Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) VaniliásRönk válasza dokar (#3500) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A B2 meg lehetett volna B1B. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3502) dezz válasza Oliverda (#3499) üzenetére


dezz
nagyúr

Ezt a B3-as dolgot már 3.-ra süti el a Fudzilla egy hét alatt. :DDD

(#3503) Produkció válasza VaniliásRönk (#3501) üzenetére


Produkció
senior tag

akkor az már lancer lett volna ;)

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#3504) wwenigma válasza ftc (#3453) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

AMD Phenom gets killed easily

Itt senki sem akadt fel abban, hogy a memorianak adott + fesz hatasara halt meg a prociban levo IMC? Ez akkora LOL... :C

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3505) Thrawn válasza wwenigma (#3504) üzenetére


Thrawn
félisten

Legyen teljes az örömöd, a K8-at is meg lehetett sütni ha magas volt a memóriáknak a fesz a procinak meg default... :U

This was a known issue for K8. I'm not surprised at all since the K10 is based off the K8. Half of your VDIMM (VDD) enters the CPUs memory controller.
The memory controller is protected by diodes. If the VDD is too great, the diodes will fail, and your cpu is toast.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3506) Oliverda válasza wwenigma (#3504) üzenetére


Oliverda
félisten

Bármit ki lehet nyírni a megfelelő feszültséggel, nem tudom hogy ebben mi a szenzáció meg a LOL...

mod: párhuzamosan kell emelni a CPU(IMC) feszültségét a RAMokkal és akkor nem lesz gond

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3507) VaniliásRönk válasza Oliverda (#3506) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nálam 2.1V RAM és 0.9V Core elég gyakori, ez vajon mennyire terheli meg a CPU-t? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3508) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Elkezdtem tesztelni Oliverda prociját.
Az apjára ütött, ez is ugyanolyan finnyás a ramokkal.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3509) Thrawn válasza fLeSs (#3508) üzenetére


Thrawn
félisten

Mindegyik az :D
Kíváncsi leszek azzal a lappal mit bír majd :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3510) fLeSs válasza Thrawn (#3509) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A CPU-Z 1.42 nálam nem jelzi ki a mem sebességét. Az everest is rosszul írja ki. Csak az overdrive és a memset jó.
A giga biosban lehet állítani az NB szorzóját, 2 GHz-es CPU-órajel mellé beállítottam 10-es NB-szorzót, és a proci 1,8 GHz-en ment, ezt magyarázza meg nekem vki. :F :D Ha autón hagyom, akkor OK minden. Lehet, hogy ez az NB szorzós menüpont csak dísznek van, vagy csak lefelé müxik, és amúgy a CPU-órajellel megy felfelé az NB órajele.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3511) Thrawn válasza fLeSs (#3510) üzenetére


Thrawn
félisten

Érdekes, XS-t olvasgatva mindenhol ki van írva a memóriák sebessége CPU-Z-vel :F
Az NB szorzónak ugyanúgy van egy max értéke mint a procinak, valószínűleg azért állt vissza. A szorzóállítgatásos menüben miket lehet variálni?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3512) fLeSs válasza Thrawn (#3511) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Lehet, hogy a Vista miatt nem látszik nekem. Mind1.

"A szorzóállítgatásos menüben miket lehet variálni?"

A bios-ban? a szorzót... :D
Overdrive-ban? Semmit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3513) Thrawn válasza fLeSs (#3512) üzenetére


