Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Primőr válasza dany27 (#300) üzenetére


Primőr
aktív tag

akkor is ahogy látom az sokkalta balfékebb nyomtató mint a Canoné.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#302) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Mondjatok már egy készüléket ami ezeket tudja:
-szines nyomtatás (tintasugaras)
-fax
-síkágyas scanner
-lehetőleg külön cserélhető az összes patrons, szinesek is
-árban olyan 30-ig, de ha van olcsóbb az se baj :)
-nyomtatás és scan elég közepes minőségben

(#303) Primőr válasza Mr-Pamacs (#302) üzenetére


Primőr
aktív tag

Esetleg ez?

[link]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#304) Bass83


Bass83
csendes tag

Sziasztok
Van vkinek vmi tapasztalata a HP Officejet 5610-es géppel?
[link]
Ugye ez gép használata nélkül is tud küldeni és fogadni faxot?
Köszi

(#305) Manitou


Manitou
addikt

Én most vettem egy Epson DX4000-et. Egyszerü mint a faék :D , de legalább olcsó volt. Szinenként cserélhető patron, olcsó utángyártott patronok .. kell ennél több? :D
És még dizájnban is pont megy a logitech hangcuccomhoz :Y :DDD

(#306) hanka válasza Manitou (#305) üzenetére


hanka
tag

Jó döntés volt. :DD Gratula. :D
A teszkóban 12k sincs most. Ennyit a szkenner megér.

Megint egy elégedett Epson nyomtató felhasználó. :C

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#307) ertz válasza hanka (#306) üzenetére


ertz
aktív tag

Én pár hónapja vettem egy Canon MP160-ast 15 alatt az mm-ben. Szerintem jobb mint az epsonok, de ez csak egy vélemény. ;)

(#308) Xantomas


Xantomas
őstag

A régi HP PSC 1350, és a mostanában kapható HP DeskJet F380 miben különbözik egymástól? Ahogy nézem, a színre, és tudásra a PSC 1400-al egyezik.

A 1350-es mostanában nem behúzza a papírt a gumi gengerrel, hanem csak csúszik rajta, már a henger letisztítása sem segít.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#309) Manitou válasza ertz (#307) üzenetére


Manitou
addikt

Azon az MP160-ason én is gondolkoztam, de végül epson lett 12 ért.

A canonba asszem macerásabb a patroncsere utángyártottnál, meg mintha a szines nem szinenként cserélhető lenne.

(#310) ertz válasza Manitou (#309) üzenetére


ertz
aktív tag

Szerintem sem színenként cserélhető, de ez nálam nem volt elsődleges szempont. Eddig egy hiba nem volt sem a nyomtató, sem a scanner részével sem. Ráadásul a többihez nem tudom milyen programokat adnak... de amiket ehhez, azokkal igazán játék a munka. :C :DD

(#311) _seth_ válasza Manitou (#305) üzenetére


_seth_
veterán

Az olcsó patron mit jelent egészen pontosan?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#312) Manitou válasza _seth_ (#311) üzenetére


Manitou
addikt

900FT az összes patron G&G-ből.( bolti ár, szóval zugárusoknál gondolom még kevesebb ;] ) De az utángyártottakba még több ml van mint a gyáriban



[Szerkesztve]

(#313) Manitou válasza ertz (#310) üzenetére


Manitou
addikt

Nálam se volt szempont a szinenként cserélés, inkább az olcsó és egyszerü üzembentartás. A canon-nál meg valami chipet át kell pakolni a patronra, vagy valami ilyet olvastam :F :U De asszem az MP160-be is elég olcsó a patron, szóval az se egy rossz választás.

(#314) _seth_ válasza Manitou (#312) üzenetére


_seth_
veterán

Nem hangzik rosszul...

Ez az epson dx4000 tud olyat, hogy gép nélkül másol mint egy fénymásoló?

A válasz igen :) [link]

Lehet lecserélem egy ilyenre a canon ip1500 + canon lide szkenner párosomat... Nem kell gép a másoláshoz ami sokkal kényelmesebb mint szkennelni majd nyomtatni (persze ez is megcsinálja de csak géppel).

