Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) szeva000 válasza B@dsector (#250) üzenetére


szeva000
addikt

pdf-be vagy jpg-be kiválaszthatod a mentést.Nagyon király gép,nemfogsz benne csalódni,ha veszel egyet

(#252) B@dsector válasza szeva000 (#251) üzenetére


B@dsector
aktív tag

:R meggyőztél ;)

(#253) Newyorker


Newyorker
addikt

Üdv mindenkinek!

50.000 Ft-ért melyik készüléket ajánljátok?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#254) fransoa


fransoa
csendes tag

Sziasztok.
Canon multifunkcióshoz használatos chipes patront állitólag vissza lehet állitani az átragasztás vagy utántöltés után úgy hogy eredeti funkját betőltve müködik mintha eredeti
canon patront tennék a gépbe. Tud valaki ilyen léhetőségről?

(#255) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Látom Ti tapasztaltabbak vagytok a nyomtatók között, mint én. A tanácsotokat szeretném kérni.
Ismerősöm szeretne venni egy multifunkciós készüléket (lézer nyomtató+másoló+szkenner) kisirodai használatra (2 fő).
2 készülék jött szóba:

HP M1005 :[link]
Brother DCP 7010 :[link]

A két készülék kb. egy árban van. A Brother a műszaki adatok alapján gyorsabban nyomtat (20 lap/perc), szemben a HP-val (14 lap/perc), bár ezek szerintem csak elméleti adatok. Az eredeti tonerek kb. egy árban vannak hozzájuk és kb. ugyanannyi nyomtatásra elegek, de a HP-hoz könnyen találtam olcsóbb utángyártottat, a Brotherhez nem.
De mindezek a technikai adatok mit sem érnek, ha a készülék alapvetően rossz. Gondolok itt arra, hogy pl. munkahelyemen van egy HP Busuness Inkjet 23xx nyomtató. Jó drága volt, de pl. a papíradagolója egy nagy sz..r. Idegesítő, hogy időnként úgy dönt, hogy ő csak minden második lapot vesz fel.
Szóval vannak olyan tulajdonságai egy nyomtatónak, amik csak használat közben derülnek ki, a műszaki adatokból nem.
Ezért kérem, akinek van tapasztalata a fenti nyomtatókról, az lszi írja meg ide, de akinek nincs de segít eligazodni az is. Szóval bármilyen tanácsot szívesen veszek.
Még egy kérdésem van. Mi az a dobegység? A Brothernél látom, hogy lehet hozzá venni és 12000 lapot bír ki, de a HP-nál nem találtam ilyet.

[Szerkesztve]

(#256) Esther


Esther
tag

Hi All!

Meg tudom nezni a neten egy geprol,h. chipes -e a patronja? :F
Konkretan az epso dx4050 ill. az rx620 -rol lenne szo, de eddig meg nem talaltam ilyen info-t.

Elore is koszi!
Udv:
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#257) sto1911


sto1911
veterán

Mi a velemenyetek a Canon mp160-rol? Van hozza utangyartott ptron? Ugy is nyomtat, ha csak egy patron van benne? Mennyi hozza a gyari es az utantoltes, ha lehet?

(#258) roonin


roonin
tag

Tudtok valami olyan multit ajánlani, melyhez van olyan szoftver, amivel lehetséges ki-bejövő faxok lementése számítógépre. Pl.: CanonMP530 tud ilyet?

(#259) szeva000 válasza roonin (#258) üzenetére


szeva000
addikt

Az 530-al faxot gépről símán tudsz küldeni.A bejövőket tárolja a memóriajában,de szerintem csak ha kinyontatod és beszkenneled,akkor lehet a gépen:)

(#260) Dodeeka


Dodeeka
csendes tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék venni egy multifunkciós nyomtatót, de elég sokat vacilálok, hogy milyet és melyik típusúból vegyek.
Amelyeket néztem és elég elfogadható az áruk:
Epson DX6000 vagy 6050-es
Epson RX620-as
Canon MP510 vagy 530

HP-t azért nem szeretnék, mert úgy tudom, hogy elég drága hozzá a patron.
Az Epson RX620-asa tetszik a legjobban, de nagy hátránya, hogy nincsen magyar menüje és ha jól tudom a szoftver sem magyar hozzá.
40k körül szeretnék venni és lehetőleg olyat, amelyik rendelkezik: kártyaolvasóval, jó fotónyomtató, a szkenner felbontása is elfogadható (min. 1200dpi).
Ha tudnátok ebben segíten, azt megköszönném!
Egyébként ha tudtok más nyomtatót hasonló árban és tudásban, akkor arról is kérek némi infót!
Köszi!

