Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) El_Diablo_ válasza Hooper (#400) üzenetére


El_Diablo_
tag

Igazad lehet, ez a nyomtató már 40K körül van, de tudja a funkciókat.

Beszéltem a minap egy HP forgalmazóval, aki azt mondta, hogy az új gépeket úgy tervezik, hogy max 3 évig működjenek.... nem tudom ez Canon esetében mennyire van így, de gondolom náluk is.
Van tapasztalatod Canon nyomtatókkal? Mennyire megbízhatóak?

Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak (Anonymus)

(#402) Macsekp


Macsekp
tag

Hooper: a PÜ nem érkezett meg még most sem.A véleményed az, hogy inkább Canon MP520-ast vegyek?
Vagy néztem az Epsonból:a DX8400,DX7000F,RX560,RX585,RX620.

(#403) Padam


Padam
aktív tag

Pár Lexmark nyomtatóra is érdemes figyelni:

Mind2 termékben van kártyaolvasó + wifi és a nagyobb még duplexet is tud, illetve van kis kijelzoje is!

Lexmark X4550 (29.000 + áfa a kisker ára kb.)

Lexmark X4850 (38.000 + áfa a kisker ára kb.)

[ Szerkesztve ]

(#404) tsar


tsar
aktív tag

Az Epson DX7400 és a DX7450 között mi a különbség, a műszaki adatokban nem találtam eltérést. :F

(#405) Skynet258 válasza tsar (#404) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát akkor kapaszkodj meg..

DX7400

Black text A4

Up to 29 cpm*

Colour text A4

Up to 29 cpm*

DX7450

Black text A4

Up to 30 cpm**

Colour text A4

Up to 30 cpm**

Ezenkívül én se találtam semmit, létezik, hogy ennyi miatt külön számozást kapjon? :F

https://geekpulse.hu

(#406) tsar válasza Skynet258 (#405) üzenetére


tsar
aktív tag

Lehet, de a magyar nyelvű prospektusban nem is különbözteti meg.
Esetleg még gondoltam még színbeli eltérésre, mivel a neten lévő képeken a dx7450-es fekete-szürke, boltban néztem egy dx7400-ast az sötétkék-szürke színű volt, bár a netes képeken ez is fekete-szürke. :F

(#407) SeezJear


SeezJear
csendes tag

Mostanaban gondolkozom Laser Multifunkcios nyomtato vasarlasabasn, es ket napja googlizok, hogy megtalaljam a legmegfelelobb megoldast. IGazandibol a sebesseg szamomra nem fontos, inakbb a megbizhatosag, es fenntartasi koltsegek amik szamitanak. Itt egy tabalazat az eddigi munkam eredmenye keppen, ha esetleg valaki mas is ilyesmiben tori a fejet. Eddig ugy nez ki, hogy HP lesz a baby, mert eleg olcso hozza a toner, es kinezetre is nagyon tetszik. Ha esetleg valakinek van barmi tapasztalata az itt emlitett eszkozokkel, kerem ossza meg velem, mihamarabb.. Az arakat netrol innen-onnan szedtem ossze, es torekedtem mindig a legolcsobbat beirni. ha valakit erdekelne hogy melyik hol kerult ennyibe privizzen, vagy googlizzon egyet, a magyar googlin.

brutto ar toner ar toner kapacitas
1. Samsung scx 4200 / 29.280 /8mb /16.800 / 3000 pages
2. OKI B2500 MFP / 30.000 / 32mb /22.800 / 2500 pages
3. Xerox 3119 / 33.500 /8mb / 17.400 / 3000 pages
4. Minolta PagePro 1380MF / 36.000 /16mb / 19.200 / 3000 pages
5. Brother DCP 7010 / 37.500 /16mb / 16.800 / 2500 pages
6. HP M1005MFP / 38.000/ 32mb / 13.200 / 2000 pages
7. Canon mf3220 / 43.000 / 32mb / 15.000 / 2500 pages

[ Szerkesztve ]

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#408) Macsekp


Macsekp
tag

Ennyire sikerült lekorlátoznom:
-Canon MP520
-Epson DX8400
-Epson RX560
Esetleg RX585
Melyik lenne a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#409) Macsekp válasza Macsekp (#408) üzenetére


Macsekp
tag

Az RX 585 mégsem, az már túl drága.

