Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) genius04 válasza Klemens (#600) üzenetére


genius04
csendes tag

Annyit tudok, hogy HP-t ne!!! Akkor inkább Canon vagy Epson. Amúgy a 140 és a 210 között nagy különbség nincs, csak a kinézetet kell megfizetni. Meg arra ügyelj, hogy olcsók legyenek bele a patronok (akár eredeti, akár utángyártott).
pl. a Canon MP140/210-be ennyibe kerülnek: fekete: 2700-3000 körül, színes: 3500-3800 Ft
Az Epsonokba: 900 Ft az utángyártott, és kb 2200 az eredeti.Nekem mindenki a Canont javasolná, de a patronok miatt az Epson felé hajlanék.
Szóval ennyi. :)

(#602) Klemens válasza genius04 (#601) üzenetére


Klemens
őstag

Értem.
Annyira nem gond, hogy a Canon-ba a patron valamennyiveé drágább, mert nem lenne sűrűn használva, de amikor kellene, akkor meg nagyon kellene, ezért akarok venni.
Viszont az Epson-nál, ha elfogy valamelyik szín, akkor nem nyomtat addig még nincs feltöltve, ez viszont hátrány.

Valakinek esetleg még véleméyn :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#603) genius04


genius04
csendes tag

Na? Valaki!? Szerintetek Canon vagy Epson? Melyik miért vagy miért ne? 2 patronos rendszer vagy színenként cserélhető patronok? Légyszi segítsetek! Tanácstalan vagyok. Köszi!
Amiket kinéztem:
Canon MP140/210
Epson DX4450/7450

(#604) genius04


genius04
csendes tag

Na vettem egy Canon MP210-est, remélem jól választottam. 15e volt a BestByte-ban.

(#605) Klemens válasza genius04 (#604) üzenetére


Klemens
őstag

Milyenek az első tapasztalatid vele?
Egy láma kérdés: Adnak hozzá gyárilag patront?
:R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#606) genius04


genius04
csendes tag

Hát még eddig nem nagyon nyomtattam vele, de szerintem jó lesz (csak félek, hogy hamar kifogynak a patronok). Igen adtak hozzá patront, bár ezek, ha jól tudom, csak félig vagy még addig sincsenek feltöltve (szóval adtak is meg nem is). Amúgy szép + stílusos, ahogy a dobozán is rajta van :) A szkennelést is próbáltam már, szerintem otthoni használatra tökéletes. Remélem jól megleszek vele egy pár évig :)

(#607) Klemens válasza genius04 (#606) üzenetére


Klemens
őstag

Értem.
Én is nagyon nézegetem eme készüléket.
Nincs 13K az Ipon-nál, ráadásul egy kis csellel eltudom hozni nagyker áron is. :DD
Köszi az infókat.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#608) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Arra ügyeljtetek ezeknél a kis multifunkciósoknál, hogy minden bekapcsoláskor elhasznál egy kis tintát hogy munkára kész állapotba hozza a fúvókákat, ezért ha csak szkennelésre használjátok akkor is ki fog belőle fogyni a tinta. A gyártó is azt tanácsolja /és szerintem is igaza van/ hogy egész egyszerűen ne kapcsoljátok ki. Ha úgy használjátok, hogy többször kicsit, akkor ez a jó megoldás. Ha nagyon ritkán kapcsoljátok be akkor nem gond a dolog.

(#609) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
Az én magántanácsom az, hogy nézzétek meg a Brother Multifunkciós készülékeket!!
Én már több mint egy éve nyúzok egy dcp-330c-t de eddig király(olcsó ténta csip nélkül)
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#610) Macsekp


Macsekp
tag

Helló!
Az Epson DX 4450 és a 7750 közt van valami különbség, azon kívül, hogy a 7750 tud memóriakártyát olvasni? 2000ft különbség van a kettő közt, megér annyit?

(#611) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Hello, nem tudok dönteni Canon MP 140 és 220 között, árban nincs nagy különbség, tudásban sem. Az MP 140-es tud egy gombnyomásra másolni?

