissza nem oszt nem szoroz.

Nem ertem mit kene a linkelt kepen latnom. Azt latom ott hogy 110A + 20A most a fesz ellatas ami nem eppen alacsony max fogyasztas jelent.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3115) dezz válasza Raymond (#3112) üzenetére


dezz
nagyúr

Persze, mert nem procinként adják meg, hanem ugyebár kategóriákba sorolják őket. Tehát ami éppen nem fér bele az alsóbba, az sokkal kevesebbet fog fogyasztani full terhelésen, mint a megadott érték. AMD-nél sincs ez másképp. De most ez hogy jön ide?

Oliverda: Tudom, de ezt miért mondod? Nem írtam olyat, ami ellenkezne ezzel.
Vagy arra gondolsz, hogy K8-nál sem sikerült eddig 2,7 GHz fölötti 65nm-est kihozni? El lehetne filózni, tudnának-e, v. miért nem tették. Mindenesetre a G2-est is bőven 3 GHz fölé lehet húzni, és tuti bőven spec maxon belül marad a fogyasztás.

Raymond:
1) Nyilván akkor lesz tény, ha megvalósul.
2) Ez szép, csakhogy ugye van egy ára is, és nem a jövő héten cseréli le az Intel sem az össze típusát 45nm-esre.
3) Err, az csak egy példa volt! A magokon belül is sok ilyen van. Keress rá...

A #3102-esben linkelt képre gondoltam, nem jelenik meg neked?

[ Szerkesztve ]

(#3116) hunnylander válasza Raymond (#3112) üzenetére


hunnylander
őstag

Erre már jóideje rájöttem én is, amikor meguntam ezt a TDP-k körüli nyafogást és utánaszaglásztam. Az Intel TDP soha nem egy átlag fogyasztást, hanem a felhasználói programokkal előidézett maximális fogyasztást jelentette. Az abszolút maximális fogyasztást (amihez az AMD TDP közelebb lehet, de messziről jött ember azt mond amit akar) csak pl a power virusokon alapuló speciális tesztprogramokkal lehet megközelíteni.

Nincs is semmi meglepő abban hogy a Phenom kikap egy 95W TDP-jű G0-ás Q6600-tól fogyasztásban. Az a proci nemigen fogyaszt többet 100W-nál akárhogy terheljük "normális felhasználói" programokkal.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#3117) #95904256 válasza Oliverda (#3113) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali!

Ez az IMC módosítás okozhatja hogy teljes terhelésen 10-15W-tal kevesebbet fogyaszt a 6400+ a 6000+ -nál?

Vajon ennek a módosításnak a memóriaelérés sebességére is volt hatása?

[ Szerkesztve ]

(#3118) Raymond válasza dezz (#3115) üzenetére


Raymond
félisten

1) Az elso hsz-t ehez azert irtam mert ahogy ott all szerintem nem lesz 3Ghz 65nm Phenom meg vagy nagyon sokaig vagy soha. Nem ertem mi koze ennek barmilyen black edition-hoz vagy 2.7-2.8Ghz verziokhoz vagy barmihez. Ez a pont szerintem a semmirol sem szol. Meg mindig ugyanott tartunk ahol a legelejen.

2) Azt irtad a Penryn sem fogyaszt keveset. En azt irtam igen. Ennek mi koze az arakhoz?

3) Tisztaban vagyok a bemutatott ujitasokkal, csak valahogy nem latom azoknak az eredmenyeket eddig sehol.

A keprol meg elmagyarazhatnad szajbaragosan mire gondolsz es mire jo mert komolyan nem latom amit kene.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3119) Oliverda válasza dezz (#3115) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt írtad abban amire válaszoltam: 6000+: F2 stepping; 6400+ F3... Ennyit tesz.

Tehát a 6000+ is F3, ezért írtam. A G2-re én is kíváncsi lennék/vagyok.

(#3117) akosf: a teljesítményre nem volt hatással méréseim alapján

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3120) dezz válasza Raymond (#3118) üzenetére


dezz
nagyúr

1) Jó, hát szerinted nem lesz, én meg leírtam, hogy az AMD maga mit tervez. Nem szabad? Nyilván időgép híjján akkor jutunk közelebb hozzá, ha eltelik pár hónap. :DDD

A 2,7-2,8 GHz-eset azért hoztam fel, mert ugye kifejtetted, hogy szerinted azért nem lesznek, mert nincs rá szám... :P

A Black Edition által meg nagyrészt el is veszti ez a jelentőségét... Azt egyébkénem csak geekek veszik, akik értik az OC csínját-bínját, mert bárki fel tudja húzni az OverDrive-ban szorzóállítással.