(#410) tsar válasza Macsekp (#408) üzenetére


tsar
aktív tag

Ha fotónyomtatásra használod akkor a DX8400 helyett inkább RX560-t vagy RX585-t vegyél mivel ezek 6 patronos fotónyomtatók, bár szerintem a 4 patronosnak sem rossz a képminősége. Ha 40k a keret akkor még belefér az RX585 is.

(#411) Egyfejű válasza Macsekp (#408) üzenetére


Egyfejű
tag

Az MP520- hoz egy garnitura patron 1.320,-Ft
http://www.nyomtassolcson.hu/product_info.php?cPath=26_39_107&products_id=1617

Ennyiért a Canon-on kívül melyikhez lehet ennyi tintát kapni! Sokkal nagyobbak a patronjai a többinél. Ez sem egy utolsó szempont, pár patroncsere után ingyen van már a készülék! :DD

Én nem láttam gazdaságosabbat! :U

(#412) Macsekp válasza tsar (#410) üzenetére


Macsekp
tag

És tudnál tanácsot adni , hol kerül annyiba? Csak a Pixmania-nál találtam, de tőlük nem szeretnék rendelni.
Köszi :R

(#413) Macsekp válasza Egyfejű (#411) üzenetére


Macsekp
tag

Tényleg jó olcsó.A chip átrakása nem túl gázos?

(#414) tsar válasza Macsekp (#412) üzenetére


tsar
aktív tag

Pixmania-nál láttam én is.
Eddig még nem volt velük tapasztalatom, de szavaidból ítélve ez csak szerencse.

(#415) Macsekp válasza tsar (#414) üzenetére


Macsekp
tag

Hát nem sok jót hallottam,persze vannak jó tapasztalatok is.Nincs magyar használati utasítás, garanciajegy hiányzik, ha tönkremegy Franciaországban javítják,stb.De ez nem az én tapasztalatom, úgy olvastam mások véleményét.

(#416) Skynet258 válasza Macsekp (#413) üzenetére


Skynet258
veterán

Pixmaniat hagyd ki, elég gázos cég. Olcsó, de nem érdemes velük foglalkozni. Az általad írt Rx-ek nem igazán vannak máshol, csak náluk. Illetve volt még egy hely, de elég magas volt az ár (asszem 46 pénz). A Dx sorozatot viszont bárhol megkaphatod, és jó nyomtató az is. Igaz, hogy az Rx-ek vannak fotónyomtatásra kihegyezve, ha gondolod, nézhetsz abból is egy másik típust (ami nem csak a pix-nél van)...

https://geekpulse.hu

(#417) tsar válasza Macsekp (#415) üzenetére


tsar
aktív tag

Nem tudom milyen minőségű képeket szeretnél?
Én tegnap voltam a MediaMarkt-ban és Epson nyomtatóknak volt egy kis bemutató, egy csini fekete hajú lány tartotta. :)
Nem mondom, hogy nem szebb a fotónyomtatók képe, de először egy 4 patronos gép által nyomtatott képet láttam és azt hittem, hogy az is fotónyomtatóval lett készítve.
Úgyhogy én 4 patronos gépet veszek és mivel lcd-re nincs szükségem, így DX7400 vagy DX7450 lesz, csak ki kellenne derítenem mi a különbség köztük. :F

[ Szerkesztve ]

(#418) Egyfejű válasza Macsekp (#413) üzenetére


Egyfejű
tag

Nem, pár másodperc.

(#419) Skynet258 válasza tsar (#417) üzenetére


Skynet258
veterán

Mondom, a leírás szerint kicsit gyorsabb. Ennyi...

https://geekpulse.hu

(#420) Hooper válasza Macsekp (#413) üzenetére


Hooper
őstag

Nemgázos egyáltalán a chip átrakása, egyszer dolgoztam Canon fotonyomtatoval 4napig, nonstopp fotokat nyomtattunk, és jopár chipet átpakolásztam.. nem nagy ördöngűsség:)
Nemtudom miért nem küldte el a privátot :S
De a lényeg azvolt benne, h a Canon 520as piximát ajánlottam.

(#421) Macsekp válasza Hooper (#420) üzenetére


Macsekp
tag

Oké, akkor marad az MP520 holnap megrendelem.Tényleg az a leggazdaságossabb. A privát még most sem jött meg, szerintem a freemail szemétkedik megint, volt már rá példa, hogy nem engedett be egy-egy levelet.

