Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Nhorbee válasza zka67 (#1450) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Értem. Köszönöm szépen a választ. Nagyon sokat segítettél. :) Tehát jobban járok, ha gyárit veszek.
(Amúgy miben nyilvánul meg a tinta rossz minősége? Bele száradhat a fejbe, ha ritkábban használom? Bocsi a kérdésért, de nyomtató témában nem igazán vagyok otthon. Tanulni sose késő. :) )

(#1452) zka67 válasza Nhorbee (#1451) üzenetére


zka67
őstag

Anyagilag biztos nem jársz jobban a gyárival. Sőt, amikor megveszed a patront nézd meg rajta a felhasználhatóság idejét. Úgy számold ki, hogy legyen még rajta 1-2 hónap legalább mire a nyomtatási szokásaidnak megfelelően ki fog fogyni. Lehet, hogy egyszerűbben is meg lehetne ezt fogalmazni, csak most k.va fáradt vagyok.

Ha belefutsz egy rossz minőségű vagy lejárt szavatosságú tintába, akkor akár naponta is nyomtathatsz, de fenn áll a veszélye, hogy bele fog száradni. Nem véletlen van megadva, hogy meddig használhatod fel, mert elpárolog belőle az oldószer, hiába van lefóliázva, besűrűsödik és annyi a fejnek. Rossz minőségű tinta alatt pedig azt értem, ami már eleve kevés oldószert tartalmaz.

Ha rám hallgatsz, akkor ehhez a nyomtatóhoz inkább csak gyári tintát vegyél, ha sajnálnád kidobni. De kockáztathatsz is, lehet, hogy 10-20 garnitúra u.gy. tinta után se lesz semmi baja és akkor már bőven megspóroltad több nyomtató árát is. Gyakorlatilag kb. 4 garnitúra után már megspóroltad a következő nyomtató árát.

(#1453) Nhorbee válasza zka67 (#1452) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Rendben. :) Köszönöm szépen a segítséget.
További szép napot kívánok! :)

(#1454) a_tesz válasza zka67 (#1452) üzenetére


a_tesz
Korrektor

én ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a nyáron egy villámcsapás miatt elszállt a régi jó psc 950-ünk, és ilyet kaptunk csereként a biztosításra (b109n). 2 színes A/4-es oldal, három 10x15-ös fotó, és kb. 20 fekete oldal nyomtatása után a három színes tinta közül kettőt már nem javasol további nyomtatásra használni, a harmadik és a fekete félig sincs szerinte. azért a régi nyomtatóhoz képest ezek elég kis értékek, még úgy is hogy a 364-es patronok jóval kisebb űrtartalmúak, mint a régi 15 meg 78-as patron

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1455) Master_Pubi


Master_Pubi
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen minőségbeli különbség van/lehet HP nyomtatóknál egy "3 az egyben" színes patronos (pl.: HP Photosmart C4780) , illetve színenként külön patronos (pl.: HP Photosmart B109 - 110 ) megoldás között fotónyomtatásban (15-20.000 Ft-os árkategóriában...), ha van egyáltalán?

-

(#1456) AxBattler válasza zka67 (#1448) üzenetére


AxBattler
félisten

Szuper, most már csak döntenem kell a kettő között.
Még 1x köszi a segítséget. :R
Az ismétlésekért meg bocs, csak nem volt 100%-ig világos minden, és biztosra akarok menni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1457) jeni


jeni
félisten

Szia

Kettő közül mi a különbség tudásban?

PhotoSmart B109N - Q8444B

PhotoSmart B110A - CN245B

Ha nem tévedek mindkettőben a nyomtató külön külön kezeli a tintákat.

[ Szerkesztve ]

(#1458) bl22


bl22
csendes tag

Sziasztok.

