Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) HUNRONIN válasza epzon (#1750) üzenetére


HUNRONIN
tag

:R THX Master :R

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#1752) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Inkább beírom ide is, mert elég sürgős lenne: :)

Szeretnék venni egy nyomtatót (esetleg multifunkciós készüléket):

-Évente kb. 250-300 oldal, később lehet max. 600-700 oldal/év
-Nagynéha lenne képnyomtatás is, általában sima lapra, nem fényes fotópapírra
-Nem árt, ha van benne szkenner is, de ez max. gépnélküli fénymásolásra lenne használva, képszkennelésre van egy jóminőségű külön szkennerem. - Tehát nem feltétel
-Esetleg lehet benne WiFi is, ha nem drágítja meg nagyon a gépet, de ez sem követelmény.

A legfontosabb, hogy nenagyon száradjon be, ha esetleg hetekig, hónapokig sem lesz vele nyomtatva, legyen minél olcsóbb a tinta Ft/lap értéke, illetve maga a nyomtató se legyen túl drága. Nagyon max. 20 K, de jobb lenne ha kevesebbe kerülne.

Köszönöm előre is! :R

(#1753) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Én is hasonló gépre vágyom, mint a két legutóbb érdeklődő kolléga.
Multifunkciós gépet vennék, 20k körül.
Nem tudom, hogy megy ez manapság, alapszínenként vannak a patronok, vagy külön pl. színes, és külön fekete. Ez utóbbi szimpatikusabb lenne.
A leglényegesebb szempontok, hogy ne legyen hajlamos a beszáradásra, nem lesz agyonhasználva, de ha néha kell, akkor kell. Lehessen hozzá olcsó gyári, valamint utángyártott patront is kapni.
Portokból jó lenne, ha vagy lan, vagy wifi (esetleg mindkettő) lenne még az usb mellett.

Előre is köszi a segítséget!

(#1754) zka67 válasza jookomak (#1753) üzenetére


zka67
őstag

#1752 mclaren777 és #1753 jookomak:

HP DeskJet F4580
HP Photosmart C4780

Mindkét nyomtatóba ugyanolyan patronok kellenek.

Utángyártottal ~6 Ft / oldal, eredetivel (XL) ~11 Ft a lapköltség.
Van bennük wifi, a C4780 annyiban különbözik a másiktól, hogy van benne kártyaolvasó és kijelző is. Természetesen mindkettő multifunkciós.

Ezeket tudom ajánlani otthonra, kis mennyiségre és alkalmankénti nyomtatásra mert nem szárad be a patron.

(#1755) epzon válasza mclaren777 (#1752) üzenetére


epzon
őstag

ha csak feketében nyomtatnál akkor vegyél egy olcsó lézert pl Epson M1200

ez nem szárad be és a kezdő toner is elég 2-3évig (900oldal)

ha színes is bejátszik akkor pedig:
Epson SX425W

wifis, kijelzős, másol (példányszámot is tudsz állítani, meg zoomolni)

fekete eredeti patronjaT1291

~ 3000ft és380 oldalas = ~8ft
ugy patront ilyen kis volumenre nem ajánlok

[ Szerkesztve ]

(#1756) mclaren777 válasza zka67 (#1754) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszönöm szépen a tippeket, Neked is epzon!

Amit nemigazán értek: hogyan lehet az, hogy egy HP 18 ml-es patron elég kb. 900 oldalra? Milyen szabvány szerint van ez mérve, hogyan kell érteni?
Az előző nyomtatómba, ami egy Canon IP1000-es volt, kb. 9ml-es tartályok mentek és ezzel nyomott olyan 100-150 oldalt. Tehát max. olyan 15 oldalt/ml.
Akkor az hogy lehet, hogy egy ilyen HP-nál ez az érték eléri az 50 oldal/ml-t? :Y

Másik:
HP301-et használó készülékeket véletlenül nemérdemes (még) venni?

