Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Gergőke88 válasza epzon (#1498) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem a 6500-s készülékek is olcsón fenntarthatók, a színes patronok 700 oldalra, a fekete pedig 1200 lapra elegendő. Szerintem ilyen patronjai nincsenek az epsonnak, de sorry ha tévedek.

(#1502) jeni


jeni
félisten

Akinek egy HP PhotoSmart C4780 vadi új nyomtató kell annak mai napon vagy 2 munkanapon belül a A4Team boltban ami a Boráros térnél levő Duna házban van.
16800Ft-ért megveheti,így olcsóbb mintha a Mediaban venné 18000Ft-ért

OWS10-51-17100 sorszámra kérjétek,erre lehet hivatkozni majd

(#1503) epzon válasza Gergőke88 (#1501) üzenetére


epzon
őstag

Van ilyen patronja, de nem haragszom meg, hogy nem tudtad :-)
A T1001,2,3,4-es patronok, meg a T1301,2,3,4-es sorozat

(#1504) jeni válasza jeni (#1502) üzenetére


jeni
félisten

Módosítva a HP PhotoSmart C4780 ára ami 15900Ft
Az árát elírtam 1000Ft-l :U

(#1505) Tin válasza zka67 (#1497) üzenetére


Tin
veterán

na visszavittem az epsont, és megnéztem a hp c4780-at.

őszintén szólva ez elég gagyin néz ki. az epson ehhez képest full kultúrált darab. ráadásul még dedikált gombok sincsenek rajta, minden műveletet menüből kell megoldani. utánaolvastam külföldi oldalakon, a nyomtatás minőségét senki sem kritizálja, de az egyéb funkcióit szinte mindenki.

néztem a canonokat is (pixma), azokról mik a vélemények? neten nagyon jókat írnak róla (főleg az 5150-ről), kultúráltan néz ki, és tök átgondolt az egész kezelése. valaki canonhoz értő elmondaná mit kell tudni róluk, mire kell vigyázni velük?

(#1506) jeni válasza Tin (#1505) üzenetére


jeni
félisten

az a Canon MG5150 nem tudja wifi funkciót.
ez előny vagy hátrány?
ha jól láttam 5 patronos és ez mennyire befolyásolja a működést ,hogy két féle fekete patron kell bele?

(#1507) zka67 válasza Tin (#1505) üzenetére


zka67
őstag

Én nyomtatót nem szobadísznek veszek.

A C4780-as azért ilyen "bonyolult", mert kártyáról is tud nyomtatni. Az F4580-ason van scan meg copy gomb, ha neked az tetszik mért nem azt nézted?

Canonokkal semmi bajom, azt az egy-két dolgot leszámítva, hogy elég nehéz rávenni őket az u.gy. patronokra. Már amelyikhez van. Amit kinéztél, ahhoz pl. nem találtam csak eredetit, azzal meg pont a duplájáért nyomtathatsz mint a HP-vel. Még így is horror ára van a patronjaiknak, hogy a patron csak tintát tartalmaz, a fej fix a nyomtatóban. Erről meg már leírtam a véleményemet. Meg a színenként cserélhető patronokról is.

Nekem különben tökmindegy milyen nyomtatót veszel, nem az én pénzem. Én csak tanácsot adtam, figyelembe véve a megbízhatóságot és a költségeket. Ennél többet nem tudok és nem is akarok tenni, neked kell eldöntened mit veszel magadnak.

(#1508) Nagya21 válasza Tin (#1505) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Itt a Szfvári uj pennybe még van egy Brother nyomtató 17k-ért, és azt ajánlom, olcsó hozzá az ut. tinta( 6-700 oldal kapacítás 500huf ), megbizható, nem chipes.
Fotónyomtatásnál picit vigyázni kell a lapadagolónál, irodai alkalmazásnál no problem.
1.2pL cseppmérettel is tud dolgozni, tehát nagyon takarékos.
Egyet nem szabad csinálni vele, ÁRAMTALANÍTANI, mert ha kikapcsolod teljesen nem tudja a fejet időnként letisztítani.
Ha kiirja a tinta kifogyóban szöveget, akkor a lehető leghamarabb cseréld.
Én csak ajánlani tudom a nyomtatót, 3.5 éve használom teljes megelégedésemre(ill mostmár a lányom)
Én most egy Epson D92-est használok(legfőképpen fotóra), és van úgy, hogy 2 hétig be sem kapcsolom, mégsem száradt be a fej (ut. tintával) :C
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1509) Nagya21 válasza Nagya21 (#1508) üzenetére