(#612) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Én csak hp multifunkciós készüléket vennék, van egy Canon scannerem és nem mondanám, hogy megbízható.

(#613) #41635072 válasza rayoliviero (#612) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én meg HP-t sosem vennék, mert csak eredeti patront lehet bele venni.
Csak Canon termékeket vásároltam, eddigi életem során vagy 10-et, de mindegyikkel teljes mértékben meg voltam elégedve.

(#614) pepe1970


pepe1970
tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy multi nyomtatót faxosat, és wi-fi is legyen benne, hogy a laptopról tudjak nyomtatni. Az lenne a kérdésem, hogy ezekhez kézibeszélőt lehet csatlakoztatni? Vagy rá lehet dugni valahol egy sima telefont? És ha felveszem a hívást, és mondjuk faxhangot kérnek, akkor át lehet kepcsolni? Köszönöm.

(#615) ALI_G


ALI_G
veterán

canon MP520-nak van SD olvasója, de az normális, hogy én írni nem tudok a kártyára, csak olvasni róla?
mivel nincs sima kártya olvasóm, így próbálnám ezzel áthidalni a problémát, de írni nem enged.

(#616) #41635072 válasza ALI_G (#615) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, mivel ez csak azt a célt szolgálja, hogy nyomtass róla. :)

(#617) ALI_G válasza #41635072 (#616) üzenetére


ALI_G
veterán

:(
thx

(#618) hYpa


hYpa
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem multifunkciós nyomtatók közül a Canon MF4270-et! Szerintetek ez jó választás 90 ezer forint körül? Vagy tudtok jobbat ajánlani? Köszi!

(#619) Hana91


Hana91
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a régi nyomtatómba (lexmark) drága a patron és az utántöltős pedig rossz minőségű és ahhoz képest drága. Ezért lecserélném, de ha már újat veszek jobb lenne ha multifunkcióst tudnék venni, viszont tanácstalan vagyok. Nem tudom melyikkel járnék jól, ami nem drága, olcsón hozzá lehetne jutni patronhoz is, amivel működik és az se utolsó, hogy jó lenne ha a színeket külön-külön is lehetne cserélni, hogy ne kelljen egy egész garnitúrát megvennem csak azért, mert pl egy szín kifogyott. Szóval van itt egy olyan készülék, hogy... HP Desjekt F2180 multifunkciós készülék. Most van leértékelésen, de más oldalak forumán nem sok jót olvastam róla. Mit javasoltok? Mely ik készülék tudná az igényeimnek megfelelőt? Minden segítséget szívesen veszek és előre köszi! :B ;)

(#620) #41635072 válasza Hana91 (#619) üzenetére


#41635072
törölt tag

ment vissza pü...

(#621) Macsekp válasza Hana91 (#619) üzenetére


Macsekp
tag

A Tecsóba most 9990 ft az Epson Stylus DX 4400.Külön cserélhető patronok 780 ft-ért.Ha kis szerencséd van lehet köztük találni 4450-est is, aminek nem kék, hanem fekete a teteje.
Szerintem legjobb vétel most, ha nem profi cucc kell.Én most vettem egy DX7450-et és szerintem teljesen jó.

(#622) #41635072 válasza Macsekp (#621) üzenetére


#41635072
törölt tag

És abba mióta cserélhetők a patronok színenként? :U

(#623) gabs válasza #41635072 (#622) üzenetére


gabs
tag

Megjelenése óta. :) [link]

(#624) #41635072 válasza gabs (#623) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hááát lehet a gyártó azt mondja, de én eddig ahány üzletbe bementem mindig azt mondták hogy Epsonokat nem lehet színenként cserélni. :U