2) Nem, én azt írtam, "van egy fogyasztása", bár tényleg a hivatalos TDP-ből indultam ki.
Az árakhoz annyi köze van, hogy hétköznapi felhasználó nem 1000 dollárért vesz procit, így egy ideig máris nem a 45nm-esek fogyasztása fog számítani, hanem a 65-ösöké Intel oldalon is.

(Egyébként jópofa a lostcurcuitsos oldal, hogy a legújabb Intel procikkal szemben közép- és felső mezőnyben fél évnél idősebb AMD procik vannak.)

3) Nézzük csak, mi minden írtál:
"Brisbane 2500Mhz = 41W. Kezdjuk egy duplazassal merthat a Barcelonaban ketszer annyi a mag. Ez 82W. Aztan ott a szelesitett FPU es mit ad isten pont az FPU egy CPU resze amelyik a legtobbet eszi terheles alatt. tehat a 82W-hez meg nyugodtan hozzaadhatunk. Legyen ez csak 10% (a hasamra csaptam). Ez mar 90W. Aztan meg ott van a bonyolultabb NB."

Nos, mint a korábbi képen láthatod, a Phenom 9900 (2,6 GHz) fogyasztása kb. a 6400+-éval egyezik, ami 110-120W. Én a 65nm 5000+-ra 64W-os fogyasztást láttam. Ennek még a 2x-ese sincs.

Egyébként meg talán nem kellene egy "félkészen" a piacra dobott procit egy több steppingen átesetthez hasonlítgatni. Lesz még ez jobb, bőven.

"A keprol meg elmagyarazhatnad szajbaragosan mire gondolsz es mire jo mert komolyan nem latom amit kene."
Hát azt, hogy a 6400+ kevesebbet fogyaszt, mint a 6000+, pedig csak egy stepping-váltás volt.
szerk: ja nem, még az sem. :DDD

Oliverda: Ja, már értem. Hopp, akkor ezt rosszul tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#3121) dezz válasza Oliverda (#3119) üzenetére


dezz
nagyúr

No akkor hasonlítsuk össze ezeket: F2-esek, F3-asok...
Majdnem minden egy TDP kategóriával lejjebb került.

(#3122) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Hülye kérdés, de ha a PH rendelne egy procit Németországból, hogy letesztelje, utána lenne rá vevő? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3123) Gorneck válasza fLeSs (#3122) üzenetére


Gorneck
titán

3850es 512es Ati-ra is lenne! :D

Gorneck#1239

(#3124) #95904256 válasza fLeSs (#3122) üzenetére


#95904256
törölt tag

Csak meg kell hírdetni a PH! apróban... :K

szerk.: Milyen processzor is lenne? :D

[ Szerkesztve ]

(#3125) fLeSs válasza #95904256 (#3124) üzenetére


fLeSs
nagyúr

tudtok mutatni német/osztrák boltot, ahol lehet kapni? vagy angolt?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3126) #95904256 válasza fLeSs (#3125) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#3127) Raymond válasza fLeSs (#3125) üzenetére


Raymond
félisten

alternate.de szallit EU-ba a celorszag AFA-javal szamlazva. A koltesegek ha nem valtozott semmi akkor 25 EUR.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3128) fLeSs válasza #95904256 (#3126) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért legalább 2,4 ghz-es kéne. vagy az meg sem jelent? én nemtom követni. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3129) Gyuri27 válasza fLeSs (#3128) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem a leg olcsóbbal jobban járnál. Max kicsit húzni kellene 2.4-ig. Mert a 2.4 elve drága lesz. Szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3130) fLeSs válasza Gyuri27 (#3129) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az lehet, de azt mondják, hogy az órajellel arányosan skálázódik.
meg 2 ghz-re visszavenni a core procikat...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3131) #95904256 válasza fLeSs (#3128) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem a 2,4GHz-es 9700-hoz nehéz lesz hozzájutni a TLB bug miatt...
2008Q1-ben kerül piacra...

(#3132) Joshi válasza fLeSs (#3130) üzenetére


Joshi
titán

Egy tuning teszt reálisabb lenne, nincs az a felhasználó aki ilyen procikat alapórajelen használna. :U

(#3133) fLeSs válasza #95904256 (#3131) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ja, most nézem, hogy 08.01.11-én jelenik meg a boltokban.
Így valszeg egy 9500-ast szerzünk, na majd meglátjuk.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3134) #95904256 válasza fLeSs (#3133) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szuper! :C

Kíváncsian várjuk a tesztet. :)

(#3135) fLeSs válasza #95904256 (#3134) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az még odébb van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3136) VaniliásRönk válasza #95904256 (#3134) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sokat ne várj tőle, 32 biten úgy le fog maradni egy 3GHz-es Penryn mögött mint a sz@r. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3137) Oliverda válasza VaniliásRönk (#3136) üzenetére


Oliverda
félisten

Én bízok benne hogy abba az írásba majd belefér egy-két 64bit-es teszt is.