Nagya21
addikt

Ja igen azt elfelejtettem irni , hogy a Brother multifunkciós, és számítógép nélkül is tdod használni a másoló funkcíóit.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1510) Tin


Tin
veterán

Köszi a tippeket.

Időközben kicsit beleástam magam a témába, olvastam fórumokat, review-kat, és beszéltem ismerősökkel. A következőkre jutottam (aztán vagy megerősítitek, vagy megcáfoljátok).

- Epsonnal nyomtatni a legolcsóbb, ha sokat nyomtat az ember (SX425W-t néztem). A nyomtatási minőség jó, 1-2 modellé csak elfogadható, de az mindegy, feketét minden tud. Utángyártott patron van, így még olcsóbb, de tökölődni is kellhet vele, bár az kibírható. A vevők szeretik, de gyorsan fogy a tinta, és sokat elpazarol a tisztításra. Az Epsonnal nyomtatni kell, mert hajlamos beszáradni, és mivel a fej külön van, tehát nem ajánlott annak aki keveset használja, vagy célszerű heti 1x nyomtatni vele. A fejtisztítás miatt a színes akkor is fogy, ha csak FF-ben nyomtat az ember.
- A Canon a legjobb minőségű nyomtató (több oldalon a legjobb vétel), de a legdrágábbak is (MG5150-et néztem). 5 patron, külön egy színes-fekete, mindenben nagyon pöpec gép, de itt is külön van a fej. UGY patron választék minimális, a gyári közép árú. Ha valaki nem nyomtat sokat, szintén beszáradhat a fej, de ez nem annyira gázos mint az Epsonnál. Én egyértelműen ezt venném, ha sokat (napi szinten) nyomtatnék, és főleg ha színesben is rendszeresen.
- A HP-k a leggagyibbak (review-k alapján), de olcsók. Tintából van UGY többféle modellhez, de mivel a patron maga a fej, így sokkal drágább. Viszont, a nyomtató igénytelen (kívülről is), tehát megeszi az UGY patront, és tud tintahelyettesítő módot, tehát csak fekete patronnal is szürkeárnyalatot. Tehát ha kifogy vagy beszárad a színes, vígan tudja a feketét. A patron drága a többihez képest (az UGY is) a fej miatt, de ki keveset nyomtat és FF-ben, jobban jár, mert csak fekete patront kell cserélnie, nem komplett színeset, mert kifogy vagy beszárad a fejtisztítás miatt. Ha tartós vagy minőségi darab kéne, biztos nem vennék tintás HP-t, de nekem, kis terhelésre vsz ez a legjobb.

Viszont, így eljutottam oda, hogy olcsót kell vennem, mert ha mégse válik be, még mindig van lehetőségem kivágni az egészet, és keresni más alternatívát, esetleg egy lézert hosszú távra.

A C4780 jött a képbe először (kb 17e), de nekem felesleges, és a review-k is nagyon lehúzták. Az F4580 lehet még jó (kb 13e), de 2 éves modell, cserébe van hozzá UGY 300-as patron. A másik versenyző az új 2050-es, (10e alatti áron), 301-es patronnal, amihez nincs UGY, de a gyári sem drága. Valószínű nekem az UGY patron felesleges, ennyi nyomtatás mellett (havi 10-20 oldal).

Várnám a válasozkat, véleményeket a leírásomhoz, illetve a HP hozzáértőktől tanácsot, hogy melyiket vegyem, F4580 vagy 2050?