(#625) Hana91 válasza Macsekp (#621) üzenetére


Hana91
csendes tag

Láttam én is az újságban ezt az akciót, de nem tudtuk hogy külön-külön lehet-e bele kapni patront vagy sem. Remélem még lesz ebből a nyomtatóból, mert akkor lehet h megvennénk, ha nem lesz, majd keresünk még valamilyen megoldást. Köszi hogy mondtad! (Neked is köszi Tel Elek!) :B :)

(#626) #41635072 válasza Hana91 (#625) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nézz utána, az epson batronok drágábbak, és sokkal kevesebb tinta van bennük.
Epson patron: 9ml--->700Ft
Canon patron: 13ml--->300Ft
Tehát:
Epson: 77.7Ft/ml
Canon: 23.03Ft/ml

Szemléletesebben:
Epson: 700.000Ft/liter
Canon: 300.000Ft/liter
Nem akarom rádtukmálni, csak jelezni akarom, hogy szvsz a canonnal jobban jársz.

(#627) Macsekp válasza #41635072 (#626) üzenetére


Macsekp
tag

Na, ha már így utánanéztél:
Az Epson tinta 13 ml és 780 ft (utángyártott új chip-pel)
Hogy mióta lehet színenként cserélni?Jól utánanéztél tesó. :C
Az egyetlen hátrány, hogy ha egy szín kifogy, nem nyomtat tovább.

(#628) Macsekp válasza Hana91 (#625) üzenetére


Macsekp
tag

Igen külön lehet cserélni benne a színeket és a nyomtató mellé jár egy készlet tinta is.A poén, hogy eredeti tintakészlet 7200ft a nyomtatóval együtt meg 9900ft. :)
A veszprémi Tescoban ma még volt egy raklappal.

(#629) #41635072 válasza Macsekp (#627) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az utángyártott epson tinta a webaruhaz.hu-n 9ml és 700Ft. :U
Akkor menj be bermely Budapesti szaküzletbe, és megmondják a tutit. ;)
A következő hsz-ed pedig marhaság. Általában minden nyomtatóhoz jár egy eredeti garnitúra... :W
A canonhoz ráadásul 5db tinta jár, nem csak 4, mint az epsonhoz...

Az a 4pl elég gáz az epsonnál... :U

[ Szerkesztve ]

(#630) Macsekp válasza #41635072 (#629) üzenetére


Macsekp
tag

Ja? És csak ott lehet megrendelni?Nézd meg mondjuk a tintacentrum.hu-n ott 13ml és780ft.
A következő hozzászólásod pedig marhaság, mert mint írtad "általában" tehát nem mindegyikhez jár.
Amúgy melyik Canonról beszélsz? Én most vettem egy Canon MP520-ast és ahhoz csak 4 tintát adtak.Az Epsonhoz is.
A 4 pl élég gáz?Szerintem elég.Amúgy ez az egy dolog, ami a Canonba jobb.
Amúgy a 4800 x 1200 dpi felbontás elég gáz a Canonnál.Meg a nyomtatási sebesség is.
Ezen felül én nem mondom, hogy vegyen Epsont, mert itt nagyon okos emberek nekem az Epsont és a Canont ajánlották( ezért is vettem egy MP520-ast), csak azt mondtam, hogy az Epson most rohadt olcsó és én meg vagyok vele elégedve.

(#631) #41635072 válasza Macsekp (#630) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na jah, csak 780Ft-ért 2,5 canon patronr kapok! :DDD
Tehát több mint 2-szer annyi a fenntartása.

Úgy is kifejezhettem volna, hogy mindegyikhez jár. Akkor most így fejezem ki magam!
MP520-hoz 5db tintapatront adnak jobb helyeken. :D

Mi az hogy elég a 4pl? Talán többnek kéne lennie? :DD

"Ez az egy dolog, ami a Canonba jobb"
Hát akkor ajánlom nézz utána, mert ez megint fail...

4800*1200 dpi nem tudom mire nem elég. :U Főleg ilyen olcsó kategóriában.

Ezekből mind az jön le, hogy sajnos nagyon buta vagy ebben a témában. :(

Én meg azt mondom, hogy inkább áldozzon egy picivel több pénzt és milliókkal többet érő nyomtatót fog kapni.

