Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) IRO21 válasza Attici (#1648) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én kb. 2 hete vettem egyet, szóval sok mindent még nem tudok mondani.
Eredetileg MP640-est akartam, de már sehol nem lehetett kapni.

Eddig főleg scannelésre használtuk, meg normál papíros nyomtatásra, azokkal elégedettek voltunk.
Ami meglepetés volt, pedig előtte direkt kerestem a leírásokban: automatikusan kinyílik a papírgyűjtő tálca nyomtatás előtt :)
Persze lényegtelen hülyeség, de ez tetszett a nagyobb modellekben, ehhez pedig nem írták és mégis tudja.
Csak wi-fin használjuk, könnyű volt felinstallálni minden gépre.
Scannelést elindíthatod a készülékről is, a kijelzőn látszanak a bekapcsolt gépek, kényelmes. Tudsz közvetlenül pen drive-ra, memóriakártyára scannelni.

Az MP560 talán csak a cd/dvd nyomtatással kevesebb, azt használtuk az előző iP4000-esen, hát sokkal szebb mint a lightscribe :)

Kézzel kell ki-bekapcsolni nyomtatáshoz, a régi iP4000, ami USB-n volt bekötve, automatikusan kapcsolt ki-be. Lehet, hogy ha USB-n használod akkor ez is, nem néztem utána.

Utángyártott tinta még csak chip-nélküli van hozzá.

Kb. ennyi jut hirtelen eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#1652) Rolcomp


Rolcomp
csendes tag

Sziasztok!

Én lézeres multikészülék vásárlásán gondolkodom... érdemes kb 30ezerért beruházni ilyesmibe? Van valakinek tapasztalata ezekkel a ketyerékkel (pl.: Samsung SCX-3205; XEROX Phaser 3100)? :)

Előre is köszönöm... :))

Üdv, Rolcomp

(#1653) Attici válasza IRO21 (#1651) üzenetére


Attici
őstag

Köszi! :R
Nem ugyanaz a patron, mint az 560-asban?
Ha nem chipes az után gyártott, akkor hogy lehet használni?
A Cd nyomtatás nem érdekel, maradok a lightscribenál, csak a scanner, meg a színe nyomtatás érdekel.
Kb 1k-val drágább az 560-asnál, de jobban is néz ki, meg több helyen is lehet kapni , azért gondoltam rá. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1654) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.

40K alatt kellene kütyü :)

ezt szemeltük ki. vélemények?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1655) n0rbert0 válasza darál0w (#1654) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ha nem fontos a fax, akkor inkább a Brother DCP-7030at ajánlanám. [link]

(#1656) darál0w válasza n0rbert0 (#1655) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

érvek? :)

fax jo lenne, ha lenne...igaz nem létszükséglet...de időnként kellene.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1657) n0rbert0 válasza darál0w (#1656) üzenetére


n0rbert0
senior tag

A brotherhez olcsóbb a toner (chip nélküli tonert használ), nagyobb a havi terhelhetősége.
Igazából a xerox olcsóbb kategóriás gépeiről nem sok jót hallottam, de lehet, hogy valakinek beválik.

(#1658) darál0w válasza n0rbert0 (#1657) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

okés. köszi ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1659) IRO21 válasza Attici (#1653) üzenetére


IRO21
aktív tag

Sajnos nem, Canon újított, a patron/chip-gyártók még nem zárkóztak fel...
Az MP560/640-be a PGI-520/CLI-521 kell, az újakba meg PGI-525/CLI-526.

Nem gyári patront, egyelőre a régi, chip-átrakásos módszerrel lehet használni, de ehhez ki kell kapcsolni a tintaszint figyelést:
http://www.patronok.hu/img/chipcsere.jpg
Az ilyen patronok kb. bruttó 300Ft-ba kerülnek.

Ha lehetett volna még kapni 640-est, akkor a chipes utángyártott tinta miatt én is azt veszem.
Egy Canon szervizben azt mondták kb. fél év is lesz mire kijönnek az utángyártott chipek.
Mivel én garanciaidőn belül amúgy is csak gyárit raknék bele, nekem mindegy volt.
Persze ha sokat nyomtatsz akkor nem biztos, hogy megéri, mert a fél év alatt is sokat el lehet költeni patronra!