(#422) Skynet258 válasza Macsekp (#421) üzenetére


Skynet258
veterán

Miért a freemailra várod a privátot? :F

https://geekpulse.hu

(#423) Macsekp válasza Skynet258 (#422) üzenetére


Macsekp
tag

Hát azt én sem tudom. :(

(#424) Skynet258 válasza Macsekp (#423) üzenetére


Skynet258
veterán

Úgy értem, a privát üzenet maga nem a freemailre jön, hanem a jobb oldali sávban (itt a PH-n) találsz felül egy olyat, hogy opciók, és azon belül a privát üzenetek. Freemailre csak az értesítő jön maximum, ha beállítottad... :)

https://geekpulse.hu

(#425) Macsekp válasza Skynet258 (#424) üzenetére


Macsekp
tag

Nos igen.Nekem is egyre jobban feltűnik, milyen hülye vagyok :)) A privát üzenetet e-mailban vártam :DD
Szóval Hooper.Megkaptam a PÜ-t elolvastam, köszönöm a tanácsot. :R :R :R

(#426) Skynet258 válasza Macsekp (#425) üzenetére


Skynet258
veterán

2 napja regeltél. Rá se ránts! :D

https://geekpulse.hu

(#427) Hooper válasza Macsekp (#425) üzenetére


Hooper
őstag

:DD No para! Legjobbakkal is megesik... legalább végülis mégis megkaptad :)
Örülök h segíthettem/segíthettünk, remélem jol szuperál majd!

Ha meglesz majd irj h mien a nyomtató :U

(#428) herceg z válasza center (#1) üzenetére


herceg z
csendes tag

Szia !
Nekem van egy CANON Fax-B155 Dubble Jet Facsimile másolos fax gépem ha érdekel irj és küldök rolla képet.
Szia herczeg.zoltan@vipmail.hu

(#429) herceg z


herceg z
csendes tag

Sziasztok!
van egy tökéletesen új bankjegy számláló gépem és egy Canon Fax-B155 másolós gépem.
e-mailbe küldök képet. a fax ára

(#430) viraga válasza herceg z (#428) üzenetére


viraga
tag

Talán egy icipicit elkéstél ezzel... ;]

(#431) Macsekp válasza Hooper (#427) üzenetére


Macsekp
tag

Megint én, megint nyomtató :K .
Köszi a bíztatást, Skynet neked is, talán most már megtalálom az üzeneteim. :C
A nyomtató nincs raktáron, úgyhogy még nem ért ide. :O
Szóval arról van szó, hogy most a sógornőm kért meg, hogy keressek neki egy nagyon olcsó nyomtatót.12.000ft legyen, de ha lehet multi. :Y
Szóval találtam kettőt.Egyik kifutó Epson Stylus DX4000 jó occsó patronokkal, a másik HP DeskJet380 jó drága patronokkal.
Érdemes ezek közül megvenni az egyiket, vagy ilyen árban nem érdemes próbálkozni multifunkcióssal?
Vagy inkább egy sima mezítlábas tintasugarast vegyen ennyi pénzért?

(#432) Hooper válasza Macsekp (#431) üzenetére


Hooper
őstag

:D
Epson dx4000...szerintem... :)
Nekem ienem van, amire én használom itthon arra tökéletes!
12rugóért, van 1 tintasugaras nyomtatód, szkennered, és fénymásolód...ennyi.
A Hp gyorsabb de drága a patron (5ml-es ráadásul) és ez is azt a tré megoldást alkalmazza, hogy a 3szín (cián,magenta,sárga) 1 tartájban van, és csak a fekete van külön..
Az epsonban szinenként van, és mind1ik 7,5ml-es.

(#433) Macsekp válasza Hooper (#432) üzenetére


Macsekp
tag

Oké,akkor ez már kipróbált dolog.Ez a választás hamar ment. :R

(#434) Aranytaltos


Aranytaltos
csendes tag

Tobb tintas multi kozott vacilalok (nyomtato, masolo, szkener, fax, szinenkenti patron);
- Canon PIXMA MX700
- Canon PIXMA MX300
- Canon PIXMA MX310
- Canon PIXMA MP830
- Canon PIXMA Mp530
- hp Photosmart C7280 AIO + Fax
- hp Photosmart C8180
- hp Officejet Pro L7400
Az ar most nagyon harmadlagos. A fontos tenyezo a megbizhatosag.

Vagy esetleg mas? a szinenkenti patron fontos (nem mindig kell szines nyomi es jellemzoen piros szin a nagyobb hanyad).