Gondolkodok egy hpf4580 nyomtató vásárlásán a wifi funkció miatt. Nem világos, hogy a következő esetben vajon működne-e wifi-s módban: laptopomon wifi-s, viszont az internetet simán "kábelesen" használom folyamatosan, ilyenkor a wifi nem aktív. Tehát, ha nyomtatni akarok wifin keresztül, le kell húznom a netről a gépet? Vagy menni fog a kettő egyszerre.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1459) jeni válasza bl22 (#1458) üzenetére


jeni
félisten

tegyél a két gép közé routert és akkor bármikor tudsz képeket és adatokat küldeni a HP nyomtatóra

(#1460) delphinium válasza Master_Pubi (#1455) üzenetére


delphinium
tag

Szia, minőségbeli különbség minimális a két nyomtató között. Ha többet, sűrűbben és nem csak hétköznapi fotókat nyomtatsz, akkor a színenként cserélhetőt válaszd. Ha viszont keveset és esetleg nagyon ritkán, akkor a PS C4780 a jobb választás. Üdv!

(#1461) delphinium válasza bl22 (#1458) üzenetére


delphinium
tag

Szia, valóban, a tintakezelésben semmi különbség, de a B109N tavalyi modell, a B110A pedig idei (a két utolsó szám jelenti az évet). A nagy különbség, hogy az idei B110A már ePrint képes. Ennek a lényege, hogy email képes mobil eszközről driver nélkül, email küldésével tudsz a nyomtatni, bárhonnan, bármikor.
Link: http://h41112.www4.hp.com/promo/photosmart/hu/hu/index.html#/eprint/video1

(#1462) delphinium válasza bl22 (#1458) üzenetére


delphinium
tag

Szia, valóban, a tintakezelésben semmi különbség, de a B109N tavalyi modell, a B110A pedig idei (a két utolsó szám jelenti az évet). A nagy különbség, hogy az idei B110A már ePrint képes. Ennek a lényege, hogy email képes mobil eszközről driver nélkül, email küldésével tudsz a nyomtatni, bárhonnan, bármikor.
Link: http://h41112.www4.hp.com/promo/photosmart/hu/hu/index.html#/eprint/video1

(#1463) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok!

Régóta nézegetem a különböző ajánlatokat. Szerintem az a nyomtató, amivel nem lesz baj sokáig, külön van a dob a tonerba építve és olcsó lapköltségre jön ki.

Samsung SCX4300-as. Ez gyakorlatilag megegyezik a 4200-assal és a toner is belemegy.
Teli tonerral együtt (3000 oldal) 34+Áfáért találtam a kecskeméti Ricoh boltban feketét.
Utángyártott toner 6,5-7,2e Ft. És nem kell dobot sem cserélni később 25-30e Ft-ért. 2 év gari. Szerintem bestbuy. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1464) beco81


beco81
csendes tag

Sziasztok,

Nem akarom sokadjára feltenni ugyanazt a kérdést, a szüleimnek szeretnék karácsonyra egy multifunkciós gépet venni, teljesen általános otthoni felhasználásra (havi néhányszor 10 oldal), a lényeg, hogy tartós legyen, és ne legyen drága az üzemeltetés. Visszaolvasva a topicot a HP Deskjet F4580 tutinak tűnik, árban is e körül gondoltam. A boltban böngészve viszont rábukkantam a Photosmart C4680-ra, ami gondolkodóba ejtett. A paraméterek szerint gyakorlatilag ugyanazt tudja a két nyomtató, (a wifit leszámítva), a patron is ugyanaz, mi köztük akkor a különbség? A nevük alapján más felhasználási területre gondolnék, de ez a leírásból egyáltalán nem derül ki.

Köszi előre is.

(#1465) delphinium válasza beco81 (#1464) üzenetére


delphinium
tag

Szia, valóban a wifi a nagy különbség, továbbá a Photosmart kártyaolvasós színes kijelzővel, a Deskjetben nincsenek ilyenek. A nyomtatási minőségük egyforma, viszont a Deskjet-ben van egy 600dpi szkenner, a Photosmart-ban pedig egy 1200dpi. Ha a boltban nem találsz elegendő információt, nézd meg a www.hp.hu –n!
Üdv: D

(#1466) beco81 válasza delphinium (#1465) üzenetére


beco81
csendes tag

Köszi,

A kártyaolvasó, wifi, kijelző kevésbé érdekes, viszont a scanner igen. A HP magyar oldalán nincs már info a C4680-ról, de találtam angolt, e szerint viszont ugyanaz a scanner felbontása (max 1200 dpi), A bolt oldalán, ahol néztem, ott is ugyanazt írták.