(#261) Esther válasza Dodeeka (#260) üzenetére


Esther
tag

Hi!

Tegnap raktam fel ismerosnek gepre az RX620 -ast. Sztem vegyel azt...
Egyszeru kezelni rengeteg hasznos funkcioja van (bar elsore pont emiatt tunt bonyolultnak majd rajottem,h. egyszeru, baratsagosan kezelheto gep.)
A 6db patront megveszed 7.380,-ft-ert. (sztem ez eleg jo ar)
Ha nem akarsz lemezre is nyomtatni, fenykepet digi.laborban csinaltatsz akkor ez egy remek gep. (39e-ert hazhoz is viszik)

Udv:
Eszti

Ja a szoftver... ha a ''number of copies'' vagy a ''paper size'' esetleg a ''scan to pc or memory card'' szovegek leterhelik a nyelvtudasod akkor menj fenymasoloszalonba es kozold h. ''Ebbol kerek 10-et''
Amugy a magyar hasznalati =>>[link]

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#262) Dodeeka válasza Esther (#261) üzenetére


Dodeeka
csendes tag

Szia Esther!

Nem azért volna szükségem a magyar nyelvre, mert nem beszélek más nyelvet - programozói diplomám van, talán ez minősíti az angol tudásomat is - hanem, mert a családban vannak akik még nem beszélik. Ezért óckodom az angoltól, mert kicsit félek, hogy a gyerekek használni szeretnék a gépet és csak össze vissza nyomogatják majd.

Ha már ennyire ismered a gépet, megkérdezhetem, hogy milyen minőségű fényképeket lehet vele nyomtatni? Mert, ha nem túl jókat, akkor jó lesz nekem a DX6050 vagy 6000-es is.
Fura, hogy a legtöbb esetben amikor számítógépet rakok össze, az esetek 80% Canon multi.nyomtatót javaslok a vevőnek. Most viszont, hogy magamnak kellene egy multi, az Epson felé húz a szívem. Érdekes.

Igen olvastam az Extreme Digital oldalon, hogy házhoz is hozzák, de lehet én olcsóbban is hozzá tudok jutni.
A használatiát is olvastam nemrégiben a gyártó oldalán, de azért köszi, hogy ilyen aranyosan megadtad a linket!

Köszönöm!

Üdv.
Dodeeka

(#263) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

20K-s kategóriára egy tipp: Epson DX4000 ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#264) Esther válasza Dodeeka (#262) üzenetére


Esther
tag

Szia!

En is olyannak raktam ossze aki nem tud angolul. (kepzelheted mennyire nem tud,ha egyszer nekem kellett osszeraknom.) A hasznalati pdf-et letoltottem, es atszerkesztettem ugy,h. kapjon egy leegyszerusitett kivonatot (szines nyomtatas lepesei stb.) de tenyleg nem bonyolult.
Fenykepet nem nyomtatnek vele es semmi massal sem mert nalunk a digi.laborban ha nem azonnal kell akkor olcsobban nyomtatnak mint amennyiert papirt veszek.
Amugy egy A/4 es ujsag cimoldalat fenymasoltam le vele ''text''-minosegben (.jpeg 19-es tomoritessel) es kellemes meglepetest okozott. (minosegek: ''draft'', ''text'', ''photo'', ''best photo'')

Udv:
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#265) Dodeeka válasza Esther (#264) üzenetére


Dodeeka
csendes tag

Szia Eszti!