[ Szerkesztve ]

(#1757) zka67 válasza mclaren777 (#1756) üzenetére


zka67
őstag

Standard ISO pages

Ez alapján mérik a tintafelhasználást.

Régen az autók is falták a benzint, manapság már van olyan autó ami megelégszik 3L-el 100-on (kereskedelmi forgalomban kapható). Nagyjából ugyanez a helyzet a nyomtatókkal is, a gyártók fejlesztik őket.

Én a helyedben még várnék vele: nézd, amiket ajánlottam azok a tavalyi modellek, nagyon jól beváltak és még senki nem szidta az anyámat, hogy ilyet ajánlottam neki. A másik, az utángyártott patron. 301-eshez még nem tudok, hogy lenne, még legalább 2-3 hónap mire megjelennek az első darabok és azok se lesznek sokkal olcsóbbak eleinte az eredetinél. A legjobban akkor járnál, ha találnál valahol pl. egy F2280-ast, 21 és 22-es patronokkal, 600 oldal 2500-ért.

[ Szerkesztve ]

(#1758) mclaren777 válasza zka67 (#1757) üzenetére


mclaren777
senior tag

Hát, elég meggyőző a fejlődés ha az új beéri harmadannyi tintával, hasonló kontraszt mellett.

A 21-es és 22-es patronokat úgy értsem, hogy ennyi ml-esek? Akkor hogyan lehet hogy ezek "csak" kb. 600 oldalt bírnak? Azóta megint ekkorát fejlődtek a nyomtató(fejek)-patronok? :U

(#1759) zka67 válasza mclaren777 (#1758) üzenetére


zka67
őstag

Nem, a patron típusa, száma. HP 21XL és 22XL utángyártottban.

Tintapatron HP DeskJet F2280 nyomtatóhoz

Én ennél jóval olcsóbban veszem, Victoria a "márkája".

(#1760) mclaren777 válasza zka67 (#1759) üzenetére


mclaren777
senior tag

A HP21/22-nél is egybevan építve a fej és a tintatartály?

Tudnál mondani olyan típust, amibe még ezek a tinták mennek és kapható is újonnan?
Nem fontos a multifunkció, lehet simán csak nyomtató is!

A Victoria mennyibe kerülne? (Úgy rémlik énis vettem anno Canonhoz ilyen gyártmányt)

Amúgy gondolkodtam még (sima nyomtatók között) a D1660 és D2660-on is. Vajon mi a különbség közöttük és ajánlottak-e? (úgylátom mindkettőbe 300-as patronok mennek)

Egyéb: az az igazság, hogy én egy picit még ígyis sokallom a patronok árát. (Főleg a 300-as sorozatot, a jó öreg BC24 után :DD )
Ezért érdekelne, hogy nem lehetne-e még egy kicsit továbbcsökkenteni a költségeken? Mondjuk a 21/22/300 patronokat nemlehet-e 1-2x újratölte(t)ni töredékáron? :U

(#1761) zka67 válasza mclaren777 (#1760) üzenetére


zka67
őstag

Igen, a 21/22-nél is egybe van a fej a tintatartállyal.
Azért mondtam, ha valami csoda folytán belefutnál egy elfekvőbe, mert már nem gyárt ezekkel a patronokkal a HP nyomtatót. A HP évente megváltoztatja a patronjait az utángyártók miatt. A 300 és a 301 között szinte semmi különbség nincs, de az a szinte pont elég ahhoz, hogy a 301-es helyett ne tudd használni a 300-ast.

A Victoria 21/22-es nekem <2500/db alatt van, nettó nagyker áron kapom őket.

A D1660 az F2480, a D2660 pedig az F4580 "lecsupaszított" (szkenner nélküli) változata. A 2660-as gyorsabb valamivel.

Nézd, nem győzöm elégszer leírni, tudom hogy mindenki ingyen szeretne nyomtatni, de ilyen nincs. Otthoni kategóriában akinek nincs pénze arra, hogy havi 2-300 oldalt kinyomtasson 6 Ft / oldal áron, az menjen be a munkahelyére nyomtatni vagy olvasgasson PDF-ben a képernyőn.