C4680:
[link]

F4580:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1467) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A nagy kérdés, gondolom sokadjára. Milyen multifunkciós nyomtatót lenne célszerű venni? Az elvárások: legyen hozzá utángyártott patron, illetve tölthető legyen. Ne olyan chipes megoldás. :( Többen a HP termékeit javasolták. Ja a másik lényeg az ár: kb.15eFt.-ot szánok rá. Köszi a választ! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1468) embe


embe
nagyúr

Az új HP nyomtatók, a 15ezres kategóriában, patronjai tartalmaznak chipet? Vagy símán tölthetők a patronok?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1469) jeni válasza embe (#1468) üzenetére


jeni
félisten

ma más mindegyik új HP-s gépek chipesek,úgy mint a Canonosok

(#1470) embe válasza jeni (#1469) üzenetére


embe
nagyúr

brrrr. Akkor azokhoz is van vajon okosított patron?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1471) jeni válasza embe (#1470) üzenetére


jeni
félisten

vannak itt nálam okosabbak ,többet tudnának mondani ezekről

(#1472) mhorvat válasza embe (#1467) üzenetére


mhorvat
senior tag

Én karácsonyra leptem meg magam egy HP F4580-assal. Pont 15.000 Ft volt az ára, már beüzemeltem, nagyon meg vagyok vele elégedve. Szépen nyomtat, scannel. Utángyártott patront kapni hozzá 5-6.000 Ft-ért, amivel 8-900 oldalt nyomtathatsz, ez szerintem Ft/lap arányban az egyik legjobb ilyen árkategóriában/típusban.
Egyébként én is ilyen paraméterekkel kerestem nyomtatót, mint Te, ezt ajánlották (illetve még a PhotoSmart testvérét, ha kell kártyaolvasó és kijelző). :K

[ Szerkesztve ]

(#1473) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

ajánlanátok egy alternatívát a Epson Stylus SX218 nyomtatóra?

Azt olvastam hogy két nyomtatót ajánlottatok olcsó fenntartásra és nem beszáradó tintára, és az egyik a HP DeskJet F4580 volt, amihez hasonló photosmart (minőség, patron) a HP PhotoSmart C4680.

Tehát épp a HP PhotoSmart C4680-ast nézem.

Amik fontosak lennének:

- olcsó nyomtatás
- nyomtatási minőség
- ne száradjon be hamar (időszakosan használnám)
- scanner minőség
- kijelző
- előny a kártyaolvasó

Kérdésem hogy jobban járnék e a HP-val, és ha igen milyen szempontból, és melyikből nem?

Esetleg van e jobb hasonló árkategóriában, ami teljesíti a kritériumokat?

Köszi

(#1474) jeni válasza qfm (#1473) üzenetére


jeni
félisten

talán a HP PhotoSmart C4780-l jobban járnál mint a C4680-l

(#1475) qfm válasza jeni (#1474) üzenetére


qfm
senior tag

Elolvastam a teljes specifikációt a hp-nál, de nem jöttem rá mi a különbség a súlyán és a fogyasztásán kívül?

[ Szerkesztve ]

(#1476) qfm válasza qfm (#1475) üzenetére


qfm
senior tag

Közbe láttam hogy a wifi a különbség.

Ha az az egyetlen, akkor az nem feltétel nálam. Ha van más is, kérlek írd le mi az :R

Esetleg más vélemények még? Hátha valamit nem vettem észre a nyomtató választás körül

(#1477) jeni válasza qfm (#1476) üzenetére


jeni
félisten

gondolom a mechanika teljesen azonos
viszont árban a HP Photosmart C4780 ami Wifi-s és kedvezőbb ellenben az Iponban a C4680 Wifi nélkül és a A4TEAM C4780 Wifi-s boltban 16078Ft

A kisebbik C4680 szerintem ha van 14800 Ft de Wifi nélkül. Ha a C4780 internetes kábel nélkül is tud fogadni és küldeni adatokat akkor az a +2000 Ft többlet szerintem jobban megéri,ha nincs kábeli zűrzavar. Oda teszed a nyomtatót ahova akarod,nem kell,hogy a gép mellett legyen,ráadásként egy másik helységből akár egy laptopról vagy egy másik lakásból is küldhetsz adatokat rá és ki is tudod onnan nyomtatni.

