Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Thrawn válasza dezz (#4500) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi lett volna a gáz? Egy Phenomnál 2.8 GHz már igen jó tuningnak számít.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4502) fLeSs válasza Raymond (#4499) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jó, nem volt szerencséjük.
De ez még nem változtat a tényen, hogy az AMD ilyen magas feszültséggel nem adna ki Phenomot, mert kiválogatnák a jobbakat.
Ezért amit a toms mért nem releváns arra nézve, hogy egy gyári Phenom 9700/9900/10812 mennyit fogyasztana, márha létezne.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4503) Raymond válasza fLeSs (#4502) üzenetére


Raymond
félisten

Azert relevans mert egy gyarilag 1.3 vagy 1.35V-on mukodo nem maradna le tulsagosan attol a 150W-tol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4504) fLeSs válasza Raymond (#4503) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Már 1,3-on is bőven lemaradna. A fesz nagyon megdobja a fogyasztás.
És az sem biztos, hogy egy gyárilag magas órajelűnek kéne annyi fesz. Én is csak a biztonság kedvéért adtam a procinak 0,05V-ot, az is lehet, hogy feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4505) Raymond válasza fLeSs (#4504) üzenetére


Raymond
félisten

Azert a "boven" egy kicsit tulzas. A mert 150W-bol kiindulva - ahoz hogy peldaul a 125W ala beferjen, 1.25V-on kene stabilan birnia a 2700Mhz-et. Az 1.3V-al meg mindig csak a 140W-ba ferne bele.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4506) dezz válasza Thrawn (#4501) üzenetére


dezz
nagyúr

Mert pl. elég érdekes, hogy 2,6 GHz-en még elmegy 1,25V-on, 2,7-en meg "the system instantly became unstable" - egész 1,4V-ig?

Szerintem ez nyilvánvalóan egy rosszabbul sikerült pédány volt.

(#4503) Raymond: Az a BE eleve túl sokat fogyasztott! 98W... Amikor a 9700 95W TDP-vel van feltüntetve még pár előrendelő site-on, és a 9750 is 95W TDP-vel is jön. Meg 125W-tal is. (Ezeket mintha már írtam volna... Ki beszél a falnak?) Talán ne a legrosszabbul sikerült példányból induljunk már ki.

(#4507) Thrawn válasza dezz (#4506) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a baj, hogy kb az összes rosszul sikerült példány. Egyszerűen nem a K10-nek való az AMD féle 65 nm-es gyártástechnológia :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4508) Raymond válasza dezz (#4506) üzenetére


Raymond
félisten

"Amikor a 9700 95W TDP-vel van feltüntetve még pár előrendelő site-on,..."

A 9700 nem lesz kiadva soha. Ez volt az utolso hirekben. Tehat mindegy hol es hogyan van feltuntetve.

"...és a 9750 is 95W TDP-vel is jön. Meg 125W-tal is."

Es akkor mi van? Nem ez mutat inkabb a negativ iranyba szerinted? Ha mar a 2400Mhz valtozatbol is lesz (mert meg mindig nem aruljak) olyan amelyik mar nem fer bele a 95W-ba?

"Talán ne a legrosszabbul sikerült példányból induljunk már ki."

Miert mibol akarsz kiindulni? Valami alom CPU-bol? Cak azokbol lehet amik leteznek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4509) fLeSs válasza Thrawn (#4507) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Lehetne rosszabb is, gondolj pl. a Prescottra, amikor megjelent, rengeteget fogyasztott és nagyon melegedett a Northwoodhoz képest.
Ettől függetlenül nekem is az a véleményem, hogy felesleges volt 65 nm-re kihozni a K10-et, de az AMD 4 évvel ezelőtt nem tudhatta, hogy mi lesz 4 évvel később. Az architektúrát 65 nm-re tervezték, és ez lett belőle (45 nm-en sztem ütős lesz).