Nem hiszem el, hogy nincs havi 1000-1500 Ft erre a célra, miközben valószínűleg egyetlen hétvégén ennek többszörösét költik el a buliban. Belegondoltál már, hogy mire elég 1-2 ezer forint? Semmire. Bemegyek a pékhez, veszek egy fél kenyeret (1.5 kiló), pár süteményt meg egy kakaót és ott is hagytam ennyit.

De igen, simán lehet tölteni ezeket a patronokat, csak figyelni kell rá, hogy megfelelő tinta kerüljön bele. Neked is szólok, ha 300-as patront akarsz töltetni, előbb kérdezd meg, hogy milyen tintát használnak ehhez, mert nem ugyan az kell bele mint a régebbiekbe. Vagy veszel te utántöltő készletet hozzá és otthon pancsolsz vele. (<2 Ft / oldal).

Nem kell semmit resetelni, beleteszed és nyomtatsz tovább vele. Csak a tintaszintet nem fogja jelezni, de ez ne zavarjon, úgyis csak tájékoztató jelleggel van a HP-kben. Addig nyomtatsz, amíg ki nem fogy a tinta.

(#1762) delphinium válasza epzon (#1747) üzenetére


delphinium
tag

Szia, ez a fórum nem Rólad vagy rólam szól, hanem hogy segítsük a fórumozókat a megfelelő készülék kiválasztásban.
Ezért kérlek, tartózkodj a megalapozatlan információk közlésétől.
Az általad említett nyomtató http://bit.ly/ePagco adatlapja alapján világosan látható http://bit.ly/gSEU7J , hogy nem megfelelő paramétereket írtál a HP dobegységéről és áráról, mert nincs ilyen ebben a gépben (ha valahol ilyet olvastál, kérlek, küldd el a linket).

A két termék összehasonlításába kérlek ne menjünk bele, mert nem ugyanabba a kategóriába tartoznak (más-más terhelési környezetre) és "almát" csak "almával" hasonlítsunk össze. Valamint, a fórum nem az "olcsóságról" szól, hanem - még egyszer kiemelném - a választásban segítünk. Remélem, a fentiek alapján, egy oldalon állunk, mert azért fórumozunk, hogy segíthessünk. Köszönöm.

(#1763) QwErTy42 válasza epzon (#1746) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szövegértés már általános iskola 6. osztályában elvárt készség...

Jó lenne, ha látnál és nem csak néznél! :)

Az idézett szöveg a HP oldaláról volt[link] ezért nem értem, hogy miért javasolod az Epsonét.

Ne várj tőlem semmit!

Érvelni lehet, csak ha beszélsz valamiről akkor pontos adatokat közölj!
Nem tudom, hogy ezen mi olyan nehéz, mikor ott a google...

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1764) wurci


wurci
tag

Sziasztok!

Tudnátok valamit ajánlani otthoni nyomtatónak? Max 30e Ft, scanneljen is, wifi is jó lenne, néha fénykép is szóba jöhet. Márka nem számít csak megbízható legyen, és ne száradjanak be a patronok ha nem nyomtatok egy hónapig.

Köszönöm!

wurci

(#1765) epzon válasza wurci (#1764) üzenetére


epzon
őstag

vagy ezt tudom ajánlani:

Epson BX525WD
wifi, duplex, színenként cserélhető, 1000 oldalas eredeti fekete patron ~6000ft, kezdő szett is ezt tartalmazza

vagy ez
PX660
ez 6színes, CD/DVD nyomtatást az extrája

(#1766) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

Canon ip4200hoz olcsón fejet nem tud vki?

Egyébként ezt néztem ki, vélemény?
http://www.canon.hu/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/PIXMA_MG5250/

(#1767) QwErTy42 válasza kolivanov777 (#1766) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Teljesen jó kis nyomtató: 9600 dpi fotónyomtatásnál, 4800 dpi szkenner felbontás, duplex nyomtatás, cd/dvd nyomtatás, wifi...