(#632) Macsekp válasza #41635072 (#631) üzenetére


Macsekp
tag

Mi az, hogy elég a 4?Hát azt jelenti hogy nem kell kisebb.Érted? betűzöm: e-l-é-g.
Én utánanéztem.4800x1200 nem tudod, mire nem elég?Arra, amire a 4pl.
Ebből nekem az jön le, hogy te viszont alapban nagyon buta vagy, ha nem értesz meg, hisz én leírtam, hogy nem vagyok a Canon ellensége.
Igen, ha többet áldoz, jobb nyomtatót kap, de ne a tízezer forintos kategóriába próbálj már csodát tenni öreg.Ő pedig arra a kategóriára volt kíváncsi.
Egyébként még mindig nem tudom, melyik Canonra gondolsz.

(#633) #41635072 válasza Macsekp (#632) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az hogy "az nem elég?" arra enged következtetni, hogy több kellene.
De igenis, hogy NEM! Egy olcsó nyomtatónak nem ártana, hogy legalább 3/2 pl-es legyen.
Az enyém 1pl-es. Nekem szükségem is van rá.
4800*1200-ra te írtad, hogy nem elég. :U
De ebből megint butaságod sugárzik, 4pl-es cseppekkel pl az életben nem fog minőségi, sőt használható/jó fotókat nyomtatni. És ettől csak 5K választja el.
Megint csak butus vagy, mert sosem mondtam, hogy te a Canon ellensége vagy. :(
Ha beszéltél volna vele privátban, nem csak 10 ezres kategóriára kíváncsi.

Hogy mijen Canonra gondolok? Hát az MP520-ra. Az már nagyon szuper gép, és nagyon olcsón. Amikor én akartam venni (fél éve) akor még 35K volt, de még azt az árat is megérte volna. Majdnem nevezhetjük profi nyomtatónak otthoni felhasználásban.

Eleve baromság a két nyomtatót egymáshoz hasonlítani, mert eléggé különböző kategória...
Egyébként bőven megérné az a kis plusz, mert nem csak a tudás, hanem a tinta is visszahozná az árát.

[ Szerkesztve ]

(#634) Macsekp válasza #41635072 (#633) üzenetére


Macsekp
tag

4pl cseppekel nem lehet nyomtatni?Miért? Mint írta nem profi felhasználásra vette és a 15000-es Epsonom is elég jó képet nyomtat.Persze az 520-as jobbat, de mint írtad mi köze az 520-asnak a 4450-eshez?A 4450-est az MP210-el hasonlítgasd, az pedig már alapból 2 patronos.Amúgy én 9 hónapja vettem az 520-ast 32-ért.
Az meg, hogy a tinta visszahozza az árát, attól függ, mennyit használja.Úgyis annyira szeretsz számolni, akkor számolj. (egyébként most sem értem az okfejtésed:
Epson: 77.7Ft/ml
Canon: 23.03Ft/ml
Szemléletesebben:
Epson: 700.000Ft/liter
Canon: 300.000Ft/liter
Nem tudom ez hogy jött ki, de én buta vagyok hozzá, de ha 1000 a váltószám, nem tudom ezek a számok honnan jöttek neked?
Szemléletesebben:
Epson:77.7ft/ml= 77700ft/liter
Canon:23.03ft/ml=23030ft/liter
Nekem ez jött ki, de te biztos jobban számolsz)
A kettő közt van 300ft különbség, per patron.A két gép közt 18000ft.Tehát 60 patron után visszahozza az árát.
Te mennyit számoltál? :C

(#635) #41635072 válasza Macsekp (#634) üzenetére


#41635072
törölt tag

"4pl cseppekel nem lehet nyomtatni?Miért?"
Én azt mondtam, hogy fotót nem lehet... Hogy miért? Próbáld ki.