[ Szerkesztve ]

(#1660) Attici válasza IRO21 (#1659) üzenetére


Attici
őstag

Köszönöm a válaszod! :R
Szerinted viszont akkor melyiket érdemesebb megvenni?
Az 560-ast amihez van ugy. patron.
Vagy az 5250-est ami kb 1-2k-val drágább? ;)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1661) IRO21 válasza Attici (#1660) üzenetére


IRO21
aktív tag

Hááát...ez jó kérdés.
Előbb-utóbb lesz utángyártott az új patronokból is. Szerintem attól függ, hogy mennyit fogsz nyomtatni addig. Én azért mertem megvenni az újat, mert viszonylag keveset nyomtatok, és lehet hogy még ki sem fogy a gyári már tudok venni chipes utángyártottat :)
Az iP4850, meg az összes új Canon is ugyanezt a tintát használja, szóval ha lesz utángyártott, hamar fog terjedni, de kérdés hogy mennyi idő alatt tudják feltörni az új chip védelmét! Erre sajnos semmi garancia nincs :(

Nekem annyiban könnyebb dolgom volt a döntésnél, hogy az MP560 szóba sem jött a CD nyomtatás hiánya miatt, 640-est meg már nem kaptam sehol.

Ha Nálad nagyon sok tinta fogy, akkor talán ez lehet a döntő szempont. Ha nem annyira sok akkor nézd meg, hogy van-e valami amiben az új jobb lehet (mint pl. az automatikusan kinyíló papírgyűjtő tálca, cd nyomtatás vagy bluetooth lehetőség :) ), és az segíthet dönteni, már persze ha szükség van ezekre a funkciókra!
Bosszantó lehet, ha csak a tinta miatt veszed meg a régit, és következő héten megjelenik az újhoz is. Persze ugyanez fordítva, ha hónapokig gyári tintával eteted az új nyomtatót, az sem ideális helyzet :)

Nem irigyellek :D

[ Szerkesztve ]

(#1662) Attici válasza IRO21 (#1661) üzenetére


Attici
őstag

Kösz a segítséget! :R
Akkor még töprengek egy darabig és akkor lehet, hogy 560-ast már nem is lehet kapni!
Igazából nem nyomtatok sokat. Főleg a szkenner érdekelne.
A mostani nyomtatóm már nem Win7 kompatibilis (8éves). :Y
Szeretném, ha az új is tartós darab lenne! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1663) Attici


Attici
őstag

Közben megtaláltam a leírásokban, hogy a z MG5250 az MP560 utódja. Úgyhogy akkor valószínűleg maradok az újnál! :DD

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1664) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv.

nemrég írtam ide , h ezt érdemes lenne e megvenni...

de közben felmerült egy másik lehetőség is...[link]

melyiket? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1666) darál0w válasza Tonerklinika (#1665) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

köszi.

akkor marad a HP. :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1667) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Sziasztok!
A napokban vettem a hp photosmart b109n típusú nyomtatómba egy jó minőségű, fekete, utángyártott patront. Gondolkodtam a chipes és a chip nélküli változaton is, de végül az előbbi mellett döntöttem. A nyomtató viszont ugyanúgy üresnek érzékeli az új patront. (Előtte eredeti hp volt benne) A kérdésem az lenne, hogy mi a teendő ilyenkor? Mert ha ezt csinálja minden ugy. patron esetében akkor felesleges megvennem a drágább chipest.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv.

(#1668) Ringman


Ringman
nagyúr

Hello!

A4-es multifunkciós gépet keresek, az alábbi elvárásokkal:
- fax
- színes scanner - lapadagolóról is menjen, de legyen síkágyas része is
- kétoldalas nyomtatás/fénymásolás - lapadagolóról, ne kelljen forgatni a papírokat
- ne legyen drága a fenntartása - havonta max. 500 oldalt nyomtatna
- min. 2 év garancia
(- hálózati csatlakozó - ha nem drágább, mint külön adapterrel)
- win7 x64 kompatibilitás

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#1669) darál0w válasza darál0w (#1664) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

képbejött egy másik készülék is... :B

Brother MFC-7320 vagy a fentebb említett HP LaserJet Pro M1212nf

már csak ez a kettő maradt. melyiket? :B

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1670) delphinium válasza Nhorbee (#1667) üzenetére


delphinium
tag

Szia!
Ha már a drágább chipest választod, inkább vegyél gyárit, azzal nincs probléma.
Üdv: D

(#1671) epzon válasza Ringman (#1668) üzenetére


epzon
őstag

hello,

esetleg ezt nézd meg
Epson BX625FWD

a duplex másolást kevés gép tudja, de ez tudja
garanciában csak 1 év, de van hozzá garkiterjesztés

(#1672) delphinium válasza Ringman (#1668) üzenetére


delphinium
tag

Szia, ezekre az igényekre a HP Officejet Pro 8500A Plus e-AIO a jó választás. 3 éves garancia (csak regisztrálni kell) és a legalacsonyabb költségek ebben az árkategóriában. Az olcsóbb HP Officejet Pro 8500A e-AIO-nak a szkenner adagolója nem tud automatikusan kétoldalast, de a nyomtató rész igen.
http://www.officejet.hp.hu/

Üdv: D

(#1673) delphinium válasza darál0w (#1669) üzenetére


delphinium
tag

Szia, a HP pl. sokkal szebben másol vegyes dokumentumokat (szöveg és grafika), hálózatba köthető, nem fogyaszt annyi áramot és nem kell majdnem 1 percet várni mire kinyomtatja az első oldalt.
D.