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#435) szeva000 válasza Aranytaltos (#434) üzenetére


szeva000
addikt

Én 2db MP530-at gyilkolok,heti 5napban szinte folyamatosan fotónyomtatásra +napi 1-5fax és kb napi10 szkennelés:)Gyakorlatilag nemtudom mostmár mennyi tinta ment bele(csak még az elején számolgattam,akkor 10töltésig),de semmi gond.Csak rákell nézni a gépre és meglátod,hogy nem egy műanyagdarab,mint a HP.Lassan 2éves lesz és semmi gond velük.Ennyi idő alatt a cégnél már 2hp kimúlt régebben.Érdekes módon mióta váltottunk samu lézerre és canon tintásra,azóta nem kellett a gépekhez nyúlni csak tölteni:)

(#436) tsar válasza tsar (#417) üzenetére


tsar
aktív tag

Megvan mi a különbség az Epson DX7400 és a DX7450 között, csak színben térnek el a DX7400 teteje kékes színű, a DX7450 teteje pedig fekete. Ugyanez a különbség a DX8400 és a DX8450 között is. Végül mégiscsak az utóbbit vettem meg. :)

(#437) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Úgy néz ki, benevezek egy Canon MP160-ra... Valami egetrengető hátránya ugye nincs? :F A nyomtatás részét használnám a legkevesebbet, de azért nem árt, ha lehet vele. Néha másolás, de leggyakrabban szkennelés lenne a feladata. Egyetemi anyagok, stb. Erre a célra gondolom teljes mértékben megfelel, ahogy a specifikációit elnéztem... És az ára is egész kellemes.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#438) Egyfejű válasza Aranytaltos (#434) üzenetére


Egyfejű
tag

Nekem Canon PIXMA MP830 van, nem régen vettem.
Nagyon szép képeket nyom, mindent tud amit csak ellehet képzelni és 1.500,-Ft-ért lehet hozzá egy garnitura patront (4x14.5 ml + 1x26 ml) kapni.

Melyik tudja még ezt a sebességet, felbontást, patronméretet és árat!

Ja, és a többi szolgáltatás (lapadagolóból kétoldalas másolás)!

[ Szerkesztve ]

(#439) ftc válasza 04ahgy (#437) üzenetére


ftc
nagyúr

Nézd me a patron árát...az az egyetlen hátránya...... esetleg valaki tud utángyártoo patronokrol ezekbe? amik nem 5K körül mozognak?(21ml-re gondolok)

(#440) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a HP irodai multifunkciósaival? Az Officejet Pro L7680-at néztem ki első körben. Irodai használatra lenne (kis iroda).
Ami nekem fontos:
- megbízható legyen
- szkenneléshez, másoláshoz több lapos bemeneti lapadagoló
- fax elengedhetetlen
- kétoldalas másolás és nyomtatás (duplex egység)
- jó lapköltség
- nettó 100.000.- alatt legyen az ára

A lapköltséget úgy nézem el tudom fogadni, a 88XL patronnal a fekete szín 2500 oldal körül bír, és ez 6600 ft-ba kerül, így nem rossz. A színes része a dolognak annyira nem fontos, de mindenképpen plusz hogy néha ha kell akkor 1-2 fotót esetleg ki lehet nyomtatni az irodában is, illetve ha egy dokumentumot nagyon fel akarod dobni akkor színesben is el lehet készíteni, de az esetek nagy részében szövegnyomtatásra, illetve szkennelésre és fénymásolásra lenne használva, és végre meg lehetne szabadulni a régi faxtól is.

Ha van valami jobb ötletetek akkor szívesen veszem azt is, illetve erről a készülékről vagy egy ehhez hasonlóról a gyakorlati tapasztalatokat.

(#441) lugosi válasza 04ahgy (#437) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Édesapámnak vettem egy MP160-ast mikor már nagyon kezdett tönkremenni a régi szkennere. Tök jól lehet vele szkennelni, tudja azt a funkciót ami miatt a saját canon szkenneremet is nagyon szeretem, hogy tud közvetlenül pdf-be beolvasni. Nyomtatni jól lehet vele, ők szoktak vele néha fényképeket, nyilván nem egy 70.000 ft-os nyomtató minőségét hozza de a családi képeket simán be lehet tenni vele az albumba. Másolni is teljesen jó minőségben, egyszerűen lehet vele. Ők nagyon meg vannak vele elégedve, otthonra nagyon jó kis gép.
Hátrányaként annyit tudnék mondani, hogy amikor bekapcsolod akkor egy kicsit sokáig tart a fejtisztítás, és ilyenkor hangos is. Általában azt javasolják minden ilyen készüléknél hogy nem kell kikapcsolni. Nyomtatni nyomtattunk már vele szöveget is, kellemes és gyors, igaz erre nem szokták használni édesapámék mert van mellé egy lézerük is. Sokat nyomtatni és másolni viszont nem gazdaságos. Neki, ugyanerre a felhasználásra most is ugyanezt venném.