Vagy inkább ne...? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3138) fLeSs válasza VaniliásRönk (#3136) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nyilván a 2,2 GHz-essel vetném össze, nem az agyonverésre vagyok kíváncsi, hanem az architektúrális különbségekre. Igazából akarok szerezni egy Athlon XP-t is, meg talán egy P4-et.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3139) #95904256 válasza VaniliásRönk (#3136) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az Intel csúcs processzorainak teljesítményétől kb. 20-30%-kal marad le az AMD.
Attól hogy valami nem a legjobb, még nem "sz@r".

Az AMD legfontosabb "házi feladata" a K8 -> K10 váltásnál, desktop fronton a 128 bites SSE egységek beépítése volt. Ezt megtette, így "clock-for-clock" felzárkózott az Intelhez.

(#3140) hunnylander válasza fLeSs (#3138) üzenetére


hunnylander
őstag

Én innen venném egy amerikai rezidens segítségével.

Megjegyzem, ez a Phenom megjelenés paper-launch jellegű. Az Államokban, ahol kismillió online bolt van, csak kettőben lelhető fel a Phenom, és az egyikben már az elfogyott jelzővel.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#3141) #95904256 válasza fLeSs (#3138) üzenetére


#95904256
törölt tag

Remélem a teszt ki terjed maj az alábbiakra is:

1, 64 bites feldolgozás
A K8->K10 átállásnál 16-ról 32 bájtra nőtt az utasításbehívás, illetve szélesebbek a cache vonalak. Jó összevetés lenne a régi és új között...

2, energiagazdálkodás
Vajon tényleg képes-e a magok fogyasztásának szabályozására. Ezt ugyanis nem olyan egyszerű megvalósítani mint amilyen jól hangzik.

3, tuningpotenciál
Elvégre ha valaki elsők közt rohan csúcstechnikát beszerezni, akkor szinte biztos hogy szeretne még többet kicsikarni belőle. :)

4, memóriaelérés, késleltetés
K8->K10 összevetésben az L3 mekkora hátrányt jelent a desktop gépeken használatos programoknál. Tipikusan a játékoknál.

Szóval, szerintem a K8 <-> K10 összevetés lenne a legfontosabb. Végülis a K10 a K8 egy olyan tovább fejlesztése ahol főképp az adatutakat kiszélesítésére helyezték a hangsúlyt...

(#3142) fLeSs válasza hunnylander (#3140) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nincs ilyen ismerősöm... :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3143) fLeSs válasza #95904256 (#3141) üzenetére


fLeSs
nagyúr

jöhetnek ötletek, hogy konkrétan mire gondolsz...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3144) hunnylander válasza fLeSs (#3142) üzenetére


hunnylander
őstag

Na ne már! Tele van a PH! fórum amerikába szakadt hazánkfiával.

Nekem már volt szerencsém ilyen módon beszerezni dolgokat az USA-ból. Nem voltak ismerőseim, de szereztem. :)

www.HunnyF1.com

(#3145) Raymond válasza dezz (#3120) üzenetére


Raymond
félisten

1) Nem azt irtam hogy azert nem lesz mert nincs szam hanem a szamokon is latszik hogy ebbe a csaladba nem terveztek semmi gyorsabbat. Egy szorzolock nelkuli proci pedig nem heyettesit egy hivatalosan magasabb orajelu SKU-t barhogy probalod is ezt elinni/elhitetni. Errol felelsleges is vitatkozni.

2) Arrol volt szo hogy lesz 125W TDP feleett is SKU a piacon es en meg azt irtam hogy ez szomoru. Ami nem valtozott semmit a valaszaid utan ugyanis mint lathatod a konkurencia a csucstermekkel mar ma fele annyit fogyaszt mint egy lehetseges valamikori Phenom par honap mulva (65W vs. 120W).

"(Egyébként jópofa a lostcurcuitsos oldal, hogy a legújabb Intel procikkal szemben közép- és felső mezőnyben fél évnél idősebb AMD procik vannak.)"

Mi lenne ha nem erzelmi es politikai iranyba menne ez el megint es maradnak a szamoknal? A tobbi proci azert van ott hogy legyen egy tobb roluk es a szamok idovel gyultek ossze. Nem eloszor csinaljak ezt a tesztet. Senki nem bantja az AMD-t, egyszeruen ezek a szamok vannak nekik meg a cikk meg a Penryn-rol szol.