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#315) ertz válasza Manitou (#313) üzenetére


ertz
aktív tag

Jajaja... hát mondjuk én nem boltból veszem... de egy 2ezer ftért... egész sokáig elnyomtatgathatok vele. :C :DD :DD

(#316) Pr3s válasza _seth_ (#314) üzenetére


Pr3s
aktív tag

ezt hol írják,hogy másol gép nélkül???
Ezt sehol nem találom!
Valaki írjon egy linket vagy valamit hogy ezt tudja e!
előre is köszi!
Üdv.: Pr3s

(#317) Manitou válasza Pr3s (#316) üzenetére


Manitou
addikt

Másol gép nélkül

(#318) Hooper


Hooper
őstag

Hello!
Segitségeteket szeretném kérni multis nyomtato vásárlás ügyében..
Föleg FF nyomtatásra,fénymásolásra, szkennelésre használnám, szines dokumentumot ritkán, fotot nemhinném h nyomtatok, szoval ez nem szempont.. fontos lenne még h a karbantartását olcson megusszam, olcso patronra gondolok (vagy utángyártott).
Valamint örülnék ha gyors is lenne :D
a versenyzőim EPSON DX4000, HP F380 ezeket 12ért tudnám venni,
CANON mp160 (15e Huf) vagy esetleg HP F4180 (18e Huf)
jolesne ez a 12rugos árkategoria, ezek most akcióban vannak..
az epsontol kicsit tartok, hogy beépitett a nyomtatofej, és ha beszárad (mivel szinest ritkán nyomok) kuka az egész.. a HP ezzel szemben cseréli a fejet a patronnal, de lehet sokkal drágább igy a patron.
Bocsi a sok keszekusza gondolatért :D

Válaszotokat előre is köszönöm!!! :R

(#319) Skynet258


Skynet258
veterán

Helló mindenki!

Tegnap beújítottam egy Epson DX6000-es masinát, kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek hasonló cumója, és milyen papír lenne a legjobb fényképek nyomtatásához? AZ oké, hogy fotópapír, de melyik márka? Verbatimet nézegettem, valami vélemény róla?
Esetleg Manitou, te próbáltad már valamelyiket a DX4000-essel?

Előre is :R

https://geekpulse.hu

(#320) hanka válasza Hooper (#318) üzenetére


hanka
tag

Epson DX4000 multit ajánlom. :DD Ebbe a legolcsóbb a patron az általad felsoroltak közül.
És ne félj a beszáradástól. :DDD Kb. havonta ha nyomtatol egy féloldal színes képet, akkor semmi baja nem lesz a fejnek (gondolom havi 1x amúgy is nyomtatol színest) :R

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#321) hanka válasza Skynet258 (#319) üzenetére


hanka
tag

Procolor vagy QualityPrint fotópapírt ajánlom. :C Ezek szinte gyári fotópapír minőségűek.

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#322) Skynet258 válasza hanka (#321) üzenetére


Skynet258
veterán

Köszönöm!
Kell figyelnem, hogy hány grammos papírt veszek? Elég nagy skálán mozognak ahogy látom...
Amúgy a nyomival meg vagyok elégedve, először DX5000-est akartam venni, de 5 rugó volt a különbség az lcd-s verzió (DX6000) és aközött. 25 pénzért szerintem simán megérte az árát :)

[Szerkesztve]

https://geekpulse.hu

(#323) hanka válasza Skynet258 (#322) üzenetére


hanka
tag

Végülis semmi külömbség nincs köztük (mármint minőségben, gyorsaságban...), tényleg csak az az LCD a plussz benne. :Y De legalább egy komoly géped van, ami feldobja még a szobát is. :)
Ha azt vesszük alapul, hogy egy sima szkenner is 15-20k közt van, ahhoz képest 25 pénzt megérte :)) :R
Használd egészséggel :DD Ha bármi baja lenne garancián túl, fordulj hozzám :B

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#324) Hooper válasza hanka (#320) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm a tanácsot! :R
Valószinű akkor az Epson a nyertes:)

(#325) Skynet258 válasza hanka (#323) üzenetére


Skynet258
veterán

Ah, te akkor valami szaki vagy :DDD Ha gond lenne eszembe jutsz majd, bár remélem nem lesz azért :) Igen, csak az lcd, bár a gombok is más kialakításúak, szerintem ergonómikusabb, nem érzem annyira ''műanyagnak'', mint a DX5000-nél (fogdostam mindkettőt), na meg tényleg én is úgy voltam vele, hogy tudnám nélkülözni a kijelzőt, de nekem ennyi pluszt megért, kinézetre is pofásabb :D
Egyébként két napja jutott eszembe, hogy kéne venni valami nyomtatót, ami nem olyan vészes áron van, és megmondom őszintén, fél napig keresgettem a leírások között. Végül úgy ítéltem meg, hogy ez a tökéletes számomra, a festék sem drága bele, az eredeti pack (összes színt tartalmazza) 8500 körül van, az utántöltött ennek a töredéke.
A scannerrel is meg vagyok elégedve, ma olvastam be vele National Geographic-ot, tökéletesen visszaadta a színeket... Szal boldog vagyok, jó vásár volt! :))