Amúgy USB kábelt (rövid kábelt adnak hozzá) is lehet rákötni az is igaz,hogy a 2 méteres USB kábel megvétele is lehet ami akár lehet 1500Ft

A nyomtatót egyszer veszed meg,és az a lehetőség végig ott lesz neked mint WIFI csatlakozhatóság.

[ Szerkesztve ]

(#1478) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

kaptam karira egy epson stylus sx425w készüléket.

nagyon tetszetős darab, amire használnám:
- 99% fekete-fehér használat
- kb heti szinten használnám csak
- szkennelésre
- fénymásolásra
- pár oldal nyomtatására
- max havi 20-30 oldal nyomtatás vagy fénymásolás

kérdések:
- 2-3 hét alatt ugye nem száradnak be ezek a patronok?
- ha beszáradna valamelyik színes patron, attól fekete fehérben még lehet nyomtatni ugye?
- érdemes kikapcsolgatni, vagy hadd menjen, melyik a jobb neki?

válaszokat előre is köszi!!

(#1479) qfm válasza jeni (#1477) üzenetére


qfm
senior tag

Láttam ezt az árat, de nem ismerem ezt a boltot, így kicsit bizalmatlan vagyok.

Van velük tapasztalatod? A bolt amit én is ismerek 20000ftért árulja, ott már 5000 a különbség, az már jelentős. Ennyiért még jobban megérné ha megbízható a hely.

(#1480) jeni válasza qfm (#1479) üzenetére


jeni
félisten

semmi gond nincs velük,már vettem tőlük rendesek,már régóta megvannak,és léteznek.
a Media Markt a C4780-t 18000 Ft-ért adja.
az Ipon,az Aquaelectro,az A4Team és sok más boltok
az árgépet nézd meg és ott találsz több boltokat akik árulják. Ha most rendeled van esélyed,hogy hétfőn vagy kedden megkapjad a terméket. az Ipon már hétfőn délután 2-re meg is hozza neked ha vasárnap estig leadod a rendelést.

az adatlapodat tekintve nem tudom,hogy Debrecenben mi a helyzet,s ott milyen boltok vannak. amiket írtam azok Pestre vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#1481) qfm válasza jeni (#1480) üzenetére


qfm
senior tag

Iponba nem volt, kerestem. De leadtam a rendelést az a4-nél, remélem nekem is beválik :R

(#1482) zka67 válasza Tin (#1478) üzenetére


zka67
őstag

Ajándékozd tovább, mert az epsonokkal naponta többször is kell nyomtatni, különben beszárad a fej. Neked csak gondod lesz ezzel a nyomtatóval.

(#1483) epzon válasza Tin (#1478) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

- Ha eredeti tintát használsz akkor az biztosan nem fog beszáradni 2-3hét után, ha ugy. patront használsz, akkor az a tinta minőségétől függ.
- Ha beszáradna valamelyik szín attól még tudsz feketében nyomtatni.
- Ha hetente többször használod akkor hagyd bekapcsolba, ha ritkábban akkor kapcsold ki. Illetve inkább figyeld meg, hogy a be ill kikapcsolás alatt tisztít e a nyomtató fejet, mert a magasabb kategóriáknál már nem csinálja, nemtudom, hogy ezeknél csinálja e még.

(#1484) Tin válasza zka67 (#1482) üzenetére


Tin
veterán

ezt azért nehéz elhinnem, hiszen akkor pillanatok alatt csődbement volna a cég.
nem lehet hogy te fogtál ki egy hibás darabot?