3) Es most mi is valtozott attol a keptol? Ha az AMD oldalon kilistazom a G2 steppinges procikat meg mindig csak a BE-2400 van ott 2.3Ghz-vel es 45W-at. Sajat magad irod hogy a 9900 (2.6Ghz) ugyanannyit eszik mint az uj 6400+. Akkor hogyan jonne ki egy 3Ghz valtozat a process komoly fogyastas csokkentese nelkul? Raadasul az NB frekveciajat is szeretnek emberi magassagba emelni es az sincs ingyen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3146) VinoRosso válasza #95904256 (#3065) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem az. Néztem azt a tesztek amelyikben egy 3,2Ghzes 6400+ossal volt összemérve, és renderben( ahol a 4 mag igazán számít ) +30%ot hozott csak, ami harmatgyenge. VIA procit még nem láttam, Transmetát mér igen, tanultan a Crouse-ról VLIW kapcsán, sőt azt lehet mondani, hogy a gépemben is egy jók kis Transmeta proci csücsül, mert az Intel igen sokat lopott a Transmetától, amugy is, meg a kórók kapcsán is. De nem értem hogy jönnek ide a különböző gyártók, elvégre az AMD és az Intel között megy a fight. Lehetne itt ódákat zengeni, vagy szindni DEC,SPARC,Motorola stb...procikat, de semmi értelme hasolnitgatni. Azért csalódtam az AMD-ben, mert még az x2hez képest is igen keveset fejlődött, nem tudott igazi újítást kitalálni, ráadásul tuningban is elég gyíknak néz ki a Phenom. De mind1 végülis majd mindenki eldönti maga, hogy vesz egy x4et 50-60kért méregdrága lappal, vagy vesz egy kórót, netán penrynt.

(#3147) Joshi


Joshi
titán

Raymond és VinoRosso.
Ez a topik egyenlőre az AMD fanoknak van és nektek nincs ilyen, úgyhogy itt ne fikázzátok. :( Menjetek a kóró topikba és ott megtehetitek. Csak kultúráltan, egyenlőre még sok felhasználó megtalálja az AMD-be a számítását, ráadásul nagyon "kevés" valós információ van a Phenomról. :U

(#3148) #95904256 válasza VinoRosso (#3146) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Néztem azt a tesztek amelyikben egy 3,2Ghzes 6400+ossal volt összemérve, és renderben( ahol a 4 mag igazán számít ) +30%ot hozott csak, ami harmatgyenge."

Előbb siralmas volt, most meg "harmatgyenge". Mi azzal a baj hogy a 30%-kal drágább Phenom 30%-kal többet produkál mint az AMD eddigi legerősebb procija?

Csak azért leszólni a Phenom-ot mert nem állított fel új csúcsokat... eh...

[ Szerkesztve ]

(#3149) Raymond válasza Joshi (#3147) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a topic nem az AMD fan-oknak van. Ha megfigyeled a cime "Nagy AMD K10 topic". Es ebbe az eddig elhangzottak siman beletartoznak. Ha meg nem esett volna le hogy nem egy Intel fanboy vagyok akkor olvasd vissza a hozzaszolasaimat itt. Van beluk eleg a bo 3000 kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3150) dezz válasza Raymond (#3145) üzenetére


dezz
nagyúr

1) Az első mondat első és második felét adó halmazok átfedik egymást, nyilván én is arra a közös halmazra utaltam. Megfontolandó érv, de nem dönt el semmit, hogy nincs több 4-jegyű, 100-zal osztható szám.

Nyilván nem helyettesít egy Black Edition egy gyári 3 GHz-est 100%-osan. Nem tudom, arról érdemes-e vitatkozni, hogy 70, 80, vagy 90%-osan helyettesíti.

2) Lehet, de ugyebár a fogyasztás csak egy szempont a vásárlásnál.
Egyébként abban a tesztben, amiben 120W-ot eszik a 6400+, ott a Yorkfield is 73-at. Tudod, almát almával.

3) Az, hogy a 120W nem jóval több, mint a 2600 MHz-es, G2-es 5000+ 63,4W-jának 2x-ese (amely számokat a fent is említett, Prime95-nél erősebben terhelő teszttel mértek), hanem kevesebb. Tehát valahol csak kifejti a hatását az a bizonyos CoolCore.

"Ha az AMD oldalon kilistazom a G2 steppinges procikat meg mindig csak a BE-2400 van ott 2.3Ghz-vel es 45W-at."
Már úgy érted, az összes közül ez a legnagyobb? Az 2700 MHz-es. G1-esből még 2600-as volt a legnagyobb. Low powerből meg 2100 MHz-es.

Azt is megfigyelheted, hogy a 9900-as (2,7) alig fogyaszt többet, mint a 9600-as (2,3). Ha csak ennyivel fog többet fogyasztani a 3 GHz-es, némi finomítással, még éppen beleférhet a 125W-ba. :) Vagy ha mégsem, az AM2+ magasabb speccébe biztos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.