[Szerkesztve]

https://geekpulse.hu

(#326) djyuri


djyuri
őstag

Üdv Arcok :R

Látom jó helyen járok:)

Most jöttem egy ismerősömtől és nekünk negatív a tapasztalat az utángyártott patronokkal:(

A nyomtató azt írja ki,hogy ''nem eredeti a patron,kérem szerezzen be eredetit''....meg ezen üzenet kombinációja....pedig a legelső sorban ott van a dx4000,mint támogatott nyomtató...
A gyári üres patront egyől elfogadja és kiírja,hogy üres:)....de az új utánygártottra még a menüt sem lehet becsukni,mert leveszi az ikon aktivitását is...magyarul csak feladatkezelőből vagy újabb csere menüvel lehet átmenni máshova...de a végeredmény ugyanaz...

Ez amúgy egy Epson Style DX4000....

Holnap visszamegy a boltba a fogarasi útra az ismerős és megérdeklődi....a többi patron a többi nyomtatóba jó....tehát nem tárolási probléma van...csak ez a típus nem akarja megenni. Ráadásul nem számítógép felöli szoftver a gond....mert maga a nyomtató is jelzi,hogy nem neki való:(:(

Remélem értelmesen fogalmaztam:)

Ha a bolttal nem jutunk előre,akkor egy másik beszerzést is szívesen fogadunk :R

Köszönöm :R

üdv.: Gábor

(#327) Avicularia válasza djyuri (#326) üzenetére


Avicularia
veterán

a május után gyártott epson dx nyomtatóknak lehet problémája az utángyártott patronokkal,van amelyik nem fogadja el
itt is írják

[link]

(#328) djyuri válasza Avicularia (#327) üzenetére


djyuri
őstag

Ha a képek valósak az oldalon,amit linkeltél,akkor szerintem megvan a bibi...mert amiket ismerős vett,azoknak ives a teteje...nem úgy,mint itt ezeknek és persze a gyárinak sem.

Ha visszajelzett,akkor én is jelzek neki...

Köszi :R

MOD:

Most nézem,hogy ez a fogarasi úti cucc...akkor viszont pontosítanám a képeket,mert íveset adnak...sajna..

[Szerkesztve]

(#329) Skynet258 válasza djyuri (#328) üzenetére


Skynet258
veterán

Én néztem egy helyet, ahol olcsó a patron bele, de még nem vettem:

[link]

Szal ajánlani nem tudom egyelőre, de ha valakinek van tapasztalata, az megoszthatná velem is! :)

https://geekpulse.hu

(#330) Avicularia válasza Skynet258 (#329) üzenetére


Avicularia
veterán

Sajnos megszívtam én is, egy DX5050-el
vettem az általad linkelt oldalon egy fekete utángyártottat,de nem ismeri fel :((

(#331) Skynet258 válasza Avicularia (#330) üzenetére


Skynet258
veterán

Pffh, kösz a tapasztalatot, akkor hanyagolom azt az oldalt...
Egyébként el is gondolkoztam, az eredeti pack (összes színnel) is 9 rugó alatt van, ezt nem érzem akkora összegnek, hogy kockáztassam a veled megtörtént esetet. Szal maradok akkor a gyárinál :)

https://geekpulse.hu

(#332) Avicularia válasza Skynet258 (#331) üzenetére


Avicularia
veterán

nem a bolttal van a gond,teljesen jó az árujuk
az epson cserélgeti a chippet a patronokon,amit nem tud követni az utángyártó
a május előtti gyártású nyomtatókhoz teljesen jó az utángyártott patron,azóta kezde el az epson ezt a hadjáratot

egyébkén én nagyon nem vagyok megelégedve a nyomtatható mennyiséggel gyári patronnal
vadi új géppel nyomtattam 15 dvd borítót 3db 10x15-ös fényképet és egy A4 fényképet,nem a legjobb minőségben,és a fekete kifogyott,a másik 3 pedig negyedig van
ezért sokallom a 8.5K-t,amibe egy szett gyári patron kerül