Köszi a segítséget és az infókat!
Azt hiszem a mai napon meg is rendelem az RX620-ast.
Pár ezer forint az eltérés a DX6050-es és a RX620-as között, azonban ami a 620-as mellett szól az ezek:
1. A megjelenése sokkal látványosabb
2. Scannelni minőségben sokkal jobban lehet
3. 6 patronos, ami talán egy kicsit előnyösebb a 4-nél
4. A patronok kapacitása kétszerese a Dx6050-énél és ráadásul ugyanannyiba kerül
5. Diákat és negatívokat is képes bescannelni
6. A pozitív vélemény amit tőled és még néhány embertől kaptam

Köszönöm a segítségedet mégegyszer!
A nyomtatóval kapcsolatos észrevételeimet szívesen megosztom mindenkivel.
További jó nyomtatgatást!

Üdv.
Józsi

(#266) carrion87


carrion87
csendes tag

Hello!

Nekem egy epson stylus dx5050 multifunkciós nyomtatóm van,tudna vki segíteni hogy lehet a tintapatronokat újratölteni?Ilyen patronok vannak benne t0711,t0712,t0713,t0714

(#267) iSeeker


iSeeker
tag

Helló!

Valamilyen multifunkciós készüléket szeretnék venni,fontos hogy lan legyen benne,mivel hálózatra lenne kötve.

50000 körül milyeneket ajánlotok?

(#268) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok
Mint korábban (kb 2 hónapja) írtam, szükségünk lett egy 4 funkciós (multi) készülékre egy induló kisvállalkozásba. Hosszas olvasgatás, mérlegelés után a Lexmark x7350 melett döntöttünk. Esélyes volt még a nagyobb testvér a x8350, de az LCD-re és a kártyaolvasóra nincs szükségünk.
Tapasztalat: nagyon jó, emberbarát szoftvert adnak hozzá, másolás, szkennelés, pdf-be másolás, fax, egyszerű képszerkesztés, és egy dokumentum szerkesztő is jár hozzá.
A gép: tintasugaras, ebből kifolyólag nem gyors, viszont eddig nagyon jól működik. Az elején néhányszor elkadt a papír (igazából nem), de ez a mi hibánk volt, mert nem volt az adagoló tálca rendesen beállítva. Nyomtatás közben nem halk (de el lehet viselni). Szkennelés megfelelő, nagy előny a pdf-be mentés. A fax kiválló.
Még valami: minden funkció elérhető a szoftverből, és a kezelőpultról is (ez különösen másolás és faxolás esetén jó). Hálókártyát is lehet hozzá extraként kérni, így hálózati nyomtatóként is felrakható (a mienk nem ilyen).
Tinta: a két hónap alatt színes még nem fogyott el, feketéből a második van benne, a fekete patron 5000Ft, a színes 6000Ft.
Nekünk eddig bevált, de igazából ha egy év múlva mondom ugyanezt, akkor fogok örülni, és azt mondani, jó vétel volt.
Üdv:

[Szerkesztve]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#269) sto1911


sto1911
veterán

Mi a velemeny a Lexmark x1290-es modellrol? A tescoban most akciozzak a csabito 13k-s aron.

(#270) Zolee_70 válasza sto1911 (#269) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Sajnos ezt a modelt nem ismerem, de általában minden gyártónak van un. low end modelje, amik nem arról híresek, hogy túl tartósak. Én azt javaslom, hogy inkább szánj rá egy kicsit többet.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#271) sto1911 válasza Zolee_70 (#270) üzenetére


sto1911
veterán

Ugy nez ki lenne egy Canon MP 160as keszulek, hasznalt, elado. 3 honapos, meg 7 ho garral , tele patronokkal, plusz egy utantoltovel (ami nem tudom meddig van), 14.000 Huf-ert. [link] Ez a link azt mondja,h 16k-ert vadi ujat is lehet venni, a kerdes, hogy megeri-e megvennem hasznaltan. (ugye az utantolto se 500 ft)

Amire nekem kell: konyveket szkennelni, es elsosorban szoveget nyomtatni, + neha egy-egy kepet.

Ja, meg vmi: igaz, h nem adnak hozza gyarilag USB kabelt???? Azt kulon kell venni?