Thrawn
félisten

Gondolom a CPU-Z-t rendszergazdaként futtattad.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3514) fLeSs válasza Thrawn (#3513) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mindent.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3515) dokar válasza fLeSs (#3510) üzenetére


dokar
addikt

úgy látszik nem egyszerű :U

extra - SEXRay

(#3516) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Azért a K10 esetében sem minden olyan szép és jó, mint elsőre hallatszik.
Az új predictorok miatt a véletlen memelérés szépen felugrott a K8 háromszorosára. :DDD
Persze nem nagyon szokott olyan előfordulni, hogy random olvasgassunk a memóriából, de a K10-ben már nincs meg ez az előny a Core 2-vel szemben. Ráadásul ott még az FSB is beleszól az eredménybe. Bővebben majd a cikkben.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3517) Thrawn válasza fLeSs (#3516) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a TLB patch-es BIOS-al teszteled ezen nincs mit csodálkozni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3518) fLeSs válasza Thrawn (#3517) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem TLB patches bios-szal használom, de a TLB-hez ennek nincs is köze.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3519) Thrawn válasza fLeSs (#3518) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor nem szóltam :)
A 3 GHz megvan már? :U :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3520) fLeSs válasza Thrawn (#3519) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1előre csak 2 ghz-en teszteltem, ráadásul egy szálon. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3521) Oliverda válasza fLeSs (#3520) üzenetére


Oliverda
félisten

A hűtőmet is koptatod már? :D :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3522) fLeSs válasza Oliverda (#3521) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egyelőre nem.
először megnézem, hogy a mi hűtönkkel mennyit megy, aztán ha az elég lesz a 2,6 ghz-hez, akkor sztem ki sem fogom bontani. :D
írok privit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3524) Oliverda válasza ftc (#3523) üzenetére


Oliverda
félisten

Thin 45nm process technology will allow AMD to install 512KB of L2 cache per core as well as 6MB of unified L3 cache, which is a significant enhancement compared to Barcelona.

Hmmm... remélem hogy nem fog annyi nehézség becsúszni nekik fejlesztés közben mint a K10 esetében. Mondjuk ez nem egy tök új CPU lesz, inkább csak egy upgrade-elt K10.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3525) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Eddig úgy tűnik, hogy egyedül a Sony Vegas tesztünkben látszik vmi a skálázódásból, a Core 2Q 2,4->2,66 ghz-es ugrásnál mindössze 4%-ot gyorsult, ezzel szemben a K10...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3526) ftc válasza fLeSs (#3525) üzenetére


ftc
nagyúr

a lineáris skálázódásbol?

(#3527) fLeSs válasza ftc (#3526) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem, a 2+2 vs 4 mag különbségéről beszélek.
tudtok olyan desktop használatra szánt progit mondani, ami a memóriában folymaatosan ír és olvas? létezik ilyen egyáltalán? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3528) Thrawn válasza fLeSs (#3527) üzenetére


Thrawn
félisten

Windows-os memtest? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3529) ftc válasza fLeSs (#3527) üzenetére


ftc
nagyúr

sztem ilyen nincs enm tudok smmilyen progit minek iylenre szüksége lenne

(#3530) wwenigma válasza Thrawn (#3505) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

No ezt én sem tudtam, hogy ennyi a védelem, ugyhogy visszavonom amit irtam és szégyellem magam, mint diagnosztikai technikus... :DDD Köszi az infót, asszem ez hasznos és sokan masok sem voltak informálva erről..

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3531) fLeSs válasza Thrawn (#3528) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem szintetikusra gondolok, szintetikusat már találtam. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3532) ftc válasza fLeSs (#3531) üzenetére


ftc
nagyúr

tényleg egy virusirto program nem fel meg ennek?

(#3533) fLeSs válasza ftc (#3532) üzenetére


fLeSs
nagyúr

de, végülis igen, de ott inkább a háttértár a korlát.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3534) ftc válasza fLeSs (#3533) üzenetére


ftc
nagyúr

sajna ilyen helyeken ugyis a háttértár lesz a korlát.... tegyetek fel egy kaspersky IS-t és vagy elég antivirust s egy komplett elelnőrzést rá....mind2 rendszerben hátrálltato téyező lesz a HDD...de mennyire azt ne lehet tudni

(#3535) dokar válasza fLeSs (#3527) üzenetére


dokar
addikt

torrent kliens? :U

extra - SEXRay

(#3536) fLeSs válasza dokar (#3535) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az mit csinál a memóriával?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3537) zlutor válasza fLeSs (#3525) üzenetére


zlutor
aktív tag

"ezzel szemben a K10..."