"Mint írta nem profi felhasználásra vette és a 15000-es Epsonom is elég jó képet nyomtat."
De +5000-ért profit kaphatna... Kinek mi a jó. Nekem nem jó képet nyomtatna az epson.

Igen ott elszámoltam , szégyellem is. :B

A két gép közt 10E Ft van, ha online shopokat nézzük.

A két patron között 480Ft különbség van, tehát webshopos árral 20.8 patronnal jön be az ára.

De mint mondtam úgy kell nézni, hogy +5K-ért kaphat egy jobb nyomtatót. És már a minőség behozza az árat. Ezen felül pedig jön az olcsóbb fenntartás.

(#636) nilsholgerss


nilsholgerss
csendes tag

sziasztok. vettem tegnap egy canon mp610-et. tud vki hozzá magyar leírást? előre is kösz. nils

(#637) dni


dni
őstag

Sziasztok!

A DX4400 és az MP210-es között örlődöm, de a neten talált fotók alapján nem derült ki számomra, hogy a szkennelés hogyan zajlik az adott készülékekkel. Lehet-e "hagyományos" módon könyveket, újságokat szkennelni vagy csak "lapolvasó" funkciójuk van?

(#638) d@minator


d@minator
addikt

Multikészülékkel lehet e faxolni valahogy pl. mobiltelefonon vagy neten keresztül?

(#639) #41635072 válasza d@minator (#638) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én úgy tudom nem.
dni: Nem értelek. :( A lapolvasás meg a szkennelés ugyan az. :U

[ Szerkesztve ]

(#640) d@minator válasza #41635072 (#639) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi.Kereséseim kapcsán én is erre jutottam. Akkor fax nélkülit veszek. Jóval olcsóbb is.

(#641) dni válasza #41635072 (#639) üzenetére


dni
őstag

A lapolvasást úgy értettem, hogy csak normál A4-es lapot tud csak szkennelni úgy mint egy fax, vagy úgy használható mint egy fénymásoló gép, hogy nyitható tetejű és akár könyvet is lehet szkennelni. Közben már megnéztem a gépeket élőben, mindenesetre köszönöm a választ.

(#642) #41635072 válasza dni (#641) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha van egy szkennelő felület, akkor akár még a seggedet is be tudod vele szkennelni, nem muszáj a fedelet ráhajtani... :U

(#643) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok, nekem is ez lenne a kérdésem hogy melyiket.
Van egy Canon MPC190 em. Valami hasonlót szeretnék, de sajnos nem vagyok képben a témát illetőleg. Max 30ezer van rá, új legyen, és csak ilyen olcsópatronos érdekelne mint az MPC190. De melyik is ez ? :F

(#644) Lajkó válasza Lajkó (#643) üzenetére


Lajkó
őstag

Na addig jutottam a témával kapcsolatban, hogy az MP520, MP610, és az MX310 között vacilálnék. Persze annak függvényében. hogy melyikhez jó a 300 Ft.-os patron.

(#645) Lajkó


Lajkó
őstag

Végül is egy Canon PIXMA MP520 lett a nyertese ennek a versenynek.
Hogy miért: -mert újonnan csak ezt lehet kapni ebben az árkategóriában (20.000 környékény),
-mert a versenytársaihoz képest meglehetősen gyors, és eléggé aprólékos felbontással dolgozik,
-mert keveset fogyaszt mind energia, mind festék terén,
-és utolsónak, de nem utolsó sorban mert ebbe a nyomtatóba a legolcsóbb az utángyártott patron mostanában chipp nélkül, és chippel.

'Jah, és hátha jár erre valaki, és válaszol ezekre.'
Vajon a gyári patron chipjét rá lehet rakni az utángyártott patronra, vagy csakis és kizárólag az utángyártottét ??? Hányszor lehet cserélni(átrakni) a chippet ??? Hol a legolcsóbb a patron az MP520-hoz ???