[Szerkesztve]

(#272) Motion_Blur válasza sto1911 (#271) üzenetére


Motion_Blur
félisten

igaz, h nem adnak hozza gyarilag USB kabelt???? Azt kulon kell venni?

Így van, ez nyomtatóknák, multiknál is így van. Külön kell megvenni. De abból is érdemes valami normálisat, mondjuk Belkint.

szerk: Lexmark-ot meg ne vegyen senki! :D HP, Epson, Canon...ebben a sorrendben

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#273) Zolee_70 válasza Motion_Blur (#272) üzenetére


Zolee_70
senior tag

szerk: Lexmark-ot meg ne vegyen senki! HP, Epson, Canon...ebben a sorrendben

Így van! Vegyél HP-t, és ha egy év után beszarik, vegyél még egyet!

Egyébként az egyik legnagyobb francia cég, az EDF, szinte csak LEXMARK-ot vesz (személyesen tapasztaltam...), minden irodai készülékük ez. Ők is biztos azért választották, mert, megbízhatatlan...

[Szerkesztve]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#274) sto1911


sto1911
veterán

Vegulis megvettem egy Canon mp160-at, ami szep is, jo is.

Csak ugy kivancsisagbol kivettem a szines patront, es nem nyomtatott nelkule FF oldalt sem. :( Kar,m pedig ugy tudtam igen. Vagy van ra megoldas?

(#275) szeva000 válasza Zolee_70 (#273) üzenetére


szeva000
addikt

márpadig beszarik,ha komolyan használja valaki,ezért untam bele.soha többé ilyen sz@rt!
Érdekes,a Canont is gyilkoljuk mégis bírja,nem szedett be 3-4 hónap után 2-3lapot és nem hullik szét 1év után a mechanika:)
a samsung lézerről nem is beszélve...az amit már kibírt..és még bírja:)

(#276) sto1911


sto1911
veterán

Mire valo a nyomtaton levo karbantartas gomb? A leiras nem nagyon emliti. Ra lehet venni amugy, h patron nelkul csak a masik patronnal nyomtassosn?

(#277) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek! A minap nézegettem a ''FényképCsarnok'' bolt kínálatát multifunkciós gépek után kutatva, elsősorban a max. 20ezres árkategóriában. A kérdésem az volna, hogy ezek közül megéri-e bármelyik is szimpla otthoni nem túl intenzív használatra, vagy az üdvösséghez egy kicsit többet kell áldoznom rá? A választ előre is köszi

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#278) Zsu_


Zsu_
senior tag

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy milyen multifunkciós készüléket ajánlotok, amely lézer-nyomtató és nem tintasugaras? Tehát szkenner, másoló és lézer nyomtató.
Esetleg ha tudtok linket, hogy hol és mennyiért kapható.

Köszi


[Szerkesztve]

(#279) Blaise


Blaise
veterán

üdv !

Szeretnék venni multifunkciós készüléket max 20e Ft-ért az alábbi kettőt néztem ki:
Canon pixmia MP160
Epson stylus DX5050

Melyiket érdemes megvenni ? Melyikhez lehet olcsóbban patront venni ? :R

(#280) Primőr


Primőr
aktív tag

Hallo!
Nézegetem a készülékeket, de a Lexmark elég lassúnak tűnik a többihez képest. Olyan kellene, ami faxolni is tud. Az Epson DX7000F tud, az már van 40ért, vagy esetleg a Canon SmartBase MP390
vagy
HP Officejet J5780?

olyan kellene, ami a gyűrődést jól bírja, és nem hangos.



[Szerkesztve]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#281) szeva000 válasza Primőr (#280) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem Canon MP530-am van.Na ez bírja a strapát,ráadásul kettő is megy :)
nagyon jó vétel volt,igaz nem is volt olcsó annnyira

(#282) Primőr válasza szeva000 (#281) üzenetére


Primőr
aktív tag

Aha, és látom ez újabbfajta modell. És tényleg 2 másodperc alatt kinyom egy színtelen szöveget?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#283) Primőr


Primőr
aktív tag

MP600-ast láttam, és jóval olcsóbb, mint az 530, úgyhogy valszeg az lesz:)
kösz

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#284) gergo0007


gergo0007
tag

Sziasztok!