(#1485) Tin válasza epzon (#1483) üzenetére


Tin
veterán

köszi!

nekem jó az eredeti patron, utángyártott nincs is hozzá még, az eredeti meg kb 3000 forint, az elvileg 2-300 oldalra elég. az nekem fél éves mennyiségem, évi 6000 forint simán belefér, a fekete patront számolva.

és ha a fejtisztogatások miatt kifogy valamelyik színes patron, tudok fekete-fehérben nyomtatni attól, hogy valamelyik színes patron üres?

(#1486) Gergőke88 válasza Tin (#1485) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem, ha kifogyott bármelyik szín, nem enged feketét se nyomtatni.
Ezért nem ajánlom senkinek se az Epsont.

(#1487) zka67 válasza Tin (#1484) üzenetére


zka67
őstag

Én szívem szerint betiltanám az epson összes nyomtatójának a forgalmazását magyarországon. Egyszerűen arról van szó, hogy ez a technológia amit használ, alkalmatlan a hosszútávú, gazdaságos nyomtatásra. Legfőképp az alkalmi nyomtatásra használhatatlanok a nyomtatóik. Majd meg fogod látni, hogy a 2-300 oldal nálad 20-30 oldal lesz, ha ritkán és csak egy-egy oldalt nyomtatsz. Hogy miért? Számomra érthetetlen módon állandóan fejet tisztít a nyomtató. Ha bekapcsolod, fejet tisztít. Ha kicserélsz egy színt, fejet tisztít. Ha sokat nyomtatsz vele, egyszer csak megáll és fejet tisztít. És fogalmam sincs miért kell ennyit tisztogatni a fejeket. Aztán ha nem nyomtatsz vele pár napig, lehet benne gyári tintától kezdve bármilyen, akkor is be fog száradni, úgyhogy kezdheted fejtisztítással. Persze ezt akkor fogod észrevenni, amikor elkezdesz nyomtatni, úgyhogy oda van legalább egy oldalnyi tintád is, rosszabb esetben fényképnél a papír is és fél patron tinta. Sűrűbben fogsz fúvókaellenőrző mintát nyomtatni, mint szöveget. És nehogy azt hidd, hogy megúszod egy 3000 Ft-os patronnal, mert csak feketében nyomtatsz. Nem drága barátom. Mert minden bekapcsoláskor, minden tisztításkor és még a jó isten tudja milyen alkalmakkor, de a színes patronokat is kiüríti. És bizony csak akkor enged nyomtatni, ha minden patronban van tinta. Ez sem világos számomra, hogy miért van így, szerintem csak szoftver kérdése lenne...

Szó ami szó, ha rám hallgatsz odaajándékozod egy ellenségednek, és abból a pénzből, amit cirka két hónap alatt rá fogsz költeni, veszel inkább egy normális nyomtatót magadnak...

(#1488) Tin válasza zka67 (#1487) üzenetére


Tin
veterán

azért necces eset a véleményed, mert szerinted a hp jó, a canonhoz nincs ugy tinta, a többi szar. ne vedd magadra, de ezt te is tudod.

beszéltünk már itt, gondoltam veszek egy hp-t (pl. 4580), de a család megelőzött ezzel az ajándékkal. pedig uncsitesómnak egy régebbi hp multi van, abba is kell a színes patron h feketében nyomtasson.

én keveset nyomtatok és fénymásolok, és szkennelek is. a színes nyomtatás abszolút nem érdekel, arra költeni sem akarok. legyen hozzá nagy fekete nem beszáradós patron, és működjön ha kell. ennyi a kritérium.

(#1489) jeni válasza zka67 (#1487) üzenetére


jeni
félisten

bár a fateromnak egy Epson SX-415 multis nyomtatója van amit még ha minden igaz a Pclandban vettük júliusban és még nem kellett cseréltetni patront benne

(#1490) jeni válasza jeni (#1489) üzenetére


jeni
félisten

Úgy tudom,ha 1 éven belül beszárad a nyomt.fej,és ráadásul a patronon rá van írva gyárt.időpont érvényessége,akkor azzal együtt ha mégis bedugulna a fúvóka az garanciális hibának felel meg.