(#1674) Ringman válasza epzon (#1671) üzenetére


Ringman
nagyúr

Köszönöm a segítséget, utánanézek.

(#1672) delphinium

Neked is köszönöm.

(#1675) CaNdEjj


CaNdEjj
csendes tag

Megvettem a HP F4580-ast, eddig tetszik, szépen nyomtat! Ismerősöm is szeretne venni ilyesmi nyomtatót. Ő a HP F2480-ast nézte ki, kérdés, h csak annyi a különbség ez és a 4580-as között, hogy az utóbbi wifi-s? (Árban egy 15e, másik 10e)

(#1676) darál0w válasza delphinium (#1673) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

okés.

köszi. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1677) zka67 válasza CaNdEjj (#1675) üzenetére


zka67
őstag

A 2480-as kisebb terhelhetőségű (max. 1000 oldal/hó az ajánlott) és lassabb. A HP beszüntette a gyártását.

(#1678) delphinium válasza CaNdEjj (#1675) üzenetére


delphinium
tag

Szia! Igen, a wifiben különböznek, de másban nagyon hasonlóak. A nyomtatási minőségük ugyanaz.
D

(#1679) Levi123


Levi123
senior tag

sziasztok!
milyen multifunkciós lézer nyomtatót ajánlanátok, melybe a toner nem ugyanannyiba kerül mint a nyomtató?

köszi

Levi

(#1680) epzon válasza Levi123 (#1679) üzenetére


epzon
őstag

MFP lézerek

például :)

egyébként nem a toner a drága, hanem a nyomtatók kva olcsók

(#1681) Levi123 válasza epzon (#1680) üzenetére


Levi123
senior tag

köszi a tippet. :R

Levi

(#1682) CaNdEjj


CaNdEjj
csendes tag

A HP nyomtatókat mindegy, h kikapcsolva v bekapcsolva tartom? Mert pl az Epson tudom h minden bekapcsoláskor fogyasztotta a tintát, a HP-nál nincs ilyen?

(#1683) Scorpus


Scorpus
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tőletek kérni egy ajánlást, hogy milyen készüléket vegyek. Jelenleg egy Epson DX3850-es van, de már hiába csinálok vele bármit nagyon rosszul nyomtat, elég régi már a gép. Egy hasonló kategóriájú készülék érdekelne, egyetemi tanulmányok használatára lenne 2 személynek. Ami fontos ugye a scanner rész, és persze a nyomtatás is jó minőségű legyen, főleg fekete tinta lesz használva alkalomadtán színes is. Nem fontos a WiFi és egyéb hálózati csatlakoztathatóság, egy USB-s csatlakoztatás tökéletesen megfelel. LCD kijelző és kártyaolvasó se fontos. A lényeg hogy jó minőségben tudjon nyomtatni, és viszonylag sokat. Ebből a szempontból fontos még az utángyártott patronok ára is. A DX3850-hez kb. 400Ft-ba került egy patron színenként (4 színre bontva). Tehát valami hasonlóan gazdaságos masinára lenne szükség egyetemistáknak való pénztárcára szabva. :) Próbáltam utánanézni a dolgoknak, sokat olvasgattam itt a fórumot és a boltok kínálatát is néztem, de a fő gond az, hogy vagy nem kapható utángyártott patron az adott készülékhez, vagy ha igen az nagyon drága. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

A mostaniakon kívül a régi rendszerben is voltak pozitív értékeléseim -> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Scorpus

(#1684) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!
Én most szeretnék multifunkciós nyomtatót Wifi-set venni kb max 25eFt-ért.
Viszonylag keveset lenne használva nem napi szinten főleg dokumentumok.
Szeretnénk fénymásolni,szkennelni vele.
Van úgy hogy több hónapot nem menne ezét olyan kéne nem szárad be.
Eddig régebbi Epson volt mindig beszáradt.
Ne legyen hozzá drága a patron.
Mit ajánlatok?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1685) delphinium válasza rayman2006 (#1684) üzenetére


delphinium
tag

Szia! Válaszd a HP Deskjet 3050-et, wifis, többfunkciós és nem szárad be.
Üdv: D

(#1686) Jano


Jano
senior tag

Sziasztok!