Canon pg-50 tintapatront után lehet tölteni? Milyen festék kell hozzá?

Előre is kösz

(#285) Primőr válasza gergo0007 (#284) üzenetére


Primőr
aktív tag

tessék

[link]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#286) Primőr válasza Primőr (#285) üzenetére


Primőr
aktív tag

Ja bocs, utántöltésre gondoltál :)

[link]


A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#287) szeva000 válasza Primőr (#283) üzenetére


szeva000
addikt

jaja,de abban nincs fax:)

(#288) Primőr válasza szeva000 (#287) üzenetére


Primőr
aktív tag

:Y

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#289) Primőr


Primőr
aktív tag

Akkor a Lexmark 7350 v. 8350 .. és azokon van dax.. meg 40 alatt vannak.. de a lexmark nem tom milyen.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#290) Primőr


Primőr
aktív tag

nem veszek lexmarkot.. lehet epson dx7700-as lesz, vagy amit te vettél.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#291) Primőr válasza Primőr (#290) üzenetére


Primőr
aktív tag

bár az espon dx7000 úgy tuddtam meg, nem bírja az utángyártott patronokat.. nem is látom hogy hozzá árulnának olyat.. úgyhogy marad az 530:)

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#292) Primőr válasza Primőr (#291) üzenetére


Primőr
aktív tag

Elvagyok magammal :)))

Önkielégítés)

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#293) szeva000 válasza Primőr (#291) üzenetére


szeva000
addikt

Ha nagyon jót akarsz,akkor csak az 530 marad:)

(#294) Primőr válasza szeva000 (#293) üzenetére


Primőr
aktív tag

Ja..
amúgy ugye nem hangos? és milyen gyorsan kezd bele a nyomtatásba az utasítás után? és fogyasztásra kb menyi lapot bír ki egy töltéssel, ha nem képekről van szó?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#295) szeva000 válasza Primőr (#294) üzenetére


szeva000
addikt

fogalmam sincs,sosem mértem.az bizta,hogy nagyon sok tinta ment már bele.Valahol 9-10 garnitúráig számoltam,aztán ráhagytam...Én csakis fényképeket nyomok vele+szkennelek+fax. a többi feladatra lézert használok.
Nyomtatásba gyorsan belekezd,azzal nincs gond.

(#296) Primőr válasza szeva000 (#295) üzenetére


Primőr
aktív tag

[link]

ennél a típusnál írja hogy jó sokáig kitart, de a pigment black az jóva kevesebb ideig.. mi lehet az a Pigment black festék?

[Szerkesztve]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#297) szeva000 válasza Primőr (#296) üzenetére


szeva000
addikt

az lehet a nagyobb patron,azt használja szöveghez,a többi 4-et meg fotóhoz.

(#298) dany27


dany27
őstag

hi

faternak kellene vmi olyasmi készülék ami tud nyomtatni faxolni+fénymázolni szval multi funkciós!
Lehetőleg gazdaságos ezért én lézere gondoltam színes az nem lét fontosság mivel nem naon szokott színesebe....

Én néztem egy ilyent: KX-FLB803EX [link]

Szerintetek ez megér ennyit?

(#299) Primőr válasza dany27 (#298) üzenetére


Primőr
aktív tag

Hát elég drága, ráadásul a Panasonic elég jelentéktelen név a nyomtatók oldalán. Meg hát lézeres, és mégse valami gyors, és ráadásul a lézerfestékhez por kell, és az drágább, mint a folyékony tinta.
sztem inkább canon mp530 .. sokkal jobb és olcsóbb is..

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#300) dany27 válasza Primőr (#299) üzenetére


dany27
őstag

na ne nevetess már h a tinta olcsóbb mint a toner mert ezt még a hülye is tudja h nem így van!

Van egy imserősöm neki van egy PC boltja meg két net kávézója és csak panák vannal neki nagyba! van amibe már 700E :Y oldal van és még a dob csrén meg a tisztításon kívül semmi sem volt velük!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.