(#442) Macsekp válasza Hooper (#427) üzenetére


Macsekp
tag

Helló, megjött végre a nyomtató(MP520).Nagyon szépen nyomtat, a fénymásolás is nagyon szép, alig lehetett felismerni az eredetit.A szkennelést még nem sikerült kipróbálni, mert USB kábelt nem adtak hozzá. :O
Viszont patront, azt igen, amiről nem tudtam, ezért rendeltem hozzá.Így most van egy garnitúra pótpatronom. :D

[ Szerkesztve ]

(#443) K123456


K123456
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a HP DeskJet F370-ről F380-ról. Nem tudom mi a különbség a kettő között. Az F380 már kifutó típus a HP honlapja szerint, de attól még lehet jó szerintem... :))
Fényképeket szeretnék szkennelni, meg néha nyomtati egy-egy oldalt, esetleg fotópapírra fényképet nyomtatni. Néztem, hogy jó hozzá a fotópatron is az 58-az számú. Elég jó áron van kb 13e.
Valaki aki ért hozzá, mire számíthatok? Vannak ennél drágábbak is, nem igazán értek hozzá mivel tudnak többet. Nekem nem kell lcd kijelző rá. USB2t ez is tudja szkenneljen szépen és nyomtasson szépen fotókat...
Köszönöm!

(#444) K123456


K123456
tag

Illetve néztem még a HP F2180-at is. Ahhoz nem láttam hogy írták volna a fotópatront (58-ast)csak a 21 és 22 típus fekete és színest.

(#445) lugosi válasza lugosi (#440) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszönöm a sok-sok választ :( minden kedves fórumozónak HP Officejet ügyben, mostmár ne írjatok több segítséget mert megrendeltem a gépet és a HP régi nyomtató beszámítási akciójával két héten belül itt lesz.

(#446) lugosi válasza K123456 (#443) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hagyd a fenébe úgyse válaszol senki. Inkább keress rá a neten más helyeken a tesztekben, én is azt tettem. Jó esetben majd jövő áprilisban kapsz a kérdésedre valami válaszfélét.
Én magam válaszolnék (mint ahogy lentebb az MP160-as kérdésben tettem) de nem értek a HP gépeihez.
Az otthoni gépemen van pár link ahol nagyon jó nyomtatótesztek vannak, ha akarod megkeresem őket ha hazaérek a melóból, a jövőre nézve később is hasznos lesz.

(#447) K123456 válasza lugosi (#446) üzenetére


K123456
tag

Ha gondolod elküldheted a tesztek linkjét, hátha köztük lesz amit kiszemeltem. :) Köszönöm!
Igazából nem akarok drágát, mert úgy vettem észre hogy nem sokáig bírják a szkennerek, ezért akarok olcsót, meg akkor talán a multifunkciós volna jó, mert a szkenner meg a multi között árkülönbség nem sok van sőt szinte egy árban vannak. Bár nem értek hozzá :F ezért szerettem volna segítséget kérni itt a fórumon.

(#448) lugosi válasza K123456 (#447) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megtaláltam:
http://www.photo-i.co.uk/Menus/reviews_frame.htm

Ennek az oldalnak a tesztjeit nagyon szeretem. Igaz főleg komolyabb fotónyomtatókkal foglalkoznak, de van 1-2 "consumer" nyomtató teszt is.
Ha véletlenül nem lenne meg pont annak a nyomtatónak a tesztje, amit keresel, akkor érdemes olyat keresni, aminek ugyanaz a tinta konfigurációja és így a nyomtatóműve (a kisebb kategóriás HP nyomtatóknál a fej és a patron egybe van építve), és ezzel hasonló tulajdonságokkal bír.
Ha nem találsz hasonlót, vagy csak segítsek keresni akkor írd be és én is utánanézek.

(#449) K123456 válasza lugosi (#448) üzenetére


K123456
tag

Köszönöm! :))

(#450) K123456


K123456
tag

Találtam közben egy oldalt, ahol teszteket írnak:
http://pixinfo.com/cikkek/kategoria/szoftver
http://pixinfo.com/cikkek/canon_pixma_mp180

jobb oldalt a keresésbe beírni a típust, szerintem elég sokminden van itt fennt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.