Az ATI ugyanebbe a hiába esett az R600-zal.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4510) Thrawn válasza fLeSs (#4509) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha belegondolok, hogy most egy cég a kettő...
Már meg nem mondom hol, de olvastam egy tesztet ahol a K8 és a K10 skálázódását viszonyították egymáshoz, utóbbi nem szerepelt valami fényesen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4511) dezz válasza Thrawn (#4507) üzenetére


dezz
nagyúr

Azért voltak már itt 3 GHz-t vivő példányok is. fLeSs tesztjében 2,95 GHz... (Most nem tudom, hogy 1,25V-on-e, ami a képeken látszik, vagy több.) Oliverda írta, hogy az újabbak valami miatt kevésbé tuningolhatók, de ez átmeneti probléma is lehet.

(#4508) Raymond: Tudom, hogy nem lesz kiadva, ezért írtam, hogy még így szerepel. Még rendelési szám is van, szóval nyilván hivatalos adat volt. A Tomsos teszben lévő táblázatban meg 125W-tal szerepel a 9700, ehhez képest előrelépés a 95. Hogy mindkettő lesz, az azt mutatja, hogy épp a határon van, és kihozatal-függő. A magasabb órajelesek meg nyilván a jobbakból kerülnek ki.

(#4512) fLeSs válasza dezz (#4511) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1,4v-on ment 2,95 GHz-et, az Overdrive rosszul jelzi ki a feszt (legalábbis a Giga lap esetében).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4513) Thrawn válasza dezz (#4511) üzenetére


Thrawn
félisten

Én egy 3 GHz-en futó példányról olvastam eddig, fLeSs tesztjében sem alapfeszen ment az a 2.95 GHz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4514) dezz válasza Thrawn (#4513) üzenetére


dezz
nagyúr

De legalább megy... Meg mint az előbb írta, valószínűleg 1,35V-on is elment volna.
Pár 3 GHz-es pédány szerepelt már a neten.

(#4510): Mármint milyen skálázódását? Órajel v. teljesítmény?

(#4515) Thrawn válasza dezz (#4514) üzenetére


Thrawn
félisten

Pár fecske nem csinál nyarat :)
Skálázódás: adott órajelemelkedéshez milyen teljesítménynövekedés párosul.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4516) fLeSs válasza dezz (#4514) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Meg mint az előbb írta, valószínűleg 1,35V-on is elment volna."

Én ilyet nem írtam, olvass vissza.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4517) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Érdekes lesz még, ha ez is megjelenik: [link]. Erről most találtam csak infót.
Ha az Intel beárazza a Phenom 9500/9600 árszintjére, akkor gubanc lesz, legalábbis az AMD szemszögéből.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4518) Thrawn válasza fLeSs (#4517) üzenetére


Thrawn
félisten

Lelki szemeim előtt már látom, hogy ezek ellen a procik ellen az AMD-nek az égbe kell tornáznia a K10 órajeleit, miközben az Intel ölbetett kézzel nézi ahogy küszködnek. Ha már nagyon közelítenek, akkor leveszik a polcról a magasabb órajelű példányokat mert a 45 nm-es technológiájukból bőven futja többre is, és kész. Mire komolyabb gondot okozna az AMD addigra meg bumm -> Nehalem.
Elég sötét jövőkép :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4519) dezz válasza Thrawn (#4515) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez volt az? Phenom vs. Athlon Core Scaling Compared
(1 mag vs. 1 mag!)
Nem tűnik olyan rossznak... Szinte mindenhol a Phenom (mag) a gyorsabb adott órajelen. (Fps-es és időintervallumos számok a direkt teljesítményösszehasonlítások.)
Vagy hogy saját magához képest? (Százalékos grafikonok.)