(#1511) Nagya21 válasza Tin (#1510) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Brothert...... :DD
Üdv Nagya
UI:jó az összefoglalód.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1512) Gergőke88 válasza Tin (#1510) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ami még lényeges, hogy a 4580 lapadagolója elöl van így onnan húzza be a papírt, és így nehezebb papírokkal nem boldogul. Viszont a 300 patron töltete nagyobb mint a 301 patroné.
Láttad már élőben a 2050-s készüléket? Szerintem jelenleg az a legsilányabb modell....
Élőben szerintem a 4780-s nem néz ki gázul.

(#1513) Tin válasza Gergőke88 (#1512) üzenetére


Tin
veterán

C4780-at láttam. ha az nem gáz, akkor a többi milyen?:) szerintem már az is elég gáz, ami nem jön be benne, hogy nincsenek dedikált gombok, mindent menüből kell tolni. ebben lehet A4-et hátulról adagolni, vagy csak a fotópapírt?
F4580-at nem láttam, ha jól gondolom, az kb ugyanaz kis kijelző nélkül. az első lapadagoló nem jön be annyira.
a 2050-es gondolom hogy gagyi, viszont rohadt olcsó. 301-es patron kicsi, az igaz.

ki mit venne?

(#1514) Gergőke88 válasza Tin (#1513) üzenetére


Gergőke88
addikt

a c4780,f4580 elölről adagolja a papírt, csak elöről hátulról nem!
a 2050,3050 hátulról, ami még jól néz ki az a 3050. érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#1515) zka67 válasza Tin (#1513) üzenetére


zka67
őstag

Szobadíszt akarsz vagy nyomtatót?

(#1516) Tin válasza zka67 (#1515) üzenetére


Tin
veterán

nyomtatót, leszarom hogy néz ki, mint írtam, legyen jó olcsó, max kidobom ha nem válik be:)

az újabb széria (2050) azért jobb, mert hátsó adagolós, kevesebb helyet foglal ha nem használom. bár a patron picit drágább bele és nincs UGY, de nekem a 200 oldalas patron 1 évre elég.

na, viszont érekel a véleményed, szóval hajrá:)

(#1517) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Eljött a nyomtató váltás ideje, ehhez kérem most a ti segítségeteket!

Kb 25 ezer magyar pénzt szánok a vásárlásra és a főbb szempontok a lehető legjobb minőségű fotónyomtatás, szkennelés és a gazdaságosság. Persze nem hiszek a tündérmesékben, de a fenti kritériumok csak ebben az árkategóriában értendők, tehát a fenti követelmények alapján a legtöbbet akarom kihozni a pénzemből.

A nyomtatási sebesség, PictBridge, kártyaolvasó, LCD kijelző nem igazán hoz lázba, ezek teljesen huszadrangúak! A Wi-Fi nem hátrány, de ez sem olyan fontos, a hagyományos kábeles, hálózaton megosztós megoldás is oké. A lényeg, hogy router-re dugva frankón működjön!

Amúgy a Canon Pixma szériájával szimpatizálok, szóval elsősorban ezek közül kérnék tippeket, esetleg ha tudtok teszteket linkelni azt is nagyon megköszönném! Mivel egy árkategóriában, egyazon gyártón és szérián belül is több modell van, ezért nem nagyon tudom, hogy például melyik Canon Pixmát érdemes megvenni, ami az én követelményeimnek legjobban megfelel kb 25 ezer Ft ellenében...

Aki tud mondani pár típust annak megköszönném a nagy segítséget! :)

(#1518) zka67 válasza Tin (#1516) üzenetére


zka67
őstag

Én pl. kimondottan nem szeretem a hátsó adagolós nyomtatókat. Ennek pedig nagyon egyszerű oka van, nekem kell kiszednem belőle az asszony által belehullajtott dolgokat. Tavasszal cseresznyeszár, ősszel szőlőszár. Meg minden egyéb, amit egy multifunkciós nyomtató tetején képes egy nő felhalmozni és macskaúrfi belelökdösni. A macskaszőrről nem is beszélek... :D

(#1519) jeni válasza zka67 (#1518) üzenetére


jeni
félisten

a nyávogót minek engeditek oda :U

(#1520) zka67 válasza jeni (#1519) üzenetére


zka67
őstag

Engedjü ü üK? Megy az magától! :D

(#1521) Tin válasza zka67 (#1518) üzenetére


Tin
veterán

nekem meg azért jobb a tetején, mert így ha nem használom, az elejét felhajtom, és több helyem marad az asztalon, nem lóg ki feleslegesen a papír belőle. de ez kb csak ízlés dolga.

az jobban érdekel, hogy a régebbi (4780/4580) vagy az újabb (2050/3050) szériát ajánlod inkább.