Szabályzat szerint a gyártónak garantálnia kell az 1 évig a hibátlan működést.Nehezen hihető el ha vételtől számítva 3 hónapon eldugul a fej a nyomtatóban akkor az az ügyfél vagyis a vevő felelőssége. Gondolom ezt a gyártók,legyen az a Epson ,a HP,a Canon ezt a malőrt nem engedhetik meg maguknak.

Egyébként a garanciális feltételeknél a szavatosságra 1 évet írnak.

Az már más kérdés,hogy általában 6 hónapon belül kifogynak a tinták a tartályból.

[ Szerkesztve ]

(#1491) Tin válasza jeni (#1490) üzenetére


Tin
veterán

na, valami hasonlóra gondolok én is. köszi a választ!

faterodé sx415, én sx425-öt kaptam, gondolom hasonló, csak ez esetleg újabb. annyira csak nem lehet szar!

tényleg várnék tanácsokat viszonylag újabb epson nyomtatókat használó emberektől! előre is köszi!

(#1492) jeni válasza Tin (#1491) üzenetére


jeni
félisten

a SX415 az amiben nincs WIFI,bár nem tartom kizártnak,hogy minden bekapcsolásnál nem takarítson a fej körül
legalábbis én még nem vettem komplett EPSON garnitúrát még,legalábbis nem tudok arról,hogy az akkor vett csomagban levők kiürültek volna azóta.amúgy az öregem nem ért hozzá.
nem rossz az EPSON mert szép a menüje,sokat tud,LCD kijelzője viszonylag nagy
tudását tekintve megérte az árát amit 15200Ft-ért vettük.

[ Szerkesztve ]

(#1493) zka67 válasza Tin (#1488) üzenetére


zka67
őstag

Nézd! Te kérdezted, hogy mi a véleményünk a nyomtatódról. Én csak leírtam az enyémet és erre te elkezdesz győzködni róla, hogy igenis a te nyomtatód, amit karácsonyra kaptál apuci-anyucitól, igenis az a legjobb nyomtató a világon.

De én ennek csak örülök, használd egészséggel, azt kívánom neked, hogy sokáig tudd használni.

Csak két hónap múlva nem szeretnélek meglátni az Epson nyomtató - segítség kéne! topikban. Ha benézel ide, itt minden páros számú hsz. arról szól, hogy beszáradt a fej, jaj istenem most mit csináljak, minden páratlan pedig arról, hogy nem működik az utángyártott patronnal, jaj istenem most mit csináljak.

(#1494) Tin válasza zka67 (#1493) üzenetére


Tin
veterán

én kérdeztem, és számítottam a válaszodra, többek között. de ha megnézed, te 1 db régebbi rossz epson alapján mondasz véleményt. az mérvadóbb?

volt hp nyomtatóm, és ismerősök is használtak. nekem elég tintazabálónak tűnt, bár az napi használatban volt (egyszer állt 1 hónapot, be is száradt). de a szkennerem pl. epson, és kiválóan működik 5 éve.

leírtam mik az igényeim, annak megfelel ez az epson. de meglepetést nem szeretnék, így lehet hogy kicseréltetem egy hp c4780-asra (mert ez van a mediában).

de akkor válaszolj kérlek:
- az tud csak fekete patronnal nyomtatni vagy másolni? wifin keresztül is?
- van hozzá jó minőségű UGY patron ami nem szárad be 2-3 hét nemhasználat után?
- működni fog akkor is a fekete másolás, ha a színes patron üres?

a válasz a fentiekre a hp ügyfélszolgálat szerint NEM...