(#333) Skynet258 válasza Avicularia (#332) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát jah, még így sem olcsó, de az olcsóbbak között van azért. Egyébként azzal nyomtattál ekkora mennyiséget amit a géphez adtak? Mert ha jól tudom, az csak demó mennyiség, nincsenek tele a patronok. Én idáig csak 3 darab 10*15-ös képet nyomtattam, meg asszem két oldal szöveget, és még mindegyik patron 100%-on van.
mellesleg sztem az 15 dvd borító nem hangzik rosszul, ha kiváló minőségben nyomtattad, akkor kell rá cucc rendesen, a patronon meg látszik, hogy nem literek vannak benne, kis anorexiás cuccok ezek :D

https://geekpulse.hu

(#334) Avicularia válasza Skynet258 (#333) üzenetére


Avicularia
veterán

igen ,a hozzá adott patronokkal nyomtattam ennyit
amikor beraktam ezek is 100%-on voltak
a dvd borítókat az öt lehetséges minőség közül a középsővel ˝szöveg és kép˝ beállítással nyomtattam
a fotókat pedig ˝fénykép˝ beállításon

(#335) Skynet258 válasza Avicularia (#334) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor lehet, hogy ez tényleg a csökkentett mennyiség...mondjuk a chip lehet más a demó patronokon, és ha a normál értéknél kevesebb a tinta (mint abban amit aztán később veszel), akkor azt a csökkentett mennyiséget is 100 %-nak írja :F A franc se tudja, amíg nem veszek új patront, vagy jön egy ebben szaki, addig nem is fogom biztosan megtudni :)

Mod: jah, tőled is megkérdem, milyen papírt használtál a fényképhez? Szted jó lett a minősége?

[Szerkesztve]

https://geekpulse.hu

(#336) Avicularia válasza Skynet258 (#335) üzenetére


Avicularia
veterán

10x15-ös Epson photo glossy papírt 225 grammos
az A4-ra Victoria inkjet glossy papírt 270 grammos

szvsz jó a minősége,nem nagyon értek hozzá

(#337) viraga


viraga
tag

sziasztok!

Olcsó lézer multit szeretnék venni, fax nélkül. Főleg scannelésre használnám, és viszonylag keveset nyomtatnék - egyelőre. A legolcsóbbak, amiket néztem:

Samsung SCX-4200 [link]
OKI B2500 MFP [link]
Konica Minolta PagePro 1380MF [link]
Brother DCP-7010 [link]
HP LaserJet M1005 MFP [link]

Valakinek vmi tapasztalat ezeknek a low-end cuccoknak a scannelési képességeiről? Főleg FF-ben scannelnék, szövegeket. Lapbehúzó nem fontos, inkább az, hogy minél gyorsabb legyen a scan. Mivel szövegeket akarok főleg, ezért a minőség sem annyira kritikus, az a pár régi fénykép, amiket a sok szövegen kívül gépre vinnék esetleg, nem ér meg egy drága cuccot. Eddig az OKI-val szimpatizálok, ezt érzem legrobusztusabbnak. Pofás még a KonicaMinolta is. Az OKI sztem inkább nagyobb igénybevételre gyárt eszközöket, és az olcsóbb cuccain sem a ''jó lesz a hülyéknek a legsilányabb is'' hozzáállás látszik. Bár még csak fényképen láttam... Az ''ipari'' megjelenés egyáltalán nem zavar (nem szobadísznek veszem), sőt, inkább bizalmat kelt, míg pl a Samsung törékeny szépsége... Hát nem annyira. A gépek scanner-részeről konkrét adatokat alig találtam valahol, na meg a számok egyébként sem sokat mondanak, ezért érdekelne némi gyakorlati tapasztalat. Ha nem is pont ezekkel a típusokkal kapcs-ban, hanem úgy általában, kb ebben az árkategóriában (~20-40eFt).
Az OKI-ról ezt írja: ''Nyomtatás és másolás 16 oldal/perc sebességgel'' Ez kb a nyomtató max sebessége, ez alapján gondolom több példányos másolás estén képes erre, tehát h egyszer bescannel vmit, aztán nyomja ész nélkül. Abban viszont sajnos szinte biztos vagyok, h scannelni egymás után különböző oldalakat nem tudna így. Na meg cserélgetni sem tudja az ember a papírt ilyen sebességgel. :) Valósághűbb a KonicaMinolta max. 6 szkennelés/perc értéke, csak attól tartok, ez esetleg vmi 100 DPI-s B&W prescan-re vonatkozik, ami még szöveghez is kevés.
Lécci ne mondjátok azt, hogy vegyek egy scannert, mert néha azért nyomtatnom is kellene, és a különálló scannerek ára is aránytalanul magas. (Gondolom a lecsökkent kereslet miatt.)

[Szerkesztve]

(#338) Mosómedve


Mosómedve
tag

Én első körben még csak azon gondolkodom hogy érdemes-e multifunkciósat venni...szerintetek megbízható mondjuk egy Canon, HP cucc, vagy jobban járok ha külön veszek scanner-t és nyomtatót?