Én ezt választanám!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1768) QwErTy42 válasza wurci (#1764) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

HP B110a vagy B110c( a kettő ugyanaz, csak más néven): színenként cserélhető patronok, wifi, mindez ~19-20 ezer forinttól.

364xl fekete patron 800 oldal~5000 forint.

HP szerint a patronjai nem száradnak be... Erről csak annyit találtam hogy a HP kellékanyagok garanciálisak. Bővebben itt: [link].

Ha valami mást és komolyabbat szeretnél, akkor Canon MG5250: wifi, duplex, színenként cserélhető és nyomtatásban szkennelésben jobb felbontása van mint a HP-nak. Viszont már 31 ezer.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1769) wurci válasza QwErTy42 (#1768) üzenetére


wurci
tag

epzon, QwErTy42, köszönöm szépen a tippeket, átnézem a őket és valamelyiket megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#1770) epzon válasza QwErTy42 (#1763) üzenetére


epzon
őstag

Te állítottad, hogy a szinhűség a cseppmérettől függ. Szeretnék tőled tanulni (meg gondolom mások is), hogy milyen összefüggés van ezek között.

(#1771) epzon válasza delphinium (#1762) üzenetére


epzon
őstag

Persze, hogy nem rólunk szól.
1, azt hiszem talán ez volt az első eset, hogy valótlan információt közöltem, (szemben itt másokkal) amit el is ismertem

2 szerintem menjünk bele a 2 termék összehasonlításába, hiszen pont erről szól ez a fórum, hogy megnézzük, hogy melyik a jobb választás egy adott feladatra. Történetesen te is láthatos, hogy az Epson gazdaságosabb jelen esetben mint az adott HP.

(#1772) QwErTy42 válasza epzon (#1770) üzenetére


QwErTy42
addikt

A szövegértési problémáidat orvosold kérlek és akkor beszélhetünk a tanulásról ill. mégsem. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1773) epzon válasza QwErTy42 (#1772) üzenetére


epzon
őstag

"A canon pont fele akkora, 1 és nem 2 picoliteres cseppekkel dolgozik mint az Epson, így már tényleg szép színskálát tud nyomtatni a Canon 9600dpi felbontással míg az Epson csak 5760-at."

ezt te írtad

szóval szeretnék erről többet tudni, gondolom más is

(#1774) mclaren777 válasza mclaren777 (#1752) üzenetére


mclaren777
senior tag

A Brother-ekről mi a véleményetek? (195C stb.)

(#1775) QwErTy42 válasza epzon (#1773) üzenetére


QwErTy42
addikt

Kevésbé érdekel, hogy Te mit szeretnél.

Nem miattad vagyok itt, hanem hogy másokkal érdemben cseréljek eszmét.

Te erre képtelen vagy...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1776) HUNRONIN válasza epzon (#1773) üzenetére


HUNRONIN
tag

epzon ha már nem tudsz értelmes HSZ-t írni ide, csak QwErTy42-vel baxakodni akkor légyszi inkább dugulj be! THX :R
Szerintem meg ezt a baszakodást folytasd vele PÜ-ben, itt legalább "nyugalom" lesz "idiotizmus" nélküli...és QwErTy42 ha akarja elolvassa a "magasröptű" PÜ-id...de valószínűbbnek tartom, hogy letilt majd. :C
Csak légyszives ezt a fórumot és minket olvasóit kímélj meg az ilyen szemetelős (és mást is szemetelésre késztető), szellemi és lelki "gyötrelmeket" okozó HSZ-idtől.
...ismételten THX előre is amiért "befogod"...vagyis hogy mind a ketten hagyjátok abba a baxakodást és húzzatok PÜ-zni!... :R

[ Szerkesztve ]

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#1777) zka67 válasza mclaren777 (#1774) üzenetére


zka67
őstag

Az enyém ugyanaz mint az epsonokról. :(

(#1778) HUNRONIN válasza zka67 (#1777) üzenetére


HUNRONIN
tag

És a Canon multifunkciós nyomtatókról mia véleményed? Az epson miért nem gyere-be nálad?