Én olyan multifunkciós nyomtatót szeretnék, amivel lehet nyomtatni scannelni fénymásolni, és faxolni.
Szempontok:
- A scanner nem számít mert van egy síkágyas Canon 5000F scannerem
- A nyomtató fénykép nyomtatásra is használva lenne, illetve nem mindig lenne használva ezért lehetőleg ne száradjon be, illetve a patron utántölthető vagy ne túl drága legyen, azaz a nyomtatás költsége viszonylag alacsony legyen.
- A gyorsaság nem annyira lényeges szempont inkább nyomtatás minősége számít.
- A faxxal lehessen faxolni nem kell hogy csomó telefonszámot megjegyezzen meg stb.
- Hálózatra köthető legyen vagy Ethernet (LAN) vagy Wifivel vegyes környezetben XP-s és Win 7-es gépek
- olyan 50e Ft-ot szánnék rá

A tudás érték!!!

(#1687) epzon válasza Jano (#1686) üzenetére


epzon
őstag

ezek alapján ezt ajánlom neked
epson px820fwd

kicsivel 50eft felett már megkapod
argep

fax, wifi, lan, duplex, adf, 6színes, színenként cserélhető, érintő képernyő, Cd/DVD nyomtatás
2 papírtálca

(#1688) Jano válasza epzon (#1687) üzenetére


Jano
senior tag

Más ajánlatok, esetleg tesztek? A wifi annyira nem lényeges inkább csak az Ethernet.

A tudás érték!!!

(#1689) Jano


Jano
senior tag

Ezekről mi a véleményetek szintén EPSON márkájúak, de jóval olcsóbbak:
Stylus SX620FWStylus Office BX320FW
Stylus Office BX610FW
A nagy terhelhetőség, illetve a gyorsaság nem szempont.

[ Szerkesztve ]

A tudás érték!!!

(#1690) epzon válasza Jano (#1689) üzenetére


epzon
őstag

ha fotót akarsz nyomtatni profi minsőgében akkor én mindenféleképpen 6 színes nyomtatót ajánlok

amiket te soroltál fel azok 4 színesek és inkább irodai gépek, persze azokkal is lehet fényképet nyomtatni,

(#1691) Jano válasza epzon (#1690) üzenetére


Jano
senior tag

Mennyire észre vehető különbség van a fotókban? Igazából csak a családnak nyomtatnék ki néha 1-2 fotót amit Fuji Finepix S8000 fényképezővel csináltunk (ami nem egy profi szintű gép).

[ Szerkesztve ]

A tudás érték!!!

(#1692) Jano


Jano
senior tag

Igazából a fotó nyomtatás funkciót nagyon ritkán használnám, csak azért írtam oda hogy ha mégis használni akarom ne az legyen hogy nem is tudja a nyomtató.

A tudás érték!!!

(#1693) epzon válasza Jano (#1691) üzenetére


epzon
őstag

ilyen fotó nyomtatásra azok is tökéletesek,

a három küzül, az sx620-ast ajánlom (a 610 kifutó modell, a 320 meg nem használja a nagy feketét)

(#1694) CaNdEjj


CaNdEjj
csendes tag

Kaptam Kodak fényes fotópapírt, de nem tudok rá nyomtatni. Hiába választom ki a nyomtatásnál h fényes fotópapír, elfolyik rajta a tinta és tök más színe lesz.. HP F4580 nyomtatóról van szó, lehet, hogy azért mert csak HP papír lenne jó hozzá?

(#1695) epzon válasza CaNdEjj (#1694) üzenetére


epzon
őstag

biztos, hogy jól raktad bele a papírt? nem a hátuljára nyomtattál?

(#1696) Nagya21 válasza Scorpus (#1683) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Vegyél Epson sx 125-öst cca 10-11k-ért kapható, utángyártott patron 4-500huf.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1697) CaNdEjj válasza epzon (#1695) üzenetére


CaNdEjj
csendes tag

Biztos jól raktam bele. Arra gondolta esetleg h a Kodaknak vannak fotónyomtató gépei, amibe hőszublimációs papír való.. lehet ez is ilyen papír és azért nem tudok rá nyomtatni?

(#1698) epzon válasza CaNdEjj (#1697) üzenetére


epzon
őstag

akár az is lehet, típus alapján guglizd ki, biztos találsz róla valami

egyébként amennyire ismerem a hp érzékenyebb a papír típusra. ez nem azt jelenti, hogy csak gyári papírral megy, hanem hogy nem mindegyiket szereti

(#1699) Robex


Robex
csendes tag

Sziasztok!
Léci segítsetek,hogy hogyan tudom kikapcsolni a tintaszint figyelést canon mp550 típusú nyomtatómon???Olvastam már pár dolgot de egyikre sem reagál szerintem semmit!
Előre is köszönöm!!!

(#1700) mijos


mijos
senior tag

Sziasztok.
Most veszek először ilyen gépet, ebben kérném segítségeteket.
Azt tudom már, el is döntöttem, hogy HP nyomtatót nem fogok venni. Kinéztem egy epson gépet. Epson 218. Szerintetek ezt vagy a kicsivel drágább 410-est vegyem? Mi a különbség ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.