(#1522) zka67 válasza Tin (#1521) üzenetére


zka67
őstag

Én mindenképp a régebbiek közül választanék - ma veszek anyámnak egy C4680-ast... -, mert azokhoz már van megfizethető árban u.gy. patron és nálam ez elsődleges szempont. A régebbiek bevált nyomtatók, az újaknak meg ki tudja milyen bajuk lehet... Karácsonyra dobták piacra őket.

(#1523) epzon válasza Tin (#1510) üzenetére


epzon
őstag

Az összefoglalód korrekt.

Csak annyit tennék hozzá, hogy az Epson régebbi 8-10évvel ezelőtti modelljeire volt igaz az, hogy hetente nyomtass vele, a maiakkal már nincs ilyen gond, akár 1 évet is kibírnak normál körülmények között, meg persze eredeti patronokkal, az ugy. patronnal nyomtass hetente.
Ugyanez igaz a tisztításra is.
Általánosságban kijelenteni, hogy a Canon a legjobb minőséű szerintem az sem igaz. Vannak a Canonnak is jó modelljei meg a Hp-nak meg az Epsonnak is.
Főleg egy 2050-est nem szabad egy 5150-essel összehasonlítani.

Ha a HP-nál eredetit patront fogsz használni akkor nem értem,hogy miért azt választod, hiszen az nyomtat a legdrágábban a Canon meg az Epson is olcsóbban nyomtat, a fejbeszáradást meg el kell felejteni eredeti patronnál, de ezt te tudod.

A 2050 meg a 4780 közül én a 4780-ast választanám, az azért jobban összerakott gép. A 2050 elég gagyi.

(#1524) delphinium válasza Stauffenberg (#1517) üzenetére


delphinium
tag

Szia!
Ebben az árkategóriában, minőségben szinte egyformák a gyártók termékei, de gazdaságosság szempontjából én inkább HP- t ajánlanék. Hogy melyiket? Attól függ havonta mennyit és milyen időközönként nyomtatsz. De egy Photosmart AiO wifi (B110a) biztos jó választás, ha XL patronokkal használod.
Üdv: D

(#1525) Tin


Tin
veterán

na, megvettem a gépet, a HP 2050 lett a befutó. megnéztem szinte az összeset, mind kb ugyanezt tudja, csak van amihez van kijelző, vagy tud wifit, és ilyenek.
ez viszont 10e jó magyar forint, és tud mindent ami nekem kell: fénymásol, szkennel, és nyomtat. gyorsnak nem gyors, de az nálam nem volt szempont. ja, és alig fogyaszt valamit standby módban.

egyébként valaki írta hogy kinézetre tré, de szerintem nem az, vannak drágábbak amik nekem kevésbé tetszenek.

ha meg nem válik be, nem buktam sokat. de akkor a következő tuti egy lasetjet lesz.

(#1526) jeni válasza Tin (#1525) üzenetére


jeni
félisten

Felső papíradagolós nyomtatóknál az a jobb ,hogy ott beteszel 10-20-30 papírt és nincs útban. Ellenben az alul adagolósnál meg kiáll a papír a tálcával,így jobban porosodik,illetve a papírt nem kell oda tenni akkor fel lehet hajtani a tálca adagolót.