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#1779) zka67 válasza HUNRONIN (#1778) üzenetére


zka67
őstag

Canon-okat nem ismerem, nem foglalkozok velük. Nem szeretem ha egy gyártó megszabja nekem melyik kútnál tankolhatok. Állítólag szépen nyomtatnak...

Az epsonokról pedig már többször is leírtam a véleményemet, pl. Milyen nyomtatót vegyek #2314

(#1780) HUNRONIN válasza zka67 (#1779) üzenetére


HUNRONIN
tag

Látom mi már most nagyon nagy barátok vagyunk ám. :DDD
Nekem is tele a tököm a csávóval, pedig még nem is egy éve olvasgatom mint te hanem csak 64 napja, de már nagyon az idegeimre megy, hogy másokat állandóan "kóstolgat" és ugat bele a "nagyvilágba".....
A HP-n Canonon és Epsonon is gondolkodtam...az epson a silány anyaghasználat miatt esett ki.....a HP és a Canon között nem igen tudok dönteni....igazából fényképet nem annyira, inkább otthoni "irodai" használatra szeretném, havi 50-100 oldal nyomtatással plafonon. A lényeg hogy multi legyen azért szépen scanneljen, faxolni is tudjon, és nem igen bánom ha a kétoldalas nyomtatással is jól elboldogul.

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#1781) Fecsy


Fecsy
tag

Sziasztok! :))

Én e két csoda közt vergődök, de még nem tudtam dönteni :O

HP PhotoSmart Premium e-Aio C310A

Canon MG 5250

Az lenne számomra a lényeg, hogy részletgazdag színes fotókat, borítókat tudjon nyomtatni, a patron ne legyen méregdrága (soha többé utángyártott, előző Canonomat is az tette tönkre :((( ) és ne száradjon be hamar. Mindenképpen wifis legyen és támogassa az iOS-t (ez ugye mindegyiknél megvan). Sok videót és tesztet néztem róluk neten, mégis inkább a személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Túl sok személyes élményem nincs, mert anno egy Canon pixma iP1000-esem volt :o

Melyik márka tud minőségibb nyomatot adni? Melyik strapabíróbb? :F Ha már ennyi pénzt kiadok érte, szeretném sok-sok évig használni...felépítésileg a HP tűnik jobbnak, viszont a Canon többet tud (CD nyomtatás, nem csak kártyáról hanem USB-ről is lehet nyomtatni).

Please segíccsetek dönteni :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#1782) QwErTy42 válasza Fecsy (#1781) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Én láttam nyomtatni MG 5150 nyomtató, mi ugye a kistestvére az MG 5250-nek de nyomtatási paramétereit tekintve megegyeznek. Nekem tetszett. Elég meggyőző volt.

Fotóban a Canont érzem erősebbnek, viszont a nyomatai régebben kevésbé voltak fakulásállók, mint a HP-nak vagy az Epsonnak. Nem tudom, hogy most már miként változott ez a helyzet.

HP-t egyszerűbb kezelni a nagy érintőfelületén, míg Canont szokni kell.

Van pro és kontra de fotóra, ha fakulásállóságával nincsen gond már, akkor talán inkább Canont vennék. Meg kell jegyeznem, hogy a C310A sem nyomtat rossz minőségben.

Javaslom, hogy nézz utána a papír és patron áraiknak és nézd meg a kapacitásokat is, hogy melyikkel jössz ki jobban anyagilag, ha eredeti kelléket veszel! :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1783) QwErTy42 válasza HUNRONIN (#1780) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

HP-ban ami wifis és duplexes az a 6500A Plus. A készülék ára 38-40 ezer környékén mozog, hozzá az 1200 oldalas fekete patron 5000 forint. Ezt a nyomtatót inkább nagyobb kapacitásra: 200-300 oldalra pozicionálta a HP.