(#4518): Elvileg 2. félévben piacon lesznek a 45nm-es K10-esek (most nem tudom, hogy Opteron v. Phenom v. mindkettő), az asztali Nehalem csak 2009-ben jön.

fLeSs: Akkor ezt értettem félre: "És az sem biztos, hogy egy gyárilag magas órajelűnek kéne annyi fesz. Én is csak a biztonság kedvéért adtam a procinak 0,05V-ot, az is lehet, hogy feleslegesen."

[ Szerkesztve ]

(#4520) fLeSs válasza dezz (#4519) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1,25 + 0,05V = 1,3 V, de ott egyébként is 2,8 GHz-ről beszéltem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4521) fLeSs válasza dezz (#4519) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hol van, hogy 1mag vs 1mag?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4522) Thrawn válasza dezz (#4519) üzenetére


Thrawn
félisten

szerk: semmi...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4523) dezz válasza fLeSs (#4521) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát eleve a címben, és a tesztben is több helyen, pl. "We ran our benchmark suite at 2.2, 2.4, 2.6 and 2.8 GHz using only one processing core.", meg lásd CPU-Z shotok, stb.

(#4524) fLeSs válasza dezz (#4523) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Akkor te erre a tesztre gondolsz: [link].

szerk: egyébként kicsit igazságtalan az összehasonlítás, mert ebben a formában a K8 csak 1 MB L2-vel gazdálkodhat, viszont a K10 egyetlen magja megkapta az egész L3-at is.
Hogyan tiltották le a többedik magokat? A Windowst egyprocisra állították be?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4525) dezz válasza fLeSs (#4524) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem. Ott csak egy órajelen teszteltek, ezért ismételték meg különféle órajeleken. És ezért szól az új teszt a skálázódásról. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4526) dezz válasza fLeSs (#4524) üzenetére


dezz
nagyúr

Aha (még az előzőben írták): "Since the BIOS of our test motherboard doesn't allow us to switch off individual cores, we forced Windows to run as a single processor system, using only a single core." Hát igen, megkapta az egész L3-at. (Bár csak 1 magot kihasználó alkalmazásoknál amúgy is ez lenne.)

(#4527) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az új cpu-z-vel le lehet tiltani a K10-ben annyi magot, ahányat akarunk.
Ma leteszteltem a "virtuális" hárommagos Phenom 8500 és 8700 processzorokat, elméletileg kapunk mostanában wolfdale procikat, aztán azzal együtt ezek is szerepelni fognak a cikkben.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4528) Oliverda válasza fLeSs (#4527) üzenetére


Oliverda
félisten

Én még a Giga DS4-es lappal valahogy elértem hogy csak 3 magot látott a WIN, sajnos utána kifagyott és nem tudtam tesztelni. :D Sőt, olyan is volt hogy 1-2 magot látott azzal. Never again csigabájt... ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4529) fLeSs válasza Oliverda (#4528) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nemtom mibajod a gigával, állítom sokkal jobban csinálja a dolgait mostanában, mint a többi "nagy" név.
az msi egyszerűen nevetséges, gyakorlatilag egy nagy szar (épp ma szívtam a k9a2-vel, tegnap meg a rudi az nf7x0i-s fostaligájukkal), az asus nagyon hullámzó, az abit is jó szokott lenni, bár a p35-ös óta nem találkoztam vele, más értelmes és normális árú márka meg nincs is több (a dfi az nem normális árú :P ;] ).
a giga lapjaival szoktam a procikat tesztelni, és minden pöccre menni szokott.
a giga lapjával szoktam a vga-kat is tesztelni, és minden pöccre megy (nem véletlenül választottam ezt).

bezzeg egyszer teszteltem volna asusban vga-t, a procit kellett volna tuningolni, az alaplap nem volt képes ugyanazokkal a beállításokkal menni, amivel a giga simán ment. az msi-ről meg inkább nem is beszélek, egy rakás szerencsétlenség. a két márkával előforduló véletlenszerű rendszer-el-nem-indulásokról nem is szólok.
szóval nekem meg ez a véleményem. ;]

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4530) Oliverda válasza fLeSs (#4529) üzenetére


Oliverda
félisten

Én abit párti vagyok, de mivel nincs jelenleg AM2+ -os abit ezért kénytelen vagyok DFI -vel vacakolni. Így 3 hónap után már van is normálisnak mondható BIOS a laphoz, bár még tökéletesenek azért nem igazán nevezném.