Amúgy tudásban a F4580 jobb vétel a HP 2050-nél mert ha igaz közel 3000 Ft amivel drágább de azért cserében ad kártyafogadási lehetőséget
Esetleg a HP3050 is nagyon jó befutó lehet a plusz Wifi csatlakozással (nincs kábel zavar és oda teszi nyomtatót az ember ahova akarja)

[ Szerkesztve ]

(#1527) Tin válasza jeni (#1526) üzenetére


Tin
veterán

így van. nekem a felső adagolós jobb, mert a falnál van az eszköz, így az elejét fel tudom csukni ha nem használom, az adagolóban meg benne a papír, így nem tud beesni semmi.

a 3050 tényleg jobb vétel, de ugyanazt tudja, csak wifis. ritkán nyomtatnék notebookról, az asztali gép meg általában megy, tehát megosztással megy a wifi is.

a cél az volt hogy vegyek egy alap gépet, ennél minden "jobb", de számomra nincs értéke annak amiben azok "jobbak". ha jót akartam volna venni, biztos hogy canon mg5150-et veszek.

egyébként ez nem olyan szar, mint gondoltam. egész szépen nyomtat, és nem is nagyon hangos.

(#1528) epzon válasza Stauffenberg (#1517) üzenetére


epzon
őstag

Ha fotó nyomtatásra használod, akkor egyrészt nézd meg azt is, hogy melyikhez mennyibe kerül a gyári papír, mert a legjobb minőséget azzal tudod elérni.

Illetve olyan keres ami 6patronos azaz használ light cián meg light magenta patronokat is. A nyomtatási költség attól nem több, ha több patront használ a gép, hiszen a kinyomtatott csepp az ugyanakkora, csak nagyobb a színtér amiből a nyomtató tud dolgozni, azaz élethűbb színeket kapsz.

Ha nem multifunkcióst keresel akkor az Epson P50-est tudom ajánlani, multisban a PX650-est, bár ezek se nem wifisek se nem hálózatosak, viszont CD meg DVD felületre is nyomtatnak.

(#1529) UFO1


UFO1
senior tag

Nyomtató vásárlás előtt vagyok. Kritériumok: multi, CD/DVD-re nyomtatás, esetleg LCD hogy gép nélkül is lehessen vele nyomtatni, de ez utóbbi nem feltétel. Fontos lenne, hogy ne száradjon be a fej hosszabb nem használat alatt sem és ne használjon túl sok tintát fej tisztításra. Esetleg van e megoldás a fej más módon történő tisztítására (pl. kiveszem és kézzel….?stb.). Amúgy nem vagyok tisztába mennyit bírnak a fejek hány oldalt,mikor kell cserélni, áruk? Ár 30e körüli. Kösz mindenkinek aki tud segíteni! :F

(#1530) jeni válasza UFO1 (#1529) üzenetére


jeni
félisten

elméletileg a Canon és a Epson (HP-ben nem vagyok biztos) tudja a CD/DVD nyomtatást
a sima nyomtatóikban vannak,ha nem tévedek akkor a Canon multiban van ilyen
elsőre ilyet találtam (Epsont nem ismerem de abból is van amelyikben megtalálhatóak a DC/DVD nyomtatás
A beszáradást elsősorban a külön tintásokat fenyegeti bizonyos hosszabb idő használatra nem fogjuk be őket,a sima nyomtatókban nincs LCD panel.
A Canon modellnél olyan 35000 FT körül indul az ára. Elvileg a régebbi típusokat olcsóbba megkaphatód leárazással.
Az Epsonmárkát majd mások megírják,azt nem vágom :U
Canon multik:
Canon PIXMA MG5250 [link]
Canon PIXMA MG6150 [link]
Canon PIXMA MG8150 [link]
Canon PIXMA MP640 [link]
Canon PIXMA MP990 [link]
Canon sima nyomtatók:
Canon PIXMA iP4700 [link]
Canon PIXMA iP4850 [link]

(#1531) epzon válasza UFO1 (#1529) üzenetére


epzon
őstag

Epsonokban mindegyik tudja a CD/DVD nyomtatást amelyik P-vel kezdődik.

P50
PX650
PX660
PX710W
PX720WD
PX820FWD

A P50 az egyfunkciós a többi multifunkciós.
Mindegyik 6patronos (light cián, light magenta)
Eredeti patronnál nincs gond a fejbeszáradással, ugy patronnál a patron minőségétől függ.
A fejeket nem kell cserélni.

30eft-ért a PX650-est tudom ajánlani

(#1532) Danubius L

Szép napot mindenkinek!

