Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1129) deedee válasza Jégkokó (#1128) üzenetére


deedee
őstag

állás ügyben még mindíg csak a várakozás van....Olyan állásokat pályáztam meg,ahol a leírt kritériumoknak 100%-ban megfelelek...De mégis túl nagy a csend... Viszont mivel túlságosan is sok/felesleges diplomás van ebben a kicsi országban/tisztelet a kivételnek/,ezért a munkáltatóknál az kezd elterjedni,hogy egy síma,egyszerű meós állásra ia odaírják követelményként:felsőfokú végzettség,középfokú nyelvtudás stb...Aztán amikor nézem,hogy mi is lenne a munka,akkor meg azt látom:3 műszakban a termelésből kiérkező anyagok/termékek minőségellenőrzése.... Na ehhez aztán marhára kell a diploma meg a nyelvtudás... Viszont a vállalati statisztikában jól fest,hogy x számú alkalmazottból 364658586 db a diplomás..... A régi cégemnél/autóalkatrész gyártó/ is volt textilipari mérnök csaj,azt se tudta hogyan kell használni a mérőeszközöket...de mégis a dupláját kereste mint én,mert diplomája volt....
egy másik példa a közvetlen ismeretségi körömből :hittan tanár fémipari cégnél minőségellenőr..... :W :W Amikor ott voltam beszélgetni a nagyfőnökkel és elmondta,hogy mi is lenne a munka,nyugodt szívvel mondhattam: tökéletesen rám szabták...Aztán közölte,hogy egyenlőre csak diplomás embereket vesznek fel...Szakirányú végzettség és sok éves tapasztalat ellenére is inkább csak a diplomát nézik... :( :W



[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.