Két gigám volt ezidáig, egy GA-K8NSC-939 amire nagyon nem lehetett sok rossz szavam, meg a DS4 ami ugye 1 napot tudott. Az Asus-ról nekem is vegyesek az érzelmeim, MSI-vel pedig nincs sok tapasztalatom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4531) Raymond válasza Thrawn (#4513) üzenetére


Raymond
félisten

Az uj Techreport-os cikkben se jott ossze 2.5Ghz-nel tobb: [link]

Egy regebbi (alig 1 honap) bit-tech cikk ugyanugy 2.5Ghz-ig jutott nagynehezen: [link]

Ugy nez ki a Toms meg egesz szerencses volt a tobbiekhez kepest a maga 2.7Ghz-evel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4532) Oliverda válasza Raymond (#4531) üzenetére


Oliverda
félisten

Az újabbak tényleg gyengébbek. Nekem is nagy szerencsém volt hogy el tudtam cserélni a 0749-es csereprocimat egy régebbi, 0743-asra. A 0749-es 2.6GHz-et sem tudom 1.4V-nál, ez 2.8-at tud 1.3V mellett. Olyasmit olvastam hogy a régebbiek azért jobbak mert amikor még azokat gyártották terveben volt a 9700es is, sőt ugye néhany oldal kapott 9900-es ES-t is ha jól emlékszem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4533) zlutor válasza Oliverda (#4532) üzenetére


zlutor
aktív tag

nade hogyan megy ez? nem hiszem, hogy "direkt" rosszabb minosegben gyartanank... :F

nme ugy van ez a prociknal, hogy csinalunk "egyfelet", a jobbak lesznek a hivatalosan is gyorsak, a szelebol meg jonnek a lassabbak?

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#4534) Oliverda válasza zlutor (#4533) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom gyengébb minőségű szilíciumot használnak, vagy nem tudom. Nem értek hozzá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4535) zlutor válasza Oliverda (#4534) üzenetére


zlutor
aktív tag

lehet, a jo anyagot tartalekoljak a B3-ra... ;-))) ;)

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#4536) lsc válasza Oliverda (#4530) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez nem AM 2 + ABIT AX78 .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4537) Oliverda válasza lsc (#4536) üzenetére


Oliverda
félisten

Az, de ilyet nem lehet kapni sehol.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4538) lsc válasza Oliverda (#4537) üzenetére


lsc
nagyúr

Az igaz , de van :) .

Az élet kegyetlen .

(#4539) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ilyet linkeltek a hwsw-re: [link]

Én meg ezt írtam rá:
Ez nonszensz.
1. egyetlen gyártó sem engedheti meg magának, hogy ennyire nyilvánvalóan hibás procit dobjon piacra
2. szervizesként már megtanultam, hogy a hibák 99%-a user error. Meg kéne tanulni beállítani a gépet (Phenom esetében kicsit komplikáltabb, mint egy P2-vel).

szerk: nekem eddig 2 Phenommal volt dolgom, mind2 stabil volt alapórajelen, az egyiket 2,95, a másikat pedig ~2,5 GHz-re sikerült tuningolni. Alapórajelen egyetlen egyszer sem volt fagyás.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4540) Oliverda válasza fLeSs (#4539) üzenetére


Oliverda
félisten

A hiba oka: "GA-MA790X-DS4" :DDD

Ez egy vicc amúgy szerintem...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4541) Raymond válasza fLeSs (#4539) üzenetére


Raymond
félisten

Nem o az egyetlen aki panaszkodik. Nem hinnem hogy user error. Alapbeallitasok mellett is sirnak. Ha nem a proci akkor inkabb az alaplap (BIOS) lehet a ludas.