Multifunkcionális nyomtatót (fax nem kell) szeretnék venni lehet akár lézeres, akár tintasugaras. A lényeg, hogy a lehető legkolcsóbban jöjjön ki egy lap nyomtatása. Gondolom itt jó olyat választani, amibe tudok tenni nem gyári tonert/patront is. Maga a multifunkcionális nyomtató lehet drágább is. Egyszerre szeretnék venni egy multifunkcionális nyomtatót 1-2 utángyártott patronnal/tonerral, és pár évig nem foglalkozni az egésszel.

- csak ff dokumentumokat nyomtatnék
- ebből elég sok lenne az apróbetűs (puska)
- otthoni használat

- nem bánnám, ha wifi is lenne benne, és tudná a duplex nyomtatást, de ezekért túlságosan nagy összegeket nem kívánok kiadni

Szóval a lényeg: (Multifinkcionális nyomtató ára + 1-2 utángyártott toner/patron ára) / nyomtatható lapok = minél alacsonyabb összeg

Még azt sem tudtam eldönteni, hogy tintasugaras, vagy lézeres legyen.
A hosszáértőktől kérnék segítséget.

Nagyon szépen köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

www.danubiuslaptop.hu

(#1533) IRO21 válasza jeni (#1530) üzenetére


IRO21
aktív tag

Canon MP640 elvileg már nincs, azt nem nagyon kell nézegetni :(
Megkérdeztem minden boltot ahol hirdették, senkinek sem volt raktáron, és már rendelni sem tudott.
Egyedül a Camera Kft. (hivatalos Canon szerviz) állította, hogy Ők tudnak még rendelni 44.400Ft-ért (decemberi a levél). Ezt végülis nem teszteltem le, mert az MG5250 több mint 10 000-rel olcsóbb volt.

Persze ha valaki most előhúz egyet a pult alól akkor mérges leszek :)

(#1534) zulobravo válasza Danubius L (#1532) üzenetére


zulobravo
csendes tag

Ha biztos vagy benne, hogy csak FF-ben nyomtatsz, akkor lézert vegyél.
De szerintem, sose lehet tudni mikor lesz szükséged színesre, ezért ezt ajánlom:

HP f4580 - kb.15e.

Van hozzá XL-es utángyártott patron, kb 5-6e Ft: [link]
Ezek kb. 800-900 oldalt tudnak nyomtatni, amivel kb. 5-6Ft/oldalra jössz ki.

Tudom, hogy a Canon, Epson nyomtatókhoz ehhez képest baromi olcsók az utángyártott patronok, de figyelembe kell venni, hogy ezeknél sokat kell vacakolni a chippek miatt.
És ha jól tudom u.gy. patront nem lehet színenként cserélni, hiába vannak azok külön-külön.
Ráadásul szerencsétlen esetekben a nyomtatófej beszáradhat a rossz minőségű u.gy. tintától és akkor mehet a printer a kukába.

Míg a HP-ban a patronon van a fej, nem is hajlamos beszáradni és patron cserekor egyben fejet is cserélsz.

Másik topikban olvastam, hogy WIFI-s kellene.
Ez képes rá, én is úgy használom.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1535) epzon válasza zulobravo (#1534) üzenetére


epzon
őstag

Általában nem kell vacakolni a chippek miatt.
Lehet színenként cserélni az ugy. patronokat is.
HP-nál minden patroncserélnél kifizeted a fejet.

Ha apró betűt nyomtat jobb a lézer, mert az kevésbé "szöszöl" azaz élesebb a kontúr.
Duplex nyomtatást nem tudja a 4580-as.

Amúgy jó ajánlat...

(#1536) delphinium válasza Danubius L (#1532) üzenetére


delphinium
tag

Szia! Minden nyomtató ajánlás előtt a legfontosabb kérdés, hogy havonta hány oldalt szeretnél nyomtatni. Minél magasabb egy nyomtató ára, annál olcsóbban lehet vele nyomtatni. A teljes költségszámításokba a nyomtató árát is beleszámolják. Tehát ha 5 évre gondolkodsz, akkor a nyomtató árához hozzá kell adni az öt év alatt, a havi nyomtatási mennyiségnek megfelelő festék árát is. Nem éri meg drágább nyomtatót venni, ha havonta csak 10 oldalt nyomtatsz.
A legkisebb költségekkel (gyári XL tintákkal), a HP Officejet Pro 8000 nyomtatók és Officejet Pro 8500 többfunkciós nyomtatók dolgoznak. A lézerekhez képest fele költségen. Üdv, D