Canonnál MX870 ami wifis és kétoldalas, viszont ott már a beolvasás is kétoldalasan történik.
Kicsivel drágább a készülék ~50 ezer forint. A patronjai ugyanazok, mint az otthoni fotónyomtatóknál az 520 szöveg fekete és 521 fotópatronok. Pontos kapacitásuk itt:[link]. Az 521 patron ára 2800 forinttól indul.

Fajlagos nyomtatási költségben a 6500 széria jobb.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1784) delphinium válasza HUNRONIN (#1749) üzenetére


delphinium
tag

Szia, szép fényképeket is nyomtat. A fénykép minőségét nem befolyásolja, hogy színenként cserélhető vagy integrált patronokat használ.
Üdv: D

(#1785) delphinium válasza Fecsy (#1781) üzenetére


delphinium
tag

Szia, szerintem mindkettő jó választás lehet. Nyomtatási minőségben inkább csak szubjektív különbségek vannak. A HP valóben nem tud cd/dvd-re nyomtatni, de van egy új ePrint szolgáltatása, mellyel driver nélkül is lehet rá nyomtatni, bárhonnan és bármilyen mobil eszközről is.
Üdv D

(#1786) delphinium válasza HUNRONIN (#1780) üzenetére


delphinium
tag

Szia, az automatikus kétoldalas modul nélkül is tudsz kétoldalasan nyomtatni, csak két menetben. Csak irodában, közös nyomtató használat esetén szükséges automatizálni ezt a funkciót.
Üdv D

(#1787) delphinium válasza epzon (#1771) üzenetére


delphinium
tag

Szia, valóban meg kell nézni, hogy melyik jó választás. Az Epson MX20 egy havi 2000-5000 oldal közötti terhelés esetén lehet jó választás, a HP LJ1536 pedig havi 500-2000 oldal nyomtatása esetén lehet jó választás. Értsd meg kérlek, ez két kategória.
Üdv: D.

(#1788) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem és eléggé sürgős a dolog.
Holnapra kellene valami multifunkciós gépet találni.
Mindennapi irodai munkára kellene, szkennelni, nyomtatni fénymásolni és faxolni tudjon.
Igazából ennyi szempont van megadva, árkategóriát nem mondott a cég aminek kellene.
Fogalmam sincs ezek mennyibe kerülnek, mennyiért lehet venni irodai célra már megfelelőt.
Legyen a plafon mondjuk 40K, természetesen, ha lehet venni értelmeset akár 30K-ért is, akkor az is jöhet.
Előre is köszönöm! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1789) QwErTy42 válasza Klemens (#1788) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Fontos lenne tudnunk azoknak, akik tanácsot szeretnének adni, hogy mégis milyen terheltségre, havi hány oldalra kellene a készülék! :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1790) epzon válasza Klemens (#1788) üzenetére


epzon
őstag

helló

irodába mindennapos használatra ezt tudom ajánlani:
EPSON BX625FWD

fax, wifi, lan, duplex másolás/szkennelés/nyomtatás, színenként cserélhető
mobilx.hu

itt jelenleg akciózzák, úgy, hogy 2 eredeti fekete patront adnak mellé ajándékba

(#1791) epzon válasza HUNRONIN (#1776) üzenetére


epzon
őstag

na megjött a helyi seriff...

ne haragudj, hogy a törékeny lelkivilágodba gázoltam, de nem fogom szó nélkül hagyni ha valaki, folyamatosan hazudik

(#1792) epzon válasza HUNRONIN (#1780) üzenetére


epzon
őstag

akkor nem kell olvasni....

(#1793) Klemens válasza QwErTy42 (#1789) üzenetére


Klemens
őstag

Az a baj, hogy csak annyit lehetett tudni amit leírtam. Utálom amikor ennyi információ alapján akarnak valamit egyik napról a másikra. :W

epzon: Köszönöm!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1794) QwErTy42 válasza Klemens (#1793) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Rendben.
Ebben a kategóriában HP Officejet 6500A Plus.
38-40 ezer és ezt a leggazdaságosabb fenn tartani ebben a szegmensben.