Előre is köszönöm. :)

(#646) #41635072 válasza Lajkó (#645) üzenetére


#41635072
törölt tag

A 3 állításod közül mind óriási hülyeség. :DDD
Amin nagyon megakadt a szemem:
"-mert keveset fogyaszt mind energia, mind festék terén,
-és utolsónak, de nem utolsó sorban mert ebbe a nyomtatóba a legolcsóbb az utángyártott patron mostanában chipp nélkül, és chippel."
Ugyanannyit fogyaszt mint a többi, sőt az mp610 még kevesebb tintát egy picivel.
Az MP610-be és az MP520-ba ugyanolyan patron kell.

Amúgy:
Igen, rálehet tenni, sőt rá kell tenni az eredeti chipet. Akárhányszor lehet.
Itt vedd a patront!

(#647) Lajkó válasza #41635072 (#646) üzenetére


Lajkó
őstag

Lehet hogy úgy hangzik, mintha hülyeség lenne, de mégegyszer átrágtam magam rajta, és még mindig úgy látom a helyzetet ahogy a hsz.-ed előtt. :)

A mondandód végével kezdeném.
Léci ne hasonlíts össze egy 21.000, és egy 30.000Ft.-os nyomtatós, még akkor sem, ha azok egy gyártó termékei. Ez több mint 40%os árkülönbözet, ami ebben az árkategóriaban nagyon is súlyos összeg! De ha már vetted a fáradtságot, és kommenteltél, akkor abban igazat adok, hogy átlagban kevesebb festéket fogyaszt az MP610 (30.000Ft.) mint az MP520 (21.000Ft.). De ha mindenképpen hasonlítgatni akarod a kettőt, akkor talán itt próbáld meg. :B
Viszont villamos energiát, mégha nem is sokkal, de igenis kevesebbet fogyaszt, amint az a fenti linken is látható. Bár ez ugyanolyan elenyésző különbség mint a tintafogyasztásnál.

Cáfolsz, de nem támasztod alá. Melyik az a 20.000Ft. környékén található nyomtató amelyikbe az utángyártott patron kevesebb mint 500Ft. ? :F Legyen ez akár a chippes, és akár a chipp nélküli változata. Persze nem olyanokra gondolok amiket már csak használtan lehet venni (pl.Canon MPC190, vagy EPSON R300), mert ugye ezek már kifutott termékek, és garanciát sem nagyon akar rá vállalni senki, esetleg a kipróbálás erejéig.

Privátban szintén le akart valaki oltani, hogy nem vagyok normális, hogy MP520-at akarok venni. Na mert ugye miért nem az Ő nyomtatóját veszem meg (MP370) ami 1-5 éves, és szintén 20.000FT., de csak csak 300Ft. bele a patron. Nameg hogy az MP520-asnak chipp van a patronján, és tuti hogy lila gőzöm sincs arról hogy mi az. Azt bevallom, hogy nem nagyon tudtam hogy lehet-e cserélni, hányszor, és melyiket melyikre. Hála az általad linkelt oldalnak, még kis youtube-ra feltültött videó is van arról hogy hogyan kell ezt csinálni. :R THX.

Nem bunkóskodni akarok, ezért ha valamelyik része a mondandómnak csak feleolyan sértő lenne mint a Te hsz.-ed első mondata, akkor elnézést ünnepélyesen kérek.
Ui.: Mindezek után a tévedés jogát fentartom, mivel TÉVEDNI EMBERI DOLOG !!!

:R Peace & Respect :R

(#648) #41635072 válasza Lajkó (#647) üzenetére


#41635072
törölt tag

1. Te mondtad, hogy 30-ig kéne...
2. Igen, azt a pár watt semmit sem jelent... Esetleg, ha 100W lenne kettőjük közöztt...
3. Tintafogyasztás nem éppen ennyire elenyésző. Hacsak nem 5 oldalt nyomtatsz havonta...
Tessék, mindent alátámasztottam... Olyat nem állítottam, hogy van olcsóbb...