(#1537) Danubius L válasza delphinium (#1536) üzenetére

Kevest nyomtatnék, havonta 50 nagyonmax. 100 oldalt havonta.

www.danubiuslaptop.hu

(#1538) epzon válasza Danubius L (#1537) üzenetére


epzon
őstag

Lézer lesz a jó választás neked.

1-2000 oldalas kező tonerrel 1-2 évig tudsz nyomtatni.
Egy drágább lézernek nagyobb az élettartam, tehát kevés használat mellett sokáig fog szolgálni.

(#1539) zulobravo válasza epzon (#1535) üzenetére


zulobravo
csendes tag

-Általában kell vacakolni a chippek miatt. Elég beleolvasni ebbe a topicba pl:Epson nyomtató - segítség kéne!

-Valóban lehet színenként cserélni az u.gy. patronokat, de minden patron cserénél fejet tisztít sőt bekapcsolásokkor is, ezért a patronokhoz megadott nyomtatható lapok számát nyugodtan ellehet osztani minimum kettővel.

-Igen HP-nál minden patroncserénél ki kell fizetni a fejet, hiszen a patronon van a fej (ami ráadásul nem szárad be u.gy. patronokban sem) éppen ezért jó a HP.
Epsonnál, Canonnál meg a nyomtatót kell kifizetni, ha beszárad a fej (ezekben viszont tényleg hajlamos beszáradni u.gy. patronoknál.

-Tintasugarasnál is nyugodtan olvasható, ha apró betűvel nyomtat.

-Duplex nyomtatáshoz nem ragaszkodott a kérdező.

Amúgy nem kértem, hogy véleményezd a hozzászólásomat...

(#1540) Gergőke88 válasza epzon (#1538) üzenetére


Gergőke88
addikt

Azért havi 50 oldalra lézert ajánlani..... :W

(#1541) epzon válasza zulobravo (#1539) üzenetére


epzon
őstag

- a hiba nagyon nagy része a rossz minőségű utánygyártott patronok miatt van. Ha az utánygyártottak közül is a legolcsóbb=leggyengébb minőséget veszi meg valaki, és emiatt gondja van, az hagy ne legyen már a nyomtató hibája. Szerintem többen leírták már, hogy ki milyen márkát használ, ebből ki lehet választani a megfelelőt.

- rosszul tudod nem tisztít fejet minden bekapcsoláskor

- tehát ha a HP-nál 4-5patront cserélsz, akkor kb, azzal már ki is fizetted egy új olcsó (Canon/Epson/Brother) nyomtató árát, hiszen a fejet mindig ki kell fizetned

- utángyártott tintával nyomtatott apró betük, amiket puskának használ, tehát izzadt kézzel fogja tapogatni. Szerinted mennyire fog elkenődni??

- Wifihez sem ragaszkodott, meg színes nyomtatáshoz sem. Szerintem inkább duplex mint Wi-Fi

Hova kell a kérvényeket benyújtani? Nem tudtam, hogy itt így mennek a dolgok.....

(#1542) epzon válasza Gergőke88 (#1540) üzenetére


epzon
őstag

nem a kinyomtatott oldalak száma határozza meg, hogy lézer vagy tintasugaras, hanem hogy mire használja....

(#1543) Nagya21 válasza zulobravo (#1539) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Patron cserénél feltölti a fejet tintával, és fejet tisztít
Minden bekapcsolásnál nem tisztít fejet, csak akkor ha a progjamja azt mondja neki (ez lehet kinyomtatott egység, vagy idő)
Rá kell álni egy bevált tipusra, és nem kell vacakolni a tintával (nekem eddig az ez-print tinták bejöttek,egyszer volt az, hogy a csip hibás volt)
Volt olyan, hogy 3 hétig nem nyomtattam vele, érdekes, nem száradt be :C
Üdv Nagya
UI: ez nem vélemény, ez csak egy hozzászólás :DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1544) Davidka0716 válasza epzon (#1541) üzenetére