Legyen szép estéd!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1795) Nagya21 válasza mclaren777 (#1774) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Általános otthoni, és kisterhelésü irodai használatra nagyon jók, gyorsak és viszonylag halkak. Olcsón kapni hozzájuk utángyártott patront, amelyek nagy kapacításuak.
Nekem is van ilyen nyomtatóm (dcp 335) már 4. éves, és nagyon megvok elégedve vele.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1796) kolivanov777


kolivanov777
tag

Üdv!

Canon mg5250et vennék, ennél a típusnál is kikapcsolható a színjelző? És átlátszóak a patronok és tölthetőek, mint pl a régi ip4200nél?

(#1797) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!
Multifunkciós készüléket szeretnénk venni kb. (!) max. 15 ezer Ft-os áron (persze olcsóbb is lehet :P vagy csak kicsit drágább).
Fő szempont, hogy időtálló legyen, meg azért ne legyen horrorára a belevaló patronnak, vagy legalább lehessen kapni utángyártottat belőle. :) (pl. Epsonokhoz elég olcsón lehet szerezni utángyártottakat, kb. ilyen 6-700 Ft-os áron is, de persze egyáltalán nem ragaszkodom ehhez a márkához - amúgy elég gyengusz a Linux-os támogatottsága [bár lehet, hogy ez általános tendencia ezeknél a készülékeknél]).

Nem fogunk brutális mennyiséget nyomtatni, fénymásolni és scannelni vele, inkább "átlagos" használatra kellene (habár irodába, de nincs olyan hűdesok fénymásolni- és nyomtatnivaló mostanában).

Mit ajánlanátok?
Bármilyen jó ötletre vevő vagyok, köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1798) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok,

egyik barátomék szeretnének venni multis gépet, az alábbi paraméterekkel:

- ne legyen gond vele (Nekik ez a legfontosabb)
- színes,
- wifi
- multifunkc.-nál megszokott dolgok, fax fénymásolás, nyomtatás
- win7 64bit-el szót értsen
- évente kb. 200 oldalt vagy kevesebbet nyomtatnak

Van pénzük, az előző tintasugarassal az volt a gond, hogy mindig beszáradt, gondolták vesznek lézert - csak ne legyen gond vele. Korábbi hozzászólásoknál láttam, hogy tintasugarast lett ajánlva [link], de én úgy tudtam, hogy pont azok, amik beszáradnak, míg a lézer, a festékpor miatt nem?! Változtak 6 éve a dolgok? :)
Nálunk egy HP 3015 van és még sohasem volt gondunk vele, olcsó hozzá az utángyártott toner és hozza viszi a cég akitől vesszük.

Előre is köszi a segítséget!

Davcy

(#1799) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok!

A következőekben kérném a segítségeteket:

jelenleg egy Canon Mf5750-es multi gépet használunk. Ezt szeretnék lecserélni.

Fontos, hogy legyen benne olyan, hogy központi szkenner megosztás (ne csak egy gépen lehessen szkennelni, hanem mindegyiken, úgy, mint egy hálózati nyomtatónál) és színes legyen a nyomtatás és legyen rajta FAX.
kb. napi 20-25 lap másolás
kb. napi 40-50 oldal nyomtatás
kb. napi 4-5 oldal fax
kb. napi 15-20 oldal scannelés.

A gépet egy kisebb irodában használnák, 2 db géppel (lassan 3)

már kaptam ajánlatot egy Kyocera FS-C2126MFP típusú gépre, de ekkora tudású és árú gépre nincsen szükségünk!

előre is köszönöm a segítségeteket!

üdv.

ferikek

(#1800) delphinium válasza Davcy (#1798) üzenetére


delphinium
tag

Szia, évente 200 oldalra tintasugaras HP Officejet 4500 megfelelő választás. Nem szárad be, erre a nyakamat teszem. Üdv: D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.