(#649) Lajkó válasza #41635072 (#648) üzenetére


Lajkó
őstag

Azt kell hogy mondjam, mert kicsit dühítő ahogy az ember szavait kiforgatod, akár időrendi sorrendjéből a Te szavaiddal élve: -A 3 állításod közül mind óriási hülyeség. :D :D :D

1: Azt hogy 30.000Ft. ig kellene az első hsz.-emben volt, nem pedig a harmadikban amire Te sziveskedtél válaszolni. Az gondolom nem is tünt fel hogy az a hsz. amire Te válaszoltál, tartalmazta a végülis megvásárolt nyomtató pontos tipusát, és mellesleg az ára is oda lett biggyesztve (20.000Ft.).

2: Ha 100 Watt lenne közöttük ??? Ez még jelképesen mondva is hátborzongató fogyasztás lenne egy mai nyomtatótól. Csak megjegyezném, hogy mai nyomtatók 15-25Watt között fogyasztanak. Ellenben a kétéves gépekkel amik 45-75Watt között kajálnak. De talán egy magadfajta számítógépgurufélistennek lehet hogy nem számít az a 30-60Watt különbség, de egy háziasszonynak nagyonis sokat nyom a lattba.

3: Ha azon a linken amit Te adtál szétnéznél akkor láthatnád, hogy ugyan olyan adatok vannak megadva mind a két versenyző patron / lap adattáblázatában. De nyugodtan megnézheted az általam linkelt hivatalos oldalt is, mert 5%os lefedettségnél ott is csak 5 lap, a photo kategóriában pedig 85 lap körüli a különbség az MP610 javára. Mellesleg ezek az a datok kb. 2.500 oldal kinyomtatásánál jelentkeznek. Úgyhogy a két versenyző tekintetében ezek az adatok sokkal elenyészőbbek mint a villamoseneria fogyasztáskülönbség aránya, ami majdnem 10%.

Tessék, mindent alátámasztottam... Olyat nem állítottam, hogy van olcsóbb...
Erre meg csak annyit mondanék, hogy nem ez a felkészülstégi szint jellemzi ennek, és a többi Prohardveren nyitott topikon a SENIOR TAGok hozzászólásait. Nem is értem hogy az ilyen hsz.-ek mint a tieid (legalábbis ebben a témában) miért láthatnak napvilágot. :( 2 délután alatt simán eléri azt a felkészültségi szintet bárelyik user nyomtató téren mint Te. :P Amint azt a mellékelt példa is igazolja.

De van egy frappáns kis mondat a PH.-n ami ideillik: -Hülyékkel ne állj le vitatkozni, mert lesüllyedsz az ő szintjükre, és ott legyőznek a rutinjukkal !!!

[ Szerkesztve ]

(#650) Kellögem


Kellögem
csendes tag

Hi!
Gondolom már számtalanszor fel lett téve a kérdés, szal bocsi miatta de olyan hosszú ez a topic h azt se tudom hol kezdjem el olvasni... de nagyon megörültem h találtam vmi naprakész topicot a témában nem 1000 éves hozzászólásokkal...

szal szeretnék egy ilyen multifunkciós készüléket venni, nyomtatót és scannert egyben... ha lehet 20.000nél többet nem nagyon szeretnék kiadni rá, talán még +5000 belefér nehezen.. persze ha olcsóbb az nem gond; rajzok bescanelése és nyomtatása céljából venném, nem értek hozzá, de ha ez jelent vmit (pl pár ezressel kevesebbet), a színek nem lennének fontosak mer sosem rajzolok színeset és feketét nyomtatnék főleg.. és valszeg ritkán, szal jó lenne ha nem száradba be a festék hamar; és a scanner része különösen fontos lenne, szal ha választani kell, inkább scaneljen jól mint nyomtasson;

kérdésem/ kérésem gondolom várható, tudnátok valami készüléket ajánlani?

eddig Epson DX6000en gondolkodtam, de csak azér mer láttam h 30.000ről 20.000re le volt árazva, de láttam h nem kapott túl jó értékelést...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.