Ne csigazz... :D

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#3538) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a 2,4 ghz-es órajelet úgy mérem le, hogy 9x266, a memet 800-ra tettem, így pont ddr2-1066-on fut, az nb és a ht szorzóját pedig 7x-re vettem vissza, így mind2 1863 mhz-en jár.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3539) Thrawn válasza fLeSs (#3538) üzenetére


Thrawn
félisten

Mégiscsak működik az NB szorzó?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3540) Gorneck válasza Thrawn (#3539) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#3541) fLeSs válasza zlutor (#3537) üzenetére


fLeSs
nagyúr

no, a cmr dirt az egyetlen játék, ami asszem 8 magig skálázódik, ebben is elég szép előnyt mutatott fel a phenom.
szóval 2 ilyen progi van, amin a 2x2 vs 1x4 mag közötti különbség elég jól megmutatkozik, a sony vegas és a cmr dirt, lehet filózni, hogy ez miért is van.
nem túl bonyolult a válasz. :D
arra is könnyű rájönni, hogy a többi program miért nem mutatja ki ezt az előnyt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3542) dokar válasza fLeSs (#3541) üzenetére


dokar
addikt

kb mikor lesz kint a teszt?

extra - SEXRay

(#3543) fLeSs válasza dokar (#3542) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ó, még sokára. :D
na, a 2,6 ghz-es órajelet úgy mérem le, hogy 10x260, a ram 520-on fog járni, az nb-t 8x260-on, a ht-t pedig 7x260-on járatom.

szerk: ha bírja a proci, akkor megnézem 2,8 ghz-en is. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3544) Thrawn válasza fLeSs (#3543) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a 2.6 a max amit tud a lapban :U :(
Egyébként szép, hogy simán megy 230 fölött a HT, eleinte ez gond volt (lehet hogy a frissebb BIOS-ok orvosolták a problémát azóta)

Esetleg nyisd ki rá az ablakot, van vagy 3 fok kint :)

szerk: cél a 3 GHz! :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3545) fLeSs válasza Thrawn (#3544) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Ez a 2.6 a max amit tud a lapban :U"

milyen lapban? giga 790fx-dq6-ban?

"Egyébként szép, hogy simán megy 230 fölött a HT, eleinte ez gond volt (lehet hogy a frissebb BIOS-ok orvosolták a problémát azóta)"

hát, most sem tökéletes, elég sokat szenvedtem, mire elindult.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3546) Thrawn válasza fLeSs (#3545) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a 2.6 a max amit tud a lapban?
Lemaradt a kérdőjel, a lap az stimmel :B
De már tárgytalan is a kérdésem, mert olvastam még nem próbáltad feljebb.

Igen szenvedés az van, gondolom nem nagyon vígasztal hogy nem vagy vele egyedül :)
De ha egyszer beindul!

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3547) dokar válasza fLeSs (#3545) üzenetére


dokar
addikt

Nem tudom felfigyeltél -e arra, hogy a hamarosan érkező Phenom teszt kitárgyalása két külön topikban is párhuzamosan folyik. :D Talán megnyithatnál előre egy "[Re:] PH!enom teszt" topikot. :)

extra - SEXRay

(#3548) fLeSs válasza dokar (#3547) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ide írom a teszttel kapcsolatos 1-2 megjegyzésemet, a másikba pedig a procival/alaplappal kapcsolatos dolgokat, ezeket el lehet különíteni egymástól. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3549) fLeSs válasza Thrawn (#3546) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, így már értem.
A 2,8-at kicsit később próbálom meg, ha 2,6-on végeztem a teszteléssel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3550) fLeSs válasza fLeSs (#3549) üzenetére


fLeSs
nagyúr

10,5x267 hogy hangzik? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.