(#339) viraga válasza Mosómedve (#338) üzenetére


viraga
tag

nem tudom, viszont úgy látom más sem, mert elég halott a fórum :(

Egyedül a szörnyen kezelt garanciális ügyek, amik bennem a külön szkenner + nyomtató felé billentenék a mérleget. Sztem a drágább termékek lesznek megbízhatóbbak, de ha a multifunkciós felvetődött neked, mint lehetőség, akkor gondolom nem ilyenekre gondolsz. Arra célzok, h pl egy fotós, aki 10000 diát akar bedigizni, nyilván külön szkennert fog venni, és meg sem fordul a fejében a multifunkciós eszköz. Szóval egy komoly szkenner biztos megbízhatóbb lesz, mint a legolcsóbb, hiszen más igénybevételre méretezik (reméljük). Namármost a legolcsóbb termékek között szvsz nem lesz nagy különbség megbízhatóság tekintetében --> jobban jár az ember multifunkcióssal. Pl legolcsóbb adott márkájú scanner 10000 Ft. Legolcsóbb nyomtató legyen szintén 10000. A legolcsóbb multi eszköz pedig ebből a márkából biztos kevesebbe fog kerülni, mint 20000. És mivel mind3 eszköz a legolcsóbb volt, és azonos márka, nagyjából hasonló minőséget KELLENE hogy képviseljenek. én igy ''logikázok''.

(#340) viraga


viraga
tag

szkennelési ügyben senkinek semmi tapasztalat? :F
A tintasugaras multifunkciós eszközök szkennelési képességei is érdekelnének... Csak h legyen már végre vmi támpontom.

(#341) zenefan


zenefan
aktív tag

Én most első nekifutásra csináltam egy mini tesztet:

Gép: Epson - Stylus DX 4000

Tesztdokomentum: [link]
Alapállapotba való állás időtartama: 28 mp
Nyomtatási sebesség:
- ''Piszkozat'' minőségben: 27 mp
- ''Szöveg'' minőségben: 53 mp (a lap megindulásáig eltelt idő: 16mp)

Az említett időeredmények úgy születtek, hogy:
START: MS Office Word 2003-ben a nyomtatás megkezdésének OK gombjának lenyomása
STOP: az elkészült lap kiadótálcán való mozgásának megállásakor.


[Szerkesztve]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#342) viraga válasza zenefan (#341) üzenetére


viraga
tag

szia!

A szkennelésről tudnál készíteni egy hasonlót?

(#343) zenefan válasza viraga (#342) üzenetére


zenefan
aktív tag

A napokban ideírom a végeredményt, meg mindent amit leteszteltem a készülékkel kapcsolatban.

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#344) Mosómedve


Mosómedve
tag

Nos, kicsit turkáltam a piacon és ami egyelőre nagyon bejön a Canon MP 510. Elég jókat olvastam róla és most olyan 25 000 körül mozog az ára. Szerintetek megéri a pénzét, jó gép? Illetve azt nem tudjátok-e, hogy kapható bele utángyártott patron (szinenként cserélhető)?

(#345) hanka válasza Mosómedve (#344) üzenetére


hanka
tag

Elég jó gép. :)) Gyors, szép képeket csinál, és kinézetre is komoly. :K
A patronok szinenkéntiek, és van utángyártott hozzá 300.-/db körül. :U

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#346) Mosómedve válasza hanka (#345) üzenetére


Mosómedve
tag

Köszönöm a gyors válaszokat, akkor azt hiszem megvan az új szobatársam... :DD

(#347) Egyfejű


Egyfejű
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert készülék vásárlás elött állok!
Az Epson vagy a Canon multifunkciós készülékek a jobbak, fej, mechanika és alkatrész viszonylatában?
A Canon multifunkciós készülékeknél is van letiltás – tintagyűjtő tartály megtelt -, mint a nyomtatóknál?

(#348) hanka válasza Egyfejű (#347) üzenetére


hanka
tag

Az Epson nyomtatók fejei 5x tovább bírják. :K És mechanikailag is jobbak. Bár a Canon se rosszabb, ezt elsősorban te dönts el a pénztárcád súlya alapján. :U

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#349) Egyfejű válasza hanka (#348) üzenetére


Egyfejű
tag

"Bár a Canon se rosszabb," :F
Akkor most melyik jobb?

(#350) Egyfejű


Egyfejű
tag

Van gyenge pontja a Canon és az Epson multiknak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.