(#1495) zka67 válasza Tin (#1494) üzenetére


zka67
őstag

Nos, hogy képbe legyél: több mint 6 évig javítottam nyomtatókat az ilyen kis tintasugarasoktól kezdve az 5 milliós lézerekig mindent. Forgalmaztunk is nyomtatókat, epson tintásokat egy-két hónapig. Aztán soha többet, mert gyakorlatilag az összeset visszahozták, hogy beszáradt a fej, vagy hogy kizabálta a tintát anélkül, hogy lényegében nyomtattak volna vele. Aztán pár éve mutterom vett magának egy RX-520-as nyomtatót, nem tudta üzembe helyezni ezért másnap vett magának egy HP-t. Az epsont pedig nekem adta ajándékba (pedig nem is vagyunk rossz viszonyban). A többit meg már ezek szerint olvastad. Egyébként pont tegnap volt nálunk és kérdezte tőlem, hogy nem-e tudok valami normális nyomtatót neki, mert baromi drága a tinta a HP-jébe. Photosmart C5380-asa van, és könyvelő. Ennyit akartam mondani azzal kapcsolatban, hogy egy nyomtató alapján mondok véleményt.

A kérdésedre pedig a válasz: a C4780-ast nem érdekli, hogy mennyi tinta van a patronban. Csak egy jelzést ad, hogy szerinte mennyi van benne. Azért van ez így, mert ha megtöltöd a patront, azt a nyomtató nem fogja tudni, hogy mennyi tintát tettél bele, honnan is tudná. Viszont hagy nyomtatni. Magyarul leszarja, hogy van-e tinta pl. a színesben, figyeld te, hogy jó-e a nyomtatási kép, ő szólt, hogy üres a patron.

Lehet vele úgy is nyomtatni, hogy kiveszed az üres patront, ekkor ha csak a fekete van benne, akkor szürkeárnyalatosan nyomtat, ha csak a színes akkor pedig kikeveri a feketét. De így csak számítógépről tud nyomtatni, másolni nem tudsz vele.

Hogy teljesen érthető legyek, ha üres a színes patronod, hagyd benne és tudsz feketében nyomtatni is és másolni is, csak lesz állandóan egy "üres a patron" jelzésed, amivel nem foglalkozol. Egyébként mindez le van írva a kezelési útmutatójába, letölthető a HP oldaláról.

Utángyártott patronok: én csak u.gy. patronnal nyomtatok. A nyomtatási minőséggel egyáltalán nincs bajom, a színek is ugyan olyanok mint az eredetivel. Aztán hogy öt évig tart egy fénykép, 20-ig vagy 100-ig az engem nem érdekel, meg kell őrizni az eredeti fájlt, és ha fakónak találod a karácsonyi képeket húsz év múlva, majd kinyomtatod mégegyszer.

Egyszer belefutottam egy hibás sorozatú u.gy. patronba, az istennek nem akarta felismerni a nyomtató. Bevittem a boltba, ahol vettem nyomtatóstól, tettek bele másikat, harmadikat, egyikkel se ment, A srác levett egy patront a sor végéről, másik szériából való volt, azzal meg ment egyből. Én ezért veszek bele csak Victoria patront, mert ezekre a gyártója cseregaranciát ad. Ha nem működik, nem jól nyomtat, kicserélik.

(#1496) Tin válasza zka67 (#1495) üzenetére


Tin
veterán

látod, anyukád szerint is drága a tinta a hp-be. persze ő gondolom sokat nyomtat, én nem, tehát ez engem nem igazán érint, nekem akár az eredeti patron is megfelel.

amúgy ezt írja az egypatronos működésről a leírás:
Használja a tintahelyettesítő üzemmódot, ha csak egy nyomtatópatronnal kívánja
üzemeltetni a HP Photosmart eszközt. A tintahelyettesítő mód akkor aktiválódik, amikor
az egyik nyomtatópatront kiveszi a nyomtatópatron-tartóból. Tintahelyettesítő módban a készülék csak a számítógépről tud nyomtatni.

bár ha üres vagy beszáradt színes patronnal is megy, akkor nekem ezzel sincs gondom, végülis csak fekete-fehérhez kell.

akkor még erre válaszolj légyszíves:
- ebben a nyomtatóban a fej és a patron egyben van, tehát nem tud beszáradni külön a fej, gond esetén elég a patront cserélni?
- milyen utángyártott patron kell ebbe a nyomtatóba? ezek meddig bírják beszáradás nélkül?
- ezt a nyomtatót lehet (kell) ki-be kapcsolgatni vagy bekapcsolva kell hagyni, hogy jobb?
- az egyéb funkciói (másolás, szkennelés, stb) milyenek ennek a gépnek (vagy a hasonló hp gépeknek)?