Volt meg ez a sztori ket hete: [link]

Hogy mi van vagy nincs mogotte kerdes, a teny viszont az hogy a Komplett egy ideje sokkal olcsobban adja a 9500-as Retail Phenom-ot mint barmelyik masik elado. Amikor mindenki csokkentett arat 200 ala ok is megtettek, de utana meg egyszer csokkentettek 169-re.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4542) fLeSs válasza Raymond (#4541) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Alapbeallitasok mellett is sirnak."

ezért írtam, hogy be kéne állítani rendesen a gépet.
ha ez a dolog igaz lenne, már akkora botrány kerekedett volna belőle, hogy processzorvisszavonásról, kártérítésről beszélhetnénk, mint anno a pentium idejében.
a kis TLB-s hibát hogy felkapta a sajtó? ehhez képest erről egy szó sincs sehol.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4543) #95904256 válasza fLeSs (#4539) üzenetére


#95904256
törölt tag

Van egy s754-es Sempron processzorom, mely abból az akcióból származik amikor az AMD visszatokozott pár ezer Opteron-t. Ez a default (1600MHz-es) órajelen és feszültségen hibázik. Ezt több hónapos folyamatos üzem mellett napi 2-3 alkalommal észleltem. De ez csak kuriózum. :)

(#4544) fLeSs válasza #95904256 (#4543) üzenetére


fLeSs
nagyúr

erről 1ébként nem is hallottam.
van róla vmi hír? mikor történt?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4545) Raymond válasza fLeSs (#4542) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt irja meg az eredeti topic indito az 5-ik oldalon:

[I]"As a Systems Administrator, I have put togther 6 Phenom rigs for work so far. In my professional experience, I have had to return 2 Phenom chips to our local parts supplier thus far due to them not running stable at stock speeds... both of which were 9600s (non-BE)

For work I have purchased a total of 3 9500s, and 3 9600s. For myself I got the one 9600BE. The BE is on RMA currently, and should have a new one by the end of the week. I will thoroughly test that one when it arrives.

Curiosity got the best of me, and I decided to play with these systems before they got deployed, so for these systems I could play with...

The best luck I've had so far, overclocking or otherwise, has been with (suprisingly) the 9500s. One (a 9500) I shipped to another site right away so I never played with it, but has been running great at stock. Out of the other 2, so far I have taken one 9500 to 2.5ghz stable, and another to 2.62 ghz stable (only 2 hours worth of stability tests... I can't spend all day on these) while one *working* 9600 could not even reach 2.4, while the other 2 would BSoD under normal operation.

My counterpart at another site has a 9600BE which he cannot overclock at all, although it seems to run fine at stock speeds... currently."[/I]

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4546) ftc


ftc
nagyúr

(#4547) Thrawn válasza ftc (#4546) üzenetére


Thrawn
félisten

Dec 20 óta elérhető... ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4548) Oliverda válasza Raymond (#4545) üzenetére


Oliverda
félisten

"As a Systems Administrator..." "In my professional experience..."

Hmmm...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4549) zlutor válasza ftc (#4546) üzenetére


zlutor
aktív tag

azert nem bena, hogy beta alapotban adnak ki egy tuningolo cuccot? :F

Ami a betasagabol fakadoan per definicio, nem garantalt, hogy stabil es vicces, ha epp akkor omlik ossze, amikor nagyon nem kene...

Milyen vicces lenne pl. Paksra hozni valamit "OverDrive 2.014Beta" nevvel - OK, nem egy kategoria, de akinek tonkreteszi a cuccot, annak egyik sem orom... ;)

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#4550) Thrawn válasza zlutor (#4549) üzenetére


Thrawn
félisten

Egy béta lehet tök stabil. El tudom képzelni, hogy nincs minden funkciója kész amit bele akarnak tenni, ezért béta.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.