Davidka0716
csendes tag

hali!
mostanában fog kifogyni 2 szín az epson sx200-amból.
légyszi linkelj nekem egy ugy. patront, amit nyugodtan beletehetek és nem fog beszáradni.
még az is érdekelne kb. hány lapot tudok majd kinyomtatni vele, átlagos nyomtatásnál.

köszi

(#1545) epzon válasza Davidka0716 (#1544) üzenetére


epzon
őstag

Bocs, de én nem használok ugy. patront, úgyhogy ebben nem tudok segíteni.

Olvass vissza pár kommentet, biztos találsz megfelelőt.

Akiket tudok ajánlani mint forgalmazók:
[link]
[link]

mindkettő cég normális és korrekt, tőlük kérj tanácsot

(#1546) epzon válasza Davidka0716 (#1544) üzenetére


epzon
őstag

ja amúgy a legszebb amikor az ugy. patront hamisítják....
Ekkor van az, hogy ha egy márkát több helyen vásárolsz, akkor változhat a minőség.
Ezért fontos, hogy megbízható helyről vásárolj.

(#1547) delphinium válasza epzon (#1538) üzenetére


delphinium
tag

Tévhit, hogy lézerrel olcsón tudsz nyomtatni!!! Számoljatok! De ne az utántöltökkel, meg az utángyártott festékekkel, mert pórul jártok. D

(#1548) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok újra!

Végül a Canon Pixma MP550-re esett a választás, csak éppen kevés helyen kapható, talán már nem is gyártják, de ha tudok még venni akkor ez lenne a választottam. Egy olyan kérdésem lenne (és erre a Canon saját részletes műszaki leírása sem válaszolt), hogy alkalmas-e hálózati nyomtatásra? Értem ez alatt, hogy valamilyen módon összehozható-e a routerrel? Mert van itthon majdnem mindenkinek egy laptopja, plusz van asztali munkagép is... és nem akarom, hogy számítógépen keresztül lehessen megosztani, mert akkor annak a számítógépnek bekapcsolva kell lennie a nyomtatáshoz.

Néztem Wi-Fivel rendelkező darabokat is, de azok már meghaladják a keretet. Szóval a kérdésem, hogy a Pixma MP550 összehozható-e a routerrel valamilyen módon a hálózati nyomtatáshoz?

Köszi! Stauff

(#1549) zulobravo válasza epzon (#1541) üzenetére


zulobravo
csendes tag

Jó költői túlzás volt, hogy minden bekepcsoláskor fejet tisztít. :R
Ha félóránként bekapcsolod akkor valóban nem tisztít, mert miért is tenné.
De ha mondjuk nem is túl ritkán mondjuk kétnaponta használod akkor tisztít mint állat :D

Ja! Ha 4-5 patront cserélek azzal kinyomtatok kb. 4000 oldalt. Ez mondjuk egy színes u.gy. XL 5000Ft-os patronnál 800 oldalt számolva 6,25Ft/oldal.
Epsonnál u.gy. 1800 FT a három szín, amivel nagyon jó esetben 200 oldalt lehet kinyomtatni ez 9Ft/oldal-ra jön ki.
Úgyhogy inkább ne feszegessük melyiknél mennyit kell kicsengetni a tintáért.

Két munkatársamnak is Epson-a van tőlük van az infó. Ők is csodálkoznak, hogy akkor miért 800-oldalt írnak rá a boltba.
No hova is tűnik a többi tinta? :DDD

WIFI-hez ragaszkodott a kérdező, mint ahogy utaltam is rá egy másik topikban tette.

(#1550) zulobravo válasza Nagya21 (#1543) üzenetére


zulobravo
csendes tag

Hello!

Igen csakhogy, ha jól tudom neked Brother nyomtatód van.
Ami előtt leborulok :R

Csak azért nem azt vettem, mert amikor az enyém bekrepált nagyon sürgősen kellett vennem és nem találtam a környéken Brothert.

Amit abban a HSZ.-ban írtam Canonra és Epsonra vonatkozott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.