(#1497) zka67 válasza Tin (#1496) üzenetére


zka67
őstag

Anyámra egy fotónyomtatót sóztak rá, mert ő egy olyan ember, hogy ha a fejébe vesz valamit, akkor annak azonnal meg kell lennie. Engem nem kérdez meg, mert arra nincs idő... És így igen, drága a nyomtatás neki, hogy 6 db patront kell vennie bele, és ő nem mer utángyártottat beletenni. Na, majd meglepem egy nyomtatóval jövő hónapban...

Mondom, hogy megy üres patronnal is.

Nem száradnak már be a HP nyomtatói. Legalábbis azok, amelyekben egybe van a fej és a tinta. Megoldották...

De ha netán mégis valamilyen csoda folytán ez történne, elég kivenned a patront és megtörölnöd óvatosan a fejet egy wc papíron, visszateszed és nyomtathatsz vele. Ennyire egyszerű.

Milyen patron kell bele? Én Victoriát szoktam venni, bár nem ez a legolcsóbb, de erre a gyártó cseregaranciát ad. Ha van rá módod, ne neten rendeld meg, hanem valami közeli boltban vedd meg azért, hogy ha gondod van vele, vissza tudd vinni kicseréltetni. Van olcsóbb patron is, ennél nem tudom, hogy működik a garancia.

Én nem szoktam kikapcsolni, 1 W különbség van fogyasztásban, az meg elhanyagolható a gépeink fogyasztásához képest. Ezek a nyomtatók már átkapcsolnak automatikusan energiatakarékos módba, és elteszik a fejet parkoló pozícióba, hogy ne száradjanak be.

A másolás és a szkennelés nem egy rakéta, több ezer oldalas dolognak ne nagyon állj neki ezzel. Percenként kb. 2 oldalt lehet lemásolni velük kényelmesen. Ne felejtsd el, ezek nem irodai, hanem otthoni használatra lettek tervezve.

(#1498) epzon válasza Tin (#1494) üzenetére


epzon
őstag

Szerintem nyugodtan maradj az Epsonnál. Az, hogy valakinek egy márkával van valami rossz tapasztalata még nem jelenti azt, hogy az a márka rossz. Én HP-ról is tudnék jó néhány történetet mesélni, de nem teszem, mert nem vagyok fanatikus.

Én jellemzően csak Epsonokkal foglalkozok. Ha eredeti tintát használsz, nem lesz baj a géppel, ha ugy. tintát akkor meg kétesélyes, igen vagy nem. (Erről szól az Epson nyomtató - Segítség kéne topic, nem a nyomtatóval van gondjuk az oda irogatóknak, hanem a gagyi, fos ugy. patronokkal)

Rengeteg készüléket adtam el, helyeztem üzembe, és tartok karban mai napig. Sokkal költséghatékonyabban üzemeltethetőek mint a HP nyomtatók (kivéve a 8500-as).

Szóval ne dőlj be egy ember riogatásának....

(#1499) lacus31


lacus31
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémám lenne, melyben kérném a segítségeteket:
Van egy Epson sx210-es multikészülékem és pár napja történt, hogy egy nyomtatás során mintha "beragadt" volna a memória, csak 3 képet nyomtat, de folyamatosan.Azóta ha bekapcsolom a nyomtatót, azonnal elkezdi nyomtatni azt a bizonyos 3 képet.
Van esetleg valami ötlet, hogyan törölhetném a memóriát vagy mit tudnék tenni vele, hogy ismét a régi legyen?
Előre is köszönöm a választ.

(#1500) jeni válasza lacus31 (#1499) üzenetére


jeni
félisten

hello

áramtalanítani kell az Epson nyomtatót és remélhetőleg elfelejti a dolgokat a memóriából

Epson SX210

Esetleg keres olyat ami a LCD-n ki lehetne keresni a memória ürítést ha van ilyen funkció. valami resetelőt keressél rajta

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.